Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
laaneehmik  Thuidium tamariscinum (Hedw.) B., S. et G.  
laanekannike  Viola selkirkii Pursh ex Goldie  
laanelill  Trientalis L.  
laanesõnajalg  Matteuccia Tod. Struthiopteris Willd. 
laanikulised  Hylocomiaceae M.Fleisch.  
laatanpalm  Latania Comm. ex Juss.   
laavea  Llavea Lag. Botryogramme Fée, Ceratodactylis J.Sm.  
labradori drüüas  Dryas octopetala L. var. integrifolia (Vahl) Hook.f. Dryas integrifolia 
labradori kannike  Viola labradorica Schrank  
labradori kibuvits (labradori roos)  Rosa blanda Aiton Rosa johannensis Fernald, Rosa rousseauiorum Boivin, Rosa subblanda Rydb., Rosa williamsii Fernald  
Lackschewitzi hunditubakas  Hieracium lackschewitzii (Dahlst.) Üksip Hieracium silvaticum L. subsp. lackschewitzii Dahlst. 
ladaki elulõng  Clematis ladakhiana Grey-Wilson   
laeelia  Laelia Lindl., nom. cons.  
lagejalg  Anogramma Link  
lagodehhi lumikelluke  Galanthus lagodechianus Kem.-Nath. Galanthus cabardenis Koss, Galanthus kemulariae Kuth., Galanthus ketzkhovelii Kem.-Nath. 
lagodehhi pojeng (Mlokosevitši pojeng)  Paeonia mlokosewitschii Lomakin Paeonia daurica subsp. mlokosewitschii (Lomakin) D.Y.Hong, Paeonia mlokosiewiczi N.Bush 
lagose eebenipuu  Diospyros mespiliformis Hochst. ex A.DC. Diospyros holtzii Gürke, Diospyros sabiensis Hiern, Diospyros senegalensis Perr. ex A.DC. 
lagritsa-magusjuur  Glycyrrhiza glabra L. Glycyrrhiza glandulifera Waldst. et Kit. 
lagunaaria  Lagunaria (DC.) Rchb. Cumingia S.Vidal 
lagunaaria  Lagunaria patersonia (Andrews) G.Don Hibiscus patersonius Andrews, Laguna patersonia Sims, Lagunaria queenslandica Craven 
lahe tritoonia  Tritonia laxiflora (Klatt) Benth. ex Baker  
lahkkroonlehised [sugukonnarühm]  Choripetalae  
lahnarohi  Isoetes L.  
lahnarohulised  Isoetaceae Rchb.  
lahtistav õlipõõsas  Cneorum tricoccon L.  
lahutatud hunditubakas  Hieracium patale Norrl. ex Brenner Hieracium distractum Norrl. 
lai kõõlusleht  Sagittaria latifolia Willd. Sagittaria chinensis Pursh, Sagittaria gracilis Pursh, Sagittaria hastata Pursh, Sagittaria longirostra (Michx.) J.G.Sm., Sagittaria obtusa Mühlenb. ex Willd., Sagittaria simplex Pursh 
lai nõmmetääk  Styphelia laeta R.Br.  
laiahõlmaline rikardia  Riccardia latifrons (Lindb.) Lindb.  
laiakroonine kurereha  Geranium platypetalum Fisch. et C.A.Mey.  
laiakroonlehine kivirik  Saxifraga latepetiolata Willk.  
laialehine arnika  Arnica latifolia Bong. Arnica aphanactis Piper, Arnica aprica Greene, Arnica betonicaefolia Greene, Arnica eriopoda Gandoger, Arnica flodmanii Rydb., Arnica glabrata Rydb, Arnica grandifolia Greene, Arnica granulifera Rydb., Arnica jonesii Rydb., Arnica laevigata Greene, Arnica leptocaulis Rydb., Arnica membranacea Rydb., Arnica menziesii Hook., Arnica oligolepis Rydb., Arnica ovalifolia Greene, Arnica paucibracteata Rydb., Arnica platyphylla A.Nelson, Arnica teucriifolia Greene, Arnica ventorum Greene 
laialehine asplundia  Asplundia latifolia (Ruiz et Pav.) Harling Carludovica latifolia Ruiz et Pav., Ludovia latifolia (Ruiz et Pav.) Pers., Salmia latifolia (Ruiz et Pav.) Willd. 
laialehine baklipuu  Anogeissus latifolia (Roxb. ex DC.) Wall. ex Bedd. Conocarpus latifolius Roxb. ex DC. 
laialehine ebajasmiin  Philadelphus pubescens Loisel. Philadelphus discolor Raf., Philadelphus latifolius Schrad., Philadelphus latifolius Schrad. ex DC., Philadelphus rhombifolius Rehder, Philadelphus verrucosus Schrad., Philadelphus verrucosus Schrad. ex DC. 
laialehine enelas  Spiraea latifolia (Aiton) Borkh.  
laialehine eukalüpt  Eucalyptus dives Schauer  
laialehine fillüürea  Phillyrea latifolia L.  
laialehine haikhein  Chasmanthium latifolium (Michx.) Yates Uniola latifolia Michx. 
laialehine hundinui  Typha latifolia L.  
laialehine hunditubakas  Hieracium latifolium Üksip  
laialehine iileks  Ilex latifolia Thunb.  
laialehine kadakkaer  Cerastium latifolium L.  
laialehine kalmia  Kalmia latifolia L.  
laialehine kareputk  Laserpitium latifolium L.  
laialehine karvkeerik  Syntrichia latifolia (Bruch ex Hartm.) Huebener Tortula latifolia Bruch ex Hartm.  
laialehine kassikäpp  Antennaria plantaginifolia (L.) Richardson Antennaria caroliniana Rydb. ex Small, Antennaria decipiens Greene, Antennaria denikeana B.Boivin, Antennaria nemoralis Greene, Antennaria pinetorum Greene, Gnaphalium plantaginifolium L.  
laialehine kellukas  Campanula latifolia L.  
laialehine kikkapuu  Euonymus latifolius (L.) Mill. Euonymus latifolia (L.) Mill., Kalonymus latifolia (L.) Prokh. 
laialehine kobarhüatsint  Muscari latifolium Arm. et Playne ex J.Kirk Bellevalia muscarioides Mast. 
laialehine kriinum  Crinum latifolium L.  
laialehine kõreliilia  Tricyrtis latifolia Maxim.  
laialehine kõõlusleht  Sagittaria platyphylla (Engelm.) J.G.Sm. Sagittaria graminea var. platyphylla Engelm., Sagittaria mohrii J.G.Sm., Sagittaria recurva Engelm. ex Patt. 
laialehine kärssliilia  Curculigo latifolia Dryand.  
laialehine lauk  Allium akaka S.G.Gmel. ex M.Roem. et Schult. Allium akaka S.G.Gmel., Allium latifolium Jaub. et Spach 
laialehine lavendel  Lavandula latifolia Medik. Lavandula spica L. var. latifolia L.f. 
laialehine leeklill (laialehine floks)  Phlox amplifolia Britton  
laialehine lodjapuu  Viburnum dilatatum Thunb.  
laialehine lumikelluke  Galanthus platyphyllus Traub et Noldenke  Galanthus ikariae subsp. latifolius Stern p.p., Galanthus ikariae Latifolius-rühm, Galanthus latifolius Rupr. non Salisb. 
laialehine lõhistanukas  Schistidium platyphyllum (Mitt.) H.Perss.  
laialehine mailane  Veronica teucrium L. Veronica latifolia L., Veronica austriaca L. subsp. teucrium (L.) D.A.Webb 
laialehine merikann  Armeria pseudoarmeria (Murray) Mansf. Armeria latifolia Willdermann 
laialehine mõnukaun  Zornia latifolia Sm. Zornia gracilis DC., Zornia pubescens Kunth, Zornia surinamensis Miq. 
laialehine neiuvaip  Epipactis helleborine (L.) Crantz Epipactis latifolia (L.) All., Serapias helleborine L. 
laialehine nestik  Cinna latifolia (Trevir.) Griseb. Cinna pendula (Trin.) Trin. 
laialehine nisu  Triticum amplissifolium Zhuk. Triticum aestivum L. 
laialehine palisandripuu (laialehine dalbergia)  Dalbergia latifolia Roxb. Amerimnon latifolium (Roxb.) Kuntze, Dalbergia emarginata Roxb. 
laialehine parkjuur  Limonium platyphyllum Lincz. Limonium gerberi Soldano, Limonium latifolium (Sm.) Kuntze, nom. illeg., Statice latifolium 
laialehine pihlakas  Sorbus ×latifolia (Lam.) Pers. Sorbus torminalis × Sorbus aria rühma sp. 
laialehine pungsammal  Bryum calophyllum R.Brown  
laialehine põdrakanep  Epilobium latifolium L. Chamaenerion latifolium (L.) Th.Fr. et Lange, Chamerion latifolium (L.) Holub  
laialehine püvilill  Fritillaria latifolia Willd. Fritillaria nobilis Baker, Fritillaria esculenta Adams, Fritillaria lutea var. latifolia (Willd.) Baker 
laialehine rööpkäbikas  Chigua restrepoi D.W. Stev.  
laialehine saagolatv  Encephalartos latifrons Lehm.  
laialehine seahernes  Lathyrus latifolius L.  
laialehine sirel  Syringa oblata Lindl.  
laialehine sõrmkäpp  Dactylorhiza majalis (Rchb.) P.F.Hunt et Summerh. Orchis majalis Rchb. 
laialehine sõstar  Ribes latifolium Jancz.  
laialehine tarn  Carex siderosticha Hance Carex siderosticta Hance, Carex siderostica Hance 
laialehine tselaster  Celastrus angulatus Maxim.  
laialehine turbasammal  Sphagnum platyphyllum (Lindb. ex Braithw.) Sull. ex Warnst.  
laialehine tähkmadar  Crucianella latifolia L. Crucianella catellata Klokov, Crucianella monspeliaca L., Crucianella procumbens Shecut, Crucianella repens Shecut, Crucianella vulgaris Gaterau, Rubeola heterophylla Moench, nom. illeg., Rubeola latifolia (L.) Fourr. 
laialehine vahalill  Hoya latifolia G.Don  
laialehine vesiriis  Zizania latifolia (Griseb.) Turcz. ex Stapf Hydropyrum latifolium Griseb., Zizania caduciflora (Turcz. ex Trin.) Hand.-Mazz., Limnochloa caduciflora Turcz. ex Trin. 
laialehine viigipuu  Ficus platyphylla Del.  
laialehine villpea  Eriophorum latifolium Hoppe  
laiaogaline kibuvits  Rosa platyacantha Schrenk  
laiaokkaline kadakas  Juniperus taxifolia Hook. et Arn.  
laiapööriseline enelas  Spiraea ×pachystachys K.Koch Spiraea betulifolia × Spiraea japonica 
laiaõieline elulõng  Clematis patens C.Morren et Decne.  
laiguline eukalüpt  Eucalyptus dalrympleana Maiden  
laiguline hunditubakas  Hieracium spilophaeum Jord. ex Boreau  Hieracium maculatum Smith 
laiguline kirilehik  Graptophyllum pictum (L.) Griff.  
laiguline kobarpea  Ligularia tussilaginea (Burm.f.) Mak. Farfugium japonicum (L.) Kitam. 
laiguline kuldking  Cypripedium guttatum Sw.  
laiguline kuldroosik  Tuberaria guttata (L.) Fourr. Cistus cistifolius Steud., Cistus foetidus Jacq., Cistus guttatus L., Cistus immaculatum Steud., Cistus inconspicuus (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Poir., Cistus lanceolatus Vahl, Cistus obscurus Steud., Cistus ovatus Viv., Cistus piluliferus Thibaud ex Dunal, Cistus racemosus L., Cistus roseus Jacq., Cistus sampsucifolius Sims, Cistus serratifolius Lamb. ex Dunal, Cistus serratus Cav., Cistus splendens Lam., Cistus sulphureus Steud., Cistus teretifolius Thibaud ex Dunal, Helianthemum guttatum (L.) Mill., Helianthemum inconspicuum Thiéb.-Bern. ex Pers., Helianthemum variabile Spach, Therocistus gutatus (L.) Holub, Therocistus inconspicuus (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Holub, Tuberaria inconspicua (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Willk., Tuberaria variabilis (Spach) Willk., Xolanthes guttatus (L.) Raf. 
laiguline kurereha  Geranium maculatum L.  
laiguline leeklill (laiguline floks)  Phlox maculata L.  
laiguline liilia  Lilium ×maculatum Thunb. Lilium concolor × Lilium pensylvanicum; Lilium ×batemanniae A.Wallace, Lilium ×elegans Thunb., Lilium ×fortunei Lindl., Lilium ×thunbergianum Schult. et Schult.f., Lilium ×venustum Kunth 
laiguline metspipar  Asarum splendens (F.Maek.) C.Y.Cheng et C.S.Yang Asarum chingchengense C.Y.Chen et C.S.Yang, Heterotropa splendens F.Maek. 
laiguline männaskanep (laiguline vesikanep)  Eutrochium maculatum (L.) E.E.Lamont  Eupatoriadelphus maculatus (L.) R.M.King et H.Rob., Eupatorium atromontanum A.Nelson, Eupatorium bruneri A.Gray, Eupatorium maculatum L., Eupatorium purpureum var. maculatum (L.) Voss, Eupatorium purpureum var. maculatum (L.) Darl., Eupatorium purpureum subsp. maculatum (L.) Á.Löve et D.Löve, Eupatorium rydbergi Britton, Eupatorium trifoliatum var. maculatum (L.) Farw. 
laiguline nõiahammas  Lotus maculatus Breitf.  
laiguline palafoksia  Palafoxia sphacelata (Torr.) V.L.Cory  
laiguline piimalill  Euphorbia lactea Haw.   
laik-vikerõis  Ixia maculata L.  
laiklill   Lapeirousia Pourr.  
laimkinkanipuu; vili: laimkinkan (laim × kinkan) × Citrofortunella Limequat-rühm  Citrus aurantifolia × Fortunella sp.; incl. cv. 'Caabre', 'Eustis', 'Khagzi', 'Lakeland', 'Tavares' 
laineline käokuld  Helichrysum plinthocalyx (K.Koch) D.Sosn.  
laineline seahernes  Lathyrus undulatus Boiss.  
lainerohi  Phyllospadix Hook.   
lainjalehine vaiguseemnik  Pittosporum undulatum Vent.  
lainjas hosta  Hosta undulata (Otto et A.Dietr.) L.H.Bailey  
lainjas imikas  Anchusa undulata L. Anchusa alborosea Benoist, Anchusa amplexicaulis Sm., Anchusa angustifolia Balb., Anchusa angustissima Bourg. ex Nyman, Anchusa atlantica Ball, Anchusa clavata Viv. ex A.DC., Anchusa crispa Moris, nom. illeg., Anchusa crispata C.Presl, Anchusa granatensis Boiss., Anchusa granatensis Lange, Anchusa hybrida Boiss. ex A.DC., Anchusa hybrida Ten., Anchusa luschanii Wettst. ex Stapf, Anchusa macrosyrinx Rech.f., Anchusa mairei Gușul., Anchusa nonneoides Fisch. et C.A.Mey., Anchusa obliqua Vis., Anchusa parnassica Boiss. et Orph., Anchusa pinardii Boiss., Anchusa pseudogranatensis (Braun-Blanquet et Maire) Sennen et Mauricio, Anchusa sartorii Heldr. ex Gușul., Anchusa subglabra Caball., Buglossum angustifolium All. 
lainjas kaksikhammas  Dicranum polysetum Sw.  
lainjas kestvik  Aeonium undulatum Webb et Berth.  
lainjas kolmiklill  Trillium undulatum Willd.  
lainjas konnatakjas  Echinodorus major (Micheli) Rataj  
lainjas kortsleht  Alchemilla cymatophylla Juz.  
lainjas laeelia  Laelia undulata (Lindl.) L.O.Williams Bletia undulata (Lindl.) Rchb.f., Cattleya undulata (Lindl.) Beer, Schomburgkia undulata Lindl., Schomburgkia violacea Paxton  
lainjas lasnlehik  Cotyledon undulata Haw.  
lainjas lehiksammal  Plagiomnium undulatum (Hedw.) T.Kop.  
lainjas lisekäpp (lainjas kalmaarkäpp)  Prosthechea cochleata (L.) W.E.Higgins Anacheilium cochleatum (L.) Hoffmanns., Auliza cochleatum (L.) Lindl. ex Stein, Encyclia cochleata (L.) Dressler, Encyclia cochleata (L.) Lemée, Epidendrum cochleatum L., Epidendrum cochleatum Curtiss, Phaedrosanthus cochleatus (L.) Kuntze 
lainjas nefroleep  Nephrolepis undulata (Afzel. ex Sw.) J.Sm. Aspidium undulatum Afzel. ex Sw., Nephrolepis filipes C.Chr., Nephrolepis intermedia Fée, Nephrolepis pluma Moore 
lainjas näkilill (lainjas neriine)  Nerine undulata (L.) Herb.  
lainjas peittõlvik  Cryptocoryne undulata Wendt Cryptocoryne axelrodii Rataj, nom. illeg., Cryptocoryne willisii Engl. ex Baum, nom. illeg. 
lainjas plumeeria  Plumeria pudica Jacq. Plumeria caracasana Johnston, Plumeria cochleata S.F.Blake 
lainjas puguvõhk  Lagenandra thwaitesii Engl. Lagenandra schulzei de Wit 
lainjas põikkupar  Plagiothecium undulatum (Hedw.) B., S. et G.  
lainjas skapaania  Scapania undulata (L.) Dum.  
lainjas utekakar  Brachyglottis repanda J.R. Forst. et G.Forst.  
lainjas võrelehik  Aponogeton undulatus Roxb. Aponogeton microphyllus Roxb., Aponogeton stachyosporus de Wit, Ouvirandra undulata (Roxb.) Edgew., Spathium microphyllum (Roxb.) Voigt, Spathium undulatum (Roxb.) Edgew. 
lainjas vägihein  Verbascum undulatum Lam. Verbascum plicatum Sibth. et Sm. 
laipüramiidne kellukas  Campanula ×pyraversii hort. Campanula pyramidalis × Campanula versicolor 
laisulgjas leeder  Sambucus latipinna Nakai  
laiulmik  Platyhypnidium M.Fleisch.  
laiuv eerika  Erica vagans L., nom. cons.  
laiuv jumikas  Centaurea diffusa Lam.  
laiuv kadakas  Juniperus procumbens (Siebold ex Endl.) Miq.  
laiuv keepuu  Sophora prostrata Buchan.  
laiuv kikkapuu  Euonymus kiautschovicus Loes. Euonymus kiautschovica Loes., Euonymus patens Rehder 
laiuv kirburohi  Polygonum patulum M.Bieb.  
laiuv kirbuvaak  Pulicaria prostrata (Gil.) Asch. Pulicaria vulgaris Gaertn. 
laiuv konnatakjas  Echinodorus horizontalis Rataj Echinodorus interruptus Rataj 
laiuv krässik  Weissia squarrosa (Nees et Hornsch.) C.Müll.  
laiuv kurereha  Geranium procurrens Yeo  
laiuv lambavaip  Raoulia tenuicaulis Hook.f.  
laiuv lambiharjahein  Hystrix patula Moench  
laiuv leesikas  Arctostaphylos patula Greene  
laiuv luste  Bromus japonicus Thunb. ex Murray Bromus patulus Mert. et Koch 
laiuv maran  Potentilla patula Waldst. et Kit.  
laiuv mänd  Pinus patula Schiede ex Schltdl. et Cham. Pinus patula Schltdl. et Cham., Pinus longipedunculata (Loock ex Martínez) Businský 
laiuv mütshellikuke  Aphanorhegma patens (Hedw.) Lindb.  
laiuv nadahein  Puccinellia distans (Jacq.) Parl. subsp. distans Poa distans Jacq. 
laiuv naistepuna  Hypericum patulum Thunb.  
laiuv peekerlill  Penstemon serrulatus Menz. Penstemon diffusus Dougl. 
laiuv puhmikmalts (laiuv kohhia)  Bassia prostrata (L.) A.J.Scott Kochia prostrata (L.) Schrad., Salsola prostrata L. 
laiuv puksrohi  Pachysandra procumbens Michx.  
laiuv punapea  Hamelia patens Jacq. Duhamelia odorata Willd. ex Schult., Duhamelia patens (Jacq.) Pers., Duhamelia sphaerocarpa (Ruiz et Pav.) Pers., Hamelia brachystemon Wernham, Hamelia brittoniana Wernham, Hamelia coccinea Sw., Hamelia corymbosa Sessé et Moc., Hamelia erecta Jacq., Hamelia intermedia Urb. et Ekman, Hamelia lanuginosa M.Martens et Galeotti, Hamelia latifolia Rchb. ex DC., Hamelia nodosa M.Martens et Galeotti, Hamelia pedicellata Wernham, Hamelia sphaerocarpa Ruiz et Pav., Hamelia suaveolens Kunth, Hamelia tubiflora Wernham, Hamelia verticillata Moc. et Sessé ex DC., Hamelia viridifolia Wernham, Schoenleinia thyrsoidea Miers 
laiuv rodo (laiuv rododendron)  Rhododendron calostrotum Balf.f. et Kingdon-Ward Rhododendron kingdonii Merr., Rhododendron riparium Kingdon-Ward 
laiuv räbalik  Hypecoum procumbens L.   
laiuv saasabambus  Sasa ramosa (Makino) Makino et Shibata Arundinaria agrestis (Makino) Nakai, Arundinaria chikatsuafumiana Koidz., Arundinaria confusa Nakai, Arundinaria decipiens Nakai, Arundinaria dimorpha Hack. ex Nakai, Arundinaria distichophylla (Koidz.) Koidz., Arundinaria exsaniosa Koidz., Arundinaria incantans Koidz., Arundinaria kisoensis Koidz., Arundinaria komiyamana (Makino et Hisauchi) Nakai, Arundinaria kunimiana Koidz., Arundinaria matsushimensis (Makino) Makino, Arundinaria musashiensis Nakai, Arundinaria nakashimana Koidz., Arundinaria nikkoensis Nakai, Arundinaria okadana (Makino) Nakai, Arundinaria otayana Koidz., Arundinaria pubescens Nakai, nom. illeg., Arundinaria ramosa Makino, Arundinaria sakaii Nakai, Arundinaria sawadae (Makino) Nakai, Arundinaria sugimotoi Nakai, Arundinaria suwekoana (Makino) Nakai, Arundinaria tomikusensis Nakai, Arundinaria toyomurensis Nakai, Arundinaria trichophila Koidz., Arundinaria tsukubensis Koidz., Arundinaria tsurumatiana Koidz., Arundinaria vagans Gamble, Arundinaria velutina Nakai, Arundinaria yonoskei Nakai, Bambusa ramosa (Makino) Makino, Nipponobambusa komiyamana (Makino et Hisauchi) Muroi, nom. inval., Nipponobambusa sawadae (Makino) Muroi, Pleioblastus sawadae Makino, Sasa agrestis (Makino) Makino, Sasa hannoensis Makino, Sasa komiyamana Makino et Hisauchi, Sasa matsushimensis Makino, Sasa okadana Makino, Sasa saitoana Koidz., Sasa sasaelloides Makino et Uchida, Sasa sasselloides Makino et Uchida, Sasa suwekoana Makino, Sasa vagans (Gamble) D.C.McClint., nom. inval., Sasaella agrestis (Makino) Makino, Sasaella benten Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella chikatsuafumiana (Koidz.) Koidz., Sasaella confusa (Nakai) Honda, Sasaella decipiens (Nakai) Honda, Sasaella dimorpha (Hack. ex Nakai) Koidz., Sasaella distichophylla Koidz., nom. inval., Sasaella exsaniosa (Koidz.) Koidz., Sasaella hannoensis (Makino) Makino, Sasaella incantans (Koidz.) Koidz., Sasaella kisoensis Koidz., nom. inval., Sasaella komiyamana (Makino et Hisauchi) Makino, Sasaella kunimiana Koidz., nom. inval., Sasaella marunoi Hatus., Sasaella matsushimensis (Makino) Makino, Sasaella musashiensis Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella nakashimana (Koidz.) Koidz., Sasaella nikkoensis Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella okadana (Makino) Makino, Sasaella otayana (Koidz.) Koidz., Sasaella ramosa (Makino) Makino, Sasaella sakaii (Nakai) Koidz., Sasaella sasaelloides (Makino et Uchida) Koidz., Sasaella sawadae (Makino) Koidz., Sasaella sugimotoi (Nakai) Koidz., Sasaella suwekoana (Makino) Makino, Sasaella tomikusensis (Nakai) Koidz., Sasaella toyomurensis (Nakai) Koidz., Sasaella trichophila (Koidz.) Koidz., Sasaella tsukubensis (Koidz.) Koidz., Sasaella tsurumatiana (Koidz.) Koidz., Sasaella velutina Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella yonoskei (Nakai) Koidz., ×Sasinaria ramosa (Makino) Demoly, ×Sasinaria sawadae (Makino) Demoly, ×Sasinaria suwekoana (Makino) Demoly 
laiuv sigaretilill  Cuphea procumbens Ortega Cuphea bilimekii Koehne, Cuphea erecta Hoffmanns., nom. inval., Cuphea lanceolata Baill., nom. illeg., Cuphea palustris Hemsl., Cuphea procumbens Cav., nom. illeg., Cuphea ×purpurea var. lilacina Haage ex Herder, Cuphea purpurea var. lilacina Haage ex Herder, Parsonsia bilimekii (Koehne) Standl., Parsonsia dispersa M.E.Jones, Parsonsia procumbens (Ortega) A.Heller 
laiuv sinikanarbik  Brachyloma depressum (F.Muell.) Benth.  
