Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
laaneehmik  Thuidium tamariscinum (Hedw.) Schimp.  
laanekannike  Viola selkirkii Pursh ex Goldie  
laanelill  Trientalis L.  
laanesõnajalg  Matteuccia Tod.  
laanik  Hylocomium Bruch et Schimp.  
laanikulised  Hylocomiaceae M.Fleisch.  
laatanpalm  Latania Comm. ex Juss.   
laavakaktus  Brachycereus Britton et Rose  
laavakaktus  Brachycereus nesioticus (K.Schum. ex B.L.Rob.) Backeb. Brachycereus thouarsii (Britton et Rose) Britton et Rose, Cereus nesioticus K.Schum. ex B.L.Rob. 
laavea  Llavea Lag. Botryogramme Fée, Ceratodactylis J.Sm.  
labradori drüüas  Dryas octopetala var. integrifolia (Vahl) Hook.f. Dryas integrifolia 
labradori kannike  Viola labradorica Schrank  
labradori kibuvits (labradori roos)  Rosa blanda Aiton Rosa johannensis Fernald, Rosa rousseauiorum Boivin, Rosa subblanda Rydb., Rosa williamsii Fernald  
Lackschewitzi hunditubakas  Hieracium lackschewitzii (Dahlst.) Üksip Hieracium silvaticum L. subsp. lackschewitzii Dahlst. 
ladaki elulõng  Clematis ladakhiana Grey-Wilson   
laeelia  Laelia Lindl., nom. cons.  
lagejalg  Anogramma Link  
lagodehhi lumikelluke  Galanthus lagodechianus Kem.-Nath. Galanthus cabardenis Koss, Galanthus kemulariae Kuth., Galanthus ketzkhovelii Kem.-Nath. 
lagodehhi pojeng (Mlokosevitši pojeng)  Paeonia mlokosewitschii Lomakin Paeonia daurica subsp. mlokosewitschii (Lomakin) D.Y.Hong, Paeonia mlokosiewiczi N.Bush 
lagose eebenipuu  Diospyros mespiliformis Hochst. ex A.DC. Diospyros holtzii Gürke, Diospyros sabiensis Hiern, Diospyros senegalensis Perr. ex A.DC. 
lagritsa-magusjuur  Glycyrrhiza glabra L. Glycyrrhiza glandulifera Waldst. et Kit. 
lagunaaria  Lagunaria (DC.) Rchb. Cumingia S.Vidal 
lahe keerdkäpp  Spiranthes bightensis M.C.Pace Spiranthes cernua × Spiranthes odorata 
lahe tritoonia  Tritonia laxiflora (Klatt) Benth. ex Baker  
lahkkroonlehised [sugukonnarühm]  Choripetalae  
lahnarohi  Isoetes L.  
lahnarohulaadsed [selts]  Isoetales Prantl [ordo]  
lahnarohulised  Isoetaceae Rchb.  
lahtistav õlipõõsas  Cneorum tricoccon L.  
lahutatud hunditubakas  Hieracium patale Norrl. ex Brenner Hieracium distractum Norrl. 
lai kõõlusleht  Sagittaria latifolia Willd. Sagittaria chinensis Pursh, Sagittaria gracilis Pursh, Sagittaria hastata Pursh, Sagittaria longirostra (Michx.) J.G.Sm., Sagittaria obtusa Mühlenb. ex Willd., Sagittaria simplex Pursh 
lai leseleht  Maianthemum dilatatum (Alph.Wood) A.Nelson et J.F.Macbr. Convallaria bifolia var. kamtschatica J.F.Gmel., Maianthemum kamtschaticum (J.F.Gmel.) Nakai, Smilacina bifolia var. kamtschatica (J.F.Gmel.) Ledeb., Smilacina dilatata (Alph.Wood) Nutt. ex Baker, Unifolium bifolium subsp. kamtschaticum (J.F.Gmel.) Piper, Unifolium dilatatum (Alph.Wood) Greene, Unifolium kamtschaticum (J.F.Gmel.) Gorman 
lai nõmmetääk  Styphelia laeta R.Br.  
laiahõlmaline rikardia  Riccardia latifrons (Lindb.) Lindb.  
laiahõlmine puju  Artemisia ludoviciana subsp. candicans (Rydb.) D.D.Keck Artemisia candicans Rydb., Artemisia gracilenta A.Nelson, Artemisia latiloba (Nutt.) Rydb., Artemisia ludoviciana var. candicans (Rydb.) H.St.John, Artemisia ludoviciana var. latiloba Nutt., Artemisia platyphylla Rydb., Artemisia vulgaris subsp. candicans (Rydb.) H.M.Hall et Clem., Artemisia vulgaris var. candicans (Rydb.) M.Peck 
laiakroonine kurereha  Geranium platypetalum Fisch. et C.A.Mey.  
laiakroonlehine kivirik  Saxifraga latepetiolata Willk.  
laialehine arnika  Arnica latifolia Bong. Arnica aphanactis Piper, Arnica aprica Greene, Arnica betonicaefolia Greene, Arnica eriopoda Gandoger, Arnica flodmanii Rydb., Arnica glabrata Rydb, Arnica grandifolia Greene, Arnica granulifera Rydb., Arnica jonesii Rydb., Arnica laevigata Greene, Arnica leptocaulis Rydb., Arnica membranacea Rydb., Arnica menziesii Hook., Arnica oligolepis Rydb., Arnica ovalifolia Greene, Arnica paucibracteata Rydb., Arnica platyphylla A.Nelson, Arnica teucriifolia Greene, Arnica ventorum Greene 
laialehine asplundia  Asplundia latifolia (Ruiz et Pav.) Harling Carludovica latifolia Ruiz et Pav., Ludovia latifolia (Ruiz et Pav.) Pers., Salmia latifolia (Ruiz et Pav.) Willd. 
laialehine baklipuu  Anogeissus latifolia (Roxb. ex DC.) Wall. ex Bedd. Conocarpus latifolius Roxb. ex DC. 
laialehine ebajasmiin  Philadelphus pubescens Loisel. Philadelphus discolor Raf., Philadelphus latifolius Schrad., Philadelphus latifolius Schrad. ex DC., Philadelphus rhombifolius Rehder, Philadelphus verrucosus Schrad., Philadelphus verrucosus Schrad. ex DC. 
laialehine enelas  Spiraea alba var. latifolia (Aiton) Dippel  Spiraea latifolia (Aiton) Borkh. 
laialehine eukalüpt  Eucalyptus dives Schauer  
laialehine fillüürea  Phillyrea latifolia L.  
laialehine haikhein  Chasmanthium latifolium (Michx.) H.O.Yates Uniola latifolia Michx. 
laialehine hilleeria  Hilleria latifolia (Lam.) H.Walter Hilleria elastica Vell., Mohlana guineensis Moq., Mohlana latifolia (Lam.) Moq., Mohlana nemoralis Mart., Rivina affinis Nees et Mart, Rivina apetala Schumach., Rivina latifolia Lam. 
laialehine hundinui  Typha latifolia L.  
laialehine hunditubakas  Hieracium latifolium Üksip  
laialehine härmik  Racomitrium aciculare (Hedw.) Brid.   
laialehine iileks  Ilex latifolia Thunb.  
laialehine kadakkaer  Cerastium latifolium L.  
laialehine kalmia  Kalmia latifolia L.  
laialehine kareputk  Laserpitium latifolium L.  
laialehine karvkeerik  Syntrichia latifolia (Bruch ex Hartm.) Huebener Tortula latifolia Bruch ex Hartm.  
laialehine kassikäpp  Antennaria plantaginifolia (L.) Richardson Antennaria caroliniana Rydb. ex Small, Antennaria decipiens Greene, Antennaria denikeana B.Boivin, Antennaria nemoralis Greene, Antennaria pinetorum Greene, Gnaphalium plantaginifolium L.  
laialehine kellukas  Campanula latifolia L.  
laialehine kikkapuu  Euonymus latifolius (L.) Mill. Euonymus latifolia (L.) Mill., orth. var., Kalonymus latifolia (L.) Prokh. 
laialehine kobarhüatsint  Muscari latifolium J.Kirk 1860 Bellevalia monophylla J.Gay ex Boiss., Bellevalia muscarioides Mast., Muscari latifolium J.Kirk et Playne ex J.Kirk 1858 
laialehine korallpuu  Erythrina latissima E.Mey. Corallodendron latissimum (E.Mey.) Kuntze, Erythrina gibbsiae Baker f., Erythrina sandersonii Harv. 
laialehine kriinum  Crinum latifolium L.  
laialehine kõreliilia  Tricyrtis latifolia Maxim.  
laialehine kõõlusleht  Sagittaria platyphylla (Engelm.) J.G.Sm. Sagittaria graminea var. platyphylla Engelm., Sagittaria mohrii J.G.Sm., Sagittaria recurva Engelm. ex Patt. 
laialehine kärssliilia  Curculigo latifolia Dryand.  
laialehine lauk  Allium akaka S.G.Gmel. ex Schult. et Schult.f.  
laialehine lavendel  Lavandula latifolia Medik. Lavandula spica L. var. latifolia L.f. 
laialehine leeklill (laialehine floks)  Phlox amplifolia Britton  
laialehine lodjapuu  Viburnum dilatatum Thunb.  
laialehine lumikelluke  Galanthus platyphyllus Traub et Noldenke  Galanthus ikariae subsp. latifolius Stern p.p., Galanthus ikariae Latifolius Group, Galanthus latifolius Rupr. non Salisb. 
laialehine lõhistanukas  Schistidium platyphyllum (Mitt.) H.Perss.  
laialehine lõvilõug  Antirrhinum latifolium Mill. Antirrhinum diffusum Bernh. ex Steud., nom. inval., Antirrhinum majus subsp. latifolium (Mill.) Rouy, Antirrhinum nicaeense Risso, Antirrhinum nicaeense var. latifolium (Mill.) Risso 
laialehine mailane  Veronica teucrium L. Veronica latifolia L., Veronica austriaca L. subsp. teucrium (L.) D.A.Webb 
laialehine merikann  Armeria pseudoarmeria (Murray) Mansf. Armeria latifolia Willdermann 
laialehine mõnukaun  Zornia latifolia Sm. Zornia gracilis DC., Zornia pubescens Kunth, Zornia surinamensis Miq. 
laialehine naistenõges  Nepeta latifolia DC. Cataria latifolia (DC.) Bubani, Nepeta grandiflora Lapeyr., Nepeta nuda subsp. latifolia (DC.) O.Bolòs et Vigo, Nepeta violacea Lapeyr. 
laialehine neiuvaip  Epipactis helleborine (L.) Crantz Epipactis latifolia (L.) All., Serapias helleborine L. 
laialehine nestik  Cinna latifolia (Trevir.) Griseb. Cinna pendula (Trin.) Trin. 
laialehine nisu  Triticum amplissifolium Zhuk. Triticum aestivum L. 
laialehine nuttsammal (laialehine pungsammal)  Ptychostomum calophyllum (R.Br.) J.R.Spence Bryum calophyllum R.Br. 
laialehine palisandripuu (laialehine dalbergia)  Dalbergia latifolia Roxb. Amerimnon latifolium (Roxb.) Kuntze, Dalbergia emarginata Roxb. 
laialehine parkjuur  Limonium platyphyllum Lincz. Limonium gerberi Soldano, Limonium latifolium (Sm.) Kuntze, nom. illeg., Statice latifolium 
laialehine pihlakas  Sorbus latifolia (Lam.) Pers. Sorbus torminalis × Sorbus aria Group sp.; Aria arguta M.Roem., Aria latifolia (Lam.) M.Roem., Crataegus dentata Thuill., Crataegus latifolia Lam., Karpatiosorbus latifolia (Lam.) Sennikov et Kurtto, Pyrus arguta Tausch, nom. superfl., Pyrus aria subsp. latifolia (Lam.) Hook.f., Pyrus atrovirens K.Koch, nom. inval., Pyrus intermedia Soy.-Will. ex Nyman, nom. inval., Pyrus intermedia var. latifolia (Lam.) DC., Pyrus latifolia (Lam.) R.Thomps., Sorbus aria subsp. latifolia (Lam.) Rouy et E.G.Camus, Sorbus atrovirens K.Koch, Sorbus latifolia (Lam.) Pers., ×Tormaria latifolia (Lam.) Mezhenskyj, Torminaria latifolia (Lam.) Dippel 
laialehine põdrakanep  Chamaenerion latifolium (L.) Sweet 1830 Chamaenerion halimifolium Salisb., nom. illeg., Chamaenerion latifolium (L.) Th.Fr. et Lange 1877, Chamaenerion subdentatum Rydb., Chamerion latifolium (L.) Holub, Chamerion subdentatum (Rydb.) Á.Löve et D.Löve, Epilobium changaicum Grubov, Epilobium corymbosum Rottb., Epilobium frigidum Retz., Epilobium halleri Retz., Epilobium humile Willd. ex Stev., Epilobium kamtschaticum Lepech., Epilobium kesamitsui T.Yamaz., Epilobium latifolium L., Epilobium pauciflorum Schrank, Epilobium rhexiiflorum Fisch. ex Hausskn., Epilobium venustum Douglas ex Lehm. 
laialehine püvilill  Fritillaria latifolia Willd. Fritillaria nobilis Baker, Fritillaria esculenta Adams, Fritillaria lutea var. latifolia (Willd.) Baker 
laialehine rööpkäbikas  Chigua restrepoi D.W. Stev.  
laialehine saagolatv  Encephalartos latifrons Lehm.  
laialehine seahernes  Lathyrus latifolius L.  
laialehine sinikrohvik  Stirlingia latifolia (R.Br.) Steud. Simsia latifolia R.Br., Stirlingia paniculata Lindl. 
laialehine sirel  Syringa oblata Lindl.  
laialehine sõrmkäpp  Dactylorhiza majalis (Rchb.) P.F.Hunt et Summerh. Orchis majalis Rchb. 
laialehine sõstar  Ribes latifolium Jancz.  
laialehine tarn  Carex siderosticta Hance Carex siderosticta Hance, Carex siderostica Hance 
laialehine tillandsia  Tillandsia leiboldiana Schltdl. Tillandsia aschersoniana Wittm., Tillandsia coccinea Sessé et Moc., Tillandsia lilacina Mez, Tillandsia phyllostachya Baker, Tillandsia rhodochlamys Baker, Tillandsia sparsiflora Baker f., Tillandsia xyphophylla Baker, Vriesea siebertiana Sander ex Bois 
laialehine tselaster  Celastrus angulatus Maxim.  
laialehine turbasammal  Sphagnum platyphyllum (Lindb. ex Braithw.) Sull. ex Warnst.  
laialehine tähkmadar  Crucianella latifolia L. Crucianella catellata Klokov, Crucianella monspeliaca L., Crucianella procumbens Shecut, Crucianella repens Shecut, Crucianella vulgaris Gaterau, Rubeola heterophylla Moench, nom. illeg., Rubeola latifolia (L.) Fourr. 
laialehine vahalill  Hoya latifolia G.Don  
laialehine varsakabi  Caltha biflora DC. Caltha biflora subsp. howellii (Huth) Abrams, Caltha howellii (Hutch.) Greene, Caltha leptosepala var. biflora (DC.) G.Lawson, Caltha leptosepala subsp. biflora (DC.) P.G.Smit, Caltha leptosepala var. howellii Huth, Caltha leptosepala subsp. howellii (Huth) P.G.Smit, Caltha malvacea Greene, Caltha rotundifolia var. howellii (Huth) K.C.Davis 
laialehine vesiriis  Zizania latifolia (Griseb.) Turcz. ex Stapf Hydropyrum latifolium Griseb., Zizania caduciflora (Turcz. ex Trin.) Hand.-Mazz., Limnochloa caduciflora Turcz. ex Trin. 
laialehine viigipuu  Ficus platyphylla Del.  
laialehine villpea  Eriophorum latifolium Hoppe  
laiaogaline kibuvits  Rosa platyacantha Schrenk  
laiaokkaline kadakas  Juniperus taxifolia Hook. et Arn.  
laiapööriseline enelas  Spiraea ×pachystachys K.Koch Spiraea betulifolia × Spiraea japonica 
laiav tondipale  Dracula spectrum (Rchb.f.) A.Doucette Dracula lowii (Rolfe) Luer, Dracula platycrater (Rchb.f.) Luer, Masdevallia lowii Rolfe, Masdevallia platycrater Rchb.f., Masdevallia spectrum Rchb.f. 
laiaõieline elulõng  Clematis patens C.Morren et Decne.  
laiguline eukalüpt  Eucalyptus dalrympleana Maiden  
laiguline hunditubakas  Hieracium maculatum Schrank Hieracium anisocladum Jord. ex Boreau, Hieracium aurelianense Boreau, Hieracium candelanum Arv.-Touv., Hieracium cuspidatoides Arv.-Touv., Hieracium dissidens Jord. ex Boreau, Hieracium maculatum Smith, nom. illeg., Hieracium maculisparsum Jord. ex Boreau, Hieracium martrini Arv.-Touv., Hieracium paucinaevum Jord. ex Boreau, Hieracium picturatum Jord. ex Boreau, Hieracium reconditum Jord. ex Boreau, Hieracium rigidiceps S.Bräut. et V.Bräut., Hieracium spilophaeum Jord. ex Boreau, Hieracium vulgatum var. funereum Jord. ex Sudre; incl. 'Leopard' 
laiguline kirilehik  Graptophyllum pictum (L.) Griff.  
laiguline kobarpea  Ligularia tussilaginea (Burm.f.) Makino Farfugium japonicum (L.) Kitam. 
laiguline kuldking  Cypripedium guttatum Sw.  
laiguline kurereha  Geranium maculatum L.  
laiguline leeklill (laiguline floks)  Phlox maculata L.  
laiguline liilia  Lilium ×maculatum Thunb. Lilium concolor × Lilium pensylvanicum; Lilium ×batemanniae A.Wallace, Lilium ×elegans Thunb., Lilium ×fortunei Lindl., Lilium ×thunbergianum Schult. et Schult.f., Lilium ×venustum Kunth 
laiguline metspipar  Asarum splendens (F.Maek.) C.Y.Cheng et C.S.Yang Asarum chingchengense C.Y.Chen et C.S.Yang, Heterotropa splendens F.Maek. 
laiguline männaskanep (laiguline vesikanep)  Eutrochium maculatum (L.) E.E.Lamont  Eupatoriadelphus maculatus (L.) R.M.King et H.Rob., Eupatorium atromontanum A.Nelson, Eupatorium bruneri A.Gray, Eupatorium maculatum L., Eupatorium purpureum var. maculatum (L.) Voss, Eupatorium purpureum var. maculatum (L.) Darl., Eupatorium purpureum subsp. maculatum (L.) Á.Löve et D.Löve, Eupatorium rydbergi Britton, Eupatorium trifoliatum var. maculatum (L.) Farw. 
laiguline nõiahammas  Lotus maculatus Breitf.  
laiguline palafoksia  Palafoxia sphacelata (Torr.) V.L.Cory  
laiguline piimalill  Euphorbia lactea Haw.   
laiguline taldleht   Dysosma delavayi (Franch.) Hu Dysosma veitchii (Hemsl. et E.H.Wilson) L.K.Fu, Podophyllum delavayi Franch., Podophyllum veitchii Hemsl. et E.H.Wilson 
laiguline öövilge  Goodyera schlechtendaliana Rchb.f. Anoectochilus japonicus (Blume) Linden, Epipactis labiata (Pamp.) Hu, Epipactis melinostele (Schltr.) Hu, Epipactis schlechtendaliana (Rchb.f.) A.A.Eaton, Epipactis secundiflora Hu, Georchis schlechtendaliana (Rchb.f.) Rchb.f., Goodyera japonica Blume, Goodyera kwangtungensis C.L.Tso, Goodyera labiata Pamp., Goodyera melinostele Schltr., Goodyera secundiflora Lindl., sensu auct., Orchiodes schlechtendalianum (Rchb.f.) Kuntze, Peramium schlechtendalianum (Rchb.f.) Makino 
laik-mesilasepõõsas  Cyclopia maculata (Andrews) Kies Cyclopia laricina E.Mey., Cyclopia tenuifolia Lehm., Gompholobium maculatum Andrews 
laik-piimalill  Euphorbia maculata L. Anisophyllum maculatum (L.) Haw., Chamaesyce jovetii (Huguet) Holub, Chamaesyce maculata (L.) Small, Chamaesyce pseudonutans Thell., Chamaesyce supina (Raf.) H.Hara, Chamaesyce tracyi Small, Euphorbia depressa Torr. ex Spreng., Euphorbia jovetii Huguet, Euphorbia reichenbachiana Lojac., nom. illeg., Euphorbia supina Raf., Tithymalus maculatus (L.) Moench, Xamesike depressa (Torr. ex Spreng.) Raf., Xamesike littoralis Raf., Xamesike maculata (L.) Raf., Xamesike supina (Raf.) Raf. 
laik-silmroosik  Tuberaria guttata (L.) Fourr. Cistus cistifolius Steud., Cistus foetidus Jacq., Cistus guttatus L., Cistus immaculatum Steud., Cistus inconspicuus (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Poir., Cistus lanceolatus Vahl, Cistus obscurus Steud., Cistus ovatus Viv., Cistus piluliferus Thibaud ex Dunal, Cistus racemosus L., Cistus roseus Jacq., Cistus sampsucifolius Sims, Cistus serratifolius Lamb. ex Dunal, Cistus serratus Cav., Cistus splendens Lam., Cistus sulphureus Steud., Cistus teretifolius Thibaud ex Dunal, Helianthemum guttatum (L.) Mill., Helianthemum inconspicuum Thiéb.-Bern. ex Pers., Helianthemum variabile Spach, Therocistus gutatus (L.) Holub, Therocistus inconspicuus (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Holub, Tuberaria inconspicua (Thiéb.-Bern. ex Pers.) Willk., Tuberaria variabilis (Spach) Willk., Xolanthes guttatus (L.) Raf. 
laik-vikerõis  Ixia maculata L.  
laiklill   Lapeirousia Pourr.  
laimkinkanipuu; vili: laimkinkan (laim × kinkan) × Citrofortunella Limequat Group  Citrus aurantifolia × Fortunella sp.; incl. 'Caabre', 'Eustis', 'Khagzi', 'Lakeland', 'Tavares' 
laineline käbiõis  Strobilanthes sinuata J.R.I.Wood Hemigraphis repanda (L.) Hallier f., Hemigraphis repanda (L.) Lindau, Ruellia repanda L. 
laineline käokuld  Helichrysum plinthocalyx (K.Koch) D.Sosn.  
laineline pesulill  Chlorogalum pomeridianum (DC.) Kunth Anthericum pomeridianum (DC.) Ker Gawl., Laothoe pomeridiana (DC.) Raf., Phalangium pomeridianum (DC.) Sweet, Scilla pomeridiana DC. 
laineline seahernes  Lathyrus undulatus Boiss.  
lainerohi  Phyllospadix Hook.   
lainjalehine vaiguseemnik  Pittosporum undulatum Vent.  
lainjas hosta  Hosta undulata (Otto et A.Dietr.) L.H.Bailey  
lainjas imikas  Anchusa undulata L. Anchusa alborosea Benoist, Anchusa amplexicaulis Sm., Anchusa angustifolia Balb., Anchusa angustissima Bourg. ex Nyman, Anchusa atlantica Ball, Anchusa clavata Viv. ex A.DC., Anchusa crispa Moris, nom. illeg., Anchusa crispata C.Presl, Anchusa granatensis Boiss., Anchusa granatensis Lange, Anchusa hybrida Boiss. ex A.DC., Anchusa hybrida Ten., Anchusa luschanii Wettst. ex Stapf, Anchusa macrosyrinx Rech.f., Anchusa mairei Gușul., Anchusa nonneoides Fisch. et C.A.Mey., Anchusa obliqua Vis., Anchusa parnassica Boiss. et Orph., Anchusa pinardii Boiss., Anchusa pseudogranatensis (Braun-Blanquet et Maire) Sennen et Mauricio, Anchusa sartorii Heldr. ex Gușul., Anchusa subglabra Caball., Buglossum angustifolium All. 
lainjas kaksikhammas  Dicranum polysetum Sw.  
lainjas kestvik  Aeonium undulatum Webb et Berth.  
lainjas kolmiklill  Trillium undulatum Willd.  
lainjas konnatakjas  Echinodorus major (Micheli) Rataj  
lainjas kortsleht  Alchemilla cymatophylla Juz.  
lainjas laeelia  Laelia undulata (Lindl.) L.O.Williams Bletia undulata (Lindl.) Rchb.f., Cattleya undulata (Lindl.) Beer, Schomburgkia undulata Lindl., Schomburgkia violacea Paxton  
lainjas lasnlehik  Cotyledon orbiculata var. oblonga (Haw.) DC. Cotyledon oblonga Haw., Cotyledon undulata Haw. 
lainjas lehiksammal  Plagiomnium undulatum (Hedw.) T.Kop.  
lainjas lisekäpp (lainjas kalmaarkäpp)  Prosthechea cochleata (L.) W.E.Higgins Anacheilium cochleatum (L.) Hoffmanns., Auliza cochleatum (L.) Lindl. ex Stein, Encyclia cochleata (L.) Dressler, Encyclia cochleata (L.) Lemée, Epidendrum cochleatum L., Epidendrum cochleatum Curtiss, Phaedrosanthus cochleatus (L.) Kuntze 
lainjas nefroleep  Nephrolepis undulata (Afzel. ex Sw.) J.Sm. Aspidium undulatum Afzel. ex Sw., Nephrolepis filipes C.Chr., Nephrolepis intermedia Fée, Nephrolepis pluma Moore 
lainjas näkilill (lainjas neriine)  Nerine undulata (L.) Herb.  
lainjas peittõlvik  Cryptocoryne undulata Wendt Cryptocoryne axelrodii Rataj, nom. illeg., Cryptocoryne willisii Engl. ex Baum, nom. illeg. 
lainjas piimalill  Euphorbia decaryi Guillaumin  
lainjas plumeeria  Plumeria pudica Jacq. Plumeria caracasana Johnston, Plumeria cochleata S.F.Blake 
lainjas puguvõhk  Lagenandra thwaitesii Engl. Lagenandra schulzei de Wit 
lainjas põikkupar  Plagiothecium undulatum (Hedw.) Schimp.  
lainjas skapaania  Scapania undulata (L.) Dum.  
lainjas sügisaster  Symphyotrichum undulatum (L.) G.L.Nesom Aster asperifolius E.S.Burgess, Aster asperulus Torr. et A.Gray, Aster autumnalis Wender. ex Nees, Aster baldwinii Torr. et A.Gray, Aster claviger E.S.Burgess, Aster corrigiatus E.S.Burgess, Aster diversifolius Michx., Aster gracilescens E.S.Burgess, Aster heteromallus Wender., Aster linguiformis E.S.Burgess, Aster loriformis (E.S.Burgess) E.S.Burgess, Aster mohrii E.S.Burgess, Aster paniculatus Nutt., Aster proteus E.S.Burgess, Aster sagittifolius Elliott, Aster scaber Elliott, Aster sylvestris E.S.Burgess, Aster triangularis E.S.Burgess, Aster truellius E.S.Burgess, Aster undulatus L. 
lainjas utekakar  Brachyglottis repanda J.R. Forst. et G.Forst.  
lainjas võrelehik  Aponogeton undulatus Roxb. Aponogeton microphyllus Roxb., Aponogeton stachyosporus de Wit, Ouvirandra undulata (Roxb.) Edgew., Spathium microphyllum (Roxb.) Voigt, Spathium undulatum (Roxb.) Edgew. 
lainjas vägihein  Verbascum undulatum Lam. Verbascum plicatum Sibth. et Sm. 
laipüramiidne kellukas  Campanula ×pyraversii hort. Campanula pyramidalis × Campanula versicolor 
laisulgjas leeder  Sambucus latipinna Nakai  
laiulmik  Platyhypnidium M.Fleisch.  
laiuv eerika  Erica vagans L., nom. cons.  
laiuv jumikas  Centaurea diffusa Lam.  
laiuv kadakas  Juniperus procumbens (Siebold ex Endl.) Miq.  
laiuv keepuu  Sophora prostrata Buchan.  
laiuv kikkapuu  Euonymus kiautschovicus Loes. Euonymus kiautschovica Loes., orth. var., Euonymus patens Rehder 
laiuv kirbuvaak  Pulicaria prostrata (Gil.) Asch. Pulicaria vulgaris Gaertn. 
