Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
baadeni nokissammal (baadeni lõhiksammal)  Mesoptychia badensis (Gottsche) L.Söderstr. et Váňa Jungermannia badensis Gottsche, Leiocolea badensis (Gottsche) Jørg., Lophozia badensis (Gottsche) Schiffn.  
babako-mägipapaia; vili: babako  Vasconcellea ×heilbornii (V.M.Badillo) V.M.Badillo Vasconcellea pubescens × Vasconcellea weberbaueri × Vasconcellea stipulata; Carica ×chrysopetala Heilborn, Carica ×fructifragrans García-Barr. et Hern.Cam., Carica ×heilbornii V.M.Badillo, Carica ×heilbornii nothovar. chrysopetala (Heilborn) V.M.Badillo, Carica ×heilbornii nothovar. fructifragrans (García-Barr. et Hern.Cam.) V.M.Badillo, Carica ×heilbornii nothovar. pentagona (Heilborn) V.M.Badillo, Carica ×pentagona Heilborn, Vasconcella ×heilbornii ‘Babaco’, Vasconcellea ×heilbornii var. chrysopetala (Heilborn) V.M. Badillo, Vasconcellea ×heilbornii nothovar. chrysopetala (Heilborn) V.M.Badillo, nom. inval., Vasconcellea ×heilbornii var. fructifragrans (Garcia-Barr. et Hern.Cam.) V.M.Badillo 
babassupalm  Orbignya Mart. ex Endl. , nom. cons.  --> Attalea 
babassupalm (babassu-ataaleapalm); saadus: babassuõli  Attalea speciosa Mart. Attalea glassmanii Zona, Attalea lydiae (Drude) Barb.Rodr., Attalea speciosa Mart. ex Spreng., Heptantra phalerata (Mart.) O.F.Cook, Orbignya barbosiana Burret, Orbignya cuci Kunth ex H.Wendl., Orbignya huebneri Burret, Orbignya lydiae Drude, Orbignya macropetala Burret, Orbignya martiana Barb.Rodr., Orbignya oleifera Burret, Orbignya phalerata Mart., Orbignya speciosa (Mart.) Barb.Rodr. 
Babingtoni lauk  Allium ampeloprasum var. babingtonii (Borrer) Syme Allium babingtonii Borrer, Allium scorodoprasum subsp. babingtonii (Borrer) Nyman, Allium scorodoprasum var. babingtonii (Borrer) Regel 
babüloni remmelgas  Salix babylonica L. Salix pendula Moench 
Bachi kalingurlill   Downingia bacigalupii Weiler   
Backhousi lauk  Allium backhousianum Regel  Allium gulczense B.Fedtsch., Allium gultschense B.Fedtsch. 
baieri emajuur  Gentiana bavarica L.  
baieri timmia  Timmia bavarica Hessl.  
baikali kurereha  Geranium transbaicalicum Serg.  
baikali tihashein  Scutellaria baicalensis Georgi  
baikali ülane  Anemone baikalensis Turcz. ex Ledeb. Anemone baicalensis Turcz. ex Ledeb., orth. var., Anemonoides baikalensis (Turcz. ex Ledeb.) Holub, Arsenjevia baikalensis (Turcz. ex Ledeb.) Starod. 
Bailey akaatsia  Acacia baileyana F.Muell.  
Bailey kontpuu  Cornus sericea L. f. baileyi (J.M.Coult. et W.H.Evans) Fosberg Thelycrania baileyi (J.M.Coult. et W.H.Evans) Poj. 
Bainesi aaloe  Aloe barberae Dyer Aloe bainesii Dyer, Aloe zeyheri Baker, nom. illeg. 
Bakeri küpress  Cupressus bakeri Jeps.  
Bakeri liilia  Lilium bakerianum Collett et Hemsl.  
Bakeri rodo (Bakeri rododendron, Bakeri asalea)  Rhododendron bakeri (Lemmon et McKay) Hume  Azalea cumberlandensis (E.L.Braun) H.F.Copel., Rhododendron bakeri auct. non (Lemmon et McKay) Hume, Rhododendron cumberlandense E.L.Braun 
Bakeri tulp  Tulipa bakeri A.D.Hall  Tulipa saxatilis Bakeri rühm, Tulipa saxatilis 'Bakeri' 
Bakeri võrkiiris (Bakeri iiris)  Iridodictyum reticulatum var. bakerianum Iridodictyum bakerianum (Foster) Rodion., Iris bakeriana Foster, Iris reticulata var. bakeriana (Foster) B.Mathew et Wendelbo 
baklažaan (pommu) [sektsioon]  Solanum subg. Leptostemonum sect. Melongena (Mill.) Dunal Melongena Mill.; Solanum subsect. Melongena (Mill.) G.Don, Solanum subser. Melongena (Mill.) Bitter 
baklipuu  Anogeissus (DC.) Wall. ex Guill. et Perr.  Finetia Gagnep. 
bakrali kurekell  Aquilegia bakralensis hort.  
baku-makoreepuu  Tieghemella heckelii Pierre ex A.Chev.  
balaata ahvipuu  Mimusops balata Gaertn.  
Balansa kebratšopuu  Schinopsis balansae Engl.  
Balansa krookus  Crocus olivieri subsp. balansae (J.Gay ex Baker) B.Mathew Crocus balansae J.Gay ex Baker 
Balansa linnupiim  Ornithogalum balansae Boiss.  
balaupuu (soorea); puit: balau [kõigil Shorea sect. Shorea liikidel]  Shorea Roxb. ex C.F.Gaertn. Pachychlamys Dyer ex Ridl., Pentacme A.DC. 
Balbisi banaan  Musa balbisiana Colla  
Baldacci vulfeenia  Wulfenia baldaccii Degen  
baldo tarn  Carex baldensis L.  
baldo ülane  Anemone baldensis Jacq.  
baleaari alpikann  Cyclamen balearicum Willk. Cyclamen vernum Cambess. non Rchb., Cyclamen repandum Texidor non Sm., Cyclamen repandum R.Knuth non Sm., Cyclamen vernum Lobel ex Cambess. 
baleaari krookus  Crocus cambessedesii J.Gay   
baleaari liivkann  Arenaria balearica L.  
baleaari naistepuna  Hypericum balearicum L.  
baleaari pojeng  Paeonia cambessedesii (Willk.) Willk. Paeonia corallina var. cambessedesii Willk., Paeonia corallina var. fructibus glabris Cambess., Paeonia corallina var. glabra Cambess., Paeonia mascula subsp. cambessedesii (Willk.) O.Bolos et Vigo  
baleaari pukspuu  Buxus balearica Lam.  
baleaari tuliürt  Phlomis italica L.  
Balfouri mailane  Veronica balfouriana Hook.f.  