laiuv sinimätas  Lithodora diffusa (Lag.) I.M.Johnst. Lithodora prostrata (Loisel.) Griseb., Lithospermum prostratum Loisel., Lithospermum diffusa Lag. 
laiuv sõnajalg  Dryopteris expansa (C.Presl) Fraser-Jenk. et Jermy Dryopteris assimilis S.Walker, Dryopteris austriaca auct., Dryopteris dilatata auct., Nephrodium expansum C.Presl 
laiuv tuhkpuu  Cotoneaster horizontalis Decne.  
laiuv tutik  Orthotrichum patens Bruch ex Brid.  
laiuv ämblikrohi  Boerhavia diffusa L., nom. cons. Boerhavia adscendens Willd., Boerhavia africana Lour., Boerhavia glabrata Blume, Boerhavia paniculata Rich., Boerhavia repens L. var. diffusa (L.) Hook.f., Commicarpus africanus (Lour.) Dandy 
laiuvaõieline salvei  Salvia patens Cav.  
lakipuu  Vernicia Lour.   Dryandra Thunb., Elaeococca Comm. ex A. Juss. 
lakivahhellia (lakiakaatsia)  Vachellia farnesiana (L.) Wight et Arn. Acacia acicularis Willd., Acacia densiflora (Small) Cory, Acacia edulis Humb. et Bonpl. ex Willd., Acacia farnesiana (L.) Willd., Acacia ferox M.Martens et Galeotti, Acacia guanacastensis (H.D.Clarke, Seigler et Ebinger) Ebinger et Seigler, Acacia indica (Poir.) Desv., Acacia lenticellata F.Muell., Acacia minuta (M.E.Jones) R.M.Beauch., Acacia pedunculata Willd., Acacia smallii Isely, Farnesia odora Gasp., Farnesiana odora Gasp., Mimosa acicularis Poir., Mimosa farnesiana L., Mimosa indica Poir., Mimosa pedunculata (Willd.) Poir., Mimosa suaveolens Salisb., Pithecellobium acuminatum M.E.Jones, Pithecellobium minutum M.E.Jones, Poponax farnesiana (L.) Raf., Vachellia densiflora Small, Vachellia guanacastensis (H.D.Clarke, Seigler et Ebinger) Seigler et Ebinger 
lakk-elulõng  Clematis jubata Bisch.  
lakkhundi maavits  Solanum lycocarpum A.St. Hil.  
lakkleht  Orthilia Raf. Ramischia Opiz ex Garcke 
lakkoder  Hordeum jubatum L. Critesion jubatum (L.) Nevski 
lakksaba  Leonurus sect. Chaiturus Benth. Chaiturus Ehrh. ex Willd. 
lakksaba  Leonurus marrubiastrum L. Chaiturus marrubiastrum (L.) Ehrh. ex Rchb. 
lakksaba  Chaiturus Ehrh. ex Willd.  --> Leonurus L.; Leonurus sect. Chaiturus Benth. 
lakktarn  Carex spicata Huds. Carex contigua Hoppe; incl.Carex lumnitzeri (Rouy) V.I.Krecz. 
lakkõisikuline priimula  Primula secundiflora Franch.  
lakoonia krookus  Crocus goulimyi Turrill   
lakoonia püvilill  Fritillaria davisii Turrill  
laktoris  Lactoris Phil.   
laktoriselised  Lactoridaceae Engl., nom. cons.   
Lamarcki toompihlakas (vask-toompihlakas)  Amelanchier lamarckii F.G.Schroed.  
lamarkia  Lamarckia aurea (L.) Moench  
lamav ahvihein  Wedelia prostrata Hemsl. Eclipta dentata H.Lév. et Vaniot, Verbesina prostrata Hook. et Arn.  
lamav emajuur  Gentiana decumbens L.f.  
lamav ibeeris  Iberis procumbens Lange  
lamav justiitsia  Justicia procumbens L. Rostellaria procumbens Nees, Rostellularia procumbens (L.) Nees 
lamav kerarebashein   Gomphrena serrata L. Achyranthes ternata Host ex Fisch., C.A.Mey. et Avé-Lall., Amaranthoides decumbens (Jacq.) M.Gómez, Celosia decumbens Moq., Celosia procumbens Moq., Celosia prostrata Moq., Gomphrena argentea Moq., Gomphrena bicolor Moq., Gomphrena decumbens Jacq., Gomphrena diffusa Pav. ex Moq., Gomphrena dispersa Standl., Gomphrena flava Pav. ex Moq., Gomphrena ixiamensis Rusby, Gomphrena prostrata Desf., nom. inval., Gomphrena trispicata Pav. ex Moq., Xeraea decumbens (Jacq.) Kuntze, Xeraea serrata (L.) Kuntze 
lamav kesakann  Sagina procumbens L.  
lamav kuldroosik  Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.  
lamav kuslapuu  Lonicera prostrata Rehder  
lamav kõrbekell  Camissonia bistorta (Nutt. ex Torr. et A.Gray) P.H.Raven  
lamav käokuld  Helichrysum petiolare Hilliard et B.L.Burtt  
lamav leeklill (lamav floks)  Phlox ×procumbens Lehm. Phlox amoena hort.; Phlox stolonifera × Phlox subulata 
lamav linnurohi  Polygonum aviculare L. subsp. calcatum (Lindm.) Thell. Polygonum arenastrum subsp. calcatum (Lindm.) Wissk., Polygonum aviculare L. subsp. depressum (Meisn.) Arcang., Polygonum aviculare L. var. depressum Meisn., Polygonum calcatum Lindm. 
lamav luudpõõsas  Cytisus procumbens (Waldst. et Kit. ex Willd.) Spreng.  
lamav lõvilõug  Antirrhinum sempervirens Lapeyr.  
lamav mailane  Veronica prostrata L. Veronica rupestris hort. 
lamav maran  Potentilla supina L.  
lamav naistepuna  Hypericum humifusum L.  
lamav penimünt  Marrubium supinum L.  
lamav pihlakas  Sorbus poteriifolia Hand.-Mazz. Pyrus foliolosa var. subglabra Cardot, Pyrus reducta W.W.Sm.  
lamav rataslill (lamav nolaana)  Nolana humifusa (Gouan) I.M.Johnst. Atropa humifusa Gouan, Belladonna peruviana Adans., Neudorfia peruviana Adans., Nolana parvifolia Phil., Nolana prostrata L.f. 
lamav rebashein  Amaranthus blitoides S.Watson Amaranthus reverchonii (Uline et W.L.Bray) Kov., Galliaria blitoides Nieuwl. 
lamav ristik  Trifolium campestre Schreb. Chrysaspis campestris (Schreb.) Desv., Trifolium procumbens L. 
lamav ruellia  Ruellia prostrata Poir.  
lamav rööpkanarbik  Epacris reclinata A.Cunn. ex Benth.  
lamav sanvitaalia  Sanvitalia procumbens Lam.  
lamav sibbaldia  Sibbaldia procumbens L.  
lamav sõstar  Ribes procumbens Pall.  
lamav talihali  Gaultheria procumbens L.  
lamav teekress  Coronopus squamatus (Forssk.) Asch. Cochlearia coronopus L., Coronopus procumbens Gilib., Coronopus verrucarius (Garsault) Muschl. et Thell. 
lamav tuhkpuu  Cotoneaster procumbens Klotz.  
lamav tähtkanarbik  Astroloma humifusum (Cav.) R.Br.  
lamba-aruhein  Festuca ovina L.  
lambalääts  Trigonella L.  
lambamünt  Panzerina Soják  Leonuroides Rauschert, Panzeria Moench 
lambavaip  Raoulia Hook.f. ex Raoul  
Lamberti kurereha  Geranium lambertii Sweet  
Lamberti viirpuu  Crataegus ×lambertiana Lange  
lambiharjapuu  Callistemon R.Br.  
lamburipuu  Boscia Lam. ex J.St.-Hil., nom. cons.  Boscia Thunb., nom. rej. 
lame ebaulmik   Herzogiella turfacea (Lindb.) Z.Iwats.  
lame oravulmik (lame lühikupar)  Sciuro-hypnum oedipodium (Mitt.) Ignatov et Huttunen Brachythecium oedipodium (Mitt.) A.Jaeger  
lame virsikupuu; vili: lamevirsik  Prunus persica f. compressa (Loudon) Rehder Amygdalus persica var. platycarpa (Decne.) Ricker, Persica platycarpa Decne., Persica vulgaris var. compressa Loudon, Prunus persica var. compressa (Loudon) Bean, Prunus persica subsp. platycarpa (Decne.) D.Rivera et al., Prunus persica var. platycarpa (Decne.) L.H.Bailey, Prunus platycarpa (Decne.) R.H.Price, nom. inval. 
lamedalehine akaatsia  Acacia homalophylla A.Cunn.  
lamedalehine jõgitakjas  Sparganium angustifolium Michx. Sparganium affine Schnizl. 
lamedalehine kask  Betula platyphylla Sukaczev  
lamedalehine linnupiim  Ornithogalum platyphyllum Boiss. Ornithogalum montanum var. platyphyllum (Boiss.) Boiss., Ornithogalum tempskyanum Freyn et Sint. 
lamedalehine ogaputk  Eryngium planum L.  
lamedalehine ristirohi  Senecio platyphylloides Somm. et Lev.  
lamedaokkaline kuusk  Picea brachytyla (Franch.) Pritz. var. complanata (Mast.) Rehder Picea complanata Mast. 
lamedaoksaline piimalill  Euphorbia ramipressa Croiz.  
lamedarootsuline kikkapuu  Euonymus planipes (Koehne) Koehne Euonymus robustus Nakai, Euonymus sachalinensis hort., Turibana planipes (Koehne) Nakai 
lamedaviljaline õunapuu  Malus ×platycarpa Rehder Malus coronaria × Malus pumila 
lamedavõraline mänd  Pinus tabuliformis Carrière Pinus densiflora var. tabuliformis (Carrière) Mast., Pinus leucosperma Maxim., Pinus mukdensis Uyeki ex Nakai [Pinus tabuliformis var. mukdensis (Uyeki ex Nakai) Uyeki], Pinus sinensis Mayr, nom. illeg., Pinus taihangshanensis Hu et T.Y.Yao, Pinus tokunagae Nakai 
lamekaktus  Epiphyllum Haw. Phyllocactus Link, Phyllocereus Miq.  
lamekeelne suvikakar (lamekeelne laija)  Layia platyglossa (Fisch. et C.A.Mey.) A.Gray Callichroa platyglossa Fisch. et C.A.Mey., Layia elegans Torr. et A.Gray, Layia ziegleri Munz 
lamekeelne võilill  Taraxacum platyglossum Raunk.  
lamekerajas kadakas (tömbiviljaline kadakas)  Juniperus semiglobosa Regel Juniperus drobovii Sumnev., Juniperus excelsa Wall., nom. inval., Juniperus intermedia Drobow, nom. illeg., Juniperus media V.D.Dmitriev, Juniperus schugnanica Kom., Juniperus talassica Lipsky, Juniperus tianschanica Sumnev., Sabina semiglobosa (Regel) L.K.Fu et Y.F.Yu 
lamelehik  Homalia trichomanoides (Hedw.) B., S. et G.  
lamesarmik  Taxiphyllum M.Fleisch. Plagiothecium subg. Taxiphyllum (M. Fleisch.) Grout  
lameõhik  Alleniella S.Olsson, Enroth et D.Quandt  
lamm-viinapuu  Vitis vinifera L. subsp. sylvestris (C.C.Gmel.) Beger Vitis sylvestris Gmel. 
lammlepp  Alnus hirsuta (Spach) Rupr.  
lammpaju  Salix irrorata Anderss.  
lammtulikas  Ranunculus inundatus R.Br. ex DC.  
Lamotte'i mägisibul  Sempervivum tectorum L. var. lamottei (Boreau) Rouy et Fourr. Sempervivum lamottei Boreau 
Lange viirpuu  Crataegus ×langei Cinovskis Crataegus nigra × Crataegus pinnatifida 
Langi nurmikas  Poa compressa L. subsp. langeana (Rchb.) Hegi Poa langeana Rchb. 
Langsdorffi kopaiivapuu (Heino Kiik: amasoonase kopaiivapuu)  Copaifera langsdorffii Desf.  
lankongi liilia  Lilium lankongense Franch.  
lansapuu  Lansium Corrêa   
laose datlipalm  Phoenix roebelenii O'Brien  
laose stüüraks  Styrax tonkinensis (Pierre) Craib ex Hartwich Anthostyrax tonkinensis Pierre, Styrax hypoglaucus Perkins, Styrax macrothyrsus Perkins, Styrax subniveus Merr. et Chun 
laose vahalill   Hoya nummularioides Costantin  
lapageeria  Lapageria Ruíz et Pav.   
lapatšo-tuutupuu (lapatšotabebuia), (kaubanduses "sipelgapuu"); saadus: lapatšo tee  Handroanthus impetiginosus (Mart. ex DC.) Mattos Gelseminum avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Kuntze, Handroanthus avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Mattos, Handroanthus impetiginosus (Mart. ex DC) Mattos, Tabebuia avellanedae Lorentz ex Griseb., Tabebuia dugandii Standl., Tabebuia impetiginosa (Mart. ex DC.) Standl., Tabebuia ipe (Mart.) Standl. (Tabebuia ipe (Mart. ex K.Schum.) Standl. var. integra (Sprague) Sandwith), Tabebuia nicaraguensis S.F.Blake, Tabebuia palmeri Rose, Tabebuia schunkevigoi D.R.Simpson, Tecoma adenophylla Bureau et K.Schum., Tecoma avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Speg., Tecoma impetiginosa Mart., nom. inval., Tecoma impetiginosa Mart. ex DC., Tecoma integra (Sprague) Hassl., Tecoma integrum (Sprague) Chodat, Tecoma ipe Mart. var. integra Sprague, Tecoma ipe Mart. var. integrifolia Hassler 
lapi diapensia  Diapensia lapponica L.  
lapi kassikäpp  Antennaria porsildii E.Ekman  
lapi kivirik  Saxifraga aizoides L.  
lapi kurdsirbik   Hamatocaulis lapponicus (Norrl.) Hedenäs  
lapi kuuskjalg  Pedicularis lapponica L.   
lapi lipphernes  Oxytropis lapponica (Wahlenb.) Gay  
lapi magun  Papaver lapponicum (Tolm.) Nordh.  
lapi malts  Atriplex lapponica Pojark.  
lapi mänd  Pinus sylvestris var. lapponica Hartm.  
lapi paju  Salix lapponum L.  
lapi rodo (lapi rododendron)  Rhododendron lapponicum (L.) Wahlenb.  
lapik lauk  Allium platycaule S.Watson  
lapik luga  Juncus compressus Jacq.  
lapik luste (lapik andrik)  Bromus willdenowii Kunth Bromus catharticus Vahl, Ceratochloa cathartica (Vahl) Herter, Bromus unioloides (Willd.) Raspail, Festuca unioloides Willd. 
lapik nurmikas  Poa compressa L.  
lapik penikeel  Potamogeton compressus L. Potamogeton zosterifolius Schumach. 
lapik raudrohi  Achillea depressa Janka Achillea pseudopectinaria Janka ex Boiss. 
lapik soonerohi (lapik kõrkjas)  Blysmus compressus (L.) Panz. ex Link Scirpus compressus (L.) Pers., Carex uliginosa L. 
lapik vallihhipalm  Wallichia disticha T.Anderson Didymosperma distichum (T.Anderson) Hook.f., Wallichia yomae Kurz 
lapikkaktus  Consolea Lem.  
lapitskestvik  Aeonium spathulatum (Hornem.) Praeger  
laserputk  Laser P.Gaertn., B.Mey. et Scherb.  
laserputk  Laser trilobum (L.) Borkh.  Siler trilobum Crantz  
lasistani lumikelluke  Galanthus rizehensis Stern  Galanthus latifolius var. rizehensis Stern et Gilmour, Galanthus glaucescens A.P.Khokhr. 
lasistani mailane  Veronica liwanensis K.Koch  
laskuv maran  Potentilla anglica Laich.  
laskuvalehine pajulill  Epilobium tetragonum L. Epilobium adnatum Griseb. 
lasnlehik  Cotyledon L., nom. cons.  
lasuur-kobarhüatsint  Muscari coeleste Fomin  Hyacinthella turkewiczii Woronow, Muscari elegans Grossh., Muscari turkewiczii (Woronow) Losinsk. 
lataakia lauk   Allium chloranthum Boiss.  
lataakia püvilill  Fritillaria latakiensis Rix  Fritillaria elwesii sensu Mouterde non Boiss. 
laternapõõsas  Nymania Lindb. Aitonia Thunb., Aytonia L.f., orth. var. 
laternapõõsas  Nymania capensis (Thunb.) Lindb. Aitonia capensis Thunb., Carruthia capensis (Thunb.) Kuntze 
laternlill  Ceropegia L.  
lattuba  Phaseolus vulgaris subsp. vulgaris var. vulgaris Phaseolus vulgaris Pole rühm, Phaseolus vulgaris subsp. vulgaris var. communis Asch., Phaseolus vulgaris Vulgaris-rühm 
laudjas kestvik  Aeonium tabuliforme (Haw.) Webb et Berth.  
laudkuusk  Picea abies f. tabulaeformis (Carrière) Rehder  
laudleht  Astilboides tabularis (Hemsl.) Engl. Rodgersia tabularis (Hemsl.) Kom. 
laugulised  Alliaceae J.Agardh, nom. cons.  
laugulised [alamsugukond]  Allioideae Herb. [subfamilia] Amaryllidaceae s.l. subfam. Allioideae Herb. ( = Alliaceae s.str.), Alliaceae s.str. subfam. Allioideae Herb. 
laugulõhnaline tipirohi  Petiveria alliacea L. Petiveria corrientina Rojas, Petiveria foetida Salisb., nom. illeg., Petiveria hexandria Sessé et Moc., Petiveria ochroleuca Moq., Petiveria octandra L., Petiveria paraguayensis D.Parodi 
lauk  Allium L. Cepa Mill. 
lauk-merikann  Armeria alliacea (Cav.) Hoffmgg. et Link Armeria allioides Boiss. 
laukapuu; vili: laukaploom  Prunus spinosa L. Prunus domestica var. spinosa (L.) Kuntze, Prunus moldavica Kotov, Prunus stepposa Kotov 
lauskarvane saar  Fraxinus holotricha Koehne  
laussaagjas kukerpuu  Berberis circumserrata (C.K.Schneid.) C.K.Schneid. Berberis diaphana var. circumserrata C.K.Schneid.  
Lauterbachi alokaasia  Alocasia lauterbachiana (Engl.) A.Hay Alocasia wavriniana Mast., Schizocasia lauterbachiana Engl., Xenophya lauterbachiana (Engl.) Nicolson 
Lavallée korgipuu  Phellodendron lavallei Dode  
Lavallée viirpuu  Crataegus ×lavallei Henriq. ex Lav. Crataegus pubescens × Crataegus stipulacea 
lavendlilehine kuldkann  Helianthemum lavendulaefolium Mill.  
lavendlilehine salvei  Salvia lavendulifolia Vahl  
Laxmanni akakapsas  Ajuga laxmannii (L.) Benth. Teucrium laxmannii L. 
Laxmanni hundinui  Typha laxmannii Lepech.  
Lea tamm  Quercus ×leana Nutt. Quercus imbricaria × Quercus velutina 
lealised  Leeaceae Dumort., nom. cons.   --> Vitaceae Juss., nom. cons. 
Lecomte'i varipalm   Corypha lecomtei Becc. ex Lecomte  
Ledebouri keelikliilia  Ixiolirion tataricum subsp. ledebourii (Fisch. et C.A.Mey.) Kryl. Ixiolirion ledebourii Fisch. et C.A.Mey., Ixiolirion tataricum subsp. ledebourii (Fisch. et C.A.Mey.) R.R.Mill comb. superfl., Ixiolirion tataricum var. ledebourii Regel, Ixiolirion tataricum Ledebourii rühm 
Ledebouri kullerkupp  Trollius ledebourii Rchb.f. non hort.  
Ledebouri kuslapuu  Lonicera ledebourii Eschsch.  
Ledebouri lauk  Allium ledebourianum Schult. et Schult. f. Allium schoenoprasum var. foliosum Regel, Allium uliginosum Ledeb. 
Ledebouri leetekann (Ledebouri liivkann)  Eremogone ledebouriana (Fenzl) Ikonn. Arenaria glutinosa Boiss., nom. illeg., Arenaria ledebouriana Fenzl, Arenaria tchichatcheffii Vierh., Arenaria trichotoma Boiss. 
Ledebouri liilia  Lilium ledebourii (Baker) Boiss. Lilium monadelphum var. ledebourii Baker 
Ledebouri lõokannus  Corydalis ledebouriana Kar. et Kir.  Corydalis cabulica Gilli 
Ledebouri paju  Salix ledebouriana Trautv.  
Ledebouri rodo (Ledebouri rododendron, Ledebouri asalea)  Rhododendron ledebourii Pojark. Rhododendron dauricum var. sempervirens Sims 
Ledgeri kiinapuu  Cinchona calisaya Wedd. var. ledgeriana Howard Cinchona ledgeriana Moens ex Trimen, Cinchona officinalis L. 'Ledgeriana', Quinquina ledgeriana (Howard) Kuntze 
ledodendron × Ledodendron F. de Vos Ledum × Rhododendron 
leebe kollakakar  Pyrrocoma clementis Rydb. Haplopappus clementis (Rydb.) S.F.Blake  
leebe kõrvenõges  Urtica dioica subsp. galeopsifolia (Wierzb. ex Opiz) Chrtek  Urtica dioica subsp. subinermis (R.Uechtr.) K.Weigend, , Urtica galeopsifolia Wierzb. ex Opiz 1825, Urtica galeopsifolia J.Jacq. ex Blume 1856 
leebe kägivars  Cynanchum ascyrifolium (Franch. et Sav.) Matsum. Vincetoxicum ascyrifolium Franch. et Sav.  
leebe salatsigur  Cichorium intybus var. foliosum Sugarloaf-rühm Cichorium intybus var. foliosum Sugar Loaf-rühm, Cichorium intybus var. foliosum f. cylindricum hort., Cichorium intybus 'Pan di Zucchero', Cichorium intybus Tall Heading-rühm 
leeder (leedripuu)  Sambucus L.  
leeder-sõrmkäpp (leedrilehine käpp)  Dactylorhiza sambucina (L.) Soó Orchis sambucina L. 
leedrilehine pihlakas  Sorbus sambucifolia (Cham. et Schlecht.) Roem.  Pyrus sambucifolia 
leedrilehine rodgersia  Rodgersia sambucifolia Hemsl.  
leedu karutubakas (leedu hunditubakas)  Pilosella lithuanica (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium lithuanicum (Nägeli et Peter) Üksip 
leekiv rasvauba  Mucuna bennettii F.Muell.  
leekiv tritoonia  Tritonia crocata (L.) Ker Gawl. Tritonia fenestrata (Jacq.) Ker Gawl., Tritonia hyalina Baker 
leekliilia  Lilium chalcedonicum L.  
leeklill (floks)  Phlox L.   
leekpunane tähtkanarbik  Astroloma conostephioides (Sond.) F.Muell. ex Benth.  
leekpõõsas  Woodfordia Salisb.   
leeksalvei  Salvia splendens Sellow ex Nees 1821 Fenixanthes splendens (Sellow ex Nees) Raf., Horminum splendens (Sellow ex Nees) M.Gómez, Jungia splendens (Sellow ex Nees) Soják, Salvia brasiliensis Spreng., Salvia colorans Benth., nom. inval., Salvia issanchou auct., Salvia splendens Buc'hoz ex Etl., Salvia splendens Ker Gawl. 1823, Salvia splendens Sellow ex Wied-Neuw. 1820, nom. inval., Salvia splendens Sellow ex Schult. 1822 
leemuripalm  Lemurophoenix J.Dransf.  
leemuripalm   Lemurophoenix halleuxii J.Dransf.  
leepralill  Cullen Medik.   