laiuv konnatakjas  Echinodorus horizontalis Rataj Echinodorus interruptus Rataj 
laiuv krässik  Weissia squarrosa (Nees et Hornsch.) C.Müll.  
laiuv kurereha  Geranium procurrens Yeo  
laiuv lambavaip  Raoulia tenuicaulis Hook.f.  
laiuv lambiharjahein  Hystrix patula Moench  
laiuv leeklill (laiuv floks)  Phlox diffusa Benth.  
laiuv leesikas  Arctostaphylos patula Greene  
laiuv linnurohi (vananenud: laiuv kirburohi)  Polygonum patulum M.Bieb.  
laiuv luste  Bromus japonicus Thunb. Bromus patulus Mert. et Koch 
laiuv maran  Potentilla patula Waldst. et Kit.  
laiuv mänd  Pinus patula Schiede ex Schltdl. et Cham. Pinus patula Schltdl. et Cham., Pinus longipedunculata (Loock ex Martínez) Businský 
laiuv mütshellik (laiuv mütshellikuke)  Physcomitrium patens (Hedw.) Mitt. Aphanorrhegma patens (Hedw.) Lindb., Ephemerum cohaerens var. lucasianum (Nees & Hornsch.) Hampe, Ephemerum patens (Hedw.) Hampe, Genthia patens (Hedw.) Bayrh., Phascum cohaerens var. lucasianum (Nees et Hornsch.) Bruch et Schimp., Phascum lucae Spreng., Phascum lucasianum Nees et Hornsch., Phascum megapolitanum Schultz, Phascum patens Hedw., Phascum punctatum Knaf ex Opiz, Physcomitrella patens (Hedw.) Bruch et Schimp., Stanekia patens (Hedw.) Opiz 
laiuv nadahein  Puccinellia distans (Jacq.) Parl. subsp. distans Poa distans Jacq. 
laiuv naistepuna  Hypericum patulum Thunb.  
laiuv peekerlill  Penstemon serrulatus Menzies ex Sm. Penstemon argutus Paxton, Penstemon diffusus Douglas 
laiuv puhmikmalts (laiuv kohhia)  Bassia prostrata (L.) A.J.Scott Kochia prostrata (L.) Schrad., Salsola prostrata L. 
laiuv puksrohi  Pachysandra procumbens Michx.  
laiuv punapea  Hamelia patens Jacq. Duhamelia odorata Willd. ex Schult., Duhamelia patens (Jacq.) Pers., Duhamelia sphaerocarpa (Ruiz et Pav.) Pers., Hamelia brachystemon Wernham, Hamelia brittoniana Wernham, Hamelia coccinea Sw., Hamelia corymbosa Sessé et Moc., Hamelia erecta Jacq., Hamelia intermedia Urb. et Ekman, Hamelia lanuginosa M.Martens et Galeotti, Hamelia latifolia Rchb. ex DC., Hamelia nodosa M.Martens et Galeotti, Hamelia pedicellata Wernham, Hamelia sphaerocarpa Ruiz et Pav., Hamelia suaveolens Kunth, Hamelia tubiflora Wernham, Hamelia verticillata Moc. et Sessé ex DC., Hamelia viridifolia Wernham, Schoenleinia thyrsoidea Miers 
laiuv rodo (laiuv rododendron)  Rhododendron calostrotum Balf.f. et Kingdon-Ward Rhododendron kingdonii Merr., Rhododendron riparium Kingdon-Ward 
laiuv räbalik  Hypecoum procumbens L.   
laiuv saasabambus  Sasa ramosa (Makino) Makino et Shibata Arundinaria agrestis (Makino) Nakai, Arundinaria chikatsuafumiana Koidz., Arundinaria confusa Nakai, Arundinaria decipiens Nakai, Arundinaria dimorpha Hack. ex Nakai, Arundinaria distichophylla (Koidz.) Koidz., Arundinaria exsaniosa Koidz., Arundinaria incantans Koidz., Arundinaria kisoensis Koidz., Arundinaria komiyamana (Makino et Hisauchi) Nakai, Arundinaria kunimiana Koidz., Arundinaria matsushimensis (Makino) Makino, Arundinaria musashiensis Nakai, Arundinaria nakashimana Koidz., Arundinaria nikkoensis Nakai, Arundinaria okadana (Makino) Nakai, Arundinaria otayana Koidz., Arundinaria pubescens Nakai, nom. illeg., Arundinaria ramosa Makino, Arundinaria sakaii Nakai, Arundinaria sawadae (Makino) Nakai, Arundinaria sugimotoi Nakai, Arundinaria suwekoana (Makino) Nakai, Arundinaria tomikusensis Nakai, Arundinaria toyomurensis Nakai, Arundinaria trichophila Koidz., Arundinaria tsukubensis Koidz., Arundinaria tsurumatiana Koidz., Arundinaria vagans Gamble, Arundinaria velutina Nakai, Arundinaria yonoskei Nakai, Bambusa ramosa (Makino) Makino, Nipponobambusa komiyamana (Makino et Hisauchi) Muroi, nom. inval., Nipponobambusa sawadae (Makino) Muroi, Pleioblastus sawadae Makino, Sasa agrestis (Makino) Makino, Sasa hannoensis Makino, Sasa komiyamana Makino et Hisauchi, Sasa matsushimensis Makino, Sasa okadana Makino, Sasa saitoana Koidz., Sasa sasaelloides Makino et Uchida, Sasa sasselloides Makino et Uchida, Sasa suwekoana Makino, Sasa vagans (Gamble) D.C.McClint., nom. inval., Sasaella agrestis (Makino) Makino, Sasaella benten Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella chikatsuafumiana (Koidz.) Koidz., Sasaella confusa (Nakai) Honda, Sasaella decipiens (Nakai) Honda, Sasaella dimorpha (Hack. ex Nakai) Koidz., Sasaella distichophylla Koidz., nom. inval., Sasaella exsaniosa (Koidz.) Koidz., Sasaella hannoensis (Makino) Makino, Sasaella incantans (Koidz.) Koidz., Sasaella kisoensis Koidz., nom. inval., Sasaella komiyamana (Makino et Hisauchi) Makino, Sasaella kunimiana Koidz., nom. inval., Sasaella marunoi Hatus., Sasaella matsushimensis (Makino) Makino, Sasaella musashiensis Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella nakashimana (Koidz.) Koidz., Sasaella nikkoensis Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella okadana (Makino) Makino, Sasaella otayana (Koidz.) Koidz., Sasaella ramosa (Makino) Makino, Sasaella sakaii (Nakai) Koidz., Sasaella sasaelloides (Makino et Uchida) Koidz., Sasaella sawadae (Makino) Koidz., Sasaella sugimotoi (Nakai) Koidz., Sasaella suwekoana (Makino) Makino, Sasaella tomikusensis (Nakai) Koidz., Sasaella toyomurensis (Nakai) Koidz., Sasaella trichophila (Koidz.) Koidz., Sasaella tsukubensis (Koidz.) Koidz., Sasaella tsurumatiana (Koidz.) Koidz., Sasaella velutina Makino et Nakai, nom. inval., Sasaella yonoskei (Nakai) Koidz., ×Sasinaria ramosa (Makino) Demoly, ×Sasinaria sawadae (Makino) Demoly, ×Sasinaria suwekoana (Makino) Demoly 
laiuv sebrakakar  Hirpicium diffusum (O.Hoffm.) Roessler Berkheyopsis diffusa O.Hoffm., Gazania diffusa Oliv., nom. illeg. 
laiuv sigaretilill  Cuphea procumbens Ortega Cuphea bilimekii Koehne, Cuphea erecta Hoffmanns., nom. inval., Cuphea lanceolata Baill., nom. illeg., Cuphea palustris Hemsl., Cuphea procumbens Cav., nom. illeg., Cuphea ×purpurea var. lilacina Haage ex Herder, Cuphea purpurea var. lilacina Haage ex Herder, Parsonsia bilimekii (Koehne) Standl., Parsonsia dispersa M.E.Jones, Parsonsia procumbens (Ortega) A.Heller 
laiuv sinikanarbik  Brachyloma depressum (F.Muell.) Benth.  
laiuv sinimätas  Lithodora diffusa (Lag.) I.M.Johnst. Lithodora prostrata (Loisel.) Griseb., Lithospermum prostratum Loisel., Lithospermum diffusa Lag. 
laiuv sõnajalg  Dryopteris expansa (C.Presl) Fraser-Jenk. et Jermy Dryopteris assimilis S.Walker, Dryopteris austriaca auct., Dryopteris dilatata auct., Nephrodium expansum C.Presl 
laiuv tuhkpuu  Cotoneaster horizontalis Decne.  
laiuv tutik  Orthotrichum patens Bruch ex Brid.  
laiuv võrdhammas  Isodon effusus (Maxim.) H.Hara Amethystanthus effusus (Maxim.) Honda, Plectranthus effusus (Maxim.) Honda, Rabdosia effusa (Maxim.) H.Hara 
laiuv ämblikrohi  Boerhavia diffusa L., nom. cons. Boerhavia adscendens Willd., Boerhavia africana Lour., Boerhavia glabrata Blume, Boerhavia paniculata Rich., Boerhavia repens L. var. diffusa (L.) Hook.f., Commicarpus africanus (Lour.) Dandy 
laiuvaõieline salvei  Salvia patens Cav.  
laki-astelakaatsia (lakivahellia, lakiakaatsia)  Vachellia farnesiana (L.) Wight et Arn. Acacia acicularis Humb. et Bonpl. ex Willd., Acacia adenocarpa Walp., Acacia armata B.Heyne ex Wall., nom. inval., Acacia aurea Noronha ex Hoeven et de Vriese, Acacia burmanniana DC., Acacia coriaria Buch.-Ham. ex Wall., nom. inval., Acacia cornigera var. indica DC., Acacia densiflora (Alexander) Cory, nom. illeg., Acacia edulis Humb. et Bonpl. ex Willd., Acacia farnesiana (L.) Willd., Acacia ferox M.Martens et Galeotti, Acacia guttata Hoffmanns., Acacia indica Desv., Acacia lenticellata F.Muell., Acacia minuta (M.E.Jones) Beauch., Acacia parvifolia Steud., nom. inval., Acacia pedunculata Willd., Acacia pharnesiana Risso, orth. var., Acacia smallii Isely, Farnesia odora Gasp., Mimosa acicularis (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Poir., Mimosa caesia Burm.f., nom. illeg., Mimosa edulis Poir., Mimosa farnesiana L., Mimosa indica Pers., Mimosa leptophylla Poir., Mimosa pedunculata (Willd.) Poir., Mimosa suaveolens Salisb., nom. illeg., Mimosa tortuosa Burm.f., nom. illeg., Pithecellobium acuminatum M.E.Jones, Pithecellobium minutum M.E.Jones, Poponax farnesiana (L.) Raf., Vachellia densiflora Alexander 
lakipuu  Vernicia Lour.  Dryandra Thunb., Elaeococca Comm. ex A. Juss. 
lakk-elulõng  Clematis jubata Bisch.  
lakkhundi maavits  Solanum lycocarpum A.St. Hil.  
lakkleht  Orthilia Raf. Ramischia Opiz ex Garcke 
lakkoder  Hordeum jubatum L. Critesion jubatum (L.) Nevski 
lakksaba  Leonurus sect. Chaiturus Benth. Chaiturus Ehrh. ex Willd. 
lakksaba  Leonurus marrubiastrum L. Chaiturus marrubiastrum (L.) Ehrh. ex Rchb. 
lakksaba  Chaiturus Ehrh. ex Willd.  --> Leonurus L.; Leonurus sect. Chaiturus Benth. 
lakktarn  Carex spicata Huds. Carex contigua Hoppe; incl.Carex lumnitzeri (Rouy) V.I.Krecz. 
lakkõisikuline priimula  Primula secundiflora Franch.  
lakoonia krookus  Crocus goulimyi Turrill   
lakoonia püvilill  Fritillaria davisii Turrill  
laktoris  Lactoris Phil.   
laktoriselised  Lactoridaceae Engl., nom. cons.   
Lamarcki toompihlakas (vask-toompihlakas)  Amelanchier lamarckii F.G.Schroed.  
lamarkia  Lamarckia aurea (L.) Moench  
lamav ahvihein  Wedelia prostrata Hemsl. Eclipta dentata H.Lév. et Vaniot, Verbesina prostrata Hook. et Arn.  
lamav emajuur  Gentiana decumbens L.f.  
lamav ibeeris  Iberis procumbens Lange  
lamav justiitsia  Justicia procumbens L. Rostellaria procumbens Nees, Rostellularia procumbens (L.) Nees 
lamav karikakar  Anthemis secundiramea Biv. Anthemis carthaginis Batt., Anthemis concinna Guss., Anthemis cossyrensis Guss., Anthemis intermedia Guss., Anthemis lopadusana Lojac., Anthemis secundiramea subsp. urvilleana (DC.) R.Fernandes, Anthemis urvilleana (DC.) Sommier et Caruana 
lamav kerarebashein   Gomphrena serrata L. Achyranthes ternata Host ex Fisch., C.A.Mey. et Avé-Lall., Amaranthoides decumbens (Jacq.) M.Gómez, Celosia decumbens Moq., Celosia procumbens Moq., Celosia prostrata Moq., Gomphrena argentea Moq., Gomphrena bicolor Moq., Gomphrena decumbens Jacq., Gomphrena diffusa Pav. ex Moq., Gomphrena dispersa Standl., Gomphrena flava Pav. ex Moq., Gomphrena ixiamensis Rusby, Gomphrena prostrata Desf., nom. inval., Gomphrena trispicata Pav. ex Moq., Xeraea decumbens (Jacq.) Kuntze, Xeraea serrata (L.) Kuntze 
lamav kesakann  Sagina procumbens L.  
lamav kress (lamav teekress)  Lepidium coronopus (L.) Al-Shehbaz Bunias glomerata Lapeyr., Carara coronopus (L.) Medik., Cochlearia coronopus L., Cochlearia repens Lam., Cochlearia tenuifolia Salisb., Coronopus coadunatus Stokes, Coronopus coronopus (L.) H.Karst., nom. inval, Coronopus cristatus Clairv., Coronopus depressus Moench, Coronopus procumbens Gilib. ex Ces., Pass. et Gibelli, Coronopus ruellii All., Coronopus squamatus (Forssk.) Asch., Coronopus verrucarius Muschl. et Thell., Coronopus vulgaris Desf., Crucifera ruellii (All.) E.H.L.Krause, Lepidium cristatum Lapeyr., Lepidium squamatum Forssk., Myagrum coronopus (L.) Crantz, Nasturtium verrucarium Garsault, opus utique rej., Senebiera coronopoda St.-Lag., orth. var., Senebiera coronopus (L.) Cav., Senebiera ruellii Bubani, Senebiera squamata Müll.Berol., Thlaspi cristatum (Lapeyr.) M.Serres 
lamav kruvipuu  Pandanus multispicatus Balf.f. Pandanus microstigma Balf.f. ex Warb., Sussea microstigma Gaudich., nom inval.  
lamav kuldroosik  Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.  
lamav kuslapuu  Lonicera prostrata Rehder  
lamav kõrbekell  Camissonia bistorta (Nutt. ex Torr. et A.Gray) P.H.Raven  
lamav käokuld  Helichrysum petiolare Hilliard et B.L.Burtt  
lamav leeklill (lamav floks)  Phlox ×procumbens Lehm. Phlox amoena hort.; Phlox stolonifera × Phlox subulata 
lamav linnurohi  Polygonum aviculare subsp. calcatum (Lindm.) Thell. Polygonum arenastrum subsp. calcatum (Lindm.) Wissk., Polygonum aviculare L. subsp. depressum (Meisn.) Arcang., Polygonum aviculare L. var. depressum Meisn., Polygonum calcatum Lindm. 
lamav luudpõõsas  Cytisus procumbens (Waldst. et Kit. ex Willd.) Spreng.  
lamav lõvilõug  Antirrhinum sempervirens Lapeyr.  
lamav mailane  Veronica prostrata L. Veronica rupestris hort. 
lamav maran  Potentilla supina L.  
lamav naistepuna  Hypericum humifusum L.  
lamav penimünt  Marrubium supinum L.  
lamav pihlakas  Sorbus poteriifolia Hand.-Mazz. Pyrus foliolosa var. subglabra Cardot, Pyrus reducta W.W.Sm.  
lamav piimalill  Euphorbia prostrata Aiton  Anisophyllum prostratum (Aiton) Haw., Aplarina prostrata (Aiton) Raf., Chamaesyce malaca Small, Chamaesyce prostrata (Aiton) Small, Chamaesyce villosior (Greenm.) Millsp., Euphorbia callitrichoides Kunth, Euphorbia malaca (Small) Little, Euphorbia perforata Guss., Euphorbia tenella Kunth, Euphorbia trichogona Bertol., Tithymalus prostratus (Aiton) Samp. 
lamav rataslill (lamav nolaana)  Nolana humifusa (Gouan) I.M.Johnst. Atropa humifusa Gouan, Belladonna peruviana Adans., Neudorfia peruviana Adans., Nolana parvifolia Phil., Nolana prostrata L.f. 
lamav rebashein  Amaranthus blitoides S.Watson Amaranthus reverchonii (Uline et W.L.Bray) Kov., Galliaria blitoides Nieuwl. 
lamav ristik  Trifolium campestre Schreb. Chrysaspis campestris (Schreb.) Desv., Trifolium procumbens L. 
lamav ruellia  Ruellia prostrata Poir.  
lamav rööpkanarbik  Epacris reclinata A.Cunn. ex Benth.  
lamav sanvitaalia  Sanvitalia procumbens Lam.  
lamav sibaldia  Sibbaldia procumbens L.  
lamav sõstar  Ribes procumbens Pall.  
lamav talihali  Gaultheria procumbens L.  
lamav tuhkpuu  Cotoneaster procumbens Klotz.  
lamav tähtkanarbik  Astroloma humifusum (Cav.) R.Br.  
lamba-aruhein  Festuca ovina L.  
lamba-tondipale  Dracula saulii Luer et Sijm  
lambalääts  Trigonella L.  
lambamünt  Panzerina Soják  Leonuroides Rauschert, Panzeria Moench 
lambavaip  Raoulia Hook.f. ex Raoul  
Lamberti kurereha  Geranium lambertii Sweet  
Lamberti viirpuu  Crataegus ×lambertiana Lange  
Lambi piimalill  Euphorbia lambii Svent.   
lambiharjahein  Elymus sect. Hystrix (Moench) Á.Löve  
lambiharjapuu  Callistemon R.Br.  
lambipuu  Crinodendron Molina Tricuspidaria Ruiz et Pav., Tricuspis Pers. 
lamburipuu  Boscia Lam. ex J.St.-Hil., nom. cons.  Boscia Thunb., nom. rej. 
lame ebaulmik   Herzogiella turfacea (Lindb.) Z.Iwats.  
lame oravulmik (lame lühikupar)  Sciuro-hypnum curtum (Lindb.) Ignatov Brachythecium oedipodium (Mitt.) A.Jaeger, ? Brachythecium curtum (Lindb.) J.Lange et C.Jens.  
lame virsikupuu; vili: lamevirsik  Prunus persica f. compressa (Loudon) Rehder Amygdalus persica var. platycarpa (Decne.) Ricker, Persica platycarpa Decne., Persica vulgaris var. compressa Loudon, Prunus persica var. compressa (Loudon) Bean, Prunus persica subsp. platycarpa (Decne.) D.Rivera et al., Prunus persica var. platycarpa (Decne.) L.H.Bailey, Prunus platycarpa (Decne.) R.H.Price, nom. inval. 
lamedalehine akaatsia  Acacia homalophylla A.Cunn.  
lamedalehine jõgitakjas  Sparganium angustifolium Michx. Sparganium affine Schnizl. 
lamedalehine kask  Betula platyphylla Sukaczev  
lamedalehine linnupiim  Ornithogalum platyphyllum Boiss. Ornithogalum montanum var. platyphyllum (Boiss.) Boiss., Ornithogalum tempskyanum Freyn et Sint. 
lamedalehine ogaputk  Eryngium planum L.  
lamedalehine sokurohi (lamedalehine ristirohi)  Caucasalia pontica (K.Koch) Greuter Adenostyles platyphylloides (Sommier et Levier) Czerep., Adenostyles pontica K.Koch, Adenostyles rhombifolia subsp. platyphylloides (Sommier et Levier) Pimenov, Caucasalia platyphylloides (Sommier et Levier) B.Nord., Pojarkovia platyphylloides (Sommier et Levier) Askerova, Senecio platyphylloides Sommier et Levier 
lamedaokkaline kuusk  Picea brachytyla (Franch.) Pritz. var. complanata (Mast.) Rehder Picea complanata Mast. 
lamedaoksaline piimalill  Euphorbia ramipressa Croiz.  
lamedarootsuline kikkapuu  Euonymus planipes (Koehne) Koehne Euonymus robustus Nakai, Euonymus sachalinensis hort., Turibana planipes (Koehne) Nakai 
lamedaviljaline õunapuu  Malus ×platycarpa Rehder Malus coronaria × Malus pumila 
lamedavõraline mänd  Pinus tabuliformis Carrière Pinus densiflora var. tabuliformis (Carrière) Mast., Pinus leucosperma Maxim., Pinus mukdensis Uyeki ex Nakai [Pinus tabuliformis var. mukdensis (Uyeki ex Nakai) Uyeki], Pinus sinensis Mayr, nom. illeg., Pinus taihangshanensis Hu et T.Y.Yao, Pinus tokunagae Nakai 
lamekaktus  Epiphyllum Haw. Phyllocactus Link, Phyllocereus Miq.  
lamekeelne suvikakar (lamekeelne laija)  Layia platyglossa (Fisch. et C.A.Mey.) A.Gray Callichroa platyglossa Fisch. et C.A.Mey., Layia elegans Torr. et A.Gray, Layia ziegleri Munz 
lamekeelne võilill  Taraxacum platyglossum Raunk.  
lamekerajas kadakas (tömbiviljaline kadakas)  Juniperus semiglobosa Regel Juniperus drobovii Sumnev., Juniperus excelsa Wall., nom. inval., Juniperus intermedia Drobow, nom. illeg., Juniperus media V.D.Dmitriev, Juniperus schugnanica Kom., Juniperus talassica Lipsky, Juniperus tianschanica Sumnev., Sabina semiglobosa (Regel) L.K.Fu et Y.F.Yu 
lamelehik  Homalia (Brid.) Bruch et Schimp.  
lamelehik  Homalia trichomanoides (Hedw.) Brid.  
lamesarmik  Taxiphyllum M.Fleisch. Plagiothecium subg. Taxiphyllum (M. Fleisch.) Grout  
lamesarmikulised  Taxiphyllaceae Ignatov  
lameõhik  Alleniella S.Olsson, Enroth et D.Quandt  
lamm-viinapuu  Vitis vinifera subsp. sylvestris (C.C.Gmel.) Beger Vitis sylvestris Gmel. 
lammlepp  Alnus hirsuta (Spach) Rupr.  
lammpaju  Salix irrorata Anderss.  
lammtulikas  Ranunculus inundatus R.Br. ex DC.  
Lamotte'i mägisibul  Sempervivum tectorum var. lamottei (Boreau) Rouy et Fourr. Sempervivum lamottei Boreau 
Lange viirpuu  Crataegus ×langei Cinovskis Crataegus nigra × Crataegus pinnatifida 
Langi nurmikas  Poa compressa subsp. langeana (Rchb.) Hegi Poa langeana Rchb. 
Langsdorffi kopaiivapuu (Heino Kiik: amasoonase kopaiivapuu)  Copaifera langsdorffii Desf.  
lankongi liilia  Lilium lankongense Franch.  
lansapuu  Lansium Corrêa   
Lansbergi kärbsepõll  Restrepia lansbergii Rchb.f. et H.Wagener  
laose datlipalm  Phoenix roebelenii O'Brien  
laose stüüraks  Styrax tonkinensis (Pierre) Craib ex Hartwich Anthostyrax tonkinensis Pierre, Styrax hypoglaucus Perkins, Styrax macrothyrsus Perkins, Styrax subniveus Merr. et Chun 
laose vahalill   Hoya nummularioides Costantin  
lapageeria  Lapageria Ruíz et Pav.   
lapatšo-tuutupuu (lapatšotabebuia), (kaubanduses "sipelgapuu"); saadus: lapatšo tee  Handroanthus impetiginosus (Mart. ex DC.) Mattos Gelseminum avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Kuntze, Handroanthus avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Mattos, Handroanthus impetiginosus (Mart. ex DC) Mattos, Tabebuia avellanedae Lorentz ex Griseb., Tabebuia dugandii Standl., Tabebuia impetiginosa (Mart. ex DC.) Standl., Tabebuia ipe (Mart.) Standl. (Tabebuia ipe (Mart. ex K.Schum.) Standl. var. integra (Sprague) Sandwith), Tabebuia nicaraguensis S.F.Blake, Tabebuia palmeri Rose, Tabebuia schunkevigoi D.R.Simpson, Tecoma adenophylla Bureau et K.Schum., Tecoma avellanedae (Lorentz ex Griseb.) Speg., Tecoma impetiginosa Mart., nom. inval., Tecoma impetiginosa Mart. ex DC., Tecoma integra (Sprague) Hassl., Tecoma integrum (Sprague) Chodat, Tecoma ipe Mart. var. integra Sprague, Tecoma ipe Mart. var. integrifolia Hassler 
lapi diapensia  Diapensia lapponica L.  
lapi kassikäpp  Antennaria porsildii E.Ekman  
lapi kivirik  Saxifraga aizoides L.  
lapi kurdsirbik   Hamatocaulis lapponicus (Norrl.) Hedenäs  
lapi kuuskjalg  Pedicularis lapponica L.   
lapi lipphernes  Oxytropis lapponica (Wahlenb.) Gay  
lapi magun  Papaver lapponicum (Tolm.) Nordh.  
lapi malts  Atriplex lapponica Pojark.  
lapi mänd  Pinus sylvestris var. lapponica Hartm.  
lapi paju  Salix lapponum L.  
lapi rodo (lapi rododendron)  Rhododendron lapponicum (L.) Wahlenb.  
lapik aaloe  Aloe compressa H.Perrier  
lapik lauk  Allium platycaule S.Watson  
lapik luga  Juncus compressus Jacq.  
lapik luste (lapik andrik)  Bromus willdenowii Kunth Bromus catharticus Vahl, Ceratochloa cathartica (Vahl) Herter, Bromus unioloides (Willd.) Raspail, Festuca unioloides Willd. 
lapik nurmikas  Poa compressa L.  
lapik penikeel  Potamogeton compressus L. Potamogeton zosterifolius Schumach. 
lapik raudrohi  Achillea depressa Janka Achillea pseudopectinaria Janka ex Boiss. 
lapik soonerohi (lapik kõrkjas)  Blysmus compressus (L.) Panz. ex Link Scirpus compressus (L.) Pers., Carex uliginosa L. 
lapik vallihhipalm  Wallichia disticha T.Anderson Didymosperma distichum (T.Anderson) Hook.f., Wallichia yomae Kurz 
lapikkaktus  Consolea Lem.  
lapiksamblalised  Distichiaceae Schimp. Ditrichaceae Limpr. 
lapiksammal  Distichium Bruch et Schimp.  
lapiline piluõis  Zootrophion ximenae (Luer et Hirtz) Pfahl Epibator ximenae Luer et Hirtz 
lapitskestvik  Aeonium spathulatum (Hornem.) Praeger  
laserputk  Laser G.Gaertn., B.Mey. et Scherb.  
laserputk  Laser trilobum (L.) Borkh.  Siler trilobum Crantz  
lasistani lumikelluke  Galanthus rizehensis Stern  Galanthus latifolius var. rizehensis Stern et Gilmour, Galanthus glaucescens A.P.Khokhr. 
lasistani mailane  Veronica liwanensis K.Koch  
laskuv maran  Potentilla anglica Laich.  
laskuvalehine pajulill  Epilobium tetragonum L. Epilobium adnatum Griseb. 
lasnlehik  Cotyledon L., nom. cons.  
lasuur-kobarhüatsint  Muscari coeleste Fomin  Hyacinthella turkewiczii Woronow, Muscari elegans Grossh., Muscari turkewiczii (Woronow) Losinsk. 
lataakia lauk   Allium chloranthum Boiss.  
lataakia püvilill  Fritillaria latakiensis Rix  Fritillaria elwesii sensu Mouterde non Boiss. 
lateksipuu  Sapium Jacq. 1760, nom. cons. Sapiopsis Müll.Arg., Sapium P. Browne 1756, nom. rej., Seborium Raf. 
lateksiväät  Cryptostegia R.Br.  
latern-pöialpaslik (laternmasdevallia)  Masdevallia lucernula Königer  
laternapõõsas  Nymania Lindb. Aitonia Thunb., Aytonia L.f., orth. var. 
laternapõõsas  Nymania capensis (Thunb.) Lindb. Aitonia capensis Thunb., Carruthia capensis (Thunb.) Kuntze 
laternlill  Ceropegia L.  
lattuba (latt-aeduba)  Phaseolus vulgaris subsp. vulgaris var. vulgaris Phaseolus vulgaris Pole Group, Phaseolus vulgaris subsp. vulgaris var. communis Asch., Phaseolus vulgaris Vulgaris Group 
laudjas kestvik  Aeonium tabuliforme (Haw.) Webb et Berth.  
laudkuusk  Picea abies f. tabulaeformis (Carrière) Rehder  
laudleht  Astilboides tabularis (Hemsl.) Engl. Rodgersia tabularis (Hemsl.) Kom. 
laugulised  Alliaceae J.Agardh, nom. cons.  
laugulised [alamsugukond]  Allioideae Herb. [subfamilia] Amaryllidaceae s.l. subfam. Allioideae Herb. ( = Alliaceae s.str.), Alliaceae s.str. subfam. Allioideae Herb. 
laugulõhnaline tipirohi  Petiveria alliacea L. Petiveria corrientina Rojas, Petiveria foetida Salisb., nom. illeg., Petiveria hexandria Sessé et Moc., Petiveria ochroleuca Moq., Petiveria octandra L., Petiveria paraguayensis D.Parodi 
lauk  Allium L. Cepa Mill. 
lauk-merikann  Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link Armeria allioides Boiss. 
laukapuu; vili: laukaploom  Prunus spinosa L. Prunus domestica var. spinosa (L.) Kuntze, Prunus moldavica Kotov, Prunus stepposa Kotov 
lauskarvane saar  Fraxinus holotricha Koehne  
laussaagjas kukerpuu  Berberis circumserrata (C.K.Schneid.) C.K.Schneid. Berberis diaphana var. circumserrata C.K.Schneid.  