Balfouri mänd  Pinus balfouriana Balf. Pinus balfouriana A.Murray 
balkani dioskoor  Dioscorea balcanica Košanin  
balkani hanerohi  Arabis scopoliana Boiss. Erysimum ciliatum Kuntze  
balkani kivirik  Saxifraga sempervivum K.Koch  
balkani lõokannus  Corydalis solida subsp. incisa Liden Corydalis balcanica Velen., Corydalis decipiens Nyman, Schott et Kotschy, Corydalis densiflora sensu Halaczy, Corydalis tenuis Nyman, Schott et Kotschy 
balkani mägisibul  Sempervivum kopaonikense Panč.  
balkani nõmmkann  Androsace hedreantha Griseb. Aretia brutia Nyman, Aretia hedraeantha Nyman, Primula hedreantha Kuntze 
balkani priimula  Primula frondosa Janka  
balkani sõrmkübar  Digitalis viridiflora Lindl.  
balkani tseltis  Celtis tournefortii Lam.  
balkani türnpuu  Rhamnus alpina L. subsp. fallax (Boiss.) Maire et Petitm. Oreoherzogia fallax (Boiss.) W.Vent, Rhamnus alpinus L. subsp. fallax (Boiss.) Maire et Petitm., Rhamnus fallax Boiss. 
balkani vägihein  Verbascum rorippifolium (Halácsy) I.K.Ferguson   
Bally laternlill  Ceropegia ballyana Bullock  
balmea  Balmea Martinez  
balmea  Balmea stormae Martinez  
balsamiin-lemmmalts (balsamiin-lemmalts, aed-balsamiin)  Impatiens balsamina L. Balsamina hortensis DC. 
balsapuu  Ochroma pyramidale (Cav. ex Lam.) Urb. Bombax pyramidale Cav. ex Lam., Ochroma bicolor Rowlee, Ochroma concolor Rowlee, Ochroma lagopus Sw., Ochroma obtusum Rowlee 
balti karunõges  Ballota borealis Schweigg.  
balti karutubakas (tagabalti hunditubakas)  Pilosella ×polioderma (Dahlst.) Soják Pilosella caespitosa × Pilosella cymosa × Pilosella lactucella × Pilosella officinarum; Hieracium poliodermum Dahlst., Hieracium transbalticum (Dahlst.) Üksip 
balti koldrohi  Anthyllis ×baltica Juz. ex Miniaev et Kloczkova Anthyllis maritima × Anthyllis vulneraria 
balti kuslapuu  Lonicera baltica Pojark.  Lonicera caerulea auct. non L., Lonicera caerulea subsp. baltica (Pojark.) Tzvelev, Lonicera caerulea var. baltica (Pojark.) Sennikov 
balti luidekastik × Ammocalamagrostis baltica (Flügge ex Schrad.) P.Fourn. ×Calammophila baltica (Flügge ex Schrad.) Brand, Ammophila ×baltica Link, Calamagrostis ×baltica (Flügge ex Schrad.) Trin., Calamagrostis ×maritima (Agardh) Kunth, Ammophila arenaria × Calamagrostis epigejos 
balti lurssvili  Corispermum intermedium Schweigg.  
balti lõhnhein  Hierochloe baltica (Weim.) Czerep. Hierochloe odorata (L.) Wahlenb. subsp. baltica Weim. 
balti lõosilm  Myosotis laxa Lehm. subsp. baltica (Sam. ex Lindm.) Hyl. ex Nordh. Myosotis baltica Sam. ex Lindm. 
balti nõiahammas  Lotus balticus Miniaev Lotus corniculatus L. var. pilosiusculus Rupr. 
balti sõrmkäpp (balti käpp)  Dactylorhiza baltica (Klinge) N.I.Orlova Dactylorhiza majalis (Rchb.) P.F.Hunt et Summerh. subsp. baltica (Klinge) Senghas, Orchis baltica (Klinge) Nevski, Orchis latifolia auct., Orchis latifolia subsp. baltica Klinge 
balti turbasammal  Sphagnum balticum (Russ.) Russ. ex C.Jens.  
balti viirpuu  Crataegus orientobaltica R.Cin.  
balti võilill  Taraxacum balticum Dahlst.  
bambus-mägipalm   Chamaedorea seifrizii Burret Chamaedorea erumpens H.E.Moore 
bambus-sinihabe  Dichorisandra thyrsiflora J.C.Mikan  
bambusjalg  Coniogramme Fée, nom. cons. Dictyogramme Fée, nom. rej., Dyctiogramme C.Presl, Notogramme C.Presl 
bambusmurakas  Rubus bambusarum Focke Rubus henryi var. bambusarum (Focke) Rehder 
banaadi krookus  Crocus banaticus J.Gay Crociris iridiflora Schur, Crociris speciosa Schur, Crocus byzantinus Herb., Crocus iridiflorus Heuff. ex Rchb. 
banaadi nelk  Dianthus giganteus Urv. subsp. banaticus (Heuff.) Tutin Dianthus banaticus Heuff 
banaadi pojeng  Paeonia banatica Rochel  Paeonia corallina sensu Marches., Paeonia feminea var. banatica (Rochel) Gürcke, Paeonia officinalis subsp. banatica (Rochel) Soo, Paeonia officinalis subvar. banatica (Rochel) Hayek, Paeonia officinalis var. banatica (Rochel) Asch. et Graebn., Paeonia peregrina sensu Marches., Paeonia peregrina var. banatica (Rochel) Kitt. 
banaan  Musa L.   
banaan-kannatuslill; vili: kuruuba (banadill)  Passiflora mollissima (Kunth) L.H.Bailey Murucuia mollissima (Kunth) Spreng., Murucuja mollissima (Kunth) Spreng., Passiflora tomentosa var. mollissima (Kunth) Triana et Planch., Passiflora tripartita var. mollissima (Kunth) Holm-Niels. et P.M.Jørg., Tacsonia mollissima Kunth 
banaani-järveõis  Nymphoides aquatica (J.F.Gmel.) Kuntze Villarsia aquatica J.F.Gmel. 
banaanilised  Musaceae Juss., nom. cons.   
banaankõrvits  Cucurbita maxima subsp. maxima Banana rühm Cucurbita maxima convar. bananina Greb., nom. inval., Cucurbita maxima subsp. americana Filov var. odorifera Filov, nom. inval. 
banaankäpp  Schomburgkia Lindl.  
banaanpaprika  Capsicum annuum Banana rühm Capsicum annuum var. longum Banana rühm 
Banksi grevillea  Grevillea banksii R.Br.  
Banksi kibuvits  Rosa banksiae W.T.Aiton Rosa banksiana C.Abel 
Banksi tõlvpuu  Cordyline banksii Hook.f.  
banksia  Banksia L.f., nom. cons.  Banksia J.R.Forst. et G.Forst., nom. rej.  
banksia-kibuvits  Rosa banksiopsis Baker  
Bantri nokissammal (Bantri lõhiksammal)  Mesoptychia bantriensis (Hook.) L.Söderstr. et Váňa Jungermannia bantriensis Hook., Leiocolea bantriensis (Hook.) Jørg., Lophozia bantriensis (Hook.) Stephani  
bantumõõk  Schizostylis Backh. et Harv.  
baokangi pojeng   Paeonia ×baokangensis Z.L.Dai et T.Hong  Paeonia qiui × Paeonia rockii  
baptiisia  Baptisia Vent.   
barbadose tsesalpiinia  Caesalpinia pulcherrima (L.) Sw. Poinciana bijuga Lour., Poinciana elata Lour., Poinciana pulcherrima L. 
barbatseenia  Barbacenia Vand.   
Barbey lasnlehik  Cotyledon barbeyi Schweinf. ex G.Wats.  
Barclay ripplõug   Maurandya barclaiana Lindl. Asarina barclaiana (Lindl.) Pennell, Maurandya barclaiana Lindl. 
