Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
aadakäpp  Ada Lindl.  
aadria kellukas  Campanula fenestrellata Feer Campanula elatines var. fenestrellata (Feer) L.H.Bailey 
aadria rapuntsel  Phyteuma persicifolium Hoppe Phyteuma zahlbruckneri Vest 
aafrika aaloe  Aloe africana Mill.  
aafrika afseelia  Afzelia africana Sm. Afzelia africana Sm. ex Pers., nom. illeg., Intsia africana (Sm.) Kuntze, Pahudia africana (Sm.) Prain, Pahudia africana (Sm. ex Pers.) Prain 
aafrika ahvihein  Wedelia mossambicensis Oliv. Aspilia aspilioides (Baker) S.Moore, Aspilia chrysops S.Moore, Aspilia gillettii Wild, Aspilia holstii O.Hoffm., Aspilia monocephala Baker, Aspilia mossambicensis (Oliv.) Wild, Aspilia ritellii Chiov., Aspilia tanganyikensis Lawalrée, Aspilia vernayi Brenan, Aspilia wedeliaeformis Vatke, Bidens aspilioides (Baker) Sherff, Coreopsis aspilioides Baker, Menotriche strigosa Steetz, Wedelia affinis De Wild, Wedelia diversipapposa S.Moore, Wedelia menotriche Oliv. et Hiern, Wedelia mossambicensis Oliv., Wedelia ringoetii De Wild 
aafrika alpikann  Cyclamen africanum Boiss. et Reut. Cyclamen algeriense Jord., Cyclamen ambiguum O.Schwarz, Cyclamen commutatum O.Schwarz et Lepper, Cyclamen neapolitanum sensu Duby, Cyclamen numidicum Glasau, Cyclamen pachylobum Jord., Cyclamen saldense Pomel, Cyclamen subrotundum Jord., Cyclamen venustum Jord. 
aafrika avodireepuu  Turraeanthus africanus (Welw. ex DC.) Pellegr.  
aafrika baklažaan (aafrika pommu)  Solanum macrocarpon L. Solanum atropo Schum., Solanum crassifolium Salisb., Solanum dimorphum Matsum., Solanum mors-elephantum hort. Dammann, Solanum plumieri Dunal, Solanum sapinii De Wild., Solanum thonningianum J.Jacq., Solanum zanoni Gouan 
aafrika didlootsia  Didelotia africana Pierre  
aafrika greevia  Grewia occidentalis L.  
aafrika gunnera  Gunnera perpensa L. Gunnera calthifolia Salisb., Perpensum blitispermum Burm.f. 
aafrika kanaripuu  Canarium schweinfurthii Engl. Canarium occidentale A.Chev., Canarium thollonianum Guillemin, Canarium velutinum Guillemin 
aafrika kotopuu  Pterygota bequaertii De Wild.  
aafrika kukekannus  Delphinium leroyi Franch. ex Huth  
aafrika lembeliilia  Agapanthus africanus (L.) Hoffmgg. Agapanthus umbellatus L'Hér. 
aafrika leopardkäpp  Ansellia africana Lindl.  
aafrika loorberkirsipuu  Prunus africana (Hook.f.) Kalkman Laurocerasus africana (Hook.f.) Browicz, Pygeum africanum Hook.f. 
aafrika lusikpuu  Cunonia capensis L.   
aafrika malkolmia  Malcolmia africana (L.) R.Br. Strigosella africana (L.) Botsch 
aafrika melon  Cucumis africanus L.f. Cucumis arenarius Schrad., nom. illeg., Cucumis dipsaceus Wender. ex Steud., nom. Inval, Cucumis hookeri Naudin  
aafrika mitrakarpus  Mitracarpus scaber Zucc. ex Schult. et Schult.f.  
aafrika mägibambus (aafrika roogbambus)  Yushania alpina (K.Schum.) W.C.Lin Arundinaria alpina K.Schum., Arundinaria fischeri K.Schum., Arundinaria tolange K.Schum., Oxytenanthera ruwensorensis Chiov., Sinarundinaria alpina (K.Schum.) C.S.Chao et Renvoize 
aafrika nartsiss  Narcissus romieuxii Braun-Blanq. et Maire  Narcissus albidus Emb. et Maire, Narcissus bulbocodium subsp. albidus Emb. et Maire, Narcissus bulbocodium subsp. romieuxii (Braun-Blanq. et Maire) Emb. et Maire 
aafrika palmüürapalm  Borassus aethiopum Mart. Borassus deleb Becc., Borassus flabellifer var. aethiopum (Mart.) Warb., Borassus sambiranensis Jum. et H.Perrier 
aafrika piimapõõsas  Synadenium compactum N.E.Br.  Synadenium grantii hort. non Hook.f. 
aafrika raudmürt  Metrosideros angustifolia (L.) Sm. Myrtus angustifolia L., Nania angustifolia (L.) Kuntze 
aafrika ruttia  Ruttya fruticosa Lindau  
aafrika saluutlill  Pitcairnia feliciana (A.Chev.) Harms et Mildbr.  
aafrika taralõng  Lycium afrum L.  
aafrika tiibviljak  Pterocarpus soyauxii Taub.  
aafrika trühvelõis  Hydnora africana Thunb. Aphyteia africana (Thunb.) Oken, Aphyteia hydnora Ach., Hydnora acharii Thunb. ex Hook.f., Hydnora longicollis Welw. 
aafrika tseltis  Celtis africana Burm.f.  
aafrika uimapuu  Voacanga africana Stapf  
aafrika varbingver  Siphonochilus aethiopicus (Schweinf.) B.L.Burtt Cienkowskia aethiopica Schweinf., Cienkowskiella aethiopica (Schweinf.) Y.K.Kam, Cienkowskiella evae (Briq.) Y.K.Kam, Kaempferia aethiopica (Schweinf.) Ridl., Kaempferia aethiopica Benth., Kaempferia dewevrei De Wild. et T.Durand, Kaempferia ethelae J.M.Wood, Kaempferia evae Briq., Kaempferia natalensis Schltr. et K.Schum., Kaempferia stenopetala K.Schum., Kaempferia zambeziaca Gagnep., Siphonochilus evae (Briq.) B.L.Burtt, Siphonochilus natalensis (Schltr. et K.Schum.) J.M.Wood et Franks 
aafrika õlipalm  Elaeis guineensis Jacq. Elaeis guineensis L. 
aafrika õlipuu  Olea europaea L. subsp. cuspidata (Wall. ex G.Don) Cif. Olea africana Mill., Olea chrysophylla Lam., Olea cuspidata Wall. ex G.Don, Olea europaea subsp. africana (Mill.) P.S.Green, Olea ferruginea Royle, Olea sativa var. verrucosa (Willd.) Roem. et Schult., Olea verrucosa (Willd.) Link 
aaloe  Aloe L.   
aaloe-karviksammal  Pogonatum aloides (Hedw.) P.Beauv.  
aaloelehine tääkliilia  Yucca aloifolia L.  
aaloelehine velloosia  Vellozia aloifolia Mart.  
aaloelised  Aloaceae Batsch   -> Xanthorrhoeaceae Dumort., nom. cons. 
aarum  Arum L.  
aarumilehine metspipar  Asarum arifolium Michx. Hexastylis arifolia (Michx.) Small 
aas-hanerohi  Arabis planisiliqua (Pers.) Rchb. subsp. nemorensis (Wolf ex Hoffm.) Soják Arabis gerardii (Besser) Besser ex W.D.J.Koch, Arabis hirsuta (L.) Scop. subsp. gerardii (Besser) Hartm.f. 
aas-hundihammas  Astragalus danicus Retz. Astragalus hypoglottis auct. 
aas-jürilill  Cardamine pratensis L.  
aas-karukell  Pulsatilla pratensis (L.) Mill. Anemone pratensis L. 
aas-karutubakas (aas-hunditubakas)  Pilosella caespitosa (Dumort.) P.D.Sell et C.West Hieracium pratense Tausch; incl. Hieracium altaicum (Nägeli et Peter) Üksip; Hieracium leptocaulon (Nägeli et Peter) Üksip 
aas-koldkaer  Trisetum flavescens (L.) P.Beauv.  Avena flavescens L., Trisetum pratense Pers. 
aas-kurereha  Geranium pratense L.  
aas-rebasesaba  Alopecurus pratensis L.  
aas-seahernes  Lathyrus pratensis L.  
aas-silmarohi  Euphrasia rostokoviana Hayne  
aas-stepirohi  Stipa joannis Čelak.  
aas-vahulill  Polygala vulgaris L.  
aasbreidleeria (aasulmik)  Breidleria pratensis (W.D.J.Koch ex Spruce) Loeske Hypnum pratense W.D.J.Koch ex Spruce  
aasia abuutilon  Abutilon indicum (L.) Sweet  Abutilon albidum (Willd.) Sweet, Abutilon album Hill, nom. inval., Abutilon arborescens Medik., Abutilon asiaticum (L.) Sweet, Abutilon cavaleriei H.Lév., Abutilon croizatianum Moscoso, Abutilon cunninghamii Benth., Abutilon cysticarpum Hance ex Walp., Abutilon elongatum Moench, nom. illeg., Abutilon frutescens Medik., Abutilon grandiflorum G.Don, Abutilon hirsutissimum Moench, nom. illeg., Abutilon leiospermum Griseb., Abutilon malvifolium (Benth.) J.M.Black, Abutilon populifolium (Lam.) Sweet, Abutilon pubescens (Cav.) Urb., nom. illeg., Abutilon subpapyraceum Hochr., Abutilon vesicarium (Cav.) Sweet, Beloere cistiflora Shuttlew. ex A.Gray, Sida albida Willd., Sida asiatica L., Sida indica L., Sida populifolia Lam., Sida vesicaria Cav. 
aasia aksüüris  Axyris amaranthoides L.  
aasia barringtoonia  Barringtonia asiatica (L.) Kurz  
aasia budleia  Buddleja asiatica Lour.  
aasia greevia  Grewia asiatica L. Grewia hainesiana Hole, Grewia obtecta Wall., nom. inval., Grewia subinaequalis DC. 
aasia harikäpp  Eulophia dabia (D.Don) Hochr.  Bletia dabia D.Don, Eulophia campestris Wall. ex Lindl., Eulophia dabia (D.Don) M.S.Balakr., Eulophia faberi Rolfe, Eulophia hemileuca Lindl., Eulophia hormusjii Duthie, Eulophia ramentacea (Roxb.) Lindl., Eulophia rupestris Wall. ex Lindl., Eulophia turkestanica (Litv.) Schltr., Geodorum ramentaceum (Roxb.) Voigt, Graphorkis campestris (Wall. ex Lindl.) Kuntze, Graphorkis dabia (D.Don) Kuntze, Graphorkis rupestris (Wall. ex Lindl.) Kuntze, Limodorum dabia (D.Don) Buch.-Ham. ex D.Don, Limodorum dubium Buch.-Ham. ex Lindl., Limodorum ramentaceum Roxb., Limodorum turkestanicum Litv. 
aasia iileks  Ilex integra Thunb. Ilex asiatica Spreng., Ilex leucoclada (Maxim.) Makino, Ilex othera Spreng., Othera japonica Thunb., Prinos integer Hook. et Arn., Winterlia integra (Thunb.) K.Koch 
aasia karkhein  Microstegium vimineum (Trin.) A.Camus Andropogon vimineus Trin., Arthraxon lanceolatus Miq., nom. illeg., Arthraxon nodosus Kom., Eulalia cantonensis (Rendle) Hitchc., Eulalia vimenea (Trin.) Kuntze, Microstegium aristulatum Robyns et Tournay, Microstegium cantonense (Rendle) A.Camus, Microstegium debile (Balansa) A.Camus, Microstegium dilatatum Koidz., Microstegium imberbe (Nees ex Steud.) Tzvelev, Microstegium nodosum (Kom.) Tzvelev, Microstegium reticulatum B.S.Sun ex H.Peng et X.Yang, Microstegium willdenowianum Nees, Pollinia cantonensis Rendle, Pollinia debile Balansa, Pollinia debilis Balansa, Pollinia dilatata Koidz., nom. inval., Pollinia imberbis Nees ex Steud., Pollinia viminea (Trin.) Merr., Pollinia willdenowiana (Nees ex Lindl.) Benth. 
aasia kassiurb  Gnaphalium affine D.Don Gnaphalium confusum DC., Gnaphalium javanicum DC., Gnaphalium multiceps Wall. ex DC., Gnaphalium ramigerum DC. 
aasia kitseenelas   Aruncus asiaticus Pojark.   
aasia kriinum   Crinum asiaticum L. Amaryllis carnosa Hook.f., Bulbine asiatica (L.) Gaertn., Crinum albiflorum Noronha, Crinum amabile Donn ex Ker Gawl., Crinum angustifolium Herb. ex Steud., Crinum anomalum Herb., Crinum augustum Roxb. ex Ker Gawl., Crinum bancanum Kurz, Crinum bracteatum Willd., Crinum brevifolium Roxb., Crinum carinifolium Stokes, Crinum cortifolium Hallier f., Crinum declinatum Herb., Crinum floridum Fraser ex Herb., Crinum hornemannianum M.Roem., Crinum macrantherum Engl., Crinum macrocarpum Carey ex Kunth, Crinum macrophyllum Hallier f., Crinum northianum Baker, Crinum plicatum Livingstone ex Hook., Crinum procerum Herb. et Carey, Crinum redouteanum M.Roem., Crinum rigidum Herb., Crinum rumphii Merr., Crinum sumatranum Roxb. ex Ker Gawl., Crinum superbum Roxb., Crinum toxicarium Roxb. ex Hornem., Crinum umbellatum Carey ex Herb., Crinum woolliamsii L.S.Hannibal, Crinum zanthophyllum Hannibal, Haemanthus pubescens Blanco, Lilium pendulum Noronha 
aasia kukehari  Sedum asiaticum Clarke  
aasia kukerpuu  Berberis asiatica Roxb.  
aasia kuldjuur  Rhodiola asiatica D.Don Chamaerhodiola asiatica (D.Don) Nakai, Chamaerhodiola quadrifida (Pall.) Nakai, Rhodiola quadrifida (Pall.) Fisch. et C.A.Mey., Rhodiola wallichiana (Hook.) S.H.Fu, Sedum asiaticum (D.Don) DC., Sedum asiaticum (D.Don) Spreng., Sedum coccineum Royle, Sedum crassipes Wall. ex Hook.f. et Thomson, Sedum wallichianum Hook. 
aasia kullerkupp  Trollius asiaticus L.  
aasia liivatee  Thymus seravschanicus Klok. Thymus bucharicus Klok. 
aasia lõosilm  Myosotis asiatica Schischk. et Serg.  
aasia magusleht  Symplocos paniculata (Thunb.) Miq. Cotoneaster coreana H.Lév., Prunus paniculata Thunb., Symplocos chinensis (Lour.) Druce, Symplocos coreana (H.Lév.) Ohwi 
aasia maileesikas  Epigaea asiatica Maxim.  
aasia münt  Mentha asiatica Boriss. Mentha longifolia var. asiatica (Boriss.) Rech.f. 
aasia sigijalg  Bolbitis heteroclita (C.Presl) Ching Acrostichum heteroclitum C.Presl, Bolbitis cuspidata (C.Presl) Ching, Campium heteroclitum (C.Presl) Copel., Nephrodium cuspidatum C.Presl  
aasia sinerõigas  Isatis glauca Aucher ex Boiss.  
aasia sinilill  Hepatica asiatica Nakai  
aasia soonseemnik  Trachelospermum asiaticum Nakai Malouetia asiatica Siebold et Zucc., Microchonea lucida Pierre, Parechites borneana Miq., Trachelospermum bessonii Pierre ex Pit., Trachelospermum borneanum (Miq.) Boerl., Trachelospermum brevisepalum (C.K.Schneid.) Masam., Trachelospermum crocostomum Stapf, Trachelospermum foetidum (Matsum. et Nakai) Nakai, Trachelospermum gracilipes Hook.f., Trachelospermum jasminoides subsp. foetidum Matsum. et Nakai, Trachelospermum lanyuense C.E.Chang, Trachelospermum liukiuense Hatus., Trachelospermum majus Nakai, Trachelospermum siamense Craib 
aasia toomingas  Prunus padus L. var. pubescens Regel et Til. Padus asiatica Kom. 
aasia toompihlakas  Amelanchier asiatica (Siebold et Zucc.) Endl. ex Walp. Amelanchier canadensis var. asiatica (Siebold et Zucc.) Koidz., Amelanchier japonica hort. ex K.Koch, Aronia asiatica Siebold et Zucc., Pyrus taquetii H.Lév., Pyrus vaniotii H.Lév. 
aasia torupea  Aegilops tauschii Coss. Aegilops squarrosa auct. non L., Aegilops strangulata (Eig) Tzvelev, Patropyrum tauschii (Coss.) Á.Löve, Triticum aegilops P.Beauv. ex Roem. et Schult., Triticum tauschii (Coss.) Schmalh. 
aasia tulikas  Ranunculus asiaticus L. Anemone asiaticus hort., Cyprianthe asiatica (L.) Freyn 
aasia vallisneeria  Vallisneria asiatica Miki Vallisneria subulispatha (Makino) Koidz. 
aasia vesinaba  Centella asiatica (L.) Urb.  
aasia vesipaunikas  Hydrocotyle sibthorpioides Lam. Chondrocarpus sibthorpioides Sweet, Hydrocotyle keelungensis Liu, Chao et Chuang, Hydrocotyle monticola Hook.f., Hydrocotyle rotundifolia Roxb. ex DC., Hydrocotyle rotundifolia Roxb., Hydrocotyle tenella Buch.-Ham. ex D.Don, Hydrocotyle tuberifera Ohwi  
aasia võltskanep  Datisca cannabina L.   
aasia õunapuu (ringo õunapuu)  Malus ×asiatica Nakai Malus prunifolia × Malus sieversii; Malus matsumurae Koidz.; Malus prunifolia Borkh. var. ringo Asami; Malus prunifolia var. rinkii (Koidz.) Rehder; Malus ringo Siebold ex Carrière; Pyrus ringo Wenz. 
aaskaerand  Helictotrichon pubescens (Huds.) Pilg. 1938 Arrhenatherum pubescens (Huds.) Samp., Avena alopecuros Roth, Avena amethystina DC., Avena balloniana Kirschl., Avena baumgartenii Steud., Avena bornmuelleri Domin, nom. inval., Avena carpatica Host, Avena glabra K.Koch, Avena hirtifolia Boiss., Avena hugeninii De Not. ex Steud., Avena insubrica (Asch. et Graebn.) Dalla Torre et Sarnth., Avena laevigata Schur, Avena lucida Bertol., Avena pseudolucida Schur, nom. inval., Avena pubescens Huds., Avena varia Schur, nom. inval., Avena versicolor Baumg. ex Steud., nom. inval., Avenastrum insubricum (Asch. et Graebn.) Fritsch, Avenastrum laevigatum (Schur) Domin, Avenastrum pubescens (Huds.) Opiz, Avenastrum sesquitertium (L.) Fritsch, Avenochloa laevigata (Schur) Soó, nom. inval., Avenochloa pubescens (Huds.) Holub, Avenula pubescens (Huds.) Dumort., Festuca cristata C.C.Gmel. ex Roem. et Schult., nom. inval., Helictotrichon anatolicum Holub, Helictotrichon laevigatum (Schur) Potztal, Helictotrichon pubescens (Huds.) Schult. et Schult.f. 1762, nom. inval., Helictotrichon pubescens (Huds.) Bess. ex Pilg., Heuffelia laevigata (Schur) Schur, Heuffelia lucida (Bertol.) Schur, Heuffelia pubescens (Huds.) Schur, Homalotrichon pubescens (Huds.) Banfi et al., Homalotrichon pubescens (Huds.) Banfi, Galasso et Bracchi, Trisetaria bornmuelleri (Domin) H.Scholz; Trisetaria carpatica (Host) Baumg., Trisetaria sesquitertia (L.) Baumg., Trisetum alopecuros (Roth) Roem. et Schult., Trisetum bornmuelleri Domin, Trisetum carpaticum (Host) Roem. et Schult., Trisetum pubescens (Huds.) Roem. et Schult., Trisetum sesquitertium (L.) Schur 
aaskannike  Viola tricolor L.  
