Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
eba-Beggeri kibuvits  Rosa pseudobeggeriana Sumn.  
ebagerbera  Leibnitzia Cass.  
ebahüatsint  Hyacinthoides Heist. ex Fabr. Endymion Dumort. 
ebajasmiin  Philadelphus L.  
ebajugapuu  Pseudotaxus W.C.Cheng  
ebakalmia  Kalmiopsis leachiana (Henders.) Rehder  
ebakastanipuu  Castanopsis (D.Don) Spach  
ebakeerdlehikud [alamklass]: maokeelelised + marattialised   Eusporangiatae Marattiaceae + Ophioglossaceae; Eufilices 
ebakerria  Rhodotypos Siebold et Zucc.  
ebakerria  Rhodotypos scandens (Thunb.) Mak. Rhodotypos kerrioides Siebold et Zucc. 
ebakindel hunditubakas  Hieracium vagum Jord. Hieracium nemorosum Dierb. 
ebakohvipuu  Ramosmania Tirveng. et Verdc.   
ebakuldsammal  Pseudocampylium Vanderp. et Hedenäs   
ebaküdoonia  Chaenomeles Lindl.  
ebaküpress  Chamaecyparis Spach  
ebalehis  Pseudolarix Gordon, nom. cons.  
ebalehis  Pseudolarix amabilis (J.Nels.) Rehder Pseudolarix kaempferi (Lamb.) Gord. 
ebalõhiksammal  Pseudolophozia Konstant. et Vilnet  
ebamaasikas  Potentilla sect. Duchesnea (Sm.) Dikshit et Panigrahi  Potentilla subg. Duchesnea (Sm.) M.Shah et Wilcock; --> Duchesnea Sm. 
ebamaasikas  Duchesnea Sm. Potentilla sect. Duchesnea (Sm.) Dikshit et Panigrahi, Potentilla subg. Duchesnea (Sm.) M.Shah et Wilcock  
ebamagun  Meconopsis Vig.   
ebamuskaadipuu  Monodora Dunal  
ebamustikas  Gaylussacia Kunth, nom. cons.   
ebamürt  Anamirta cocculus Wight et Arn.  
ebaraigas  Zosterophyllum Penh.  
ebasarapuu  Corylopsis Siebold et Zucc.   
ebasarik-kibuvits  Rosa cymosa Tratt. Rosa amoyensis Hance, Rosa banksiae var. microcarpa (Lindl.) Regel, Rosa bodinieri H.Lév. et Vaniot, Rosa cavaleriei H.Lév., Rosa chaffonjonii H.Lév. et Vaniot, Rosa esquirolii H.Lév. et Vaniot, Rosa fragariaeflora Ser., Rosa fragariaefolia Steud., Rosa microcarpa Lindl., Rosa patrum H.Lév. ex Rehder, Rosa sorbiflora Focke 
ebasarmik  Pseudotaxiphyllum Z.Iwats.  
ebaselge hunditubakas  Hieracium fennoorbicantiforme Üksip  
ebatavaline karutubakas (ebatavaline hunditubakas)  Pilosella insolens (Norrl.) Schljak. Hieracium insolens Norrl. 
ebatavaline printsipalm  Syagrus botryophora (Mart.) Mart. Calappa botryophora (Mart.) Kuntze, Cocos botryophora Mart. 
ebatsuuga  Pseudotsuga Carrière  
ebatähtlehik  Anastrophyllum (Spruce) Stephani  Jungermannia subg. Anastrophyllum Spruce  
ebatähtlehikulised  Anastrophyllaceae L.Söderstr., De Roo et Hedd.  
ebatömpkaanik  Pseudoamblystegium Vanderp. et Hedenäs   
ebatömptipp  Pseudocalliergon (Limpr.) Loeske  
ebaviinapuu  Ampelopsis Michx.  
ebejalg  Christella H.Lév.   
Eckloni kuldkakar  Osteospermum ecklonis (DC.) Norlindh Dimorphotheca ecklonis DC. 
edev priimula  Primula nanobella Balf.f. et Forrest Primula bella subsp. nanobella (Balf.f. et Forrest) W.W. Sm. et Forrest 
Edgeworthi kukerpuu  Berberis edgeworthiana C.K.Schneid.  
Eduardi püvilill  Fritillaria eduardii Regel Fritillaria imperialis var. inodora Regel, Petilium eduardii (Regel) Vved. 
eebenibrüia (Heino Kiik: ameerika eebenipuu)  Brya ebenus (L.) DC. Aspalathus ebenus L. 
eebenipuu (diospüür)  Diospyros L.  Cavanillea Desr., Ebenus Kuntze, Mabola Raf. 
eebenipuulised  Ebenaceae Gürke, nom. cons.  Diospyraceae Vest, Guaiacanaceae Juss., Lissocarpaceae Gilg, nom. cons. 
eemase printsipalm  Syagrus emasensis Noblick et Lorenzi 2014  
eerika  Erica L.  
eerika-lõunamürt  Leptospermum ericoides A.Rich.  
eerikalehine banksia  Banksia ericifolia L.f.  
eerikalehine vaipjõhvikas  Pentachondra ericaefolia Hook.f.  
eesliuba  Desmanthus Willd., nom. cons.  Acuan Medik., nom. rej., Darlingtonia DC. 