Barette peekerlill  Penstemon barrettiae A.Gray  
Barkeri daalia  Dahlia barkerae Knowles et Westcott  
barnadeesia  Barnadesia Mutis ex L.f.   
barnadeesialised [korvõieliste alamsugukond]  Asteraceae subfam. Barnadesioideae K.Bremer et R.K.Jansen  
barnadeesialised [korvõieliste alamsugukond]  Barnadesioideae K.Bremer et R.K.Jansen [subfamilia] Asteraceae subfam. Barnadesioideae K.Bremer et R.K.Jansen 
Baroni paksjalg  Pachypodium baronii Costantin et Bois  
Barri nartsiss  Narcissus ×barrii hort. Narcissus 'Barrii', Narcissus barrii hort. ex Brub.; Narcissus ×incomparabilis × Narcissus poeticus 
Barštševski lauk  Allium barsczewskii Lipsky  
Barteri viigipuu  Ficus barteri Sprague   
basellalised  Basellaceae Raf., nom. cons.   
basiilik  Ocimum L.   
basiilikulehine lõvikõrv  Leonotis ocymifolia (Burm.f.) Iwarsson  
basiilikulehine seebilill  Saponaria ocymoides L.  
baski palderjan  Valeriana globulariifolia Ramond ex DC.  
bataat (maguskartul)  Ipomoea batatas (L.) Lam. Batatas edulis (Thunb.) Choisy, Convolvulus apiculata M.Martens et Galeotti, Convolvulus attenuatus M.Martens et Galeotti, Convolvulus batatas L., Convolvulus candicans Sol. ex Sims, Convolvulus chrysorrhizus Sol. ex G.Forst., Convolvulus denticulatus Desr., Convolvulus edulis Thunb., Convolvulus esculentus Salisb., Convolvulus tuberosus Vell., Convolvulus varius Vell., Ipomoea angustisecta Engl., Ipomoea bolusiana Schinz, Ipomoea catesbaei G.Meyer, Ipomoea chrysorrhiza (Sol. ex G.Forst.) Peter, Ipomoea confertiflora Standl., Ipomoea davidsoniae Standl., Ipomoea edulis Niederlein, Ipomoea edulis (Thunb.) Makino, Ipomoea fastigiata (Roxb.) Sweet, Ipomoea mesenterioides Hallier f., Ipomoea mucronata Schery, Ipomoea praetermissa Rendle, Ipomoea purpusii House, Ipomoea setifera Poir., Ipomoea vulsa House 
bataatkõrvits  Cucurbita pepo subsp. ovifera var. ovifera Delicata rühm Cucurbita pepo var. fordhuk Filov, nom. inval.; incl. cv. 'Delicata' ('Sweet Potato'), 'Small Sugar' ('New England Pie', 'Early Small Sugar', 'Sugar Pie'), 'Sweet Dumpling' 
Batalini tulp  Tulipa batalinii Regel Tulipa linifolia var. batalinii hort., Tulipa linifolia Batalinii rühm 
batumi alpikann  Cyclamen adzharicum Pobed.  
Baueri lehkpõõsas  Coprosma baueri Endl.  
Bauri punatäht  Rhodohypoxis baurii (Baker) Nel Hypoxis baurii Baker 
Baytopi krookus  Crocus baytopiorum B.Mathew   
beallaara × Beallara hort. Brassia × Cochlioda × Miltonia × Odontoglossum 
Beamishi ebamagun  Meconopsis ×beamishii Prain Meconopsis grandis × Meconopsis integrifolia 
Beani kukerpuu  Berberis beaniana C.K.Schneid. Saxifraga flagellaris subsp. euflagellaris Engl. et Irmsch. 
Bebbi paju  Salix bebbiana Flod.  
Beckeri aruhein  Festuca beckeri (Hack.) Trautv. Festuca beckeri (Hack.) B.Fedtsch., Festuca laeviuscula Klokov, Festuca ovina subsp. beckeri Hack. 
Beesi jasmiin  Jasminum beesianum Forrest et Diels  
Beesi lauk  Allium beesianum W.W.Sm.  
Beesi priimula  Primula beesiana Forrest  
beetli-areekapalm; vili: beetlipähkel  Areca catechu L. Areca cathechu Burm.f., Areca faufel Gaertn., Areca himalayana Griff. ex H.Wendl., Areca hortensis Lour., Areca nigra Giseke ex H.Wendl., Sublimia areca Comm. ex Mart., nom. inval. 
beetlipipar  Piper betle L.  
Beggeri kibuvits (Beggeri roos)  Rosa beggeriana Schrenk ex Fisch. et C.A.Mey. Rosa anserinaefolia Boiss., Rosa anserinaefolia Crép.; incl. Rosa silverhielmii Schrenk 
begoonia (viltulehik)  Begonia L.  
begoonialised  Begoniaceae C.Agardh, nom. cons.   
behaaria  Bejaria Mutis ex L. corr. Zea ex Vent.  
Behmi tulp  Tulipa behmiana Regel  
beira silla (beira siniliilia)  Scilla beirana Samp.  
belgia piparmünt  Mentha ×piperita var. ouweneelii J.Lebeau et J.Lambinon Mentha aquatica × (Mentha longifolia × Mentha suaveolens); Mentha ×piperita var. nepetoides f. ouweneelii J.Lebeau et J.Lambinon 
belgradi kibuvits  Rosa belgradensis Pančić  Rosa nitidula Besser f. belgradensis (Pančić) Heinr.Braun 
beli-kuberneripuu; puit: beli  Julbernardia pellegriniana Troupin Paraberlinia bifoliolata Pellegr. 
belladonna  Atropa L.  
bellevaalia  Bellevalia Lapeyr.  
Belmore'i kentiapalm  Howea belmoreana (C.Moore et F.Muell.) Becc.  
bengali parakohvipuu  Psilanthus benghalensis (Roxb. ex Schult.) J.-F.Leroy Coffea benghalensis Roxb. ex Schult., Psilanthus bengalensis (Roxb.) J.-F.Leroy 
bengali rasvauba  Mucuna pruriens (L.) DC. var. utilis (Wallich ex Wight) Bak. et Burck Stizolobium deeringianum Bort. 
bengali varipalm  Corypha taliera Roxb. Corypha careyana Becc., Corypha martiana Becc. ex Hook.f., Taliera bengalensis Spreng., Taliera tali Mart. ex Blume 
bengali viigipuu (baanian)  Ficus benghalensis L. Ficus indica L. 
benkoomia  Bencomia Webb et Berhol.  
bensoe-viigipuu  Ficus benjamina L. Ficus comosa Roxb., Ficus cuspidatocaudata Hayata, Ficus dictyophylla Wall., nom. inval., Ficus haematocarpa Blume ex Decne., Ficus lucida Aiton, Ficus neglecta Decne., Ficus nepalensis Blanco, Ficus nitida Thunb., Ficus notobor Buch.-Ham. ex Wall., nom. inval., Ficus nuda (Miq.) Miq., Ficus papyrifera Griff., Ficus parvifolia Oken, Ficus pendula Link, Ficus pyrifolia Salisb., nom. illeg., Ficus reclinata Desf., Ficus striata Roth, Ficus umbrina Elmer, Ficus xavieri Merr., Urostigma nudum Miq. 
bensoelindera  Lindera benzoin (L.) Blume Benzoin benzoin (L.) Coulter 
bensoestüüraks  Styrax benzoin Dryand.  
Benthami eukalüpt  Eucalyptus benthamii Maiden et Campage  
bentinkiapalm  Bentinckia Berry ex Roxb.   
berberikakar  Rhodanthemum (Vogt) B.H.Wilcox et al.  Rhodanthemum B.H.Wilcox, K.Bremer et C.J.Humphries  
bergamotipuu, vili: bergamott [näsasidrun × (pomel × mandariin); näsasidrun × mõruapelsin]  Citrus bergamia (Risso) Risso et Poit. Citrus medica × (Citrus maxima × Citrus reticulata); Citrus aurantium subsp. bergamia (Risso) Wight et Arn., Citrus ×aurantium L. subsp. bergamia (Risso et Poit.) Wight et Arn. ex Engl., Citrus aurantium var. bergamia Loisel., Citrus aurantium var. bergamia Wight et Arn., Citrus aurantium var. bergamia (Risso) Brandis, Citrus ×aurantium var. mellarosa (Risso) Engl., Citrus bergamota Raf., Citrus decumana subsp. bergamia Asch. et Graebn., Citrus limetta var. bergamia Risso 
bergeeniaõiene kivirik  Saxifraga ×megaseaeflora hort. ex May, Musgrave et al.  Saxifraga ×megaseiflora A.S.Thomps.; Saxifraga aretioides × Saxifraga burseriana × Saxifraga lilacina × Saxifraga media  
Bergeri tähtlill  Felicia bergeriana (Spreng.) O.Hoffm.  