aaslina  Linum catharticum L.  
aasluste  Bromus commutatus Schrad.  
aasnelk  Dianthus superbus L.  
aasnurmikas  Poa pratensis L. incl. Poa turfosa Litv. 
aasoblikas  Rumex thyrsiflorus Fingerh.  
aasosi  Equisetum pratense Ehrh.  
aasristik  Trifolium pratense L.  
aassalvei  Salvia pratensis L. Salvia tenorii Spreng., Salvia haematodes L., Salvia minor C.C.Gmelin, Salvia multifida Sibth. et Sm., Salvia ceratophylliodes L., Salvia bertolonii Vis., Salvia eigii Zohary  
aassilla (aas-siniliilia)  Scilla litardierei Breistr. Scilla albanica Turrill, Scilla amethystina Vis., Scilla italica Host, Scilla pratensis Waldst. et Kit., nom. illeg. 
abanti krookus  Crocus abantensis T.Baytop et B.Mathew  
abeelialehik  Abeliophyllum distichum Nakai  
abessiinia hernes  Pisum sativum L. subsp. abyssinicum (A.Braun) Berger Pisum abyssinicum A.Braun 
abessiinia kadakas  Juniperus procera Hochst. et Endl.  
abessiinia kalanhoe  Kalanchoe schimperiana A.Rich. Cotyledon deficiens Hochst. et Steud. ex A.Rich., Cotyledon deficiens Hochst. et Steud., Kalanchoe neumannii Engl. 
abessiinia kleinia  Kleinia abyssinica (A.Rich.) A.Berger  Notonia abyssinica A.Rich., Notonia opima S.Moore, Notoniopsis abyssinica (A.Rich.) B.Nord., Senecio nyikensis Baker, nom. illeg., Senecio superbus De Wild. et Muschl. 
abessiinia korallpuu  Erythrina abyssinica Lam. ex DC.  
abessiinia krambe  Crambe abyssinica Hochst. ex R.E.Fr.  
abessiinia lembehein (teff)  Eragrostis tef (Zuccagni) Trotter Eragrostis abyssinica Link 
abessiinia mürripuu (Heino Kiik: araabia mürripuu)  Commiphora abyssinica Engl.  
abessiinia nisu  Triticum abyssinicum Vav. Triticum aethiopicum Jakubz. 
abhaasia alpikann  Cyclamen abchasicum (Medw. ex Kusn.) Kolak. Cyclamen coum var. abchasicum Kusn., Cyclamen vernum var. abchasicum (Medw. ex Kusn.) Menitsky 
abhaasia jürilill  Cardamine abchasica Govaerts Cardamine georgiana Al-Shehbaz et S.I.Warwick, Cardamine microphylla (Willd.) O.E.Schulz, Dentaria microphylla Willd. 
abhaasia karikakar  Anthemis zyghia Woronow  
abhaasia krookus  Crocus autranii Albov   
abilehine paju  Salix stipularis Sm.  
abilehine piiskenelas  Gillenia stipulata (Mühlenb.) Baill. Gillenia stipulacea Nutt. 
abroonia  Abronia Juss.  
abuurapuu  Mitragyna Korth., nom. cons. Bamboga Baill., orth. var.; Mitragyne R.Br., nom. rej.; Mamboga Blanco, nom. rej.; Stephegyne Korth. 
abuutilon  Abutilon Mill.  
Adamsi rodo (Adamsi rododendron)  Rhododendron adamsii Rehder  
adana krookus  Crocus adanensis T.Baytop et B.Mathew   
Addisoni elulõng  Clematis addisonii Britton Coriflora addisonii (Britton) W.A.Weber, Viorna addisonii (Britton) Small 
adeenia  Adenia Forssk.   
adelantalised  Adelanthaceae Grolle   
adiantum  Adiantum L. Hewardia J.Sm. 
adiantumilised  Adiantaceae Newman, nom. cons.   --> Pteridaceae E.D.M.Kirchn.  
adluumia  Adlumia fungosa (Aiton) Greene ex Britton et al. Adlumia cirrhosa Raf., Adlumia fungosa (Aiton) Greene ex Britton, Sterns et Poggenb., Bicuculla fungosa (Aiton) Kuntze, Fumaria fungosa Aiton 
Adolfi kukehari  Sedum adolphi Hamet  
adoonis  Adonis L., nom. cons.  
adooniselehine voolmerohi (adooniselehine ristirohi)  Jacobaea adonidifolia (Loisel.) Pelser et Veldkamp Adonigeron adonidifolius (Loisel.) Fourr., Senecio adonidifolius Loisel., Senecio artemisiifolius Pers. 
adõgee alpikann  Cyclamen circassicum Pobed.   
aed-apteegitill  Foeniculum vulgare subsp. vulgare  Anethum foeniculum (no rank) vulgare (Mill.) Schkuhr, Foeniculum capillaceum Gilib., nom. inval., Foeniculum capillaceum Gilib. ex Arcang. 1882, Foeniculum capillaceum Gilib. ex Rouy 1901, nom. illeg., Foeniculum officinale All., nom. illeg., Foeniculum vulgare var. capillaceum Gilib. ex Burnat, nom. illeg., Foeniculum vulgare subsp. capillaceum (Burnat) Holmboe, nom. illeg., Foeniculum vulgare subsp. capillaceum (Gilib. ex Arcang.) Holmboe, Foeniculum vulgare var. capillaceum (Gilib. ex Arcang.) Fiori et Bég. 
aed-deutsia  Deutzia ×hybrida Lemoine Deutzia discolor × Deutzia longifolia 
aed-harakputk  Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm. incl. Anthriscus longirostris Bertol.; Scandix cerefolium L. 
aed-hiirehernes  Vicia sepium L. Vicia montana Froel. ex W.D.J.Koch (Vicia sepium L. subsp. montana (W.D.J.Koch) Hämet-Ahti) 
aed-iluürt (aed-raudürt)  Glandularia ×hybrida (hort. ex Groenl. et Rümpler) G.L.Nesom et Pruski  Glandularia Hybrida rühm, Verbena ×hybrida hort. ex Vilm., Verbena ×hybrida hort. ex Groenl. et Ruempl., Verbena ×hybrida Voss, Verbena speciosa hort. 
aed-jänesekapsas  Oxalis corniculata L.  
aed-kaeralill (montbreetsia)  Crocosmia ×crocosmiiflora (Lemoine ex anon.) N.E.Br. Crocosmia aurea × Crocosmia pottsii, Crocosmia Crocosmiiflora rühm, Crocosmia ×crocosmiiflora (Lemoine ex Burb. et Dean) N.E.Br., Crocosmia ×crocosmiiflora (Lemoine) N.E.Br., Crocosmia ×crocosmiiflora (Lemoine ex E.Morren) N.E.Br., Crocosmia crocosmiflora (G.Nicholson) N.E.Br., Crocosmia ×crocosmiiflora (Lemoine ex Burb. et Dean) G.Nicholson, Montbretia ×crocosmiiflora Lemoine ex anonymous, Montbretia ×crocosmiiflora Lemoine, Montbretia ×crocosmiiflora Lemoine ex Burb. et Dean, Montbretia ×crocosmiiflora Lemoine ex E Morren, Montbretia ×crocosmiiflora hort. ex E.Morren, Tritonia crocosmaeflora Lemoine, Tritonia ×crocosmiiflora (Lemoine) G.Nicholson, Tritonia crocosmiiflora G.Nicholson, Tritonia ×crocosmiiflora (Lemoine ex Burb. et Dean) G.Nicholson, Tritonia ×crocosmiiflora Voss 
aed-karusmari (euroopa karusmarja sordid + liikidevahelised hübriidid)  Ribes uva-crispa hort. Ribes reclinatum hort., Ribes uva-crispa L. × Grossularia spp.  
aed-kipslill  Gypsophila hybrida hort.  
aed-kopsurohi  Pulmonaria ×hybrida hort.  
aed-kukekannus  Delphinium ×cultorum Voss Delphinium hybridum hort. 
aed-kuldkann  Helianthemum ×hybridum hort.  
aed-kuldvits (hübriid-kuldvits)  Solidago ×hybrida hort. Solidago ×arendsii Bergmans 
aed-kullerkupp  Trollius ×cultorum Bergmans Trollius hybridus hort. 
aed-kurekell  Aquilegia ×cultorum Bergmans Aquilegia ×hybrida hort. 
aed-kuukress  Lunaria annua L.  
aed-kuutõverohi  Polygonatum ×hybridum Brügger Polygonatum multiflorum × Polygonatum odoratum 
aed-lansapuu  Lansium domesticum Correa  
aed-leeklill (aedfloks)  Phlox paniculata L. Phlox decussata hort. 
aed-liivatee (tüümian)  Thymus vulgaris L.  
aed-lumekupp  Eranthis ×tubergenii Bowles Eranthis cilicica × Eranthis hyemalis; Eranthis hyemalis Tubergenii rühm 
aed-lumeroos  Helleborus ×hybridus hort. Helleborus orientalis hort. 
aed-lõosilm  Myosotis alpestris F.W.Schmidt Myosotis sylvatica Hoffm. subsp. alpestris (F.W.Schmidt) Gams, Myosotis alpestris hort. 
aed-moorputk (pastinaak)  Pastinaca sativa L.  
aed-mustjuur  Scorzonera hispanica L. Scorzonera crispatula Boiss. 
aed-mustköömen  Nigella sativa L.  
aed-mädarõigas  Armoracia rusticana Gaertn. et al. Cochlearia armoracia L. 
aed-mägisibul  Sempervivum ×hybridum hort.  
aed-mürrputk  Smyrnium olusatrum L.  
aed-ogaputk  Eryngium ×zabelii Christ ex Bergmans Eryngium alpinum × Eryngium bourgatii 
aed-pagupõõsas  Phygelius ×rectus Coombs  Phygelius aequalis × Phygelius capensis 
aed-peekerlill  Penstemon ×hybridus hort. ex Groenl. et Rumpler, nom. inval. Penstemon gloxinioides hort. 
aed-piimalill  Euphorbia peplus L.  
aed-piimjuur  Tragopogon porrifolius L.  
aed-piparrohi  Satureja hortensis L. Satureia hortensis L. 
aed-puhmikmalts (aedkohhia)  Bassia scoparia (L.) A.J.Scott Bassia alata (Bates) A.J.Scott, Bassia scoparia (L.) Voss, Bushiola scoparia (L.) Nieuwl., Chenopodium scoparium L., Kochia alata Bates, Kochia childsii hort. ex anon., Kochia scoparia (L.) Schrad.; incl. Kochia trichophylla hort. ex Voss (Kochia scoparia (L.) Schrad. f. trichophylla (hort. ex Voss) Schinz et Thell., Kochia scoparia (L.) Schrad. var. trichophila (hort. ex Voss) L.H. Bailey); incl. Kochia densiflora (Moq.) Aellen, Kochia sieversiana auct. 
aed-puispetuunia  Calibrachoa ×hybrida hort. incl. Million Bells-seeria, Carillon-seeria 
aed-põisrohi  Silene armeria L.  
aed-põõsaspojeng  Paeonia suffruticosa subsp. suffruticosa  Paeonia chinensis Oken, Paeonia fruticosa Dum.Cours., Paeonia moutan Sims, Paeonia suffruticosa var. purpurea Andrews, Paeonia yunnanensis W.P.Fang 
aed-päevaliilia  Hemerocallis hybrida hort.  
aed-pärdiklill  Mimulus ×hybridus hort. ex Siebert et Voss Mimulus guttatus × Mimulus luteus 
aed-rohtlaliilia  Eremurus ×isabellinus hort. P.Vilm. Eremurus olgae × Eremurus stenophyllus; Eremurus aschersoni Kuntze, Eremurus ×isabellinus P.Vilm., Eremurus ×shelfordii hort., Eremurus Shelford-hübriidid, Eremurus ×warei Mottet 
aed-rõngaslill  Lavatera trimestris L.  
aed-sügislill  Colchicum hybridum hort.  
aed-trompetõis  Campsis ×tagliabuana (Vis.) Rehder Campsis grandiflora × Campsis radicans 
aed-uniohakas  Dipsacus fullonum L. Dipsacus sylvestris Huds. 
aed-varesjalg  Consolida ajacis (L.) Schur Consolida ambigua auct., Consolida ambigua (L.) P.Ball et Heyw., Delphinium ajacis L. 
aed-vesiroos  Nymphaea hybrida hort.  
aed-vägihein  Verbascum ×hybridum hort.  
aed-õnnehein  Erigeron ×hybridus Bergmans  
aed-õunapuu  Malus domestica Borkh. Pyrus malus L. 
aed-ämbliklill  Cleome ×hybrida hort.  incl. cv. 'Clio Magenta', ‘Linde Armstrong’, 'Pequeña Rosalita' (‘Incleninro'), 'Señorita Blanca' (‘Inclesnabl’), ‘Inclesbimp’ (mutation of Cleome hybrida ‘Inclesnabl’), 'Señorita Carolina', 'Señorita Luna', 'Señorita Mi Amor' ('Inclesrcar'), 'Señorita Rosalita' ('Inncleosr') 
aedaster  Callistephus Cass., nom. cons.  
aedaster (hiina aedaster)  Callistephus chinensis (L.) Nees Aster chinensis L. 
aedaubrieeta  Aubrieta ×cultorum Bergmans Aubrieta hybrida hort. 
aeddaalia (aedjorjen, neitsisõlg)  Dahlia ×hortensis Guillaumin Dahlia coccinea × Dahlia pinnata; Dahlia ×cultorum Thorsrud et Reisaeter; Dahlia variabilis hort. non (Willd.) Desf. 
aedgladiool (aed-kuremõõk)  Gladiolus ×hortulanus L.H.Bailey Gladiolus ×gandavensis hort.; Gladiolus ×gandavensis Van Houtte, Gladiolus dalenii × Gladiolus oppositifolius 
aedheleenium  Helenium ×hybridum hort.  
aedhortensia  Hydrangea paniculata Siebold  
aediiris (aed-võhumõõk; habeiiris: kitsas tähenduses)  Iris ×germanica L. (Iris pallida × Iris variegata) × Iris spp.; Iris barbata hort., Iris Barbata rühm, Iris germanica hort., Iris Germanica rühm, Iris ×germanica hübriidid, Iris ×germanica L. nothovar. germanica, Iris hybrida hort. 
aedkanna  Canna ×generalis L.H.Bailey Canna Indica-hübriidid 
aedkoriander  Coriandrum sativum L.  
aedkrüsanteem  Chrysanthemum ×morifolium Ramat. Anthemis artemisifolia Willd., Anthemis grandiflora Ramat., Anthemis stipulacea Moench, Chrysanthemum ×hortorum L.H.Bailey, Chrysanthemum hortorum W.Mill., Chrysanthemum indicum hort. non L., Chrysanthemum maximoviczianum Ling, Chrysanthemum procumbens Blume, Chrysanthemum sabini Lindl., Chrysanthemum ×sinense Sabine ex Sweet, Chrysanthemum sinense Sabine, Chrysanthemum stipulaceum (Moench) W.Wight, Dendranthema ×grandiflorum (Ramat.) Kitam., Dendranthema ×morifolium (Ramat.) Tzvelev, Dendranthema sinensis (Sabine) DesMoul., Dendranthema sinense (Sabine) Des Moul., Matricaria morifolia (Ramat.) Ramat., Pyrethrum sinense (Sabine) DC., Tanacetum morifolium (Ramat.) Kitam., Tanacetum sinense (Sabine) Sch.Bip. 
aedlevkoi  Matthiola incana (L.) R.Br.  
aedmaasikas  Fragaria ×ananassa (Duchesne ex Weston) Duchesne ex Rozier Fragaria chiloensis × Fragaria virginiana; Fragaria ×ananassa Duchesne, nom. inval., Fragaria ananassa Duchesne ex Rozier, Fragaria bathonica Poit. et Turpin, Fragaria calyculata (Duchesne) Duchesne ex Steud., Fragaria caroliniana Poit. et Turpin, Fragaria caroliniensis Duchesne, Fragaria chiloensis auct., Fragaria chiloensis var. ananassa Duchesne ex Weston, Fragaria chiloensis var. ananassa (Duchesne ex Rozier) Ser., Fragaria ×cultorum Thorsrud et Reisaeter, Fragaria cuneifolia Nutt. ex Howell, Fragaria ×grandiflora Ehrh., Fragaria hybrida Duchesne, Fragaria latiuscula Greene, Fragaria ×magna auct., Fragaria suchiana Poit. et Turpin, Fragaria tincta Duchesne, Fragaria vesca var. ananassa (Duchesne ex Weston) Aiton, Potentilla ×ananassa (Duchesne ex Weston) Mabb. 
aedmajoraan (vorstirohi)  Origanum majorana L. Majorana hortensis Moench 
aedmalts  Atriplex hortensis L.  
aedmaran  Potentilla ×hybrida hort.  
aedmonarda  Monarda didyma L.  
aedmõõl  Geum ×hybridum hort.  
aednartsiss  Narcissus ×cultorum hort.  
aednelk (õilisnelk); saadus: nelgiõli  Dianthus caryophyllus L. Caryophyllus tunica Garsault, nom. inval., Dianthus acinifolius Schur, Dianthus arbuscula Lindl., Dianthus arrectus Dumort., Dianthus binatus Schur, Dianthus coronarius (L.) Burm.f., Dianthus corsicus Link ex Spreng., Dianthus kayserianus Schur, Dianthus longicaulis Costa, Dianthus miniatus A.Huet ex Nyman, Dianthus moschatus J.F.Gmel., Dianthus multinervis Vis., Tunica morrisii (Hance) Walp. 
aednemeesia  Nemesia hybrida hort. Nemesia strumosa × Nemesia versicolor 
aednike Atkinsi alpikann  Cyclamen coum subsp. coum 'Atkinsii' Cyclamen atkinsii hort. et Glasau non T.Moore 
aedoblikas  Rumex acetosa subsp. ambiguus (Gren.) Á.Löve Acetosa alpestris subsp. carpatica (Zapal.) Dostal, Acetosa rugosa (Campd.) Holub, Rumex acetosa subsp. acetosaeambigua (Gren.) Á.Löve, Rumex acetosa subsp. ambiguus (Gren.) Á.Löve, Rumex acetosa var. hortensis Dierb., Rumex acetosa var. longifolia Metzg., Rumex ambiguus Gren., Rumex arifolius var. carpathicus Zapal., Rumex carpathicus (Zapal.) Zapal., Rumex hispanicus Koch, Rumex hispanica Gmel., Rumex hortensis Vis. ex Nym., Rumex rugosus Campd. 
aedpetersell  Petroselinum crispum (Mill.) Fuss 1866 Apium crispum Mill, Apium petroselinum L., Carum petroselinum (L.) Benth. et Hook.f., Cnidium petroselinum (L.) DC., Petroselinum crispum (Mill.) Airy-Shaw 1938, Petroselinum crispum (Mill.) Mansf. 1939, Petroselinum crispum (Mill.) Nyman 1879, Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A.W.Hill 1925, Petroselinum hortense Hoffm., Petroselinum petroselinum (L.) H. Karst., Petroselinum sativum Hoffm., nom. nud., Petroselinum sativum subvar. crispum (Mill.) Coss., Petroselinum sativum Hoffm. ex Gaudin, Petroselinum thoermeri Weinm., Petroselinum vulgare Lag., Petroselinum vulgare S.F.Gray, Selinum petroselinum (L.) E.H.L.Krause, Wydleria portoricensis DC.  