Leersi tarn  Carex leersii F.W.Schultz Carex canescens Leers, nom. illeg., Carex chabertii F.W.Schultz, Carex cuprina (Sándor ex Heuff.) Nendtv. ex A.Kern., Carex durieui (F.W.Schultz) F.W.Schultz, nom. illeg., Carex leersiana Rauschert, nim. illeg., Carex leersiana (Rouy) Prain 
leesikas  Arctostaphylos Adans., nom. cons.  
leesikpaju  Salix uva-ursi Pursh  
leeskputk  Levisticum Hill, nom. cons.  
leetekann  Eremogone Fenzl  Arenaria subg. Eremogone (Fenzl) Fenzl, Arenaria sect. Eremogone (Fenzl) Edgew. et Hook.f.  
leetekann  Arenaria subg. Eremogone (Fenzl) Fenzl  --> Eremogone Fenzl 
leetpõõsalehine käokannus  Linaria genistifolia (L.) Mill.  
leetpõõsas  Genista L.  
Lehberti hunditubakas  Hieracium lehbertii (Zahn) Üksip Hieracium diaphanoides Lindeb. subsp. lehbertii Zahn 
lehearmipuu  Tetracentron Oliv.  
lehearmipuu  Tetracentron sinense Oliv.  
lehekas nõmmkann  Androsace foliosa Duby ex Decne.  
lehekesterohke kibuvits  Rosa foliolosa Nutt. ex Torr. et A.Gray Rosa ignota Shinners 
lehekesterohke pihlakas  Sorbus ursina (Wall.ex G.Don) S.Schauer Sorbus foliolosa Spach 
lehine rohevars  Bossiaea linophylla R.Br.  
lehis  Larix Mill.  
lehisaspar  Asparagus laricinus Burch.  
lehiselehine minuartsia  Minuartia laricifolia (L.) Schinz et Thell.  
lehiskaktus  Pereskia Mill.  
lehistunud karutubakas (lehistunud hunditubakas)  Pilosella ×frondosa Hieracium frondosum (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium auriculiforme Panc. et Vis. subsp. frondosum Nägeli et Peter 
lehistähkbambus  Phyllostachys Siebold et Zucc., nom. cons. Sinoarundinaria Ohwi 
lehitu anabass  Anabasis aphylla L.  
lehitu aspar  Asparagus aphyllus  
lehitu elulõng  Clematis afoliata Buchanan  
lehitu hiidkupar  Buxbaumia aphylla Hedw.  
lehitu iiris  Iris aphylla L.  
lehitu pisikäpp  Epipogium aphyllum (F.W.Schmidt) Sw. Satyrium epipogium L. 
lehitu tamarisk  Tamarix aphylla (L.) H.Karst.  
lehkav aarum   Arum dioscoridis Sm. Arum liepoldtii Schott, Arum philistaeum Kotschy ex Schott, Arum spectabile Schott,  
lehkav kannatuslill  Passiflora foetida L.  
lehkav ängelhein  Thalictrum foetidum L.  
lehkpõõsas  Coprosma J.R.Forst. et G.Forst.  
lehmakapsas  Arabis subg. Turritis (L.) Benth. et Hook.f.  Turritis L., Arabis sect. Turritis (L.) Hook.f. et Thomson  
lehmakapsas  Turritis L.  --> Arabis L., Arabis subg. Turritis (L.) Benth. et Hook.f., Arabis sect. Turritis (L.) Hook.f. et Thomson  
lehmalill  Vaccaria Wolf  
Lehmanni karuputk  Heracleum lehmannianum Bunge  
Lehmanni kõrbevõhk  Eminium lehmannii (Bunge) O.Kuntze Biarum lehmannii Bunge, Eminium regelii Vved., Helicophyllum lehmanni (Bunge) Regel 
Lehmanni pisisaksauul  Arthrophytum lehmannianum Bunge  
Lehmanni tulp  Tulipa lehmanniana Merckl. ex Bunge  
leht-kirbutataar (leht-kirburohi)  Persicaria foliosa (H.Lindb.) Kitag. Polygonum foliosum H.Lindb. 
lehtadru  Laminaria J.V.Lamour., nom. cons.  
lehtadrulised  Laminariaceae  
lehterkanarbik  Andersonia R.Br.  
lehterkrossandra  Crossandra infundibuliformis (L.) Nees Crossandra undulifolia Salisb. 
lehternartsiss  Narcissus bulbocodium L. Corbularia bulbocodium (L.) Haw., Narcissus aureus DC. non Loisel., Narcissus candicans Haw. ex Willk. et Lange, Narcissus citrinus (Baker) Fern.Casas, Narcissus conspicuus Haw., Narcissus filifolius M.Roem., Narcissus gigas Steud., Narcissus gigus Steud., Narcissus graellsii Webb, Narcissus inflatus Haw., Narcissus lainzii Barra et G.Lopez, Narcissus lobulatus Haw., Narcissus megacodium Durieu ex Munby, Narcissus nivalis Graells, Narcissus pallidus Graells ex Nyman, Narcissus serotinus Haw., Narcissus tenuifolius Salisb., Narcissus turgidus Salisb., nom. illeg., Narcissus vulgaris Cout. 
lehtertapp  Ipomoea L.  
lehtkaktus  Disocactus Lindl.  
lehtkapsas (laias tähenduses) = lehtkapsas (kitsas tähenduses) + söödakapsas + ilukapsas  Brassica oleracea Acephala rühm Brassica acephala DC., Brassica oleracea Borecole rühm, Brassica oleracea Curly Kale rühm, Brassica oleracea subsp. acephala (DC.) Schübl. et G.Martens, Brassica oleracea subsp. acephala DC. apud Metzg., Brassica oleracea convar. acephala (DC.) Alef., Brassica oleracea var. acephala DC., Brassica subspontanea Lizg. 
lehtliilia  Aspidistra Ker Gawl.   
lehtpeet [kitsas tähenduses] (lehtmangold)  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla Cicla rühm  Beta vulgaris subsp. cicla (L.) W.D.J.Koch var. cicla L., Beta vulgaris Spinach Beet-rühm 
lehtpeet [laias tähenduses] (mangold): hõlmab kahte järgnevat sordirühma:  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla (L.) W.D.J.Koch Beta cicla (L.) L., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) Arcang., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) Moq., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) W.D.J.Koch, Beta vulgaris subsp. vulgaris convar. cicla (L.) Alef., Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla L., Beta vulgaris var. cycla (L.) Ulrich, Beta hortensis Mill. 
lehtpetersell  Petroselinum crispum var. crispum Petroselinum crispum var. foliosum Thell., Petroselinum crispum var. foliosum (Alef.) K.Eichw., Petroselinum crispum Hortense rühm, Petroselinum crispum Leaf Parsley rühm, Petroselinum hortense Hoffm. var. foliosum (Alef.) Thell., Petroselinum sativum Hoffm. var.-gr. foliosum Alef. 
lehtraps  Brassica napus L. em. Metzg. subsp. napus var. pabularia (DC.) Reichenb. Brassica campestris var. pabularia DC., Brassica napus subsp. pabularia (DC.) Janchen, Brassica napus convar. pabularia (DC.) J.Holub, Brassica napus Pabularia rühm  
lehtsalat  Lactuca sativa var. crispa L. Lactuca sativa Crispa rühm, Lactuca sativa Curled-rühm, Lactuca sativa Cutting-rühm, Lactuca sativa Leafy rühm, Lactuca sativa var. secalina Alef. 
lehtsammaltaimed [hõimkond]  Bryophyta   
lehtseller  Apium graveolens var. secalinum Alef.  
lehtsinep (hiina sinep)  Brassica juncea subsp. integrifolia (H.West) Thell. Brassica integrifolia (H.West) Rupr., Brassica integrifolia (H.West) O.E.Schulz, Brassica juncea var. integrifolia (H.West) Sinskaya, Brassica juncea Leaf Mustard-rühm, Sinapis chinensis var. integrifolia Stokes, Sinapis integrifolia H.West, Sinapis integrifolia Vahl ap. H.West 
lehvik-mägihein  Oreochloa disticha (Wulfen) Link Cynosurus distichus Hoffm., Poa disticha Wulfen, Sesleria disticha (Wulfen) Pers. 
lehvik-palmüürapalm (viinapalm)  Borassus flabellifer L.  
lehvik-patauapalm  Oenocarpus distichus Mart. Oenocarpus discolor Barb.Rodr., Oenocarpus tarampabo Mart. 
lehvik-viirpuu  Crataegus flabellata (Bosc) K.Koch  
lehvikeiseenia  Eisenia bicyclis (Kjellm.) Setch. Ecklonia bicyclis Kjellm. 
lehvikhein  Chloris Sw.   
lehvikjalg  Sticherus C.Presl   
lehvikjas kurekell  Aquilegia flabellata Siebold et Zucc.  
lehvikleht  Mukdenia Koidz.  Aceriphyllum Engl. 
lehvikpalm  Livistona R.Br.  Saribus Blume 
lehviktillandsia  Tillandsia flabellata Baker  
Leichtlini freesia  Freesia leichtlinii Klatt  
Leichtlini krookus  Crocus leichtlinii (D.Dewar) Bowles  Crocus biflorus var. leichtlinii D.Dewar  
Leichtlini liilia  Lilium leichtlinii Hook.f.  
Leichtlini preeriaküünal  Camassia leichtlinii (Baker) S.Watson Chlorogalum leichtlinii Baker, Quamasia leichtlinii (Baker) Coville, incl. Camassia suksdorfii Greenm. 
leina-ebaküpress  Chamaecyparis funebris (Endl.) Franco Cupressus funebris Endl. 
leina-läätspuu  Caragana arborescens Lam. 'Pendula' Caragana arborescens Lam. f. pendula Dipp. 
leina-ööpuu  Nyctanthes arbor-tristis L.  
leinakadakas  Juniperus communis f. pendula  
leinakellukas  Symphyandra A.DC.  --> Campanula 
leinapuju  Artemisia atrata Lam.  Artemisia tanacetifolia auct. non L. 
leinaremmelgas  Salix ×sepulcralis Simonkai Salix alba 'Tristis' × Salix babylonica 
leinasalat  Prenanthes L.  
leiofüllum  Leiophyllum buxifolium (Berg) Elliott  
leisteeria  Leycesteria Wall.   
leitneeria  Leitneria floridana Chapm.  
leitselill  Achimenes Pers.  
leiva-tummipuu (leivabroosimum, leivapähklipuu)  Brosimum alicastrum Sw.  
leivapuu  Artocarpus J.R.Forst. et G.Forst.  
lembe-asokapuu   Saraca indica L. Jonesia minor Zoll. et Moritzi, Saraca arborescens Burm.f., Saraca bijuga Prain, Saraca harmandiana Pierre, Saraca minor (Zoll. et Moritzi)Miq., Saraca pierreana Craib, Saraca zollingeriana sensu Prain non Miq. 
lembehein  Eragrostis Wolf  
lembeliilia  Agapanthus L’Hér., nom. cons.  Abumon Adans., nom. rej.  
lembeliilialised [alamsugukond]  Agapanthoideae Endl. [subfamilia] Amaryllidaceae s.l. subfam. Agapanthoideae Endl. 
lembeputk-elulõng  Clematis ligusticifolia Nutt. ex Torr. et A.Gray Clematis lasiandra Maxim. 
lembeväädilised  Philesiaceae Dumort., nom. cons.  Lapageriaceae Kunth 
lembeväät  Philesia Comm. ex Juss.   
lemlelised  Lemnaceae Gray, nom. cons.  
lemlik (volfia)  Wolffia Horkel ex Schleid.  
lemmel  Lemna L.  
lemmelill  Tofieldia Huds.  
lemmelillelised  Tofieldiaceae Takht.  Nartheciaceae Fr. ex Bjurzon subfam. Tofieldioideae, Nartheciaceae Fr. ex Bjurzon subfam. Tofieldioideae trib. Tofieldieae 
lemmmalts (lemm-malts, lemmalts)  Impatiens L.  
lemmmaltsalised  Balsaminaceae A.Rich., nom. cons.  
Lemmoni peiulill  Tagetes lemmonii A.Gray  
lenkorani lauk  Allium lenkoranicum Miscz. ex Grossh.  
lenkorani siidakaatsia (harilik albiitsia, lenkorani albiitsia)  Albizia julibrissin Durazz.  
leokaktus  Leocereus Britton et Rose   
Leonidi krookus  Crocus ×leonidii Rukšāns 2010 Crocus angustifolius × Crocus reticulatus 
leopardkäpp  Ansellia Lindl.  
leopoldia  Leopoldia Parl., nom. cons.  --> Muscari 
leopoldia  Muscari subg. Leopoldia (Parl.) Peterm. Muscari subg. Leopoldia (Parl.) Zahar., Leopoldia Parl., nom. cons. 
lepalehik  Alniphyllum Matsum.   
lepalehine kask  Betula alnoides Buch.-Ham. ex D.Don Betula acuminata Wall., nom. illeg., Betula affinis (Spach) Endl., Betula nitida D.Don, Betulaster acuminata Spach, Betulaster affinis Spach, Betulaster nitida (D.Don) Spach 
lepalehine kastanipuu  Castanea alnifolia Nutt.  
lepalehine kletra  Clethra alnifolia L.  
lepalehine lodjapuu  Viburnum alnifolium Marshall  
lepalehine pihlakas  Sorbus alnifolia (Siebold et Zucc.) K.Koch Micromeles alnifolia 
lepalehine tamm  Quercus alnifolia Poech  
lepalehine toompihlakas  Amelanchier alnifolia (Nutt.) Nutt. ex M.Roemer  
lepalehine türnpuu  Rhamnus alnifolia L'Hér. Apetlorhamnus alnifolia (L'Hér.) Nieuwl., Apetlothamnus alnifolia (L'Hér.) Nieuwl., Frangula americana Mill., Rhamnus alnifolius L'Hér. 
lepiklill  Chrysosplenium L.  
lepp  Alnus Mill.  
leptadeenia  Leptadenia R.Br.  
leseleht  Maianthemum Weber ex F.H.Wigg., nom. cons.  
lesgiini priimula  Primula leskeniensis G.Koss ex Smoljian  
lesoto kakskeel  Massonia wittebergensis U.Müll.-Doblies et D.Müll.-Doblies 2010  
lespedeetsa  Lespedeza Michx.  
Lesseri ülane  Anemone ×lesseri Wehrh. Anemone multifida × Anemone sylvestris 
letujalg  Davallodes (Copel.) Copel.  
leukas  Leucas R.Br. Lasiocorys Benth., Physoleucas (Benth.) Jaub. et Spach 
leviisia  Lewisia Pursh  Oreobroma Howell 
levinud hunditubakas  Hieracium rossicum Schljakov Hieracium prolatatum Johanss.., Hieracium prolatescens Johanss. et Sam. 
levkoi  Matthiola R.Br., nom. cons.  
Lewisi deemonpalm  Daemonorops lewisiana Mart.  
Lewisi ebajasmiin  Philadelphus lewisii Pursh  
Lewisi pärdiklill  Mimulus lewisii Pursh  
Leylandi värdküpress × Cupressocyparis leylandii (Dallim. et A.B.Jacks.) Dallim.) Dallim. et A.B.Jacks. Chamaecyparis nootkatensis × Cupressus macrocarpa 
liatris  Liatris Gaertn. ex Schreb.  Lacinaria Hill 
libajalakalised  Eupteleaceae K.Wilh., nom. cons.   
libajalakas  Euptelea Siebold et Zucc.  
libapiilea  Pilea libanensis Urb.  
libe hunditubakas  Hieracium lissolepium Zahn ex Johanss.  
libeeria kohvipuu (saadus: libeerika kohv)  Coffea liberica Bull ex Hiern incl. Coffea dewevrei De Wild. et T.Durand  
liblik-jänesekapsas  Oxalis hedysaroides Kunth Acetosella hedysaroides (Kunth) Kuntze, Oxalis sodiroi Diels ex R.Knuth 
liblik-kalmaarkäpp  Encyclia tampensis (Lindl.) Small Epidendrum tampense Lindl. 
liblik-ratsuritäht  Hippeastrum papilio (Ravenna) Van Scheepen Amaryllis papilio Ravenna  
liblikgladiool  Gladiolus papilio Hook.f. Gladiolus purpureoauratus Hook.f., Gladiolus brachyscyphus Baker, Gladiolus spathulatus Baker, Gladiolus schlechteri Baker 
liblikgladioolid  Gladiolus Butterfly rühm  
liblikjas kannike  Viola sororia Willd. Viola papilionacea Pursh, Viola sororaria Willd. 
liblikkäpp  Psychopsis Raf.   
liblikleht  Achlys DC.  
liblikõielised  Fabaceae Lindl., nom. cons., s.str. Fabaceae subfam. Faboideae, Fabaceae subfam. Papilionoideae, Leguminosae subfam. Papilionoideae; Papilionaceae Giseke, nom. cons.; Aspalathaceae Martinov, Astragalaceae Bercht. et J.Presl, Hedysaraceae Bercht. et J.Presl, Inocarpaceae Zoll., Phaseolaceae Mart., Swartziaceae Bartl., Viciaceae Oken 
liburna nelk  Dianthus liburnicus Bartl. et Wendl.f.  
lidrihosta  Hosta sieboldii (Paxton) J.W.Ingram Funkia albomarginata Hook., Hemerocallis sieboldii Paxton, Hosta albomarginata (Hook.) Ohwi, Hosta lancifolia var. thunbergiana (Hook.) F.Maek. 
lidus emajuur  Gentiana depressa D.Don  
lidus nudinupp  Gymnocalycium damsii (K.Schum.) Britton et Rose Echinocactus damsii K.Schum. 
ligunurmikas  Poa humilis Ehrh. ex Hoffm. 1800 Poa athroostachya Oett., Poa czernjajevii Prokudin, Poa depressa J.Presl et C.Presl, Poa irrigata Lindm., Poa subcaerulea Sm. 1802, Poa theodorii Dyring, nom. inval. 
liguster  Ligustrum L. Parasyringa W.W.Sm. 
ligusterlüoonia  Lyonia ligustrina (L.) DC.  
ligustriin  Ligustrina Rupr.  --> Syringa; Syringa subg. Ligustrina (Rupr.) K.Koch 
ligustriin  Syringa subg. Ligustrina (Rupr.) K.Koch Ligustrina Rupr. 
ligustrilaadne forestieera  Forestiera ligustrina (MIchx.) Poir. Adelia ligustrina 
liguuria emajuur  Gentiana ligustica R.Vilm. et Chopinet Ciminalis ligustica (R.Vilm. et Chopinet) Holub 
lihakas malts  Atriplex patens (Litv.) Iljin Atriplex littoralis L. var. patens Litv. 
lihakas viirpuu (nahkjalehine viirpuu)  Crataegus succulenta Schrad. ex Link  
lihav hammaslõhik (lihav lõhiksammal)  Schistochilopsis opacifolia (Culm. ex Meyl.) Konstant.  Lophozia opacifolia Culm. ex Meyl., Massula opacifolia (Culm. ex Meyl.) Schljakov, Massularia opacifolia (Culm. ex Meyl.) Schljakov  
lihavõttekaktus  Hatiora Britton et Rose  
lihavõttekatleia  Cattleya skinneri Bateman  
lihavõttesaare keepuu  Sophora toromiro (Phil.) Skottsb.  
liht-hunditubakas  Hieracium vulgatum Fr. Hieracium lachenalii auct.; Hieracium levicaule Jord.; Hieracium triviale Norrl.; incl. Hieracium subvulgatiforme Schljakov (= Hieracium vulgatiforme (Dahlst.) Dahlst.), Hieracium tritum Üksip 
liht-jõgitakjas  Sparganium emersum Rehmann Sparganium simplex Huds. 
liht-lursslill  Cimicifuga simplex (DC.) Wormsk. ex Turcz. Actaea cimicifuga var. simplex DC., Actaea simplex (DC.) Wormsk. ex Prantl, Cimicifuga foetida var. simplex (DC.) G.Don 
liht-maokeel  Ophioglossum simplex Ridley  
liht-naistepuna  Hypericum perforatum L.  
liht-pisiehmik (väike ehmik)  Pelekium minutulum (Hedw.) Touw Thuidium minutulum (Hedw.) Schimp.  
liht-randpung  Samolus valerandi L.  
liht-võtmehein  Botrychium simplex E.Hitchc.  
liht-ängelhein  Thalictrum simplex L. incl. Thalictrum galioides Pers. [Thalictrum simplex L. subsp. galioides (DC.) Korsh.] 
lihtjalalised  Desmophlebiaceae Mynssen, A.Vasco, Sylvestre, R.C. Moran et Rouhan   
lihtjalg  Desmophlebium Mynssen, A.Vasco, Sylvestre, R.C. Moran et Rouhan   
lihtlehine astilbe  Astilbe simplicifolia Mak.  
lihtlehine hardenbergia  Hardenbergia violacea (Schneev.) F.C.Stearn  Hardenbergia monophylla (Vent.) Benth. 
lihtlehine inkarvillea  Incarvillea forrestii H.R.Fletcher  
lihtlehine palderjan  Valeriana dioica L. subsp. simplicifolia (Rchb.) Nyman Valeriana baltica Pleijel, Valeriana officinalis L. var. integrifolia (Ledeb.) Klinge, Valeriana simplicifolia (Rchb.) Kabath 
lihtlehine saar  Fraxinus anomala Torr. ex S.Watson  
lihtlehine tujukaun  Griffonia simplicifolia (Vahl ex DC.) Baill. Bandeiraea simplicifolia (Vahl ex DC.) Benth., Schotia simplicifolia Vahl ex DC. 
lihtsataoline hunditubakas  Hieracium vulgatiforme (Dahlst.) Dahlst.  
liibanoni alpikann  Cyclamen libanoticum Hildebr.  
liibanoni kivikress  Aethionema coridifolium DC.  
liibanoni krookus  Crocus ochroleucus Boiss. et Gaill.  
liibanoni lauk  Allium libani Boiss.   
liibanoni pojeng   Paeonia mascula (L.) Mill. subsp. kesrouanensis (Thiébaut) Halda  Paeonia corallina var. kesrouanensis Thiébaut, Paeonia kesrouanensis Thiébaut, Paeonia turcica P.H.Davis et Cullen 
liibanoni püvilill  Fritillaria hermonis Fenzl Fritillaria hermontis Fenzl ex Klatt, Fritillaria crassifolia var. hermontis (Fenzl) Boiss. 
liibanoni seeder  Cedrus libani A.Rich.  
liibanoni tamm  Quercus libani Olivier  
liibanoni võrkiiris (liibanoni iiris)  Iridodictyum histrio (Reichb.f.) Rodion. Iridodictyum hystrio (Reichb.f.) Rodion., Iris histrio Rchb.f., Iris libani Reut., Iris reticulata var. histrio (Reichb.f.) Foster, Xiphion histrio (Reichb.f.) Hook. f. 
liibuv lamesarmik  Taxiphyllum wissgrillii (Garov.) Wijk et Marg.  
liibuv tuhkpuu  Cotoneaster adpressus Bois  
liibüa alpikann  Cyclamen rohlfsianum Asch.  
liigesleht  Phyllarthron DC.  Arthrophyllum Bojer ex DC., Paraphyllarthron J.-F.Leroy, Zaa Baill.  
liilia  Lilium L.  
liiliahibisk  Hibiscus liliiflorus Cav.   
liilialised  Liliaceae Juss., nom. cons., p.p. vt. ka Alliaceae J.Agardh, Asparagaceae Juss., Asphodelaceae Juss., Colchicaceae DC., Convallariaceae Horan., Hemerocallidaceae R.Br., Hyacinthaceae Batsch ex Borkh., Melanthiaceae Batsch, Trilliaceae Lindl. 
liiliataolised [ülemselts]  Lilianae [superordo]  
liiliaõieline magnoolia  Magnolia liliiflora Desr.  
liilik  Tonina Aubl.  
liilik  Tonina fluviatilis Aubl. Eriocaulon amplexicaule Rottb., Eriocaulon sphagnoides Poepp. ex Körn., Hyphydra amplexicaulis (Rottb.) Vahl 
liima aeduba; seeme: liimauba  Phaseolus lunatus L. Phaseolus bipunctatus Jacq., Phaseolus falcatus Benth. ex Hemsl., nom. nud., Phaseolus inamoenus L., Phaseolus limensis Macfad., Phaseolus macrocarpus Moench, Phaseolus portoricensis Bertero ex Sprengel, Phaseolus puberulus Kunth, Phaseolus rosei Piper, Phaseolus tunkinensis Lour., Phaseolus viridis Piper, Phaseolus xuarezii Zuccagni 
liimilill  Ungernia Bunge   
liira  Notholirion Wall. ex Boiss.  