Bergrothi tarn  Carex viridula Michx. var. bergrothii (Palmgr.) B.Schmid Carex bergrothii Palmgr. 
berkara tulp  Tulipa berkariense Rukschan, nom. nud.  
berliini pappel  Populus ×berolinensis K.Koch Populus berolinensis Dipp.; Populus laurifolia × Populus nigra 'Italica' 
berliini viirpuu  Crataegus ×berolinensis Cinovskis Crataegus rivularis × Crataegus pentagyna 
bermuuda jänesekapsas  Oxalis pes-caprae L. Bolboxalis cernua (Thunb.) Small, Oxalis cernua Thunb., Oxalis libyca Viv. 
bermuuda kadakas  Juniperus bermudiana L.  
bermuuda liilia (Harrise liilia)  Lilium longiflorum var. eximium (Courtois) Baker 'Harrisii' Lilium harrisii Carrière 
bermuuda saabalpalm  Sabal bermudana L.H.Bailey Inodes princeps (hort. ex Becc.) Cif. et Giacom., Sabal beccariana L.H.Bailey, Sabal princeps hort. ex Becc. 
bermuuda sininokk  Sisyrinchium bermudiana L. Bermudiana bermudiana (L.) Kuntze, nom. inval., Marica bermudiana (L.) Ker Gawl., Moraea bermudiana (L.) Thunb., Sisyrinchium bermudianum L.  
Bertoloni kurekell  Aquilegia bertolonii Schott  
Bertoloni nartsiss  Narcissus bertolonii Parl. Narcissus algirus Pomel, Narcissus chrysanthus DC., Narcissus tazetta subsp. bertolonii (Jord.) Baker 
Besseri karuköömen  Silaum silaus (L.) Schinz et Thell. Cnidium silaus (L.) Sprengel, Peucedanum silaus L., Silaus besseri DC., Silaum besseri ( DC.) Grossh., Silaum besseri ( DC.) Galushko, Silaus pratensis (Crantz) Bess. 
Besseri karutubakas (Besseri hunditubakas)  Pilosella glaucescens (Bess.) Sojak em. Schljak. Hieracium glaucescens Bess. 
beštau karuputk  Heracleum asperum (Hoffm.) M.Bieb.  
bezengi kellukas  Campanula besenginica Fomin Campanula bellidifolia subsp. besenginica (Fomin) Victorov, Hemisphaera besenginica (Fomin) Kolak. et Serdyuk.  
Bettzicki kõlupea  Alternanthera bettzickiana (Reg.) Nichols.  
Biasoletto kivirik  Saxifraga ×biasolettoi Sünd. Saxifraga federici-augusti × Saxifraga sempervivum; Saxifraga ×biasolettii Sünd. 
Bidwilli araukaaria  Araucaria bidwillii Hook.  
Bidwilli korallpuu  Erythrina ×bidwillii Lindl. Erythrina crista-galli × Erythrina herbacea; Erythrina corallodendron T.C.Huang et H.Ohashi 
Bidwilli pudelpuu  Brachychiton bidwillii Hook.  
Bidwilli soomusseeder  Libocedrus bidwillii Hook.f.  
Biebersteini kadakkaer  Cerastium biebersteinii DC.  
Biebersteini karikakar  Anthemis marschalliana Willd. Anthemis biebersteiniana (Adams) K.Koch 
Biebersteini luste  Bromus biebersteinii (Roem. et Schult.) Holub  
Biebersteini pojeng   Paeonia tenuifolia L. subsp. biebersteiniana (Rupr.) Halda Paeonia biebersteiniana Rupr., Paeonia carthalinica Ketsk., Paeonia hybrida (Pall.) Lynch, Paeonia laciniata Willd., Paeonia tenuifolia Rupr., Paeonia tenuifolia var. biebersteiniana (Rupr.) N.Busch, Paeonia tenuifolia var. hybrida Lipsky 
Biebersteini sügislill  Colchicum triphyllum Kunze  Colchicum ancyrensis B.L.Burtt, Colchicum biebersteinii Rouy, nom. illeg., Colchicum bulbocodioides M.Bieb., Colchicum catacuzenium Heldr. ex Stef., Colchicum montanum Ledeb. non L. 
Biebersteini tulp  Tulipa biebersteiniana Schult. et Schult.f. Tulipa australis var. taurica Miscz., Tulipa bessarabica Zapal., Tulipa hypanica Klokov et Zoz, Tulipa ophiophylla Klokov et Zoz, Tulipa quercetorum Klokov et Zoz, Tulipa scythica Klokov et Zoz, Tulipa silvestris M.Bieb. non L., Tulipa silvestris var. biebersteiniana (Schult. et Schult.f.) Regel, Tulipa silvestris var. minor Ledeb., Tulipa silvestris var. niphontiana Czern., Tulipa sylvestris subsp. australis (Link) Pamp., Tulipa valerii Klokov et Zoz 
Biebersteini tähtputk  Astrantia biebersteinii Trautv.  
Biebersteini väluhein  Zingeria biebersteiniana (Claus) P.A.Smirn. Agrostis biebersteiniana Claus, Agrostis trichoclada Griseb., Milium trichopodum Boiss.  
Bigelovi viigikaktus  Opuntia bigelovii Engelm. Cylindropuntia bigelovii (Engelm.) F.M.Knuth 
Bigelow' heleenium  Helenium bigelowii A.Gray  
bignoonia   Bignonia L.  Anisostichus Bureau 
bignoonialised  Bignoniaceae Juss., nom. cons. Crescentiaceae Dumort. 
biksalised  Bixaceae Kunth, nom. cons. Cochlospermaceae Planch., nom. cons., Diegodendraceae Capuron 
bilbergia  Billbergia Thunb.  Anacyclia Hoffmanns., Helicodea Lem., Pseudaechmea L.B.Sm. et Read 
bilimbi-averroa (bilimbi); vili: bilimbi  Averrhoa bilimbi L.  