aedpihlakas  Sorbus domestica L. Cormus domestica (L.) Spach, Malus sorbus Borkh., Mespilus domestica (L.) All., Pirus sorbus Gaertn., Pyrenia sorbus Clairv., Pyrus domestica (L.) Ehrh., Pyrus domestica (L.) Sm., Pyrus sorbus Gaertn., nom. illeg., Sorbus edulis K.Koch ex Kirch. 
aedporgand  Daucus carota L. subsp. sativus (Hoffm.) Arcang. Daucus carota var. sativus Hoffm., Daucus carota subsp. sativus (Hoffm.) Schübl. et G.Martens, Daucus sativus (Hoffm.) Passerini ex Röhl. 
aedportulak  Portulaca oleracea L. subsp. sativa (Haw.) Čelak. Portulaca hortensis Rupr., Portulaca latifolia Hornem., Portulaca oleracea L. subsp. sativa (Haw.) Schübl. et G.Martens, Portulaca oleracea L. var. sativa (Haw.) DC., Portulaca sativa Haw. 
aedrabarber  Rheum ×hybridum Murray Rheum ×cultorum Thorsrud et Reisaeter, nom. nud. 
aedrass  Cynoglossum amabile Stapf et J.R.Drumm.  
aedruut  Ruta graveolens L.  
aedrõigas  Raphanus sativus L. var. major Raphanus sativus Minor-rühm 
aedrõigas (redis)  Raphanus sativus L.  
aedsalat  Lactuca sativa L.  
aedsalvei  Salvia officinalis L. Salvia tomentosa Mill. 
aedseller  Apium graveolens L.  
aedspinat  Spinacia oleracea L.  
aedtiarell  Tiarella ×hybrida hort.  
aedtill  Anethum graveolens L.  
aedtulp  Tulipa gesneriana L. Tulipa hortensis Gaertn., Tulipa hortensis Moench, nom. illeg., Tulipa laciniata Fisch. ex Bellermann, Tulipa stricta Stokes; incl.: Tulipa acuminata Vahl ex Hornem., Tulipa aximensis Marj., Tulipa baldaccii L.Mattei, Tulipa billetiana Jord., Tulipa bonarotiana Reboul, Tulipa connivens Levier, Tulipa cypria Turrill, Tulipa didieri Jord., Tulipa elegans hort. ex Baker, Tulipa etrusca Levier, Tulipa fulgens hort. ex Baker, Tulipa galatica Freyn, Tulipa lurida Levier, Tulipa marjolettii E.P.Perrier et Songeon, Tulipa mauritiana Jord. (Tulipa mauriana Jord. et Fourr.), Tulipa neglecta Reboul, Tulipa passeriniana Levier, Tulipa planifolia Jord., Tulipa platystigma Jord., Tulipa pubescens Willd. ex Schltdl., Tulipa repens Fisch. ex Sweet, Tulipa retroflexa hort. ex Baker, Tulipa scabriscapa Fox-Strangways, Tulipa scythica Klokov et Zoz, Tulipa segusiana E.P.Perrier et Songeon, Tulipa serotina Reboul, Tulipa sommieri Levier, Tulipa spathulata Bertol., Tulipa stapfii Turrill, Tulipa strangulata Reboul, Tulipa variopicta Ledeb. non Reboul, Tulipa viridiflora anon. 
aeduba  Phaseolus L.  
aedvaak  Inula helenium L.  
aedülane  Anemone hortensis L.  
aegviidu hunditubakas  Hieracium praetermissum Üksip  
aevastuspuu  Ptaeroxylon Eckl. et Zeyh.  Pteroxylon Hook.f. 
aevastuspuu  Ptaeroxylon obliquum (Thunb.) Radlk. Ptaeroxylon utile Eckl. et Zeyh., Rhus obliqua Thunb. 
aevastuspuulised  Ptaeroxylaceae J.-F.Leroy   
afgaani dioskoor  Dioscorea deltoidea Wall. ex Kunth  
afgaani kukekannus  Delphinium semibarbatum Bien. ex Boiss. Delphinium zalil Aitch. et Hemsl. 
afgaani lauk  Allium schugnanicum Vved.  
afgaani sirel  Syringa afghanica C.K.Schneid.  
afgaani tondipea  Dracocephalum wendelboi Hedge  
afganistani läätspuu  Caragana decorticans Hemsl.  
afganistani püvilill  Fritillaria chitralensis (hort.) B.Mathew  Fritillaria imperialis var. chitralensis hort. 
afganistani viigipuu  Ficus afghanistanica Warb. Ficus afghanica (M.Pop.) Drob. 
aflatuni lauk  Allium aflatunense B.Fedtsch.  
aflatuunia  Aflatunia ulmifolia (Franch.) M.Pop.  
afrormosia  Pericopsis Thwaites Afrormosia Harms 
afseelia  Afzelia Sm.  Pahudia Miq. 
agaav  Agave L.  
agaavilaadne soomuslehik  Echeveria agavoides Lem.  
agaavilehine ogaputk  Eryngium agavifolium Griseb.  
agaavilised  Agavaceae Dumort., nom. cons.  Anemarrhenaceae Conran et al., Anthericaceae J.Agardh, Behniaceae Conran et al., Funkiaceae Horan., nom. illeg., Herreriaceae Kunth, Hesperocallidaceae Traub, Hostaceae B.Mathew, Yuccaceae J.Agardh 
agaavilised [alamsugukond]  Agavoideae Herb. [subfamilia] Asparagaceae s.l. subfam. Agavoideae Herb., Agavaceae subfam. Agavoideae Herb. 
agaavkaktus  Ariocarpus Scheidw.  
agarik  Furcellaria J.V.Lamour.  
agarik  Furcellaria lumbricalis (Huds.) J.V.Lamour. Fucus lumbricalis Huds., Fucus fastigiatus L., Fucus furcellatus L., Ceramium fastigiatum (L.) F.H.Wigg., Fastigiaria furcellata (L.) Stackh., Fastigiaria linnaei Stackh., Furcellaria fastigiata (Turner) J.V.Lamour., Sphaerococcus fastigiatus (L.) Wahlenb., incl. Furcellaria lumbricalis f. aegagropila (lahtine vorm) 
Agassizi lõhistanukas  Schistidium agassizii Sull. et Lesq.  
aglaoneema  Aglaonema Schott   
ahas jänesejalg  Davallia mariesii T.Moore ex Baker Davallia stenolepis Hayata 
ahas kadrisammal  Atrichum angustatum (Brid.) Bruch et Schimp.  
ahas kolmiklill  Trillium angustipetalum (Torr.) J.D.Freeman Trillium chloropetalum var. angustipetalum (Torr.) Munz, Trillium giganteum var. angustipetalum (Torr.) R.R.Gates, Trillium sessile var. angustipetalum Torr. 
ahas sigrijalg  Stenochlaena tenuifolia (Desv.) T.Moore  
ahas suulumõõk  Watsonia angusta Ker Gawl.  
ahel-turdleht  Crassula perforata Thunb.  
ahenev havortia  Haworthia coarctata Haw.  
ahenev nokissammal (ahenev lõhiksammal)  Mesoptychia heterocolpos (Thed. ex C.Hartm.) L.Söderstr. et Váňa Jungermannia heterocolpos Thed. ex C.Hartm., Leiocolea heterocolpos (Thed. ex C.Hartm.) H.Buch, Lophozia heterocolpos (Thed. ex C.Hartm.) M.Howe  
ahenev püstparbik (ahenev parbik)  Neoorthocaulis attenuatus (Mart.) L.Söderstr., De Roo, Hedd. et Mart. Barbilophozia attenuata (Nees) Loeske, Jungermannia quinquedentata var. attenuata Mart.  
ahenev tuhmik  Anomodon attenuatus (Hedw.) Hüb.  
ahtahõlmine kääbuskakar  Dyssodia tenuiloba (DC.) Robins. Thymophylla tenuiloba (DC.) Small 
ahtahõlmine võilill  Taraxacum leptolobum Dahlst. Taraxacum jaervikylense H.Lindb. 
ahtaim võilill  Taraxacum explicatum G.E.Haglund Taraxacum angustissimum H.Lindb. 
ahtakattelehine võilill  Taraxacum angustisquameum Dahlst. ex H.Lindb.  
ahtalehine alonsolill (ahtalehine alonsoa)  Alonsoa linearis (Jacq.) Ruíz et Pav. Alonsoa linearifolia Steud., Alonsoa linifolia Roezl 
ahtalehine arnika  Arnica angustifolia Vahl Arnica alpina subsp. angustifolia (Vahl) Maguire, Arnica alpina var. angustifolia (Vahl) Fernald, Arnica attenuata Greene, Arnica iljnii (Maguire) lljin, Arnica intermedia Turcz., Arnica lowii Holm, Arnica plantaginea Pursh, Arnica sornborgeri Fernald, Arnica terrae-novae Fernald 
ahtalehine emajuur  Gentiana angustifolia Vill.  
ahtalehine eukalüpt  Eucalyptus radiata Sieber ex DC.  
ahtalehine fillüürea  Phillyrea angustifolia L.  
ahtalehine gusmaania  Guzmania angustifolia (Bak.) Wittm.  
ahtalehine hiirehernes  Vicia angustifolia L. Vicia sativa L. subsp. nigra (L.) Ehrh., Vicia segetalis Thuill. (Vicia angustifolia L. subsp. segetalis (Thuill.) Arcang.) 
ahtalehine hundihammas  Astragalus angustifolius Lam. Astragalus echinoides L'Hér., Astragalus erinaceus C.Presl, Astragalus leucophyllus Willd., Astragalus olympicus Pall., Astragalus retusus Willd., Astragalus taygeteus Jim.Perss. et Strid, Astragalus hermoneus Boiss.; incl. Astragalus angustifolius subsp. pungens (Willd.) Hayek [Astragalus bracteolatus DC., Astragalus heideri Wettst., Astragalus pungens Willd.] 
ahtalehine hundinui  Typha angustifolia L.  
ahtalehine huuljalg  Cheilanthes tenuifolia (Burm.f.) Sw. Acrostichum tenue Retz., Adiantum cicutaefolium Lam., Cassebeera tenuifolia (Burm.f.) J.Sm., Cheilanthes contigua Baker, Cheilanthes semiglabra (Kunze) Fée, Cheilosoria tenuifolia (Burm.f.) Trevis., Notholaena semiglabra Kunze, Trichomanes tenuifolium Burm.f. 
ahtalehine hõbepuu  Elaeagnus angustifolia L.  
ahtalehine inglilill  Angelonia angustifolia Benth.  
ahtalehine kalmia  Kalmia angustifolia L.  
ahtalehine kannuslill  Centranthus angustifolius (Mill.) DC.  
ahtalehine kareputk  Laserpitium prutenicum L.  
ahtalehine kassimünt  Schizonepeta tenuifolia (L.) Briq.  
ahtalehine kimpkellukas  Edraianthus tenuifolius (A.DC.) A.DC. Campanopsis tenuifolia (Waldst. et Kit.) Kuntze, Campanula macrocephala Willd. ex Steud., Campanula tenuifolia Waldst. et Kit., nom. illeg., Edraianthus tenuifolius (Waldst. et Kit.) A.DC., Wahlenbergia tenuifolia (Waldst. et Kit.) A.DC. 
ahtalehine kohvipuu  Coffea stenophylla G.Don  
ahtalehine kontpuu  Cornus stricta Lam. Cornus foemina Mill. 
ahtalehine kostus  Costus stenophyllus Standl. et L.O.Williams  
ahtalehine kukerpuu  Berberis ×stenophylla Lindl. Berberis darwinii × Berberis empetrifolia 
ahtalehine kuslapuu  Lonicera angustifolia Wall. ex DC.  
ahtalehine kõrvik  Galeopsis ladanum L.  
ahtalehine käokuld  Helichrysum italicum (Roth) G.Don Helichrysum angustifolium (Lam.) DC. 
ahtalehine liilia  Lilium pumilum Delile Lilium linifolium Hornem., Lilium pumilum DC., Lilium tenuifolium Fisch., nom. nud., Lilium tenuifolium Schrank 
ahtalehine lina  Linum bienne Mill. Linum angustifolium Huds., Linum hispanicum Mill., Linum usitatissimum subsp. angustifolium (Huds.) Thell. 
ahtalehine linnupiim (kink-linnupiim)  Ornithogalum collinum Guss. Ornithogalum costatum Zahar., Ornithogalum graecum Zahar., Ornithogalum gussonei Ten., Ornithogalum saxatile Vis., Ornithogalum tenuifolium Guss., nom. illeg., Ornithogalum umbellatum subsp. tenuifolium Bonnier et Layens  
ahtalehine linnurohi  Polygonum neglectum Besser Polygonum aviculare L. subsp. neglectum (Besser) Arcang., Polygonum procumbens Gilib. 
ahtalehine lumikelluke  Galanthus angustifolius Koss  Galanthus nivalis subsp. angustifolius (Koss) Artjush. 
ahtalehine lupiin (ahtalehine hundiuba)  Lupinus angustifolius L.  
ahtalehine lõokannus  Corydalis angustifolia (M.Bieb.) DC. Fumaria angustifolia M.Bieb. 
ahtalehine läänemagun  Eschscholzia lobbii Greene  
ahtalehine lünkvõhk  Biarum tenuifolium (L.) Schott  Arum tenuifolium L., Homaida tenuifolia (L.) Kuntze, Stenurus tenuifolium (L.) Salisb. 
ahtalehine marsiilea  Marsilea angustifolia R.Br.  
ahtalehine meelisõis  Callianthemum angustifolium Witasek  
ahtalehine merikann  Armeria girardii (Bernis) Litard. Armeria juncea Girard 
ahtalehine mustikas  Vaccinium angustifolium Aiton  
ahtalehine mägikaun  Gueldenstaedtia stenophylla Bunge  
ahtalehine nurmikas  Poa angustifolia L. Poa pratensis L. subsp. angustifolia (L.) Gaudin 
ahtalehine nõiahammas  Lotus tenuifolius Rchb.  
ahtalehine oblikas  Rumex acetosella L. subsp. tenuifolius (Wallr.) O.Schwarz Rumex tenuifolius (Wallr.) Á.Löve, Rumex acetosella L. var. tenuifolius Wallr. 
ahtalehine ogaküünis  Koelpinia linearis Pall. Rhagadiolus koelpinia Willd.  
ahtalehine paksjalg  Pachypodium lealii Welw.   
ahtalehine pappel  Populus angustifolia James Populus canadensis var. angustifolia (James) Wesm. 
ahtalehine peittõlvik  Cryptocoryne crispatula Engl. Cryptocoryne bertelibansenii Rataj, Cryptocoryne bertelihansenii Rataj 
ahtalehine peiulill (õievähene peiulill)  Tagetes tenuifolia Cav. Tagetes signata Bartl. 
ahtalehine pihlenelas  Sorbaria aitchisonii (Hemsl.) Hemsl. ex Rehder  
ahtalehine pipar  Piper angustifolium Lam.  
ahtalehine ploomipuu  Prunus angustifolia Marshall  
ahtalehine pojeng  Paeonia tenuifolia L. Paeonia hybrida Janka, nom. illeg. hom., non Pall., Paeonia hybrida Pall., Paeonia lithophila Kotov, Paeonia multifida Gueldenst., Paeonia multifida Pall., Paeonia tenuifolia var. flore-pleno Lem., Paeonia tenuifolia L. var. laterecta Neilr., Paeonia tenuifolia L. var. parviflora Huth, Paeonia tenuifolia var. plena Sweet, Paeonia tenuifolia Rupr., nom. illeg. hom., non L. 
ahtalehine priimula  Primula angustifolia Torr.  
ahtalehine pruudisõlg  Zinnia angustifolia Kunth Zinnia linearis Benth. 
ahtalehine punanupp  Sanguisorba tenuifolia Fisch. ex Link  
ahtalehine põdrakanep  Epilobium angustifolium L. Chamaenerion angustifolium (L.) Scop., Chamerion angustifolium (L.) Holub  
ahtalehine põisrohi  Silene stenophylla Ledeb.  
ahtalehine raudürt  Verbena simplex Lehm. Verbena angustifolia Michx. 
ahtalehine robirohi  Rhinanthus minor L. subsp. stenophyllus (Schur) O.Schwarz Rhinanthus nigricans Meinsh., Alectorolophus stenophyllus (Schur) Sterneck 
ahtalehine saar  Fraxinus angustifolia Vahl Fraxinus angustifolia Vahl subsp. syriaca (Boiss.) Yaltirik 
ahtalehine sedreel  Cedrela angustifolia Sesse et Moc. ex DC.  
ahtalehine siilkübar  Echinacea angustifolia DC.  
ahtalehine sininokk  Sisyrinchium angustifolium Mill. Bermudiana angustifolia (Mill.) Kuntze, Bermudiana graminea (Lam.) Nieuwl., nom. illeg., Bermudiana graminea Gaertn., Bermudiana graminifolia Medik., Bermudiana homomalla (Klatt) Kuntze, Bermudiana iridifolia Medik., Ferraria pulchella Salisb., Ferraria violacea Salisb., Marica mucronata Ker Gawl., Sisyrinchium acuminatum Herb., Sisyrinchium anceps Cav., Sisyrinchium bermudiana Baker, Sisyrinchium bermudiana auct. Eur. non L., Sisyrinchium carolinianum E.P.Bicknell, Sisyrinchium cultrifolium Noronha, Sisyrinchium excisum Godr., Sisyrinchium gramineum Lam., Sisyrinchium graminoides E.P.Bicknell, Sisyrinchium hibernicum Á.Löve et D.Löve, Sisyrinchium homomallum Klatt, Sisyrinchium iridioides Curtis, Sisyrinchium membranaceum E.P.Bicknell, Sisyrinchium nuttallii Sweet, Sisyrinchium ramosum Herb. 
ahtalehine stepirohi  Stipa tirsa Steven Stipa stenophylla (Czern. et Lindem.) Trautv. 
ahtalehine sõrmkäpp (ahtalehine käpp)  Dactylorhiza traunsteineri (Rchb.) Soo Orchis traunsteineri Rchb. 
ahtalehine tarn  Carex stenophylla Krik. Wahlenb.  
ahtalehine tiivik  Fissidens exilis Hedw.  
ahtalehine tuliastel  Pyracantha angustifolia (Franch.) C.K.Schneid.  
ahtalehine tuttmünt  Pycnanthemum flexuosum Britt.,Sterns et Pogg. Pycnanthemum tenuifolium Schrad. 
ahtalehine tähkmadar  Crucianella angustifolia L. Crucianella chabertii Gand., Crucianella mucronata Roth, Crucianella spicata Lam., Rubeola angustifolia (L.) Fourr., Rubeola linearifolia Moench, nom. illeg. 
ahtalehine tähtpea  Scabiosa graminifolia L.  
ahtalehine tääkliilia  Yucca angustissima Engelm. ex Trel. Yucca kanabensis McKelvey, Yucca toftiae S.L.Welsh 
ahtalehine vahulill  Polygala tenuifolia Willd.  
ahtalehine vaiguseemnik   Pittosporum angustifolium Lodd. et al. Pittosporum phillyraeoides auct. 
ahtalehine viigipuu  Ficus binnendijkii Miq. Ficus ngii Kochummen, Ficus peracuta (Miq.) Miq. 
ahtalehine villpea  Eriophorum angustifolium Honck. Eriophorum polystachion L.p.p. (Eriophorum polystachyon L.p.p., Eriophorum polystachyum L.p.p.) 
ahtalehine villtatar  Eriogonum heracleoides Nutt. Eriogonum angustifolium Nutt. 
ahtalehine õunapuu  Malus angustifolia (Aiton) Michx. Pyrus angustifolia Aiton 
ahtalehine ängelhein  Thalictrum lucidum L. Thalictrum angustifolium auct. 
ahtaoksaline piimalill  Euphorbia stenoclada Baill.  
ahtaviljaline karusmari  Ribes stenocarpum Maxim. Grossularia stenocarpa (Maxim.) Los. 
ahtaõieline kuslapuu  Lonicera stenantha Pojark.  
ahtaõieline püvilill  Fritillaria elwesii Boiss. Fritillaria sieheana Hausskn. ex Hayek, Fritillaria acmopetala sensu Baker non Boiss. 
ahvihein  Wedelia Jacq., nom. cons. Wedelia Loefl., nom. rej.  
ahvikakaopuu  Herrania Goudot   
ahvileivapuu  Adansonia L.   
ahvipotipuu  Cariniana Casar.  
ahvipuu  Mimusops L.  
ahvisaba-kleistokaktus (ahvisaba-kinniskaktus)  Cleistocactus colademononis (Diers et Krahn) Mottram Cleistocactus winteri subsp. colademono D.R.Hunt, Hildewintera colademononis Diers et Krahn, Hildewintera polonica V.Foik et Foik, Winterocereus colademononis (Diers et Krahn) Metzing et R.Kiesling 
ai ülane  Anemone gortschakowii Kar. et Kir.  
aidsi-kastanseemnik  Castanospermum australe A.Cunn. ex Mudie  
aimi tulp  Tulipa aximensis Marj. Tulipa aximensis Jordan ex Baker, Tulipa aximensis E.P.Perrier et Songeon 
ainulehine soovalk (ainulehine sookäpp)  Malaxis monophyllos (L.) Swartz Microstylis monophyllos (L.) Lindl., Ophrys monophyllos L. 
ainuroog  Hakonechloa Makino ex Honda 1930 Hakonechloa Makino 1912, nom. illeg. 
ainuroog  Hakonechloa macra (Munro) Makino ex Honda 1930 Hakonechloa macra Makino 1912, nom. illeg., Phragmites macer Munro, Phragmites oyyamensis Onuma, nom. inval. 
aiova õunapuu  Malus ioensis (Alph.Wood) Britt. Malus coronaria subsp. ioensis (Alph.Wood) Likhonos, Malus coronaria var. ioensis (Alph. Wood) C.K. Schneid., Malus joensis (Alph.Wood) Britt., Pyrus coronaria L. var. ioensis Alph.Wood, Pyrus ioensis (Alph.Wood) L.H.Bailey 
aira  Aira L.  
aira  Aira L., nom. cons.  