Lauterbachi alokaasia  Alocasia lauterbachiana (Engl.) A.Hay Alocasia wavriniana Mast., Schizocasia lauterbachiana Engl., Xenophya lauterbachiana (Engl.) Nicolson 
Lavallée korgipuu  Phellodendron amurense var. lavallei (Dode) Sprague Phellodendron lavallei Dode  
Lavallée viirpuu  Crataegus ×lavallei Herincq. ex Lavallée Crataegus pubescens × Crataegus stipulacea 
lavendlilehine kuldkann  Helianthemum lavendulaefolium Mill.  
lavendlilehine nõianõges  Stachys lavandulifolia Vahl Sideritis calycantha M.Bieb., Stachys boissieri Kapeller, Stachys calycantha M.Bieb., Stachys tomentosa Bunge, nom. illeg., Stachys zuvandica Rzazade, Zietenia lavandulifolia (Vahl) Link, Zietenia orientalis Gled. 
lavendlilehine salvei  Salvia officinalis subsp. lavandulifolia (Vahl) Gams Salvia approximata Pau, Salvia hispanorum Lag., Salvia lavandulifolia Vahl, Salvia officinalis var. lavandulifolia (Vahl) O.Bolòs et Vigo, Salvia officinalis f. lavandulifolia (Vahl) Pau, Salvia rosmarinifolia G.Don, Salvia tenuior Desf. ex Roem. et Schult. 
Laxmanni akakapsas  Ajuga laxmannii (L.) Benth. Teucrium laxmannii L. 
Laxmanni hundinui  Typha laxmannii Lepech.  
lea  Leea D.Royen, nom. cons. Nalagu Adans., nom. rej. 
Lea tamm  Quercus ×leana Nutt. Quercus imbricaria × Quercus velutina 
lealised  Leeaceae Dumort., nom. cons.   --> Vitaceae Juss., nom. cons. 
Lecomte'i varipalm   Corypha lecomtei Becc. ex Lecomte  
Ledebouri keelikliilia  Ixiolirion tataricum subsp. ledebourii (Fisch. et C.A.Mey.) Krylov Ixiolirion ledebourii Fisch. et C.A.Mey., Ixiolirion tataricum subsp. ledebourii (Fisch. et C.A.Mey.) R.R.Mill comb. superfl., Ixiolirion tataricum var. ledebourii (Fisch. et C.A.Mey.) Regel, Ixiolirion tataricum Ledebourii Group 
Ledebouri kullerkupp  Trollius ledebourii Rchb. non hort.  
Ledebouri kuslapuu  Lonicera involucrata var. ledebourii (Eschsch.) Jeps. Lonicera ledebourii Eschsch. 
Ledebouri lauk  Allium ledebourianum Schult. et Schult. f. Allium schoenoprasum var. foliosum Regel, Allium uliginosum Ledeb. 
Ledebouri leetekann (Ledebouri liivkann)  Eremogone ledebouriana (Fenzl) Ikonn. Arenaria glutinosa Boiss., nom. illeg., Arenaria ledebouriana Fenzl, Arenaria tchichatcheffii Vierh., Arenaria trichotoma Boiss. 
Ledebouri liilia  Lilium ledebourii (Baker) Boiss. Lilium monadelphum var. ledebourii Baker 
Ledebouri lõokannus  Corydalis ledebouriana Kar. et Kir.  Corydalis cabulica Gilli 
Ledebouri paju  Salix ledebouriana Trautv.  
Ledebouri pärn  Tilia dasystyla subsp. multiflora (Ledeb.) Pigott Tilia caucasica Rupr., Tilia dasystyla subsp. caucasica (Rupr.) C.D.Pigott, Tilia ledebourii Borb., Tilia multiflora Ledeb., Tilia officinarum subsp. caucasica (Rupr.) Andonovski, Tilia platyphyllos subsp. caucasica (Rupr.) Loria, Tilia prilipkoana Grossh. et J.Wagner, Tilia rubra subsp. caucasica (Rupr.) V.Engler 
Ledebouri rodo (Ledebouri rododendron, Ledebouri asalea)  Rhododendron ledebourii Pojark. Rhododendron dauricum var. sempervirens Sims 
Ledgeri kiinapuu  Cinchona calisaya var. ledgeriana Howard Cinchona ledgeriana Moens ex Trimen, Cinchona officinalis L. 'Ledgeriana', Quinquina ledgeriana (Howard) Kuntze 
ledodendron × Ledodendron F. de Vos Ledum × Rhododendron 
leebe melonkaktus  Melocactus paucispinus G.Heimen et R.Paul  
leebe nõges  Urtica dioica subsp. pubescens (Ledeb.) Domin Urtica dioica subsp. galeopsifolia (Wierzb. ex Opiz) Chrtek, Urtica dioica var. galeopsifolia (Wierzb. ex Opiz) Kanitz ex Wedd., Urtica galeopsifolia Wierzb. ex Opiz 1825, Urtica galeopsifolia J.Jacq. ex Blume 1856 
leebe salatsigur  Cichorium intybus var. foliosum Sugarloaf Group Cichorium intybus var. foliosum Sugar Loaf Group, Cichorium intybus var. foliosum f. cylindricum hort., Cichorium intybus 'Pan di Zucchero', Cichorium intybus Tall Heading Group 
leebe tulikakar  Pyrrocoma clementis Rydb. Haplopappus clementis (Rydb.) S.F.Blake  
leeder (leedripuu)  Sambucus L.  
leeder-sõrmkäpp (leedrilehine käpp)  Dactylorhiza sambucina (L.) Soó Orchis sambucina L. 
leedrilehine pihlakas (Schneideri pihlakas)  Sorbus sambucifolia (Cham. et Schltdl.) M.Roem.  Pyrus sambucifolia Cham. et Schltdl., Sorbus pseudogracilis (C.K.Schneid.) Koehne [Sorbus sambucifolia var. pseudogracilis C.K.Schneid.], Sorbus schneideriana Koehne 
leedrilehine rodgersia  Rodgersia sambucifolia Hemsl.  
leedu karutubakas (leedu hunditubakas)  Pilosella lithuanica (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium lithuanicum (Nägeli et Peter) Üksip 
leedu kuningakepp  Oenothera ×casimiri Rostański Oenothera biennis × Oenothera rubricaulis 
leekiv paunkaun  Lessertia frutescens (L.) Goldblatt et J.C.Manning Colutea frutescens L., Colutea fruticosa Houtt., Colutea grandiflora Salisb., Colutea wightiana Wall. ex Steud., Colutia amoena Medik., Colutia frutescens (L.) Medik., Colutia rubra Moench, Sutherlandia floribunda Carrière, Sutherlandia frutescens (L.) W.T.Aiton, Sutherlandia incana E.Mey. 
leekiv rasvauba  Mucuna bennettii F.Muell.  
leekiv tritoonia  Tritonia crocata (L.) Ker Gawl. Tritonia fenestrata (Jacq.) Ker Gawl., Tritonia hyalina Baker 
leekiv värilehvik  Comparettia ignea P.Ortiz  
leekliilia  Lilium chalcedonicum L.  
leeklill (floks)  Phlox L.   
leekpunane tähtkanarbik  Astroloma conostephioides (Sond.) F.Muell. ex Benth.  
leekpõõsas  Woodfordia Salisb.   
leeksalvei  Salvia splendens Sellow ex Nees 1821 Fenixanthes splendens (Sellow ex Nees) Raf., Horminum splendens (Sellow ex Nees) M.Gómez, Jungia splendens (Sellow ex Nees) Soják, Salvia brasiliensis Spreng., Salvia colorans Benth., nom. inval., Salvia issanchou auct., Salvia splendens Buc'hoz ex Etl., Salvia splendens Ker Gawl. 1823, Salvia splendens Sellow ex Wied-Neuw. 1820, nom. inval., Salvia splendens Sellow ex Schult. 1822 
leekürt  Phlomis sect. Phlomoides Briq.  --> Phlomoides 
leekürt  Phlomoides Moench Pseuderemostachys Popov, Lamiophlomis Kudô, Notochaete Benth., Eremostachys Bunge 
leemuripalm  Lemurophoenix J.Dransf.  
leemuripalm   Lemurophoenix halleuxii J.Dransf.  
leepralill  Cullen Medik.   
Leersi tarn  Carex leersii F.W.Schultz Carex canescens Leers, nom. illeg., Carex chabertii F.W.Schultz, Carex cuprina (Sándor ex Heuff.) Nendtv. ex A.Kern., Carex durieui (F.W.Schultz) F.W.Schultz, nom. illeg., Carex leersiana Rauschert, nim. illeg., Carex leersiana (Rouy) Prain 
leesikas  Arctostaphylos Adans., nom. cons. Daphnidostaphylis Klotzsch, Mairania Bubani, Mairrania Neck. ex Desv., Schizococcus Eastw., Uva-ursi Duhamel, Xerobotrys Nutt. 
leesikpaju  Salix uva-ursi Pursh  
leeskputk  Levisticum Hill, nom. cons.  
leetekann  Arenaria subg. Eremogone (Fenzl) Fenzl  --> Eremogone Fenzl 
leetekann  Eremogone Fenzl  Arenaria subg. Eremogone (Fenzl) Fenzl, Arenaria sect. Eremogone (Fenzl) Edgew. et Hook.f.  
leetpõõsalehine käokannus  Linaria genistifolia (L.) Mill.  
leetpõõsas  Genista L.  
Lehberti hunditubakas  Hieracium lehbertii (Zahn) Üksip Hieracium diaphanoides Lindeb. subsp. lehbertii Zahn 
lehearmipuu  Tetracentron Oliv.  
lehearmipuu  Tetracentron sinense Oliv.  
lehearmipuulised  Tetracentraceae A.C.Sm., nom. cons.  --> Trochodendraceae Eichler, nom. cons.  
lehekas nõmmkann  Androsace foliosa Duby ex Decne.  
lehekas preeriaristik  Dalea foliosa (A.Gray) Barneby Kuhnistera foliosa (A.Gray) Kuntze, Petalostemon foliosus A.Gray 
lehekesterohke kibuvits  Rosa foliolosa Nutt. ex Torr. et A.Gray Rosa ignota Shinners 
lehekesterohke pihlakas  Sorbus ursina (Wall.ex G.Don) S.Schauer Sorbus foliolosa Spach 
lehiksammal  Plagiomnium T.J.Kop.  
lehine rohevars  Bossiaea linophylla R.Br.  
lehis  Larix Mill.  
lehisaspar  Asparagus laricinus Burch.  
lehiselehine nõelkann (lehiselehine minuartsia)  Cherleria laricifolia (L.) Iamonico Alsine bauhinorum J.Gay ex Lamotte, Alsine laricifolia (L.) Crantz, Alsine liniflora (L.) Vis., Alsine pinifolia Fenzl, Alsine striata (L.) Crantz, Alsinopsis laricifolia (L.) A.Heller, Arenaria bauhinorum (Gay) Bonnier et Layens, Arenaria caucasica Adams ex Ledeb., Arenaria laricifolia L., Arenaria liniflora L., Arenaria pinifolia Bieb., Arenaria rostrata Waldst. et Kit. ex Willd., Arenaria striata Vill., Minuartia laricifolia (L.) House, Minuartia laricifolia (L.) Schinz et Thell., Minuartia liniflora (L.) Schinz et Thell., Minuartia pinifolia Graebn., Minuartia striata (L.) Mattf., Sabulina laricifolia (L.) Rchb., Sabulina macrocarpa Rchb., Sabulina striata Rchb., Stellaria laricifolia (L.) Scop., Wierzbickia laricifolia (L.) Rchb., Wierzbickia liniflora (L.) Fourr. 
lehiskaktus  Pereskia Mill.  
lehistunud karutubakas (lehistunud hunditubakas)  Pilosella ×frondosa Hieracium frondosum (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium auriculiforme Panc. et Vis. subsp. frondosum Nägeli et Peter 
lehistähkbambus  Phyllostachys Siebold et Zucc., nom. cons. Sinoarundinaria Ohwi 
lehitu anabass  Anabasis aphylla L.  
lehitu aspar  Asparagus aphyllus L.  
lehitu elulõng  Clematis afoliata Buchanan  
lehitu hiidkupar  Buxbaumia aphylla Hedw.  
lehitu iiris  Iris aphylla L.  
lehitu kappar  Capparis decidua (Forssk.) Edgew. Capparis aphylla Roth, Capparis sodada R.Br., Maerua linearis Pax, Niebuhria linearis DC., Sodada decidua Forssk. 
lehitu pisikäpp  Epipogium aphyllum (F.W.Schmidt) Sw. Satyrium epipogium L. 
lehitu tamarisk  Tamarix aphylla (L.) H.Karst.  
lehkav aarum   Arum dioscoridis Sm. Arum liepoldtii Schott, Arum philistaeum Kotschy ex Schott, Arum spectabile Schott,  
lehkav kannatuslill  Passiflora foetida L.  
lehkav ängelhein  Thalictrum foetidum L.  
lehkpõõsas  Coprosma J.R.Forst. et G.Forst.  
lehmakapsas  Turritis L.  --> Arabis L., Arabis subg. Turritis (L.) Benth. et Hook.f. 
lehmakapsas  Arabis subg. Turritis (L.) Benth. et Hook.f.  Turritis L., Arabis sect. Turritis (L.) Hook.f. et Thomson  
lehmalill  Vaccaria Wolf  
Lehmanni karuputk  Heracleum lehmannianum Bunge  
Lehmanni kõrbevõhk  Eminium lehmannii (Bunge) Kuntze Biarum lehmannii Bunge, Eminium regelii Vved., Helicophyllum lehmanni (Bunge) Regel 
Lehmanni pisisaksauul  Arthrophytum lehmannianum Bunge  
Lehmanni tulp  Tulipa lehmanniana Merckl. ex Bunge  
leht-kirburohi (leht-kirbutatar)  Persicaria foliosa (H.Lindb.) Kitag. Polygonum foliosum H.Lindb. 
lehtadru  Laminaria J.V.Lamour., nom. cons.  
lehtadrulised  Laminariaceae  
lehter-narmastolmik (lehterkrossandra)  Crossandra infundibuliformis (L.) Nees Crossandra axillaris Nees, Crossandra coccinea Dalzell et A.Gibson, Crossandra nutans Wight ex Nees, Crossandra oppositifolia Wight ex Nees, Crossandra undulifolia Salisb., nom. superfl., Harrachia speciosa J.Jacq., Harrachia spinosa Hook. ex Nees, Justicia infundibuliformis L., Ruellia infundibuliformis (L.) Andrews, Strobilacanthus lepidospermus Griseb. 
lehterkanarbik  Andersonia R.Br.  
lehternartsiss  Narcissus bulbocodium L. Corbularia bulbocodium (L.) Haw., Narcissus aureus DC. non Loisel., Narcissus candicans Haw. ex Willk. et Lange, Narcissus citrinus (Baker) Fern.Casas, Narcissus conspicuus Haw., Narcissus filifolius M.Roem., Narcissus gigas Steud., Narcissus gigus Steud., Narcissus graellsii Webb, Narcissus inflatus Haw., Narcissus lainzii Barra et G.Lopez, Narcissus lobulatus Haw., Narcissus megacodium Durieu ex Munby, Narcissus nivalis Graells, Narcissus pallidus Graells ex Nyman, Narcissus serotinus Haw., Narcissus tenuifolius Salisb., Narcissus turgidus Salisb., nom. illeg., Narcissus vulgaris Cout. 
lehternartsissid = lehternartsissi rühm  Narcissus Bulbocodium Daffodil, Group 10 Narcissus Bulbocodium Group 
lehtertapp  Ipomoea L.  
lehtertõrvik  Canistrum É.Morren Mosenia Lindm.  
lehthelviksamblad [klass]  Jungermanniopsida Stotler et Crand.-Stotl. [classis]  
lehthelviksamblalaadsed [selts]  Jungermanniales H.Klinggr. [ordo]  
lehtkaktus  Disocactus Lindl.  
lehtkapsas (laias tähenduses) = lehtkapsas (kitsas tähenduses) + söödakapsas + ilukapsas  Brassica oleracea Acephala Group Brassica acephala DC., Brassica oleracea Borecole Group, Brassica oleracea Curly Kale Group, Brassica oleracea Kale Group, Brassica oleracea subsp. acephala (DC.) Schübl. et G.Martens, Brassica oleracea subsp. acephala DC. apud Metzg., Brassica oleracea convar. acephala (DC.) Alef., Brassica oleracea var. acephala DC., Brassica oleracea Ornamental Kale Group, Brassica subspontanea Lizg. 
lehtliilia  Aspidistra Ker Gawl.   
lehtpeet [kitsas tähenduses] (lehtmangold)  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla Cicla Group  Beta vulgaris subsp. cicla (L.) W.D.J.Koch var. cicla L., Beta vulgaris Spinach Beet Group 
lehtpeet [laias tähenduses] (mangold): hõlmab kahte järgnevat rühma: lehtpeeti ja varspeeti  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla (L.) W.D.J.Koch Beta cicla (L.) L., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) Arcang., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) Moq., Beta vulgaris subsp. cicla (L.) W.D.J.Koch, Beta vulgaris subsp. vulgaris convar. cicla (L.) Alef., Beta vulgaris subsp. vulgaris var. cicla L., Beta vulgaris var. cycla (L.) Ulrich, Beta hortensis Mill. 
lehtpetersell  Petroselinum crispum (Mill.) Fuss var. crispum Petroselinum crispum var. foliosum Thell., Petroselinum crispum var. foliosum (Alef.) K.Eichw., Petroselinum crispum Hortense Group, Petroselinum crispum Leaf Parsley Group, Petroselinum hortense Hoffm. var. foliosum (Alef.) Thell., Petroselinum sativum Hoffm. var.-gr. foliosum Alef. 
lehtraps  Brassica napus L. em. Metzg. subsp. napus var. pabularia (DC.) Reichenb. Brassica campestris var. pabularia DC., Brassica napus subsp. pabularia (DC.) Janchen, Brassica napus convar. pabularia (DC.) J.Holub, Brassica napus Pabularia Group  
lehtsalat  Lactuca sativa var. crispa L. Lactuca sativa Crispa Group, Lactuca sativa Curled Group, Lactuca sativa Cutting Group, Lactuca sativa Leafy Group, Lactuca sativa var. secalina Alef. 
lehtsamblad [alamklass]  Bryidae Engl. [subclassis]  
lehtsamblad [klass]  Bryopsida Pax [classis]  
lehtsammaltaimed [hõimkond]  Bryophyta [phylum, divisio]  
lehtseller  Apium graveolens var. secalinum Alef.  
lehtsinep (hiina sinep)  Brassica juncea subsp. integrifolia (H.West) Thell. Brassica integrifolia (H.West) Rupr., Brassica integrifolia (H.West) O.E.Schulz, Brassica juncea var. integrifolia (H.West) Sinskaya, Brassica juncea Leaf Mustard Group, Sinapis chinensis var. integrifolia Stokes, Sinapis integrifolia H.West, Sinapis integrifolia Vahl ap. H.West 
lehtsuudmik  Stigmaphyllon A.Juss. Brachypterys A.Juss. 
lehvik-mugulleht  Bulbophyllum lepidum (Blume) J.J.Sm. Bulbophyllum flabellum-veneris (J.Koenig) Aver., Bulbophyllum gamosepalum (Griff.) J.J.Sm., Bulbophyllum griffithianum C.S.P.Parish et Rchb.f., nom. illeg., Bulbophyllum rolfeanum (Rolfe ex Downie) Seidenf. et Smitinand, Bulbophyllum umbellatum J.J.Sm., nom. illeg., Bulbophyllum viscidum J.J.Sm., Cirrhopetalum ciliatum Klinge, Cirrhopetalum flabellum-veneris (J.Koenig) Seidenf. et Ormerod, Cirrhopetalum gagnepainii Guillaumin, Cirrhopetalum gamosepalum Griff., Cirrhopetalum lepidum (Blume) Schltr., Cirrhopetalum siamense Rolfe ex Downie, Cirrhopetalum stramineum var. purpureum Gagnep., Cirrhopetalum viscidum (J.J.Sm.) Garay, Hamer et Siegerist, Epidendrum flabellum-veneris J.Koenig, nom. utique rej. prop., Ephippium lepidum Blume, Phyllorkis gamosepala (Griff.) Kuntze 
lehvik-mägihein  Oreochloa disticha (Wulfen) Link Cynosurus distichus Hoffm., Poa disticha Wulfen, Sesleria disticha (Wulfen) Pers. 
lehvik-palmüürapalm (viinapalm)  Borassus flabellifer L.  
lehvik-patauapalm  Oenocarpus distichus Mart. Oenocarpus discolor Barb.Rodr., Oenocarpus tarampabo Mart. 
lehvik-viirpuu  Crataegus flabellata (Bosc) K.Koch  
lehvikaaloe  Kumara Medik.   
lehvikbergeenia × Mukgenia hort. Mukdenia × Bergenia 
lehvikeiseenia  Eisenia bicyclis (Kjellm.) Setch. Ecklonia bicyclis Kjellm. 
lehvikhein  Chloris Sw.   
lehvikjalg  Sticherus C.Presl   
lehvikjas kurekell  Aquilegia flabellata Siebold et Zucc. Aquilegia akitensis Huth, Aquilegia amurensis Kom., Aquilegia fauriei H.Lév., Aquilegia fauriei H.Lév. et Vaniot, nom. illeg., Aquilegia glandulosa Miq., nom. illeg., Aquilegia sibirica var. flabellata Finet et Gagnep., Aquilegia spectabilis Lem. 
lehvikleht  Mukdenia Koidz.  Aceriphyllum Engl. 
lehvikpalm  Livistona R.Br.  Saribus Blume 
lehviksammal  Ptilium De Not.  
lehviktillandsia  Tillandsia flabellata Baker  
Leichtlini freesia  Freesia leichtlinii Klatt  
Leichtlini krookus  Crocus leichtlinii (D.Dewar) Bowles  Crocus biflorus var. leichtlinii D.Dewar  
Leichtlini liilia  Lilium leichtlinii Hook.f.  
Leichtlini preeriaküünal  Camassia leichtlinii (Baker) S.Watson Chlorogalum leichtlinii Baker, Quamasia leichtlinii (Baker) Coville, incl. Camassia suksdorfii Greenm. 
Leichtlini preeriaküünal, sinine alamliik  Camassia leichtlinii subsp. suksdorfii (Greenm.) Gould Camassia leichtlinii f. suksdorfii (Greenm.) Roy L.Taylor et MacBryde, Camassia leichtlinii var. suksdorfii (Greenm.) C.L.Hitchc., Camassia suksdorfii Greenm., Quamasia suksdorfii (Greenm.) Piper 
leina-läätspuu  Caragana arborescens Lam. 'Pendula' Caragana arborescens Lam. f. pendula Dipp. 
leina-ööpuu  Nyctanthes arbor-tristis L.  
leinakadakas  Juniperus communis f. pendula  
leinakellukas  Symphyandra A.DC.  --> Campanula 
leinaküpress (leina-ebaküpress)  Cupressus pendula Thunb. 1784 Biota pendula (Thunb.) Endl., Callitropsis funebris (Endl.) de Laub. et Husby, Chamaecyparis funebris (Endl.) Franco, Cupressus funebris Endl. 1847, Cupressus pendula Abel 1798, nom. illeg., Juniperus quaternata Miq., Platycyparis funebris (Endl.) A.V.Bobrov et Melikyan, Xanthocyparis pendula (Thunb.) de Laub. et Husby 
leinapuju  Artemisia atrata Lam.  Artemisia tanacetifolia auct. non L. 
leinaremmelgas  Salix ×sepulcralis Simonk. Salix alba × Salix babylonica; Salix babylonica × Salix ×fragilis f. vitellina; Salix alba nothof. tristis Gaudin, Salix alba var. tristis (Gaudin) Trautv., nom. superfl., Salix alba var. vitellina-tristis Ser., Salix babylonica salamonii Carrière, Salix ×chrysocoma Dode, Salix pendulina f. salamonii (Carrière) I. V. Belyaeva, Salix ×pendulina nothof. salamonii (Carrière) I.V.Belyaeva, Salix ×pendulina nothof. tristis (Gaudin) I.V.Belyaeva, Salix ×salamonii (Carrière) Carrière, Salix ×sepulcralis var. chrysocoma (Dode) Meikle, Salix Sepulcralis Group C'hrysocoma' 
leinasalat  Prenanthes L.  
leiofüllum  Leiophyllum buxifolium (Berg) Elliott  
leisteeria  Leycesteria Wall.   
leitneeria  Leitneria floridana Chapm.  
leitselill  Achimenes Pers.  
leiva-tummipuu (leivabroosimum, leivapähklipuu)  Brosimum alicastrum Sw.  
leivajuur  Psoralea subg. Pediomelum (Rydb.) Ockendon  --> Pediomelum Rydb. 
leivajuur  Pediomelum Rydb. Psoralea subg. Pediomelum (Rydb.) Ockendon 
leivapuu  Artocarpus J.R.Forst. et G.Forst.  
lelupuu  Sindoropsis J.Leonard  
lelupuu; puit: gheombi  Sindoropsis letestui (Pellegr.) J.Leonard Copaifera letestui (Pellegr.) Pellegr., Detarium letestui Pellegr. 
lembe-asokapuu   Saraca indica L. Jonesia minor Zoll. et Moritzi, Saraca arborescens Burm.f., Saraca bijuga Prain, Saraca harmandiana Pierre, Saraca minor (Zoll. et Moritzi)Miq., Saraca pierreana Craib, Saraca zollingeriana sensu Prain non Miq. 
lembehein  Eragrostis Wolf  
lembeliilia  Agapanthus L’Hér., nom. cons.  Abumon Adans., nom. rej.  
lembeliilialised [alamsugukond]  Agapanthoideae Endl. [subfamilia] Amaryllidaceae s.l. subfam. Agapanthoideae Endl. 
lembeputk-elulõng  Clematis ligusticifolia Nutt. Clematis brevifolia (Nutt. ex Torr. et A.Gray) Howell, Clematis neomexicana Wooton et Standl., Clematis suksdorfii Rob. 
lembeväädilised  Philesiaceae Dumort., nom. cons.  Lapageriaceae Kunth 
lembeväät  Philesia Comm. ex Juss.   
lemlelised  Lemnaceae Gray, nom. cons.  
lemlik (volfia)  Wolffia Horkel ex Schleid.  
lemmel  Lemna L.  
lemmelill  Tofieldia Huds.  
lemmelillelised  Tofieldiaceae Takht.  Nartheciaceae Fr. ex Bjurzon subfam. Tofieldioideae, Nartheciaceae Fr. ex Bjurzon subfam. Tofieldioideae trib. Tofieldieae 
lemmmalts (lemm-malts, lemmalts)  Impatiens L.  
lemmmaltsalised  Balsaminaceae A.Rich., nom. cons.  