Liisi põisrohi  Silene elisabethae Jan Melandrium elisabethae (Jan) Rohrb. 
liit-villtatar  Eriogonum compositum Dougl. ex Benth.  
liit-õnnehein  Erigeron compositus Pursh  
liiterlill  Glomeropitcairnia (Mez) Mez  Pitcairnia subg. Glomeropitcairnia Mez  
liittolmukaline liilia  Lilium monadelphum M.Bieb. Lilium colchicum Steven ex Boiss., Lilium georgicum Manden., Lilium loddigesianum M.Roem. et Schult. 
liitunudlehine kuslapuu  Lonicera prolifera (Kirchner) Rehder  
liiv-aruhein  Festuca beckeri subsp. sabulosa (Andersson) Tzvelev Festuca ovina var. sabulosa Andersson, Festuca sabulosa (Andersson) H.Lindb. 
liiv-esparsett  Onobrychis arenaria (Kit.) DC. Hedysarum arenarium Kit. 
liiv-hundihammas  Astragalus arenarius L.  
liiv-härmik  Racomitrium canescens (Hedw.) Brid.  
liiv-karusammal  Polytrichum piliferum Hedw.  
liiv-karutubakas (liiv-hunditubakas)  Pilosella echioides (Lumn.) F.W.Schultz et Sch.Bip. Hieracium echioides (Lumn.) Nägeli et Peter 
liiv-kilbirohi  Alyssum turkestanicum Regel et Schmalh. Alyssum desertorum Stapf, Alyssum minimum auct. 
liiv-kirsipuu  Prunus besseyi L.H.Bailey Cerasus besseyi (L.H.Bailey) Sok., Prunus pumila var. besseyi (L.H.Bailey) Gleason 
liiv-koeratubakas  Crepis tectorum L.  
liiv-koldrohi  Anthyllis arenaria (Rupr.) Juz. Anthyllis vulneraria L. subsp. polyphylla (DC.) Nyman p.p. 
liiv-kräsusammal  Oxystegus tenuirostris (Hook. et Tay.) A.J.E.Sm.  
liiv-lembehein  Eragrostis trichodes (Nutt.) Alph.Wood Eragrostis capillacea Jedwabn., Eragrostis grandiflora J.G.Sm. et Bush, Eragrostis pilifera Scheele, Eragrostis tenuis A.Gray, nom. illeg., Poa trichodes Nutt. 
liiv-linnurohi (liiv-kirburohi)  Polygonum arenarium Waldst. et Kit.  
liiv-lõokannus  Corydalis macrocentra Regel   
liiv-lõosilm  Myosotis stricta Link ex Roem. et Schult. Myosotis micrantha Pall. 
liiv-läätspuu  Caragana aurantiaca Koehne  
liiv-merisinep  Cakile maritima Scop. incl. Cakile maritima subsp. baltica (Jord.) Hyl. ex P.W.Ball (Cakile baltica Jord.) 
liiv-paelhirss  Digitaria ischaemum (Schreb.) Schreb. ex Muhl. Digitaria linearis Krock. ex Crep., nom. illeg., Panicum ischaemum Schreb., Syntherisma ischaemum (Schreb. ex Schweigg.) Nash 
liiv-pirnipuu kultuurteisend, vili: pirnõun (nashi)  Pyrus pyrifolia (Burm.f.) Nakai var. culta (Makino) Nakai  
liiv-pirnipuu; vili: liivpirn  Pyrus pyrifolia (Burm.f.) Nakai Pyrus serotina Rehder 
liiv-põisrohi  Silene otites (L.) Wibel Cucubalus otites L. 
liiv-püvilill  Fritillaria ariana (Losinsk. et Vved.) Rix Rhinopetalum arianum Losinsk. et Vved. 
liiv-teeleht; saadus: psüllium (liiv-teelehe e india teelehe seemnekestad)  Plantago arenaria Waldst. et Kit. Plantago indica L., nom. superfl., Plantago psyllium L. 1753., nom. utique rej., non L. 1762 et auct., Plantago ramosa (Gilib.) Asch., Plantago scabra Moench., nom. illeg., Psyllium arenarium (Waldst. et Kit.) Mirbel, Psyllium scabrum (Moench) Holub 
liiv-vareskaer  Leymus arenarius (L.) Hochst. Elymus arenarius L., Hordeum arenarium (L.) Asch. 
liiv-võilill  Taraxacum psammophilum (G.E.Haglund) Saarsoo  
liiva-kukehari  Sedum arenarium Brot.  
liiva-lõunamürt  Leptospermum roei Benth.  
liivamesilasõis  Ophrys sphegodes Mill.  
liivapaberi-viigipuu  Ficus coronata Spin Ficus muntia Link, Ficus stephanocarpa Warb. 
liivatee  Thymus L.  
liivatee-nelk  Dianthus serpyllum  
liivatee-võrm (kaetisrohuvõrm)  Cuscuta epithymum (L.) L.  
liivateelehine habekanarbik  Leucopogon thymifolius Lindl. ex Benth.  
liivateelehine inglisilm  Houstonia serpyllifolia Michx.  
liivateelehine küüsnelk   Paronychia kapela subsp. serpyllifolia (Chaix) Graebn. Ferriera serpyllifolia Bubani, Paronychia serpyllifolia (Chaix) DC.  
liivateelehine lõunasinikas  Trochocarpa thymifolia (R.Br.) Spreng. Decaspora oxyococcoides A.Cunn. ex DC., Decaspora thymifolia R.Br. 
liivateelehine mailane  Veronica serpyllifolia L.  
liivateelehine melaleuka  Melaleuca thymifolia Sm.  
liivateelehine mägimünt  Clinopodium serpyllifolium (M.Bieb.) Kuntze Calamintha spicigera K.Koch, Melissa serpyllifolia (M.Bieb.) Nyman, Micromeria serpyllifolia (M.Bieb.) Boiss., nom. illeg., Nepeta serpyllifolia M.Bieb., Satureja serpyllifolia (M.Bieb.) Briq. 
liivateelehine rodo (liivateelehine rododendron, liivateelehine asalea)  Rhododendron serpyllifolium (A.Gray) Miq. Azalea serpyllifolia A.Gray 
liivateelehine rööpkanarbik  Epacris serpyllifolia R.Br.  
liivi võilill  Taraxacum livonicum Markl.  
liiviiris  Iris humilis Georgi Iris arenaria Waldst. et Kit., Iris flavissima Pall., Iris mandshurica Maxim. 
liivik-hunditubakas  Hieracium sabulosorum Dahlst. (coll.)  
liivkaer (must kaer)  Avena strigosa Schreb. Avena nuda L. emend. Mansf. subsp. nuda 
liivkann  Arenaria L.  
liivkastik  Calamagrostis epigejos (L.) Roth subsp. meinshausenii Tzvelev Calamagrostis meinshausenii (Tzvelev) Viljasoo, Calamagrostis epigeios (L.) Roth subsp. meinshausenii Tzvelev 
liivkepp  Calylophus Spach   
liivkirssploomipuu; vili: liivkirssploom (liivkirss × ploom)  Prunus besseyi × Prunus salicina incl. cv. 'Dura', 'Manor', 'New Oka', 'Opata', 'Sapalta', 'Zeta' 
liivkress  Lepidium densiflorum Schrad.  
liivkribik  Dischisma arenarium E.Mey.  
liivlauk  Allium geyeri S.Watson  Allium arenicola Osterh., Allium fibrosum Rydb., Allium funiculosum A.Nelson, Allium Nels., Allium pikeanum Rydb., Allium rubrum Osterh., Allium rydbergii J.F.Macbr., Allium sabulicola Osterh. 
liivlitrik  Teesdalia nudicaulis (L.) R.Br. Iberis nudicaulis L. 
liivluga  Juncus juzepczukii V.I.Krecz. et Gontsch.  
liivmadar  Galium arenarium Loisel.  
liivmagun  Papaver argemone L.  
liivmaran  Potentilla arenaria Borkh.  
liivmänd  Pinus clausa (Chapm. ex Engelm.) Vasey ex Sarg.  
liivnelk  Dianthus arenarius subsp. borussicus Vierh. 1902 Dianthus arenarius L. subsp. borussicus (Vierh.) Kleopow 1932, Dianthus borussicus (Vierh.) Juz. 
liivosi  Equisetum variegatum Schleich. ex F.Web. et Mohr  
liivpaju  Salix repens L. subsp. arenaria (L.) Hiitonen Salix arenaria L., Salix repens var. arenaria (L.) Anderss. 
liivrohi  Cardaminopsis (C.A.Mey.) Hayek Arabis sect. Cardaminopsis C.A.Mey.  
liivrohi  Arabis sect. Cardaminopsis C.A.Mey.   --> Cardaminopsis (C.A.Mey.) Hayek 
liivsibul  Jovibarba (DC.) Opiz Sempervivum sect. Jovibarba DC. 
liivsibul  Sempervivum sect. Jovibarba DC.  --> Jovibarba (DC.) Opiz 
liivsilla (liiv-siniliilia)   Scilla ramburei Boiss.  
liivsinep  Diplotaxis DC.  
liivskapaania  Scapania mucronata Buch  
liivtarn  Carex arenaria L.  
liivtatar (kalliigonum)   Calligonum L.  Pterococcus Pall. 
liivtuder  Camelina microcarpa Andrz. ex DC. incl. Camelina pilosa (DC.) Vassilcz., Camelina pilosa (DC.) N.Zing., Camelina sylvestris Wallr. 
likiangi kuusk  Picea likiangensis (Franch.) E.Pritz.  
lilla allamanda  Allamanda blanchetii A.DC. Allamanda violacea Gardner et Fielding 
lilla jaanihüatsint  Brimeura fastigiata (Viv.) Chouard Brimeura fastigiata (Bertol.) Chouard, Hyacinthus fastigiatus (Viv.) Bertol., Scilla fastigiata Viv. 
lilla kroonlauk  Tulbaghia violacea Harv.  
lilla lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis Erytrobotrys-rühm Brassica oleracea var. botrytis f. erytrobotrys (Alef.) Helm 
lilla mehhike  Tetranema roseum (M.Martens et Galeotti) Standl. et Steyerm.  
lilla neiuvaip  Epipactis purpurata Sm.  
lilla petuunia  Petunia integrifolia (Hook.) Schinz et Thell. Petunia inflata R.E.Fr., Petunia violacea Lindl., Salpiglossis integrifolia Hook. 
lilla pisiaster  Townsendia parryi D.C.Eaton  
lilla sinisinep   Moricandia arvensis (L.) DC.  
lilla soomukas  Orobanche amethystea Thuill.  
lilla spargelkapsas (lilla asparkapsas, lilla brokoli)  Brassica oleracea var. italica Italica rühm Brassica oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. italica f. italica Helm, Brassica oleracea Italica rühm s. str., Brassica oleracea var. italica Purple Sprouting-rühm 
lilla vägihein  Verbascum phoeniceum L.  
lilla öölill  Hesperis bicuspidata (Willd.) Poir. Hesperis violacea Boiss. 
lillakas  Rubus saxatilis L.  
lillakas nelk  Dianthus lilacinus Boiss. et Heldr.  
lillakas niidiksammal  Cephaloziella divaricata (Sm.) Schiffn.  
lillakas turbasammal  Sphagnum magellanicum Brid.  
lillavalge käoking  Aconitum alboviolaceum Kom. Lycoctonum albo-violaceum Nakai 
lillavalge salvei  Salvia leucantha Cav. Salvia bicolor Sessé et Moc., nom. illeg. 
lillaõieline iiris  Iris spuria (L.) subsp. musulmanica (Fomin) Takht. Iris violacea Klatt 
lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis L. Brassica oleracea Botrytis-rühm, Brassica oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. botrytis L., Brassica botrytis (L.) Miller var. cauliflora Presl, Brassica cauliflora Gars., Brassica cauliflora subsp. abortiva Lizg., Brassica cretica subsp. botrytis (L.) Schwarz var. cauliflora (DC.) Schwarz, Brassica oleracea Cauliflora rühm, Brassica oleracea var. botrytis subvar. cauliflora (Gars.) DC. ex Thell., Brassica oleracea var. cauliflora DC., Brassica oleracea var. cauliflora Jessen, Brassica oleracea Cauliflower-rühm  
Lillo sedreel  Cedrela lilloi C.DC. Cedrela boliviana Rusby, Cedrela herrerae Harms, Cedrela steinbachii Harms 
lilltubakas (lõhnav tubakas)  Nicotiana alata Link et Otto Nicotiana affinis Moore 
limaroisik  Plagiostachys crocydocalyx (K.Schum.) B.L.Burtt et R.M Sm. Alpinia crocydocalyx K.Schum., Languas crocydocalyx (K.Schum.) Merr. 
limba-terminaalia  Terminalia superba Engl. et Diels Terminalia altissima A.Chev. 
limondariinipuu; vili: limondariin (sidrun × mandariin)  Citrus ×limonia Osbeck Citrus limon × Citrus reticulata; Citrus limonelloides Hayata, Citrus otaitensis Risso et Poit.; Citrus taitensis Risso; Citrus volkameriana V.Ten. et Pasq.; incl. cv. 'Cravo', 'Rangpur' ('Sharbati', 'Surk', 'Sylhet'), 'Red Lemon', 'Otaheite' ('Pinocchio') 
lina  Linum L.  
lina-kastilleeja  Castilleja lineariifolia Benth.  
lina-kirbutatar (lina-kirburohi)  Persicaria lapathifolia subsp. linicola (Sutulov) Tzvelev  Persicaria linicola (Sutulov) Nenjukov, Polygonum lapathifolium L. subsp. linicola (Sutulov) Danser, Polygonum linicola Sutulov 
lina-raihein  Lolium remotum Schrank Lolium linicola A.Br., Lolium arvense Schrad. 
linalehik  Thesium L.  
linalehikulised  Santalaceae R.Br., nom. cons. Anthobolaceae Dumort., Arceuthobiaceae Tiegh., Arjonaceae Tiegh., Bifariaceae Nakai, Canopodaceae C.Presl, Eremolepidaceae Tiegh. ex Nakai, Exocarpaceae J.Agardh, Ginalloaceae Tiegh., Lepidocerataceae Nakai, Osyridaceae Raf., Razoumofskyaceae Tiegh., nom. inval. 
linalehikutaolised [ülemselts]  Santalanae [superordo]  
linalehine askleepias  Asclepias linifolia Laq.  
linalehine juuno (linalehine iiris)  Juno linifolia (Regel) Vved.  Iris caucasica var. linifolia Regel, Iris linifolia (Regel) O.Fedtsch. 
linalehine kellukas  Campanula carnica Schiede ex Mert. et W.D.J.Koch Campanula kladniana (Schur) Witasek, Campanula linifolia Scop., nom. illeg., Campanula reflexa Hausm. ex Nyman, nom. inval., Campanula scheuchzeri var. carnica (Schiede ex Mert. et W.D.J.Koch) Posp., Rapunculus linifolius E.H L.Krause, nom. illeg.  
linalehine läikpõõsas  Pimelea linifolia Sm.  
linalehine maasapp  Centaurium littorale (Turner) Gilmour Centaurium turneri (Wheldon et Salmon) Druce, Centaurium vulgare Rafn, Chironia littoralis Turner, Erythraea littoralis Gray, Erythraea turneri Wheldon et Salmon 
linalehine nabaseemnik  Omphalodes linifolia (L.) Moench Cynoglossum linifolium L. 
linalehine tulp  Tulipa linifolia Regel incl. Tulipa batalinii Regel, Tulipa maximowiczii Regel 
linalised  Linaceae DC. ex Perleb, nom. cons. Linaceae DC. ex Gray, nom. cons. 
linatuder  Camelina alyssum (Mill.) Thell. Camelina linicola Schimp. et Spenn. 
linavõrm  Cuscuta epilinum Weihe  
linaõieline minuartsia  Minuartia liniflora Schinz et Thell.  
lindau jänesekäpp  Leontopodium ×lindavicum Sünd. Leontopodium alpinum × Leontopodium japonicum 
Lindbergi keerik (süstlehine keerik, süstlehine pisisammal)  Tortula lindbergii Broth. Pottia lanceolata (Hedw.) Müll.Hal., Tortula lanceola R.H.Zander 
Lindbergi kortsleht  Alchemilla lindbergiana Juz.  
Lindbergi teravtipp (Lindbergi ulmik)  Calliergonella lindbergii (Mitt.) Hedenäs Hypnum lindbergii Mitt.  
Lindbergi turbasammal  Sphagnum lindbergii Schimp. ex Lindb.  
Lindley budleia  Buddleja lindleyana Fort. ex Lindl.  
Lindley kestvik  Aeonium lindleyi Webb et Berth.  
Lindley pirnipuu  Pyrus lindleyi Rehder  
Lindmani viirpuu  Crataegus lindmanii Hrabet.-Uhr. Crataegus calycina Lindm. non Peterm. 
Lindsay kiiskkaktus  Echinocereus lindsayi Meyran Echinocereus ferreirianus H.E.Gates subsp. lindsayi (Meyran) Taylor 
lineaallehine kuldjuur  Rhodiola sinuata (Royle ex Edgew.) S.H.Fu Sedum linearifolium Royle 
Linki murakas  Rubus linkianus Sev.  
linn-hanemalts  Chenopodium urbicum L.  
linnakivirik  Saxifraga ×urbium D.A.Webb Saxifraga spathularis × Saxifraga umbrosa; Saxifraga London Pride rühm, Saxifraga umbrosa var. crenatoserrata  
linnuhirss  Oplismenus P.Beauv., nom. cons.  Hoplismenus Hassk., orth. var.; Ophismenus Poir., orth. var.; Orthopogon R.Br., nom. rej.  
linnujalg (seradell)  Ornithopus L.  
linnukapsas  Lapsana L.  
linnuloorber  Machilus Nees   
linnupiim  Ornithogalum L.  
linnurohi  Polygonum sect. Polygonum subsect. Avicularia Tzvelev Polygonum sect. Avicularia Meisn.  
linnusilmapuu  Ochna L. Diporidium H.L.Wendl. 
linnusilmapuulised  Ochnaceae DC., nom. cons.  incl. Medusagynaceae Engl. et Gilg, nom. cons., Quiinaceae Choisy, nom. cons. 
linnutuder  Neslia Desv., nom. cons.  
linnutäht  Lloydia Salisb. ex Reichb.  Nectarobothrium Ledeb. 
lint-võilill  Taraxacum taeniatum G.E.Haglund ex B.F.Holmgren  
lintlauk  Allium taeniopetalum Popov et Vved.  
lintpõõsas  Homalocladium platycladum (F.Muell.) L.H.Bailey  
lintpõõsas  Polygonum sect. Homalocladium F.J.Müll.   --> Homalocladium (F.Muell.) L.H.Bailey  
lintuba  Carmichaelia R.Br.  
lipphernes  Oxytropis DC., nom. cons.  
lippia  Lippia L.   
Lippmaa hunditubakas  Hieracium lippmaa Üksip  
lipsjalg  Polypodium subg. Campyloneurum (C.Presl) C.Chr.   --> Campyloneurum C.Presl 
lipsjalg  Campyloneurum C.Presl Cyrtophlebium (R.Br.) J.Sm., Hyalotricha Copel., Hyalotrichopteris W.H.Wagner, Polypodium subg. Campyloneurum (C.Presl) C.Chr.  
Lipski lauk  Allium lipskyanum Vved.  
lipupõõsas  Mussaenda L. Asemanthia (Stapf) Ridl., Belilla Adans., Landia Comm. ex Juss. 
lisekäpp  Prosthechea Knowles et Westc.   
litrik  Teesdalia R.Br.  
litsea  Litsea Lam.  
litšhjangi rodo (litšhjangi rododendron)  Rhododendron adenogynum Diels  
litter-sõnajalg  Dryopteris setosa (Thunb.) Akas. Aspidium setosum (Thunb.) Sw., Dryopteris bissetiana (Baker) C.Chr., Dryopteris paravaria Ching et P.C.Chiu, Dryopteris pseudobissetiana Ching ex K.Y.Shing et J.F.Cheng, Dryopteris shanghaiensis Ching et P.C.Chiu, Dryopteris sinobissetiana Ching et Z.Y.Liu, Dryopteris thunbergii Koidz., Dryopteris varia var. setosa (Thunb.) Ohwi, Nephrodium bissetianum Baker, Polypodium setosum Thunb., Polystichum bissetianum (Baker) Nakai 
litterhein  Thlaspi L.  
litterlill  Clypeola L. Pseudoanastatica (Boiss.) Grossh. 
Litvinovi hüatsint  Hyacinthus litwinowii Czerniak. Hyacinthella litwinowii (Czerniak.) Baranova ex Czerep. 
Litvinovi kask  Betula litwinowii Doluch.  
Litvinovi lauk  Allium litvinovii Drobow ex Vved.  
Litvinovi magun  Papaver litwinowi Fedde  
liustiku-aruhein  Festuca glacialis (Miégev ex Hack.) K.Richt. Festuca ovina var. glacialis Hack. 
liustikupriimula  Primula algida Adams  
Livingstone'i parinaari  Parinari curatellifolia Planch. ex Benth. Ferolia curatellifolia (Planch. ex Benth.) Kuntze, Ferolia mobola (Oliv.) Kuntze, Parinari chapelieri Baill., Parinari gardineri Hemsl., Parinari mobola Oliv. 
Ljubarski lehis (olga lehis × kuriili lehis × dauuria lehis)  Larix ×lubarski Sukacz. Larix gmelinii var olgensis × (Larix gmelinii var. japonica × Larix gmelinii var. gmelinii) 
loaasalised  Loasaceae Juss., nom. cons.  Cevalliaceae Griseb., Gronoviaceae A.Juss. 
loalehine nartsiss  Narcissus assoanus Dufour  Narcissus assoi Dufour ex Graells, Narcissus baeticus Fern.Casas, Narcissus herminicus Link ex Willk. et Lange, Narcissus herminiens Link, Narcissus jonquilla var. uniflora Asso, Narcissus juncifolius Req. ex Lag., Narcissus pallens Freyn ex Willk., Narcissus parvulus Sweet, Narcissus pusillus G.Don, Narcissus requienii M.Roem. 
loalised  Juncaceae Juss., nom. cons.  
Lobarzewski karutubakas  Pilosella ×lobarzewskii (Rehm.) Soják Hieracium lobarzewskii Rehm.; Pilosella lactucella × Pilosella onegensis × Pilosella praealta 
lobauba (lablab)  Lablab purpureus (L.) Sweet Dolichos lablab L., Lablab leucocarpos Savi, Lablab niger Medik., Lablab vulgaris Savi 
Lobbi karusmari  Ribes lobbii A.Gray Grossularia lobbii (Gray) Cov. et Britton 
lobeelia  Lobelia L.  
lobeelialised  Lobeliaceae Juss., nom. cons.   --> Campanulaceae 
lobeelialised [kellukaliste alamsugukond]  Lobelioideae Burnett [subfamilia] Campanulaceae subfam. Lobelioideae Burnett 
lobeelialised [kellukaliste alamsugukond]  Campanulaceae subfam. Lobelioideae Burnett  
Lobeli vaher  Acer cappadocicum Gled. subsp. lobelii (Ten.) De Jong Acer lobelii Ten. 
lobiivia  Lobivia Britton et Rose  
lodjap-hanemalts  Chenopodium opulifolium Schrad. ex W.D.J.Koch et Ziz  
lodjap-põisenelas  Physocarpus opulifolius (L.) Maxim. Spiraea opulifolia L. 
lodjapuu  Viburnum L.  
lodu-balaupuu (lodusoorea)  Shorea uliginosa Foxw.  
lodu-ebapungsammal  Pseudobryum cinclidioides (Hüb.) T.Kop.  
lodu-lehiksammal  Plagiomnium ellipticum (Brid.) T.Kop.  
lodu-lõhiskellukas   Isotoma fluviatilis (R.Br.) F.Muell.  Laurentia fluviatilis (R.Br.) E.Wimm., Lobelia fluviatilis R.Br., Rapuntium fluviatile (R.Br.) C.Presl 
lodu-lühikupar  Brachythecium rivulare B., S. et G.  
lodu-soonutt  Rapatea paludosa Aubl. Mnasium paludosum (Aubl.) Willd., Rapatea schultesiana García-Barr. et L.E.Mora  
lodu-teeleht  Plantago uliginosa F.M.Schmidt Plantago major L. subsp. intermedia (DC.) Arcang., Plantago major L. subsp. pleiosperma Pilger, Plantago intermedia DC., Plantago scopulorum (Fr.) N.M.Pavl., Plantago major f. scopulorum Fr. 
lodu-turbasammal  Sphagnum subsecundum Nees  
lodugladiool  Gladiolus tristis L. Gladiolus aestivalis Ingram, Gladiolus concolor Salisb., Gladiolus flavidus Ingram, Gladiolus fulvescens Ingram, Gladiolus spiralis Pers., Gladiolus tristis var. concolor (Salisb.) Baker 
loduhabe  Pogostemon Desf. Dolichostemon Bonati, Dysophylla Blume, Eusteralis Raf. 
lodujalg  Cyclosorus Link  
lodukannike  Viola uliginosa Besser  
lodumadar (rabamadar)  Galium uliginosum L.  
lodusasik  Leptinella dioica Hook.f.  Cotula dioica (Hook.f.) Hook.f. 
loduskapaania  Scapania irrigua (Nees) Nees  
lodutarn  Carex loliacea L.  