Aitchisoni rohtlaliilia  Eremurus aitchisonii Baker Henningia aitchisonii (Baker) A.P.Khokhr. 
ajaani karukell  Pulsatilla ajanensis Regel et Tiling Anemone ajanensis (Regel et Tiling) Prantl  
ajaani kirburohi  Polygonum ajanense (Regel et Tiling) Grig. Pleuropteropyrum ajanense (Regel et Tiling) Nakai, Polygonum polymorphum var. ajanense Regel et Tiling 
ajaani kuusk  Picea jezoensis (Siebold et Zucc.) Carrière Picea ajanensis Fisch. 
ajaani memmjuur  Ligusticum ajanense (Regel et Tiling) Koso-Pol. Cnidium tilingia (Maxim.) Takeda, Selinum tilingia Maxim., Tilingia ajanensis Regel et Tiling 
ajaania  Ajania Polj.  
akaatsia  Acacia Mill.  
akakapsas  Ajuga L.  
akeebia  Akebia Decne.  
aken-mahlapalm  Beccariophoenix fenestralis J.Dransf. et Rakotoarin.  
aken-võrelehik  Aponogeton madagascariensis (Mirb.) Van Bruggen Aponogeton fenestralis (Poir.) Hook.f. 
akenlill  Fenestraria N.E.Br.  
akenlill  Fenestraria rhopalophylla (Schltdl. et Diels) N.E.Br.  
akenpeperoomia  Peperomia ferreyrae Yunck.  
akenvriisea  Vriesea fenestralis Linden et André Tillandsia fenestralis (Linden et André) Hook.f., Vriesea fenestrata hort., Vriesea hamata L.B.Sm. 
Akinfijevi kivirik  Saxifraga ×akinfievii Galushko et G.Kudrjaschova  Saxifraga dinnikii × Saxifraga juniperifolia 
akipuu  Blighia K.D.Koenig  Phialodiscus Radlk. 
akniida  Acnida L.  --> Amaranthus; Amaranthus subg. Acnida (L.) Aellen ex K.R.Robertson, Amaranthus sect. Acnida (L.) Mosyakin et K.R.Robertson 
akniida  Amaranthus subg. Acnida (L.) Aellen ex K.R.Robertson Acnida L., Amaranthus sect. Acnida (L.) Mosyakin et K.R.Robertson 
aksüüris  Axyris L.  
aktiniidia  Actinidia Lindl.  
aktiniidialised  Actinidiaceae Engl. et Gilg., nom. cons. Actinidiaceae Gilg et Werderm., nom. cons.; Saurauiaceae Griseb., nom. cons. 
alaaria  Alaria Grev., nom. cons.  
alai lauk  Allium alaicum Vved.  
alang  Saccharum subg. Imperatum Pers.   --> Imperata Cirillo  
alang  Imperata Cirillo  Saccharum subg. Imperatum Pers.  
alaska kask  Betula neoalaskana Sarg. Betula alaskana Sarg., nom. illeg., Betula resinifera Britton, nom. Illeg. 
alaska leeklill (alaska floks)  Phlox borealis Wherry  Phlox sibirica var. borealis (Wherry) S.L.Welsh, Phlox sibirica var. borealis (Wherry) B.Boivin 
alaska luste  Bromus sitchensis Trin.  
alaska maasikas  Fragaria ovalis (Rydb.) Lemmon  Fragaria glauca (S.Watson) Rydb., Fragaria virginiana subsp. glauca (S.Watson) Staudt, Fragaria virginiana var. glauca S.Watson, Fragaria multicipita Fernald, Fragaria virginiana f. multicipita (Fernald) P.M.Catling et J.Cayouette, Fragaria ovalis (Lehm.) Rydb., Fragaria virginiana var. ovalis (Lehm.) R.J.Davis, Fragaria pauciflora Rydb., Fragaria terrae-novae Rydb., Fragaria virginiana var. terrae-novae (Rydb.) Fernald et Wieg., Potentilla ovalis Lehm.  
alaska maran   Potentilla villosa Pall. ex Pursh   
alaska murakas  Rubus stellatus Sm. Rubus arcticus subsp. stellatus (Sm.) B.Boivin 
alaska mustikas  Vaccinium alaskaense Havell  
alaska paju  Salix alaxensis Coville  
alaska peekerlill  Penstemon gormanii Greene  
alatau krookus  Crocus alatavicus Semen. et Regel  
alatau lauk  Allium platyspathum subsp. amblyophyllum (Kar. et Kir.) N.V.Friesen  Allium alataviense Regel, Allium amblyophyllum Kar. et Kir. 
alatiõitsev begoonia  Begonia Semperflorens-Cultorum-rühm Begonia ×semperflorens hort., Begonia semperflorum-cultorum hort., Begonia ×carrierei, Begonia ×cultorum, Begonia hortensis Grafl et Zwicky; Begonia cucullata × Begonia schmidtiana × Begonia sp. 
alatiõitsev piimalill  Euphorbia pseudolaevis Bruyns Monadenium laeve Stapf  
albaania nelk  Dianthus haematocalyx Boiss. et Heldr.  
albaania püvilill  Fritillaria macedonica Bornm.   
alberta kuusk  Picea glauca (Moench) Voss var. albertiana (S.Br.) Sarg. Picea engelmannii × Picea glauca; Picea albertiana St. Brown 
Alberti iiris  Iris alberti Regel  
Alberti kibuvits  Rosa albertii Regel  
Alberti kuslapuu  Lonicera spinosa (Decne.) Jacq. ex Walp. var. albertii (Regel) Rehder  Chamaecerasus alberti (Regel) Carrière, Lonicera albertii Regel 
Alberti kõrbevõhk  Eminium albertii (Regel) Engl. ex B.Fedtsch. Eminium albertii (Regel) Engl., Helicophyllum alberti Regel 
Alberti nudiseemnik  Gymnospermium alberti (Regel) Takht.  Leontice alberti Regel 
Alberti tulp  Tulipa alberti Regel  
Albrechti rodo (Albrechti rododendron, Albrechti asalea)  Rhododendron albrechtii Maxim. Azalea albrechtii (Maxim) Kuntze 
aldaani sõstar  Ribes dikuscha Fisch. ex Turcz.  
aldrovanda  Aldrovanda L.  
aldrovanda  Aldrovanda vesiculosa L.  
ale-hunditubakas  Hieracium philantrax (Stenstr.) Dahlst.  
Aleksandra liilia  Lilium alexandrae (Wallace) Coutts  
Aleksandra punadatlipalm  Archontophoenix alexandrae (F.Muell.) H.Wendl.  
Aleksandra rabarber  Rheum alexandrae Batal.  
Aleksandri krookus  Crocus biflorus subsp. alexandri (Ničic ex Velen.) B.Mathew Crocus alexandri Ničic ex Velen., Crocus biflorus f. alexandri (Ničic ex Velen.) Stjep.-Vesel. 
aleksandria ristik  Trifolium alexandrinum L.  
aleksandria senna (aleksandrisenna); saadus: Folia Sennae Alexandrinae  Senna alexandrina Mill. Cassia acutifolia Delile, Cassia alexandrina (Garsault) Thell., Cassia lanceolata Collad., Cassia senna L., Senna acutifolia Link, Senna acutifolia (Del.) Batka, Senna alexandrina Garsault, nom. inval. 
aleksandripalm  Ptychosperma Labill. Actinophloeus (Becc.) Becc., Romanowia Sander ex Andre, Seaforthia R.Br., Strongylocaryum Burret 
Aleksei lauk  Allium alexeianum Regel Allium nevskianum Wendelbo 
Aleksejenko lõokannus  Corydalis alexeenkoana N.Busch   
aleppo mänd (süüria mänd)  Pinus halepensis Mill. Pinus abasica Carrière, Pinus abchasica Carrière, nom. inval., Pinus arabica Sieber ex Spreng., Pinus carica D.Don, Pinus ceciliae Llorens et L.Llorens, Pinus colchica Booth ex Gordon, nom. inval., Pinus genuensis J.Cook, Pinus hierosolimitana Duhamel, nom. inval., Pinus hispanica J.Cook, Pinus loiseleuriana Carrière, Pinus maritima Aiton, nom. illeg., Pinus maritima Mill., Pinus paroliniana Webb ex Carrière, Pinus parolinii Vis., Pinus penicillus Lapeyr., Pinus pseudohalepensis Denhardt ex Carrière, Pinus saportae Rouy 
aleppo ruut  Ruta chalepensis L.  
aleppo sorgo  Sorghum halepense (L.) Pers. Andropogon halepensis (L.) Bort., Holcus halepensis L. 
aleuudi adiantum  Adiantum aleuticum (Rupr.) C.A.Paris Adiantum boreale C.Presl, Adiantum pedatum subsp. aleuticum (Rupr.) Calder et Roy L.Taylor, Adiantum pedatum var. aleuticum Rupr., Adiantum pedatum subsp. calderi Cody, Adiantum pedatum subsp. subpumilum (W.H.Wagner) Lellinger, Adiantum pedatum var. subpumilum W.H.Wagner 
aleuudi kivikanarbik  Phyllodoce aleutica (Spreng.) A.Heller  
Alfredi mahlapalm  Beccariophoenix alfredii Rakotoarin., Ranariv. et J.Dransf.  
alfreedia  Alfredia Cass.  
alkanna  Alkanna Tausch, nom. cons. Alkanna Adans., nom. rej. 
allamanda  Allamanda L.  Allemanda L., orth. var. 
allanipuu  Allanblackia Oliv. ex Benth. et Hook.f.  Stearodendron Engl. 
Alleni lõokannus  Corydalis ×allenii Irwing  Corydalis bracteata × Corydalis solida 
alligaator-guaarea (verdtarretav guaarea)  Guarea guidonia (L.) Sleumer Guarea alba C.DC., Guarea alternans C.DC., Guarea andreana C.DC., Guarea aubletii A.Juss., Guarea bilibil C.DC., Guarea cabirme C.DC., Guarea campestris C.DC., Guarea eggersii C.DC., Guarea francavillana C.DC., Guarea guara (Jacq.) P.Wilson, Guarea langsdorffiana C.DC., Guarea leticiana Harms, Guarea multiflora A.Juss., Guarea multijuga A.Juss., Guarea parva C.DC., Guarea puberula Pittier, Guarea pungans Saint-Hilaire, Guarea racemiformis S.F.Blake, Guarea rubescens C.DC., Guarea rubicalyx Moore, Guarea rubrisepala Cuatrec., Guarea rusbyi (Britton) Rusby, Guarea subspicata C.DC., Guarea sylvestris Moore, Guarea trichilioides L., nom. illeg. superfl., Guarea xiroresana C.DC., Melia guara Jacq., Samyda guidonia L., Sycocarpus rusbyi Britton, Trichilia guara (Jacq.) L. 
allik-jänesekapsas  Oxalis fontana Bunge Oxalis stricta auct. plur. non L., Oxalis europaea Jord., Xanthoxalis fontana (Bunge) Holub 
allika-nuttsammal (allika-pungsammal)  Ptychostomum pseudotriquetrum (Hedw.) J.R.Spence et H.P.Ramsay ex Holyoak et N.Pedersen  Bryum pseudotriquetrum (Hedw.) G.Gaertn., B.Mey. et Scherb., Hypnum pseudotriquetrum (Hedw.) F.Weber et D.Mohr, Mnium pseudotriquetrum Hedw., Plagiobryum pseudotriquetrum (Hedw.) N.Pedersen  
allika-vesitiivik  Octodiceras fontanum (B.Pyl.) Lindb.  
allikasammal  Philonotis Brid.  Bartramidula Bruch et Schimp., Bartramia sect. Philonotis (Brid.) Müll.Hal., Bartramia subg. Philonotis (Brid.) Hampe, Bartramia subsect. Philonotis (Brid.) Bruch et Schimp., Phylonotis Brid. ex Papp  
allikasoo-turbasammal  Sphagnum teres (Schimp.) Aongstr.  
allikatiivik (allika-vesitiivik)  Fissidens fontanus (Bach.Pyl.) Steud. Conomitrium dillenii (Bach.Pyl.) Mont., Conomitrium mexicanum Müll.Hal., Conomitrium tuerckheimii Müll.Hal., Fissidens debilis Schwägr., Fissidens julianus (Savi ex DC.) Schimp., Fissidens mexicanus (Müll.Hal.) Mitt., Fissidens tuerckheimii (Müll.Hal.) Broth., Fontinalis juliana Savi ex DC., Octodiceras dillenii (Bach.Pyl.) Brid., Octodiceras fontanum (Bach.Pyl.) Lindb., Octodiceras tuerckheimii (Müll.Hal.) Cardot, Skitophyllum fontanum Bach.Pyl. 
allikkerss  Nasturtium R.Br., nom. cons.  
allikmailane  Veronica anagallis-aquatica L.  
allikrohi (rabasalat)  Montia L.  
allikrohulised  Montiaceae Raf. Hectorellaceae Philipson et Skipw. 
Allioni liivsibul  Jovibarba allionii (Jord. et Fourr.) D.A.Webb Diopogon allionii Jord. et Fourr., Diopogon arenarius subsp. allionii (Jord. et Fourr.) Leute, Diopogon hirtus subsp. allionii (Jord. et Fourr.) H.Huber, Jovibarba globifera subsp. allionii (Jord. et Fourr.) J.Parn., Jovibarba hirta subsp. allionii (Jord. et Fourr.) Soó, Sempervivum globiferum subsp. allionii (Jord. et Fourr.) 't Hart et Bleij 
Allioni priimula  Primula allionii Loisel. Auricula-ursi allionii (Loisel.) Soják 
allokasuariin  Allocasuarina L.A.S.Johnson   
Allwoodi nelk  Dianthus ×allwoodii Dianthus caryophyllus × Dianthus plumarius 
almatõ viirpuu  Crataegus ×dsungarica Zabel ex Lange Crataegus altaica × Crataegus songarica [Crataegus songarica × Crataegus wattiana]; Crataegus almaatensis Pojark. 
aloisia  Aloysia Palau   
alokaasia  Alocasia (Schott) G.Don  
Alonso turbankaktus  Turbinicarpus alonsoi Glass et S.Arias  
alonsolill  Alonsoa Ruiz et Pav.   
alpi aarum  Arum alpinum Schott et Kotschy Arum gracile Unverr., Arum intermedium Schur ex Schott, Arum italicum var. lanceolatum Boiss. et Heldr., Arum orientale subsp. danicum (Prime) Prime, Arum transsilvanicum Czetz 
alpi adenostüül  Adenostyles alpina (L.) Bluff et Fingerh. Adenostyles calcarea Brügger, Adenostyles viridis Cass., Adenostyles glabra (Mill.) DC., Cacalia glabra Mill. 
alpi aprikoosipuu  Prunus brigantiaca Vill. Armeniaca brigantiaca (Vill.) Pers., Prunus armeniaca var. brigantiaca Dippel, Prunus brigantina Nym., Prunus brigantina Vill. 
alpi arnika  Arnica alpina (L.) Olin et Ladau Arnica angustifolia subsp. alpina (L.) I.K.Ferguson 
alpi aruhein  Festuca alpina Suter  
alpi aster (mägiaster)  Aster alpinus L.  
alpi bartsia  Bartsia alpina L.  
alpi elulõng (alpi mägilõng)  Clematis alpina (L.) Mill. Atragene alpina L. 
alpi epimeedium  Epimedium alpinum L.  
alpi eriinus  Erinus alpinus L.  
alpi haguhein  Koeleria vallesiana (Honck.) Gaudin Koeleria andreanszkyi Ujhelyi, Koeleria pauneroi Ujhelyi, Koeleria epauneroi Kerguélen, Koeleria linkii Kunth, Koeleria pectinata (Lam.) Shinners, Koeleria setacea Pers., Koeleria gandreanszkyi Kerguélen, Koeleria alpicola Gren. et Godr., Poa vallesiana Honck. 
alpi hanerohi  Arabis alpina L.  
alpi hundihammas  Astragalus alpinus L.  
alpi hunditubakas  Hieracium alpinum L.  
alpi ibeeris  Iberis aurosica Chaix incl. Iberis aurosica subsp. nana (All.) Moreno [Iberis candolleana Jord., Iberis epirota Halácsy, Iberis nana All., Iberis spathulata subsp. nana (All.) Heywood] 
alpi jumalatelill  Dodecatheon alpinum (A.Gray) E.Greene  
alpi jumikas  Centaurea alpina L.  
alpi jänesekäpp  Leontopodium alpinum Cass. Antennaria leontopodium (L.) Gaertn., Filago krasensis Derganc, Filago leontopodium L., Filago stellata Lam., Gnaphalium krasense Derganc, Gnaphalium leontopodium L., Leontopodium nivale subsp. alpinum (Cass.) Greuter 
alpi jänesvill  Trichophorum alpinum (L.) Pers. Baeothryon alpinum (L.) T.V.Egorova, Eriophorum alpinum L., Scirpus alpinus (L.) Dalla Torre et Sarnth., Scirpus hudsonianus (Michx.) Fernald 
alpi kaer  Avena alpina Sm.  
alpi karukell  Pulsatilla alpina (L.) Delarbre Anemone alpina L. 