eesti palderjan  Valeriana estonica Nenjukov  
eesti soojumikas  Saussurea alpina (L.) DC. subsp. esthonica (Baer ex Rupr.) Kupffer Saussurea esthonica Baer ex Rupr. 
eesti sõrmkäpp  Dactylorhiza ×estonica Jagiello et Kuusk Dactylorhiza fuchsii × Dactylorhiza ruthei  
eesti viirpuu  Crataegus ×estonica Cinovskis  
eevaväät  Cissampelos L.   
efedra  Ephedra L.  
efedralised  Ephedraceae Dumort., nom. cons.   
egeuse aarum  Arum concinnatum Schott  Arum nickelii Schott, Arum wettsteinii Hruby 
egeuse lauk  Allium callimischon Link  Allium boryanum Kunth 
egeuse piparrohi  Satureja thymbra L.  incl. Satureja biroi Jav. 
egeuse püvilill  Fritillaria ehrhartii Boiss. et Orph.  
egiptuse balaniit  Balanites aegyptiaca Del.  
egiptuse kassinaeris  Malva parviflora L.  Malva microcarpa Pers. 
egiptuse kuldkann  Helianthemum aegyptiacum (L.) Mill.  
egiptuse käsnkõrvits  Luffa aegyptiaca Mill.  Cucumis fricatorius Sessé et Moc., Cucumis lineatus Bosc, Cucurbita luffa hort., Luffa cylindrica M.Roem., Luffa insularum A.Gray, Luffa leiocarpa F.Muell., Luffa leucosperma M.Roem., Luffa pentandra Roxb., Luffa scabra Schumavh., Luffa veitchii Naud., Momordica cylindrica L., Momordica luffa L., Turia cordata J.F.Gmel. 
egiptuse paju  Salix aegyptiaca L.  
egiptuse robikaun  Crotalaria aegyptica Schweinf.  
egiptuse sesbaania  Sesbania sesban (L.) Merr.  Aeschynomene sesban L., Coronilla sesban Willd., Coronilla sesban (L.) Moench, Emerus sesban (L.) Kuntze, Sesban aegyptiaca Poir., Sesban sesban (L.) Britton, Sesbania aegyptiaca Poir., Sesbania aegyptiaca (Poir.) Pers., Sesbania confaloniana (Chiov.) Chiov. 
egiptuse tähetrobi  Pentas lanceolata (Forssk.) Deflers  
egiptuse vesiroos  Nymphaea lotus L. Castalia lotus (L.) Wood, Castalia lotus (L.) Woodv. et Wood, Castalia mystica Salisb., Castalia thermalis (DC.) Simonk., Leuconymphaea lotus (L.) Kuntze, Nymphaea acutidens Peter, Nymphaea aegyptiaca Opiz, Nymphaea ×boucheana Planch., Nymphaea dentata Schumach. et Thonn., Nymphaea dentata Schumach., Nymphaea hypotricha Peter, Nymphaea leucantha Peter, Nymphaea liberiensis A.Chev., nom. inval., Nymphaea lotos L., Nymphaea ortgiesiana Planch., Nymphaea reichardiana F.Hoffm., Nymphaea thermalis DC., Nymphaea zenkeri Gilg 
eha-sõnajalg  Dryopteris lepidopoda Hayata Dryopteris filix-mas subsp. khasiana (C.B.Clarke) C.Chr., Dryopteris junlianensis H.S.Kung, Dryopteris longistipes Ching, Dryopteris nigra Ching, Dryopteris paleacea var. khasiana (C.B.Clarke) C.Chr., Dryopteris placea var. khasiana (C.B.Clarke) C.Chr., Dryopteris taiwanicola Tagawa, Nephrodium filix-mas var. khasiana C.B.Clarke 
ehalill  Hesperaloe Engelm.  
ehis-viirpuu  Crataegus compta Sarg.  
ehmespriimula  Primula pulverulenta Duthie  
ehtepuu  Adenanthera L.   
Eichleri komeetkäpp (Eichleri angreekum)  Angraecum eichlerianum Kraenzl.  
Eichleri tulp  Tulipa undulatifolia Boiss. Tulipa eichleri Regel, Tulipa oculus-solis DC. var. persica Lindl., Tulipa persica (Lindl.) Sweet 
Eichwaldi hunditubakas  Hieracium eichwaldii Üksip  
Einsele kurekell  Aquilegia einseleana F.W.Schultz  
eiseenia; saadus: arame  Eisenia Aresch.  
Ekmani kerapalm  Hemithrinax ekmaniana Burret Thrinax ekmaniana (Burret) Borhidi et O.Muñiz 
ekmea  Aechmea Ruiz et Pav., nom. cons. Hoiriri Adans., nom. rej.; Echinostachys Brongn. ex Planch., Gravisia Mez, Hoplophytum Beer, Pothuava Gaudich., Streptocalyx Beer, Wittmackia Mez 
eksitav karutubakas  Pilosella ×fallaciformis (Litv. et Zahn) Schljak. Pilosella cymosa × Pilosella echioides × Pilosella officinarum; Hieracium subfallaciforme (Zahn) Üksip 
ekuadori vandlipalm  Phytelephas aequatorialis Spruce Palandra aequatorialis (Spruce) O.F.Cook 
elbursi alpikann  Cyclamen coum subsp. elegans (Boiss. et Buhse) Grey-Wilson Cyclamen elegans Boiss. et Buhse, Cyclamen coum Mill. subsp. caucasicum (K.Koch) O.Schwarz p.p. 