Binot' miltoonia  Miltonia ×binotii Cogn. Miltonia candida × Miltonia regnellii 
bioota  Biota (D.Don) Endl.  --> Platycladus Spach 
biribaa-anonillapuu  Rollinia mucosa (Jacq.) Baill. Annona biflora Sessé et Moç., Annona biflora Ruiz et Pav. ex G.Don, Annona mucosa Jacq., Annona muscosa Aubl., Annona obtusiflora Tussac, Annona obtusifolia DC., Annona pterocarpa Ruiz et Pavon ex G.Don, Annona pteropetala Ruiz et Pav. ex R.E.Fr., Annona pteropetala Ruiz et Pav. ex E.A.López, Annona reticulata Sieber ex A.DC., nom. illeg., Annona reticulata var. mucosa (Jacq.) Willd., Annona squamosa Vell., nom. illeg., Rollinia biflora Ruiz et Pavon ex G.Don, Rollinia curvipetala R.E.Fr., Rollinia deliciosa Saff., Rollinia jimenezii Saff., Rollinia neglecta R.E.Fr., Rollinia orthopetala A.DC., Rollinia permensis Standl., Rollinia pterocarpa G.Don, Rollinia pulchrinervia A.DC., Rollinia sieberi A.DC.  
birma käbiõis  Strobilanthes dyeriana Mast. Strobilanthes dyeriana Bremek. 
birma palisandripuu  Dalbergia oliveri Prain Dalbergia laccifera Laness., Dalbergia oliveri Gamble ex Prain, Dalbergia prazeri Prain 
birma priimula  Primula burmanica Balf.f. et Kingdon-Ward  
birma raudmimoos  Xylia xylocarpa (Roxb.) W.Theob. Acacia xylocarpa (Roxb.) Willd., Inga xylocarpa (Roxb.) DC., Mimosa xylocarpa Roxb., Xylia dolabriformis Benth. 
birma veenuseking  Paphiopedilum charlesworthii (Rolfe) Pfitzer Cordula charlesworthii (Rolfe) Rolfe, Cypripedium charlesworthii Rolfe, Cypripedium crawshayae O'Brien 
birma virvekäpp  Pleione limprichtii Schltr.   
bismarkiapalm  Bismarckia Hildebrandt et H.Wendl.  
bismarkiapalm  Bismarckia nobilis Hildebrandt et H.Wendl. Medemia nobilis (Hildebrandt et H.Wendl.) Drude 
bitšiu lodjapuu  Viburnum bitchiuense Mak.  
bitüünia lauk  Allium olympicum Boiss.  
bitüünia püvilill  Fritillaria bithynica Baker Fritillaria citrina Baker, Fritillaria dasyphylla Baker, Fritillaria pineticola O.Schwarz, Fritillaria schliemannii Sint. ex Rodigas 
bitüünia silla (bitüünia siniliilia)  Scilla bithynica Boiss.  
Blagay näsiniin  Daphne blagayana Freyer  
Bleheri konnatakjas (Bleheri ehhinoodor)  Echinodorus grisebachii 'Bleherae' (3n) Echinodorus bleherae Rataj, Echinodorus paniculatus auct. non Micheli, Echinodorus rangeri hort., Echinodorus platyphylla hort., Echinodorus tocatins hort., Echinodorus toguina hort. 
Blindi pungsammal  Bryum blindii B., S. et G.  
Blinovski kirsipuu  Prunus blinovskii  
Blossfeldi kalanhoe  Kalanchoe blossfeldiana Poelln.  
Blossfeldi tradeskantsia  Tradescantia cerinthoides Kunth Tradescantia blossfeldiana Mildbr., Tradescantia koernickeana Seub. 
Bloudovi iiris  Iris bloudowii Ledeb.  Iris flavissima var. bloudowii (Ledeb.) Baker, Iris flavissima var. umbrosa Bunge 
Blume enelas  Spiraea blumei G.Don  
Blytti tõmmuhammas  Kiaeria blyttii (B., S. et G.) Broth.  
Bode lauk  Allium bodeanum Regel  Allium walteri Regel 
Bodinier' ebaviinapuu  Ampelopsis bodinieri (Lév. et Vaniot) Rehder  
boikiinia  Boykinia Nutt.   
boina kohvipuu  Coffea boinensis A.P.Davis et Rakotonas.  
Boissier' kadakkaer  Cerastium boissierianum Greuter et Burdet Cerastium boissieri Gren. 
Boissier' kernera  Kernera boissieri Reut.  
Boissier' kibuvits  Rosa boissieri Crep. Rosa dumalis subsp. boissieri O.Nilsson  
Boissier' pirnipuu  Pyrus boissieriana Buhse  
bokarna  Beaucarnea Lem.  
Bolanderi liilia  Lilium bolanderi S.Watson  
Bolanderi tariõis  Staphylea bolanderi A.Gray  
boldopuu  Peumus boldus Molina  
boldopuulised  Monimiaceae Juss., nom. cons.  Hortoniaceae A.C.Sm. 
boliivia begoonia  Begonia boliviensis A.DC.  
boliivia inkalill   Cantua buxifolia Lam. Fuchsia buxifolia 
boliivia konnasiilik (boliivia konnatakjas, laialehine ehhinoodor)  Helanthium bolivianum (Rusby) Lehtonen et Myllys Alisma bolivianum Rusby, Echinodorus angustifolius Rataj, Echinodorus australis Rataj, Echinodorus austroamericanus Rataj, Echinodorus bolivianus (Rusby) Holm-Niels., Echinodorus isthmicus Fassett, Echinodorus latifolius (Seub.) Rataj, Echinodorus magdalenensis Fassett, Echinodorus quadricostatus Fassett, Echinodorus xinguensis (Rataj) Rataj 
boliivia mandvill  Mandevilla boliviensis (Hook.f.) Woodson  
boliivia mägimeepalm  Parajubaea torallyi (Mart.) Burret Allagoptera torallyi (Mart.) Kuntze, Diplothemium torallyi Mart., Jubaea torallyi (Mart.) H.Wendl., Polyandrococos torallyi (Mart.) Barb.Rodr. 
boliivia pilvepõõsas  Polylepis pauta Hieron. Polylepis pauta (Bitter) Hieron. 
boliivia pärlkaktus  Lepismium bolivianum (Britton) Ewald   
boliivia viktooria  Victoria cruziana A.D.Orb. Victoria argentina Burmeist., nom. nud., Victoria regia var. cruziana (A.D.Orb.) C.Lawson, Victoria trickeri (F.Henkel ex Malme) hort. ex Mutzek 
Bolle hõbehaab (Bolle pappel)  Populus alba f. pyramidalis (Bunge) Dippel Populus alba 'Bolleana', Populus alba var. bolleana (Lauche) Otto, Populus alba 'Pyramidalis', Populus alba var. pyramidalis Bunge, Populus bolleana Lauche 
bombei eebenipuu  Diospyros gardneri Thwaites   
bombei muskaadipuu; saadus: bombeipähkel  Myristica malabarica Lam.  
bongardia  Bongardia C.A.Mey.  
bongardia  Bongardia chrysogonum (L.) Boiss. Bongardia chrysogonum (L.) Spach, Bongardia chrysogonu (L.) Griseb., Bongardia rauwolfii C.A.Mey., Leontice chrysogonum L. 
bonsai-taidepõõsas  Ehretia microphylla Lam.  Carmona heterophylla Cav., Carmona microphylla (Lam.) G.Don, Carmona retusa (Vahl) Masam., Cordia coromandeliana Retz. ex A.DC., Cordia retusa Vahl, Ehretia buxifolia Roxb., Ehretia coromandeliana Retz. ex A.DC., Ehretia heterophylla Spreng., Ehretia monopyrena Gottschling et Hilger 
bonsaibegoonia  Begonia partita Irmsch.   
boosea  Bosea L.  
Borisi kivirik  Saxifraga ×borisii Kellerer ex Sünd. Saxifraga ferdinandi-coburgii × Saxifraga marginata 
Borisi mõõl  Geum ×borisii Kellerer et Sünderm. Geum bulgaricum × Geum reptans 
borneo begoonia  Begonia deliciosa Linden ex Fotsch  
borneo gerutupuu (borneo parasoorea)  Parashorea malaanonan (Blanco) Merr.  
borneo jongkongipuu  Dactylocladus stenostachys Oliv.  
borneo kauripuu  Agathis borneensis Warb.  
borneo kukkurpuu  Heritiera globosa Kosterm.  
Bornmülleri hunditubakas  Hieracium bornmuelleri Freyn  
Bornmülleri kellukas  Campanula bornmuelleri Nábelek  
Bornmülleri kilbirohi  Alyssum bornmuelleri Hausskn. ex Deg.  