Loebneri magnoolia  Magnolia ×loebneri Kache Magnolia kobus × Magnolia stellata 
logaania  Logania R.Br., nom. cons.  Loghania Scop., nom. rej., Euosma Andrews, nom. rej. 
logaanialised  Loganiaceae R.Br. ex Mart., nom. cons.   
lohekeel  Dracoglossum Christenh.   
lohekrooton  Croton lechleri Müll.Arg. Croton draco var. cordatus Müll.Arg., Oxydectes lechleri (Müll.Arg.) Kuntze  
lohekübar  Dracopsis Cass.  
lohekübar  Dracopsis amplexicaulis (Vahl) Cass. Rudbeckia amplexicaulis Vahl 
lohelehine nõmmeküünal  Richea dracophylla R.Br. Cyrtanthe dracophylla Kuntze, Cystanthe dracophylla (R.Br.) Kuntze 
loheleht  Dracophyllum Labill.   
lohevõhk  Dracunculus Mill.  
lohk-vahalill  Hoya lacunosa Blume Otostemma lacunosum (Blume) Blume 
loigu-turbasammal  Sphagnum inundatum Russ.  
loim-vesipaunikas  Hydrocotyle vulgaris L.  
loimluga  Juncus ×inundatus Drej. Juncus balticus × Juncus filiformis Buch. 
loitev peekerlill  Penstemon utahensis Eastw.  
loitev tulinelk  Lychnis chalcedonica L. Silene chalcedonica (L.) E.H.L.Krause 
Loitlesbergeri peensammal (Loitlesbergeri niitsammal)  Fuscocephaloziopsis loitlesbergeri (Schiffn.) Váňa et L.Söderstr. Cephalozia loitlesbergeri Schiffn., Pleurocladula loitlesbergeri (Schiffn.) Konstant., Vilnet et A.V.Troitsky  
loitpuu  Peltophorum (Vogel) Benth.  
loitsu-inglitrompet  Brugmansia pittieri (Saff.) Moldenke Brugmansia affinis (Saff.) Moldenke, Brugmansia amesianum (R.E.Schult.) D'Arcy, Brugmansia aurea Lagerh., nom. illeg., Datura affinis Saff., Datura aurea (Lagerh.) Saff., Datura pittieri Saff., Methysticodendron amesianum R.E.Schult. 
lokkis vahalill  Hoya compacta C.M.Burton  
lollitulp  Tulipa boeotica Boiss. et Heldr.  Tulipa euanthiae Orph., Tulipa oculus-solis Heldr. ex Baker, Tulipa strangulata Heldr. ex Baker, Tulipa undulatifolia 'Boeotica' 
lomp-pungsammal  Bryum knowltonii Barnes  
londeesia  Londesia Fisch. et C.A.Mey.  
londoni kalanhoe  Kalanchoe ×kewensis hort. Kalanchoe bentii × Kalanchoe flammea 
londoni magnoolia  Magnolia 'Kewensis' Magnolia ×kewensis Pearce; Magnolia kobus × Magnolia salicifolia 
londoni makleia   Macleaya ×kewensis Turrill Macleaya cordata × Macleaya microcarpa 
londoni pihlakas  Sorbus ×kewensis hort.  
londoni piimalill  Euphorbia ×kewensis   
londoni sõrmkübar  Digitalis ×mertonensis Buxt. ex Darl. Digitalis grandiflora × Digitalis purpurea 
longanipuu (india dimokarp); vili: longan  Dimocarpus longan Lour. Dimocarpus pupilla Moon, nom. inval., Dimocarpus undulatus Wight, Euphoria cinerea (Turcz.) Radlk., Euphoria glabra Blume, Euphoria gracilis Radlk., Euphoria leichhardtii Benth., Euphoria longan (Lour.) Steud., nom. illeg., Euphoria longana Lam., Euphoria malaiensis (Griff.) Radlk., Euphoria microcarpa Radlk., Euphoria nephelioides Radlk., Euphoria undulata Wall., nom. inval., Euphoria verruculosa Salisb., Nephelium longan (Lour.) Hook., Nephelium longana (Lam.) Cambess. 
longleht  Codariocalyx Hassk.  Codoriocalyx Hassk.  
longus alfreedia  Alfredia cernua (L.) Cass. Alfredia squarosa Tausch, Alfredia stenolepis Kar. et Kir., Silybum cernuum (L.) Gaertn.  
longus aspar  Asparagus deflexus Bak.  
longus benkoomia  Bencomia moquiniana Webb et Berthel.  
longus bilbergia  Billbergia nutans H.Wendl. ex Regel  
longus drüpeetes  Drypetes pendula Ridl.  
longus ebahüatsint (longus siniliilia)  Hyacinthoides non-scripta (L.) Chouard ex Rothm. Endymion non-scriptus (L.) Garcke, Endymion nutans (Sm.) Dumort., Hyacinthus non-scriptus L., Scilla cernuus (L.) Willk., Scilla festalis Salisb., nom. illeg., Scilla non-scripta Hoffmanns. et Link, Scilla nutans Sm. 
longus helmikas  Melica nutans L.  
longus juuskõrkjas (longus kõrkjas)  Isolepis cernua (Vahl) Roem. et Schult. Cyperus ambiguus Steud., nom. illeg., Cyperus pumilio Nees, nom. inval., Cyperus pumilio Steud., Eleogiton cernua (Vahl) A.Dietr., Fimbristylis pygmaea Vahl, Isolepis brachyphylla J.Presl et C.Presl, Isolepis brevifolia J.Presl et C.Presl, Isolepis brevis (d'Urv.) Brongn., Isolepis chaetodes Link, Isolepis chlorostachya Nees, Isolepis controversa Steud., Isolepis erubescens Steud., Isolepis furcata Nees et Meyen, Isolepis fuscata Meyen ex Boeckeler, Isolepis heterolepis Steud., Isolepis heterophylla Steud., Isolepis kochii Steud., Isolepis leptalea (Koch) Schult., Isolepis leptocaulis Torr., Isolepis magellanica Gaudich., Isolepis meyeniana Nees, Isolepis microcarpa Nees, Isolepis minaae (Tod.) Parl., Isolepis modesta Phil., Isolepis monostachya Phil., nom. illeg., Isolepis multicaulis Schltdl., Isolepis nervosa var. campana (A.Terracc.) Nyman, Isolepis nervosa var. sicula (C.Presl) Nyman, Isolepis numidiana (Vahl) Roem. et Schult., Isolepis pholiodes Steud., Isolepis prolifera Melliss, nom. illeg., Isolepis pumila Link, Isolepis pumilo Boeckeler, Isolepis punctulata Steud., Isolepis purpurascens Steud., Isolepis pygmaea (Vahl) Kunth, Isolepis riparia R.Br., Isolepis rupestris Kunth, Isolepis saviana Schult., nom. illeg., Isolepis savii (Sebast. et Mauri) Fourr., Isolepis setosa Raoul ex A.Rich., Isolepis sicula C.Presl, Isolepis striatella Steud., Isolepis subprolifer Boeckeler, Isolepis tenuipes C.Presl, Isolepis tenuis C.Presl, Isolepis trachycarpa Boeckeler, nom. inval., Isolepis trigyna Kunze ex Boeckeler, nom. inval., Schoenoplectus cernuus (Vahl) Hayek, Schoenoplectus savii (Sebast. et Mauri) Palla, Schoenus nitens (R.Br.) Poir., Scirpus acicularis Ucria, nom. illeg., Scirpus aphyllus Boeckeler, Scirpus arechavaletae Boeckeler, Scirpus brevis d'Urv., Scirpus cernuus Vahl, Scirpus chaetodes Link, Scirpus chloroticus Phil., Scirpus filiformis Savi, nom. illeg., Scirpus gracilis Koch, nom. illeg., Scirpus hookeri Kunth, Scirpus leptaleus Koch, Scirpus microstachys Phil., nom. illeg., Scirpus minaae Tod., Scirpus minimus Hook. et Arn., Scirpus modestus (Phil.) F.Phil., Scirpus nervosus var. campanus A.Terracc., Scirpus nervosus var. siculus (C.Presl) A.Terracc., Scirpus nudipes Griseb., Scirpus numidianus Vahl, Scirpus pictus Boeckeler, Scirpus pumilus Willd. ex Kunth, Scirpus pygmaeus (Kunth) A.Gray, nom. illeg., Scirpus riparius (R.Br.) Poir., nom. illeg., Scirpus savii Sebast. et Mauri, Scirpus setaceus var. pygmaeus (Vahl) Boeckeler, Scirpus setaceus var. pygmaeus (Kunth) Boeck., Scirpus setaceus var. savii (Sebast. et Mauri) Boeckeler, Scirpus subprolifer Boeckeler, Scirpus subtilis Boeckeler, Scirpus terminalis Phil.; incl. Isolepis cernua var. meruensis (R.W.Haines et Lye) Muasya [Isolepis meruensis R.W.Haines et Lye]; Isolepis cernua var. platycarpa (S.T.Blake) Muasya [Isolepis platycarpa (S.T.Blake) Soják, Scirpus platycarpus S.T.Blake]; Isolepis cernua var. setiformis (Benth.) Muasya [Eleogiton verruculosa (Steud.) A.Dietr., Isolepis eckloniana Schrad., nom. illeg., Isolepis ptycholeptos Steud., Isolepis setiformis (Benth.) K.L.Wilson, Isolepis verrucosula (Steud.) Nees, Scirpus arenarius Benth., nom. illeg., Scirpus psammophilus S.T.Blake, Scirpus setiformis (Benth.) S.T.Blake, Scirpus verrucosulus Steud.] 
longus karuohakas  Carduus nutans L.  
longus kellukas (longus leianakellukas)  Campanula pendula M.Bieb. Campanula alliariifolia Rchb., nom. illeg., Campanula antiqua (Kolak.) Kolak. et Serdyuk., Campanula transcaucasica (Sommier et Levier) Kolak. et Serdyuk., Symphyandra antiqua Kolak., Symphyandra pendula (M.Bieb.) A.DC., Symphyandra transcaucasica (Sommier et Levier) Grossh. 
longus kibuvits  Rosa pendulina L. Ozanonia alpina (L. ex Hartm.) Gand., Rosa adenophora Kit., Rosa adjecta Déségl., Rosa affinis Sternb., Rosa alpina L., Rosa alpiniformis Haynald ex Borbás, Rosa aucuparioides Debeaux, Rosa balcanica Dimitrov, Rosa balsamea Kit., Rosa brandisii J.B.Keller ex Wiesb., Rosa cinnamomea L. 1753, Rosa cinnamomea var. globosa Desv., Rosa coccialba Kmet, Rosa croatica Kit., Rosa detonsa Debeaux, Rosa diplacantha (Borbás) Heinr.Braun, Rosa filispina Debeaux, Rosa glandulosa Bellardi, Rosa hybrida Vill., Rosa inermis Turra, Rosa intercalaris Déségl., Rosa laevis (Ser. ex H.Christ) Dalla Torre et Sarnth., Rosa lagenaria Vill., Rosa majalis var. globosa (Desv.) P.V.Heath, Rosa malyi A.Kern., Rosa monspeliaca Gouan, Rosa odoratissima Scop., Rosa pendula Roth, Rosa pendula Salisb., Rosa pimpinellifolia subsp. alpina L. ex Hartm., Rosa pyrenaica Gouan, Rosa recurva Kit., Rosa reversa W.D.J.Koch, Rosa rubrifolia var. glandulosa Bellardi ex Ser., Rosa rupestris Crantz, Rosa semisimplex (Borbás) Heinr.Braun, Rosa setosa (Ser.) Dalla Torre et Sarnth., Rosa stenodonta (Borbás) Heinr.Braun, Rosa tenuiflora (Borbás) Heinr.Braun, Rosa turbinata Vill., Rosa villarsii Tratt. ex Link 
longus kikkapuu  Euonymus lucidus D.Don Euonymus lucida D.Don, Euonymus pendulus Wall. 
longus kirsipuu  Prunus pendula Maxim. Prunus subhirtella var. pendula Y.Tanaka 
longus kivirik  Saxifraga cernua L.  
longus kolmiklill  Trillium cernuum L.  
longus kuldkann  Helianthemum cernuum L.  
longus käbikroon  Conostephium pendulum Benth.  
longus lauk  Allium nutans L.  
longus linnupiim  Ornithogalum nutans L. Myogalum thirkeanum K.Koch 
longus luste  Bromus squarrosus L.  
longus metsvits  Lysimachia clethroides Duby  
longus piimalill  Euphorbia pendula Boiss.  
longus pirnik  Pohlia nutans (Hedw.) Lindb.  
longus priimula  Primula flaccida Balakr. Primula nutans Delavay 
longus põisrohi  Silene nutans L.  
longus pühvlihein  Stenotaphrum secundatum (Walter) Kuntze  
longus rebashein  Amaranthus caudatus L. Amaranthus abyssinicus L.H.Bailey, Amaranthus alopecurus Hochst. ex A.Br. et C.D.Bouché, Amaranthus cararu Moq., Amaranthus dussii Sprenger, Amaranthus edulis Speg., Amaranthus leucocarpus S.Watson, Amaranthus leucospermus S.Watson, nom. illeg., Amaranthus mantegazzianus Pass., Amaranthus maximus Mill., Amaranthus pendulinus Moq., Amaranthus pendulus Moq., Euxolus arvensis Rojas Acosta 
longus rippsammal  Antitrichia curtipendula (Hedw.) Brid.  
longus ruse  Bidens cernua L. Coreopsis bidens L. 
longus salvei  Salvia nutans L.  
longus sorgo (džugaraa)  Sorghum cernuum (Ard.) Host Andropogon compactus Brot., Andropogon sorghum Roxb., Andropogon sorghum var. cernuus Koern., Andropogon sorghum subsp. sativus var. cernuus Hack. ex A.DC. et C.DC., Andropogon sorghum var. truchmenorum Koern., Holcus cernuus Arduino, Holcus compactus Lam., ?Holcus dora Mieg, Sorghum bicolor var. cernuum (Arduino) Ghiça, Sorghum truchmenorum K.Koch, Sorghum vulgare var. cernuum Fiori et Paol. 
longus tarn  Carex prolixa Fries Carex acuta × Carex elata; Carex acuta L. subsp. prolixa (Fr.) Nyman 
longus tondipea  Dracocephalum nutans L.  
longus tähtsorgo  Sorghastrum nutans (L.) Nash  
longus vesisaba  Saururus cernuus L.  
longuslehine kibuvits  Rosa clinophylla Thory Ernestella involucrata (Roxb. ex Lindl.) Germ., Rosa involucrata Roxb. ex Lindl., Rosa lindleyana Tratt., Rosa lyellii Lindl., Rosa palustris Buch.-Ham. ex Lindl., Rosa tomentosa Schleich. ex Crép.; incl. Rosa lyellii Lindl. 
longusõieline hundihammas  Astragalus penduliflorus Lam.  
longusõieline liilia  Lilium cernuum Kom. Lilium changbaishanicum J.J.Chien, Lilium graminifolium H.Lev. et Vaniot, Lilium palibinianum Y.Yabe 
longusõieline sirel  Syringa reflexa C.K.Schneid. Syringa komarowii C.K.Schneid. subsp. reflexa (C.K.Schneid.) P.S.Green et M.C.Chang 
lontis tulp  Tulipa heterophylla (Regel) Baker Eduardoregelia heterophylla (Regel) Popov, Orithyia heterophylla Regel 
lontkress  Warea Nutt.   
lontpõõsalaadsed [selts]  Garryales Lindl.  
lontpõõsalised  Garryaceae Lindl., nom. cons. Aucubaceae Bercht. et J.Presl 1825, Aucubaceae J.Agardh 1858 
lontpõõsas  Garrya Douglas ex Lindl.  
lontpõõsas  Garrya elliptica Douglas ex Lindl.  
lontseeme  Phryma L.  
lontseeme  Phryma leptostachya L. Leptostachya leptostochya (L.) MacMill., Phryma asiatica O.Deg. et I.Deg., Phryma oblongifolia Koidz.  
lontseemnelised  Phrymaceae Schauer, nom. cons.   
lood-angervars  Vincetoxicum hirundinaria Medik. Antitoxicum officinale (Moench) Pobed., Asclepias vincetoxicum L., Cynanchum vincetoxicum (L.) Pers., Vincetoxicum officinale Moench 
lood-jõhvsammal  Ditrichum flexicaule (Schwaegr.) Hampe  
lood-keerdsammal  Tortella tortuosa (Hedw.) Limpr.  
lood-ristirohi  Senecio integrifolius (L.) Clairv. Cineraria alpina Huds., Cineraria aurantiaca Besser, Cineraria campestris DC., Cineraria campestris Retz., Cineraria capitata Ledeb., Cineraria collina Salisb., Cineraria glabella Turcz. ex DC., Cineraria heldreichii (Boiss.) Nyman, Cineraria helenitis Georgi, Cineraria integrifolia (L.) Murray, Cineraria integrifolia With., Cineraria korabensis Kümmerle et Jáv., Cineraria microrhiza Schur, Cineraria parnassi (Boiss. et Heldr.) Nyman, Cineraria pratensis Hoppe ex Rchb., Cineraria pratensis Hoppe, Cineraria wolffii Schur ex Nyman, Othonna integrifolia L., Senecio campestris (Retz.) DC., Senecio czernjaevii Minderova, Senecio heldreichii Boiss., Senecio korabensis, Senecio parnassi Boiss. et Heldr., Senecio pratensis DC., Senecio succisifolius Kom., Tephroseris campestris (Retz.) Rchb., Tephroseris czernjaevii, Tephroseris integrifolia (L.) Holub, Tephroseris pratensis (Rchb.) Griseb. et Schenk 
lood-skapaania  Scapania calcicola (H.Arn. et J.Perss.) Ingham  
lood-tuhkpuu  Cotoneaster canescens Vestergr. ex B.Hylmö  
loode-hunditubakas  Hieracium cauri Üksip  
loodehmik  Abietinella Müll.Hal.  
looderodo (loodekail)  Rhododendron ×columbianum (Piper) Harmaja Rhododendron groenlandicum × Rhododendron neoglandulosum; Ledum columbianum Piper, Ledum glandulosum var. columbianum (Piper) C.L.Hitchc. 
loodtimut (arutimut)  Phleum phleoides (L.) H.Karst. Chilochloa boehmeri P.Beauv., Phleum boehmeri Wibel, Phleum phalarioides Koeler, Phalaris phleoides L. 
looduslik kaheteranisu  Triticum dicoccoides (Körn. ex Asch. et Graebn.) Schweinf. Triticum sativum Lam. var. dicoccoides Körn. ex Asch. et Graebn., Triticum turgidum L. subsp. dicoccoides (Körn. ex Asch. et Graebn.) Thell. 
looduslik üheteranisu  Triticum baeoticum Boiss. Triticum aegilopoides Link, Triticum spontaneum Flaksb. 
look-tulivõhk  Arisaema franchetianum Engl. Arisaema bogneri P.C.Boyce et H.Li, Arisaema delavayi Buchet, Arisaema monbeigii Gamble ex C.E.C.Fisch., Arisaema purpureogaleatum Engl. 
lookjas mägimänd  Pinus mugo subsp. mugo Pinus fischeri Booth ex Lawson, Pinus magellensis Schouw, Pinus montana Mill., Pinus montana var. prostrata Tubeuf, Pinus mugho Laichard, Pinus mugo var. mughus (Scop.) Zenari, Pinus mugo subsp. mughus (Scop.) Domin, Pinus mughus Scop., Pinus squamosa Bosc ex Loudon; incl. Pinus mugo var. pumilio (Haenke) Zenari 
looklev forsüütia  Forsythia suspensa (Thunb.) Vahl  
looklev kibuvits  Rosa flexuosa A.Rau Rosa jundzillii Besser var. flexuosa (A.Rau) Rouy 
looklev tulivõhk   Arisaema tortuosum (Wall.) Schott Arisaema commutatum Schott, Arisaema curvatum Kunth sensu Hook.f., Arisaema curvatum (Roxb.) Kunth, Arisaema filiforme Thwaites, Arisaema helleborifolium Schott, Arisaema neglectum Schott, Arisaema sivadasanii S.R.Yadav et al., Arisaema steudelii Schott, Arisaema tortuosum Stendh. ex Engl., Arum curvatum Roxb., Arum tortuosum Wall. 
loonas  Lonas annua (L.) Vines et Druce  
loor-piimalill  Euphorbia loricata Lam.  
loor-sõrmlehik  Schefflera pueckleri (K.Koch) Frodin Tupidanthus calyptratus Hook.f. et Thomson 
loorber-lõunasinikas  Trochocarpa laurina (Rudge) R.Br.  
loorber-näsiniin  Daphne laureola L.  
loorberhaakea  Hakea laurina R.Br.  
loorberilehine kannatuslill  Passiflora laurifolia L.  
loorberilehine käsnviljak  Hydnocarpus pentandrus (Buch.-Ham.) Oken Chilmoria pentandra Buch.-Ham., Hydnocarpus laurifolius Dennst. ex Sleumer, Hydnocarpus wightianus Blume 
loorberilehine õlipuu  Olea capensis L. Olea laurifolia Lam. 
loorberipuulaadsed [selts]  Laurales Juss. ex Bercht. et J.Presl  
loorberipuulised (loorberilised)  Lauraceae Juss., nom. cons.  Cassythaceae Bartl. ex Lindl., nom. cons., Perseaceae Horan. 
loorberkirsipuu   Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder Laurocerasus Duh., Cerasus sect. Laurocerasus (Duh.) G.Don, Cerasus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehb., Cerasus subsect. Laurocerasi (Duh.) Ser., Prunus sect. Laurocerasus (Duhamel) Torr. et A.Gray, Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder, Prunus subsect. Laurocerasus (Duh.) Koehne  
loorberkirsipuu   Laurocerasus Duh. Laurocerasus Duh., Cerasus sect. Laurocerasus (Duh.) G.Don, Cerasus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehb., Cerasus subsect. Laurocerasi (Duh.) Ser., Prunus sect. Laurocerasus (Duhamel) Torr. et A.Gray, Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder, Prunus subsect. Laurocerasus (Duh.) Koehne  
loorberlehik  Daphniphyllum Blume   
loorberlehikulised  Daphniphyllaceae Müll.Arg., nom. cons.   
loorberpappel  Populus laurifolia Ledeb.  
loorbertamm  Quercus laurifolia Michx.  
loorbervaher  Acer laurinum Hassk. Acer chionophyllum Merr., Acer decandrum Merr., Acer garrettii Craib, Acer longicarpum Hu et W.C.Cheng, Acer macropterum T.Z.Hsu et H.Sun, Acer niveum Blume, Acer philippinum Merr.  
loorbervärnik  Tristaniopsis laurina (Sm.) Peter G.Wilson et J.T.Waterh. Melaleuca laurina Sm., Tristania laurina (Sm.) R.Br. 
lootoselised  Nelumbonaceae A.Rich., nom. cons.   
lootsiklehikulised  Lembophyllaceae Broth.  
lootusepõõsas  Hylandia Airy Shaw  
lootusepõõsas  Hylandia dockrillii Airy Shaw  
lootusetu lõvileht  Leontice incerta Pall.  
Lorentzi kebratšopuu  Schinopsis quebracho-colorado (Schltdl.) Barkl. et T.Mey. Schinopsis lorentzii (Griseb.) Engl. 
lossi-iileks  Ilex ×altaclerensis (Loudon) Dallim. Ilex aquifolium × Ilex perado 
lossi-paksjalg  Pachypodium windsorii Poiss. Pachypodium baronii var. windsorii (Poiss.) Pichon 
Loureiro datlipalm  Phoenix loureiroi Kunth Phoenix hanceana Naudin, Phoenix hanceana Naudin ex Hance, nom. nud., Phoenix humilis Royle ex Becc., nom. illeg., Phoenix ouseleyana Griff., Phoenix pedunculata Griff., Phoenix pusilla Lour., nom. illeg., Phoenix pygmaea Raeusch., nom. inval., Phoenix robusta (Becc.) Hook.f. 