eldari mänd  Pinus brutia var. eldarica (Medw.) Silba  Pinus eldarica Medw., Pinus brutia Ten. subsp. eldarica (Medv.) Nahal. 
elegantne kalingurlill  Downingia elegans (Dougl. ex Lindl.) Torr.   
elegantne klarkia  Clarkia unguiculata Lindl. Clarkia elegans Douglas ex Lindl., nom. illeg. 
elegantne lauk  Allium elegans Drobow  
elemi-kanaripuu (manilla kanaripuu); vaik: elemi  Canarium luzonicum (Blume) A.Gray  Canarium luzonicum Miq., Pimela luzonica Blume 
eleuterokokk  Eleutherococcus Maxim. incl. Acanthopanax Decne. et Planch.) Miq. 
elevanditapp  Argyreia Lour.  
elevandiõunapuu  Sclerocarya Hochst.  
elevant-jalgvanik  Cyphostemma elephantopus Desc.  
elevant-sarvsõnajalg  Platycerium angolense Welw. ex Hook.  Alcicornium angolense Underw., Platycerium elephantotis Schweinf. 
elevant-tulivõhk  Arisaema elephas Buchet  
elevantjamss  Dioscorea elephantipes (L'Hér.) Engl. Dioscorea elephantopus Spreng., Dioscorea montana (Burch.) Spreng., Dioscorea testudinaria R.Knuth, Rhizemys elephantipes (L'Hér.) Raf., Rhizemys montana (Burch.) Raf., Tamus elephantipes L'Hér., Testudinaria elephantipes (L'Hér.) Burch., Testudinaria montana Burch. 
Eley õunapuu  Malus ×eleyi hort. ex Pollanetz Malus pumila 'Niedzwetzkyana' × Malus spectabilis 
Elisabeti kivirik  Saxifraga ×elizabethae Sünderm. Saxifraga burseriana × Saxifraga sancta 
Ellacombi kukehari  Sedum ellacombianum Praeger Sedum kamtschaticum var. ellacombianum (Praeger) R.T.Clausen 
Elliotti mänd  Pinus elliottii Engelm. Pinus caribaea sensu Small non Morelet, Pinus heterophylla (Ell.) Sudworth  
elliptiline melaleuka  Melaleuca elliptica Labill.  
elliptiline ussitatar (elliptiline kirburohi)  Bistorta elliptica (Willd. ex Spreng.) Kom. Polygonum attenuatum Petrov ex Kom., Polygonum bistorta subsp. ellipticum (Willd. ex Spreng.) Petrovsky, Polygonum bistorta var. ellipticum (Willd. ex Spreng.) Turcz., Polygonum ellipticum Willd. ex Spreng., Polygonum intercedens Petrov ex Kom., Polygonum kolymense A.P.Khokhr., Polygonum nitens (Fisch. et C.A.Mey.) Petrov ex Kom., Polygonum ochotense Petrov ex Kom., Polygonum schugnanicum Kom., Polygonum vladimiri Czerep. 
elliptiline viirpuu  Crataegus elliptica Alt.  
Ellwangeri viirpuu  Crataegus ellwangeriana Sarg. Crataegus pedicellata var. ellwangeriana (Sarg.) Eggl., Crataegus mollis var. ellwangeriana (Sarg.) Cowles, Crataegus coccinea var. ellwangeriana (Sarg.) Eggl. 
elsassi soomukas  Orobanche alsatica Kirschl.  
elulõng  Clematis L. Atragene L., Viorna Rchb. 
elulõngjas tobiväät  Aristolochia clematitis L.  
elulõngjas väänkellukas  Codonopsis clematidea (Schrenk ex Fisch. et C.A.Mey.) C.B.Clarke  
elupuu  Thuja L.  
eluväät  Gynostemma Blume   
Elwesi rohtlaliilia  Eremurus ×elwesii Micheli Eremurus himalaicus × Eremurus robustus, Eremurus elwesianus hort., Eremurus ×himrob hort., Eremurus 'Himrob', Eremurus robustus var. elwesii Leichtlin, Henningia elwesii (Micheli) A.P.Khokhr. 
emajuur  Gentiana L. Dasystephana Adans., Pneumonanthe Gled. 
emajuureke  Gentianella Moench, nom. cons.  
emajuurelaadne mailane  Veronica gentianoides Vahl  
emajuurelised  Gentianaceae Juss., nom. cons.  
emajuurjas peekerlill  Penstemon hartwegii Benth. Chelone gentianoides Kunth, Penstemon gentianoides (Kunth) Poir. 
emanda-lasnlehik  Cotyledon tomentosa Harv. subsp. ladismithiensis (Poelln.) Toelken  Cotyledon heterophylla Schönland, Cotyledon ladismithensis Poelln. 
emaputk  Angelica subg. Ostericum (Hoffm.) Maxim. ex Drude Ostericum Hoffm., Angelica sect. Ostericum Maxim. 
emaputk  Ostericum Hoffm.   --> Angelica L.; Angelica subg. Ostericum (Hoffm.) Maxim. ex Drude, Ostericum Hoffm., Angelica sect. Ostericum Maxim. 