Bornmülleri sügislill  Colchicum speciosum Stev. var. bornmuelleri (Freyn) Bergmans Colchicum bornmuelleri Freyn 
boroonia  Boronia Sm.  
Bory krookus  Crocus boryi J.Gay Crocus cretensis Körn., Crocus ionicus Herb., Crocus marathonisius Heldr. 
Bosmani lühterlill   Brunsvigia bosmaniae F.M.Leight.  Brunsvigia appendiculata F.M.Leight. 
bosnia paju  Salix serpyllifolia Scop. Salix retusa L. subsp. serpillifolia (Scop.) Arcang. 
bosporuse salvei  Salvia forsskaolii L. Salvia forskahlei L., Salvia forskaohlei L., Salvia forskohlei L., Salvia tachiei hort., Salvia bifida Forssk. 
Botta klarkia  Clarkia bottae (Spach) H.F.Lewis et M.E.Lewis   
Bourgat' ogaputk  Eryngium bourgatii Gouan  
boveenia  Bowenia Hook.f.  
Bowmanni diifenbahhia  Dieffenbachia bowmannii Carrière  
Boydi paju  Salix ×boydii Linton Salix lapponum × Salix reticulata 
Bradbury monarda  Monarda bradburiana Beck Monarda amplexicaulis Fisch. ex C.Morren, Monarda rigida Raf., Monarda villosa M.Martens 
Brady tasandikukaktus   Pediocactus bradyi L.D.Benson  
brasiilia araukaaria  Araucaria angustifolia (Bertol.) O.Kuntze  
brasiilia dorsteenia   Dorstenia brasiliensis Lam. Dorstenia amazonica Carauta, C.Valente et Barth, Dorstenia heringeri Carauta et C.Valente, Dorstenia infundibuliformis Lodd., Dorstenia montana Herzog, Dorstenia montevidensis Miq., Dorstenia pernambucana Arruda, Dorstenia sabanensis Cuatrec., Dorstenia schulzii Carauta, C.Valente et Dunn de Araujo, Dorstenia tomentosa Fisch. et C.A.Mey., Dorstenia tubicina Ruiz et Pav. 
brasiilia feihoapuu; vili: feihoa  Acca sellowiana (O.Berg) Burret Feijoa sellowiana (O.Berg) O.Berg, Orthostemon sellowianus O.Berg 
brasiilia füllostüülon  Phyllostylon brasiliensis Cap.  
brasiilia guajaavipuu; vili: brasiilia guajaav  Psidium guineense Sw. Campomanesia multiflora (Cambess.) O.Berg, Campomanesia tomentosa Kunth, Eugenia hauthalii (Kuntze) K.Schum., Eugenia hauthalii (Kuntze) K.Sch., Guajava albida (Cambess.) Kuntze, Guajava benthamiana (O.Berg) Kuntze, Guajava costa-ricensis (O.Berg) Kuntze, Guajava guineensis (Sw.) Kuntze, Guajava laurifolia (O.Berg) Kuntze, Guajava mollis (Bertol.) Kuntze, Guajava multiflora (Cambess.) Kuntze, Guajava ooidea (O.Berg) Kuntze, Guajava polycarpa (Lamb.) Kuntze, Guajava schiedeana (O.Berg) Kuntze, Guajava ypanemense (O.Berg) Kuntze, Guajava ypanemensis (O.Berg) Kuntze, Mosiera guineensis (Sw.) Bisse, Myrtus guineensis (Sw.) Kuntze, Myrtus hauthalii Kuntze, Psidium albidum Cambess., Psidium araca Raddi, Psidium benthamianum O.Berg, Psidium campicolum Barb.Rodr., Psidium chrysobalanoides Standl., Psidium costa-ricense O.Berg, Psidium dichotomum Weinm., Psidium jollyanum A.Chev., Psidium laurifolium O.Berg, Psidium lehmannii Diels, Psidium minus Mart. ex DC., nom. inval., Psidium molle Bertol., Psidium monticola O.Berg, Psidium multiflorum Cambess., Psidium ooideum O.Berg, Psidium polycarpon Lamb., Psidium popenoei Standl., Psidium rotundifolium Standl., Psidium rufinervum Barb.Rodr., Psidium schiedeanum O.Berg, Psidium schippii Standl., Psidium sericiflorum Benth., Psidium ypanemense O.Berg 
brasiilia gunnera  Gunnera manicata Lindl. ex André  
brasiilia imbuiapuu  Phoebe porosa (Nees et Mart.) Mez Ocotea porosa (Nees et Mart.) Barroso 
brasiilia jabotipuu; vili: jabott  Myrciaria cauliflora (Mart.) O.Berg Eugenia cauliflora DC., Myrtus cauliflora Mart. 
brasiilia jakaranda  Jacaranda brasiliana (Lam.) Pers.  
brasiilia jänesekapsas  Oxalis brasiliensis Lodd. ex Westc. et Knowles  
brasiilia kanna  Canna braziliensis Risc. ex Spreng.  
brasiilia kautšukipuu (brasiilia hevea)  Hevea brasiliensis (Willd. ex A.Juss.) Mull.Arg.  
brasiilia kirssmürt; vili: grumi  Eugenia brasiliensis Lam. Eugenia bracteolaris Lam. ex DC., Eugenia dombeyi Skeels, nom. illeg., Eugenia dombeyi (Spreng.) Skeels, Eugenia filipes Baill., Eugenia filipes Baillon, Eugenia ubensis Cambess., Myrtus dombeyi Spreng., nom. illeg., Myrtus grumixama Vell., Stenocalyx brasiliensis (Lam.) O.Berg, Stenocalyx brasiliensis (Lam.) O.Berg, Stenocalyx ubensis (Cambess.) O.Berg 
brasiilia kolmharkpalm (torkav kolmharkpalm)  Trithrinax brasiliensis Mart. Thrinax brasiliensis (Mart.) Mart., Trithrinax acanthocoma Drude 
brasiilia laeelia  Laelia jongheana Rchb.f. Bletia jongheana (Rchb.f.) Rchb.f., Cattleya jongheana (Rchb.f.) Van den Berg, Hadrolaelia jongheana (Rchb.f.) Chiron et V.P.Castro, Sophronitis jongheana (Rchb.f.) Van den Berg et M.W.Chase 
brasiilia maiten  Maytenus krukovii A.C.Sm. Maytenus chuchuhuasha Raymond-Hamet et Colas 
brasiilia näkiputk  Lilaeopsis brasiliensis (Glaz.) Affolter Lilaeopsis carolinensis var. minor A.W.Hill, Lilaeopsis minor Prez-Mor. 
brasiilia odaviljak  Lonchocarpus urucu Killip et A.C.Sm. Deguelia rufescens (Benth.) A.M.G.Azevedo var. urucu (Killip et A.C.Sm.) A.M.G.Azevedo, Derris urucu (Killip et Sm.) Macbr., Lonchocarpus nicou (Aubl.) DC. var. urucu (Killip et Sm.) Hermann 
brasiilia palisandripuu (brasiilia dalbergia)  Dalbergia nigra (Vell.) Allemao ex Benth. Amerimnon nigrum (Vell.) Kuntze, Dalbergia nigra (Vell.) Benth., Drepanocarpus microphyllus Wawra, Miscolobium nigrum Allemao, Pterocarpus niger Vell.  
brasiilia piprapuu; vili: brasiilia pipar  Schinus terebinthifolia Raddi Schinus terebinthifolius Raddi 
brasiilia roodjalg  Blechnum brasiliense Desv.  