Lemmoni peiulill  Tagetes lemmonii A.Gray  
Lempergi seebilill  Saponaria ×lempergii hort. Saponaria cypria × Saponaria haussknechtii; incl. 'Max Frei' 
lenkorani lauk  Allium lenkoranicum Miscz. ex Grossh.  
lenkorani siidakaatsia (harilik albiitsia, lenkorani albiitsia)  Albizia julibrissin Durazz.  
leokaktus  Leocereus Britton et Rose   
Leonidi krookus  Crocus ×leonidii Rukšāns Crocus angustifolius × Crocus reticulatus 
leopardipuu  Caesalpinia sect. Libidibia DC.  --> Libidibia (DC.) Schltdl. 
leopardipuu  Libidibia (DC.) Schltdl. Caesalpinia sect. Libidibia DC., Stahlia Bello 
leopardkäpp  Ansellia Lindl.  
leopoldia  Leopoldia Parl., nom. cons.  --> Muscari 
leopoldia  Muscari subg. Leopoldia (Parl.) Peterm. Muscari subg. Leopoldia (Parl.) Zahar., Leopoldia Parl., nom. cons. 
lepalehik  Alniphyllum Matsum.   
lepalehine kask  Betula alnoides Buch.-Ham. ex D.Don Betula acuminata Wall., nom. illeg., Betula affinis (Spach) Endl., Betula nitida D.Don, Betulaster acuminata Spach, Betulaster affinis Spach, Betulaster nitida (D.Don) Spach 
lepalehine kastanipuu  Castanea alnifolia Nutt.  
lepalehine kletra  Clethra alnifolia L.  
lepalehine lodjapuu  Viburnum alnifolium Marshall  
lepalehine tamm  Quercus alnifolia Poech  
lepalehine toompihlakas  Amelanchier alnifolia (Nutt.) Nutt. ex M.Roemer  
lepalehine türnpuu  Rhamnus alnifolia L'Hér. Apetlorhamnus alnifolia (L'Hér.) Nieuwl. 1915, Apetlothamnus alnifolia (L'Hér.) Nieuwl. 1916, Endotropis alnifolia (L'Hér.) Hauenschild, Frangula americana Mill., Girtanneria alnifolia (L'Hér.) Raf., Rhamnus alnifolius L'Hér., Ventia alnifolia (L'Hér.) Hauenschild 
lepiklill  Chrysosplenium L.  
lepp  Alnus Mill.  
lepppihlakas  Alniaria Rushforth  
leptadeenia  Leptadenia R.Br.  
leseleht  Maianthemum Weber ex F.H.Wigg., nom. cons. Asteranthemum Kunth, Bifolium G.Gaertn., B.Mey. et Scherb., Jocaste Kunth, Maia Salisb., Medora Kunth, Monophyllon Delarbre, Neolexis Salisb., Oligobotrya Baker, Polygonastrum Moench, Sciophila Wibel, Sigillaria Raf., Smilacina Desf., Styrandra Raf., Tovaria Neck. ex Baker, Unifolium Zinn, Vagnera Adans., Valentinia Heist. ex Fabr. 
lesgiini priimula  Primula leskeniensis G.Koss ex Smoljian  
lesiksamblalised  Pseudoleskeellaceae Ignatov et Ignatova  
lesiksammal  Pseudoleskeella Kindb.  
lesoto kakskeel  Massonia wittebergensis U.Müll.-Doblies et D.Müll.-Doblies  
lespedeetsa  Lespedeza Michx.  
Lesseri ülane  Anemone ×lesseri Wehrh. Anemone multifida × Anemone sylvestris 
Lettermani maruhein  Vernonia lettermannii Engelm. ex A.Gray Cacalia lettermannii (Engelm. ex A.Gray) Kuntze 
letujalg  Davallodes (Copel.) Copel.  
leukas  Leucas R.Br. Lasiocorys Benth., Physoleucas (Benth.) Jaub. et Spach 
leviisia  Lewisia Pursh  Oreobroma Howell 
levinud hunditubakas  Hieracium rossicum Schljakov Hieracium prolatatum Johanss.., Hieracium prolatescens Johanss. et Sam. 
levkoi  Matthiola W.T.Aiton, nom. cons.  
Lewisi deemonpalm  Daemonorops lewisiana Mart.  
Lewisi ebajasmiin  Philadelphus lewisii Pursh  
Lewisi pärdiklill  Erythranthe lewisii (Pursh) G.L.Nesom et N.S.Fraga Mimulus lewisii Pursh, Mimulus roseus Douglas ex Lindl. 
Leylandi värdküpress × Cupressocyparis leylandii (Dallim. et A.B.Jacks.) Dallim.) Dallim. et A.B.Jacks. Chamaecyparis nootkatensis × Cupressus macrocarpa 
Li haldjatiib (Li epimeedium)  Epimedium lishihchenii Stearn Epimedium membranaceum subsp. orientale Stearn 
liatris  Liatris Gaertn. ex Schreb.  Lacinaria Hill 
libajalakalised  Eupteleaceae K.Wilh., nom. cons.   
libajalakas  Euptelea Siebold et Zucc.  
libapiilea  Pilea libanensis Urb.  
libe hunditubakas  Hieracium lissolepium Zahn ex Johanss.  
libeeria kohvipuu (saadus: libeerika kohv)  Coffea liberica Bull ex Hiern incl. Coffea dewevrei De Wild. et T.Durand  
liblik-jänesekapsas  Oxalis hedysaroides Kunth Acetosella hedysaroides (Kunth) Kuntze, Oxalis sodiroi Diels ex R.Knuth 
liblik-kalmaarkäpp  Encyclia tampensis (Lindl.) Small Epidendrum tampense Lindl. 
liblik-ratsuritäht  Hippeastrum papilio (Ravenna) Van Scheepen Amaryllis papilio Ravenna  
liblik-õhuhänd  Aerides houlletiana Rchb.f. Aerides falcata var. houlletiana (Rchb.f.) A.H.Kent, Aerides picotiana Rchb.f., nom. nud., Aerides platychila Rolfe 
liblikgladiool  Gladiolus papilio Hook.f. Gladiolus purpureoauratus Hook.f., Gladiolus brachyscyphus Baker, Gladiolus spathulatus Baker, Gladiolus schlechteri Baker 
liblikgladioolid  Gladiolus Butterfly Group  
liblikjas kannike  Viola sororia Willd. Viola papilionacea Pursh, Viola sororaria Willd. 
liblikkäpp  Psychopsis Raf.   
liblikleht  Achlys DC.  
libliklill  Schizanthus Ruiz et Pav.  
libliknartsissid (papilloonnartsissid) = libliknartsissi (papilloonnartsissi) rühm  Narcissus Papillon Daffodils, Group 11b Narcissus Butterfly Daffodils, Narcissus Papillon Group 
liblikõielised  Fabaceae Lindl., nom. cons., s.str. Fabaceae subfam. Faboideae, Fabaceae subfam. Papilionoideae, Leguminosae subfam. Papilionoideae; Papilionaceae Giseke, nom. cons.; Aspalathaceae Martinov, Astragalaceae Bercht. et J.Presl, Hedysaraceae Bercht. et J.Presl, Inocarpaceae Zoll., Phaseolaceae Mart., Swartziaceae Bartl., Viciaceae Oken 
liburna nelk  Dianthus liburnicus Bartl. et Wendl.f.  
lidrihosta  Hosta sieboldii (Paxton) J.W.Ingram Funkia albomarginata Hook., Hemerocallis sieboldii Paxton, Hosta albomarginata (Hook.) Ohwi, Hosta lancifolia var. thunbergiana (Hook.) F.Maek. 
lidus emajuur  Gentiana depressa D.Don  
lidus nudinupp  Gymnocalycium damsii (K.Schum.) Britton et Rose Echinocactus damsii K.Schum. 
ligunurmikas  Poa humilis Ehrh. ex Hoffm. 1800 Poa athroostachya Oett., Poa czernjajevii Prokudin, Poa depressa J.Presl et C.Presl, Poa irrigata Lindm., Poa subcaerulea Sm. 1802, Poa theodorii Dyring, nom. inval. 
liguster  Ligustrum L. Parasyringa W.W.Sm. 
liguster-kuslapuu  Lonicera ligustrina Wall. Xylosteon ligustrinum (Wall.) D.Don 
ligusterlüoonia  Lyonia ligustrina (L.) DC.  
ligustriin  Ligustrina Rupr.  --> Syringa; Syringa subg. Ligustrina (Rupr.) K.Koch 
ligustriin  Syringa subg. Ligustrina (Rupr.) K.Koch Ligustrina Rupr. 
ligustrilaadne forestieera  Forestiera ligustrina (MIchx.) Poir. Adelia ligustrina 
liguuria emajuur  Gentiana ligustica R.Vilm. et Chopinet Ciminalis ligustica (R.Vilm. et Chopinet) Holub 
lihak-võõrikkäpp  Stelis pachyphyta Luer et Hirtz  
lihakas jänesekapsas  Oxalis herrerae R.Knuth  
lihakas malts  Atriplex patens (Litv.) Iljin Atriplex littoralis L. var. patens Litv. 
lihakas viirpuu (nahkjalehine viirpuu)  Crataegus succulenta Schrad. ex Link  
lihav hammaslõhik (lihav lõhiksammal)  Schistochilopsis opacifolia (Culm. ex Meyl.) Konstant.  Lophozia opacifolia Culm. ex Meyl., Massula opacifolia (Culm. ex Meyl.) Schljakov, Massularia opacifolia (Culm. ex Meyl.) Schljakov  
lihavõtte-mõjukäpp (lihavõttekatleia)  Guarianthe skinneri (Bateman) Dressler et W.E.Higgins Cattleya skinneri Bateman, Epidendrum huegelianum Rchb.f. 
lihavõttekaktus  Hatiora Britton et Rose  
lihavõttesaare keepuu  Sophora toromiro (Phil.) Skottsb.  
liht-hunditubakas  Hieracium vulgatum Fr. Hieracium lachenalii auct.; Hieracium levicaule Jord.; Hieracium triviale Norrl.; incl. Hieracium subvulgatiforme Schljakov (= Hieracium vulgatiforme (Dahlst.) Dahlst.), Hieracium tritum Üksip 
liht-jõgitakjas  Sparganium emersum Rehmann Sparganium simplex Huds. 
liht-loodjuur  Onosma simplicissima L.  Onosma sibirica Lam., Onosma simplex Gaertn., Onosma suffruticosa Schrank ex Steud., Onosma tanaitica Klokov, Onosma volgensis Dobrocz. 
liht-lursslill  Cimicifuga simplex (DC.) Wormsk. ex Turcz. Actaea cimicifuga var. simplex DC., Actaea simplex (DC.) Wormsk. ex Prantl, Cimicifuga foetida var. simplex (DC.) G.Don 
liht-maokeel  Ophioglossum simplex Ridley  
liht-mändvetikas  Chara horrida Wahlst. Chara baltica var. fastigiata Wallman 
liht-naistepuna  Hypericum perforatum L.  
liht-pisiehmik (väike ehmik)  Pelekium minutulum (Hedw.) Touw Thuidium minutulum (Hedw.) Schimp.  
liht-randpung  Samolus valerandi L.  
liht-võtmehein  Botrychium simplex E.Hitchc.  
liht-ängelhein  Thalictrum simplex L. incl. Thalictrum galioides Pers. [Thalictrum simplex L. subsp. galioides (DC.) Korsh.] 
lihthammas  Aplodon R.Br.  
lihtjalalised  Desmophlebiaceae Mynssen, A.Vasco, Sylvestre, R.C. Moran et Rouhan   
lihtjalg  Desmophlebium Mynssen, A.Vasco, Sylvestre, R.C. Moran et Rouhan   
lihtlehine astilbe  Astilbe simplicifolia Makino  
lihtlehine haldjatiib (lihtlehine epimeedium)  Epimedium simplicifolium T.S.Ying  Epimedium baojingensis Q.L.Chen et B.M.Yang 
lihtlehine hardenbergia  Hardenbergia violacea (Schneev.) F.C.Stearn  Hardenbergia monophylla (Vent.) Benth. 
lihtlehine inkarvillea  Incarvillea forrestii H.R.Fletcher  
lihtlehine palderjan  Valeriana dioica subsp. simplicifolia (Rchb.) Nyman Valeriana baltica Pleijel, Valeriana officinalis L. var. integrifolia (Ledeb.) Klinge, Valeriana simplicifolia (Rchb.) Kabath 
lihtlehine saar  Fraxinus anomala Torr. ex S.Watson  
lihtlehine tujukaun  Griffonia simplicifolia (Vahl ex DC.) Baill. Bandeiraea simplicifolia (Vahl ex DC.) Benth., Schotia simplicifolia Vahl ex DC. 
lihtsataoline hunditubakas  Hieracium vulgatiforme (Dahlst.) Dahlst.  
liibanoni alpikann  Cyclamen libanoticum Hildebr.  
liibanoni kivikress  Aethionema coridifolium DC.  
liibanoni krookus  Crocus ochroleucus Boiss. et Gaill.  
liibanoni lauk  Allium libani Boiss.   
liibanoni pojeng   Paeonia kesrouanensis (J.Thiébaut) J.Thiébaut Paeonia corallina var. kesrouanensis J.Thiébaut, Paeonia mascula subsp. kesrouanensis (J.Thiébaut) Halda, Paeonia turcica P.H.Davis et Cullen 
liibanoni püvilill  Fritillaria hermonis Fenzl ex Klatt Fritillaria crassifolia var. hermonis (Fenzl ex Klatt) Boiss., Fritillaria crassifolia var. hermontis (Fenzl) Boiss. 
liibanoni seeder  Cedrus libani A.Rich.  
liibanoni tamm  Quercus libani Oliv.  
liibanoni võrkiiris (liibanoni iiris)  Iridodictyum histrio (Reichb.f.) Rodion. Iridodictyum hystrio (Reichb.f.) Rodion., Iris histrio Rchb.f., Iris libani Reut., Iris reticulata var. histrio (Reichb.f.) Foster, Xiphion histrio (Reichb.f.) Hook. f. 
liibuv lamesarmik  Taxiphyllum wissgrillii (Garov.) Wijk et Marg.  
liibuv monstera   Monstera dubia (Kunth) Engl. et K.Krause Marcgravia dubia Kunth, Monstera acreana K.Krause, Monstera irritans Simmonds 
liibuv tuhkpuu  Cotoneaster adpressus Bois  
liibüa alpikann  Cyclamen rohlfsianum Asch.  
liigeslehik  Phyllarthron DC.  Arthrophyllum Bojer ex DC., Paraphyllarthron J.-F.Leroy, Zaa Baill.  
liilia  Lilium L.  
liiliahibisk  Hibiscus liliiflorus Cav.   
liilialaadsed [selts]  Liliales Perleb [ordo]  
liilialised  Liliaceae Juss., nom. cons., p.p. vt. ka Alliaceae J.Agardh, Asparagaceae Juss., Asphodelaceae Juss., Colchicaceae DC., Convallariaceae Horan., Hemerocallidaceae R.Br., Hyacinthaceae Batsch ex Borkh., Melanthiaceae Batsch, Trilliaceae Lindl. 
liiliataolised [ülemselts] ≈ üheidulehelised   Lilianae [superordo]  
liiliaõieline magnoolia  Magnolia liliiflora Desr.  
liiliaõielised tulbid ehk liiliaõielise tulbi rühm  Tulipa Lily-flowered Group  
liilik  Tonina Aubl.  
liilik  Tonina fluviatilis Aubl. Eriocaulon amplexicaule Rottb., Eriocaulon sphagnoides Poepp. ex Körn., Hyphydra amplexicaulis (Rottb.) Vahl 
liima aeduba; seeme: liimauba  Phaseolus lunatus L. Phaseolus bipunctatus Jacq., Phaseolus falcatus Benth. ex Hemsl., nom. nud., Phaseolus inamoenus L., Phaseolus limensis Macfad., Phaseolus macrocarpus Moench, Phaseolus portoricensis Bertero ex Sprengel, Phaseolus puberulus Kunth, Phaseolus rosei Piper, Phaseolus tunkinensis Lour., Phaseolus viridis Piper, Phaseolus xuarezii Zuccagni 
liimi-tabernapuu  Tabernaemontana elegans Stapf Conopharyngia elegans (Stapf) Stapf, Leptopharyngia elegans (Stapf) Boiteau 
liimilill  Ungernia Bunge   
liira  Notholirion Wall. ex Boiss.  
Liisi põisrohi  Silene elisabethae Jan Melandrium elisabethae (Jan) Rohrb. 
liit-villtatar  Eriogonum compositum Douglas ex Benth.  
liit-õnnehein  Erigeron compositus Pursh  
liiterlill  Glomeropitcairnia (Mez) Mez  Pitcairnia subg. Glomeropitcairnia Mez  
liittolmukaline liilia  Lilium monadelphum M.Bieb. Lilium colchicum Steven ex Boiss., Lilium georgicum Manden., Lilium loddigesianum M.Roem. et Schult. 
liitunudlehine kuslapuu  Lonicera reticulata Raf. Caprifolium proliferum G.Kirchn., Caprifolium reticulatum Kuntze, Caprifolium sullivantii (Alph.Wood) Kuntze, Lonicera parviflora var. sullivantii Alph.Wood, Lonicera prolifera (G.Kirchn.) Rehder, Lonicera reticulata Champ. ex Benth., nom. illeg., Lonicera rhytidophylla Hand.-Mazz., Lonicera sullivantii (Alph.Wood) A.Gray 
liiv-aruhein  Festuca beckeri subsp. sabulosa (Andersson) Tzvelev Festuca ovina var. sabulosa Andersson, Festuca sabulosa (Andersson) H.Lindb. 
liiv-esparsett  Onobrychis arenaria (Kit.) DC. Hedysarum arenarium Kit. 
liiv-hundihammas  Astragalus arenarius L.  
liiv-karusammal  Polytrichum piliferum Hedw.  
liiv-karutubakas (liiv-hunditubakas)  Pilosella echioides (Lumn.) F.W.Schultz et Sch.Bip. Hieracium echioides (Lumn.) Nägeli et Peter 
liiv-kilbirohi  Alyssum turkestanicum Regel et Schmalh. Alyssum desertorum Stapf, Alyssum minimum auct. 
liiv-kirsipuu  Prunus besseyi L.H.Bailey Cerasus besseyi (L.H.Bailey) Sok., Prunus pumila var. besseyi (L.H.Bailey) Gleason 
liiv-koeratubakas  Crepis tectorum L.  
liiv-koldrohi  Anthyllis arenaria (Rupr.) Juz. Anthyllis vulneraria subsp. lapponica (Hyl.) Jalas, Anthyllis vulneraria subsp. polyphylla (DC.) Nyman p.p. 
liiv-lembehein  Eragrostis trichodes (Nutt.) Alph.Wood Eragrostis capillacea Jedwabn., Eragrostis grandiflora J.G.Sm. et Bush, Eragrostis pilifera Scheele, Eragrostis tenuis A.Gray, nom. illeg., Poa trichodes Nutt. 
liiv-linnurohi (vananenud: liiv-kirburohi)  Polygonum arenarium Waldst. et Kit.  
liiv-lõokannus  Corydalis macrocentra Regel   
liiv-lõosilm  Myosotis stricta Link ex Roem. et Schult. Myosotis micrantha Pall. 
liiv-läätspuu  Caragana aurantiaca Koehne  
liiv-merisinep  Cakile maritima Scop. incl. Cakile maritima subsp. baltica (Jord.) Hyl. ex P.W.Ball (Cakile baltica Jord.) 
liiv-nuttsammal (liiv-pungsammal)  Ptychostomum turbinatum (Hedw.) J.R.Spence Bryum turbinatum (Hedw.) Turner, Mnium turbinatum Hedw. 
liiv-nuturohi  Elegia tectorum (L.f.) Moline et H.P.Linder Chondropetalum tectorum (L.f.) Raf., Dovea cylindrostachya Mast., Dovea tectorum (L.f.) Mast., Restio tectorum L.f. 
liiv-paelhirss  Digitaria ischaemum (Schreb.) Schreb. ex Muhl. Digitaria linearis Krock. ex Crep., nom. illeg., Panicum ischaemum Schreb., Syntherisma ischaemum (Schreb. ex Schweigg.) Nash 
liiv-pirnipuu kultuurteisend, vili: pirnõun (nashi)  Pyrus pyrifolia var. culta (Makino) Nakai  
liiv-pirnipuu; vili: liivpirn  Pyrus pyrifolia (Burm.f.) Nakai Pyrus serotina Rehder 
liiv-põisrohi  Silene otites (L.) Wibel Cucubalus otites L. 
liiv-püvilill  Fritillaria ariana (Losinsk. et Vved.) Rix Rhinopetalum arianum Losinsk. et Vved. 
liiv-ristirohi  Senecio arenarius Thunb. Senecio elegans Thunb., nom. illeg., Senecio myrrhifolius Thunb.  
liiv-stepirohi  Stipa anomala P.A.Smirn. Stipa anomala P.A. Smirn., Stipa anomala P.A.Smirn. ex Roshev., Stipa borysthenica Prokudin, Stipa borysthenica Klok. ex Prokudin, Stipa joannis subsp. sabulosa (Pacz.) Lavrenko, Stipa pennata var. anomala (P.A.Smirn.) Tzvelev, Stipa pennata f. sabulosa Pacz., Stipa pennata subsp. sabulosa (Pacz.) Tzvelev, Stipa sabulosa (Pacz.) Sljuss. 
liiv-teeleht; saadus: psüllium (liiv-teelehe e india teelehe seemnekestad)  Plantago arenaria Waldst. et Kit. Plantago indica L., nom. superfl., Plantago psyllium L. 1753., nom. utique rej., non L. 1762 et auct., Plantago ramosa (Gilib.) Asch., Plantago scabra Moench., nom. illeg., Psyllium arenarium (Waldst. et Kit.) Mirbel, Psyllium scabrum (Moench) Holub 
liiv-vareskaer  Leymus arenarius (L.) Hochst. Elymus arenarius L., Hordeum arenarium (L.) Asch. 
liiv-võilill  Taraxacum psammophilum (G.E.Haglund) Saarsoo  
liiva-kukehari  Sedum arenarium Brot.  
liiva-lõunamürt  Leptospermum roei Benth.  
liivakrookus  Romulea Maratti, nom. cons. Bulbocodium Ludw. ex Kuntze, nom. illeg., Bulbocodium Gronov., nom. illeg., Ilmu Adans., nom. rej., Spatalanthus Sweet, Trichonema Ker Gawl. 
liivamesilasõis  Ophrys sphegodes Mill.  
liivapaberi-viigipuu  Ficus coronata Spin Ficus muntia Link, Ficus stephanocarpa Warb. 
liivatee  Thymus L.  
liivatee-nelk  Dianthus serpyllum  
liivatee-võrm (kaetisrohuvõrm)  Cuscuta epithymum (L.) L.  
liivateelehine habekanarbik  Leucopogon thymifolius Lindl. ex Benth.  
liivateelehine inglisilm  Houstonia serpyllifolia Michx.  
liivateelehine küüsnelk   Paronychia kapela subsp. serpyllifolia (Chaix) Graebn. Ferriera serpyllifolia Bubani, Paronychia serpyllifolia (Chaix) DC.  
liivateelehine lõunasinikas  Trochocarpa thymifolia (R.Br.) Spreng. Decaspora oxyococcoides A.Cunn. ex DC., Decaspora thymifolia R.Br. 
liivateelehine mailane  Veronica serpyllifolia L.  
liivateelehine melaleuka  Melaleuca thymifolia Sm.  
liivateelehine mägimünt  Clinopodium serpyllifolium (M.Bieb.) Kuntze Calamintha spicigera K.Koch, Melissa serpyllifolia (M.Bieb.) Nyman, Micromeria serpyllifolia (M.Bieb.) Boiss., nom. illeg., Nepeta serpyllifolia M.Bieb., Satureja serpyllifolia (M.Bieb.) Briq. 
liivateelehine rodo (liivateelehine rododendron, liivateelehine asalea)  Rhododendron serpyllifolium (A.Gray) Miq. Azalea serpyllifolia A.Gray 
liivateelehine rööpkanarbik  Epacris serpyllifolia R.Br.  
liivhärmik  Racomitrium canescens (Hedw.) Brid.  
liivi võilill  Taraxacum livonicum Markl.  
liiviiris  Iris humilis Georgi Iris arenaria Waldst. et Kit., Iris flavissima Pall., Iris mandshurica Maxim. 
liivik-hunditubakas  Hieracium sabulosorum Dahlst. (coll.)  
liivkaer (must kaer)  Avena strigosa Schreb. Avena nuda L. emend. Mansf. subsp. nuda 
liivkann  Arenaria L.  
liivkastik  Calamagrostis epigejos subsp. meinshausenii Tzvelev Calamagrostis meinshausenii (Tzvelev) Viljasoo, Calamagrostis epigeios (L.) Roth subsp. meinshausenii Tzvelev 
liivkepp  Calylophus Spach   --> Oenothera sect. Calylophus 
liivkepp  Oenothera sect. Calylophus (Spach) W.L.Wagner et Hoch Calylophus Spach  
liivkirssploomipuu; vili: liivkirssploom (liivkirss × ploom)  Prunus besseyi × Prunus salicina incl. 'Dura', 'Manor', 'New Oka', 'Opata', 'Sapalta', 'Zeta' 
liivkress  Lepidium densiflorum Schrad.  
liivkribik  Dischisma arenarium E.Mey.  
liivlauk  Allium geyeri S.Watson  Allium arenicola Osterh., Allium fibrosum Rydb., Allium funiculosum A.Nelson, Allium pikeanum Rydb., Allium rubrum Osterh., Allium rydbergii J.F.Macbr., Allium sabulicola Osterh. 
liivlitrik  Teesdalia nudicaulis (L.) W.T.Aiton Capsella nudicaulis (L.) Prantl, Folis nudicaulis (L.) Dulac, Guepinia nudicaulis (L.) T.Bastard, Guepinia nudicaulis Van Bast., Iberis nudicaulis L., Lepidium nudicaule L., Teesdalia iberis DC., Thlaspi nudicaule (L.) Lam. et DC. 
liivluga  Juncus juzepczukii V.I.Krecz. et Gontsch.  
liivmadar  Galium arenarium Loisel.  
liivmagun  Papaver argemone L.  
liivmaran  Potentilla arenaria Borkh.  
liivmänd  Pinus clausa (Chapm. ex Engelm.) Vasey ex Sarg.  
liivnelk  Dianthus arenarius subsp. borussicus Vierh. 1902 Dianthus arenarius L. subsp. borussicus (Vierh.) Kleopow 1932, Dianthus borussicus (Vierh.) Juz. 
liivosi  Equisetum variegatum Schleich. ex F.Weber et D.Mohr  
liivpaju  Salix repens subsp. arenaria (L.) Hiitonen Salix arenaria L., Salix repens var. arenaria (L.) Anderss. 
liivrohi  Cardaminopsis (C.A.Mey.) Hayek Arabis sect. Cardaminopsis C.A.Mey.  
liivrohi  Arabis sect. Cardaminopsis C.A.Mey.   --> Cardaminopsis (C.A.Mey.) Hayek 
liivsibul  Sempervivum sect. Jovibarba DC.  --> Jovibarba (DC.) Opiz 
liivsibul  Jovibarba (DC.) Opiz Sempervivum sect. Jovibarba DC. 
liivsilla (liiv-siniliilia)   Scilla ramburei Boiss.  
liivsinep  Diplotaxis DC.  