Lowndesi kivirik  Saxifraga lowndesii Harry Sm.  
lubav potentsipuu  Ptychopetalum olacoides Benth. Acanthea virilis Benth., Acanthea virilis Pharm. ex Wehmer, Dulacia inoptiflora (Miers.) O.Kuntze, Liriosma inopiflora Miers, Liriosma micrantha Spruce ex Engl., Liriosma ovata Miers 
lubi-allikasammal  Philonotis calcarea (B., S. et G.) Schimp.  
lubi-hümenostüülium  Hymenostylium recurvirostrum (Hedw.) Dix.  
lubi-juuslehik  Cirriphyllum tenuinerve (Lindb.) Wijk et Marg.  
lubi-karvkeerik  Syntrichia calcicola J.J.Amann Tortula ruralis var. calcicola (J.J.Amann) Barkman 
lubi-lehiksammal  Plagiomnium rostratum (Schrad.) T.Kop.  
lubi-lesiksammal  Pseudoleskeella catenulata (Schrad.) Kindb.  
lubi-lühikupar  Brachythecium glareosum (Spruce) B., S. et G.  
lubi-niithammas  Didymodon tophaceus (Brid.) Lisa  
lubi-pisikaanik (lubi-tömpkaanik)  Serpoleskea confervoides (Brid.) Loeske  Amblystegiella confervoides (Brid.) Loeske, Amblystegium confervoides (Brid.) Schimp., Apterygium confervoides (Brid.) Kindb., Hypnum confervoides Brid., Leskea confervoides (Brid.) Spruce, Platydictya confervoides (Brid.) H.A.Crum, Stereodon confervoides (Brid.) Brid.  
lubi-silekupar  Gymnostomum calcareum Nees et Hornsch.  
lubi-sirbik  Drepanocladus sendtneri (Schimp. ex H.Müll.) Warnst.  
lubi-vasksammal (lubi-käändlehik, lubi-kuldsammal)  Campylidium calcareum (Crundw. et Nyholm) Ochyra  Campylium calcareum Crundw. et Nyholm, Campylophyllopsis calcarea (Crundw. et Nyholm) Ochyra, Campylophyllum calcareum (Crundw. et Nyholm) Hedenäs  
lubikas  Sesleria Scop.  
lubiseligeeria  Seligeria calcarea (Hedw.) B., S. et G.  
lubjalembene kannuslill  Centranthus calcitrapa (L.) Dufr. Rittera calcitrapa (L.) Raf., Valeriana annua Gray, Valeriana calcitrapa L., Valeriana laciniata Salisb., Valeriana parviflora Miégev., Valeriana rotundifolia Sibth. et Sm., Valeriana steveni Ledeb. 
lubjalembene mägisibul  Sempervivum calcareum Jordan  
ludiisia  Ludisia A.Rich.  
ludiisia  Ludisia discolor (Ker Gawl.) A.Rich.  
Ludlowi pojeng  Paeonia ludlowii (Stern et G.Taylor) D.Y.Hong  Paeonia delavayi subsp. ludlowii (Stern et G.Taylor) B.A.Shen, Paeonia ludlowii (Stern et G.Taylor) J.J.Li et D.Z.Chen, Paeonia lutea subsp. ludlowii (Stern et G.Taylor) Halda, Paeonia lutea var. ludlowii Stern et G.Taylor, Paeonia lutea 'Sherriff's Variety'. 
Ludlowi rodo (Ludlowi rodododendron)  Rhododendron ludlowii Cowan  
ludviigia  Ludwigia L. Corynostigma C.Presl, Cubospermum Lour., Danthia Steud., Dantia Boehm., Diplandra Raf., Fissendocarpa (Haines) Bennet, Isnardia L., Jussiaea L., Ludwigiantha (Torr. et A.Gray) Small, Nematopyxis Miq., Nemotopyxis Miq., Oocarpon Micheli, Prieuria DC., Quadricosta Dulac 
Ludwigi tamm  Quercus ×ludoviciana Sarg. Quercus falcata var. pagodifolia × Quercus phellos 
luga  Juncus L.  
luga-stepirohi  Stipa juncea L.  Stipa celakovskyi Martinovsky 
luganartsiss  Narcissus jonquilla L. Narcissus flavus Lag., Narcissus juncifolius Salisb., Narcissus medius M.Roem., Narcissus minor Haw., Narcissus similis Steud., Narcissus webbii Parl. 
lugatarn  Carex nigra (L.) Reichard subsp. juncella (Fr.) Lemke Carex juncella (Fr.) Th. Fr., Carex goodenowii Gay b. juncella Fr. 
luht-kastevars  Deschampsia cespitosa (L.) P.Beauv. Aira caespitosa L. 
luht-kibuvits  Rosa suffulta Greene Rosa alcea Greene, Rosa arkansana Porter var. suffulta (Greene) Cockerell, Rosa conjuncta Rydb., Rosa pratincola Greene  
luht-kuuskjalg  Pedicularis furbishiae S.Watson  
luhttarn  Carex elata Bell. ex All. Carex stricta Gooden. 
luide-aruhein  Festuca rubra subsp. arenaria (Osbeck) F.Aresch. Festuca arenaria Osbeck, Festuca villosa Schweigg. 
luide-habehein  Andropogon provincialis Lam.  
luidekaer  Ammophila Host  
luidekastik × Ammocalamagrostis P.Fourn. ×Calammophila Brand, Calamagrostis × Ammophila 
luidepaju  Salix syrticola Fernald  
luigelill  Butomus L.  
luigelillelised  Butomaceae Mirb., nom. cons. Butomaceae Rich., nom. cons. 
luite-harakalatv  Erysimum capitatum (Dougl. ex Hook.) Greene var. capitatum  Cheiranthus capitatus Douglas ex Hook., Cheirinia aspera (Nutt.) Britt., Erysimum arkansanum Nutt., Erysimum asperum (Nutt.) DC., Erysimum elatum Nutt., Erysimum moniliforme Eastw., Erysimum wheeleri Rothrock 
luitemänd (tuulemänd)  Pinus sylvestris f. deflexa K.Eichwald  
luitesilla (luite-siniliilia)  Scilla verna Hudson  
lukuulia  Luculia Sweet  
lulo-maavits; vili: lulo  Solanum quitonense Lam. Solanum angulatum Ruiz et Pav., Solanum quitense Kunth 
lume-eukalüpt  Eucalyptus pauciflora Sieber ex Spreng.  
lumekuninganna (harjakas torukäpp)  Coelogyne cristata Lindl.  
lumekupp  Eranthis Salisb.  
lumelemb-mägidik  Desideria himalayensis (Cambess.) Al-Shehbaz  Cheiranthus himalayensis Cambess., Christolea himalayensis (Cambess.) Jafri, Ermania himalayensis (Cambess.) O.E.Schulz, Oreoblastus himalayensis (Cambess.) Suslova  
lumepall  Viburnum opulus L. f. roseum L.  
lumepalm  Rhapidophyllum H.Wendl. et Drude  
lumepalm  Rhapidophyllum hystrix (Fraser ex Thouin) H.Wendl. et Drude Chamaerops hystrix (Fraser ex Thouin) Pursh, Corypha hystrix Fraser ex Thouin, Rhapis caroliniana Kunth, Sabal hystrix (Fraser ex Thouin) Nutt. 
lumeroos (seatubakas)  Helleborus L.  
lumi-ebajasmiin  Philadelphus ×nivalis Jacques Philadelphus nivalis Jacques; Philadelphus coronarius × Philadelphus pubescens 
lumi-emajuur  Gentiana algida Pall. Gentiana frigida var. algida (Pall.) Ledeb., Gentianodes algida (Pall.) Á.Löve et D.Löve, Pneumonanthe algida (Pall.) F.W.Schmidt 
lumi-hõlstjalg  Notholaena nivea (Poir.) Desv. Argyrochosma nivea (Poir.) Windham, Cincinalis nivea (Poir.) Desv., Gymnogramma nivea (Poir.) Mett., Pellaea nivea (Poir.) Prantl, Pteris nivea Poir. 
lumi-jänesekäpp  Leontopodium nivale (Ten.) Huet ex Hand.-Mazz. Antennaria nivalis Ten. ex Nyman, Gnaphalium nivale Ten., Leontopodium alpinum subsp. nivale (Ten.) Tutin, Leontopodium nivale subsp. nivale 
lumi-karusmari   Ribes niveum Lindl. Grossularia nivea (Lindl.) Spach 
lumi-kivijugapuu  Podocarpus nivalis Hook.  
lumi-kortsleht  Alchemilla pentaphyllea L.  
lumi-kuslapuu  Lonicera ×purpusii Rehder Lonicera fragrantissima × Lonicera standishii 
lumi-neitsikummel  Tanacetum niveum  
lumi-piiphein  Luzula nivea (Nathh.) DC. Juncoides nivea (Nathh.) Kuntze, Juncus niveus Nathh. 1756, Juncus niveus L. 1759 
lumi-pirnipuu  Pyrus nivalis Jacq.  
lumi-varbkivirik (lumikivirik)  Micranthes nivalis (L.) Small Dermasea nivalis (L.) Haw., Micranthes kumlienii Small, Robertsonia nivalis (L.) Link, Saxifraga kumlienii (Small) Fedde, Saxifraga nivalis L., Saxifraga obtusa Nasarow 
lumihein  Chionochloa Zotov  
lumikelluke  Galanthus L.  
lumikellukjas lauk  Allium galanthum Kar. et Kir. Allium pseudocepa Schrenk 
lumikevadik  Draba fladnizensis Wulf.  
lumilauk  Allium zebdanense Boiss. et Noë Allium chionanthum Boiss., Allium candolleanum Albov 
lumilehikulaadsed [selts]  Hedwigiales Ochyra  
lumimaran  Potentilla nivalis Torr.  
lumimari  Symphoricarpos Duhamel  
lumivalge budleia  Buddleja nivea Duthie  
lumivalge bömeeria (ramjee)  Boehmeria nivea (L.) Gaudich.  
lumivalge krookus  Crocus niveus Bowles   
lumivalge kurekell  Aquilegia nivea Baumg. et Reut.  
lumivalge priimula  Primula chionantha Balf.f. et Forrest  
lumivalge rodo (lumivalge rododendron)  Rhododendron niveum Hook.f.  
lummav lumihein  Chionochloa conspicua (G.Forst.) Zotov Achnatherum conspicuum (E.Forst.) P.Beauv., Agrostis conspicua (G.Forst.) Roem. et Schult., Agrostis lutescens Banks et Sol. ex Hook.f., nom. inval., Agrostis sericea Banks et Sol. ex Hook.f., nom. inval., Arundo conspicua G.Forst., Calamagrostis conspicua (E.Forst.) J.F.Gmel., Cortaderia conspicua (E.Forst.) Stapf, Cortaderia conspicua (G.Forst.) Conert, Danthonia pentaflora Colenso, Deyeuxia conspicua (E.Forst.) Zotov 
lummav ripplõug  Maurandya purpusii Brandegee  
lupiin (hundiuba)  Lupinus L.  
lupiin-ristik  Trifolium lupinaster L.  
lursik  Beesia Balf.f. et W.W.Sm.  
lursslill  Actaea sect. Cimicifuga (Wernisch.) DC.   --> Cimicifuga; Actaea subg. Cimicifuga (L. ex. Wernisch.) Prantl 
lursslill  Cimicifuga Wernisch.  
lurssvili  Corispermum L.  
Luscombe'i rodo (Luscombe'i rododendron)  Rhododendron luscambei Wat.  
lusik-kalanhoe  Kalanchoe nyikae Cuf.  Kalanchoe grandiflora Wight et Arn. 
lusikkivirik  Saxifraga cochlearis Rchb.  
lusikpuu  Cunonia L. Cunonia Mill., nom. rej. 
lusikpuulised  Cunoniaceae R.Br., nom. cons.  
lusiksammal   Liochlaena Nees   
luste  Bromus L. incl. Anisantha K.Koch, Bromopsis (Dumort.) Fourr., Ceratochloa P.Beauv., Zerna Panz. 
lutik-naistepuna  Hypericum coris L.  
lutikkäpp  Orchis coriophora L.  
lutsern  Medicago L., nom. cons.  
Lutzi kuusk  Picea ×lutzii Little Picea glauca × Picea sitchensis 
luud-eerika  Erica scoparia L.  
luud-kassitapp  Convolvulus scoparius L.f.  
luud-lõunamürt  Leptospermum scoparium J.R.Forst. et G.Forst.  
luud-nõmmeküünal  Richea scoparia Hook.f. Cystanthe scoparia (Hook.f.) Kuntze 
luudaspar  Asparagus scoparius Lowe  
luuderohi  Hedera L.  
luuderohi-lehtertapp  Ipomoea hederacea Jacq. Cleiemera hederacea (Jacq.) Raf., Cleiemera hirsuta Raf., Convolvulus caeruleus (Roxb.) Spreng., Convolvulus hederaceus (Jacq.) Spreng., nom. illeg., non L., Convolvulus hederifolius Salisb., Ipomoea avicularis Raf., Ipomoea barbata Roth, Ipomoea barbigera Sweet, Ipomoea caerulea Roxb., Ipomoea caerulea Koenig ex Roxb., nom. superfl., Ipomoea desertorum House, Ipomoea hirsuta hort., nom. inval., Ipomoea phymatodes Spreng., Ipomoea scabra Schult., nom. illeg., non Forssk., Ipomoea scabrida Roem. et Schult., Pharbitis purpurea Asch., nom. illeg., non (L.) Voigt, Pharbitis barbigera (Sweet) G.Don, Pharbitis hederacea (Jacq.) Choisy, Pharbitis scabra (sensu J.F.Gmel.) G.Don 
luuderohulehine ristirohi  Senecio macroglossus DC.  
luudjas luste  Bromus scoparius L.  
luudjas puju (pöörispuju)  Artemisia scoparia Waldst. et Kit. Artemisia gracilis L'Hér. ex DC. 
luudjumikas  Mantisalca Cass.  
luudmagun   Papaver triniifolium Boiss.   
luudmelaleuka  Melaleuca uncinata R.Br.  
luudpõõsas  Cytisus Desf., nom. cons. incl. Sarothamnus Wimm. 
luukum-marmelaadipuu; vili: luukum  Pouteria lucuma (Ruiz et Pav.) Kuntze Achras lucuma Ruiz et Pav., Lucuma bifera Molina, Lucuma biflora J.F.Gmel., Lucuma obovata Kunth, Lucuma turbinata Molina, Pouteria insignis Baehni, Richardella lucuma (Ruiz et Pav.) Aubrév. 
luulu-kirveskaktus  Pelecyphora aselliformis Ehrenb.  
luulu-siilikkaktus  Echinopsis spachiana (Lemaire) Friedrich et Rowley  Cereus spachiana Lemaire, Trichocereus spachianus (Lemaire) Riccobono, Trichocereus santiaguensis (Spegazzini) Backeberg 
luulukaktus  Epithelantha F.A.C.Weber ex Britton et Rose  
luulukaktus  Epithelantha micromeris (Engelm.) F.A.C.Weber ex Britton et Rose Epithelantha densispina Bravo 
luulupuu  Virola Aubl.  
luulusalvei  Salvia divinorum Epling et Jativa  
luuma  Luma A.Gray  
luupuu  Alangium Lam., nom. cons.  
luupuulised  Alangiaceae DC., nom. cons.   --> Cornaceae 
luuviljaline leesikas  Arctostaphylos pringlei Parry var. drupacea Parry Arctostaphylos drupacea (Parry) Macbr. 
lõbus kanaariküünal  Isoplexis isabelliana (Webb) Masf.  Digitalis isabelliana (Webb) Linding. 
lõhehammas  Dicranodontium Bruch et Schimp.  
lõhekellukas  Campanula petrophila Rupr.  
lõhenev banaan  Musa schizocarpa N.W.Simmonds  
lõhesammal  Lophoziopsis Konstant. et Vilnet  
lõhestunud kratikübar  Rehmannia angulata (Oliv.) Hemsl. Rehmannia glutinosa var. angulata Oliv. 
lõhestunud võilill  Taraxacum laciniosum Dahlst.  
lõhikhibisk  Hibiscus schizopetalus (Dyer) Hook.f.  Hibiscus rosa-sinensis var. schizopetalus Dyer 
lõhikhuul  Anoectochilus Blume, nom. cons. Anecochilus Blume, orth. var., Anectochilus Blume, orth. var., Chrysobaphus Wall. 
lõhiksamblalaadsed [selts]  Lophoziales Schljakov   
lõhiksammal  Lophozia (Dumort.) Dumort.  Jungermannia sect. Lophozia Dumort.  
lõhikõis  Asyneuma Griseb. et Schenck  
lõhine kalimeris  Kalimeris incisa (Fisch.) DC. Aster incisus Fisch. 
lõhine kivikress  Aethionema schistosum Boiss. et Ky.  
lõhine lutsern  Medicago laciniata (L.) Mill.  
lõhine sedreel  Cedrela fissilis Vell. Cedrela alliacea Ducke, Cedrela barbata C.DC., Cedrela brasiliensis A.Juss., Cedrela brunellioides Rusby, Cedrela elliptica Rizzini et Heringer, Cedrela hirsuta C.DC., Cedrela longiflora C.DC, Cedrela macrocarpa Ducke, Cedrela pachyrhachis C.DC., Cedrela pilgeri C.DC., Cedrela regnellii C.DC., Cedrela tubiflora Bertoni, Surenus fissilis (Vell.) Kuntze 
lõhine uniohakas  Dipsacus laciniatus L.  
lõhis-mungalill  Tropaeolum peregrinum L. Tropaeolum canariense hort. ex Lindl. et T.Moore 
lõhisjatrofa  Jatropha multifida L.  
lõhiskellukas   Isotoma (R.Br.) Lindl. Laurentia subg. Isotoma (R.Br.) Peterm., Laurentia sect. Isotoma (R.Br.) E.Wimm., Lobelia sect. Isotoma R.Br.  
lõhiskuparsamblad [klass]  Andreaeopsida J.H.Schaffn.  
lõhislehine giilia  Gilia laciniata Ruíz et Pav.  
lõhislehine harilik vereurmarohi  Chelidonium majus var. laciniatum (Mill.) Syme  
lõhislehine hibisk  Hibiscus diversifolius Jacq.  
lõhislehine jänesekapsas  Oxalis laciniata Cav.  
lõhislehine kannike  Viola chaerophylloides (Regel) W.Becker Viola dentariifolia H.Boissieu, Viola napellifolia Nakai 
lõhislehine kassinaeris  Malva alcea L. subsp. excisa (Rchb.) Holub Malva excisa Rchb. 
lõhislehine kolmharkpalm  Trithrinax schizophylla Drude Diodosperma burity H.Wendl., Trithrinax biflabellata Barb.Rodr. 
lõhislehine kuningakepp  Oenothera laciniata Hill  
lõhislehine kurereha  Geranium dissectum L.  
lõhislehine käbihein   Prunella laciniata (L.) L.   
lõhislehine lavendel  Lavandula multifida L.  
lõhislehine maran  Potentilla multifida L.  Potentilla asiae-mediae Ovcz. et Koczk., Potentilla hypoleuca Turcz., Potentilla lapponica (F.Nyl.) Juz., Potentilla ornithopoda Tausch, Potentilla plurijuga Hand.-Mazz. 
lõhislehine murakas  Rubus laciniatus Willd. Rubus laciniatus (West.) Willd. 
lõhislehine päevakübar  Rudbeckia laciniata L.  
lõhislehine sirel  Syringa ×laciniata Mill. Syringa protolaciniata × Syringa vulgaris 
lõhislehine tukalill  Brachyscome multifida DC.  
lõhislehine vigna; seeme: mattuba  Vigna aconitifolia (Jacq.) Marechal Dolichos dissectus Lam., Phaseolus aconitifolius Jacq., Phaseolus palmatus Forssk. 
lõhislehine ülane  Anemone multifida Poir. Anemone hudsoniana Poir. 
lõhisparbik  Schljakovia Konstant. et Vilnet  
lõhissõnajalalised  Schizaeaceae Kaulf.  Anemiaceae Link, Lygodiaceae C.Presl, Mohriaceae C.F.Reed 
lõhissõnajalg  Schizaea Sm.  Lophidium Rich., nom. rej. 
lõhistanukas  Schistidium Bruch et Schimp.  
lõhna-soojumikas  Saussurea costus (Falc.) Lipsch.  Saussurea lappa (Decne.) C.B.Clarke 
lõhnaeukalüpt  Eucalyptus macarthurii H.Deane et Maiden  
lõhnamelon (tuudaim)  Cucumis melo subsp. agrestis var. dudaim (L.) Naudin Cucumis aromaticus Royle, nom. inval., Cucumis dudaim L., Cucumis dudaim L. aegyptiacus Sickenb., Cucumis melo subsp. agrestis Dudaim-rühm, Cucumis melo bitariana Sickenb., Cucumis melo var. bitariana (Sickenb.) Hassib, Cucumis melo L. var. aegyptiacus (Sickenb.) Hassib, Cucumis melo grex dudaim (L.) Alef., Cucumis melo var. dudaim (L.) Naudin, Cucumis melo grex dudaim (L.) Alef., Cucumis melo subsp. dudaim (L.) Greb., comb. inval., Cucumis melo convar. dudaim (L.) Greb., Cucumis melo dudaim (L.) Munger et Robinson, Cucumis melo var. elongata (Sickenb.) Hassib (Cucumis dudaim elongata Sickenb.), Cucumis melo var. erythraeus Naudin, Cucumis melo var. flavus Pangalo, nom. illeg., Cucumis melo subsp. melo Dudaim-rühm, Cucumis melo subsp. melo var. dudaim (L.) Naudin, Cucumis melo var. microcarpus Alef., Cucumis melo var.-gr. microcarpus (Alef.) Alef., Cucumis melo grex microcarpus (Alef.) Alef., Cucumis melo var. striata (Sickenb.) Hassib (Cucumis dudaim striata Sickenb.), Cucumis microcarpus (Alef.) Pangalo, Cucumis odoratissimus Moench, nom. illeg. superfl., Cucumis pictus Jacq., Melo dudaim (L.) Sageret, Melo microcarpus (Alef.) Pangalo 
lõhnamürt  Backhousia Hook. et Harv.   
lõhnapuu  Myrcia DC., nom. cons. Aguava Raf., Atomostigma Kuntze, Aulomyrcia O.Berg, Calycampe O.Berg, Calyptranthes Sw., nom. rej. prop., Calyptromyrcia O.Berg, Cerqueiria O.Berg, Cumetea Raf., Mozartia Urb. 
lõhnapõõsalised  Myrothamnaceae Nied., nom. cons.   
lõhnapõõsas  Myrothamnus Welw.  
lõhnapõõsataolised [ülemselts]  Myrothamnanae [superordo]   
lõhnasaba  Anredera Juss.  
lõhnaseeder  Calocedrus Kurz  
lõhnata ebajasmiin  Philadelphus inodorus L.  
lõhnata kibuvits  Rosa inodora Fr.  
lõhnatu imelill  Mirabilis jalapa L.  
lõhnatu naistepuna  Hypericum ×inodorum Mill. Hypericum androsaemum × Hypericum hircinum 
lõhnatu tarinõges  Teucrium chamaedrys L.  
lõhnav ahvipuu  Mimusops elengi L.  
lõhnav alokaasia  Alocasia odora (Lodd.) Spach  
lõhnav ambralill (lõhnav muskusjumikas)  Amberboa moschata (L.) DC. Centaurea moschata L., Centaurea imperialis hort. 
lõhnav draakonipuu  Dracaena fragrans (L.) Ker Gawl.  
lõhnav ebaküpress  Chamaecyparis thyoides (L.) Britton et al. Chamaecyparis thyoides (L.) Britton, Sterns et Poggenb. 
lõhnav gladiool  Gladiolus callianthus Marais Acidanthera bicolor Hochst., Gladiolus murielae Kelway et Langport ex anon., Acidanthera murielae R.H.Perry, Acidanthera murielae Hoog, nom. inval., Gladiolus murielae hort. 
lõhnav graniitlehik  Pleiospilos simulans (Marloth) N.E.Br. Mesembryanthemum simulans Marloth 
lõhnav guaarea  Guarea cedrata (A.Chev.) Pellegr.  
lõhnav haakea  Hakea suaveolens R.Br.  
lõhnav habekanarbik  Leucopogon suaveolens Hook.f.  
lõhnav harakalatv  Erysimum odoratum Ehrh. Cheiranthus erysimoides L., Erysimum aureum auct. roman. non M.Bieb., Erysimum erysimoides (L.) Fritsch, nom. illeg., Erysimum erysimoides (L.) Fritsch ex Janch. non (Kar. et Kir.) O.Kuntze, Erysimum pannonicum Crantz, Erysimum pallescens Herbich 
lõhnav hedühhium  Hedychium coronarium J.König  
lõhnav huuljalg  Cheilanthes pteridioides C.Chr. Adiantum fragrans L.f., Cheilanthes fragrans (L.f.) Sw. 