alpi kassikäpp  Antennaria alpina (L.) Gaertn.  
alpi kellukas  Campanula alpina Jacq.  
alpi kivirik  Saxifraga muscoides All.  
alpi kortsleht  Alchemilla alpina L.  
alpi kugarpea  Cephalaria alpina (L.) Schrad. ex Roem. et Schult.  
alpi kukehari  Sedum monregalense Balb.  
alpi kuldhernes  Thermopsis alpina (Pall.) Ledeb.  
alpi kuldvihm  Laburnum alpinum (Mill.) Bercht. et J.Presl  
alpi kurekell  Aquilegia alpina L.  
alpi kuslapuu  Lonicera alpigena L.  
alpi kuukakar  Leucanthemopsis alpina (L.) Heywood Chrysanthemum alpinum L., Leucanthemum alpinum (L.) Lam., Pyrethrum alpinum (L.) Schrank, Tanacetum alpinum (L.) Sch.Bip. 
alpi käokannus  Linaria alpina (L.) Mill.  
alpi käppingver (alpi roskea)  Roscoea alpina Royle  
alpi leesikas (mägileesikas)  Arctostaphylos alpina (L.) Spreng. Arbutus alpina L., Arctous alpina (L.) Nidenzu, Mairania alpina (L.) Bubani, Mairania alpina (L.) Desv., Uva-ursi alpina (L.) Gray 
alpi lina  Linum perenne L. subsp. alpinum (Jacq.) Ockendon Linum alpinum Jacq. 
alpi linalehik  Thesium alpinum L.  
alpi litterhein  Thlaspi caerulescens J.Presl et C.Presl Thlaspi alpestre (L.) L. non Jacq. 
alpi lõhnhein  Hierochloe alpina (Sw. ex Willd.) Roem. et Schult. Holcus alpinus Sw. ex Willd. 
alpi magun  Papaver alpinum L. Papaver pyrenaicum (L.) Kern. 
alpi magusristik  Hedysarum alpinum L.  
alpi mailane  Veronica alpina L.  
alpi memmjuur  Ligusticum mutellina (L.) Crantz  
alpi merikann  Armeria alpina Willd.  
alpi mesilill  Cerinthe glabra Mill. Cerinthe alpina Kit. 
alpi mägikress  Pritzelago alpina (L.) Kuntze Hornungia alpina (L.) O.Appel, Hutchinsia alpina (L.) R.Br., Lepidium alpinum L., Noccaea alpina (L.) Rchb. 
alpi naat   Aegopodium alpestre Ledeb.   
alpi nartsiss  Narcissus alpestris Pugsley Narcissus pseudonarcissus subsp. alpestris (Pugsley) A.Fern., Narcissus moschatus Haw. 
alpi nelk  Dianthus alpinus L.  
alpi nurmikas  Poa alpina L.  
alpi nõiahammas  Lotus alpinus (DC.) Ramond Lotus alpinus (Ser.) Schleich. ex Ramond, Lotus corniculatus var. alpinus DC., Lotus corniculatus var. alpinus Ser. 
alpi nõianõges  Stachys alpina L.  
alpi nõmmeküünal  Richea continentis B.L.Burtt  
alpi nõmmemünt (alpi piparrohi)  Acinos alpinus (L.) Moench Satureja alpina (L.) Scheele, Thymus alpinus L. 
alpi näsiniin  Daphne alpina L.  
alpi ogaputk  Eryngium alpinum L.  
alpi ohakas  Cirsium spinosissimum (L.) Scop.  Cnicus spinosissimus L. 
alpi paju  Salix alpina Scop.  
alpi palderjan  Valeriana celtica L.  
alpi peekerlill  Penstemon alpinus Torr.  
alpi puia  Puya alpestris (Poepp.) Gay  
alpi punanupp  Sanguisorba alpina Bunge  
alpi põiskõdrake  Physaria alpestris Suksd.  
alpi pööristatar (alpi kirburohi)  Aconogonon alpinum (All.) Schur Polygonum alaskanum W.Wight ex Hultén, Persicaria alpina (L.) H.Gross, Pleuropteropyrum alpinum (All.) Nakai, Polygonum alpinum All. 
alpi püvilill  Fritillaria tubiformis Gren. et Godr. Fritillaria delphinensis Gren. et Godr., Fritillaria moggridgei Boiss. et Reut. ex Cusin 
alpi ristik  Trifolium alpestre L.  
alpi seedermänd (euroopa seedermänd)  Pinus cembra L.  
alpi soldanell  Soldanella alpina L.  
alpi soojumikas  Saussurea alpina (L.) DC.  
alpi sügislill  Colchicum alpinum DC. Colchicum merenderoides E.P.Perrier et Songeon, Colchicum parvulum Ten., Colchicum pseudoparvulum Lojac., Colchicum vallis-demonis Lojac., nom. inval. 
alpi tarinõges  Teucrium lucidum L.   
alpi teeleht  Plantago alpina L.  
alpi tihashein  Scutellaria alpina L.  
alpi tulikas  Ranunculus alpestris L.  
alpi tulinelk  Lychnis alpina L. Agrostemma suecica (Lodd.) Maund ex Steud., Lychnis alpina (Lodd.) Greut. et Burdet, Lychnis suecica Lodd., Silene suecica (Lodd.) Greuter et Burdet, Viscaria alpina (L.) G.Don 
alpi tuliürt  Phlomis alpina Pall.  
alpi türnpuu  Rhamnus alpina L. Frangula latifolia Mill., Rhamnus alpinus L. 
alpi vahulill  Polygala alpina (DC.) Steud. Polygala amara var. alpina DC., Polygala nivea Miégev. 
alpi võipätakas  Pinguicula alpina L.  
alpi õnnehein  Erigeron alpinus L.  
alpi ängelhein  Thalictrum alpinum L.  
alpi-habekanarbik  Leucopogon montanus (R.Br.) J.H.Willis Lissanthe montana R.Br. 
alpiinne kuldkann  Helianthemum oelandicum (L.) DC. subsp. alpestre (Jacq.) Breistr.  
alpiinne priimula  Primula alpicola Stapf  
alpiinne ristik  Trifolium alpinum L.  
alpikann  Cyclamen L.  
alpileesikas (alpi leesikas, mägileesikas)  Arctous alpina (L.) Niedenzu Arbutus alpina L., Arctostaphylos alpina (L.) Spreng., Mairrania alpina (L.) Desv., Uva-ursi alpina (L.) Gray 
alpileesikas (mägileesikas)  Arctostaphylos sect. Arctous Gray  --> Arctous Nied. 
alpileesikas (mägileesikas)  Arctous Nied. Arctous (A.Gray) Nied., Arctostaphylos sect. Arctous A.Gray 
alraun (mandragoor)  Mandragora L.  
alsiine  Alsine L.  --> Stellaria 
alsiine  Alsine Gaertn.  --> Minuartia 
alsiinelised (vesiheinalised) [nelgiliste alamsugukond]  Caryophyllaceae subfam. Alsinoideae Beilschm.  
alsiinelised (vesiheinalised) [nelgiliste alamsugukond]  Alsinoideae Beilschm. [subfamilia] Caryophyllaceae subfam. Alsinoideae Beilschm. 
alss  Eleocharis R.Br.  
alssosi  Equisetum scirpoides Michx.  
alsstarn  Carex chordorrhiza L.f.  
alžeeria nulg  Abies numidica de Lannoy ex Carrière Abies baborensis Coss., Picea numidica (de Lannoy ex Carrière) R.Sm. ex Gordon, Pinus baborensis (Coss.) W.R.McNab 
alžeeria silla (alžeeria siniliilia)  Scilla algeriensis Batt. Hyacinthoides hispanica subsp. algeriensis (Batt.) Förther et Podlech 
altai aster  Aster altaicus Willd.  
altai harakalatv  Erysimum flavum (Georgi) Bobrov Erysimum altaicum C.A.Mey. (Erysimum flavum subsp. altaicum (C.A.Mey.) Polozhij), Hesperis flava Georgi 
altai jürilill  Cardamine altaica Lippmaa Cardamine glandulosa subsp. sibirica O.E.Schulz, Cardamine sibirica (O.E.Schulz) Govaerts, Dentaria glandulosa subsp. sibirica (O.E.Schulz) A.L.Ebel, Dentaria sibirica (O.E.Schulz) N.Busch 
altai kannike  Viola altaica Ker Gawl. Viola altaica Pall. 
altai karusmari   Ribes aciculare Sm. Grossularia acicularis (Smith) Spach 
altai karutubakas (altai hunditubakas)  Pilosella altaica (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium altaicum (Nägeli et Peter) Üksip 
altai kellukas  Campanula chamissonis Fed. Campanula altaica A.DC. 
altai kitsekakar  Doronicum altaicum Pall.  
altai kobarpea  Ligularia altaica DC. Senecillis altaica (DC.) Kitam., Senecio altaicus (DC.) Sch.Bip. 
altai kullerkupp  Trollius altaicus C.A.Mey.  
altai kurekell  Aquilegia altaica L.  
altai kuslapuu  Lonicera caerulea L. var. altaica (Pall.) Sweet Lonicera altaica Sweet 
altai lauk  Allium altaicum Pall. Allium fistulosum Ledeb., Allium microbulbum Prokh. 
altai lina  Linum altaicum Ledeb. ex Juz.  
altai nudiseemnik  Gymnospermium altaicum (Pall.) Spach Leontice altaica Pall. 
altai näsiniin  Daphne altaica Pall.  
altai põisrohi  Silene altaica Pers.  
altai rohtlaliilia  Eremurus altaicus (Pall.) Steven Asphodelus altaicus Pall. 
altai sinienelas  Sibiraea altaiensis (Laxm.) C.K.Schneid. Sibiraea laevigata (L.) Maxim., Spiraea laevigata L. 
altai tihashein  Scutellaria altaica Fisch.  
altai tondipea  Dracocephalum grandiflorum L. Dracocephalum altaiense Laxm. 
altai tulp  Tulipa altaica Pall. ex Spreng.  
altai viirpuu  Crataegus altaica (Loud.) Lange Crataegus wattiana var. incisa C.K.Schneid. 
altai õnnehein  Erigeron altaicus M.Pop.  
altai ülane  Anemone altaica Fisch. ex C.A.Mey. Anemone nemorosa subsp. altaica (Fisch. ex C.A.Mey.) Korsh., Anemonoides altaica (C.A.Mey.) Holub 
altee  Althaea L.  
alteelaadne kassitapp  Convolvulus althaeoides L.  
alteelehine murakas  Rubus alceifolius Poir. Rubus bullatifolius Merr., Rubus fimbriiferus Focke, Rubus gilvus Focke, Rubus hainanensis Focke, Rubus laciniatostipulatus Hayata ex Koidz., Rubus monguillonii H.Lév. et Vaniot, Rubus multibracteatus var. demangei H.Lév. 
Altensteini saagolatv  Encephalartos altensteinii Lehm.  
Altmanni kuslapuu  Lonicera altmannii Regel et Schmalh.  
amakriin × Amarcrinum Coutts Amaryllis × Crinum; ×Crindonna Ragion., nom. illeg., ×Crinodonna Stapf  
amalaki õislehik  Phyllanthus emblica L. Emblica officinalis Gaertn.  
amanuse püvilill  Fritillaria hermonis subsp. amana Rix Fritillaria amana (Rix) R.Wallis et R.B.Wallis 
amarellipuu; vili: amarell (amarellkirss)  Prunus cerasus L. var. caproniana L. Prunus caproniana (L.) Gaudin, Prunus cerasus subsp. eu-cerasus Asch. et Graebn., Prunus cerasus var. typica C.K.Schneid., Cerasus caproniana (L.) Lam. et DC. 
amarellopuu  Euxylophora Huber  
amarellopuu  Euxylophora paraensis Huber  
amarüll  Amaryllis L., nom. cons.   
amarüllilised  Amaryllidaceae J.St.-Hil., nom. cons. incl. Agapanthaceae F.Voigt, Alliaceae Borkh., nom. cons. 
amarüllilised [alamsugukond]  Amaryllidoideae Burnett [subfamilia] Amaryllidaceae s.l. subfam. Amaryllidoideae Burnett ( = Amaryllidaceae s.s.) 
amasoonase alokaasia  Alocasia ×mortfontanensis André Alocasia ×amazonica hort., Alocasia ×amazonica Reark, nom. inval.; Alocasia longiloba (syn. Alocasia lowii, Alocasia watsoniana) × Alocasia sanderiana 
amasoonase indiaanikurk  Cayaponia tayuya (Vell.) Cogn. Allagosperma tayuya (Vell.) M.Roem., Alternasemina tayuia (Vell.) Silva Manso, Arkezostis piauhiensis (Cogn.) Kuntze, Arkezostis tayuya (Vell.) Kuntze, Bryonia cordatifolia Goday Torres, Bryonia cordifolia Walp., Bryonia tajuja Mart., Bryonia tayuya Vell., Cayaponia piauhiensis (Cogn.) Cogn., Trianosperma piauhiensis Cogn., Trianosperma tayuya (Vell.) Mart. 
amasoonase kaapiväät  Banisteriopsis caapi (Griseb.) Morton  
amasoonase konnatakjas (amasoonase ehhinoodor)  Echinodorus grisebachii Small Echinodorus amazonicus Rataj, Echinodorus amphibius Rataj, Echinodorus bleherae Rataj, Echinodorus eglandulosus Holm-Niels. et R.R.Haynes, Echinodorus gracilis Rataj, Echinodorus parviflorus Rataj 
amasoonase konnatäht  Limnobium laevigatum (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Heine Hydrocharella echinospora Spruce ex Benth. et Hook.f., Hydrocharis stolonifera (G.Mey.) Kuntze, Hydromystria laevigata (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Hunz., Hydromystria laevigata (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Díaz-Mir. et Philcox, Hydromystria sinclairii (Benth.) Hauman, Hydromystria stolonifera G.Mey., Jalambicea repens Cerv., Limnobium bogotense (H.Karst.) Delay, Limnobium laevigatum (Humb. et Bonpl. ex Willd.) C.V.Morton, Limnobium sinclairii Benth., Limnobium spongia subsp. laevigatum (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Lowden, Limnobium stoloniferum (G.Mey.) Griseb., Salvinia laevigata Humb. et Bonpl. ex Willd., Trianea bogotensis H.Karst. 
amasoonase marmelaadipuu  Pouteria ramiflora (Mart.) Radlk.  
amasoonase potentsipuu  Ptychopetalum uncinatum Anselmino  
amasoonase tsissus   Cissus amazonica Linden  
amasoonase viktooria  Victoria amazonica (Poepp.) Sowerby  
ambatšihäbikas  Aeschynomene elaphroxylon (Guill. et Perr.) Taub.  
ambongo paksjalg  Pachypodium ambongense Poiss.  
amborella  Amborella Baill.   
amborella  Amborella trichopoda Baill.  
amborellalaadsed [selts]  Amborellales Melikyan, A.V.Bobrov et Zaytzeva  
amborellalised  Amborellaceae Pichon, nom. cons.   
amborellataolised [ülemselts]  Amborellanae [superordo]  
ambralill (muskusjumikas)  Amberboa (Pers.) Less.  
ambrapuu  Liquidambar L.  
ambroosia  Ambrosia L.  
amburi-ristirohi  Senecio toxotis C.Jeffrey Curio archeri (Compton) P.V.Heath, Dendrophorbium archeri (Cuatrec.) C.Jeffrey, Kleinia archeri Compton, Pentacalia archeri (Cuatrec.) Cuatrec., Senecio archeri Cuatrec. (nov. 1951), Senecio archeri (Compton) H.Jacobsen (dets. 1951), nom. illeg. 
ambõis  Cyrtanthus Aiton Vallota Salisb. ex Herb. 
ameerika agaav  Agave americana L.  
ameerika ambrapuu  Liquidambar styraciflua L.  
ameerika araalia  Aralia racemosa L.   
ameerika basiilik (kampribasiilik)  Ocimum americanum L. Ocimum africanum Lour., Ocimum canum Sims, Ocimum fruticulosum Burchell, Ocimum graveolens R.Br., Ocimum pilosum Willd., Ocimum stamineum Sims 
ameerika brovallia  Browallia americana L. Browallia cordata D.Don; Browallia demissa L., nom. illeg.; Browallia dombeyana Dammer; Browallia elata L.; Browallia grandiflora Graham; Browallia lenetta Miers; Browallia linnaeana Spreng., nom. illeg.; Browallia melanotricha Brandegee; Browallia nervosa Miers; Browallia peduncularis Benth.; Browallia viscosa auct. non Kunth; Nierembergia petunioides Dunal  
ameerika gladiool  Gladiolus ×childsii hort. Gladiolus ×gandavensis × Gladiolus saundersii; Gladiolus Childsii rühm 
ameerika haab  Populus tremuloides Michx.  
ameerika haisuvõhk  Symplocarpus foetidus (L.) Salisb. ex W.P.C.Barton Dracontium foetidum L., Ictodes foetidus (L.) Bigelow, Pothos foetidus (L.) Michx., Pothos foetidus (L.) Aiton, Spathyema foetida (L.) Raf., Symplocarpus foetidus (L.) Salisb. ex Nutt.  
ameerika harakkuljus  Linnaea borealis L. var. americana (Forbes) Rehder Linnaea americana Forbes 
ameerika helmikpööris  Heuchera americana L.  
ameerika hiidhirss   Pennisetum americanum (L.) Leeke   
ameerika iluviljak  Callicarpa americana L.  
ameerika jalakas  Ulmus americana L.  
ameerika jameesia  Jamesia americana Torr. et A.Gray Edwinia americana (Torr. et A.Gray) A.Heller 
ameerika jumikas  Centaurea americana Nutt.  
ameerika justiitsia  Justicia americana  
ameerika kakstolmik  Diarrhena americana P.Beauv.  
ameerika karukell  Pulsatilla patens (L.) Mill. 'Nuttalliana'  
ameerika karuputk  Heracleum lanatum Michx. incl. Heracleum lanatum var. asiaticum Hiroe 
ameerika karusmari  Ribes hirtellum Michx. Grossularia hirtella (Michx.) Spach, Grossularia saxosa (Hook.) Lunell, Ribes oxyacanthoides var. calcicola Fernald, Ribes oxyacanthoides var. hirtellum (Michx.) Scoggan, Ribes oxyacanthoides var. saxosum (Hook.) Coville, Ribes saxosum Hook. 
ameerika kassiurb  Gnaphalium obtusifolium L. Pseudognaphalium obtusifolium (L.) Hilliard et B.L.Burtt 
ameerika kastanipuu  Castanea dentata (Marshall) Borkh. Castanea americana Raf. 
ameerika keepuu  Sophora affinis Torr. et A.Gray  
ameerika kermesmari  Phytolacca americana L. Phytolacca decandra L. 
ameerika kevadvõhk  Lysichiton americanus Hult. et St. John  
ameerika kikkapuu  Euonymus americanus L. Euonymus americana L. 
ameerika koerahammas  Erythronium americanum Ker Gawl.   
ameerika koldpuu  Zanthoxylum americanum Mill. Thylax fraxineum (Willd.) Raf., Zanthoxylum fraxineum Willd., Zanthoxylum fraxinifolium Marshall, Zanthoxylum mite Willd., Zanthoxylum parvum Shinners, Zanthoxylum ramiflorum Michx. 
ameerika kollakas  Barbarea praecox (Sm.) R.Br. Barbarea verna (Mill.) Asch. 
ameerika korallpuu  Erythrina americana Mill.  
ameerika kuldking  Cypripedium parviflorum Salisb. Cypripedium calceolus subsp. parviflorum (Salisb.) Hultén, Cypripedium calceolus var. parviflorum (Salisb.) Fernald 
ameerika kuldploomipuu (ikako)  Chrysobalanus icaco L. Prunus icaco Labat, nom. illeg. 