liivskapaania  Scapania mucronata Buch  
liivtarn  Carex arenaria L.  
liivtatar (kalliigonum)   Calligonum L.  Pterococcus Pall. 
liivtuder  Camelina microcarpa Andrz. ex DC. incl. Camelina pilosa (DC.) Vassilcz., Camelina pilosa (DC.) N.Zing., Camelina sylvestris Wallr. 
likiangi kuusk  Picea likiangensis (Franch.) E.Pritz.  
lilla allamanda  Allamanda blanchetii A.DC. Allamanda violacea Gardner et Fielding 
lilla jaanihüatsint  Brimeura fastigiata (Viv.) Chouard Brimeura fastigiata (Bertol.) Chouard, Hyacinthus fastigiatus (Viv.) Bertol., Scilla fastigiata Viv. 
lilla kroonlauk  Tulbaghia violacea Harv.  
lilla lauk  Allium rubens Schrad. ex Willd.  
lilla lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis Erytrobotrys Group Brassica oleracea var. botrytis f. erytrobotrys (Alef.) Helm 
lilla lipphernes  Oxytropis campanulata Vassilcz.  
lilla mehhike (mehhiko neliniidik)  Tetranema roseum (M.Martens et Galeotti) Standl. et Steyerm. Episcia rosea M.Martens et Galeotti, Tetranema cymosum L.O.Williams, Tetranema mexicanum Benth., Allophyton mexicanum (Benth.) Pennell 
lilla neiuvaip  Epipactis purpurata Sm.  
lilla petuunia  Petunia integrifolia (Hook.) Schinz et Thell. Petunia inflata R.E.Fr., Petunia violacea Lindl., Salpiglossis integrifolia Hook. 
lilla pisiaster  Townsendia parryi D.C.Eaton  
lilla sinisinep   Moricandia arvensis (L.) DC.  
lilla soomukas  Orobanche amethystea Thuill.  
lilla spargelkapsas (lilla asparkapsas, lilla brokoli)  Brassica oleracea var. italica Italica Group Brassica oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. italica f. italica Helm, Brassica oleracea Italica Group s. str., Brassica oleracea var. italica Purple Sprouting Group 
lilla vägihein  Verbascum phoeniceum L.  
lilla õnnehein  Erigeron lilacinus (Sennikov et Kurtto) Sennikov  Erigeron annuus subsp. lilacinus Sennikov et Kurtto 2019 
lilla öölill  Hesperis bicuspidata (Willd.) Poir. Hesperis violacea Boiss. 
lillakas  Rubus saxatilis L.  
lillakas kapassapuu  Philenoptera violacea (Klotzsch) Schrire Capassa violacea Klotzsch, Derris violacea (Klotzsch) Harms, Lonchocarpus violaceus (Klotzsch) Oliv., nom. illeg. 
lillakas nelk  Dianthus lilacinus Boiss. et Heldr.  
lillakas niidiksammal  Cephaloziella divaricata (Sm.) Schiffn.  
lillakas pungsammal  Bryum ruderale Crundw. et Nyholm  Bryum radiculosum var. ruderale (Crundw. et Nyholm) Margad. et During, Gemmabryum ruderale (Crundw. et Nyholm) J.R. Spence, Osculatia ruderalis (Crundw. et Nyholm) Ochyra, Plášek et Bedn.-Ochyra 
lillakas turbasammal (punakas turbasammal, lillakaspunane turbasammal)  Sphagnum magellanicum Brid., s.l. Sphagnum magellanicum s.str. + Sphagnum divinum + Sphagnum medium 
lillavalge käoking  Aconitum alboviolaceum Kom. Lycoctonum albo-violaceum Nakai 
lillavalge salvei  Salvia leucantha Cav. Salvia bicolor Sessé et Moc., nom. illeg. 
lillaõieline iiris  Iris spuria subsp. musulmanica (Fomin) Takht. Iris violacea Klatt 
lillipilli-nelgipuu  Syzygium luehmannii (F.Muell.) L.A.S.Johnson Austromyrtus exaltata (F.M.Bailey) Burret, Eugenia leptantha var. parvifolia F.M.Bailey, Eugenia luehmannii F.Muell., Myrtus exaltata F.M.Bailey 
lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis L. Brassica oleracea Botrytis Group, Brassica oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. botrytis L., Brassica botrytis (L.) Miller var. cauliflora Presl, Brassica cauliflora Gars., Brassica cauliflora subsp. abortiva Lizg., Brassica cretica subsp. botrytis (L.) Schwarz var. cauliflora (DC.) Schwarz, Brassica oleracea Cauliflora Group, Brassica oleracea var. botrytis subvar. cauliflora (Gars.) DC. ex Thell., Brassica oleracea var. cauliflora DC., Brassica oleracea var. cauliflora Jessen, Brassica oleracea Cauliflower Group  
Lillo sedreel  Cedrela lilloi C.DC. Cedrela boliviana Rusby, Cedrela herrerae Harms, Cedrela steinbachii Harms 
lilltubakas (lõhnav tubakas)  Nicotiana alata Link et Otto Nicotiana affinis Moore 
limaroisik  Plagiostachys crocydocalyx (K.Schum.) B.L.Burtt et R.M Sm. Alpinia crocydocalyx K.Schum., Languas crocydocalyx (K.Schum.) Merr. 
limba-terminaalia  Terminalia superba Engl. et Diels Terminalia altissima A.Chev. 
limbali-gilbertipuu; puit: limbali  Gilbertiodendron dewevrei (De Wild.) J.Leonard Macrolobium dewevrei De Wild.  
limondariinipuu; vili: limondariin (sidrun × mandariin)  Citrus ×limonia Osbeck Citrus limon × Citrus reticulata; Citrus Lemandarin Group, Citrus limonelloides Hayata, Citrus otaitensis Risso et Poit.; Citrus taitensis Risso; Citrus volkameriana V.Ten. et Pasq.; incl. 'Cravo', 'Rangpur' ('Sharbati', 'Surk', 'Sylhet'), 'Red Lemon', 'Otaheite' ('Pinocchio', 'Taitensis') 
limpopo aaloe  Aloe vossii Reynolds  
lina  Linum L.  
lina-kastilleeja  Castilleja lineariifolia Benth.  
lina-kirburohi (lina-kirbutatar)  Persicaria lapathifolia subsp. pallida (With.) Á.Löve Persicaria lapathifolia subsp. pallida S.Ekman et T.Knutsson, Polygonum lapathifolium L. subsp. pallida (With.) Fr., Polygonum pallidum With., Polygonum tomentosum Schrank, Polygonum incanum F.W.Schmidt; incl. Polygonum scabrum Moench 
lina-raihein  Lolium remotum Schrank Lolium linicola A.Br., Lolium arvense Schrad. 
linalehik  Thesium L.  
linalehikulaadsed [selts]  Santalales R.Br. ex Bercht. et J.Presl [ordo]  
linalehikulised  Santalaceae R.Br., nom. cons. Anthobolaceae Dumort., Arceuthobiaceae Tiegh., Arjonaceae Tiegh., Bifariaceae Nakai, Canopodaceae C.Presl, Eremolepidaceae Tiegh. ex Nakai, Exocarpaceae J.Agardh, Ginalloaceae Tiegh., Lepidocerataceae Nakai, Osyridaceae Raf., Razoumofskyaceae Tiegh., nom. inval. 
linalehikutaolised [ülemselts]  Santalanae [superordo]  
linalehine askleep (linalehine askleepias)  Asclepias linifolia Laq.  
linalehine juuno (linalehine iiris)  Juno linifolia (Regel) Vved.  Iris caucasica var. linifolia Regel, Iris linifolia (Regel) O.Fedtsch. 
linalehine kellukas  Campanula carnica Schiede ex Mert. et W.D.J.Koch Campanula kladniana (Schur) Witasek, Campanula linifolia Scop., nom. illeg., Campanula reflexa Hausm. ex Nyman, nom. inval., Campanula scheuchzeri var. carnica (Schiede ex Mert. et W.D.J.Koch) Posp., Rapunculus linifolius E.H L.Krause, nom. illeg.  
linalehine läikpõõsas  Pimelea linifolia Sm.  
linalehine maasapp  Centaurium littorale (Turner) Gilmour Centaurium turneri (Wheldon et Salmon) Druce, Centaurium vulgare Rafn, Chironia littoralis Turner, Erythraea littoralis Gray, Erythraea turneri Wheldon et Salmon 
linalehine nabaseemnik  Omphalodes linifolia (L.) Moench Cynoglossum linifolium L. 
linalehine tulp  Tulipa linifolia Regel Tulipa afghanica Markgr. 
linaliilia  Phormium J.R.Forst. et G.Forst. Chlamydia Banks ex Gaertn.  
linalised  Linaceae DC. ex Perleb, nom. cons. Linaceae DC. ex Gray, nom. cons. 
linatuder  Camelina alyssum (Mill.) Thell. Camelina linicola Schimp. et Spenn. 
linavõrm  Cuscuta epilinum Weihe  
linaõieline minuartsia  Minuartia liniflora Schinz et Thell.  
lindau jänesekäpp  Leontopodium ×lindavicum Sünd. Leontopodium alpinum × Leontopodium japonicum 
Lindbergi keerik (süstlehine keerik, süstlehine pisisammal)  Tortula lindbergii Broth. Pottia lanceolata (Hedw.) Müll.Hal., Tortula lanceola R.H.Zander 
Lindbergi kortsleht  Alchemilla lindbergiana Juz.  
Lindbergi teravtipp (Lindbergi ulmik)  Calliergonella lindbergii (Mitt.) Hedenäs Hypnum lindbergii Mitt.  
Lindbergi turbasammal  Sphagnum lindbergii Schimp. ex Lindb.  
lindernia  Lindernia All. Anagalloides Krock., Bonnaya Link et Otto, Geoffraya Bonati, Ilysanthes Raf., Strigina Engl., Vandellia P.Browne 
lindernialised  Linderniaceae Borsch et al. Linderniaceae Borsch, Kai Müll. et Eb.Fisch.  
Lindley haldjamüts (Lindley budleia)  Buddleja lindleyana Fortune Adenoplea lindleyana (Fortune) Small, Buddleja lindleyana Fortune ex Lindl. 
Lindley kestvik  Aeonium lindleyi Webb et Berth.  
Lindley pirnipuu  Pyrus lindleyi Rehder  
Lindmani viirpuu  Crataegus lindmanii Hrabet.-Uhr. Crataegus calycina Lindm. non Peterm. 
Lindsay kiiskkaktus  Echinocereus lindsayi Meyran Echinocereus ferreirianus H.E.Gates subsp. lindsayi (Meyran) Taylor 
lineaallehine kuldjuur  Rhodiola sinuata (Royle ex Edgew.) S.H.Fu Sedum linearifolium Royle 
Linki murakas  Rubus linkianus Sev.  
linn-hanemalts  Chenopodium urbicum L.  
linnakivirik  Saxifraga ×urbium D.A.Webb Saxifraga spathularis × Saxifraga umbrosa; Saxifraga London Pride Group, Saxifraga umbrosa var. crenatoserrata  
Linné filodendron  Philodendron linnaei Kunth Philodendron decurrens K.Krause, Philodendron nobile W.Bull, Philodendron notabile W.Bull 
linnu-maavits, vili: poroporo  Solanum aviculare G.Forst. Solanum baylisii Geras., Solanum brisbanense (Geras.) Geras., Solanum cheesemanii Geras., Solanum dispar Loisel. ex Dunal, Solanum glaberrimum Dunal, Solanum pinnatifidum Lam., Solanum pinnatifolium Salisb. 
linnuhirss  Oplismenus P.Beauv., nom. cons.  Hoplismenus Hassk., orth. var.; Ophismenus Poir., orth. var.; Orthopogon R.Br., nom. rej.  
linnujalg (seradell)  Ornithopus L.  
linnukapsas  Lapsana L.  
linnukleebik (pisoonia)  Pisonia L. Calpidia Thouars, Ceodes J.R.Forst. et G.Forst., Heimerlia Skottsb., Heimerliodendron Skottsb., Rockia Heimerl, Timeroya Benth., orth. var., Timeroyea Montrouz., Torrubia Vell. 
linnuliimik  Ceodes J.R.Forst. et G.Forst. Calpidia Thouars, Heimerlia Skottsb., nom. illeg., Heimerliodendron Skottsb., Timeroyea Montrouz., Vieillardia Brongn. et Gris 
linnuloorber  Machilus Nees   
linnupea  Ornithocephalus Hook. Oakes-amesia C.Schweinf. et P.H.Allen, Sphyrastylis Schltr. 
linnupiim  Ornithogalum L.  
linnurohi  Polygonum sect. Polygonum subsect. Avicularia Tzvelev Polygonum sect. Avicularia Meisn.  
linnusilmapuu  Ochna L. Diporidium H.L.Wendl. 
linnusilmapuulised  Ochnaceae DC., nom. cons.  incl. Medusagynaceae Engl. et Gilg, nom. cons., Quiinaceae Choisy, nom. cons. 
linnutuder  Neslia Desv., nom. cons.  
linnutäht  Lloydia Salisb. ex Reichb.  Nectarobothrium Ledeb. 
lint-ronitatar (lintpõõsas)  Muehlenbeckia platyclada (F.Muell.) Meisn. Calacinum platycladum (F.Muell.) J.F.Macbr., Coccoloba platyclada (F.Muell.) F.Muell., Homalocladium platycladum (F.Muell.) L.H.Bailey, Polygonum platycladum F.Muell., Sarcogonum platycladum (F.Muell.) Voss 
lint-võilill  Taraxacum taeniatum G.E.Haglund ex B.F.Holmgren  
lintlauk  Allium taeniopetalum Popov et Vved.  
lintpõõsas  Polygonum sect. Homalocladium F.J.Müll.   --> Homalocladium (F.Muell.) L.H.Bailey  
lintpõõsas  Homalocladium (F.Muell.) L.H.Bailey Polygonum sect. Homalocladium F. Muell.; --> Muehlenbeckia 
lintuba  Carmichaelia R.Br.  
lipphernes  Oxytropis DC., nom. cons.  
lippia  Lippia L.   
Lippmaa hunditubakas  Hieracium lippmaa Üksip  
lipsjalg  Campyloneurum C.Presl Cyrtophlebium (R.Br.) J.Sm., Hyalotricha Copel., Hyalotrichopteris W.H.Wagner, Polypodium subg. Campyloneurum (C.Presl) C.Chr.  
lipsjalg  Polypodium subg. Campyloneurum (C.Presl) C.Chr.   --> Campyloneurum C.Presl 
Lipski lauk  Allium lipskyanum Vved.  
lipslehine flamingolill  Anthurium pallidiflorum Engl. Anthurium annulatum Sodiro, Anthurium lorifolium Sodiro, Anthurium spruceanum Engl. 
lipupõõsas  Mussaenda L. Asemanthia (Stapf) Ridl., Belilla Adans., Landia Comm. ex Juss. 
lise-kägivars  Cynanchum caudatum (Miq.) Maxim. Cynanchum boudieri subsp. caudatum (Miq.) P.T.Li, M.G.Gilbert et W.D.Stevens, Cynanchum caudatum var. tanzawamontanum Kigawa, Cynanchum ikema Siebold ex Ohwi, Cynanchum maximoviczii Pobed., Endotropis caudata Miq., Vincetoxicum caudatum (Miq.) Kuntze 
lisekäpp  Prosthechea Knowles et Westc.   
litrik  Teesdalia W.T.Aiton  
litsea  Litsea Lam.  
litšhjangi rodo (litšhjangi rododendron)  Rhododendron adenogynum Diels  
litter-sõnajalg  Dryopteris setosa (Thunb.) Akas. Aspidium setosum (Thunb.) Sw., Dryopteris bissetiana (Baker) C.Chr., Dryopteris paravaria Ching et P.C.Chiu, Dryopteris pseudobissetiana Ching ex K.Y.Shing et J.F.Cheng, Dryopteris shanghaiensis Ching et P.C.Chiu, Dryopteris sinobissetiana Ching et Z.Y.Liu, Dryopteris thunbergii Koidz., Dryopteris varia var. setosa (Thunb.) Ohwi, Nephrodium bissetianum Baker, Polypodium setosum Thunb., Polystichum bissetianum (Baker) Nakai 
litterhein  Thlaspi L.  
litterkõdrik  Noccaea Moench Apterigia Galushko, Atropatenia F.K.Mey., Brossardia Boiss., Callothlaspi F.K.Mey., Eunomia DC., Iberidella Boiss., Kotschyella F.K.Mey., Masmenia F.K.Mey., Raparia F.K.Mey., Syrenopsis Jaub. et Spach, Thlaspiceras F.K.Mey., Vania F.K.Mey. -- GRIN: alpine pennycress, Gebirgs-Hellerkraut 
litterlill  Clypeola L. Pseudoanastatica (Boiss.) Grossh. 
Litvinovi hüatsint  Hyacinthus litwinowii Czerniak. Hyacinthella litwinowii (Czerniak.) Baranova ex Czerep. 
Litvinovi kask  Betula litwinowii Doluch.  
Litvinovi lauk  Allium litvinovii Drobow ex Vved.  
Litvinovi magun  Papaver litwinowi Fedde  
liustiku-aruhein  Festuca glacialis (Miégev ex Hack.) K.Richt. Festuca ovina var. glacialis Hack. 
liustiku-kitsekakar  Doronicum glaciale (Wulfen) Nyman Arnica glacialis Wulfen, Arnica scorpioides var. minor Gaudin, Aronicum glaciale Rchb., Doronicum pardalianches Lag. ex Willk. et Lange, nom inval., Senecio glacialis (Rchb.) Sch.Bip. 
liustikupriimula  Primula algida Adams  
Livingstone'i parinaari  Parinari curatellifolia Planch. ex Benth. Ferolia curatellifolia (Planch. ex Benth.) Kuntze, Ferolia mobola (Oliv.) Kuntze, Parinari chapelieri Baill., Parinari gardineri Hemsl., Parinari mobola Oliv. 
Ljubarski lehis (olga lehis × kuriili lehis × dauuria lehis)  Larix ×lubarski Sukacz. Larix gmelinii var olgensis × (Larix gmelinii var. japonica × Larix gmelinii var. gmelinii) 
loaasa  Loasa Adans. Ortiga Neck. 
loaasalised  Loasaceae Juss., nom. cons.  Cevalliaceae Griseb., Gronoviaceae A.Juss. 
loalehine nartsiss  Narcissus assoanus Dufour  Narcissus assoi Dufour ex Graells, Narcissus baeticus Fern.Casas, Narcissus herminicus Link ex Willk. et Lange, Narcissus herminiens Link, Narcissus jonquilla var. uniflora Asso, Narcissus juncifolius Req. ex Lag., Narcissus pallens Freyn ex Willk., Narcissus parvulus Sweet, Narcissus pusillus G.Don, Narcissus requienii M.Roem. 
loalised  Juncaceae Juss., nom. cons.  
Lobarzewski karutubakas  Pilosella ×lobarzewskii (Rehm.) Soják Hieracium lobarzewskii Rehm.; Pilosella lactucella × Pilosella onegensis × Pilosella praealta 
lobauba (lablab)  Lablab purpureus (L.) Sweet Dolichos lablab L., Lablab leucocarpos Savi, Lablab niger Medik., Lablab vulgaris Savi 
Lobbi karusmari  Ribes lobbii A.Gray Grossularia lobbii (Gray) Cov. et Britton 
lobeelia  Lobelia L.  
lobeelialised  Lobeliaceae Juss., nom. cons.   --> Campanulaceae 
lobeelialised [kellukaliste alamsugukond]  Lobelioideae Burnett [subfamilia] Campanulaceae subfam. Lobelioideae Burnett 
lobeelialised [kellukaliste alamsugukond]  Campanulaceae subfam. Lobelioideae Burnett  
Lobeli vaher  Acer cappadocicum subsp. lobelii (Ten.) De Jong Acer lobelii Ten. 
lobiivia  Lobivia Britton et Rose  
lodjap-hanemalts  Chenopodium opulifolium Schrad. ex W.D.J.Koch et Ziz  
lodjap-põisenelas  Physocarpus opulifolius (L.) Maxim. Spiraea opulifolia L. 
lodjapuu  Viburnum L.  
lodjapuulised  Viburnaceae Raf. Adoxaceae E.Mey. 
lodu-balaupuu (lodusoorea)  Shorea uliginosa Foxw.  
lodu-ebapungsammal  Pseudobryum cinclidioides (Hüb.) T.Kop.  
lodu-leeklill (lodufloks)  Phlox kelseyi Britton  
lodu-lehiksammal  Plagiomnium ellipticum (Brid.) T.Kop.  
lodu-lõhiskellukas   Isotoma fluviatilis (R.Br.) F.Muell.  Laurentia fluviatilis (R.Br.) E.Wimm., Lobelia fluviatilis R.Br., Rapuntium fluviatile (R.Br.) C.Presl 
lodu-lühikupar  Brachythecium rivulare Schimp.  
lodu-soonutt  Rapatea paludosa Aubl. Mnasium paludosum (Aubl.) Willd., Rapatea schultesiana García-Barr. et L.E.Mora  
lodu-teeleht  Plantago uliginosa F.M.Schmidt Plantago major L. subsp. intermedia (DC.) Arcang., Plantago major L. subsp. pleiosperma Pilger, Plantago intermedia DC., Plantago scopulorum (Fr.) N.M.Pavl., Plantago major f. scopulorum Fr. 
lodu-turbasammal  Sphagnum subsecundum Nees  
lodugladiool  Gladiolus tristis L. Gladiolus aestivalis Ingram, Gladiolus concolor Salisb., Gladiolus flavidus Ingram, Gladiolus fulvescens Ingram, Gladiolus spiralis Pers., Gladiolus tristis var. concolor (Salisb.) Baker 
loduhabe  Pogostemon Desf. Dolichostemon Bonati, Dysophylla Blume, Eusteralis Raf. 
lodujalg  Cyclosorus Link  
lodukannike  Viola uliginosa Besser  
lodumadar (rabamadar)  Galium uliginosum L.  
lodusasik  Leptinella dioica Hook.f.  Cotula dioica (Hook.f.) Hook.f. 
loduskapaania  Scapania irrigua (Nees) Nees  
lodutarn  Carex loliacea L.  
Loebneri magnoolia  Magnolia ×loebneri Kache Magnolia kobus × Magnolia stellata 
logaania  Logania R.Br., nom. cons.  Loghania Scop., nom. rej., Euosma Andrews, nom. rej. 
logaanialised  Loganiaceae R.Br. ex Mart., nom. cons.   
lohe-päevakübar (lohekübar)  Rudbeckia amplexicaulis Vahl Dracopis amplexicaulis (Vahl) Cass. 
lohekeel  Dracoglossum Christenh.   
lohekrooton  Croton lechleri Müll.Arg. Croton draco var. cordatus Müll.Arg., Oxydectes lechleri (Müll.Arg.) Kuntze  
lohekübar  Dracopis (Cass.) Cass.  --> Rudbeckia  
lohelehine nõmmeküünal  Richea dracophylla R.Br. Cyrtanthe dracophylla Kuntze, Cystanthe dracophylla (R.Br.) Kuntze 
loheleht  Dracophyllum Labill.   
lohevõhk  Dracunculus Mill.  
lohk-vahalill  Hoya lacunosa Blume Otostemma lacunosum (Blume) Blume 
loigu-turbasammal  Sphagnum inundatum Russ.  
loim-vesipaunikas  Hydrocotyle vulgaris L.  
loimluga  Juncus ×inundatus Drej. Juncus balticus × Juncus filiformis Buch. 
loitev peekerlill  Penstemon utahensis Eastw.  
loitev tulinelk  Lychnis chalcedonica L. Silene chalcedonica (L.) E.H.L.Krause 
Loitlesbergeri peensammal (Loitlesbergeri niitsammal)  Fuscocephaloziopsis loitlesbergeri (Schiffn.) Váňa et L.Söderstr. Cephalozia loitlesbergeri Schiffn., Pleurocladula loitlesbergeri (Schiffn.) Konstant., Vilnet et A.V.Troitsky  
loitpuu  Peltophorum (Vogel) Benth.  
loitsu-inglitrompet  Brugmansia pittieri (Saff.) Moldenke Brugmansia affinis (Saff.) Moldenke, Brugmansia amesianum (R.E.Schult.) D'Arcy, Brugmansia aurea Lagerh., nom. illeg., Datura affinis Saff., Datura aurea (Lagerh.) Saff., Datura pittieri Saff., Methysticodendron amesianum R.E.Schult. 
lokkis vahalill  Hoya compacta C.M.Burton  
lollitulp  Tulipa boeotica Boiss. et Heldr.  Tulipa euanthiae Orph., Tulipa oculus-solis Heldr. ex Baker, Tulipa strangulata Heldr. ex Baker, Tulipa undulatifolia 'Boeotica' 
lomp-nuttsammal (lomp-pungsammal)  Ptychostomum knowltonii (Barnes) J.R.Spence Bryum knowltonii Barnes 
londeesia  Londesia Fisch. et C.A.Mey.  
londoni kalanhoe  Kalanchoe ×kewensis hort. Kalanchoe bentii × Kalanchoe flammea 
londoni magnoolia  Magnolia 'Kewensis' Magnolia ×kewensis Pearce; Magnolia kobus × Magnolia salicifolia 
londoni makleia   Macleaya ×kewensis Turrill Macleaya cordata × Macleaya microcarpa 
londoni pihlakas  Sorbus ×kewensis hort.  
londoni piimalill  Euphorbia ×kewensis   
londoni sõrmkübar  Digitalis ×mertonensis Buxt. ex Darl. Digitalis grandiflora × Digitalis purpurea 
longanipuu (india dimokarp); vili: longan  Dimocarpus longan Lour. Dimocarpus pupilla Moon, nom. inval., Dimocarpus undulatus Wight, Euphoria cinerea (Turcz.) Radlk., Euphoria glabra Blume, Euphoria gracilis Radlk., Euphoria leichhardtii Benth., Euphoria longan (Lour.) Steud., nom. illeg., Euphoria longana Lam., Euphoria malaiensis (Griff.) Radlk., Euphoria microcarpa Radlk., Euphoria nephelioides Radlk., Euphoria undulata Wall., nom. inval., Euphoria verruculosa Salisb., Nephelium longan (Lour.) Hook., Nephelium longana (Lam.) Cambess. 
longipuu  Gambeya Pierre  --> Chrysophyllum L. 
longleht  Codariocalyx Hassk.  Codoriocalyx Hassk.  
longus alfreedia  Alfredia cernua (L.) Cass. Alfredia squarosa Tausch, Alfredia stenolepis Kar. et Kir., Silybum cernuum (L.) Gaertn.  
longus aspar  Asparagus deflexus Baker  
longus benkoomia  Bencomia moquiniana Webb et Berthel.  
longus bilbergia  Billbergia nutans H.Wendl. ex Regel  
longus drüpeetes  Drypetes pendula Ridl.  
longus ebahüatsint (longus siniliilia)  Hyacinthoides non-scripta (L.) Chouard ex Rothm. Endymion non-scriptus (L.) Garcke, Endymion nutans (Sm.) Dumort., Hyacinthus non-scriptus L., Scilla cernuus (L.) Willk., Scilla festalis Salisb., nom. illeg., Scilla non-scripta Hoffmanns. et Link, Scilla nutans Sm. 
longus helmikas  Melica nutans L.  