lõhnav jasmiin  Jasminum odoratissimum L.  
lõhnav kadakas  Juniperus thurifera L.  
lõhnav kalliisia  Callisia fragrans (Lindl.) Woodson  
lõhnav kanamalts (lõhnav hanemalts)  Dysphania schraderiana (Schult.) Mosyakin et Clemants Chenopodium foetidum Schrad., nom. illeg., Chenopodium schraderianum Schult., Teloxys foetida Kitag., Teloxys schraderiana (Schult.) W.A. Weber 
lõhnav kananga (ilang, ilang-ilang), saadus: ilangiõli  Cananga odorata (Lam.) Hook.f. et Thomson Canangium odoratum (Lam.) Baill. ex King, Uvaria odorata Lam. 
lõhnav kannike  Viola odorata L.  
lõhnav karusköömen; saadus: india köömen  Trachyspermum ammi (L.) Sprague ex Turrill Ammi copticum L., Bunium aromaticum L., Carum ajowan ined., Carum ammi Sprague, Carum aromaticum (L.) Druce, Carum copticum (L.) C.B.Clarke, Carum copticum (L.) Benth. et Hook., Carum korolkowii (Regel et Schmalh.) Lipsky, Deverra korolkowii Regel et Schmalh., Ligusticum ajowan Roxb. ex Flem., Ptychotis coptica (L.) DC., Selinum copticum E.H.L.Krause, Sison ammi L., Trachypermum copticum (L.) Link 
lõhnav katkujuur  Petasites fragrans (Vill.) C.Presl  
lõhnav keejalg  Lindsaea odorata Roxb. Lindsaea cultrata var. attenuata Hook., Lindsaea cultrata var. pallens Hook., Lindsaea cultrata var. japonica Baker  
lõhnav keelleht  Glottiphyllum depressum (Haw.) N.E.Br. Glottiphyllum barrydalense Schwantes, Glottiphyllum buffelsvleyense Schwantes, Glottiphyllum fragrans (Salm-Dyck) Schwantes, Glottiphyllum framesii L.Bolus, Glottiphyllum haagei Tischler, Glottiphyllum jacobsenianum Schwantes, Glottiphyllum marlothii Schwantes, Glottiphyllum muirii N.E.Br., Glottiphyllum nysiae Schwantes, Glottiphyllum platycarpum L.Bolus, Glottiphyllum proclive N.E.Br., Glottiphyllum rufescens (Haw.) Tischler, Glottiphyllum starkeae L.Bolus, Glottiphyllum taurinum (Haw.) N.E.Br., Glottiphyllum uniondalense L.Bolus, Mesembryanthemum depressum Haw. 
lõhnav kilpkõdrik  Peltaria alliacea Jacq.  
lõhnav kirsipuu (mahaleb-kirsipuu)  Prunus mahaleb L. Cerasus mahaleb (L.) Mill. 
lõhnav kobarhüatsint  Muscari neglectum Guss. ex Ten. Botryanthus amoenus Heldr. ex Hayek, Botryanthus mordoanus (Heldr.) Nyman, Botryanthus neglectus Kunth, Botryanthus odorus Kunth, Hyacinthus racemosus L., nom. ambig., Muscari altaicum Boiss., Muscari atlanticum Boiss. et Reut., Muscari atlantica Nyman, Muscari boolanensis Griffith, Muscari bucharicum Regel, nom. nud., Muscari compactum Jord. et Fourr., Muscari elwesii Baker, Muscari flaccidum O.Schwarz, Muscari grandifolium Baker, Muscari leucostomum Woronow, Muscari leucostomum Woronow apud Czerniak., Muscari leucostomum Woronow ex Czerniak., Muscari letourneuxii Boiss., Muscari macranthum Freyn, Muscari mordoanum Heldr., Muscari nivale Stapf, Muscari pulchellum Heldr. et Sart., Muscari racemosum (L.) Lam. et DC., nom. ambig., Muscari strangwaisii Ten., Muscari vandasii Velen., Muscari woronowii Tron et Losinsk. 
lõhnav kollajuur  Curcuma aromatica Salisb.  
lõhnav kolmiklill  Trillium vaseyi Harb. Trillium erectum var. vaseyi (Harb.) H.E.Ahles  
lõhnav krookus  Crocus imperati subsp. suaveolens (Bertol.) B.Mathew Crocus suaveolens Bertol. 
lõhnav kruvipuu (lõhnav pandan, punumispandan)  Pandanus tectorius Parkinson ex Du Roi Corypha laevis (Lour.) A.Chev., Pandanus baptistii Misonne (Pandanus tectorius 'Baptistii', Pandanus tectorius 'Baptisti'), Pandanus bergmanii F.Br., Pandanus carolinensis Martelli, Pandanus chamissonis Gaudich., Pandanus coronatus Martelli, Pandanus decorus K.Koch, Pandanus discolor auct., Pandanus distinctus Martelli, Pandanus drolletianus Martelli, Pandanus duriocarpus Martelli, Pandanus fatyanion (Kaneh.) Hosok., Pandanus fischerianus Martelli, Pandanus fragrans Gaudich., Pandanus guamensis Martelli, Pandanus inermis Roxb., Pandanus kafu Martelli, Pandanus koidzumii Hosok., Pandanus laevis Lour., Pandanus laevis Kunth, nom. illeg., Pandanus longifolius H.L.Wendl., nom. inval., Pandanus macfarlanei Martelli, Pandanus malatensis Blanco, Pandanus mei F.Br., Pandanus mendanensis Martelli, Pandanus menziesii Gaudich., Pandanus moschatus Rumph. ex Voigt, Pandanus moschatus Miq., nom. illeg., Pandanus odontoides Hosok., Pandanus odoratissimus var. laevigatus Martelli, Pandanus palkilensis Hosok., Pandanus papeariensis Martelli, Pandanus pedunculatus R.Br., Pandanus politus Martelli, Pandanus ponapensis Martelli, Pandanus prismaticus Martelli, Pandanus pseudomenne Hosok., Pandanus pulposus (Warb.) Martelli, Pandanus raivavaensis Martelli, Pandanus repens Miq., Pandanus rockii Martelli, Pandanus rotensis Hosok., Pandanus sabotan Blanco, Pandanus samak Hassk., Pandanus sanderi Sander, Pandan spurius (Willd.) Miq., Pandanus tahitensis Martelli, Pandanus tamaruensis J.W.Moore, Pandanus temehaniensis J.W.Moore, Pandanus tessellatus Martelli, Pandanus tolotomensis Glassman, Pandanus tubuaiensis Martelli, Pandanus vangeertii auct., Pandanus variegatus Miq., Pandanus veitchii Mast., Pandanus veitchii Mast. et T.Moore 
lõhnav kuisma  Eucryphia lucida (Labill.) Baill. Eucryphia billardieri Spach 
lõhnav kummel (ubinhein)  Matricaria discoidea DC. Akylopsis suaveolens (Pursh) Lehm., Anthemis inconspicua Fisch. ex Herder, Artemisia matricarioides Less., Cenocline pauciflora K.Koch, Chamomilla discoidea (DC.) J.Gay. ex A.Braun, Chamomilla suaveolens (Pursh) Rydb., Lepidotheca suaveolens (Pursh) Nutt., Matricaria graveolens (Pursh) Asch., Matricaria matricarioides (Less.) Porter, Matricaria suaveolens (Pursh) Buchenau non L., Santolina suaveolens Pursh, Tanacetum suaveolens (Pursh) Hook.  
lõhnav kuningakepp  Oenothera odorata Jacq.  
lõhnav kurekell  Aquilegia fragrans Benth.  
lõhnav kuslapuu  Lonicera caprifolium L.  
lõhnav käoraamat  Gymnadenia odoratissima (L.) Rich.  
lõhnav käsnviljak  Hydnocarpus odoratus Lindl. ex Voigt Chaulmoogra odorata Roxb., Chilmoria dodecandra Buch.-Ham., Gynocardia odorata. R.Br.  
lõhnav lauk  Allium ramosum L. Allium lancipetalum Y.P.Hsu, Allium odorum L., Allium potaninii Regel, Allium tartaricum L.f., Allium tataricum L.f., Allium weichanicum Palib., Moly odorum Moench 
lõhnav leivapuu, vili: marang  Artocarpus odoratissimus Blanco Artocarpus mutabilis Becc., Artocarpus tarap Becc. 
lõhnav leviisia  Lewisia longipetala (Piper) S.Clay  
lõhnav lillhernes  Lathyrus odoratus L.  
lõhnav lippia  Lippia graveolens Kunth Goniostachyum graveolens (Kunth) Small, Lantana origanoides M.Martens et Galeotti, Lippia berlandieri M.Martens et Galeotti, Lippia berlandieri Schauer, nom. illeg., Lippia berlandieri Torr., nom. illeg. 
lõhnav litsea  Litsea cubeba (Lour.) Pers.  
lõhnav lodjapuu  Viburnum odoratissimum Ker Gawl.  
lõhnav lumeroos  Helleborus odorus Waldst. et Kit.  
lõhnav luudpõõsas  Cytisus purgans (L.) Boiss.  
lõhnav maarjahein  Anthoxanthum odoratum L.  
lõhnav maarjalepp  Agrimonia repens L Agrimonia procera Wallr. 
lõhnav madar (lõhnav varjulill)  Galium odoratum (L.) Scop. Asperula odorata L. 
lõhnav magun  Papaver lapeyrousianum Guterm. Papaver suaveolens Lapeyr. 
lõhnav mandvill  Mandevilla laxa (Ruíz et Pav.) Woods. Mandevilla suaveolens Lindl. 
lõhnav mesikas  Melilotus suaveolens Ledeb. Sertula suaveolens (Ledeb.) Kuntze 
lõhnav mikeelia  Michelia champaca L.  
lõhnav moorapipar (lõhnav ksüloopia)  Xylopia aromatica (Lam.) Mart. Uvaria aromatica Lam., Xylopia grandiflora A.St.-Hil. 
lõhnav muskaadipuu (muskaatpähklipuu); saadus: muskaatpähkel + muskaatõis (maasis)  Myristica fragrans Houtt.  
lõhnav mägijalg  Oreopteris limbosperma (All.) Holub. Thelypteris limbosperma (All.) H.P.Fuchs 
lõhnav männaslill (lõhnav vaipkakar)  Cladanthus mixtus (L.) Chevall. Anthemis hispanica Zuccagni, Anthemis mixta L., Chamaemelum mixtum (L.) All., Chamaemelum pinnatifidum Moench, Chamomilla mixta Gren. et Godr., Ormenis aurea Durieu, Ormenis bicolor Cass., Ormenis mixta (L.) Dumort., Ormenis multicaulis Braun-Blanq. et Maire 
lõhnav mürripuu  Commiphora guidottii Chiov.  
lõhnav nartsiss  Narcissus ×odorus L. Narcissus jonquilla × Narcissus pseudonarcissus; Narcissus ×calathinus L., Narcissus campernelli hort. ex Haw., Narcissus 'Campernelli', Narcissus ×conspicuus Salisb., Narcissus ×curtisii Spach, Narcissus ×elatior Haw., Narcissus ×interjectus Schult.f., Narcissus ×regulosus Sweet, Narcissus ×rugulosus L., Narcissus 'Rugulosus'  
lõhnav neitsikummel (lõhnav püreeter)  Tanacetum parthenium (L.) Sch.Bip. Chrysanthemum parthenium (L.) Bernh., , Leucanthemum parthenium (L.) Gren. et Godron, Pyrethrum parthenium (L.) Sm. 
lõhnav nelk  Dianthus fragrans M.Bieb.  
lõhnav nõmmetääk  Styphelia tubiflora Sm.  
lõhnav näsiniin  Daphne odora Thunb. ex Murr.  
lõhnav ogaõun  Datura suaveolens Humb. et Bonpl. ex Willd. Brugmansia suaveolens (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Bercht. et J.Presl 
lõhnav osmantus  Osmanthus fragrans Lour.  
lõhnav padripuu  Stereospermum chelonoides (L.f.) DC. Bignonia chelonoides L.f. 
lõhnav pandooraväät  Pandorea jasminoides (Lindl.) K.Schum. Gelseminum jasminoides (Lindl.) Kuntze, Tecoma jasminoides Lindl. 
lõhnav pappel  Populus suaveolens Fisch.  
lõhnav pavoonia  Pavonia odorata Willd.  
lõhnav peitpähklipuu  Cryptocarya massoy (Oken) Kosterm. Cinnamomum massoy Oken, Cryptocarya aromatica (Becc.) Kosterm., Cryptocarya novoguineensis Teschner, Massoia aromatica Becc. 
lõhnav pelargoon  Pelargonium graveolens L'Hér. (2n = 88) Geranium terebinthinaceum Cav., Pelargonium asperum Ehrh. ex Willd., Pelargonium intermedium Kunth, Pelargonium terebinthinaceum (Cav.) Desf. 
lõhnav peperoomia  Peperomia graveolens Rauh et Barthlott  
lõhnav pisimonarda  Monardella odoratissima Benth.  
lõhnav prootea  Protea odorata Thunb.  
lõhnav punakoor  Erythrophleum suaveolens (Guill. et Perr.) Brenan Erythrophleum guineense G.Don, Fillaea suaveolens Guill. et Perr. 
lõhnav puuritshein (lõhnav vetiveeria)  Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty Agrostis verticillata Lam., nom. illeg., Anatherum muricatum (Retz.) P.Beauv., Anatherum zizanioides (L.) Hitchc. et Chase, Andropogon aromaticus Roxb. ex Schult., nom. inval., Andropogon muricatus Retz., Andropogon nardus Blanco, nom. illeg., Andropogon odoratus Steud., nom. inval., Andropogon zizanioides (L.) Urb., Chamaeraphis muricata (Retz.) Merr., Holcus zizanioides (L.) Stuck., Oplismenus abortivus Roem. et Schult., nom. inval., Phalaris zizanioides L., Rhaphis muricata (Retz.) Steud., nom. inval., Rhaphis zizanioides (L.) Roberty, Sorghum zizanioides (L.) Kuntze, Vetiveria arundinacea Griseb., Vetiveria muricata (Retz.) Griseb., Vetiveria odorata Virey, Vetiveria odoratissima Lem.-Lis., Vetiveria zizanioides (L.) Nash 
lõhnav raudrohi (väikesenutiline raudrohi)  Achillea nobilis L.  
lõhnav reseeda  Reseda odorata L.  
lõhnav rodo (lõhnav rododendron)  Rhododendron ×fragrans Paxt. Rhododendron viscosum × Rhododendron catawbiense 
lõhnav sedreel (lõhnav tsedreel)  Cedrela odorata L. Cedrela adenophylla Mart., Cedrela brachystachya (C.DC.) C.DC., Cedrela ciliolata S.F.Blake, Cedrela cubensis Bisse, Cedrela dugesii S.Watson, Cedrela glaziovii C.DC., Cedrela guianensis A.Juss., Cedrela hassleri (C.DC.) C.DC., Cedrela longipes S.F.Blake, Cedrela longipetiolulata Harms, Cedrela mexicana M.Roem., Cedrela mourae C.DC., Cedrela occidentalis C.DC. et Rose, Cedrela palustris Handro, Cedrela paraguariensis Mart., Cedrela rotunda S.F.Blake, Cedrela sintenisii C.DC., Cedrela velloziana M.Roem., Cedrela whitfordii S.F.Blake, Cedrela yucatana S.F.Blake, Surenus brownii (Loefling ex O.Kuntze) Kuntze, Surenus glaziovii (C.DC.) Kuntze, Surenus guianensis (A.Juss.) Kuntze, Surenus mexicana (M.Roem.) Kuntze, Surenus velloziana (M.Roem.) Kuntze 
lõhnav sidrunhein  Cymbopogon nardus (L.) W.Wats.  
lõhnav soonseemnik  Trachelospermum jasminoides (Lindl.) Lem.  
lõhnav suitsuputk  Opopanax chironium (L.) W.D.J.Koch Ferula opopanax (L.) Lag., Ferula opopanax Sprengel, Ferulago geniculata Guss., Laserpitium chironium L., Maspeton chironium (L.) Raf., Opopanax glabrum Bernh., Opopanax opopanax (L.) H.Karst., Pastinaca altissima Lam., Pastinaca opopanax L., Peucedanum opopanax (L.) M.Hiroe, Selinum opopanax Crantz 
lõhnav sumahh  Rhus aromatica Aiton  
lõhnav sõstar  Ribes odoratum H.L.Wendl. ex Bartl. et H.L.Wendl. Chrysobotrya revoluta Spach, Coreosma odorata (H.L.Wendl.) Nieuwl., Chrysobotrya odorata (H.L.Wendl.) Rydb., Ribes aureum hort., Ribes aureum Lindl. non Pursh, Ribes aureum Pursh var. villosum DC., Ribes fragrans Lodd. non Pall., Ribes leiobotrys Koehne, Ribes longiflorum Nutt., Ribes oregonii Herincq, Ribes revolutum (Spach) Jancz. 
lõhnav talihali  Gaultheria fragrantissima Wall. Gaultheria forrestii Diels 
lõhnav teohabe  Cochliostema odoratissimum Lem.  
lõhnav tonkapuu  Dipteryx odorata (Aubl.) Willd.  
lõhnav tunbergia  Thunbergia fragrans Roxb.  Flemingia grandiflora Roxb. ex Rottler, Thunbergia convolvulifolia Baker, Thunbergia humbertii Benoist, Thunbergia volubilis Pers. 
lõhnav turdlõhik (lõhnav lõhiksammal)  Isopaches bicrenatus (Schmidel) H.Buch  Jungermannia bicrenata Schmidel, Lophozia bicrenata (Schmidel) Dumort.  
lõhnav vaarikas  Rubus odoratus L.  
lõhnav varesputk  Chaerophyllum aromaticum L. Myrrhis aromatica (L.) Sprengel 
lõhnav vesikanep  Eupatorium aromaticum L. Ageratina aromatica (L.) Spach 
lõhnav vesiroos  Nymphaea odorata Aiton Castalia lekophylla Small, Castalia minor (Sims) Nyár., Castalia minor (Sims) DC. ex Small, Castalia odorata (Aiton) Wood, Castalia pringlei Rose, Castalia pudica Salisb., Castalia reniformis (Walter) Hitchc., Castalia spirilis (Raf.) Cockerell, Leuconymphaea odorata (Aiton) Kuntze, Leuconymphaea parkeriana (Lehm.) Kuntze, Leuconymphaea reniformis (Walter) Kuntze, Nymphaea lekophylla (Small) Cory, Nymphaea maximiliani Lehm., Nymphaea minor (Sims) DC., Nymphaea parkeriana Lehm., Nymphaea reniformis Walter, Nymphaea rosea Raf., Nymphaea spirilis Raf. 
lõhnav vägipuu (lõhnav polüaltia)  Polyalthia fragrans Benth. et Hook.f.  
lõhnavalehine pelargoon   Pelargonium Scented-leaved-rühm Pelargonium crispum × Pelargonium graveolens; Pelargonium ×melissimum Sweet 
lõhnaväät  Aganosma (Blume) G.Don  Amphineurion (A.DC.) Pichon, Echites sect. Aganosma Blume  
lõhnhein  Hierochloe R.Br., nom. cons.  
lõikhein  Cyperus L.  
lõikheinalised  Cyperaceae Juss., nom. cons.  
lõokannus  Corydalis DC., nom. cons. Corydalis Medik., Corydalis Vent. 
lõoputk  Lisaea Boiss.  
lõosilm  Myosotis L.  
lõosilmik  Eritrichium Schrad. ex Gaudin  
lõtv eerika  Erica persoluta L.  
lõtv eremosparton  Eremosparton flaccidum Litev.  
lõtv ülane  Anemone flaccida F.Schmidt Anemone amagisanensis Honda, Anemone baicalensis subsp. flaccida (F.Schmidt) Ulbr., Anemone laevigata (A.Gray) Koidz., Anemone soyensis H.Boissieu, Anemone soyensis Boiss., Anemone tagawae Ohwi, Anemonoides flaccida (F.Schmidt) Holub, Anemonoides soyensis (Boissieu) Holub, Arsenjevia flaccida (F.Schmidt.) Starod. 
lõugkäpp  Maxillaria Ruiz et Pav. Dendrobium sect. Maxillaria (Ruiz et Pav.) Pers., Menadena Raf., Pterochilus Hook. et Arn. 
lõuna-habekanarbik  Leucopogon australis R.Br.  
lõuna-heinpuu  Xanthorrhoea australis R.Br.  
lõuna-imar  Polypodium cambricum L.  
lõuna-jalgjugapuu  Afrocarpus falcatus (Thunb.) C.N.Page Decussocarpus falcatus (Thunb.) de Laub., Nageia falcata (Thunb.) Carrière, Podocarpus falcatus (Thunb.) R.Br. ex Mirb., Taxus falcata Thunb. 
lõuna-keraslill  Globularia meridionalis (Podp.) O.Schwarz  Globularia bellidifolia Ten., Globularia pygmaea hort. 
lõuna-kontpuu  Cornus australis C.A.Mey. Thelycrania australis (C.A.Mey.) Sanadze 
lõuna-lambavaip  Raoulia australis Hook.f.  
lõuna-mooruspuu (jaapani mooruspuu)  Morus australis Poir.  
lõuna-puisaster  Baccharis magellanica (Lam.) Pers.  
lõuna-pungsammal  Bryum radiculosum Brid.  
lõuna-põdrakanep  Epilobium dodonaei Vill. Chamerion dodonaei (Vill.) Holub  
lõuna-rändkakar  Chevreulia sarmentosa (Pers.) S.F.Blake  Chaptalia sarmentosa Vent. ex Steud., Chevreulia stolonifera Cass., Chevreulia thouarsii J.Rémy, Chevreulia thouarsii Remy, Gnaphalium calycinum Poir., Leria cespitosa (Thouars) Spreng., Tussilago sarmentosa Pers., Xeranthemum cespitosum Thouars 
lõuna-talihali  Gaultheria antipoda Forst.f.  
lõuna-tõlvpuu  Cordyline australis (G.Forst.) Hook.f.  
lõuna-vahalill  Hoya australis R.Br.  
lõuna-vesihernes  Utricularia australis R.Br. Utricularia neglecta Lehm. 
lõuna-vesikaak  Bacopa australis V.C.Souza   
lõuna-vesilint  Blyxa aubertii Rich. Blyxa ceylanica Hook.f., Blyxa ecaudata Hayata, Blyxa graminea Steud., nom. illeg., Blyxa griffithii Planch. ex Hook.f., Blyxa malayana Ridl., Blyxa muricata Koidz., Blyxa oryzetorum (Decne.) Hook.f., Blyxa zeylanica Hook.f., Diplosiphon oryzetorum Decne. + Blyxa aubertii var. echinosperma (C.B.Clarke) C.D.K.Cook et Luond [Blyxa bicaudata Nakai, Blyxa ceratosperma Maxim., Blyxa delavayi Gagnep., Blyxa echinosperma (C.B.Clarke) Hook.f., Blyxa echinospermoides Blatt., Blyxa lancifolia Hook.f., Blyxa shimadae Hayata, Blyxa somae Hayata, Blyxa talbotii Hook.f., Hydrotrophus echinospermus C.B.Clarke] 
lõunadaalia   Dahlia scapigera (A.Dietr.) Knowles et Westc.  Dahlia australis (Sherff) Sorensen, Dahlia scapigera var. australis Sherff 
lõunadiksoonia  Dicksonia antarctica Labill.  
lõunaeemeks  Emex australis Stein  
lõunaeerika  Erica australis L.  
lõunahali  Catharanthus G.Don  Lochnera Rchb. ex Endl. 
lõunahiina elupuu  Thuja sutchuenensis Franch.  
lõunahosta  Hosta tardiva Nakai  
lõunajalg  Austrogramme E.Fourn.  
lõunajugapuu  Austrotaxus R.H.Compton  
lõunajõhvikas  Lissanthe R.Br.   
lõunakaer  Avena ludoviciana Dur.  
lõunakakar  Celmisia Cass.  
lõunakaktus  Notocactus (K.Schum.) Frić Echinocactus subgen. Notocactus K.Schum.  
lõunakaktus  Austrocactus Britton et Rose   
lõunakell  Wahlenbergia Schrad. ex Roth   
lõunakiviviljak  Notholithocarpus Manos et al. Notholithocarpus Manos, C.H.Cannon et S.H.Oh  
lõunakiviviljak (tihedaõieline kiviviljak)  Notholithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Manos et al. Notholithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Manos, C.H.Cannon et S.H.Oh, Lithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Rehder, Pasania densiflora (Hook. et Arn.) Oerst., Quercus densiflora Hook. et Arn., Quercus echinacea Torr., Quercus echinata A.DC., Synaedrys densiflora (Hook. et Arn.) Koidz. 