brasiilia sugalill  Ctenanthe burle-marxii H.A.Kenn.  
brasiilia tondipuu  Schizolobium parahyba (Vell.) S.F.Blake  Cassia parahyba Vell., Caesalpinia parahyba (Vell.) Allemão, Schizolobium excelsum Vogel, Schizolobium glutinosum Tul., Schizolobium kellermanii Pittier 
brasiilia tradeskantsia  Tradescantia fluminensis Vell. emend. G.Brückn. Tradescantia albiflora Kunth em. Brückn. 
brasiilia tsesalpiinia  Caesalpinia violacea (Mill.) Standl. Caesalpinia brasiliensis L. 
brasiilia tsissus  Cissus striata Ruíz et Pav.  
brasiilia tuutupuu (brasiilia tabebuia, brasiilia tekooma)   Handroanthus chrysotrichus (Mart. ex DC.) Mattos Gelseminum chrysotrichum (Mart. ex DC.) Kuntze, Tabebuia chrysotricha (Mart. ex DC.) Standl., Tabebuia chrysotricha (Mart. ex DC.) Standl., Tecoma chrysotricha Mart. ex DC., Tecoma flavescens Mart. ex DC., Tecoma grandis Kraenzl., Tecoma obtusata DC.  
brasiilia ussilõks  Philcoxia bahiensis V.C.Souza et Harley  
brasiilia vesikaak  Bacopa myriophylloides (Benth.) Wettst. Herpestis myriophylloides Benth., Naiadothrix myriophylloides (Benth.) Pennell 
brasiilia vesikuusk  Myriophyllum aquaticum (Vell.) Verdc.  
brasiilia viigikaktus  Opuntia brasiliensis (Willd.) Haw. Brasiliopuntia brasiliensis (Willd.) A.Berger, Cactus brasiliensis Willd., Opuntia argentina Griseb. 
brasiilia väärtakjas  Xanthium brasilicum Vellozo  
brassaada × Brassada hort. Brassia × Ada 
brassaavola  Brassavola R.Br.   
Brauni aruraihein × Festulolium braunii (K.Richt.) A.Camus Festuca pratensis × Lolium multiflorum; Festuca ×braunii K.Richt. 
Brauni astelsõnajalg  Polystichum braunii (Spenn.) Fée  
breegentsi nõmmkann  Androsace brigantiaca Jord. et Fourr.  Androsace affinis Biroli subsp. brigantiaca (Jord. et Fourr.) Kress, Androsace affinis Biroli var. brigantiaca (Jord. et Fourr.) Kress  
breidleeria  Breidleria Loeske  
Bretschneideri kontpuu  Cornus bretschneideri L.Henry Thelycrania bretschneideri L.Henry 
Bretschneideri kukerpuu  Berberis bretschneideri Rehder  
Bretschneideri pirnipuu  Pyrus bretschneideri Rehder  
Bretschneideri viirpuu  Crataegus bretschneideri C.K.Schneid.  
bretšneidera  Bretschneidera Hemsl.   
bretšneidera  Bretschneidera sinensis Hemsl.  Bretschneidera yunshanensis Chun et F.C.How 
Breweri klarkia  Clarkia breweri (A.Gray) Greene Eucharidium breweri A.Gray, Oenothera eucharidium H.Lév.  
Breweri kuusk  Picea breweriana S.Watson  
Breweri kübarlill  Mitella breweri A.Gray  
briljantkäpp  Macodes (Blume) Lindl.  
briti kurereha  Geranium sanguineum var. striatum Weston  Geranium lancastriense Mill., Geranium lancastriense With., Geranium prostratum Cav., Geranium sanguineum var. lancastriense (Mill.) Graebn. in Asch. et Graebn., Geranium sanguineum var. lancastriense (Mill.) Dum. Cours., Geranium sanguineum var. lancastriense (Mill.) G. Nicholson, Geranium sanguineum var. prostratum (Cav.) Dum. Cours., Geranium sanguineum var. prostratum (Cav.) Pers., Geranium sanguineum var. prostratum (Cav.) Willd. 
bromeelia  Bromelia L.  
bromeelialehine ogaputk  Eryngium bromeliifolium F.Delar.  
bromeelialised  Bromeliaceae Juss., nom. cons.  Tillandsiaceae Wilbr. 
broodia  Brodiaea Sm.  
broodialised [alamsugukond]  Brodiaeoideae Traub [subfamilia] Asparagaceae s.l. subfam. Brodiaeoideae Traub  
Broomi aaloe  Aloe broomi Schönl.  
Broussonet' käokannus  Linaria amethystea (Lam.) Hoffm. et Link Linaria broussonetii (Poir.) Chav. 
Browni kauripuu  Agathis brownii  
Browni kuslapuu  Lonicera ×brownii (Regel) Carrière Lonicera hirsuta × Lonicera sempervirens 
Browni liilia  Lilium brownii F.E.Br. ex Spae  
Browni skopoolia  Scopolia braunii (Klotzsch) Sleumer Scopolia brownii F.Muell. 
Bruchi säbrik  Ulota bruchii Hornsch. ex Brid.  
bruhhialised  Bruchiaceae Schimp.  
Brune'i tüvijalg (Brune'i tsüaatea)  Cyathea brunei  
brunei dilleenia  Dillenia suffruticosa (Griff. ex Hook.f. et Thomson) Martelli Dillenia suffruticosa (Griff.) Martelli, Wormia suffruticosa Griff. ex Hook.f. et Thomson, Wormia suffruticosa Griff. 
Brunet' viirpuu  Crataegus brunetiana Sarg.  
brunfelsia  Brunfelsia L., nom. cons. Brunfelsiopsis (Urb.) Kuntze, Franciscea Pohl, Brunsfelsia L., nom. rej. 
brunnera  Brunnera Steven  
Bruno kibuvits  Rosa brunonii Lindl. Rosa clavigera H.Lév., Rosa moschata var. nepalensis Lindl., Rosa pubescens Roxb. 
Bruntoni penihammas   Cynodontium bruntonii (Sm.) Bruch et Schimp.  
bruunialaadsed [selts]  Bruniales Dumort.  
bruunialehine kevadik  Draba bruniifolia Stev.  
bruunialised   Bruniaceae R.Br. ex DC., nom. cons.  
brüia  Brya P.Browne  
Bryhni lõhistanukas  Schistidium bryhnii I.Hagen  
bubingapuu  Guibourtia Benn. Gorskia Bolle, Pseudocopaiva Britton et P.Wilson 
Buchanani oganupp  Acaena buchananii Hook.f.  
buda-näsasidrunipuu, vili: budakämmal  Citrus medica L. var. sarcodactylis (Hoola van Nooten) Swingle Citrus medica L. var. digitata (Lour.) Risso, Citrus sarcodactylis Hoola van Nooten 
budleia  Buddleja L.  
bugenvillea  Bougainvillea Comm. ex Juss.   
buhhaara juuno (buhhaara iiris)  Juno bucharica (Foster) Vved. Iris bucharica Foster, Iris orchioides Dykes non Carrière 
buhhaara lauk  Allium bucharicum Regel  
buhhaara mandlipuu  Prunus bucharica (Korsh.) Fedtsch.  
buhhaara püvilill  Fritillaria bucharica Regel Rhinopetalum bucharicum (Regel) Losinsk. 
buhhaara silla (buhhaara siniliilia)  Scilla puschkinioides Regel Scilla bucharica Desjat. ex B.Fedtsch., nom. inval. 
buhhaara ülane  Anemone bucharica (Regel) Finl. ex Gagnep. Anemone coronaria δ bucharica Regel 
Buhse tulp  Tulipa buhseana Boiss.   