ameerika kullerkupp  Trollius laxus Salisb.  
ameerika kuslapuu  Lonicera ×americana (Mill.) K.Koch Lonicera ×italica Schmidt; Lonicera caprifolium × Lonicera etrusca 
ameerika lehis  Larix laricina (Du Roi) K.Koch Larix americana Michx. 
ameerika lootos (kollane lootos)  Nelumbo lutea (Willd.) Pers. Nelumbo pentapetala (Walter) Fernald 
ameerika luidekaer  Ammophila breviligulata Fernald  
ameerika lursslill  Cimicifuga americana Michx. Actaea americana (Michx.) Prantl, Actaea podocarpa DC., Cimicifuga cordifolia Pursh, nom. illeg., Cimicifuga podocarpa (DC.) Elliott, Cimicifuga racemosa var. cordifolia (Pursh) A.Gray 
ameerika maikelluke   Convallaria montana Raf. Convallaria majalis var. montana (Raf.) H.E.Ahles, Convallaria majuscula Greene, Convallaria parviflora Raf.  
ameerika mammea; vili: mammea  Mammea americana L.  
ameerika mispel (ameerika astelpihlakas)  Mespilus canescens J.B.Phipps Crataegus ×canescens (J.B.Phipps) T.A.Dickinson et E.Y.Y.Lo 
ameerika muguluba  Apios americana Medik.  
ameerika männaskanep  Eutrochium dubium (Willd. ex Poir.) E.E.Lamont  Eupatorium americanum Hill, Eupatorium dubium Willd. ex Poir. 
ameerika onujuur  Sabatia angularis (L.) Pursh  Chironia angularis L. 
ameerika osmantus  Osmanthus americanus (L.) A.Gray  
ameerika parukapuu  Cotinus obovatus Raf. Cotinus americanus Nutt. 
ameerika pasapähkel  Ximenia americana L.  
ameerika pihlakas  Sorbus americana Marshall Aucuparia americana (Marshall) Nieuwl., Pyrus americana S.Watson et J.M.Coult., Pyrus americana (Willd.) DC., Pyrus microcarpa (Pursh) DC., Pyrus microcarpa (Pursh) Spreng., Sorbus americana Willd., Sorbus aucuparia Michx., Sorbus micrantha hort. angl. ex Dum.Cours., Sorbus microcarpa Pursh, Sorbus riparia Raf. 
ameerika ploomipuu  Prunus americana Marshall  
ameerika pojeng  Paeonia brownii Douglas ex Hook.  
ameerika punajuur  Ceanothus americanus L.  
ameerika punanupp  Sanguisorba menziesii Rydb.  
ameerika pärn  Tilia americana L.  
ameerika pöök  Fagus grandifolia Ehrh.  
ameerika püümari   Mitchella repens L. Disperma repens J.F.Gmel., Perdicesca repens (L.) Prov. 
ameerika ristirohi  Senecio eremophilus Richardson Senecio ambrosioides Rydb., Senecio kingii Rydb. 
ameerika roogbambus   Arundinaria tecta (Walt.) Muhl. Arundinaria macrosperma Michx. var. tecta (Walt.) Wood, Arundinaria gigantea (Walt.) Muhl. subsp. tecta (Walt.) McClure, Ludolphia tecta Dietr. 
ameerika ruse  Bidens frondosa L.  
ameerika saar (valge saar)  Fraxinus americana L. Fraxinus alba Marshall 
ameerika sarapuu  Corylus americana Marshall  
ameerika sarvpuu (kanada sarvpuu)  Gymnocladus dioicus (L.) K.Koch Gymnocladus canadensis Lam. 
ameerika sealõuarohi  Scrophularia marilandica L. Scrophularia nodosa var. marilandica (L.) A.Gray  
ameerika senna  Senna hebecarpa (Fernald) H.S.Irwin et Barneby Cassia hebecarpa Fernald 
ameerika siilpaanaks  Oplopanax horridus (Sm.) Miq.  
ameerika sinilill  Hepatica americana (DC.) Ker Gawl.  
ameerika sirmleht  Diphylleia cymosa Michx.  
ameerika soolakurohi  Batis maritima L. Batis americana L., Batis californica Torr. 
ameerika soolarohi  Salicornia bigelovii Torr.  
ameerika stüüraks  Styrax americana Lam.  
ameerika sõstar  Ribes americanum Mill. Coreosma americana (Mill.) Nieuwl., Coreosma florida (L'Hér.) Spach, Ribes campanulatum Moench, Ribes floridum L'Hér. non Georgi, Ribes floridum Mill., Ribes pensylvanicum Lam., Ribes recurvatum Michx. 
ameerika ženšenn  Panax quinquefolius L.  
ameerika taralõng  Lycium pallidum Miers  
ameerika tariõis  Staphylea trifolia L. Staphylodendron trifoliatum Crantz 
ameerika vakapopuu  Vouacapoua americana Aubl. Andira aubletii Benth., Andira excelsa Kunth 
ameerika vallisneeria  Vallisneria americana Michx. Vallisneria spiralis var. americana (Michx.) Torr. 
ameerika varsakabi  Caltha leptosepala DC. Caltha biflora DC., Caltha howellii (Huth) Greene, Psychrophila leptosepala (DC.) W.A.Weber 
ameerika viigipuu  Ficus americana Aubl., nom. cons. Ficus arbutifolia Link, nom. illeg., Ficus chiriquiana (Miq.) Miq., Ficus consanguinea Kunth et C.D.Bouché, Ficus eugeniifolia (Liebm.) Hemsl., Ficus georgii Standl. et L.O.Williams, Ficus jacquinifolia A.Rich., Ficus liebmanniana (Miq.) Miq., Ficus oerstediana (Miq.) Miq., Ficus omphalophora Warb., Ficus perforata L., nom. rej., Ficus periplocifolia Kunth et C.D.Bouché, Ficus sintenisii Warb., Ficus wilsonii Warb., Urostigma arbutifolium (Link) Miq., Urostigma chiriquianum Miq., Urostigma consanguineum (Kunth et C.D.Bouché) Miq., Urostigma eugeniifolium Liebm., Urostigma oerstediana Miq. 
ameerika viisviljak  Penthorum sedoides L.  
ameerika õisküüvits  Pieris floribunda (Pursh ex Sims) Benth. et Hook.f.  
ameerika õlipalm (koroosopalm)  Elaeis oleifera (Kunth) Cortés Alfonsia oleifera Kunth, Corozo oleifera (Kunth) L.H. Bailey, Elaeis melanococca Mart. 
amellaster (kiirgaster)  Aster amellus L.  
amerimelon  Cucumis melo subsp. melo Ameri rühm Cucumis eumelo subsp. ameri Pangalo, nom. inval., Cucumis melo L. var. ameri Gabaev, Cucumis melo ameri Pangalo, Cucumis melo proles ameri Pangalo, Cucumis melo convar. ameri (Pangalo) Greb., nom. inval., Cucumis melo ananas Alef., Cucumis melo subsp. rigidus (Pangalo) Filov var. aestivalis Filov, nom. inval., Cucumis melo convar. rigidus var. ameri (Pangalo) Malin, Melo ameri (Pangalo) Pangalo 
ametüst-aruhein  Festuca amethystina L.  
ametüst-ogaputk  Eryngium amethystinum L.  
amherstia  Amherstia nobilis Wall.  
ammannia  Ammannia L.  Amannia Blume, Ammanella Miq., Cornelia Ard. 
ammi  Ammi L.  
amorfa (kaunpõõsas)  Amorpha L.  Monosemion Raf. 
amsoonia  Amsonia Walter  
amuuri adoonis  Adonis amurensis Regel et Radde Adonanthe amurensis (Regel et Radde) Chrtek et Slavikova, Chrysocyathus amurensis (Regel et Radde) Holub 
amuuri deutsia  Deutzia parviflora Bunge var. amurensis Regel Deutzia amurensis (Regel) Airy-Shaw * 
amuuri elulõng  Clematis brevicaudata DC.  
amuuri korgipuu  Phellodendron amurense Rupr.  
amuuri kukekannus  Delphinium dyctyocarpum DC. Delphinium blagovestschenskii Gubanov et Trusov, Delphinium ciliatum var. dyctiocarpum (DC.) Huth, Delphinium dictyocarpum Steud., Delphinium dictyocarpum DC. 
amuuri kukerpuu  Berberis amurensis Rupr.  
amuuri kukerrohi  Caulophyllum robustum Maxim.   
amuuri ligustriin (amuuri sirel, amuuri liguster)  Syringa amurensis Rupr. Ligustrina amurensis Rupr., Ligustrum amurense Carrière, Syringa amurensis Rupr., Syringa reticulata (Blume) H.Hara subsp. amurensis (Rupr.) P.S.Green et M.C.Chang, Syringa reticulata (Blume) H.Hara var. amurensis (Ruprecht) J.S.Pringle  
amuuri läätspuu  Caragana fruticosa (Pall.) Bess.  
amuuri maakia  Maackia amurensis Rupr. et Maxim. Cladrastis amurensis (Maxim. et Rupr.) Benth. ex Maxim., Maackia amurensis Maxim. et Rupr. 
amuuri nelk  Dianthus amurensis Jacq.  
amuuri nulg  Abies nephrolepis (Trautv. ex Maxim.) Maxim. Abies sibirica Korsh., nom. illeg, Abies sibirica var. nephrolepis Trautv. ex Maxim., Abies yoneyamae Soto, Pinus nephrolepis (Trautv. ex Maxim.) Voss 
amuuri pappel  Populus amurensis Kom.  
amuuri pihlakas  Sorbus amurensis Koehne  
amuuri põisenelas  Physocarpus amurensis (Maxim.) Maxim.  
amuuri pärn  Tilia amurensis Rupr.  
amuuri siidpööris  Miscanthus sacchariflorus (Maxim.) Hack.  
amuuri soojumikas   Saussurea grandiflora Maxim.   
amuuri tamm (mandžuuria tamm, mongoolia tamm)  Quercus mongolica Fisch. ex Turcz.  
amuuri toomingas  Prunus maackii Rupr. Padus maackii Rupr. 
amuuri tulivõhk  Arisaema amurense Maxim. Arisaema angustatum var. amurense 
amuuri türnpuu  Rhamnus diamantiaca Nakai Rhamnus diamantiacus Nakai, Rhamnus virgata var. sylvestris Maxim. 
amuuri viinapuu  Vitis amurensis Rupr.  
amuuri ängelhein  Thalictrum contortum L.  Thalictrum aquilegiifolium var. sibiricum Regel et Tiling  
amuuri ülane  Anemone amurensis  
anabass  Anabasis L.  
anakardilised  Anacardiaceae R.Br., nom. cons. Anacardiaceae Lindl., nom. cons. 
ananass  Ananas Mill.  
ananass-salvei (nägus salvei 'Scarlet Pineapple')  Salvia elegans 'Scarlet Pineapple' Salvia rutilans Carrière 
ananassilõhnaline salvei  Salvia discolor Kunth  
anatoolia lina  Linum cariense Boiss.  
anatoolia murakas  Rubus anatolicus Focke  
anatoolia nelk  Dianthus anatolicus Boiss.  
anatoolia palderjan  Valeriana phu L.  
andaluusia erkõis  Reichardia gaditana (Willk.) Samp. Picridium gaditanum Willk., Reichardia gaditana (Willk.) Cout., nom. illeg., Reichardia tingitana var. maritima Ball 
andaluusia lillhernes  Lathyrus tingitanus L.  
andaluusia pirnik  Pohlia andalusica (Höhn.) Broth.   
andaluusia tamm  Quercus canariensis Willd.  
andamani tiibviljak  Pterocarpus dalbergioides Roxb. ex DC.  
andasibe raveenepalm   Ravenea louvelii H.J.Beentje  Louvelia madagascariensis Jumelle et Perrier  
Andersoni puismailane  Hebe ×andersonii (Lindl. et Paxt.) Cock. Hebe salicifolia × Hebe speciosa 
Andersoni taralõng  Lycium andersonii A.Gray  
Andersoni tradeskantsia  Tradescantia Andersoniana rühm Tradescantia ×andersoniana W.Ludw. et Rohw., nom. inval. (Tradescantia ohiensis × Tradescantia subaspera × Tradescantia virginiana) 
andi efedra  Ephedra chilensis C.Presl Ephedra americana var. andina (Poepp. ex C.A.Mey.) Stapf, Ephedra andina Poepp. ex C.A.Mey., Ephedra andina Poepp. et Endl., Ephedra araucana Phil., Ephedra bracteata Miers, nom. inval., Ephedra chilensis Miers, nom. illeg., Ephedra dumosa Miers, Ephedra gracilis Phil., Ephedra monticola Miers 
andi kartul  Solanum tuberosum subsp. andigenum (Juz. et Bukasov) Hawkes Solanum andigenum Juz. et Bukasov, Solanum apurimacense Vargas, Solanum estradae L.E.López, Solanum herrerae Juz., Solanum tuberosum Andigenum-rühm 
andi pärgväändik (andi marsdeenia, kondurango)  Marsdenia cundurango Rchb.f. Marsdenia reichenbachii Triana, Pseudomarsdenia cundurango (Rchb.f.) Schltr. 
andi seahernes  Lathyrus subandinus Phil.  
andi säsibambus  Chusquea culeou E.Desv. Chusquea andina Phil., Chusquea argentina Parodi, Chusquea breviglumis Phil. 
andi ubajuur; mugul: ahiipa  Pachyrhizus ahipa (Wedd.) Parodi Dolichos ahipa Wedd. 
andi vaarikas  Rubus glaucus Benth. 1845 non Kretzer 1897  
andi vahapalm (kolumbia vahapalm)  Ceroxylon alpinum Bonpl. Ceroxylon andicolum Humb. et Bonpl., Ceroxylon ferrugineum Regel, Iriartea andicola (Humb. et Bonpl.) Spreng. 
andi vesikuusk  Myriophyllum quitense Kunth Myriophyllum chuquitense Meyen, Myriophyllum elatinoides Gaudich., Myriophyllum ternatum Gaudich., Myriophyllum titikakense Remy, Myriophyllum viridescens Gillies ex Hook. et Arn. 
andilill   Chlidanthus Herb.  
andilill   Chlidanthus fragrans Herb.  
andimünt  Minthostachys (Benth.) Spach Bystropogon sect. Minthostachys Benth.  
andirooba-karaapa; saadus: andiroobaõli  Carapa guianensis Aubl. Carapa latifolia Willd. ex C.DC., nom. inval., Carapa macrocarpa Ducke, Granatum guianense (Aubl.) Kuntze, Guarea mucronulata C.DC., Persoonia guareoides Willd. 
anditähelised  Tecophilaeaceae Leyb., nom. cons. Androsynaceae Salisb., Cyanastraceae Engl., nom. cons., Cyanellaceae Salisb., Walleriaceae H.Huber ex Takht., nom. cons. 
anditäht  Tecophilaea Bertero ex Colla Distrepta Miers, Phyganthus Poepp. et Endl., Poeppigia Kunze ex Rchb. 
Ando ulmik   Hypnum andoi A.J.E.Sm.  
André flamingolill  Anthurium andraeanum hort. non Lind. Anthurium ×cultorum Birdsey; Anthurium ×ferrierense Mast. et T.Moore; Anthurium andraeanum × Anthurium nymphaeifolium 
andrik  Ceratochloa P.Beauv.  --> Bromus L.; Bromus subg. Ceratochloa 
andrik  Bromus sect. Ceratochloa (P.Beauv.) Griseb. Ceratochloa P.Beauv., Bromus subg. Ceratochloa 
andurjas jaanikakar (paatjas jaanikakar)  Glebionis carinata (Schousb.) Tzvelev Chrysanthemum carinatum Schousb., Chrysanthemum tricolor Andrews, Ismelia carinata (Schousb.) Sch.Bip. 
andurpõõsas  Lembotropis Griseb.  --> Cytisus; Cytisus sect. Lembotropis (Griseb.) Benth.  
andurpõõsas  Cytisus sect. Lembotropis (Griseb.) Benth.  Lembotropis Griseb. 
angerpist  Filipendula vulgaris Moench Filipendula hexapetala Gilib., Spiraea filipendula L. 
angervaks  Filipendula Mill.  
angervaks-raudrohi  Achillea filipendulina Lam.  
angervarrelised  Asclepiadaceae Borkh. 1797, nom. cons.  --> Apocynaceae 
angervars  Vincetoxicum Wolf Alexitoxicon St.-Lag., Antitoxicum Pobed., Pycnostelma Bunge ex Decne. 
angoola ilombapuu  Pycnanthus angolensis (Welw.) Warb.  
angoola tiibviljak  Pterocarpus angolensis DC.  
angostuurapuu  Angostura Roem. et Schult.  Bonplandia Willd., Cusparia Humb. ex DC. 
aniiba  Aniba Aubl.  
aniis  Anisum Gaertn.   --> Pimpinella L. 
aniisi-hiidiisop  Agastache foeniculum (Pursh) O.Kuntze  
ankara krookus  Crocus ancyrensis (Herb.) Maw  
Anna rodo (Anna rododendron)  Rhododendron annae Franch.  
anniputk  Dorema D.Don  
annoona  Annona L.  
annoonalised  Annonaceae Juss., nom. cons.  Hornschuchiaceae J.Agardh, Monodoraceae J.Agardh 
anomaalne pojeng  Paeonia anomala L. Paeonia fischeri hort., Paeonia laciniata Pall., Paeonia quinquecapsularis Pall., Paeonia sibirica Pall. 
anonillapuu  Rollinia A.St.-Hil.  
antaalia krookus  Crocus antalyensis B.Mathew   
antaalia lumikelluke  Galanthus peshmenii A.P.Davis et C.D.Brickell  
antarktika kastevars  Deschampsia antarctica E.Desv. Aira aciphylla Franch., Aira antarctica Hook.f., Airidium elegantulum Steud., Deschampsia aciphylla (Franch.) Speg., Deschampsia elegantula (Steud.) Parodi, Deschampsia tenella Phil.  
antarktika padikann  Colobanthus quitensis (Kunth) Bartl.  Colobanthus alatus Pax, Colobanthus aretioides Gillies ex Hook. et Arn., Colobanthus billardieri Fenzl, Colobanthus cherlerioides Hook.f., Colobanthus crassifolius (d'Urv.) Hook.f., Colobanthus maclovianus Gand., Sagina crassifolia d'Urv., Sagina quitensis Kunth  
antelea  Antelaea Gaertn.  
antigua agaav  Agave karatto Mill.  
antiik-raunjalg  Asplenium antiquum Makino  
antilli kadakas  Juniperus barbadensis L.  
antilli küpress  Cupressus guadalupensis S.Watson  
anumpõisik  Splachnum vasculosum Hedw.  