lõunaküpress  Callitris Vent. Frenela Mirb. 
lõunalill  Mesembryanthemum L. em. L.Bolus  
lõunamürt  Leptospermum J.R.Forst. et G.Forst., nom. cons. Fabricia Gaertn., Leptospermopsis S.Moore, Macklottia Korth. 
lõunapriimula  Primula rusbyi Greene Primula ellisiae Pollard et Cockerell, Primula serra Small 
lõunapöögilised  Nothofagaceae Kuprian  
lõunapöök  Nothofagus Blume, nom. cons. Fagaster Spach, nom. rej., Calucechinus Hombr. et Jacquinot, nom. rej., Calusparassus Hombr. et Jacquinot, nom. rej.  
lõunarodo (lõunarododendron, lõuna-asalea)  Rhododendron austrinum (Small) Rehder Azalea austrina Small, Rhododendron roseum Rehder 
lõunaroodjalg  Austroblechnum Gasper et V.A.O.Dittrich  
lõunasassafrass  Atherosperma Labill.   
lõunasassafrass  Atherosperma moschatum Labill.  
lõunasassafrassilised  Atherospermataceae R.Br.   
lõunaseeder  Austrocedrus Florin et Boutelje  
lõunasinep  Hirschfeldia Moench  
lõunasinikas  Trochocarpa R.Br.  Decaspora R. Br. 
lõunasoojalg  Amauropelta Kunze  Thelypteris subg. Amauropelta (Kunze) A.R.Sm.  
lõunasoojalg  Thelypteris subg. Amauropelta (Kunze) A.R.Sm.   --> Amauropelta Kunze  
lõunatseiloni kaneelipuu  Cinnamomum cappara-coronde Blume  
lõunatsuuga   Nothotsuga Hu ex C.N.Page  Tsugo-keteleeria Van Campo et Gaussen  
lõunatsuuga  Nothotsuga longibracteata (W.C.Cheng) Hu ex C.N.Page Tsuga longibracteata W.C.Cheng, Tsugo-keteleeria longibracteata Van Campo et Gaussen  
lõunatulp  Tulipa australis Link  Tulipa sylvestris subsp. australis (Link) Pamp., Tulipa abatinoi Borzi et L.Mattei, Tulipa alpestris Jord. et Fourr.  
lõunatäht  Oxypetalum R.Br., nom. cons. Bustelma E.Fourn., Calostigma Decne., Gothofreda Vent., nom. rej.  
lõunatürgi alpikann  Cyclamen pseudibericum Hildebr. Cyclamen libanoticum subsp. pseudoibericum (Hildebr.) Glasau 
lõunavallisneeria  Vallisneria australis S.W.L.Jacobs et Les Vallisneria americana auct. Austral., Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria americana" vormid, Vallisneria americana 'Gigantea', Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria gigantea" vormid, Vallisneria gigantea 'Dwarf', Vallisneria gigantea 'Marmor', Vallisneria gigantea 'Narrow', Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria neotropicalis"-vormid, Vallisneria 'Rubra Serpanta' ('Serpanta Rubra') 
lõunavesikas  Crassula helmsii (Kirk) Cockayne Bulliarda recurva Hook.f., Crassula recurva (Hook.f.) Ostenf., nom. illeg., Tillaea helmsii Kirk  
lõvi-padilõug (lõvilõuane asariin)  Maurandella antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Rothm.  Antirrhinum antirrhiniflorum (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Hitchc., Asarina antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Pennell, Ipomoea nealleyi J.M.Coult., Maurandya antirrhiniflora Humb. et Bonpl. ex Willd., Antirrhinum maurandioides A.Gray, nom. illeg. superfl., Maurandella hederaefolia Rothm., Maurandya antirrhinifolia M.Martens et Galeotti, orth. var., Maurandya personata Sesse ex Lag., nom. illeg. superfl., Usteria antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Poir. 
lõvileht  Leontice L.  
lõvilõug  Antirrhinum L.  
lõvimägede rohtliilia  Chlorophytum orchidastrum Lindl.  
lõvimägede toonevõhk (lõvimägede anuubias)  Anubias afzelii Schott   
lõõmav silmkakar  Monoculus hyoseroides (DC.) B.Nord. Monoculus monstrosus (Burm.f.) B.Nord., Osteospermum hyoseroides (DC.) Norl., Tripteris hyoseroides DC. 
lõõnehein  Enneapogon Desv. ex P.Beauv.  
lõõtslutsern   Medicago orbicularis (L.) Bartal.   
läbipaistev hunditubakas  Hieracium diaphanoides Lindeb. Hieracium vulgatum Fr. subsp. diaphanoides Lindeb. 
lähedane hunditubakas  Hieracium praetenerum (Almq. ex Dahlst.) Dahlst. Hieracium sylvaticum (L.) Gouan subsp. praetenerum Almq. ex Dahlst., Hieracium proximum (Norrl.) Norrl. 
lähedane võilill  Taraxacum proximum (Dahlst.) Dahlst.  
lähi-peittõlvik  Cryptocoryne affinis N.E.Br. ex Hook.f.  
lähis-püvilill  Fritillaria affinis (Schult.) Sealy Fritillaria esculenta Nutt. ex Baker, Fritillaria eximia Eastw., Fritillaria floribunda, Fritillaria lanceolata Pursh, nom. illeg., Fritillaria lunellii A.Nelson, Fritillaria mutica Lindl., Fritillaria ojaiensis Davidson, Fritillaria viridis Kellogg, Lilium affine Schult., Liriorhiza viridis (Kellogg) Kellogg 
lähis-ussitatar (lähis-kirburohi, lähis-kirbutatar)  Bistorta affinis (D.Don) Greene Persicaria affinis (D.Don) Ronse Decraene, Polygonum affine D.Don 
lähisalpi aruhein  Festuca alpestris Roem. et Schult. Festuca varia subsp. alpestris (Roem. et Schult.) Hack.  
lähisalpi koldrohi  Anthyllis alpestris Kit.  
lähisalpi kukehari  Sedum alpestre Vill.  
lähisalpi liivatee  Thymus alpestris Tausch Thymus pulegioides L. 
lähisalpi nelk  Dianthus alpestris Stev.  
lähisalpi põisrohi  Silene alpestris Jacq. Heliosperma alpestre (Jacq.) Rchb. 
lähisalpi õnnehein  Erigeron peregrinus (Banks ex Pursh) Greene Aster peregrinus Banks ex Pursh, Aster salsuginosus Hook., Aster tilesii Wichstr., Aster unalaschkensis Less., Erigeron hesperocallis Greene, Erigeron membranaceus Greene, Erigeron regalis Greene 
lähisarktiline maran  Potentilla hyparctica Malte  
läik-penikeel  Potamogeton lucens L.  
läik-sõnajalg  Dryopteris goldiana (Hook.) A.Gray  
läiketu maran  Potentilla argentea L. subsp. impolita (Wahlenb.) Arcang. Potentilla impolita Wahlenb., Potentilla neglecta Baumg., Potentilla cinerea auct., Potentilla argentea var. incanescens Focke 
läikhelikoonia  Heliconia metallica Planch. et Lind.  
läikhosta  Hosta laevigata W.G.Schmid  
läikiv ebakübesammal  Pseudephemerum nitidum (Hedw.) Reim.  
läikiv eukalüpt  Eucalyptus vernicosa Hook.f.  
läikiv gardeenia  Gardenia lucida Roxb.  
läikiv hõbepuu  Elaeagnus commutata Bernh. ex Rydb. Elaeagnus argentea Pursh non Moench 
läikiv karulill  Ursinia cakilefolia DC.   
läikiv kibuvits (läikiv roos)  Rosa wichurana Crép. Rosa luciae Franch. et Rochebr., Rosa luciae Franch. et Rochebr. ex Crép., Rosa wichuraiana Crép. ex Déségl. 
läikiv koola (guuro); seeme: guuropähkel  Cola nitida (Vent.) Schott et Endl. Cola vera K.Schum. 
läikiv kukerpuu  Berberis lucida Schrad.  
läikiv kuningbambus  Sinarundinaria nitida (Mitf.) Nakai Fargesia nitida (Mitf.) Keng f. 
läikiv kurdsirbik  Hamatocaulis vernicosus (Mitt.) Hedenäs  
läikiv kurereha  Geranium lucidum L.  
läikiv lapiksammal  Distichium capillaceum (Hedw.) B., S. et G.  
läikiv liguster  Ligustrum lucidum W.T.Aiton  
läikiv lodjapuu  Viburnum dentatum L. var. lucidum Aiton Viburnum recognitum Fernald 
läikiv lüoonia  Lyonia lucida (Lam.) K.Koch  
läikiv mailane  Veronica polita Fr. Veronica didyma auct. vix Ten. 
läikiv mungapipar  Vitex lucens Kirk Ephialis pentaphylla Banks et Sol. ex A.Cunn., nom. inval., Vitex glabrata F.Muell., nom. illeg., Vitex littoralis A.Cunn., nom. illeg. 
läikiv mägipalm  Chamaedorea metallica O.F.Cook. ex H.E.Moore Chamaedorea nana hort., Chamaedorea pumila hort., Chamaedorea tenella hort. 
läikiv parkhein  Lycopus lucidus Turcz. ex Benth. Lycopus angustus Makino, Lycopus formosanus (Hayata) Sasaki, Lycopus maackianus (Maxim. ex Herder) Makino 
läikiv peekerlill  Penstemon nitidus Douglas ex Benth.  
läikiv peiulill  Tagetes lucida Cav.  
läikiv piimalill  Euphorbia fulgens Karw. ex Klotzsch  
läikiv pirnik  Pohlia cruda (Hedw.) Lindb.  
läikiv päevakübar  Rudbeckia nitida Nutt.  
läikiv rodo (läikiv rododendron)  Rhododendron vernicosum Franch.  
läikiv salusalat  Aposeris foetida (L.) Less.  
läikiv sirmbambus  Fargesia nitida (Mitford ex Stapf) Keng f. ex T.P.Yi Arundinaria nitida Mitford ex Stapf, nom. illeg. superfl., Sinarundinaria nitida (Mitf. ex Stapf) Nakai, Thamnocalamus nitidus (Mitford ex Stapf) Demoly 
läikiv tuhkpuu  Cotoneaster lucidus Schltdl.  
läikiv tähtpea  Scabiosa lucida Vill.  
läikiv vaher  Acer truncatum Bunge  
läikiv varjulill  Asperula nitida Sibth. et Sm.   
läiklehine heinputk  Angelica pachycarpa Lange Angelica hispanica 
läiklehine lepp  Alnus nitida (Spach) Endl.  
läiklehine mahoonia  Mahonia aquifolium (Pursh) Nutt. Berberis aquifolium Pursh 
läiklehine pärn (krimmi pärn)  Tilia ×euchlora K.Koch Tilia cordata × Tilia dasystyla 
läiklehine pöök  Fagus lucida Rehder et E.H.Wilson  
läiklubikas  Sesleria nitida Ten.  
läikmalts  Atriplex sagittata Borkh. Atriplex acuminata Waldst. et Kit., Atriplex hortensis L. subsp. nitens (Schkuhr) E.Pons, Atriplex nitens Schkuhr 
läikmari  Pollia Thunb. Aclisia E.Mey. 
läikremmelgas (läikpaju)  Salix lucida Mühlenb.  
läikulmik  Hypnum cupressiforme Hedw.  
läikviljaline allikrohi  Montia lamprosperma Cham.  
läikviljane luga  Juncus articulatus L. Juncus lampocarpus Ehrh. ex Hoffm. 
läikõis  Lampranthus N.E.Br.  
läng-kontpuu  Cornus obliqua Raf. Thelycrania obliqua 
längmonstera  Monstera obliqua (Miq.) Walp.  
lääne hiidiisop  Agastache occidentalis (Piper) A.Heller  
lääne-elulõng (lääne-mägilõng)  Clematis occidentalis (Hornem.) DC. Atragene americana Sims, Atragene occidentalis Hornem., Clematis verticillaris DC. 
lääne-juudapuu  Cercis occidentalis Torr. et A.Gray  
lääne-karukell  Pulsatilla occidentalis (Wats.) Freyn  
lääne-keelikurohi  Carlina vulgaris L. var. typica Beck  
lääne-kikkapuu  Euonymus occidentalis Nutt. Euonymus occidentale Nutt. 
lääne-lumimari  Symphoricarpos occidentalis Hook.  
lääne-lõhnhein  Hierochloe australis (Schrad.) Roem. et Schult.  
lääne-maakäpp  Rhizanthella gardneri R.S.Rogers  
lääne-manglipuu (punane manglipuu)  Rhizophora mangle L. Rhizophora americana Nutt., Rhizophora samoensis (Hochr.) Salvoza 
lääne-mõõkrohi  Cladium mariscus (L.) Pohl Schoenus mariscus L. 
lääne-pahmaslill  Ageratina occidentalis (Hook.) R.M.King et H.Rob. Eupatorium occidentale Hook.  
lääne-päevakübar  Rudbeckia occidentalis Nutt.  
lääne-roodjalg  Blechnum occidentale L.  
lääne-sininokk  Sisyrinchium bellum S.Watson Sisyrinchium eastwoodiae E.P.Bicknell, Sisyrinchium greenei E.P.Bicknell, Sisyrinchium hesperium E.P.Bicknell, Sisyrinchium maritimum A.Heller 
lääne-sõlmhein  Spergularia media (L.) C.Presl Arenaria marginata DC. ex Lam. et DC., Spergula marginata (DC.) Kitt., Spergularia marginata Kitt. nom. illeg., Spergularia maritima (All.) Chiov.,  
lääne-sõrmkäpp  Dactylorhiza praetermissa (Druce) Soó Orchis praetermissa Druce 
lääne-südamerohi  Leonurus cardiaca L. subsp. cardiaca  
lääne-tradeskantsia  Tradescantia occidentalis (Britton) Smyth Tradescantia laramiensis Goodd., Tradescantia ramifera Lunell, Tradescantia universitatis Cockerell, Tradescantia vaginata Bush, Tradescantia virginiana var. occidentalis Britton  
lääne-vesikuusk  Myriophyllum hippuroides Nutt.  
lääne-viirpuu  Crataegus palmstruchii Lindm. Craegus laevigata (Poir.) DC. subsp. palmstruchii (Lindm.) Franco, Crataegus oxyacantha var. palmstruchii (Lindm.) Hegi 
lääne-västarjalg  Lonchitis occidentalis Baker Anisosorus occidentalis (Baker) C.Chr., Anisosorus occidentalis Kuhn, Lonchitis currori var. barteri Tardieu 
lääne-väärtakjas  Xanthium occidentale Bertol.  
lääne-vürtspõõsas  Calycanthus occidentalis Hook. et Arn.  
lääneaafrika pipar  Piper guineense Thonn. Cubeba clusii Miq., Piper clusii (Miq.) C.DC., Piper guineense Schumach. et Thonn. 
läänekadakas  Juniperus occidentalis Hook.f.  
läänekask  Betula occidentalis Hook. Betula fontinalis Sarg. 
läänekollakas  Barbarea vulgaris R.Br. Erysimum barbarea L., s.l. 
läänelauk  Allium amplectens Torr.  Allium acuminatum var. gracile Alph.Wood, Allium attenuifolium Kellogg, Allium monospermum Jeps., Allium monospermum Jeps. ex Greene, Allium occidentale A.Gray, Allium serratum S.Watson  
läänelehis  Larix occidentalis Nutt.  
lääneliilia  Lilium occidentale Purdy  
lääneluga  Juncus anceps Laharpe Juncus atricapillus Drejer 
läänemagun  Eschscholzia Cham. Eschholtzia Rchb., Escholtzia Dumort., Eschscholtzia Bernh. 
läänemänd  Pinus monticola Dougl. ex D.Don  
läänenefroleep  Nephrolepis occidentalis Kunze  
läänepetersell  Petroselinum segetum (L.) W.D.J.Koch Apium segetum (L.) Dumort., Carum segetum (L.) Kuntze, Froriepia nuda K.Koch, Sison segetum L. 
läänepihlakas  Sorbus occidentalis (S.Watson) Greene  
lääneplaatan  Platanus occidentalis L.  
läänepärn (hollandi pärn)  Tilia ×europaea L. Tilia intermedia DC., Tilia ×vulgaris Hayne; Tilia cordata × Tilia platyphyllos; Tilia hollandica hort. 
läänerodo (läänerododendron, lääneasalea)  Rhododendron occidentale (Torr. et A.Gray) A.Gray Azalea occidentalis Torr. et A.Gray 
läänetamm  Quercus occidentalis J.Gay  
läänetarn  Carex distans L.  
läänetseltis  Celtis occidentalis L.  
läänetsuuga  Tsuga heterophylla (Raf.) Sarg.  
läänevaarikas  Rubus occidentalis L.  
lääneülane  Anemone occidentalis S.Watson  
lääts  Lens Mill., nom. cons.  
lääts-hiirehernes  Vicia ervilia (L.) Willd.  
läätspuu  Caragana Fabr.  
Lüddemanni ekmea  Aechmea lueddemanniana (K.Koch) Mez  
lüdipuu  Anthodiscus G.Mey.   
lühiealine kellukas (lühiealine leinakellukas)   Campanula hofmannii (Pantan.) Greuter et Burdet Symphyandra hofmannii Pantan.  
lühiharjaseline kirsipuu  Prunus subhirtella Miq. Cerasus subhirtella (Miq.) Sok. 
lühihõlmane kortsleht  Alchemilla breviloba H.Lindb.  
lühihõlmane memmjuur  Ligusticum brachylobum Franch. Ligusticopsis brachyloba (Franch.) Leute, Peucedanum cavaleriei H.Wolff. 
lühikaelane lauk  Allium brevistylum S.Watson  
lühikarvane kastik  Calamagrostis brachytricha Steud. Stipa brachytricha 
lühikarvane silmarohi (lühinäärmeline silmarohi)  Euphrasia brevipila Burn. et Gremli  
lühikarvane talihali  Gaultheria hispidula (L.) Mühlenb. ex Bigelow Chiogenes hispidula (L.) Torr. et A.Gray 
lühikarvane öölill  Hesperis pycnotricha Borbás et Degen  
lühike leviisia  Lewisia brachycalyx Engelm. ex A.Gray Lewisia brachycarpa S.Watson, Oreobroma brachycalyx (Engelm. ex A.Gray) Howell 
lühike tigekaktus  Sclerocactus brevihamatus (Engelm.) D.R.Hunt  
lühikeelene võilill  Taraxacum brachyglossum (Dahlst.) Dahlst.  
lühikuprik  Brachytheciastrum Ignatov et Huttunen  
lühilehik  Arthrophyllum Blume  
lühilehine aaloe  Aloe brevifolia Mill. Aloe brevioribus Mill., orth. var., Aloe depressa Haw., Aloe perfoliata var. depressa Aiton, Aloe postgenita Schult. et Schult.f., Aloe prolifera Haw., Aloe serra DC., Aloe serra Willd. 
lühilehine aspar  Asparagus brachyphyllus Turcz.  
lühilehine kukehari  Sedum brevifolium DC.  
lühilehine niithammas  Didymodon brachyphyllus (Sull.) R.H.Zander Barbula brachyphylla Sull., Barbula byrdii E.B.Bartram, Barbula olivacea (Besch. ex Mitt.) Besch., Didymodon gelidus Cardot, Didymodon reedii H.Rob., Tortula olivacea Besch. ex Mitt.  
lühilehine tääkliilia  Yucca brevifolia Engelm.  
lühiogaline kibuvits  Rosa muriculata Greene  
lühiokkaline jugapuu  Taxus brevifolia Nutt. Taxus baccata brevifolia Koehne 
lühiokkaline kadakas  Juniperus brevifolia (Seub.) Antoine  
lühipööris-enelas  Spiraea ×brachybotrys Lange Spiraea canescens × Spiraea douglasii 
lühiraoline ludviigia  Ludwigia brevipes (Long) Eames Ludwigia brevipes (B.H.Long ex Britt., A.Braun et Small) Eames, Ludwigiantha brevipes Long, Ludwigiantha brevipes B.H.Long ex Britt., A.Braun et Small  
lühirootsuline kitsepõõsas (ümaralehine andurpõõsas)  Cytisophyllum sessilifolium (L.) O.Lang Cytisus sessilifolius L., Lembotropis sessilifolius (L.) Griseb. 
lühiteraline riis  Oryza sativa Japonica rühm Oryza sativa L. subsp. japonica Vasco, Oryza sativa Keng-rühm 
lühitolmukaline rohtlaliilia  Eremurus brachystemon Vved.  
lühivarreline karukõrv  Arctotis breviscapa Thunb.  
lühivarreline vaak  Inula rhizocephala Schrenk  
lühivarrene lauk  Allium brevicaule Boiss. et Balf. Allium paniculatum var. brevicaule (Boiss. et Balf.) Regel 
lühivarrene nelk  Dianthus brevicaulis Fenzl  
lühiviljaline rodo (lühiviljaline rododendron)  Rhododendron brachycarpum D.Don ex G.Don subsp. fauriei (Franch.) D.F.Chamb. Rhododendron brachycarpum D.Don ex G.Don 
lühivillane liivatee  Thymus pseudolanuginosus Ronniger Thymus drucei Ronniger var. pseudolanuginosus, Thymus lanuginosus hort. non Mill., Thymus praecox 'Pseudolanuginosus', Thymus praecox var. pseudolanuginosus (Ronniger) Ronniger et Jalas 
lühiõieline rodo (lühiõieline rododendron)  Rhododendron brachyanthum Franch.  
lühter-piimalill  Euphorbia candelabrum Kotschy  
lühteraaloe  Aloe candelabrum Berger  
lühterkaktus  Browningia Britton et Rose   
lühterlill   Brunsvigia Heist.   
lühterpriimula  Primula ×bulleesiana Janson Primula beesiana × Primula bulleyana 
lükaoonia lauk  Allium lycaonicum Siehe ex Hayek  
lüki karutubakas (lüki hunditubakas)  Pilosella lyccensis (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium lyccense (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium florentinum All. subsp. lyccense Nägeli et Peter 
lüli-ristirohi  Senecio articulatus (L.f.) Sch.Bip.  
lülikaun  Desmodium Desv., nom. cons. Catenaria Benth., Meibomia Heist. ex Fabr., nom. rej., Nicolsonia DC. 
lüliline piimalill  Euphorbia oncoclada Drake Euphorbia alluaudii subsp. oncoclada (Drake) F.Friedmann et Cremers, Euphorbia leucodendron subsp. oncoclada (Drake) Rauh et Koutnik 
lünktarn  Carex disticha Huds. Carex intermedia Gooden. 
lünkvõhk  Biarum Schott, nom. cons. Homaid Adans., nom. rej.  
lüoonia  Lyonia Nutt.   --> Chamaedaphne Moench 
lüüdia kukehari  Sedum lydium Boiss.  
lüüdia leetpõõsas  Genista lydia Boiss.  
lüükia kobarhüatsint  Muscari bourgaei Baker  Muscari schliemannii Freyn et Asch. 
lüükia lünkvõhk (kaheldav lünkvõhk)  Biarum ditschianum Bogner et P.C.Boyce  
lüükia võrkiiris (lüükia iiris)  Iridodictyum histrioides (G.F.Wilson) Rodion. Iridodictyum histrioides (G.F.Wilson) Nothdurft, Iridodictyum histrioides (Foster) Rodion., Iris histrioides (G.F.Wilson) S.Arn., Iridodictyum hystrioides (Foster) Rodion., Iris histrioides Foster, Iris histrioides Foster ex Hayek, Iris reticulata var. histrioides G.F.Wilson 
lüüme konnatakjas  Echinodorus berteroi (Spreng.) Fassett Alisma berteroanum Balb. ex Schult. et Schult.f., nom. illeg., Alisma berteroi Spreng., Alisma rostratum Nutt., Alisma sprengelii Rich. ex Kunth, nom. illeg., Echinodorus longilineatus Rataj, Echinodorus patagonicus Speg., Echinodorus radicans (Nutt.) Engelm. ex A.Gray, Echinodorus rostratus (Nutt.) Engelm., Sagittaria rostrata (Nutt.) Kuntze 
lüüra-jürilill  Cardamine lyrata Bunge Cardamine argyi H.Lév. 
lüüra-viigipuu  Ficus lyrata Warb.  
lüürasalvei   Salvia lyrata L.  
lüüratamm  Quercus lyrata Walter Quercus bicolor var. lyrata (Walter) Dippel 
Lyalli lehis  Larix lyallii Parl.  
Lyelli kibuvits  Rosa lyellii Lindl.  
Lyelli tutik  Orthotrichum lyellii Hook. et Tayl.