emaputk  Angelica palustris (Besser) Hoffm. Ostericum palustre (Besser) Besser 
emas-piimalill  Euphorbia 'Infausta' Euphorbia infausta N.E.Br.; Euphorbia meloformis × Euphorbia obesa 
embeelia  Embelia Burm.f., nom. cons. Ghesaembilla Adans., nom. rej.; Pattara Adans., nom. rej.; Samara L.  
embkanarbik  Sprengelia Sm.   
emiilia  Senecio sect. Emilia (Cass.) Baill.  Senecio subg. Emilia (Cass.) O. Hoffm.; --> Emilia Cass.  
emiilia  Emilia Cass. Pseudactis S.Moore 
Emma nunnakäpp  Phaius tankervilleae (Banks) Blume  
Emmeli selaginell  Selaginella pallescens (K.B.Presl) Spring Selaginella emmeliana Van Geert 
emukuld  Schoenia Steetz Xanthochrysum Turcz., Helichrysum sect. Schoenia (Steetz) Baill., Pteropogon sect. Helipteropsis Sond., Pteropogon sect. Schoenia (Steetz) Sond.  
emupuu  Duboisia R.Br. Entrecasteauxia Montrouz. 
emupuu  Owenia F.Muell.   
endiiviasigur (endiivia, lehtsigur)  Cichorium endivia L.  
Endressi kurereha  Geranium endressii J.Gay  
enelalised [roosõieliste alamsugukond]  Spiraeoideae [subfamilia]  
enelas  Spiraea L.  
enelas  Spiraea sect. Spiraea   --> Spiraea L. 
enelõis  Spiraeanthus schrenkianus (Fisch. et C.A.Mey.) Maxim.  
Engelmanni kuusk  Picea engelmannii Parry ex Engelm.  
Engelmanni mänd  Pinus engelmannii Carrière Pinus apacheca Lemmon, Pinus latifolia Sarg.  
Engelmanni viigikaktus  Opuntia engelmannii Salm-Dyck  
Engleri kivirik  Saxifraga ×engleri Huter. Saxifraga crustata × Saxifraga hostii 
Engleri pöök  Fagus engleriana Seemen  
eostaimed (alamklassid kõdersamblad + samblad + helvikud + kollad + osjad + marattiad + maokeeled + sõnajalad + raagraikad)  Sporophyta subcl. Anthocerotidae Engl. + Bryidae Engl. + Marchantiidae Engl. + Lycopodiidae Beketov + Equisetidae Warm. + Marattiidae Klinge + Ophioglossidae Klinge + Polypodiidae Cronquist + Psilotidae Reveal 
epidendrum  Epidendrum L.  
epidendrumilised [alamsugukond]  Epidendroideae Lindl. ex Endl. 1837 [subfamilia] Epidendroideae Lindl. 1821, Epidendroideae Kostel. 1831, Orchidaceae subfam. Epidendroideae Lindl. ex Endl. 
epidendrumilised [alamsugukond]  Orchidaceae subfam. Epidendroideae Lindl. ex Endl. Epidendroideae Lindl. ex Endl. 1837, Epidendroideae Lindl. 1821, Epidendroideae Kostel. 1831 
epifüütdaalia  Dahlia macdougallii Sherff   
epifüütliilia  Lilium arboricola Stearn  
epikatleia × Epicattleya hort. Cattleya × Epidendrum 
epimeedium  Epimedium L.  Aceranthus C.Morren et Decne. 
erdeli salvei  Salvia transsylvanica (Schur ex Griseb.) Schur Salvia baumgartenii Heuffel  
ere bellevaalia  Bellevalia forniculata (Fomin) Deloney Muscari forniculatum Fomin 
ere hanemalts (peajas hanemalts)  Chenopodium capitatum (L.) Asch. Blitum capitatum L. 
ere kibuvits  Rosa saturata Baker  
ere kuukaktus  Selenicereus macdonaldiae (Hook.) Britt. et Rose  
ere lihavõttekaktus  Hatiora ×graeseri (Werderm.) Barthlott Rhipsalidopsis ×graeseri (Werderm.) Moran 
ere nabaseemnik  Omphalodes cappadocica (Willd.) DC.  
ere poorleht  Myoporum laetum G.Forst.  
ere päevalill   Helianthus ×laetiflorus Pers.  Helianthus pauciflorus × Helianthus tuberosus; Helianthus scaberrimus Elliott  
ere sügislill  Colchicum laetum Steven  
ere vaher  Acer cappadocicum Gled. Acer cappadocicum auct.p.p. 
ere vasklehik  Episcia cupreata (Hook.) Hanst.  
ere võilill  Taraxacum laetum (Dahlst.) Dahlst.  
eredaõiene hunditubakas  Hieracium stenolepis Lindeb.  incl. Hieracium eichwaldii Üksip; Hieracium silvaticum L. subsp. stenolepis Lindeb. 
erekollane krookus  Crocus ×luteus Lam. Crocus angustifolius × Crocus flavus; Crocus ×stellaris Haw. 
erepunane ambõis  Cyrtanthus macowanii Baker  
erepunane kanna  Canna coccinea Mill. Canna 'Coccinea' 
erepunane karusmari  Ribes ×succirubrum Zabel ex Jancz. Ribes divaricatum × Ribes niveum; Grossularia succirubra (Zabel ex Jancz.) Berger 
erepunane lehtertapp   Ipomoea coccinea L.  Convolvulus coccineus (L.) Salisb., Mina coccinea (L.) Bello, Neorthosis coccinea (L.) Raf., Quamoclit coccinea (L.) Moench, Ipomoea mexicana Moc. et Sessé ex Choisy, Quamoclit indivisa var. pubescens Hallier f. 