longus juuskõrkjas (longus kõrkjas)  Isolepis cernua (Vahl) Roem. et Schult. Cyperus ambiguus Steud., nom. illeg., Cyperus pumilio Nees, nom. inval., Cyperus pumilio Steud., Eleogiton cernua (Vahl) A.Dietr., Fimbristylis pygmaea Vahl, Isolepis brachyphylla J.Presl et C.Presl, Isolepis brevifolia J.Presl et C.Presl, Isolepis brevis (d'Urv.) Brongn., Isolepis chaetodes Link, Isolepis chlorostachya Nees, Isolepis controversa Steud., Isolepis erubescens Steud., Isolepis furcata Nees et Meyen, Isolepis fuscata Meyen ex Boeckeler, Isolepis heterolepis Steud., Isolepis heterophylla Steud., Isolepis kochii Steud., Isolepis leptalea (Koch) Schult., Isolepis leptocaulis Torr., Isolepis magellanica Gaudich., Isolepis meyeniana Nees, Isolepis microcarpa Nees, Isolepis minaae (Tod.) Parl., Isolepis modesta Phil., Isolepis monostachya Phil., nom. illeg., Isolepis multicaulis Schltdl., Isolepis nervosa var. campana (A.Terracc.) Nyman, Isolepis nervosa var. sicula (C.Presl) Nyman, Isolepis numidiana (Vahl) Roem. et Schult., Isolepis pholiodes Steud., Isolepis prolifera Melliss, nom. illeg., Isolepis pumila Link, Isolepis pumilo Boeckeler, Isolepis punctulata Steud., Isolepis purpurascens Steud., Isolepis pygmaea (Vahl) Kunth, Isolepis riparia R.Br., Isolepis rupestris Kunth, Isolepis saviana Schult., nom. illeg., Isolepis savii (Sebast. et Mauri) Fourr., Isolepis setosa Raoul ex A.Rich., Isolepis sicula C.Presl, Isolepis striatella Steud., Isolepis subprolifer Boeckeler, Isolepis tenuipes C.Presl, Isolepis tenuis C.Presl, Isolepis trachycarpa Boeckeler, nom. inval., Isolepis trigyna Kunze ex Boeckeler, nom. inval., Schoenoplectus cernuus (Vahl) Hayek, Schoenoplectus savii (Sebast. et Mauri) Palla, Schoenus nitens (R.Br.) Poir., Scirpus acicularis Ucria, nom. illeg., Scirpus aphyllus Boeckeler, Scirpus arechavaletae Boeckeler, Scirpus brevis d'Urv., Scirpus cernuus Vahl, Scirpus chaetodes Link, Scirpus chloroticus Phil., Scirpus filiformis Savi, nom. illeg., Scirpus gracilis Koch, nom. illeg., Scirpus hookeri Kunth, Scirpus leptaleus Koch, Scirpus microstachys Phil., nom. illeg., Scirpus minaae Tod., Scirpus minimus Hook. et Arn., Scirpus modestus (Phil.) F.Phil., Scirpus nervosus var. campanus A.Terracc., Scirpus nervosus var. siculus (C.Presl) A.Terracc., Scirpus nudipes Griseb., Scirpus numidianus Vahl, Scirpus pictus Boeckeler, Scirpus pumilus Willd. ex Kunth, Scirpus pygmaeus (Kunth) A.Gray, nom. illeg., Scirpus riparius (R.Br.) Poir., nom. illeg., Scirpus savii Sebast. et Mauri, Scirpus setaceus var. pygmaeus (Vahl) Boeckeler, Scirpus setaceus var. pygmaeus (Kunth) Boeck., Scirpus setaceus var. savii (Sebast. et Mauri) Boeckeler, Scirpus subprolifer Boeckeler, Scirpus subtilis Boeckeler, Scirpus terminalis Phil.; incl. Isolepis cernua var. meruensis (R.W.Haines et Lye) Muasya [Isolepis meruensis R.W.Haines et Lye]; Isolepis cernua var. platycarpa (S.T.Blake) Muasya [Isolepis platycarpa (S.T.Blake) Soják, Scirpus platycarpus S.T.Blake]; Isolepis cernua var. setiformis (Benth.) Muasya [Eleogiton verruculosa (Steud.) A.Dietr., Isolepis eckloniana Schrad., nom. illeg., Isolepis ptycholeptos Steud., Isolepis setiformis (Benth.) K.L.Wilson, Isolepis verrucosula (Steud.) Nees, Scirpus arenarius Benth., nom. illeg., Scirpus psammophilus S.T.Blake, Scirpus setiformis (Benth.) S.T.Blake, Scirpus verrucosulus Steud.] 
longus karuohakas  Carduus nutans L.  
longus kellukas (longus leinakellukas)  Campanula pendula M.Bieb. Campanula alliariifolia Rchb., nom. illeg., Campanula antiqua (Kolak.) Kolak. et Serdyuk., Campanula transcaucasica (Sommier et Levier) Kolak. et Serdyuk., Symphyandra antiqua Kolak., Symphyandra pendula (M.Bieb.) A.DC., Symphyandra transcaucasica (Sommier et Levier) Grossh. 
longus kibuvits  Rosa pendulina L. Ozanonia alpina (L. ex Hartm.) Gand., Rosa adenophora Kit., Rosa adjecta Déségl., Rosa affinis Sternb., Rosa alpina L., Rosa alpiniformis Haynald ex Borbás, Rosa aucuparioides Debeaux, Rosa balcanica Dimitrov, Rosa balsamea Kit., Rosa brandisii J.B.Keller ex Wiesb., Rosa cinnamomea L. 1753, Rosa cinnamomea var. globosa Desv., Rosa coccialba Kmet, Rosa croatica Kit., Rosa detonsa Debeaux, Rosa diplacantha (Borbás) Heinr.Braun, Rosa filispina Debeaux, Rosa glandulosa Bellardi, Rosa hybrida Vill., Rosa inermis Turra, Rosa intercalaris Déségl., Rosa laevis (Ser. ex H.Christ) Dalla Torre et Sarnth., Rosa lagenaria Vill., Rosa majalis var. globosa (Desv.) P.V.Heath, Rosa malyi A.Kern., Rosa monspeliaca Gouan, Rosa odoratissima Scop., Rosa pendula Roth, Rosa pendula Salisb., Rosa pimpinellifolia subsp. alpina L. ex Hartm., Rosa pyrenaica Gouan, Rosa recurva Kit., Rosa reversa W.D.J.Koch, Rosa rubrifolia var. glandulosa Bellardi ex Ser., Rosa rupestris Crantz, Rosa semisimplex (Borbás) Heinr.Braun, Rosa setosa (Ser.) Dalla Torre et Sarnth., Rosa stenodonta (Borbás) Heinr.Braun, Rosa tenuiflora (Borbás) Heinr.Braun, Rosa turbinata Vill., Rosa villarsii Tratt. ex Link 
longus kikkapuu  Euonymus lucidus D.Don Euonymus lucida D.Don, orth. var., Euonymus pendulus Wall. 
longus kirsipuu  Prunus pendula Maxim. Prunus subhirtella var. pendula Y.Tanaka 
longus kivirik  Saxifraga cernua L.  
longus kolmiklill  Trillium cernuum L.  
longus kuldkann  Helianthemum cernuum L.  
longus käbikroon  Conostephium pendulum Benth.  
longus lauk  Allium nutans L.  
longus linnupiim  Ornithogalum nutans L. Myogalum thirkeanum K.Koch 
longus luste  Bromus squarrosus L.  
longus metsvits  Lysimachia clethroides Duby  
longus nuttsammal (arhangelski nuttsammal, longus pungsammal)  Ptychostomum inclinatum (Sw. ex Brid.) J.R.Spence 2014 Bryum archangelicum Bruch et Schimp., Bryum imbricatum auct. non (Schwägr.) Bruch et Schimp., Pohlia inclinata Sw. ex Brid., Ptychostomum archangelicum (Bruch et Schimp.) J.R.Spence, Ptychostomum inclinatum (Sw. ex Brid.) J.R.Spence 2005, nom. inval. 
longus piimalill  Euphorbia pendula Boiss.  
longus pirnik  Pohlia nutans (Hedw.) Lindb.  
longus priimula  Primula flaccida Balakr. Primula nutans Delavay 
longus põisrohi  Silene nutans L.  
longus pühvlihein  Stenotaphrum secundatum (Walter) Kuntze  
longus rebashein; seeme: amarant  Amaranthus caudatus L. Amaranthus abyssinicus L.H.Bailey, Amaranthus alopecurus Hochst. ex A.Br. et C.D.Bouché, Amaranthus cararu Moq., Amaranthus dussii Sprenger, Amaranthus edulis Speg., Amaranthus leucocarpus S.Watson, Amaranthus leucospermus S.Watson, nom. illeg., Amaranthus mantegazzianus Pass., Amaranthus maximus Mill., Amaranthus pendulinus Moq., Amaranthus pendulus Moq., Euxolus arvensis Rojas Acosta 
longus rippsammal  Antitrichia curtipendula (Hedw.) Brid.  
longus ruse  Bidens cernua L. Coreopsis bidens L. 
longus salvei  Salvia nutans L.  
longus senna  Senna pendula (Humb. et Bonpl. ex Willd.) H.S.Irwin et Barneby Cassia pendula Humb. et Bonpl. ex Willd., Chamaefistula pendula (Humb. et Bonpl. ex Willd.) G.Don 
longus sorgo (džugaraa)  Sorghum cernuum (Ard.) Host Andropogon compactus Brot., Andropogon sorghum Roxb., Andropogon sorghum var. cernuus Koern., Andropogon sorghum subsp. sativus var. cernuus Hack. ex A.DC. et C.DC., Andropogon sorghum var. truchmenorum Koern., Holcus cernuus Arduino, Holcus compactus Lam., ?Holcus dora Mieg, Sorghum bicolor var. cernuum (Arduino) Ghiça, Sorghum truchmenorum K.Koch, Sorghum vulgare var. cernuum Fiori et Paol. 
longus tarn  Carex prolixa Fries Carex acuta × Carex elata; Carex acuta L. subsp. prolixa (Fr.) Nyman 
longus tondipea  Dracocephalum nutans L.  
longus tuvikäpp  Peristeria pendula Hook. Peristeria lentiginosa Lodd. ex W.H.Baxter, Peristeria maculata Loudon, Peristeria rossiana Rchb.f. 
longus tähtsorgo  Sorghastrum nutans (L.) Nash  
longus vesisaba  Saururus cernuus L.  
longuslehine kibuvits  Rosa clinophylla Thory Ernestella involucrata (Roxb. ex Lindl.) Germ., Rosa involucrata Roxb. ex Lindl., Rosa lindleyana Tratt., Rosa lyellii Lindl., Rosa palustris Buch.-Ham. ex Lindl., Rosa tomentosa Schleich. ex Crép.; incl. Rosa lyellii Lindl. 
longusõieline hundihammas  Astragalus penduliflorus Lam.  
longusõieline liilia  Lilium cernuum Kom. Lilium changbaishanicum J.J.Chien, Lilium graminifolium H.Lév. et Vaniot, Lilium palibinianum Y.Yabe 
longusõieline sirel  Syringa reflexa C.K.Schneid. Syringa komarowii C.K.Schneid. subsp. reflexa (C.K.Schneid.) P.S.Green et M.C.Chang 
lontis tulp  Tulipa heterophylla (Regel) Baker Eduardoregelia heterophylla (Regel) Popov, Orithyia heterophylla Regel 
lontkress  Warea Nutt.   
lontnina  Eriopsis Lindl. Pseuderiopsis Rchb.f. 
lontpõõsalaadsed [selts]  Garryales Lindl. [ordo]  
lontpõõsalised  Garryaceae Lindl., nom. cons. Aucubaceae Bercht. et J.Presl 1825, Aucubaceae J.Agardh 1858 
lontpõõsas  Garrya Douglas ex Lindl.  
lontpõõsas  Garrya elliptica Douglas ex Lindl.  
lontseeme  Phryma L. Leptostachia Mitch. 
lontseemnelised  Phrymaceae Schauer, nom. cons.   
lood-angervars  Vincetoxicum hirundinaria Medik. Antitoxicum officinale (Moench) Pobed., Asclepias vincetoxicum L., Cynanchum vincetoxicum (L.) Pers., Vincetoxicum officinale Moench 
lood-keerdsammal  Tortella tortuosa (Hedw.) Limpr.  
lood-skapaania  Scapania calcicola (H.Arn. et J.Perss.) Ingham  
lood-tuhkpuu  Cotoneaster canescens Vestergr. ex B.Hylmö  
lood-viltrohi (lood-ristirohi)  Tephroseris integrifolia (L.) Holub Cineraria collina Salisb., Cineraria conformis Roche, Cineraria glabella Turcz. ex DC., Cineraria heldreichii (Boiss.) Nym., Cineraria integrifolia (L.) Vill. ex Steud., Cineraria pratensis Hoppe ex Rchb., Cineraria wolffii Schur ex Nym., Othonna integrifolia L., Senecio campestris (Retz.) DC., Senecio czernjaevii Minderova, Senecio heldreichii Boiss., Senecio integrifolius (L.) Clairv., Senecio succisifolius Kom., Tephroseris campestris (Retz.) Griseb. et Schenk, Tephroseris pratensis Griseb. et Schenk 
lood-võnkharjas (lood-jõhvsammal)  Flexitrichum flexicaule (Schwägr.) Ignatov et Fedosov Cynodontium flexicaule Schwägr., Ditrichum flexicaule (Schwägr.) Hampe 
loode-hunditubakas  Hieracium cauri Üksip  
loode-päevakübar  Rudbeckia alpicola Piper Rudbeckia occidentalis var. alpicola (Piper) Cronquist 
loodehmik  Abietinella Müll.Hal.  
looderodo (loodekail)  Rhododendron columbianum (Piper) Harmaja Ledum columbianum Piper, Ledum glandulosum var. columbianum (Piper) C.L.Hitchc. 
loodhellik  Entosthodon Schwägr. Amphoritheca Hampe, Funaria sect. Entosthodon (Schwägr.) Braithw., Funaria subg. Entosthodon (Schwägr.) Lindb., Physcomitrium sect. Entosthodon (Schwägr.) Müll.Hal. 
loodtimut (arutimut)  Phleum phleoides (L.) H.Karst. Chilochloa boehmeri P.Beauv., Phleum boehmeri Wibel, Phleum phalarioides Koeler, Phalaris phleoides L. 
looduslik apteegitill (mõru apteegitill); droog: Foeniculi amari fructus  Foeniculum vulgare subsp. vulgare var. vulgare   
looduslik kaheteranisu  Triticum dicoccoides (Körn. ex Asch. et Graebn.) Schweinf. Triticum sativum Lam. var. dicoccoides Körn. ex Asch. et Graebn., Triticum turgidum L. subsp. dicoccoides (Körn. ex Asch. et Graebn.) Thell. 
looduslik üheteranisu  Triticum baeoticum Boiss. Triticum aegilopoides Link, Triticum spontaneum Flaksb. 
look-tulivõhk  Arisaema franchetianum Engl. Arisaema bogneri P.C.Boyce et H.Li, Arisaema delavayi Buchet, Arisaema monbeigii Gamble ex C.E.C.Fisch., Arisaema purpureogaleatum Engl. 
lookjas mägimänd  Pinus mugo subsp. mugo Pinus fischeri Booth ex P.Lawson, Pinus magellensis Schouw, Pinus montana Mill., Pinus montana var. prostrata Tubeuf, Pinus mugho Laichard, Pinus mugo var. mughus (Scop.) Zenari, Pinus mugo subsp. mughus (Scop.) Domin, Pinus mughus Scop., Pinus squamosa Bosc ex Loudon; incl. Pinus mugo var. pumilio (Haenke) Zenari 
looklev forsüütia  Forsythia suspensa (Thunb.) Vahl  
looklev kibuvits  Rosa flexuosa A.Rau Rosa jundzillii Besser var. flexuosa (A.Rau) Rouy 
looklev tulivõhk   Arisaema tortuosum (Wall.) Schott Arisaema commutatum Schott, Arisaema curvatum Kunth sensu Hook.f., Arisaema curvatum (Roxb.) Kunth, Arisaema filiforme Thwaites, Arisaema helleborifolium Schott, Arisaema neglectum Schott, Arisaema sivadasanii S.R.Yadav et al., Arisaema steudelii Schott, Arisaema tortuosum Stendh. ex Engl., Arum curvatum Roxb., Arum tortuosum Wall. 
loonas  Lonas annua (L.) Vines et Druce  
loor-piimalill  Euphorbia loricata Lam.  
loor-seitselehik (loor-sõrmlehik)  Heptapleurum calyptratum (Hook.f. et Thomson) Y.F.Deng Aralia elliptica K.Koch, Aralia pulchra Van Houtte ex H.Jaeger, Heptapleurum pulchrum (Van Houtte ex H.Jaeger) Voss, Paratropia pulchra Decne. et Planch., nom. nud., Paratropia wallichiana Planch., sensu auct., Schefflera pueckleri (K.Koch) Frodin, Sciodaphyllum pulchellum Griff., nom. nud., Sciodaphyllum pulchrum Wall., nom. nud., Tupidanthus calyptratus Hook.f. et Thomson, Tupidanthus pueckleri K.Koch 
loorber-lõunasinikas  Trochocarpa laurina (Rudge) R.Br.  
loorber-näsiniin  Daphne laureola L.  
loorberhaakea  Hakea laurina R.Br.  
loorberilehine kannatuslill  Passiflora laurifolia L.  
loorberilehine käsnviljak  Hydnocarpus pentandrus (Buch.-Ham.) Oken Chilmoria pentandra Buch.-Ham., Hydnocarpus laurifolius Dennst. ex Sleumer, Hydnocarpus wightianus Blume 
loorberilehine õlipuu  Olea capensis L. Olea laurifolia Lam. 
loorberipuu  Laurus L. Adaphus Neck., Appella Adans. 
loorberipuulaadsed [selts]  Laurales Juss. ex Bercht. et J.Presl [ordo]  
loorberipuulised (loorberilised)  Lauraceae Juss., nom. cons.  Cassythaceae Bartl. ex Lindl., nom. cons., Perseaceae Horan. 
loorberkirsipuu   Laurocerasus Duh. Laurocerasus Duh., Cerasus sect. Laurocerasus (Duh.) G.Don, Cerasus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehb., Cerasus subsect. Laurocerasi (Duh.) Ser., Prunus sect. Laurocerasus (Duhamel) Torr. et A.Gray, Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder, Prunus subsect. Laurocerasus (Duh.) Koehne  
loorberkirsipuu   Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder Laurocerasus Duh., Cerasus sect. Laurocerasus (Duh.) G.Don, Cerasus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehb., Cerasus subsect. Laurocerasi (Duh.) Ser., Prunus sect. Laurocerasus (Duhamel) Torr. et A.Gray, Prunus subg. Laurocerasus (Duh.) Rehder, Prunus subsect. Laurocerasus (Duh.) Koehne  
loorberlehik  Daphniphyllum Blume   
loorberlehikulised  Daphniphyllaceae Müll.Arg., nom. cons.   
loorberpappel  Populus laurifolia Ledeb.  
loorbertamm  Quercus laurifolia Michx.  
loorbervaher  Acer laurinum Hassk. Acer chionophyllum Merr., Acer decandrum Merr., Acer garrettii Craib, Acer longicarpum Hu et W.C.Cheng, Acer macropterum T.Z.Hsu et H.Sun, Acer niveum Blume, Acer philippinum Merr.  
loorbervärnik  Tristaniopsis laurina (Sm.) Peter G.Wilson et J.T.Waterh. Melaleuca laurina Sm., Tristania laurina (Sm.) R.Br. 
lootoselised  Nelumbonaceae A.Rich., nom. cons.   
lootsiklehikulised  Lembophyllaceae Broth.  
lootusepõõsas  Hylandia Airy Shaw  
lootusepõõsas  Hylandia dockrillii Airy Shaw  
lootusetu lõvileht  Leontice incerta Pall. Leontice vesicaria Willd. 
Lorentzi kebratšopuu  Schinopsis quebracho-colorado (Schltdl.) Barkl. et T.Mey. Schinopsis lorentzii (Griseb.) Engl. 
lossi-iileks  Ilex ×altaclerensis (Loudon) Dallim. Ilex aquifolium × Ilex perado 
lossi-paksjalg  Pachypodium windsorii Poiss. Pachypodium baronii var. windsorii (Poiss.) Pichon 
Loureiro datlipalm  Phoenix loureiroi Kunth Phoenix hanceana Naudin, Phoenix hanceana Naudin ex Hance, nom. nud., Phoenix humilis Royle ex Becc., nom. illeg., Phoenix ouseleyana Griff., Phoenix pedunculata Griff., Phoenix pusilla Lour., nom. illeg., Phoenix pygmaea Raeusch., nom. inval., Phoenix robusta (Becc.) Hook.f. 
Lowndesi kivirik  Saxifraga lowndesii Harry Sm.  
lubav potentsipuu  Ptychopetalum olacoides Benth. Acanthea virilis Benth., Acanthea virilis Pharm. ex Wehmer, Dulacia inoptiflora (Miers.) Kuntze, Liriosma inopiflora Miers, Liriosma micrantha Spruce ex Engl., Liriosma ovata Miers 
lubi-allikasammal  Philonotis calcarea (Bruch et Schimp.) Schimp.  
lubi-haralehik (lubi-vasksammal, lubi-käändlehik, lubi-kuldsammal)  Campylophyllopsis calcarea (Crundw. et Nyholm) Ochyra Campylidium calcareum (Crundw. et Nyholm) Ochyra, Campylium calcareum Crundw. et Nyholm, Campylophyllum calcareum (Crundw. et Nyholm) Hedenäs 
lubi-hümenostüülium  Hymenostylium recurvirostrum (Hedw.) Dix.  
lubi-karvkeerik  Syntrichia calcicola J.J.Amann Tortula ruralis var. calcicola (J.J.Amann) Barkman 
lubi-lehiksammal  Plagiomnium rostratum (Schrad.) T.Kop.  
lubi-lesiksammal  Pseudoleskeella catenulata (Schrad.) Kindb.  
lubi-lõhistanukas  Schistidium elegantulum H.H.Blom   
lubi-lühikupar  Brachythecium glareosum (Bruch et Schimp. ex Fiedl.) Schimp.  
lubi-niithammas  Didymodon tophaceus (Brid.) Lisa  
lubi-pisikaanik (lubi-tömpkaanik)  Serpoleskea confervoides (Brid.) Loeske  Amblystegiella confervoides (Brid.) Loeske, Amblystegium confervoides (Brid.) Schimp., Apterygium confervoides (Brid.) Kindb., Hypnum confervoides Brid., Leskea confervoides (Brid.) Spruce, Platydictya confervoides (Brid.) H.A.Crum, Stereodon confervoides (Brid.) Brid.  
lubi-pungsammal  Bryum oblongum Lindb.  
lubi-silekupar  Gymnostomum calcareum Nees et Hornsch.  
lubi-sirbik  Drepanocladus sendtneri (Schimp. ex H.Müll.) Warnst.  
lubihelvik  Marchantia quadrata Scop. Preissia quadrata (Scop.) Nees 
lubikas  Sesleria Scop.  
lubileht  Titanopsis Schwantes  
lubiseligeeria  Seligeria calcarea (Hedw.) Bruch et Schimp.  
lubjalembene aaloe  Aloe calcairophila Reynolds Guillauminia calcairophila (Reynolds) P.V.Heath 
lubjalembene kannuslill  Centranthus calcitrapae (L.) Dufr. Centranthus baeticus Sennen, Centranthus clausonis Pomel, Centranthus macrosiphon var. micranthus Willk., Centranthus pinnatifidus St.-Lag., Hybidium calcitrapa Fourr., Ocymastrum calcitrapa Kuntze, Rittera calcitrapa (L.) Raf., Valeriana annua Gray, Valeriana calcitrapae L., Valeriana laciniata Salisb., nom. superfl., Valeriana parviflora Miégev., Valeriana rotundifolia Sm., Valeriana steveni Ledeb.  
lubjalembene kuldking  Cypripedium calcicola Schltr. Cypripedium smithii Schltr., nom. illeg., Cypripedium tibeticum subsp. calcicola (Schltr.) Eccarius 
lubjalembene mägisibul  Sempervivum calcareum Jord. Sempervivum columnare Jord. et Fourr., Sempervivum greenii Baker, Sempervivum racemosum Jord. et Fourr. 
Lucy kalanhoe  Kalanchoe luciae Raym.-Hamet Kalanchoe albiflora H.M.L.Forbes 
ludiisia  Ludisia A.Rich.  
Ludlowi pojeng  Paeonia ludlowii (Stern et G.Taylor) D.Y.Hong  Paeonia delavayi subsp. ludlowii (Stern et G.Taylor) B.A.Shen, Paeonia ludlowii (Stern et G.Taylor) J.J.Li et D.Z.Chen, Paeonia lutea subsp. ludlowii (Stern et G.Taylor) Halda, Paeonia lutea var. ludlowii Stern et G.Taylor, Paeonia lutea 'Sherriff's Variety'. 
Ludlowi rodo (Ludlowi rodododendron)  Rhododendron ludlowii Cowan  
ludviigia  Ludwigia L. Corynostigma C.Presl, Cubospermum Lour., Danthia Steud., Dantia Boehm., Diplandra Raf., Fissendocarpa (Haines) Bennet, Isnardia L., Jussiaea L., Ludwigiantha (Torr. et A.Gray) Small, Nematopyxis Miq., Nemotopyxis Miq., Oocarpon Micheli, Prieuria DC., Quadricosta Dulac 
Ludwigi tamm  Quercus ×ludoviciana Sarg. Quercus falcata var. pagodifolia × Quercus phellos 
luga  Juncus L.  
luga-aruhein  Festuca rubra subsp. juncea (Hack.) Soó Festuca rubra subsp. juncea (Hack.) K.Richt., Festuca rubra subvar. juncea Hack., Festuca rubra var. juncea (Hack.) P.Fourn., Festuca steineri Patzke  
luga-paradiisilinnulill  Strelitzia juncea Andrews 1805 Strelitzia juncea Link 1821, Strelitzia parvifolia var. juncea (Andrews) Ker Gawl., Strelitzia principis Andrews, Strelitzia reginae var. juncea (Andrews) H.E.Moore, Strelitzia reginae subsp. juncea (Andrews) Sm., Strelitzia teretifolia Barrow ex Steud., nom. inval. 
luga-stepirohi  Stipa juncea L.  Stipa celakovskyi Martinovsky 
luganartsiss  Narcissus jonquilla L. Narcissus flavus Lag., Narcissus juncifolius Salisb., Narcissus medius M.Roem., Narcissus minor Haw., Narcissus similis Steud., Narcissus webbii Parl. 
luganartsissid ja kaljunartsissid = luganartsissi ja kaljunartsissi rühm  Narcissus Jonquilla and Apodanthus Daffodil, Group 7 Narcissus Jonquilla and Apodanthus Group 
lugatarn  Carex nigra subsp. juncella (Fr.) Lemke Carex juncella (Fr.) Th. Fr., Carex goodenowii Gay b. juncella Fr. 
lugatillandsia  Tillandsia juncea (Ruiz et Pav.) Poir. Acanthospora juncea (Ruiz et Pav.) Spreng., Bonapartea juncea Ruiz et Pav., Misandra juncea (Ruiz et Pav.) F.Dietr., Platystachys juncea (Ruiz et Pav.) Beer, Tillandsia juncifolia Regel, Tillandsia quadrangularis M.Martens et Galeotti 
luht-kastevars  Deschampsia cespitosa (L.) P.Beauv. Aira caespitosa L. 
luht-kibuvits  Rosa suffulta Greene Rosa alcea Greene, Rosa arkansana Porter var. suffulta (Greene) Cockerell, Rosa conjuncta Rydb., Rosa pratincola Greene  
luht-kuuskjalg  Pedicularis furbishiae S.Watson  
luhttarn  Carex elata Bell. ex All. Carex stricta Gooden. 
luide-aruhein  Festuca rubra subsp. arenaria (Osbeck) F.Aresch. Festuca arenaria Osbeck, Festuca villosa Schweigg. 
luide-habehein  Andropogon provincialis Lam.  
luide-ussikeel  Echium sabulicola Pomel incl. Echium sabulicola subsp. decipiens (Pomel) Klotz [Echium abdelrhamanii Sennen, Echium augustini Sennen et Mauricio, nom. inval., Echium briquetii Sennen, Echium confusum Coincy, Echium decipiens Pomel, Echium espagnolis Sennen et Mauricio, Echium granatense Coincy, Echium hispidissimum Sennen ex Sauvage et Vindt, Echium horrendum Sennen et Mauricio, Echium jahandiezii Sennen et Mauricio, Echium maireanum Sennen, Echium masguindalii Sennen, Echium ortizii Sennen, Echium paniaguae Sennen et Mauricio, Echium perplexans Maire, Echium proditorum Sennen et Mauricio, Echium pulchrum Sennen et Mauricio, Echium riofrioi Sennen, Echium tercianum Sennen, nom. inval., Echium thellungii Sennen et Mauricio] + Echium sabulicola subsp. rifeum (Pau) Valdés [Echium philothei Sennen, Echium rifeum Pau, Echium vidalii Sennen] 
luidekaer  Ammophila Host  
luidekastik × Ammocalamagrostis P.Fourn. ×Calammophila Brand, Calamagrostis × Ammophila 
luidepaju  Salix syrticola Fernald  
luigekael  Cycnoches Lindl.  