Aongstroemi turbasammal  Sphagnum aongstroemii Hartm.f.  
apalatši harjasjalg  Trichomanes intricatum Farrar   
apalatši lursslill  Cimicifuga rubifolia Kearney Actaea cordifolia DC., Actaea rubifolia (Kearney) Kartesz, Cimicifuga cordifolia (DC.) Torr. et A.Gray, Cimicifuga racemosa var. cordifolia (DC.) A.Gray, Thalictrodes cordifolia (DC.) Kuntze 
apalatši rodo (apalatši rododendron, apalatši asalea)  Rhododendron arborescens (Pursh) Torr. Azalea arborescens Pursh 
apelgreibipuu, vili: apelgreip (orangelo: apelsin × greip)  Citrus Orangelo-rühm Citrus paradisi × Citrus sinensis; incl. cv. 'Chironja' 
apelsinipuu; vili: apelsin, k.a. punaapelsin (veriapelsin) ja nabaapelsin  Citrus sinensis (L.) Osbeck Citrus maxima × Citrus reticulata; Citrus aurantium var. sinensis L., Citrus aurantium subsp. sinensis (L.) Engl.; Citrus aurantium Sweet Orange rühm; Citrus macracantha Hassk. 
apelsinkõrvits  Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Aurantia rühm Cucurbita aurantia Willd., Cucurbita pepo var. aurantia (Willd.) C.Harz, Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Orange Gourd-rühm; incl. cv. 'Small Orange', 'Orange Ball' 
apenniini kivirik  Saxifraga porophylla Bertol.  
apenniini kuldkann  Helianthemum apenninum (L.) Mill.  
apenniini torurass  Solenanthus apenninus (L.) Fisch. et C.A.Mey.  Cynoglossum apenninum L. 
apenniini ülane  Anemone apennina L. Anemonoides apennina (L.) Holub  
aprikoosipuu  Armeniaca Mill.  --> Prunus; Prunus subg. Armeniaca Nakai 
aprikoosipuu + ploomipuu  Prunus subg. Prunus  
aprikoosipuu; vili: aprikoos  Prunus subg. Armeniaca Nakai  Armeniaca Mill., Prunus subg. Armeniaca (Scop.) Endl., Prunus subg. Prunus sect. Armeniaca (Scop.) W.D.J.Koch 
aprikoosmaran  Potentilla ×tonguei Baxt. Potentilla anglica × Potentilla nepalensis 
apriploomipuu; vili: apriploom (1/2 aprikoos × 1/2 ploom)  Prunus Plumcot-rühm Prunus armeniaca × Prunus domestica (või Prunus armeniaca × Prunus salicina); Prunus hybrida hort. Plumcot-rühm; incl. 'Flavorella' 
apriumipuu (ploomaprikoosipuu); vili: aprium (ploomaprikoos: 3/4 aprikoos × 1/4 ploom ehk 1/2 apriploom × 1/2 aprikoos)  Prunus Aprium-rühm (Prunus armeniaca × Prunus domestica) × Prunus armeniaca [või (Prunus armeniaca × Prunus salicina) × Prunus armeniaca]; Prunus hybrida hort. Aprium-rühm; incl. 'Autumn Sprite', 'Betty Cot', 'Cot-N-Candy', 'Coral Cot', 'Escort', 'Flavor Delight', 'Honey Rich', 'Late Brittney', 'Leah Cot', 'Macy Cot', 'Tasty Rich', 'Wescot' 
apteegitill  Foeniculum Mill.  
apteenia  Aptenia N.E.Br.  
araabia jaanikaunapuu  Ceratonia oreothauma Hillc. et al.  
araabia kivikress  Aethionema arabicum (L.) Andrz.  
araabia kohvipuu (saadus: araabika kohv)  Coffea arabica L.  
araabia kurereha  Geranium ocellatum Cambess.   
araabia lutsern  Medicago arabica (L.) Huds.  
araabia männaslill  Cladanthus arabicus (L.) Cass.  
araabia sarvmalts  Cornulaca arabica Botsch.   
araabia taralõng  Lycium shawii Roem. et Schult. Lycium arabicum Schweinf. ex Boiss. 
araalia  Aralia L.  
araalialised  Araliaceae Juss., nom. cons.  
arabusta kohvipuu; saadus: arabusta kohv  Coffea ×arabusta Capot et Akè Assi  Coffea arabica × Coffea canephora 
araukaaria  Araucaria Juss.  
araukaarialised  Araucariaceae Henkel et W.H.Hochst.  
arbuus  Citrullus Schrad. ex Eckl. et Zeyh., nom. cons.  
arbuusilehine maavits  Solanum citrullifolium A.Braun Solanum citrullifolium L. 
areekapalm  Areca L.   
Arendsi astilbe  Astilbe ×arendsii Arends Astilbe astilboides × Astilbe chinensis var. davidii × Astilbe thunbergii × Astilbe ×rosea 
Arendsi hanerohi  Arabis ×arendsii H.R.Wehrh. Arabis aubrietoides × Arabis caucasica 
Arendsi kivirik  Saxifraga ×arendsii Arends Saxifraga caespitosa grandiflora; Saxifraga exarata × Saxifraga granulata × Saxifraga hypnoides × Saxifraga rosacea 
Arendsi leeklill (Arendsi floks)  Phlox ×arendsii hort. Phlox divaricata × Phlox paniculata 
Arendsi pojeng  Paeonia ×arendsii Bergmans Paeonia lactiflora × Paeonia wittmanniana; incl. cv. 'Avant Garde', 'Le Printemps', 'Mai Fleuri' 
arengapalm  Arenga Labill.  
argaaniapuu  Argania Roem. et Schult., nom. cons. Verlangia Neck. ex Raf. 
argaaniapuu, saadus: argaaniaõli  Argania spinosa (L.) Skeels  Argania sideroxylon Roem. et Schult., nom. illeg., Elaeodendron argan Retz., Sideroxylon argan (Retz.) Baill., Sideroxylon spinosum L., Tekelia spinosa (L.) Scop., Verlangia argan (Retz.) Neck. ex Raf.  
argentiina astroonium  Astronium balansae Engl.  
argentiina jänesekapsas   Oxalis magellanica G.Forst. Oxalis lactea Hook. 
argentiina kreosoodipõõsas  Larrea divaricata Cav.  
argentiina kukerpuu  Berberis ×lologensis Sandwith  
argentiina lobiivia  Lobivia famatinensis (Speg.) Britton et Rose  
argentiina meskiidipuu (argentiina prosoopis)  Prosopis algarobilla Griseb. Prosopis affinis Spreng., Prosopis nandubey Lorentz 
argentiina pamparohi  Cortaderia selloana (Schult. et Schult f.) Asch. et Graebn. Gynerium argenteum Nees; incl. Gynerium roseum hort. (Cortaderia selloana 'Rosea', Gynerium roseum Rendatleri, nom. nud.) 
argentiina pähklipuu  Juglans australis Griseb. Juglans brasiliensis Dode 
argentiina pühapuu  Bulnesia sarmientoi Lorentz ex Griseb.  
argentiina raudürt  Verbena bonariensis L.  
argentiina suvikõrvits (sapallito)  Cucurbita maxima subsp. maxima Zapallito rühm Cucurbita zapallito Carriere, Cucurbita maxima var. zapallito (Carriere) Millan, Cucurbita maxima var. zipinca Millan, Cucurbita maxima var. triloba Millan, Cucurbita maxima convar. zapallitina Greb.; incl. cv. 'Zapallo del Tronco' ('Redondo di Tronco'´) 
argentiina tekooma  Tecoma garrocha Hieron. Gelseminum garrocha (Hieron.) Kuntze, Stenolobium garrocha (Hieron.) R.E.Fr. 
arguni tondipea  Dracocephalum argunense Fisch. ex Link Dracocephalum speciosum Ledeb., nom. illeg., non Sweet  
arhangelski nuttsammal (longus pungsammal)  Ptychostomum archangelicum (Bruch et Schimp.) J.R.Spence 2005 Bryum archangelicum Bruch et Schimp., Bryum curvatum Kaurin et Arnell, Bryum imbricatum auct. non (Schwägr.) Bruch et Schimp., Ptychostomum curvatum (Kaurin et Arnell) J.R.Spence  
arisoona kibuvits  Rosa ultramontana (S.Watson) A.Heller Rosa arizonica Rydb., Rosa woodsii Lindl. var. ultramontana (S.Watson) Jeps. 
arisoona küpress  Cupressus arizonica Greene  
arisoona lauk  Allium gooddingii Ownbey   
arisoona lursslill  Cimicifuga arizonica S.Watson Actaea arizonica (S.Watson) J.Compton  
arisoona mänd  Pinus arizonica Engelm.  
arisoona peekerlill  Penstemon whippleanus A.Gray Penstemon arizonicus A.Heller 
arisoona tasandikukaktus  Pediocactus paradinei B.W.Benson  
aristoteelia  Aristotelia L'Hér., nom. cons. Aristotela Adans., nom. rej.  
arjuunaterminaalia   Terminalia arjuna (Roxb. ex DC.) Wight et Arn.  
arkansase amsoonia  Amsonia hubrichtii Woodson  
arkansase kibuvits  Rosa arkansana Porter Rosa alcea Greene, Rosa arkansana Porter var. arkansana, Rosa blanda var. arkansana (Porter) Best, Rosa conjuncta Rydb., Rosa lunellii Greene, Rosa rydbergii Greene 
arkansase maruhein  Vernonia arkansana DC. Cacalia arkansana (DC.) Kuntze, Vernonia crinita Raf. 
arkansase mägimünt  Clinopodium glabrum (Nutt.) Kuntze Calamintha arkansana (Nutt.) Shinners, Calamintha glabella (Michx.) Benth. var. angustifolia (Torr.) DeWolf, Hedeoma arkansana Nutt., Hedeoma glabra Nutt., Satureja arkansana (Nutt.) Briq., Satureja glabella (Michx.) Briq. var. angustifolia (Torr.) Svens., Satureja glabra (Nutt.) Fernald  
arkansase viirpuu  Crataegus arkansana Sarg.  
arktika lupiin (arktika hundiuba)  Lupinus arcticus S.Watson  Lupinus borealis Heller, Lupinus donnellyensis C.P.Sm., Lupinus gakonensis C.P.Sm., Lupinus multicaulis C.P.Sm., Lupinus multifolius C.P.Sm., Lupinus relictus Hultén, Lupinus yukonensis Greene  
arktika nuttsammal (arktika pungsammal)  Ptychostomum arcticum (R.Br.) J.R.Spence 2005 Bryum arcticum (R.Br.) Bruch et Schimp., Bryum bryoides (R.Br.) Ångstr., Bryum purpurascens (R.Br.) Bruch et Schimp., Hemisynapsium arcticum (R.Br.) Brid. Pohlia arctica R.Br., Ptychostomum arcticum (R.Br.) J.R.Spence ex Holyoak et N.Pedersen 2007, nom. superfl., Ptychostomum bryoides (R.Br.) J.R.Spence, Ptychostomum purpurascens (R.Br.) J.R.Spence  
arktika põhjakakar  Arctanthemum arcticum (L.) Tzvelev Chrysanthemum arcticum L., Dendranthema arcticum (L.) Tzvelev 
arktiline merikann  Armeria arctica (Cham.) Wallr.  
Arkwrighti tulinelk  Lychnis ×arkwrightii hort. Silene ×arkwrightii hort. 
Armandi elulõng  Clematis armandii Franch.  
armasõis  Pseuderanthemum Radlk. Antheliacanthus Ridl., Buceragenia Greenm., Chrestienia Montrouz., nom. inval., Morsacanthus Rizzini, Siphoneranthemum (Oerst.) Kuntze 
armeenia altee  Althaea armeniaca Ten.  
armeenia kellukas (armeenia leinakellukas)  Campanula armena Steven Campanula daralaghezica (Grossh.) Kolak. et Serdyuk., Campanula triangularis Parsa, Symphyandra armena (Steven) A.DC., Symphyandra armena subsp. daralaghezica (Grossh.) Fed., Symphyandra daralaghezica Grossh. 
armeenia kivikress  Aethionema armenum Boiss.  
armeenia kobarhüatsint  Muscari armeniacum Leichtlin ex Baker Muscari alpanicum Schchian, Muscari colchicum Grossh., Muscari concinnum Baker, Muscari conicum Baker, Muscari cyanoviolaceum Turrill, Muscari micranthum Baker, Muscari pauperulum Stapf, Muscari polyanthum Boiss., Muscari pyramidatum Velen., Muscari sosnovskyi Schchian, Muscari steupii Woronow et Tron, Muscari szovitsianum Baker 
armeenia liilia  Lilium armenum (Miscz. ex Grossh.) Manden. Lilium monadelphum subsp. armenum (Miscz. ex Grossh.) G.Kudrjasch., Lilium monadelphum var. armenum (Miscz. ex Grossh.) P.H.Davis et D.M.Hend., Lilium szovitsianum var. armenum Miscz. ex Grossh. 
armeenia lõoputk  Lisaea papyracea Boiss. Lisaea armena Schischk. 
armeenia mailane  Veronica armena Boiss. et Huet  
armeenia nõmmkann  Androsace armeniaca Duby  
armeenia püvilill  Fritillaria armena Boiss. Fritillaria brevicaulis Baker, Fritillaria caucasica var. armena (Boiss.) Grossh. 
armeenia silla (armeenia siniliilia)  Scilla siberica subsp. armena (Grossh.) Mordak Scilla armena Grossh., Scilla sibirica f. monantha Bordz. 
armeenia sügislill  Colchicum szovitsii Fisch. et C.A.Mey.  Colchicum acutifolium Siehe, Colchicum armenum B.Fedtsch., Colchicum bifolium Freyn et Sint. apud Freyn, Colchicum diampolis Delip. et Chesm. ex Kuzmanov et Kožuharov, Colchicum hydrophilum Siehe, Colchicum nivale Boiss. et A.Huet ex Stef. 
armeenia tulp  Tulipa armena Boiss. incl. Tulipa armena var. lycica (Baker) Marais (Tulipa ciliatula Baker, Tulipa concinna Baker, Tulipa foliosa Stapf, Tulipa heterochroa Freyn) 
armu-kuldkarikas  Solandra brevicalyx Standl.  
armu-pisiõis  Tynanthus panurensis (Bureau ex Baill.) Sandwith Schizopsis panurensis Bureau ex Baill. 
armujuur  Atractylodes DC.  
armukalanhoe (armu-pungleht)  Kalanchoe porphyrocalyx (Baker) Baill. Bryophyllum porphyrocalyx (Baker) Berger 
armulill  Anacampseros L.  
armulillelised  Anacampserotaceae Eggli et Nyffeler  
arnika  Arnica L.  
Arnoldi bubingapuu; puit: benge  Guibourtia arnoldiana (De Wild. et T.Durand) J.Leonard Copaiba arnoldiana De Wild. et T.Durand, Copaifera arnoldiana (De Wild. et T.Durand) T.Durand, Copaifera arnoldiana Th. et H.Dr. 
Arnoldi kontpuu  Cornus ×arnoldiana Rehder Thelycrania arnoldiana; Cornus obliqua × Cornus racemosa 
Arnoldi naistepuna  Hypericum ×arnoldianum Rehder Hypericum lobocarpum × Hypericum galioides 
arnoldi nulg (korea nulg × jaapani nulg)  Abies ×arnoldiana Nitz. Abies koreana × Abies veitchii 
Arnoldi pihlakas  Sorbus ×arnoldiana Rehder Sorbus aucuparia × Sorbus discolor 
Arnoldi raitlill  Rafflesia arnoldii R.Br. Rafflesia titan Jack 
Arnoldi viirpuu  Crataegus arnoldiana Sarg.  
Arnoldi õunapuu  Malus ×arnoldiana (Rehder) Sarg. Malus baccata × Malus floribunda 
aromaatne lauk  Allium odoratissimum Desf.  
aromaatne lodjapuu  Viburnum ×carlcephalum Burkwood ex R.B.Pike  Viburnum carlesii × Viburnum macrocephalum 
aroonia  Aronia Medik.  
Arrosti kipslill  Gypsophila arrostii Guss.  
Arrosti nelk  Dianthus arrostii C.Presl  
Arrow' õunapuu  Malus 'Arrow' (Rosybloom-rühm) Malus 'Arrow Crabapple'; Malus baccata × Malus pumila 'Niedzwetzkyana' 
artrospiira; saadus: sinivetikas Spirulina pulber (spiruliina pulber)  Arthrospira Sitzenberger ex Gomont Spirulina Turpin ex Gomont s.l. p.p. 
artvini kellukas  Campanula troegerae Damboldt  
artvini liilia  Lilium pyrenaicum Gouan var. artvinense (Miscz.) W.Matthews Lilium artvinense Miscz. 
aru-lühikupar  Brachythecium campestre (C.Müll.) B., S. et G.  
aru-nõiahammas  Lotus arvensis Pers. Lotus corniculatus L. var. arvensis (Pers.) Ser. 
aruhein  Festuca L.  
arujumikas  Centaurea jacea L.  
arukaerand  Helictotrichon pratense (L.) Pilg. 1938 Arrhenatherum pratense (L.) Samp., Avena aristelliformis Sennen ex St.-Yves, nom. inval., Avena bromoides Mert. et W.D.J.Koch, nom. illeg., Avena gonzaloi Sennen ex St.-Yves, nom. inval., Avena longifolia Req., nom. illeg., Avena longipedicellata Sennen ex St.-Yves, nom. inval., Avena longipilosa Sennen, Avena longispiculata Sennen ex St.-Yves, nom. inval., Avena montana Roem. et Schult., nom. inval., Avena opulenta Lojac., Avena pilosa Kit., nom. inval., Avena planiculmis Sm., nom. illeg., Avena podolica Blocki ex Koczw., Avena pratensis L., Avena scabra Kit., Avena splendens Gall. ex Steud., nom. inval., Avena subdecurrens Degen ex Podp., Avena vasconica Sennen ex St.-Yves, nom. inval., Avena vasconica Sennen, Avenastrum hirtifolium Podp., Avenastrum pratense (L.) Opiz, Avenochloa gonzaloi (Sennen) Holub, Avenochloa pratensis (L.) Holub, Avenochloa vasconica (Sennen) Gervais, Avenula gonzaloi (Sennen) Holub, Avenula lusitanica (Romero Zarco) Holub, Avenula pratensis (L.) Dumort., Avenula vasconica (Sennen ex St.Yv.) M.Laínz, Helictotrichon gonzaloi (Sennen) Potztal, Helictotrichon lusitanicum (Romero Zarco) Röser, Helictotrichon pratense (L.) Besser 1828, Helictotrichon pratense (L.) Besser ex Pilg., Heuffelia pratensis (L.) Schur, Trisetum pratense (L.) Dumort., nom. illeg. 
arukask  Betula pendula Roth Betula verrucosa Ehrh., Betula alba L. p.p. 
arukäpp  Orchis morio L.  
aruluste  Brachypodium P.Beauv.  
arumadar  Galium pumilum Murr. Galium pusillum auct. non L. 
aruputk  Selinum L., nom. cons.  
aruraihein × Festulolium Asch. et Graebn.  
arusapp  Blackstonia Huds.  
asaara  Azara Ruíz et Pav.  
asalea  Rhododendron subg. Azaleastrum Planch. ex K. Koch sect. Sciadorhodion Rehder et E.H.Wilson + Rhododendron subg. Azaleastrum sect. Tsutsusi Sweet + Rhododendron subg. Hymenanthes (Blume) K.Koch sect. Pentanthera G.Don  Rhododendron subg. Pentanthera (G. Don) Pojark. (heitlehised asalead) + Rhododendron subg. Tsutsusi (Sweet) Pojark. (igihaljad asalead) 
asandi-vaiguputk (asandifeerula)  Ferula narthex Boiss.  
Aschersoni kerahein  Dactylis glomerata L. subsp. aschersoniana (Graebn.) Thell. Dactylis aschersoniana Graebn., Dactylis polygama Horv. 