eriastlaline näsakaktus  Mammillaria centricirrha Lem.  
erihambaline kuldjuur  Rhodiola heterodonta (Hook.f. et Thoms.) Boriss. Sedum heterodontum Hook.f. et Thoms. 
erikarvane kail  Ledum palustre subsp. diversipilosum (Nakai) H.Hara,  Ledum palustre var. diversipilosum Nakai, Ledum palustre var. nipponicum Nakai, Rhododendron diversipilosum (Nakai) Harmaja 
erikarvane kukekannus  Delphinium bulleyanum Forrest ex Diels Delphinium polyanthum W.T.Wang, Delphinium spirocentrum Hand.-Mazz. var. pauciflorum Chen. 
erikarvane mägisibul  Sempervivum heterotrichum Schott  
erikujuline igihali  Vinca difformis Pourr.  
erilehine annoona; vili: ilaama   Annona macroprophyllata Donn.Sm. Annona diversifolia Saff.  
erilehine aruhein   Festuca heterophylla Lam.  Festuca rubra var. heterophylla (Lam.) Mutel, Festuca duriuscula L. var. heterophylla (Lam.) St.-Amans  
erilehine füüsal  Physalis heterophylla Nees Physalis ambigua (Gray) Britt., Physalis nyctaginea Dunal, Physalis sinuata Rydb.  
erilehine iiris  Iris diversifolia Merino Iris boissieri Henriq., Xiphium boissieri (Henriq.) Rodion.  
erilehine järvelemb  Limnophila heterophylla (Roxb.) Benth.  
erilehine kammtupik  Lophocolea heterophylla (Schrad.) Dum.  
erilehine kosmos  Cosmos diversifolius Otto Bidens dahlioides S.Watson, Bidens diversifolia (Otto ex Knowles et Westc.) Sch.Bip., Bidens reptans (Benth.) Sch.Bip., Cosmea diversifolia hort. ex Heynh., Cosmos diversifolius Otto ex Knowles et Westc., Cosmos reptans Benth., Dahlia repens Hartw. ex Benth. 
erilehine kukerpuu  Berberis heterophylla Juss. ex Poir.  Berberis cuneata DC., Berberis morenonis Kuntze, Berberis tricuspidata Sm. ex DC. 
erilehine käokannus  Linaria heterophylla Desf.  
erilehine käoking   Aconitum heterophyllum Wall. ex Royle  Aconitum atees Royle, Aconitum cordatum Royle, Aconitum ovatum Lindl., Aconitum petiolare Royle ex Stapf  
erilehine leivapuu; vili: jaka; puit: nanka  Artocarpus heterophyllus Lam.  
erilehine linnurohi  Polygonum aviculare L. Polygonum aviculare subsp. aviculare, Polygonum aviculare var. aviculare, Polygonum aviculare var. vegetum Ledeb., Polygonum aviculare var. heterophyllum Munshi et Javeid, Polygonum heterophyllum Lindl., Polygonum heterophyllum Lindm., nom. illeg. superfl., Polygonum monspeliense Pers. 
erilehine lõhesammal (erilehine lõhiksammal)  Lophoziopsis excisa (Dicks.) Konstant. et Vilnet Jungermannia excisa Dicks., Lophozia excisa (Dicks.) Dumort.  
erilehine madar  Galium anisophyllon Vill. Galium alpestre Gaudin ex Roem. et Schult., nom. illeg., Galium argenteum Rchb. ex Nyman, Galium bocconii J.F.Gmel., nom. illeg., Galium bocconii All., Galium ehrendorferi Á.Löve et D.Löve, Galium multicaule Schur, nom. illeg., Galium tenue Vill., Galium umbellulatum Velen. 
erilehine mikrosoorum  Microsorum diversifolium (Willd.) Copel.  
erilehine mõõkiiris (erilehine iiris)  Xiphium boissieri (Henriq.) Rodion. Iris diversifolia Merino 
erilehine osmantus  Osmanthus heterophyllus (G.Don) P.S.Green  
erilehine pappel  Populus euphratica Olivier Populus ariana Dode, Populus diversifolia Schrenk, Populus litwinowiana Dode, Populus transcaucasica Jarm. ex Grossh. 
erilehine piimalill  Euphorbia heterophylla L.  
erilehine pärn  Tilia heterophylla Vent.  
erilehine raunjalg  Asplenium dimorphum Kuntze  
erilehine sarapuu  Corylus heterophylla Fisch. et Trautv.  
erilehine sirel  Syringa ×diversifolia Rehder Syringa oblata var. giraldii × Syringa pinnatifolia 
erilehine smiilaks  Smilax bona-nox L. Smilax alpini Willd., Smilax asperovariabilis Pers., Smilax bermudensis Duhamel, Smilax hastata Willd., nom. illeg., Smilax hederifolia Beyr. ex Kunth, nom. inval., Smilax horrida Poir., Smilax lomoplis Raf., Smilax medica M.Martens et Galeotti, nom. illeg., Smilax pandurata Pursh, Smilax platycentron Schltdl., Smilax pseudosarsa Vis., Smilax pubens Willd., Smilax renifolia Small, Smilax rubens P.Watson, Smilax senticosa Kunth, Smilax variegata Walter 
erilehine tamm  Quercus ×heterophylla F.Michx. Quercus phellos × Quercus rubra 
erilehine titoonia  Tithonia diversifolia (Hemsl.) A.Gray  
erilehine toonevõhk (erilehine anuubias)  Anubias heterophylla Engl.   