luigelill  Butomus L.  
luigelillelised  Butomaceae Mirb., nom. cons. Butomaceae Rich., nom. cons. 
luigepelg × Cycnodes hort. Cycnoches × Mormodes; Cycnodes Anon., Cycnodes auct. 
luite-harakalatv  Erysimum capitatum (Douglas ex Hook.) Greene var. capitatum  Cheiranthus capitatus Douglas ex Hook., Cheirinia aspera (Nutt.) Rydb., Erysimum arkansanum Nutt., Erysimum asperum (Nutt.) DC., Erysimum elatum Nutt., Erysimum moniliforme Eastw., Erysimum wheeleri Rothr. 
luite-karukakar  Arctotheca populifolia (P.J.Bergius) Norl. Anemonospermos verbascifolia Kuntze, Arctotis nivea (G.Nicholson) K.Lewin, Arctotis populifolia P.J.Bergius, Arctotis verbascifolia Harv., Microstephium niveum (L.f.) Less., Microstephium populifolium (P.J.Bergius) Druce, Osteospermum niveum L.f. 
luitemänd (tuulemänd)  Pinus sylvestris f. deflexa K.Eichwald  
luitesilla (luite-siniliilia)  Scilla verna Hudson  
lukuulia  Luculia Sweet  
lulo-maavits; vili: lulo  Solanum quitoense Lam. Solanum angulatum Ruiz et Pav., Solanum quitense Kunth 
lume-eukalüpt  Eucalyptus pauciflora Sieber ex Spreng.  
lumekuninganna (harjakas torukäpp)  Coelogyne cristata Lindl.  
lumekupp  Eranthis Salisb.  
lumelemb-mägidik  Desideria himalayensis (Cambess.) Al-Shehbaz  Cheiranthus himalayensis Cambess., Christolea himalayensis (Cambess.) Jafri, Ermania himalayensis (Cambess.) O.E.Schulz, Oreoblastus himalayensis (Cambess.) Suslova  
lumepall  Viburnum opulus L. f. roseum L.  
lumepall-ribiraag  Pleurothallis niveoglobula Luer Ancipitia niveoglobula (Luer) Luer 
lumepalm  Rhapidophyllum H.Wendl. et Drude  
lumepalm  Rhapidophyllum hystrix (Fraser ex Thouin) H.Wendl. et Drude Chamaerops hystrix (Fraser ex Thouin) Pursh, Corypha hystrix Fraser ex Thouin, Rhapis caroliniana Kunth, Sabal hystrix (Fraser ex Thouin) Nutt. 
lumeroos (seatubakas)  Helleborus L.  
lumi-ebajasmiin  Philadelphus ×nivalis Jacques Philadelphus nivalis Jacques; Philadelphus coronarius × Philadelphus pubescens 
lumi-emajuur  Gentiana algida Pall. Gentiana frigida var. algida (Pall.) Ledeb., Gentianodes algida (Pall.) Á.Löve et D.Löve, Pneumonanthe algida (Pall.) F.W.Schmidt 
lumi-hõlstjalg  Notholaena nivea (Poir.) Desv. Argyrochosma nivea (Poir.) Windham, Cincinalis nivea (Poir.) Desv., Gymnogramma nivea (Poir.) Mett., Pellaea nivea (Poir.) Prantl, Pteris nivea Poir. 
lumi-jänesekäpp  Leontopodium nivale (Ten.) Huet ex Hand.-Mazz. Antennaria nivalis Ten. ex Nyman, Gnaphalium nivale Ten., Leontopodium alpinum subsp. nivale (Ten.) Tutin, Leontopodium nivale subsp. nivale 
lumi-karusmari   Ribes niveum Lindl. Grossularia nivea (Lindl.) Spach 
lumi-kivijugapuu  Podocarpus nivalis Hook.  
lumi-kortsleht  Alchemilla pentaphyllea L.  
lumi-kuslapuu  Lonicera ×purpusii Rehder Lonicera fragrantissima × Lonicera standishii 
lumi-neitsikummel  Tanacetum niveum  
lumi-piiphein  Luzula nivea (Nathh.) DC. Juncoides nivea (Nathh.) Kuntze, Juncus niveus Nathh. 1756, Juncus niveus L. 1759 
lumi-pirnipuu  Pyrus nivalis Jacq.  
lumi-varbkivirik (lumikivirik)  Micranthes nivalis (L.) Small Dermasea nivalis (L.) Haw., Micranthes kumlienii Small, Robertsonia nivalis (L.) Link, Saxifraga kumlienii (Small) Fedde, Saxifraga nivalis L., Saxifraga obtusa Nasarow 
lumi-varsakabi  Caltha chionophila Greene Caltha leptosepala f. chionophila (Greene) Cockerell, Caltha uniflora Rydb. 
lumi-villtatar  Eriogonum niveum Douglas ex Benth. Eriogonum album Nutt., Eriogonum decumbens Benth., Eriogonum dichotomum Douglas ex Benth., Eriogonum lachnostegium (Benth.) Rydb., Eriogonum strictum var. lachnostegium Benth. 
lumihein  Chionochloa Zotov  
lumikelluke  Galanthus L.  
lumikellukjas lauk  Allium galanthum Kar. et Kir. Allium pseudocepa Schrenk 
lumikevadik  Draba fladnizensis Wulf.  
lumikilbik  Hormathophylla Cullen et T.R.Dudley Nevadensia Rivas Mart. 
lumilauk  Allium zebdanense Boiss. et Noë Allium chionanthum Boiss., Allium candolleanum Albov 
lumilehik  Hedwigia P.Beauv.  
lumilehikulaadsed [selts]  Hedwigiales Ochyra [ordo]  
lumilehikulised  Hedwigiaceae Schimp.  
lumimaran  Potentilla nivalis Torr.  
lumimari  Symphoricarpos Duhamel  
lumivalge bömeeria (ramjee)  Boehmeria nivea (L.) Gaudich.  
lumivalge haldjamüts (lumivalge budleia)  Buddleja nivea Duthie Buddleja macrostachya var. yunnanensis Dop, Buddleja stenostachya Rehder et E.H.Wilson 
lumivalge kimpkellukas  Edraianthus niveus Beck Edraianthus graminifolius subsp. niveus (Beck) Janch. 
lumivalge krookus  Crocus niveus Bowles   
lumivalge kurekell  Aquilegia nivea Baumg. et Reut.  
lumivalge priimula  Primula chionantha Balf.f. et Forrest  
lumivalge rodo (lumivalge rododendron)  Rhododendron niveum Hook.f.  
lummav lumihein  Chionochloa conspicua (G.Forst.) Zotov Achnatherum conspicuum (E.Forst.) P.Beauv., Agrostis conspicua (G.Forst.) Roem. et Schult., Agrostis lutescens Banks et Sol. ex Hook.f., nom. inval., Agrostis sericea Banks et Sol. ex Hook.f., nom. inval., Arundo conspicua G.Forst., Calamagrostis conspicua (E.Forst.) J.F.Gmel., Cortaderia conspicua (E.Forst.) Stapf, Cortaderia conspicua (G.Forst.) Conert, Danthonia pentaflora Colenso, Deyeuxia conspicua (E.Forst.) Zotov 
lummav ripplõug  Maurandya purpusii Brandegee  
lupiin (hundiuba)  Lupinus L.  
lupiin-ristik  Trifolium lupinaster L.  
lursik  Beesia Balf.f. et W.W.Sm.  
lursslill  Actaea sect. Cimicifuga (Wernisch.) DC.   --> Cimicifuga; Actaea subg. Cimicifuga (L. ex. Wernisch.) Prantl 
lursslill  Cimicifuga Wernisch. Actaea sect. Cimicifuga (Wernisch.) DC.  
lurssvili  Corispermum L.  
Luscombe'i rodo (Luscombe'i rododendron)  Rhododendron luscambei Wat.  
lusik-haldjasilmik  Lepanthopsis acetabulum Luer  
lusik-kalanhoe  Kalanchoe nyikae Cuf.  Kalanchoe grandiflora Wight et Arn. 
lusikkivirik  Saxifraga cochlearis Rchb.  
lusikpuu  Cunonia L. Cunonia Mill., nom. rej. 
lusikpuulised  Cunoniaceae R.Br., nom. cons.  
lusiksammal   Liochlaena Nees   
luste  Bromus L. incl. Anisantha K.Koch (Bromus subg. Anisantha, Bromus sect. Genea Dumort., Bromus sect. Stenobromus Griseb.), Bromopsis (Dumort.) Fourr. (Bromus sect. Bromopsis Dumort., Bromus sect. Pnigma Dumort., Bromus subg. Zerna), Ceratochloa P.Beauv., Zerna Panz. 
lutik-naistepuna  Hypericum coris L.  
lutikkäpp  Orchis coriophora L.  
lutiklill  Perilla L.  
lutsern  Medicago L., nom. cons.  
Lutzi kuusk  Picea ×lutzii Little Picea glauca × Picea sitchensis 
luud-eerika  Erica scoparia L.  
luud-kassitapp  Convolvulus scoparius L.f.  
luud-lõunamürt  Leptospermum scoparium J.R.Forst. et G.Forst.  
luud-nõmmeküünal  Richea scoparia Hook.f. Cystanthe scoparia (Hook.f.) Kuntze 
luudaspar  Asparagus scoparius Lowe  
luuderohi  Hedera L.  
luuderohi-lehtertapp  Ipomoea hederacea Jacq. Cleiemera hederacea (Jacq.) Raf., Cleiemera hirsuta Raf., Convolvulus caeruleus (Roxb.) Spreng., Convolvulus hederaceus (Jacq.) Spreng., nom. illeg., non L., Convolvulus hederifolius Salisb., Ipomoea avicularis Raf., Ipomoea barbata Roth, Ipomoea barbigera Sweet, Ipomoea caerulea Roxb., Ipomoea caerulea Koenig ex Roxb., nom. superfl., Ipomoea desertorum House, Ipomoea hirsuta hort., nom. inval., Ipomoea phymatodes Spreng., Ipomoea scabra Schult., nom. illeg., non Forssk., Ipomoea scabrida Roem. et Schult., Pharbitis purpurea Asch., nom. illeg., non (L.) Voigt, Pharbitis barbigera (Sweet) G.Don, Pharbitis hederacea (Jacq.) Choisy, Pharbitis scabra (sensu J.F.Gmel.) G.Don 
luuderohulehine ristirohi  Senecio macroglossus DC.  
luudjas luste  Bromus scoparius L.  
luudjas puju (pöörispuju)  Artemisia scoparia Waldst. et Kit. Artemisia gracilis L'Hér. ex DC. 
luudjumikas  Mantisalca Cass.  
luudmagun   Papaver triniifolium Boiss.   
luudmelaleuka  Melaleuca uncinata R.Br.  
luudmustikas  Vaccinium scoparium Leiberg ex Coville Vaccinium erythrococcum Rydb., Vaccinium microphyllum (Hook.) Rydb., Vaccinium myrtillus var. microphyllum Hook. 
luudpõõsas  Cytisus Desf., nom. cons. incl. Sarothamnus Wimm. 
luukum-marmelaadipuu; vili: luukum  Pouteria lucuma (Ruiz et Pav.) Kuntze Achras lucuma Ruiz et Pav., Lucuma bifera Molina, Lucuma biflora J.F.Gmel., Lucuma obovata Kunth, Lucuma turbinata Molina, Pouteria insignis Baehni, Richardella lucuma (Ruiz et Pav.) Aubrév. 
luulu-kirveskaktus  Pelecyphora aselliformis Ehrenb.  
luulu-siilikkaktus  Echinopsis spachiana (Lemaire) Friedrich et Rowley  Cereus spachiana Lemaire, Trichocereus spachianus (Lemaire) Riccobono, Trichocereus santiaguensis (Speg.) Backeberg 
luulukaktus  Epithelantha F.A.C.Weber ex Britton et Rose  
luulukaktus  Epithelantha micromeris (Engelm.) F.A.C.Weber ex Britton et Rose Epithelantha densispina Bravo 
luulupuu  Virola Aubl.  
luulusalvei  Salvia divinorum Epling et Jativa  
luuma  Luma A.Gray  
luupuu  Alangium Lam., nom. cons.  
luupuulised  Alangiaceae DC., nom. cons.   --> Cornaceae 
luuviljaline leesikas  Arctostaphylos pringlei Parry var. drupacea Parry Arctostaphylos drupacea (Parry) Macbr. 
lõbus kanaariküünal  Isoplexis isabelliana (Webb) Masf.  Digitalis isabelliana (Webb) Linding. 
lõgiskäpp  Pholidota Lindl. Acanthoglossum Blume, Camelostalix Pfitzer ex Kraenzl., Chelonanthera Blume, Coelogyne sect. Articulatae Rchb.f., Coelogyne sect. Camelostalix Rchb. f., Coelogyne sect. Chelonanthera (Blume) Rchb.f., Coelogyne sect. Chinenses Rchb.f., Coelogyne sect. Crinonia (Blume) Rchb.f., Coelogyne sect. Undulatae Rchb.f., Crinonia Blume, Ptilocnema D.Don 
lõhe-kottsammal  Calypogeia fissa (L.) Raddi Mnium fissum L. 
lõhehammas  Dicranodontium Bruch et Schimp.  
lõhekellukas  Campanula petrophila Rupr.  
lõhenev banaan  Musa schizocarpa N.W.Simmonds  
lõheroosa narmastolmik (lõheroosa krossandra)  Crossandra puberula Klotzsch Crossandra jashi Lindau, Crossandra pubescens Klotzsch 
lõhesammal  Lophoziopsis Konstant. et Vilnet  
lõhestunud kratikübar  Rehmannia angulata (Oliv.) Hemsl. Rehmannia glutinosa var. angulata Oliv. 
lõhestunud lisakrooniga nartsissid = lõhestunud lisakrooniga nartsissi rühm  Narcissus Split Corona Daffodil, Group 11 Narcissus Split-corona Group 
lõhestunud võilill  Taraxacum laciniosum Dahlst.  
lõhikhibisk  Hibiscus schizopetalus (Dyer) Hook.f.  Hibiscus rosa-sinensis var. schizopetalus Dyer 
lõhikhuul  Anoectochilus Blume, nom. cons. Anecochilus Blume, orth. var., Anectochilus Blume, orth. var., Chrysobaphus Wall. 
lõhiksamblalaadsed [selts]  Lophoziales Schljakov [ordo]  
lõhiksamblalised  Lophoziaceae Cavers.  
lõhiksammal  Lophozia (Dumort.) Dumort.  Jungermannia sect. Lophozia Dumort.  
lõhikõis  Asyneuma Griseb. et Schenck  
lõhine kalimeris  Kalimeris incisa (Fisch.) DC. Aster incisus Fisch., Aster macrodon H.Lév. et Vaniot, Aster pinnatifidus f. robustus Makino, Asteromoea incisa (Fisch.) Koidz., Boltonia incisa (Fisch.) Benth., nom. inval., Grindelia incisa (Fisch.) Spreng., Kalimeris platycephala Cass. ex Cass. 
lõhine kivikress  Aethionema schistosum Boiss. et Kotschy  
lõhine lutsern  Medicago laciniata (L.) Mill.  
lõhine sedreel  Cedrela fissilis Vell. Cedrela alliacea Ducke, Cedrela barbata C.DC., Cedrela brasiliensis A.Juss., Cedrela brunellioides Rusby, Cedrela elliptica Rizzini et Heringer, Cedrela hirsuta C.DC., Cedrela longiflora C.DC, Cedrela macrocarpa Ducke, Cedrela pachyrhachis C.DC., Cedrela pilgeri C.DC., Cedrela regnellii C.DC., Cedrela tubiflora Bertoni, Surenus fissilis (Vell.) Kuntze 
lõhine uniohakas  Dipsacus laciniatus L.  
lõhis-mungalill  Tropaeolum peregrinum L. Tropaeolum canariense hort. ex Lindl. et T.Moore 
lõhisjatrofa  Jatropha multifida L.  
lõhiskellukas   Isotoma (R.Br.) Lindl. Laurentia subg. Isotoma (R.Br.) Peterm., Laurentia sect. Isotoma (R.Br.) E.Wimm., Lobelia sect. Isotoma R.Br.  
lõhiskupar  Andreaea Hedw.  
lõhiskuparsamblad [klass]  Andreaeopsida J.H.Schaffn. [classis]  
lõhiskupralaadsed [selts]  Andreaeales Limpr. [ordo]  
lõhiskupralised  Andreaeaceae Dumort.  
lõhislehine giilia  Gilia laciniata Ruíz et Pav.  
lõhislehine hibisk  Hibiscus diversifolius Jacq.  
lõhislehine jänesekapsas  Oxalis laciniata Cav.  
lõhislehine kannike  Viola chaerophylloides (Regel) W.Becker Viola dentariifolia H.Boissieu, Viola napellifolia Nakai 
lõhislehine kassinaeris  Malva alcea subsp. excisa (Rchb.) Holub Malva excisa Rchb. 
lõhislehine kolmharkpalm  Trithrinax schizophylla Drude Diodosperma burity H.Wendl., Trithrinax biflabellata Barb.Rodr. 
lõhislehine kortsleht  Alchemilla schistophylla Juz.  
lõhislehine kuningakepp  Oenothera laciniata Hill Oenothera mexicana Spach, Oenothera micrantha Walp., Oenothera repanda Medik., Oenothera sinuata L., Oenothera viscosa Raf., Oenothera walpersii Donn.Sm., Onagra sinuata (L.) Moench, Raimannia laciniata (Hill) Rose ex Britton et A.Br., Raimannia mexicana (Spach) Wooton et Standl. 
lõhislehine kurereha  Geranium dissectum L.  
lõhislehine käbihein   Prunella laciniata (L.) L.   
lõhislehine lavendel  Lavandula multifida L.  
lõhislehine maran  Potentilla multifida L.  Potentilla asiae-mediae Ovcz. et Koczk., Potentilla hypoleuca Turcz., Potentilla lapponica (F.Nyl.) Juz., Potentilla ornithopoda Tausch, Potentilla plurijuga Hand.-Mazz. 
lõhislehine murakas  Rubus laciniatus Willd. Rubus laciniatus (West.) Willd. 
lõhislehine päevakübar  Rudbeckia laciniata L.  
lõhislehine sirel  Syringa ×laciniata Mill. Syringa protolaciniata × Syringa vulgaris; Liliacum laciniatum (L.) Renault, Syringa ×persica var. laciniata L. 
lõhislehine tukalill  Brachyscome multifida DC.  
lõhislehine tüveköis  Rhaphidophora tetrasperma Hook.f.  
lõhislehine vereurmarohi  Chelidonium majus var. laciniatum (Mill.) Syme  
lõhislehine vigna; seeme: mattuba  Vigna aconitifolia (Jacq.) Marechal Dolichos dissectus Lam., Phaseolus aconitifolius Jacq., Phaseolus palmatus Forssk. 
lõhislehine ülane  Anemone multifida Poir. Anemone hudsoniana Poir. 
lõhisparbik  Schljakovia Konstant. et Vilnet  
lõhissõnajalalaadsed [selts]  Schizaeales Schimp. [ordo]  
lõhissõnajalalised  Schizaeaceae Kaulf.  Anemiaceae Link, Lygodiaceae C.Presl, Mohriaceae C.F.Reed 
lõhissõnajalg  Schizaea Sm.  Lophidium Rich., nom. rej. 
lõhistanukas  Schistidium Bruch et Schimp.  
lõhistapp  Erycibe Roxb. Catonia Vahl, Erimatalia Schult., Fissipetalum Merr. 
lõhna-soojumikas  Saussurea costus (Falc.) Lipsch.  Saussurea lappa (Decne.) C.B.Clarke 
lõhnaeukalüpt  Eucalyptus macarthurii H.Deane et Maiden  
lõhnamelon (tuudaim)  Cucumis melo subsp. agrestis var. dudaim (L.) Naudin Cucumis aromaticus Royle, nom. inval., Cucumis dudaim L., Cucumis dudaim L. aegyptiacus Sickenb., Cucumis melo subsp. agrestis Dudaim Group, Cucumis melo bitariana Sickenb., Cucumis melo var. bitariana (Sickenb.) Hassib, Cucumis melo L. var. aegyptiacus (Sickenb.) Hassib, Cucumis melo grex dudaim (L.) Alef., Cucumis melo var. dudaim (L.) Naudin, Cucumis melo grex dudaim (L.) Alef., Cucumis melo subsp. dudaim (L.) Greb., comb. inval., Cucumis melo convar. dudaim (L.) Greb., Cucumis melo dudaim (L.) Munger et Robinson, Cucumis melo var. elongata (Sickenb.) Hassib (Cucumis dudaim elongata Sickenb.), Cucumis melo var. erythraeus Naudin, Cucumis melo var. flavus Pangalo, nom. illeg., Cucumis melo subsp. melo Dudaim Group, Cucumis melo subsp. melo var. dudaim (L.) Naudin, Cucumis melo var. microcarpus Alef., Cucumis melo var.-gr. microcarpus (Alef.) Alef., Cucumis melo grex microcarpus (Alef.) Alef., Cucumis melo var. striata (Sickenb.) Hassib (Cucumis dudaim striata Sickenb.), Cucumis microcarpus (Alef.) Pangalo, Cucumis odoratissimus Moench, nom. illeg. superfl., Cucumis pictus Jacq., Melo dudaim (L.) Sageret, Melo microcarpus (Alef.) Pangalo 
lõhnamürt  Backhousia Hook. et Harv.   
lõhnapea  Stanhopea J.Frost ex Hook. Ceratochilus Lindl. ex G.Lodd., nom. illeg., Gerlachia Szlach., fossil name, Stanhopeastrum Rchb.f., Tadeastrum Szlach. 
lõhnapuu  Myrcia DC., nom. cons. Aguava Raf., Atomostigma Kuntze, Aulomyrcia O.Berg, Calycampe O.Berg, Calyptranthes Sw., nom. rej. prop., Calyptromyrcia O.Berg, Cerqueiria O.Berg, Cumetea Raf., Mozartia Urb. 
lõhnapõõsalised  Myrothamnaceae Nied., nom. cons.   
lõhnapõõsas  Myrothamnus Welw.  
lõhnapõõsataolised [ülemselts]  Myrothamnanae [superordo]   
lõhnasaba  Anredera Juss.  
lõhnaseeder  Calocedrus Kurz  
lõhnata ebajasmiin  Philadelphus inodorus L.  
lõhnata kibuvits  Rosa inodora Fr.  
lõhnatu imelill  Mirabilis jalapa L.  
lõhnatu naistepuna  Hypericum ×inodorum Mill. Hypericum androsaemum × Hypericum hircinum 
lõhnatu tarinõges  Teucrium chamaedrys L.  
lõhnav ahvipuu  Mimusops elengi L.  
lõhnav alokaasia  Alocasia odora (Lodd.) Spach  
lõhnav ambralill (lõhnav muskusjumikas)  Amberboa moschata (L.) DC. Centaurea moschata L., Centaurea imperialis hort. 
lõhnav asteelia  Astelia fragrans Colenso Astelia nervosa var. sylvestris Cockayne et Allan, Funckia fragrans (Colenso) Kuntze 
lõhnav bursera  Bursera fagaroides (Kunth) Engl. Amyris fagaroides Spreng., Amyris ventricosa La Llave ex Schltdl., Bursera aptera Ramírez, nom. illeg., Bursera covillei (Rose) Engl., Bursera lonchophylla Sprague et L.Riley, Bursera obovata Turcz., Bursera odorata Brandegee, Bursera purpusii Brandegee, Bursera schaffneri S.Watson, Bursera tenuifolia Rose, nom. illeg., Elaphrium covillei Rose, Elaphrium fagaroides Kunth, Elaphrium lonchophyllum (Sprague et L.Riley) J.G.Ortega, Elaphrium obovatum (Turcz.) Rose, Elaphrium odoratum (Brandegee) Rose, Elaphrium purpusii (Brandegee) Rose, Elaphrium schaffneri (S.Watson) Rose, Elaphrium tenuifolium Rose, Terebinthus fagaroides (Kunth) W.Wight ex Rose, Terebinthus odorata (Brandegee) Rose, Terebinthus schaffneri (S.Watson) Rose 
lõhnav buutiapalm  Butia odorata (Barb.Rodr.) Noblick Butia nehrlingiana (Abbott ex Nehrl.) Abbott ex Nehrl., Butia pulposa (Barb.Rodr.) Nehrl., Cocos elegantissima Chabaud, nom. illeg., Cocos erythrospatha Chabaud, Cocos lilaceiflora Chabaud, Cocos nehrlingiana Abbott ex Nehrl., Cocos odorata Barb.Rodr., Cocos pulposa Barb.Rodr. 
lõhnav draakonipuu  Dracaena fragrans (L.) Ker Gawl.  
lõhnav ebaküpress  Chamaecyparis thyoides (L.) Britton et al. Chamaecyparis thyoides (L.) Britton, Sterns et Poggenb. 
lõhnav gladiool  Gladiolus callianthus Marais Acidanthera bicolor Hochst., Gladiolus murielae Kelway et Langport ex anon., Acidanthera murielae R.H.Perry, Acidanthera murielae Hoog, nom. inval., Gladiolus murielae hort. 
lõhnav graniitlehik  Pleiospilos simulans (Marloth) N.E.Br. Mesembryanthemum simulans Marloth 
lõhnav guaarea  Guarea cedrata (A.Chev.) Pellegr.  
lõhnav haakea  Hakea suaveolens R.Br.  
lõhnav habekanarbik  Leucopogon suaveolens Hook.f.  
lõhnav harakalatv  Erysimum odoratum Ehrh. Cheiranthus erysimoides L., Erysimum aureum auct. roman. non M.Bieb., Erysimum erysimoides (L.) Fritsch, nom. illeg., Erysimum erysimoides (L.) Fritsch ex Janch. non (Kar. et Kir.) Kuntze, Erysimum pannonicum Crantz, Erysimum pallescens Herbich 
lõhnav hedühhium  Hedychium coronarium J.König  
lõhnav huuljalg  Cheilanthes pteridioides C.Chr. Adiantum fragrans L.f., Cheilanthes fragrans (L.f.) Sw. 
lõhnav inglitrompet (lõhnav ogaõun)  Brugmansia suaveolens (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Bercht. et J.Presl Datura albidoflava Lem., Datura arborea Mart., Datura gardneri Hook., Datura suaveolens Humb. et Bonpl. ex Willd. 
lõhnav jasmiin  Jasminum odoratissimum L. Chrysojasminum odoratissimum (L.) Banfi 
lõhnav jumalatelill  Dodecatheon redolens (H.M.Hall) H.J.Thomps. Dodecatheon jeffreyi var. redolens H.M.Hall, Primula fragrans A.R.Mast et Reveal 
lõhnav kadakas  Juniperus thurifera L.  
lõhnav kalliisia  Callisia fragrans (Lindl.) Woodson  
lõhnav kanamalts (lõhnav hanemalts)  Dysphania schraderiana (Schult.) Mosyakin et Clemants Chenopodium foetidum Schrad., nom. illeg., Chenopodium schraderianum Schult., Teloxys foetida Kitag., Teloxys schraderiana (Schult.) W.A. Weber 
lõhnav kananga (ilang, ilang-ilang), saadus: ilangiõli  Cananga odorata (Lam.) Hook.f. et Thomson Canangium odoratum (Lam.) Baill. ex King, Uvaria odorata Lam. 
lõhnav kannike  Viola odorata L.  