Buiningi mägikaktus  Uebelmannia buiningii Donald  
buko liilia  Lilium bukozanense Honda  
bukopõõsas  Agathosma Willd., nom. cons. Bucco J.C.Wendl., nom. rej.; Hartogia L., nom. rej. 
bukoviina nelk  Dianthus pontederae A.Kern.  
bulbiine  Bulbine Wolf   
bulgaaria kannike  Viola stojanowii W.Becker Viola rhodopaea hort. 
bulgaaria karikakar  Anthemis sancti-johannis Turrill  
bulgaaria mesilauk (bulgaaria lauk)  Nectaroscordum siculum subsp. bulgaricum (Janka) Stearn Allium bulgaricum (Janka) Prodan, Allium dioscoridis Sibth. et Sm., Allium dioscoridis auct. non Sibth. et Sm., Allium dioscoridis hort. non Sibth. et Sm., Allium meliophilum Juz., Nectaroscordum bulgaricum Janka, Nectaroscordum dioscoridis (Sibth. et Sm.) Zahar., Nectaroscordum dioscoridis f. meliophilum (Juz.) Zahar., Nectaroscordum meliophilum Juz., Nectaroscordum siculum subsp. dioscoridis (Sibth. et Sm.) Bordz., Nectaroscordum siculum var. dioscoridis (Sibth. et Sm.) Boiss. 
bulgaaria mägisibul  Sempervivum leucanthum Pancic  
bulgaaria nulg  Abies borisii-regis Mattf. Abies apollinis Boiss., nom. illeg. 
bulgaaria näsiniin  Daphne domini Halda  
bulgaaria sirel  Syringa rhodopea Velen.  
Bulley priimula  Primula bulleyana Forrest  
bumeelia  Bumelia Sw.  --> Sideroxylon 
Bunchi begoonia  Begonia bunchii hort. ex Bailey  
Bunge karukell  Pulsatilla bungeana C.A.Mey.  
Bunge kikkapuu  Euonymus bungeanus Maxim. Euonymus bungeana Maxim., Euonymus forbesii Hance, Euonymus micranthus Bunge, Euonymus quelpaertensis Nakai, nom. nud., Euonymus semipersistens Sprague 
Bunge lauk   Allium bungei Boiss. Allium lehmannianum Merckl. var. bungei Boiss. 
Bunge mänd  Pinus bungeana Zucc. ex Endl.  
Bunge rohtlaliilia (kitsalehine rohtlaliilia kitsas tähenduses)  Eremurus stenophyllus subsp. stenophyllus Eremurus bungei Baker, Eremurus stenophyllus var. bungei O.Fedtsch. 
Bunge saar  Fraxinus bungeana A.DC.  
Bunge saatusepuu  Clerodendrum bungei Steud.  
Bunge siisimünt  Ziziphora clinopodioides Lam. Ziziphora afghanica Rech.f., Ziziphora borzhomica Juz., Ziziphora brevicalyx Juz., Ziziphora bungeana Juz., Ziziphora denticulata Juz., Ziziphora dzhavakhishvilii Juz., Ziziphora turcomanica Juz. 
Bunge trompetipuu  Catalpa bungei C.A.Mey.  
Burbanki maavits; saadus: võlumari  Solanum retroflexum Dunal Solanum guineense × Solanum villosum; Solanum ×burbankii Bitter 
burboonroosid  Rosa ×borboniana N.H.F.Desp. Rosa chinensis × Rosa damascena; Rosa borbonica Chaix, Rosa borboniana hort. ex C.Morren, Rosa borbonica Dippel, Rosa canina burboniana Thory ex Redouté; incl. Rosa 'Bourbon Rose' 
Bureau' rodo (Bureau' rododendron)  Rhododendron bureavii Franch.  
bureeja karusmari  Ribes burejense F.Schmidt Grossularia burejensis (F.Schmidt) Berger 
bureeja lodjapuu  Viburnum burejaeticum Regel et Herd.  
buritilaadne saabalpalm  Sabal mauritiiformis (Karst.) Griseb. et H.Wendl.  
burjaadi püvilill  Fritillaria dagana Turcz. ex Trautv. Fritillaria chamarensis Turcz. ex Ledeb., Fritillaria dagana Turcz., Imperialis dagana Turcz. 
burkiina faaso palmüürapalm  Borassus akeassii Bayton, Ouédr. et Guinko Borassus aethiopum var. domesticus A.Chev. 
Burkwoodi lodjapuu  Viburnum ×burkwoodii Burkw. et Skipw. Viburnum carlesii × Viburnum utile 
Burkwoodi näsiniin  Daphne ×burkwoodii Turrill Daphne caucasica × Daphne cneorum 
bursera  Bursera Jacq. ex L., nom. cons.  Elaphrium Jacq., nom. rej.  
Burseri emajuur  Gentiana burseri Lapeyr.  
Burseri kivirik  Saxifraga burseriana L.  
Burseri magun   Papaver burseri Crantz  
Buschi liilia  Lilium buschianum G.Lodd. Lilium concolor var. buschianum (G.Lodd.) Baker, Lilium concolor var. pulchellum (Fisch.) Baker, Lilium concolor var. pulchellum (Fisch.) Regel, Lilium coridion Siebold et de Vriese, Lilium partheneion Siebold et de Vriese, Lilium pulchellum Fisch., Lilium pulchellum Fisch. ex Fisch. et al. 
Buschi lõokannus  Corydalis buschii Nakai Corydalis chosenensis Ohwi 
Butkovi tulp  Tulipa butkovii Botschantz.  
Butti bugenvillea  Bougainvillea ×buttiana Holttum et Standl. Bougainvillea glabra × Bougainvillea peruviana 
buuri ristirohi  Senecio inaequidens DC. Senecio harveianus MacOwan, Senecio vimineus Harv., nom. inval., Senecio vimineus (auct. non DC. et Harv.) DC. 
buutiapalm  Butia (Becc.) Becc.  
buvardia  Bouvardia Salisb.   
Bänitzi karutubakas (Bänitzi hunditubakas)  Pilosella ×baenitzii (Nägeli et Peter) T.Kukk, comb. nov. ined. Hieracium baenitzii (Nägeli et Peter) Üksip 
bömeeria  Boehmeria Jacq. Splitgerbera Miq. 
böömi kurereha  Geranium bohemicum L.  
böömi pöörirohi  Hyoscyamus bohemicus F.W.Schmidt  
böömi tarn  Carex bohemica Schreber Carex cyperoides L., Carex cyperoides Murray, Caricina cyperoides (L.) St.-Lag., Schelhammeria capitata Moench, nom. illeg., Schelhammeria cyperoides (L.) Dumort., Thysanocarex cyperoides (L.) Fedde et J.Schust., Vignea bohemica (Schreb.) Soják, Vignea cyperoides (L.) Peterm. 
Bürgeri kurekell  Aquilegia buergeriana Siebold et Zucc.  
bütsantsi gladiool  Gladiolus communis subsp. byzantinus (Mill.) A.P.Ham. Gladiolus byzantinus Mill., Gladiolus elatus Balb., Gladiolus grandiflorus hort. 
bütsantsi kaer  Avena byzantina K.Koch  
bütsantsi lumikelluke  Galanthus plicatus subsp. byzantinus (Baker) D.A.Webb Galanthus byzantinus Baker 
bütsantsi sügislill  Colchicum byzantinum Ker Gawl. Colchicum autumnale var. major hort., Colchicum autumnale var. majus hort., Colchicum autumnale 'Major'; Colchicum cilicicum × Colchicum sp.