erilehine tähtlill (erilehine võlukakar)  Felicia heterophylla (Cass.) Grau Charieis heterophylla Cass. 
erilehine tähtputk  Astrantia maxima Pall.  
erilehine vaiguseemnik  Pittosporum heterophyllum Franch.  
erilehine vesihüatsint  Eichhornia diversifolia (Vahl) Urb. Eichhornia natans (P.Beauv.) Solms, Eichhornia pauciflora Seub., Heteranthera cordata Vahl, Heteranthera diversifolia Vahl, Heteranthera grandiflora Klotzsch, Leptosomus natans (P.Beauv.) Schltdl., Piaropus diversifolius (Vahl) P.Wilson, Pontederia natans P.Beauv. 
erilehine vesikuusk  Myriophyllum heterophyllum Michx.  
eriline abuurapuu  Mitragyna speciosa (Korth.) Havil. Nauclea korthalsii Steud., nom. inval., Nauclea luzoniensis Blanco, Nauclea speciosa (Korth.) Miq., Stephegyne speciosa Korth. 
eriline iiris  Iris paradoxa Steven Oncocyclus paradoxus (Steven) Siemss. 
eriline korallpõõsas  Medinilla speciosa Blume   
eriline lembehein  Eragrostis spectabilis (Pursh) Steud. Eragrostis geyeri Steud., Eragrostis velutina Schrad., Erochloe spectabilis (Pursh) Raf. ex B.D.Jacks., Megastachya spectabilis (Pursh) Roem. et Schult., Poa spectabilis Pursh 
eriline lobeelia  Lobelia ×speciosa Sweet Lobelia cardinalis × Lobelia fulgens × Lobelia siphilitica 
eriline maokeel  Ophioglossum pycnostichum (Fernald) Á.Löve et D.Löve Ophioglossum vulgatum var. pycnostichum Fernald  
eriline sannikas  Swertia speciosa Wall. ex D.Don  
eriline sinironi  Sollya heterophylla Lindl.  
eriline vigurvili  Tordylium apulum L.  
eriline võilill  Taraxacum privum Dahlst.  
eriline õnnehein  Erigeron speciosus (Lindl.) DC. Stenactis speciosa Lindl. 
erinev võilill  Taraxacum dissimile Dahlst.  
erinevalehine peekerlill  Penstemon heterophyllus Lindl.  
eriokkaline tsuuga  Tsuga diversifolia (Maxim.) Mast. Tsuga diversifolia Maxim. 
eris-laternlill  Ceropegia distincta N.E.Br.  
eris-viirpuu  Crataegus anomala Sarg.  
erisbellevaalia  Bellevalia paradoxa (Fisch. et C.A.Mey.) Boiss. Bellevalia pycnantha hort., Hyacinthus paradoxus Fisch. et C.A.Mey., Muscari acutifolium Boiss., Muscari paradoxum (Fisch. et C.A.Mey.) K.Koch 
eriseemnene malts  Atriplex micrantha Ledeb. Atriplex heterosperma Bunge, Atriplex hortensis L. subsp. heterosperma (Bunge) Meijden 
erislauk  Allium paradoxum (M.Bieb.) G.Don Scilla paradoxa M.Bieb. 
erisliilia  Lilium paradoxum Stearn  
erismapuu  Erisma Rudge  
erispalm  Heterospathe Scheff. Barkerwebbia Becc., Ptychandra Scheff. 
eristarn  Carex appropinquata Schumach. Carex paradoxa Willd. non J.F.Gmel. 
eritiivaline rohtlaliilia  Eremurus anisopterus (Karel. et Kir.) Regel  
eritrea mürripuu  Commiphora erythraea (Ehrenb.) Engl. Balsamea erythraea Engl. 
eriviljane kanakannus  Ceratocapnos heterocarpa Durieu Corydalis heterocarpa (Durieu) Ball,  
eriviljane kuldjuur  Rhodiola heterocarpa  
erivärviline eukalüpt  Eucalyptus diversicolor F.Muell.  
erivärviline krookus  Crocus versicolor Ker Gawl.  
erivärviline võilill  Taraxacum versicolor Saarsoo  
erk emajuur  Gentiana nivalis L.  
erk tunbergia   Thunbergia gregorii S.Moore   
erkõis  Reichardia Roth  
esipungsammal  Protobryum J.Guerra et M.J.Cano  
eskalloonia  Escallonia Mutis ex L.f.  Stereoxylon Ruiz et Pav., Vigieria Vell. 
eskalloonialaadsed [selts]  Escalloniales R.Br.  
eskalloonialised  Escalloniaceae R.Br. ex Dumort., nom. cons. Eremosynaceae Dandy, Polyosmaceae Blume, Tribelaceae Airy Shaw 
eskobaaria  Escobaria Britton et Rose  
esparsett  Onobrychis Mill.  
esparsett-hiirehernes  Vicia onobrychioides L.  
estragon (estragonpuju)  Artemisia dracunculus L.  