Aschersoni lutsern  Medicago aschersoniana Urban  
aseri kellukas  Campanula aucheri A.DC.  
asimiina  Asimina Adans.  
askleepias  Asclepias L.  
asokapuu   Saraca L.  
asolla  Azolla Lam.  
asollalised  Azollaceae Wettst.   
aspar  Asparagus L.  
asparhernes  Tetragonolobus Scop., nom. cons.  
asparilaadsed [selts]  Asparagales Link  
asparilised  Asparagaceae Juss., nom. cons. vt. ka Agavaceae Dumort., nom. cons., Anemarrhenaceae Conran et al., Anthericaceae J.Agardh, Aphyllanthaceae Burnett, Aspidistraceae Hassk., Behniaceae Conran et al., Convallariaceae Horan., Dracaenaceae Salisb., nom. cons., Eriospermaceae Lem., Eucomidaceae Salisb., Eustrephaceae Chupov, Funkiaceae Horan., nom. illeg., Herreriaceae Kunth, Hesperocallidaceae Traub, Hostaceae B.Mathew, Hyacinthaceae Batsch ex Borkh., Lachenaliaceae Salisb., Laxmanniaceae Bubani, Lomandraceae Lotsy, Nolinaceae Nakai, Ophiopogonaceae Meisn., Ornithogalaceae Salisb., Platymetraceae Salisb., nom. illeg., Polygonataceae Salisb., Ruscaceae M.Roem., nom. cons., Sansevieriaceae Nakai, Scillaceae Vest, Themidaceae Salisb., Xerotaceae Hassk., nom. illeg., Yuccaceae J.Agardh 
asparilised (kitsas tähenduses) [alamsugukond]  Asparagoideae Burmeist. 1837 [subfamilia] Asparagoideae Kostel. 1831; Asparagaceae s.l. subfam. Asparagoideae Burmeist. ( = Asparagaceae s.str.) 
asperell  Asperella Humb.  
asplundia  Asplundia Harling, nom. cons. Sarcinanthus Oerst., nom. rej.  
assami balaupuu (assami soorea)  Shorea assamica Dyer  
assami teepõõsas  Camellia sinensis (L.) O.Kuntze var. assamica (J.W.Mast.) Kitam. Camellia assamica (Mast.) Hung T.Chang, Camellia multisepala Hung T.Chang et Y.J.Tang, Camellia polyneura Hung T.Chang et Y.J.Tang, Camellia sinensis var. kucha Hung T.Chang et H.S.Wang, Camellia sinensis Assamica rühm, Camellia theifera Griff., Thea assamica Mast., Thea chinensis var. assamica (J.W.Mast.) Pierre, Thea viridis var. assamica (J.W.Mast.) Choisy 
assami tüveköis  Rhaphidophora decursiva (Roxb.) Schott Monstera decursiva (Roxb.) Schott, Monstera multijuga K.Koch ex Ender, nom. inval., Pothos decursivus Roxb., Raphidophora decursiva (Roxb.) A.Schott, Rhaphidophora affinis Schott, Rhaphidophora eximia Schott, Rhaphidophora grandis Schott, Rhaphidophora insignis Schott, Scindapsus decursivus (Roxb.) Schott 
assoori loorberipuu  Laurus azorica (Seubert) Franco  
assoori püharbik  Daboecia azorica Tutin et E.F.Warb.  
assoori seanupp  Leontodon rigens (Aiton) Paiva et Ormonde Crepis rigens Aiton, Microderis rigens (Aiton) DC., Picris rigens (Aiton) B.D.Jacks. 
assüüria juuno (assüüria iiris)  Juno aucheri (Baker) Klatt Iris assyriaca hort. ex W.Irving, Iris aucheri (Baker) Sealy, Iris fumosa Boiss. et Hausskn. ex Boiss., Iris sindjarensis Boiss. et Hausskn., Juno aucheri (Baker) Rodion., Juno aucheri (Baker) Soják, Xiphion aucheri Baker 
assüüria püvilill  Fritillaria assyriaca Baker Fritillaria canaliculata Baker 
asteegi hanemalts; k.a. 'Huauzontle' (lillmalts), 'Chia' (teramalts), 'Quelite (salatmalts)  Chenopodium berlandieri Moq. subsp. nuttalliae (Saff.) H.D.Wilson et Heiser Chenopodium nuttalliae Saff.; incl. cv. 'Chia', 'Huauzontle', 'Quelite' 
asteekkaktus  Aztekium Boed.  
asteelia  Astelia Banks et Sol. ex R.Br., nom. cons.  Funckia Willd., nom. rej.  
asteelialised  Asteliaceae Dumort.   
astel-ankurtürn  Colletia hystrix Clos. Colletia armata Miers 
astel-araalia  Aralia spinosa L.  
astel-jooksjarohi  Ononis spinosa L., nom. cons.  
astel-karaipuu  Catunaregam spinosa (Thunb.) Tirveng.  Canthium chinense Pers., Canthium coronatum Lam., Ceriscus malabaricus Gaertn., Gardenia dumetorum Retz., Gardenia dumosa Salisb., Gardenia floribunda Roxb., nom. inval., Gardenia glabra R.Br. ex Wall., nom. inval., Gardenia latifolia Schltdl. ex Hook.f., nom. illeg., Gardenia spinosa L.f., nom. illeg., Gardenia spinosa Thunb., Gardenia stipularis Rottler, Genipa dumetorum (Retz.) Baill., Narega coduva Raf., Posoqueria dumetorum (Retz.) Willd. ex Roxb., Posoqueria floribunda Roxb., Randia brandisii Gamble, nom. illeg., Randia dumetorum (Retz.) Lam., Randia floribunda (Roxb.) DC., Randia lachnosiphonium Hochst., Randia oxypetala Lindl., Randia rottleri Wight et Arn., Randia spinosa (Thunb.) Poir., Randia stipulosa Miq., Randia tomentosa Wight et Arn., Randia uniflora Regel, Solena dumetorum (Retz.) D.Dietr., Solena floribunda (Roxb.) D.Dietr., Solena longispina D.Dietr., Solena nutans D.Dietr., Xeromphis retzii Raf., Xeromphis spinosa (Thunb.) Keay 
astel-kuslapuu  Lonicera spinosa (Decne.) Jacq. ex Walp. Xylosteon spinosum Decne. 
astel-läätspuu  Caragana brevispina Royle  
astel-mürkkaun  Gastrolobium spinosum Benth.  
astel-pigafetapalm  Pigafetta filaris (Giseke) Becc. Calamus kunzeanus Becc., Metroxylon filare (Giseke) Mart., Metroxylon microcarpum Kunth, Metroxylon microspermum Kunth, Pigafetta filifera Merr., Pigafetta papuana Becc., Sagus filaris Giseke, Sagus microcarpa Zipp. ex Hall, nom. inval., Sagus microsperma Zipp. ex Hall 
astel-vägihein  Verbascum spinosum L.  
astel-väärtakjas  Xanthium spinosum L.  
asteljalakas  Hemiptelea davidii (Hance) Planch.  
astelluud  Cytisus sect. Calicotome (Link) DC. Calicotome Link 
astelluud  Calicotome Link Calycotome Link, orth. var., Cytisus sect. Calicotome (Link) DC. 
astelpaju  Hippophae L.  
astelpaju-rodo (astelpaju-rododendron)  Rhododendron hippophaeoides Balf.f. et W.W.Sm. Rhododendron fimbriatum Hutch. 
astelpalm  Acrocomia Mart. Acanthococos Barb.Rodr. 
astelpõõsalaadsed [selts]  Aquifoliales Senft  
astelpõõsalised  Aquifoliaceae Bercht. et J.Presl, nom. cons.  Ilicaceae Dumort. 
astelsõnajalg  Polystichum Roth, nom. cons. Acropelta T.Nakai, Adenoderris J.Sm. p.p., Cyrtogonellum Ching, Cyrtomidictyum Ching, Hemesteum H.Lév., Hypopeltis Michx., Papuapteris C.Chr., Plecosorus Fée, Ptilopteris Hance, Sorolepidium Christ. 
aster  Aster L. incl. Tripolium Nees 
aster-tähtlill  Felicia amelloides (L.) Voss  
astervits   Oligoneuron Small  
astlarohke mandlipuu  Prunus spinosissima (Bunge) Franch.  
astlatu akaatsia  Acacia angustissima (Mill.) Kuntze Acacia angulosa Bertol., Acacia elegans M.Martens et Galeotti, Acacia filicina Willd., Acacia filicioides (Cav.) Trel., Acacia filicioides (Cav.) Branner et Coville, Acacia glabrata Schltdl., Acacia insignis M.Martens et Galeotti, Acacia pittieriana Standl., Acaciella angulosa (Bertol.) Britton et Rose, Acaciella angustissima (Mill.) Britton et Rose, Acaciella breviracemosa Britton et Rose, Acaciella costaricensis Britton et Rose, Acaciella holtonii Britton et Killip, Acaciella martensis Britton et Killip, Acaciella rensonii Britton et Rose, Acaciella santanderensis Britton et Killip, Acaciella talpana Britton et Rose, Mimosa angustissima Mill., Mimosa filicioides Cav., Mimosa ptericina Poir. 
astma-piimalill  Euphorbia hirta L. Chamaesyce hirta (L.) Millsp., Euphorbia pilulifera var. hirta (L.) Thell. 
astritaolised [ülemselts]  Asteranae [superordo]  
astroonium  Astronium Jacq.  
astuuria krookus  Crocus serotinus subsp. asturicus (Herb.) M.Laínz Crocus asturicus Herb. 
astuuria nartsiss  Narcissus asturiensis (Jord.) Pugsley  Ajax asturiensis Jord., Narcissus minimus hort., Narcissus minor subsp. asturiensis (Jord.) Barra et G.López, Narcissus minor var. minimus Baker, Narcissus pumilus Herb. 
asukivigna (kandiline aeduba); seeme: asukiuba  Vigna angularis (Willd.) Ohwi et H.Ohashi Azukia angularis (Willd.) Ohwi, Dolichos angularis Willd., Phaseolus angularis (Willd.) W.F.Wight 
Asumani krookus  Crocus asumaniae B.Mathew et T.Baytop  
ataaleapalm  Attalea Kunth  Bornoa O.F.Cook, nom. inval. 
atakaama siilikkaktus  Echinopsis atacamensis (Phil.) Friedrich et G.D.Rowley Cereus atacamensis Phil.; Echinopsis atacamensis subsp. pasacana (F.A.C.Weber ex Rümpler) G.Navarro [Cephalocereus pasacanus (F.A.C. Weber) F.A.C. Weber, Cereus pasacana (F.A.C.Weber ex Rümpler) F.A.C.Weber, Echinopsis pasacana (F.A.C.Weber ex Rümpler) Friedrich et G.D.Rowley, Echinopsis rivierei (Backeb.) Friedrich et G.D.Rowley, Helianthocereus pasacana (F.A.C.Weber ex Rümpler) Backeb., Leucostele rivierei Backeb., Pilocereus pasacana F.A.C.Weber ex Rümpler, Trichocereus pasacana (F.A.C.Weber ex Rümpler) Britton et Rose, Trichocereus rivierei (Backeb.) Krainz], Trichocereus eremophilus F.Ritter 
atakama malts  Atriplex atacamensis Phil.  
ateena krookus  Crocus cartwrightianus Herb.  Crocus sativus var. cartwrightianus (Herb.) Maw 
atika krookus  Crocus sieberi subsp. atticus (Boiss. et Orph.) B.Mathew stat. nov. Crocus atticus (Boiss. et Orph.) Orph., Crocus sieberi subsp. atticus Boiss. et Orph. 
Atkinsi alpikann  Cyclamen ×atkinsii T.Moore Cyclamen coum × Cyclamen persicum 
atlandi jasmiin  Jasminum azoricum L.  
atlandi magun  Papaver atlanticum (Ball) Coss.  
atlandi rodo (atlandi rododendron, atlandi asalea)  Rhododendron atlanticum (Ashe) Rehder Azalea atlantica Ashe 
atlandi sipelgatera  Corema conradii (Torr.) Torr. Corema conradii (Torr.) Torr. ex Loudon, Colema arenaria Raf., Empetrum conradii Torr., Endammia ericoides Raf.  
atlase aruhein  Festuca mairei St.-Yves  
atlase erakõis  Monanthes atlantica Baill.  
atlase pistaatsia  Pistacia atlantica Desf.  
atlase pojeng   Paeonia mascula (L.) Mill. subsp. atlantica (Coss.) Greuter et Burdet  Paeonia algeriensis Chabert, Paeonia atlantica Kralik ex Trab., nom. nud., Paeonia corallina subsp. atlantica (Coss.) Maire, Paeonia corallina var. atlantica Coss., Paeonia coriacea var. atlantica (Coss.) Stern, Paeonia russi Batt. 
atlase püvilill  Fritillaria messanensis subsp. atlantica (Maire) Rix Fritillaria algeriensis, Fritillaria mauritanica Boiss. et Reut., Fritillaria munbyi Baker, Fritillaria oranensis Pomel 
atlase seeder  Cedrus atlantica (Endl.) G.Manetti ex Carrière Cedrus libani var. atlantica Hook. 
atose kevadik  Draba athoa (Griseb.) Boiss.  
atose krookus  Crocus sieberi subsp. sublimis (Herb.) B.Mathew Crocus athous Bornm., Crocus maudii Maly, Crocus sublimis Herb. 
Auberti konnatatar  Fallopia aubertii (L.Henry) Holub Polygonum aubertii L.Henry 
aubreetsialaadne hanerohi  Arabis aubrietioides Boiss.  
aubrieeta (sinipadjake)  Aubrieta Adans.  
Auerswaldi mägikress  Pritzelago alpina (L.) Kuntze subsp. auerswaldii (Willk.) Greuter et Burdet Hornungia alpina subsp. auerswaldii (Willk.) 0.Appel, Hutchinsia alpina (L.) R.Br. subsp. auerswaldii (Willk.) Laínz, Hutchinsia alpina subsp. auerswaldii (Willk.) Nyman 1878, Hutchinsia auerswaldii Willd., Noccaea auerswaldii (Willk.) Willk., Pritzelago auerswaldii (Willk.) F.K.Mey., Pritzelago auerswaldii (Willk.) Soják 
Augustini rodo (Augustini rododendron)  Rhododendron augustinii Hemsl.  
austraalia emupuu  Duboisia leichhardtii (F.Muell.) F.Muell.  
austraalia flindersia  Flindersia australis R.Br.  
austraalia hardenbergia  Hardenbergia comptoniana (Andrews) Benth.  
austraalia hiidhirss  Pennisetum alopecuroides (L.) Spreng.  
austraalia jänesejalg  Davallia pyxidata Cav.  
austraalia kaelakeepuu  Alyxia ruscifolia R.Br.  
austraalia kannike  Viola hederacea Labill.  
austraalia kivijugapuu  Podocarpus lawrencei Hook.f. Nageia alpina (R.Br. ex Hook.f.) F.Muell., Nageia parvifolia (Parl.) Kuntze, Podocarpus alpinus R.Br. ex Hook.f., Podocarpus alpinus var. lawrencei (Hook.f.) Hook.f., Podocarpus parvifolius Parl., Podocarpus totara var. alpinus (R.Br. ex Hook.f.) Carrière  
austraalia kõrbelaimipuu  Eremocitrus glauca (Lindl.) Swingle Atalantia glauca (Lindl.) Benth., Citrus glauca (Lindl.) Burkill, Triphasia glauca Lindl. 
austraalia lehvikhein  Chloris truncata R.Br. Chloris elongata Poir., Chloris megastachya Schrad. 
austraalia lehvikpalm  Livistona australis (R.Br.) Mart. Corypha australis R.Br. 
austraalia loheleht  Dracophyllum secundum (Poir.) R.Br.  
austraalia maduväät  Hibbertia scandens (Willd.) Gilg Dillenia scandens Willd. 
austraalia manilkaara  Manilkara kauki (L.) Dubard  Mimusops hookeri A.DC., Mimusops kauki L. 
austraalia marsiilea  Marsilea drummondii A.Braun  
austraalia mürsiine  Myrsine australis (A.Rich.) Allan Rapanea australis (A.Rich.) W.R.B.Oliv., Suttonia australis A.Rich. 
austraalia nefroleep  Nephrolepis obliterata (R.Br.) J.Sm.  
austraalia nurmikas  Poa labillardierei Steud.  
austraalia pisikäbik  Microstrobos niphopilus J.Garden et L.A.S.Johnson Dacrydium hookerianum (W.Archer) Eichler, Pherosphaera hookeriana W.Archer, Pherosphaera niphophila (J.Garden et L.A.S.Johnson) Florin, nom. inval. 
austraalia rodo (austraalia rododendron)  Rhododendron lochiae F.Muell. Rhododendron lochae F.Muell. 
austraalia siidakaatsia  Albizia lophantha (Willd.) Benth.  
austraalia toona  Toona australis (F.Muell.) Harms  
austraalia treema  Trema cannabina Lour. Celtis amboinensis Willd., Celtis virgata Roxb. ex Wall. 1828, Sponia timorensis (Blume) Kurz, Sponia virgata Planch. 1848, Trema amboinensis (Willd.) Blume, Trema timorensis Blume, Trema virgata (Planch.) Blume, Trema virgata (Roxb. ex Wall.) Blume 
austraalia tsissus  Cissus antarctica Vent.  
austraalia tubakas  Nicotiana suaveolens Lehm. Nicotiana eastii Kostov, Nicotiana exigua H.-M.Wheeler 
austraalia vinapuu   Dysoxylum fraserianum (A.Juss.) Benth.  Hartighsea fraseriana A.Juss.  
austraalia võrelehik  Aponogeton elongatus F.Muell. ex Benth.  
austria aruhein   Festuca brevipila R.Tracey  
austria kerss  Rorippa austriaca (Crantz) Besser  
austria kitsekakar  Doronicum austriacum Jacq. Doronicum macrophyllum Fisch. ex Hornem., Doronicum macrophyllum Fisch., nom. illeg., Doronicum orphanidis Boiss. 
austria lina  Linum austriacum L.  
austria magun  Papaver sendtneri A.Kern. ex Hayek Papaver alpinum subsp. sendtneri (A.Kern.) Schinz et Keller 
austria mailane  Veronica austriaca L.  
austria minuartsia  Minuartia austriaca (Jacq.) Hayek  
austria mänd  Pinus nigra subsp. nigra Pinus austriaca Hoess, Pinus banatica (Georgescu et Ionescu) Georgescu et Ionescu, Pinus nigra Link non Arnold, Pinus nigricans Host, Pinus nigra subsp. austriaca (Hoess) Asch. et Graebn., Pinus nigra subsp. austriaca (Hoess) Vid., Pinus nigra var. austriaca Hoess, Pinus nigra var. banatica Georgescu et Ionescu, Pinus nigra var. gocensis Georgev., Pinus nigra subsp croatica Lovric 
austria pihlakas  Sorbus austriaca (G.Beck) Hedl.  
austria puju  Artemisia austriaca Jacq.  
austria rapuntsel  Phyteuma hemisphaericum L.  
austria roidputk  Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm.  
austria salvei  Salvia austriaca Jacq.  
austria soldanell  Soldanella austriaca Vierh. Soldanella minima Hoppe subsp. austriaca (Vierh.) Lüdi 
austria sõnajalg  Dryopteris dilatata (Hoffm.) A.Gray Dryopteris austriaca (Jacq.) Woynar ex Schinz et Thell. 
austria tamm  Quercus cerris L.  
austria tondipea  Dracocephalum austriacum L. Dracontocephalum laciniatum (Mill.) St.-Lag., Ruyschiana austriaca (L.) House, Ruyschiana laciniata Mill., Zornia partita Moench 
austria ubapõõsas  Chamaecytisus austriacus (L.) Link Cytisus austriacus L. 
austria vulfeenia  Wulfenia carinthiaca Jacq.  
austrobaileia  Austrobaileya C.T.White   
austrobaileialaadsed  Austrobaileyales Takht. ex Reveal  
austrobaileialised  Austrobaileyaceae Croizat, nom. cons.   
austrobaileiataolised [ülemselts]  Austrobaileyanae [superordo]  
avaõieline kullerkupp  Trollius ranunculinus (Sm.) Stearn Trollius patulus Salisb. 
avitsennia  Avicennia L.  Sceura Forssk. 
avokaadopuu (ameerika pirnloorber); vili: avokaado  Persea americana Mill. Persea americana C.F.Gaertn. 
avoonia  Avonia (Gerbaulet) G.D.Rowley