etioopa gladiool  Gladiolus balensis Goldblatt  
etioopia baklažaan (etioopia pommu)  Solanum aethiopicum L. Lycopersicon aethiopicum (L.) Mill., Pseudocapsicum torulosum Moench, Solanum brieyi De Wild., Solanum elskensi De Wild., Solanum geminifolium Thonn., Solanum gilo Raddi, Solanum giorgii De Wild., Solanum integrifolium Lam., Solanum lobelii Ten., Solanum monteiroi C.H.Wright, Solanum naumannii Engl., Solanum obtusifolium Willd., Solanum olivare Paill. et Bois, Solanum ovatifolium De Wild., Solanum paaschenianum H.Winkler, Solanum pierreanum Pailleux et Bois, Solanum poggei Dammer, Solanum pseudomelongena Ten., Solanum racemiflorum Dunal, Solanum scabrum Jacq., Solanum scabrum Zucc., Solanum sinuatorepandum Dammer ex K.Braun, Solanum sparsespinosum De Wild., Solanum subsessile De Wild., Solanum sudanense Hammerstein, Solanum texense Engelm. et A.Gray, Solanum texanum Dunal, Solanum undatum Jacq., Solanum willdenowii Roem. et Schult., Solanum zuccagnianum Dunal; incl. Solanum aethiopicum Aculeatum-rühm (Solanum aethiopicum var. aculeatum Dunal; incl. cv. 'Sweet Red', 'Turkish Orange', 'Melanzana Rossa di Rotonda’), Solanum aethiopicum Gilo rühm, Solanum aethiopicum Kumba rühm (incl. cv. 'Red Ruffles' (syn. 'Small Ruffled Red', 'Hmong Red')), Solanum aethiopicum Shum-rühm  
etioopia jalgjugapuu  Afrocarpus gracilior (Pilg.) C.N.Page Decussocarpus gracilior (Pilg.) de Laub., Podocarpus gracilior Pilg. 
etioopia maavits  Solanum marginatum L.f.  
etioopia moorapipar (etioopia ksüloopia)  Xylopia aethiopica (Dunal) A.Rich. Habzelia aethiopica (Dunal) A.DC., Unona aethiopica Dunal, Uvaria aethiopica (Dunal) A.Rich., Xylopicrum aethiopicum (Dunal) Kuntze, Xylopia eminii Engl. 
etioopia piimalill  Euphorbia abyssinica J.F.Gmel. Euphorbia acrurensis N.E.Br., Euphorbia aethiopum Croizat, Euphorbia controversa N.E.Br., Euphorbia disclusa N.E.Br., Euphorbia erythraeae (Berger) N.E.Br., nom. illeg., Euphorbia grandis Lem., Euphorbia neglecta N.E.Br., Euphorbia neutra A.Berger, Euphorbia obovalifolia A.Rich., Euphorbia richardiana Baill. 
etioopia sinep (must sinep × kapsas)  Brassica carinata A.Braun Brassica nigra × Brassica oleracea; Brassica integrifolia (West) Thell. var. carinata (A.Braun) O.E.Schulz, Brassica integrifolia var. carinata (West) Rupr, Melanosinapis abyssinica hort. ex Regel, Sinapis abyssinica A.Braun, Sinapis abyssinica A.Braun apud Regel, Sinapis abyssinica A.Braun ex Regel, Sinapis dillonii Touchy 
etioopia võrelehik  Aponogeton abyssinicus Hochst. ex A. Rich.  
etna leetpõõsas  Genista aetnensis (Raf. ex Biv.) DC.  
etna tseltis   Celtis aetnensis Strobl  
eukalüpt  Eucalyptus L'Hér.  
eukalüptilaadne pappel  Populus ×eucalyptus  
euroameerika lehis   Larix ×pendula (Sol.) Salisb.  Larix decidua × Larix laricina 
euroameerika pappel  Populus ×canadensis Moench Populus deltoides × Populus nigra; Populus ×euramericana (Dode) Guin. 
eurojaapani lehis  Larix ×marschlinsii Coaz non hort. Larix ×eurolepis A.Henry, nom. illeg.; Larix decidua × Larix kaempferi 
eurokuriili lehis  Larix ×eurokurilensis Rohm. et Dimpf. Larix decidua × Larix gmelinii 
euroopa alpikann  Cyclamen purpurascens Mill. Cyclamen aestivum Rchb., Cyclamen breviflorum Jord., Cyclamen clusii Lindl., Cyclamen europaeum L., Cyclamen fatrense Halda et Sojak, Cyclamen floridum Salisb., Cyclamen hastatum Tausch, Cyclamen lilacinum Jord., Cyclamen linearifolium DC., Cyclamen littorale Sadler ex Rchb., Cyclamen retroflexum Moench, Cyclamen umbratile Jord., Cyclamen variegatum Pohl 
euroopa forsüütia  Forsythia europaea Degen et Bald.  
euroopa heliotroop  Heliotropium europaeum L.  
euroopa hiliskakar  Leucanthemella serotina (L.) Tzvelev Chrysanthemum serotinum 
euroopa humalpöök  Ostrya carpinifolia Scop.  
euroopa jasmiin  Jasminum fruticans L.  
euroopa juuno (euroopa iiris)  Juno planifolia Asch. Costia scorpioides (Desf.) Willk., Iris alata Poir., Iris planifolia (Mill.) Fiori et Paol., Iris microptera Vahl, Iris scorpioides Desf., Iris transtagana Brot., Juno scorpioides Tratt., Xiphion alatum Baker, Xiphium planifolium Baker, Xiphium planifolium Mill. 
euroopa karuputk  Heracleum sphondylium L. Heracleum panaces L. 
euroopa karusmari  Ribes uva-crispa L.  Grossularia reclinata (L.) Mill., Grossularia uva Scop., Grossularia uva-crispa (L.) Mill., Grossularia uva-crispa subsp. reclinata (L.) J.Dostál, Grossularia vulgaris Spach, , Oxyacanthus uva-crispa Chev., Ribes grossularia L., Ribes grossularia var. uva-crispa Smith, Ribes grossularia var. pubescens W.D.J.Koch, Ribes reclinatum L., Ribes pubescens (W.D.J.Koch) Opiz, Ribes uva-crispa subsp. reclinatum (L.) O.Schwarz, comb. superfl., Ribes grossularia var. uva-crispa Smith  
euroopa lauk  Allium lusitanicum Lam. Allium acutangulum Rchb., nom. illeg., Allium acutangulum Ambros., nom. illeg., Allium angulosum DC., nom. illeg., Allium angulosum var. montanum Pohl, Allium fallax Schult. et Schult.f., Allium fallax subsp. montanum (Pohl) Fr., Allium fallens Bubani, Allium leptophyllum Schur, Allium montanum F.W.Schmidt, nom. illeg., Allium petraeum Genty, nom. illeg., Allium schoenoprasum subsp. lusitanicum (Lam.) K.Richt., Allium senescens subsp. lusitanicum (Lam.) Dostál, Allium senescens subsp. montanum (Pohl) Holub 
euroopa lehis  Larix decidua Mill. Larix europaea Lam. et DC., Pinus larix L. 
euroopa liivatee  Thymus polytrichus A.Kern. ex Borbás  
euroopa lursslill  Cimicifuga europaea Schipcz. Actaea europea (Schipcz.) J.Compton  
euroopa melon  Cucumis melo subsp. melo Adana rühm Cucumis eumelo subsp. adana (Pangalo) Pangalo, nom. inval., Cucumis melo var. adana Pangalo, Cucumis melo ser.-var. adana (Pangalo) Pangalo, Cucumis melo convar. adana (Pangalo) Greb., nom. inval., Cucumis melo subsp. europaeus Filov, nom. inval., p.p., Cucumis melo convar. europaeus (Filov) Malin., Melo adana (Pangalo) Pangalo 
euroopa metsputk  Sanicula europaea L.  
euroopa mustköömen  Nigella nigellastrum (L.) Willk. Garidella anethifolia Salisb., Garidella nigellastrum L., Garidella nigelliformis St.-Lag., Nigella garidella Spenn. 
euroopa mürikaaria  Myricaria germanica (L.) Desv.  
euroopa nulg (valge nulg)  Abies alba Mill. Abies abies Rusby, nom. inval., Abies argentea Chambray, Abies baldensis (Zuccagni) Zucc. ex Nyman, Abies candicans Fisch. ex Endl., Abies chlorocarpa Purk. ex Nyman, Abies duplex Hormuz. ex Beissn., Abies excelsa Link, nom. illeg., Abies metensis Gordon, Abies miniata Knight ex Gordon, Abies minor Gilib., Abies nobilis A.Dietr., Abies pardei Gaussen, Abies pectinata (Lam.) Lam. et DC., nom. illeg., Abies picea (L.) Lindl., nom. illeg., Abies rinzii K.Koch, Abies taxifolia Duhamel, Abies taxifolia Desf., Abies taxifolia Raf., Abies tenuirifolia Beissn., Abies vulgaris Poir., Peuce abies Rich., Picea excelsa Wender., nom. illeg., Picea kukunaria Wender., Picea metensis Gordon, Picea pectinata (Lam.) Loudon, Picea pyramidalis Gordon, Picea rinzi Gordon, Picea tenuifolia Beissn., Pinus abies Du Roi, nom. illeg., Pinus baldensis Zuccagni, Pinus heterophylla K.Koch, Pinus lucida Salisb., Pinus nobilis Douglas ex D.Don, Pinus pectinata Lam., Pinus picea L. 
euroopa põispõõsas (euroopa põisakaatsia)  Colutea arborescens L. Colutea brevialata Lange 
euroopa rabaliilia  Narthecium ossifragum (L.) Huds.  
euroopa rihmvõõrik  Loranthus europaeus Jacq.  
euroopa taralõng  Lycium europaeum L.  
euroopa toompihlakas (ümaralehine toompihlakas)  Amelanchier ovalis Medik. Amelanchier rotundifolia (Lam.) Dum.Cours., Crataegus rotundifolia Lam., Mespilus amelanchier L. 
euroopa võrdviljak  Isopyrum thalictroides L. Aquilegia thalictroides (L.) E.H.L.Krause, Fontanella tertiaria Kluk ex Besser 
euterpepalm; vili: assai  Euterpe Mart.  
evoodia  Euodia J.R.Forst. et G.Forst. Evodia Lam., orth. var. 
Ewersi kukehari  Sedum ewersii Ledeb. Hylotelephium ewersii (Ledeb.) H.Ohba 
Ewersmanni lõvileht  Leontice ewersmanni Bunge Leontice leontopetalum subsp. ewersmannii (Bunge) Goode 
Eyriese siilikkaktus  Echinopsis eyriesii (Turpin) Zucc.