lõhnav karusköömen; saadus: india köömen  Trachyspermum ammi (L.) Sprague ex Turrill Ammi copticum L., Bunium aromaticum L., Carum ajowan ined., Carum ammi Sprague, Carum aromaticum (L.) Druce, Carum copticum (L.) C.B.Clarke, Carum copticum (L.) Benth. et Hook., Carum korolkowii (Regel et Schmalh.) Lipsky, Deverra korolkowii Regel et Schmalh., Ligusticum ajowan Roxb. ex Flem., Ptychotis coptica (L.) DC., Selinum copticum E.H.L.Krause, Sison ammi L., Trachypermum copticum (L.) Link 
lõhnav katkujuur  Petasites fragrans (Vill.) C.Presl  
lõhnav keejalg  Lindsaea odorata Roxb. Lindsaea cultrata var. attenuata Hook., Lindsaea cultrata var. pallens Hook., Lindsaea cultrata var. japonica Baker  
lõhnav keelleht  Glottiphyllum depressum (Haw.) N.E.Br. Glottiphyllum barrydalense Schwantes, Glottiphyllum buffelsvleyense Schwantes, Glottiphyllum fragrans (Salm-Dyck) Schwantes, Glottiphyllum framesii L.Bolus, Glottiphyllum haagei Tischler, Glottiphyllum jacobsenianum Schwantes, Glottiphyllum marlothii Schwantes, Glottiphyllum muirii N.E.Br., Glottiphyllum nysiae Schwantes, Glottiphyllum platycarpum L.Bolus, Glottiphyllum proclive N.E.Br., Glottiphyllum rufescens (Haw.) Tischler, Glottiphyllum starkeae L.Bolus, Glottiphyllum taurinum (Haw.) N.E.Br., Glottiphyllum uniondalense L.Bolus, Mesembryanthemum depressum Haw. 
lõhnav keerdkäpp  Spiranthes odorata (Nutt.) Lindl. Gyrostachys odorata (Nutt.) Kuntze, Ibidium odoratum (Nutt.) House, Neottia odorata Nutt., Spiranthes cernua var. odorata (Nutt.) Correll, Spiranthes cernua subsp. odorata (Nutt.) Kreutz et M.H.Schot, Triorchis odoratus (Nutt.) Nieuwl. 
lõhnav kilpkõdrik  Peltaria alliacea Jacq.  
lõhnav kirsipuu (mahaleb-kirsipuu)  Prunus mahaleb L. Cerasus mahaleb (L.) Mill. 
lõhnav kirssmürt  Eugenia greggii (Sw.) Poir. Eugenia gregii (Sw.) Poir., orth. var., Eugenia sieberiana DC., Greggia aromatica Gaertn., Myrtus greggii Sw., Pimentus greggii (Sw.) Raf. 
lõhnav kobarhüatsint  Muscari neglectum Guss. ex Ten. Botryanthus amoenus Heldr. ex Hayek, Botryanthus mordoanus (Heldr.) Nyman, Botryanthus neglectus Kunth, Botryanthus odorus Kunth, Hyacinthus racemosus L., nom. ambig., Muscari altaicum Boiss., Muscari atlanticum Boiss. et Reut., Muscari atlantica Nyman, Muscari boolanensis Griffith, Muscari bucharicum Regel, nom. nud., Muscari compactum Jord. et Fourr., Muscari elwesii Baker, Muscari flaccidum O.Schwarz, Muscari grandifolium Baker, Muscari leucostomum Woronow, Muscari leucostomum Woronow apud Czerniak., Muscari leucostomum Woronow ex Czerniak., Muscari letourneuxii Boiss., Muscari macranthum Freyn, Muscari mordoanum Heldr., Muscari nivale Stapf, Muscari pulchellum Heldr. et Sart., Muscari racemosum (L.) Lam. et DC., nom. ambig., Muscari strangwaisii Ten., Muscari vandasii Velen., Muscari woronowii Tron et Losinsk. 
lõhnav kohvipuu  Coffea fragrans Wall. ex Hook.f. Psilanthus fragrans (Wall. ex Hook.f.) J.-F.Leroy 
lõhnav kollajuur  Curcuma aromatica Salisb.  
lõhnav kolmiklill  Trillium vaseyi Harb. Trillium erectum var. vaseyi (Harb.) H.E.Ahles  
lõhnav krookus  Crocus imperati subsp. suaveolens (Bertol.) B.Mathew Crocus suaveolens Bertol. 
lõhnav kruvipuu (lõhnav pandan, punumispandan)  Pandanus tectorius Parkinson ex Du Roi Corypha laevis (Lour.) A.Chev., Pandanus baptistii Misonne (Pandanus tectorius 'Baptistii', Pandanus tectorius 'Baptisti'), Pandanus bergmanii F.Br., Pandanus carolinensis Martelli, Pandanus chamissonis Gaudich., Pandanus coronatus Martelli, Pandanus decorus K.Koch, Pandanus discolor auct., Pandanus distinctus Martelli, Pandanus drolletianus Martelli, Pandanus duriocarpus Martelli, Pandanus fatyanion (Kaneh.) Hosok., Pandanus fischerianus Martelli, Pandanus fragrans Gaudich., Pandanus guamensis Martelli, Pandanus inermis Roxb., Pandanus kafu Martelli, Pandanus koidzumii Hosok., Pandanus laevis Lour., Pandanus laevis Kunth, nom. illeg., Pandanus longifolius H.L.Wendl., nom. inval., Pandanus macfarlanei Martelli, Pandanus malatensis Blanco, Pandanus mei F.Br., Pandanus mendanensis Martelli, Pandanus menziesii Gaudich., Pandanus moschatus Rumph. ex Voigt, Pandanus moschatus Miq., nom. illeg., Pandanus odontoides Hosok., Pandanus odoratissimus var. laevigatus Martelli, Pandanus palkilensis Hosok., Pandanus papeariensis Martelli, Pandanus pedunculatus R.Br., Pandanus politus Martelli, Pandanus ponapensis Martelli, Pandanus prismaticus Martelli, Pandanus pseudomenne Hosok., Pandanus pulposus (Warb.) Martelli, Pandanus raivavaensis Martelli, Pandanus repens Miq., Pandanus rockii Martelli, Pandanus rotensis Hosok., Pandanus sabotan Blanco, Pandanus samak Hassk., Pandanus sanderi Sander, Pandan spurius (Willd.) Miq., Pandanus tahitensis Martelli, Pandanus tamaruensis J.W.Moore, Pandanus temehaniensis J.W.Moore, Pandanus tessellatus Martelli, Pandanus tolotomensis Glassman, Pandanus tubuaiensis Martelli, Pandanus vangeertii auct., Pandanus variegatus Miq. 
lõhnav kuisma  Eucryphia lucida (Labill.) Baill. Eucryphia billardieri Spach 
lõhnav kummel (ubinhein)  Matricaria discoidea DC. Akylopsis suaveolens (Pursh) Lehm., Anthemis inconspicua Fisch. ex Herder, Artemisia matricarioides Less., Cenocline pauciflora K.Koch, Chamomilla discoidea (DC.) J.Gay. ex A.Braun, Chamomilla suaveolens (Pursh) Rydb., Lepidotheca suaveolens (Pursh) Nutt., Matricaria graveolens (Pursh) Asch., Matricaria matricarioides (Less.) Porter, Matricaria suaveolens (Pursh) Buchenau non L., Santolina suaveolens Pursh, Tanacetum suaveolens (Pursh) Hook.  
lõhnav kuningakepp  Oenothera odorata Jacq.  
lõhnav kurekell  Aquilegia fragrans Benth.  
lõhnav kuslapuu  Lonicera caprifolium L.  
lõhnav käokuld  Helichrysum graveolens (M.Bieb.) Sweet Gnaphalium arenarium Sm., nom. illeg., Gnaphalium graveolens M.Bieb., Gnaphalium lavandulifolium Willd., Helichrysum aurantiacum Boiss. et A.Huet, Helichrysum lavandulifolium (Willd.) D.Don 
lõhnav käoraamat  Gymnadenia odoratissima (L.) Rich.  
lõhnav käsnviljak  Hydnocarpus odoratus Lindl. ex Voigt Chaulmoogra odorata Roxb., Chilmoria dodecandra Buch.-Ham., Gynocardia odorata. R.Br.  
lõhnav lauk  Allium ramosum L. Allium lancipetalum Y.P.Hsu, Allium odorum L., Allium potaninii Regel, Allium tartaricum L.f., Allium tataricum L.f., Allium weichanicum Palib., Moly odorum Moench 
lõhnav leivapuu, vili: marang  Artocarpus odoratissimus Blanco Artocarpus mutabilis Becc., Artocarpus tarap Becc. 
lõhnav leviisia  Lewisia longipetala (Piper) S.Clay  
lõhnav lillhernes  Lathyrus odoratus L.  
lõhnav lippia  Lippia graveolens Kunth Goniostachyum graveolens (Kunth) Small, Lantana origanoides M.Martens et Galeotti, Lippia berlandieri M.Martens et Galeotti, Lippia berlandieri Schauer, nom. illeg., Lippia berlandieri Torr., nom. illeg. 
lõhnav litsea  Litsea cubeba (Lour.) Pers.  
lõhnav lodjapuu  Viburnum odoratissimum Ker Gawl.  
lõhnav lumeroos  Helleborus odorus Waldst. et Kit.  
lõhnav luudpõõsas  Cytisus purgans (L.) Boiss.  
lõhnav maarjahein  Anthoxanthum odoratum L. Anthoxanthum alpinum Schur, nom. inval., Anthoxanthum asperum W.Mann ex Opiz, nom. inval., Anthoxanthum maderense H.Teppner, Anthoxanthum nebrodense Lojac., Anthoxanthum pauciflorum Adamovic, Anthoxanthum pilosum Döll, Anthoxanthum sommierianum Ricci, Anthoxanthum villosum Dumort., Phalaris ciliata Pourr., Xanthonanthos odoratus (L.) St.-Lag. 
lõhnav maarjalepp  Agrimonia repens L Agrimonia procera Wallr. 
lõhnav madar (lõhnav varjulill)  Galium odoratum (L.) Scop. Asperula odorata L. 
lõhnav magnoolia (lõhnav mikeelia)  Magnolia champaca (L.) Baill. ex Pierre Champaca michelia Noronha, Magnolia membranacea P.Parm., Michelia aurantiaca Wall., Michelia blumei Steud., Michelia champaca L., Michelia euonymoides Burm.f., Michelia rheedei Wight, Michelia rufinervis DC., Michelia sericea Pers., Michelia suaveolens Pers., Michelia tsiampacca var. champaca (L.) P.Parm., Sampacca euonymoides (Burm.f.) Kuntze, Sampacca suaveolens (Pers.) Kuntze 
lõhnav magun  Papaver lapeyrousianum Guterm. Papaver suaveolens Lapeyr. 
lõhnav mandvill  Mandevilla laxa (Ruíz et Pav.) Woods. Mandevilla suaveolens Lindl. 
lõhnav mangopuu  Mangifera odorata Griff. Mangifera foetida var. odorata (Griff.) Pierre, Mangifera oblongifolia Hook.f. 
lõhnav mesikas  Melilotus suaveolens Ledeb. Sertula suaveolens (Ledeb.) Kuntze 
lõhnav moorapipar (lõhnav ksüloopia)  Xylopia aromatica (Lam.) Mart. Uvaria aromatica Lam., Xylopia grandiflora A.St.-Hil. 
lõhnav muskaadipuu (muskaatpähklipuu); saadus: muskaatpähkel + muskaatõis (maasis)  Myristica fragrans Houtt.  
lõhnav mägijalg  Oreopteris limbosperma (All.) Holub. Thelypteris limbosperma (All.) H.P.Fuchs 
lõhnav männaslill (lõhnav vaipkakar)  Cladanthus mixtus (L.) Chevall. Anthemis hispanica Zuccagni, Anthemis mixta L., Chamaemelum mixtum (L.) All., Chamaemelum pinnatifidum Moench, Chamomilla mixta Gren. et Godr., Ormenis aurea Durieu, Ormenis bicolor Cass., Ormenis mixta (L.) Dumort., Ormenis multicaulis Braun-Blanq. et Maire 
lõhnav mürgikoorepuu; puit: tali, missanda  Erythrophleum suaveolens (Guill. et Perr.) Brenan Erythrophleum guineense G.Don, Erythrophleum judiciale Proctor, Erythrophleum ordale Bolle, Fillaea suaveolens Guill. et Perr., Mavia judicia Walp., Mavia judicialis G.Bertol. 
lõhnav mürripuu  Commiphora guidottii Chiov.  
lõhnav nartsiss  Narcissus ×odorus L. Narcissus jonquilla × Narcissus pseudonarcissus; Narcissus ×calathinus L., Narcissus campernelli hort. ex Haw., Narcissus 'Campernelli', Narcissus ×conspicuus Salisb., Narcissus ×curtisii Spach, Narcissus ×elatior Haw., Narcissus ×interjectus Schult.f., Narcissus ×regulosus Sweet, Narcissus ×rugulosus L., Narcissus 'Rugulosus'  
lõhnav neitsikummel (lõhnav püreeter)  Tanacetum parthenium (L.) Sch.Bip. Chrysanthemum parthenium (L.) Bernh., Leucanthemum parthenium (L.) Gren. et Godron, Pyrethrum parthenium (L.) Sm. 
lõhnav nelk  Dianthus fragrans M.Bieb.  
lõhnav nõmmetääk  Styphelia tubiflora Sm.  
lõhnav näsiniin  Daphne odora Thunb. Daphne chinensis Spreng., Daphne indica Loisel., nom. illeg., Daphne japonica Thunb., Daphne mazelii Carrière, Daphne sinensis Lam., Daphne speciosissima Carrière, Daphne triflora Lour. 
lõhnav oleaaria   Olearia argophylla (Labill.) F.Muell. ex Benth. Aster argophyllus Labill., Aster caryophyllus Steud., Aster moschatus Colla, Eurybia argophylla (Labill.) Cass., Haxtonia argophylla (Labill.) Caley ex D.Don, Shawia argophylla (Labill.) Baill. 
lõhnav padripuu  Stereospermum chelonoides (L.f.) DC. Bignonia chelonoides L.f. 
lõhnav pahmaslill (lõhnav vesikanep)  Ageratina aromatica (L.) Spach Eupatorium aromaticum L. 
lõhnav pandooraväät  Pandorea jasminoides (Lindl.) K.Schum. Gelseminum jasminoides (Lindl.) Kuntze, Tecoma jasminoides Lindl. 
lõhnav pappel  Populus suaveolens Fisch.  
lõhnav pavoonia  Pavonia odorata Willd.  
lõhnav peitpähklipuu  Cryptocarya massoy (Oken) Kosterm. Cinnamomum massoy Oken, Cryptocarya aromatica (Becc.) Kosterm., Cryptocarya novoguineensis Teschner, Massoia aromatica Becc. 
lõhnav pelargoon  Pelargonium graveolens L'Hér. (2n = 88) Geranium terebinthinaceum Cav., Pelargonium asperum Ehrh. ex Willd., Pelargonium intermedium Kunth, Pelargonium terebinthinaceum (Cav.) Desf. 
lõhnav peperoomia  Peperomia graveolens Rauh et Barthlott  
lõhnav piksepõõsas  Clutia pulchella L. Clutia cotinifolia Salisb. 
lõhnav pisimonarda  Monardella odoratissima Benth.  
lõhnav pribi  Rondeletia odorata Jacq. Rondeletia brilliantissima Hend., Rondeletia coccinea Moc. et Sessé ex DC., Rondeletia speciosa Lodd.  
lõhnav prootea  Protea odorata Thunb.  
lõhnav puuritshein (lõhnav vetiveeria)  Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty Agrostis verticillata Lam., nom. illeg., Anatherum muricatum (Retz.) P.Beauv., Anatherum zizanioides (L.) Hitchc. et Chase, Andropogon aromaticus Roxb. ex Schult., nom. inval., Andropogon muricatus Retz., Andropogon nardus Blanco, nom. illeg., Andropogon odoratus Steud., nom. inval., Andropogon zizanioides (L.) Urb., Chamaeraphis muricata (Retz.) Merr., Holcus zizanioides (L.) Stuck., Oplismenus abortivus Roem. et Schult., nom. inval., Phalaris zizanioides L., Rhaphis muricata (Retz.) Steud., nom. inval., Rhaphis zizanioides (L.) Roberty, Sorghum zizanioides (L.) Kuntze, Vetiveria arundinacea Griseb., Vetiveria muricata (Retz.) Griseb., Vetiveria odorata Virey, Vetiveria odoratissima Lem.-Lis., Vetiveria zizanioides (L.) Nash 
lõhnav püvilill  Fritillaria liliacea Lindl. Fritillaria alba Kellogg, nom. illeg., Liliorhiza lanceolata Kellogg  
lõhnav raudrohi (väikesenutiline raudrohi)  Achillea nobilis L.  
lõhnav reseeda  Reseda odorata L.  
lõhnav rodo (lõhnav rododendron)  Rhododendron ×fragrans Paxton Rhododendron viscosum × Rhododendron catawbiense 
lõhnav sedreel (lõhnav tsedreel)  Cedrela odorata L. Cedrela adenophylla Mart., Cedrela brachystachya (C.DC.) C.DC., Cedrela ciliolata S.F.Blake, Cedrela cubensis Bisse, Cedrela dugesii S.Watson, Cedrela glaziovii C.DC., Cedrela guianensis A.Juss., Cedrela hassleri (C.DC.) C.DC., Cedrela longipes S.F.Blake, Cedrela longipetiolulata Harms, Cedrela mexicana M.Roem., Cedrela mourae C.DC., Cedrela occidentalis C.DC. et Rose, Cedrela palustris Handro, Cedrela paraguariensis Mart., Cedrela rotunda S.F.Blake, Cedrela sintenisii C.DC., Cedrela velloziana M.Roem., Cedrela whitfordii S.F.Blake, Cedrela yucatana S.F.Blake, Surenus brownii (Loefling ex O.Kuntze) Kuntze, Surenus glaziovii (C.DC.) Kuntze, Surenus guianensis (A.Juss.) Kuntze, Surenus mexicana (M.Roem.) Kuntze, Surenus velloziana (M.Roem.) Kuntze 
lõhnav sidrunhein  Cymbopogon nardus (L.) W.Wats.  
lõhnav soonseemnik  Trachelospermum jasminoides (Lindl.) Lem.  
lõhnav suitsuputk  Opopanax chironium (L.) W.D.J.Koch Ferula opopanax (L.) Lag., Ferula opopanax Sprengel, Ferulago geniculata Guss., Laserpitium chironium L., Maspeton chironium (L.) Raf., Opopanax glabrum Bernh., Opopanax opopanax (L.) H.Karst., Pastinaca altissima Lam., Pastinaca opopanax L., Peucedanum opopanax (L.) M.Hiroe, Selinum opopanax Crantz 
lõhnav sumahh  Rhus aromatica Aiton  
lõhnav sõstar  Ribes odoratum H.L.Wendl. ex Bartl. et H.L.Wendl. Chrysobotrya revoluta Spach, Coreosma odorata (H.L.Wendl.) Nieuwl., Chrysobotrya odorata (H.L.Wendl.) Rydb., Ribes aureum hort., Ribes aureum Lindl. non Pursh, Ribes aureum Pursh var. villosum DC., Ribes fragrans Lodd. non Pall., Ribes leiobotrys Koehne, Ribes longiflorum Nutt., Ribes oregonii Herincq, Ribes revolutum (Spach) Jancz. 
lõhnav sügisaster  Symphyotrichum oblongifolium (Nutt.) G.L.Nesom Aster graveolens Nutt., Aster kumleini Fr. ex A.Gray, Aster kumleinii Fr. ex Burgess, Aster multiceps Lindl., Aster oblongifolius Nutt., Lasallea oblongifolia (Nutt.) Semple et Brouillet, Virgulus oblongifolius (Nutt.) Reveal et Keener 
lõhnav talihali  Gaultheria fragrantissima Wall. Gaultheria forrestii Diels 
lõhnav tarenna  Tarenna odorata (Roxb.) B.L.Rob. Coptosapelta macrophylla (Roxb.) K.Schum., Cupia macrophylla (Roxb.) DC., Cupia odorata (Roxb.) DC., Pavetta cerberifolia Miq., Pavetta weberifolia R.Br. ex G.Don, Stylocoryna odorata (Roxb.) Steud., Stylocoryna penangensis Miq., Stylocoryna roxburghii Steud., Tarenna grandifolia (Hook.f.) Ridl., Webera grandifolia Hook.f., Webera macrophylla Roxb., Webera odorata Roxb. 
lõhnav teohabe  Cochliostema odoratissimum Lem.  
lõhnav tonkapuu  Dipteryx odorata (Aubl.) Willd.  
lõhnav trompethuul  Trichopilia fragrans (Lindl.) Rchb.f. Pilumna fragrans Lindl., Pilumna nobilis Rchb.f., Trichopilia albida H.Wendl., Trichopilia candida Linden ex Lindl., Trichopilia lehmannii Regel, Trichopilia nobilis (Rchb.f.) Rchb.f. 
lõhnav tunbergia  Thunbergia fragrans Roxb.  Flemingia grandiflora Roxb. ex Rottler, Thunbergia convolvulifolia Baker, Thunbergia humbertii Benoist, Thunbergia volubilis Pers. 
lõhnav turdlõhik (lõhnav lõhiksammal)  Isopaches bicrenatus (Schmidel) H.Buch  Jungermannia bicrenata Schmidel, Lophozia bicrenata (Schmidel) Dumort.  
lõhnav vaarikas  Rubus odoratus L.  
lõhnav varesputk  Chaerophyllum aromaticum L. Myrrhis aromatica (L.) Sprengel 
lõhnav vesiroos  Nymphaea odorata Aiton Castalia lekophylla Small, Castalia minor (Sims) Nyár., Castalia minor (Sims) DC. ex Small, Castalia odorata (Aiton) Wood, Castalia pringlei Rose, Castalia pudica Salisb., Castalia reniformis (Walter) Hitchc., Castalia spirilis (Raf.) Cockerell, Leuconymphaea odorata (Aiton) Kuntze, Leuconymphaea parkeriana (Lehm.) Kuntze, Leuconymphaea reniformis (Walter) Kuntze, Nymphaea lekophylla (Small) Cory, Nymphaea maximiliani Lehm., Nymphaea minor (Sims) DC., Nymphaea parkeriana Lehm., Nymphaea reniformis Walter, Nymphaea rosea Raf., Nymphaea spirilis Raf. 
lõhnav vägipuu (lõhnav polüaltia)  Monoon fragrans (Dalzell) B.Xue et R.M.K.Saunders Guatteria fragrans Dalzell, Polyalthia fragrans (Dalzell) Bedd. 1869, Polyalthia fragrans (Dalzell) Hook.f. et Thomson 1872,  
lõhnavalehine pelargoon   Pelargonium Scented-leaved Group Pelargonium crispum × Pelargonium graveolens; Pelargonium ×melissimum Sweet 
lõhnaväät  Aganosma (Blume) G.Don  Amphineurion (A.DC.) Pichon, Echites sect. Aganosma Blume  
lõhnaõis (osmantus)  Osmanthus Lour. Amarolea Small, Pausia Raf., Siphonosmanthus Stapf 
lõhnhein  Hierochloe R.Br., nom. cons. Disarrenum Labill., nom. rej., Savastana Schrank, nom. rej., Torresia Ruiz et Pav., nom. rej. 
lõikhein  Cyperus L.  
lõikheinalised  Cyperaceae Juss., nom. cons.  
lõokannus  Corydalis DC., nom. cons. Corydalis Medik., Corydalis Vent. 
lõoputk  Lisaea Boiss.  
lõosilm (meelespea)  Myosotis L.  
lõosilmik  Eritrichium Schrad. ex Gaudin  
lõtv eerika  Erica persoluta L.  
lõtv eremosparton  Eremosparton flaccidum Litev.  
lõtv kimpülane (lõtv ülane)  Anemonastrum flaccidum (Fr.Schmidt) Mosyakin Anemone amagisanensis Honda, Anemone anhuiensis Y.K.Yang, N.Wang et W.C.Ye, Anemone baicalensis subsp. flaccida (Fr.Schmidt) Ulbr., Anemone baicalensis var. laevigata A.Gray, Anemone flaccida Fr.Schmidt, Anemone laevigata (A.Gray) Koidz., Anemone tagawae Ohwi, Anemone weixiensis W.T.Wang, Anemonidium flaccidum (Fr.Schmidt) Christenh. et Byng, Anemonoides flaccida (Fr.Schmidt) Holub, Arsenjevia flaccida (Fr.Schmidt) Starod. 
lõugkäpp  Maxillaria Ruiz et Pav. Dendrobium sect. Maxillaria (Ruiz et Pav.) Pers., Heterotaxis Lindl., Menadena Raf., Pterochilus Hook. et Arn., Trigonidium Lindl. -- Adamanthus Szlach., Anthosiphon Schltr., Aucellia Szlach. et Sitko, Bolbidium (Lindl.) Lindl., nom. rej., Brasiliorchis R.B.Singer, S.Koehler et Carnevali, nom. cons., Camaridium Lindl., Chaseopsis Szlach. et Sitko, Chelyella Szlach. et Sitko, Christensonella Szlach., Mytnik, Górniak et Smiszek, Chrysocycnis Linden et Rchb.f., Cryptocentrum Benth., Cyrtidiorchis Rauschert, Cyrtidium Schltr., nom. illeg., Cyrtoglottis Schltr., Dicrypta Lindl., Heterotaxis Lindl., Hoehnella Szlach. et Sitko, nom. illeg., Hylaeorchis Carnevali et G.A.Romero, Inti M.A.Blanco, Laricorchis Szlach., Mapinguari Carnevali et R.B.Singer, Marsupiaria Hoehne, Maxillariella M.A.Blanco et Carnevali, Menadena Raf., Mormolyca Fenzl, Neo-urbania Fawc. et Rendle, Nitidobulbon Ojeda, Carnevali et G.A.Romero, Ornithidium Salisb. ex R.Br., Pittierella Schltr., Pityphyllum Schltr., Pseudocymbidium Szlach. et Sitko, Pseudomaxillaria Hoehne, Psittacoglossum Lex., Rhetinantha M.A.Blanco, Sauvetrea Szlach., Sepalosaccus Schltr., Siagonanthus Poepp. et Endl., Trigonidium Lindl., Vazquezella Szlach. et Sitko, Viracocha Szlach. et Sitko, Xanthoxerampellia Szlach. et Sitko 
lõuna-aafrika harikäpp  Eulophia zeyheriana Sond. Eulophia brachystyla Schltr., Graphorkis zeyheriana (Sond.) Kuntze 
lõuna-habekanarbik  Leucopogon australis R.Br.  
lõuna-heinpuu  Xanthorrhoea australis R.Br.  
lõuna-hundinui  Typha domingensis Pers. Typha abyssinica Rchb.f. ex Rohrb., Typha aequalis Schnizl., Typha aethiopica Kronf., Typha americana Rich. ex Rohrb., Typha angustata Bory et Chaub., Typha australis Schumach., Typha basedowii Graebn., Typha bracteata Greene, Typha brownii Kunth, Typha damiattica Ehrenb. ex Rohrb., Typha ehrenbergii Schur ex Rohrb., Typha essequeboensis G.Mey. ex Rohrb., Typha gigantea Schur ex Kunth, Typha gracilis Schur, nom. illeg., Typha javanica Schnizl. ex Rohrb., Typha macranthelia Webb et Berthel., Typha maxima Schur ex Rohrb., Typha media Bory et Chaub., nom. illeg., Typha salgirica Krasnova, Typha tenuifolia Kunth, Typha truxillensis Kunth 
lõuna-imar  Polypodium cambricum L.  
lõuna-jalgjugapuu  Afrocarpus falcatus (Thunb.) C.N.Page Decussocarpus falcatus (Thunb.) de Laub., Nageia falcata (Thunb.) Carrière, Podocarpus falcatus (Thunb.) Endl., Taxus falcata Thunb. 
lõuna-jumalakäpp  Orchis mascula subsp. speciosa (Mutel) Hegi  Androrchis ovalis (F.W.Schmidt) D.Tyteca et E.Klein, ×Orchidactyla pentecostalis (Wettst. et Sennholz) Borsos et Soó, ×Orchidactyla speciosissima (Wettst. et Sennholz) Borsos et Soó, Orchis glaucophylla Kern., Orchis mascula var. glaucophylla (Kern.) Nyman, Orchis mascula var. hostii Patze, E.H.F.Mey. et Elkan, Orchis mascula f. longifolia Landwehr, Orchis mascula var. ovalis (F.W.Schmidt) Rchb., Orchis mascula subsp. signifera (Vest) Soó, Orchis mascula var. signifera (Vest) Steud. et Hochst., Orchis mascula var. speciosa Mutel, Orchis ovalis F.W.Schmidt, Orchis pentecostalis Wettst. et Sennholz, Orchis signifera Vest, Orchis speciosa Host, nom. illeg., Orchis speciosissima Wettst. et Sennholz, Orchis untchjii M.Schulze 
lõuna-keraslill  Globularia meridionalis (Podp.) O.Schwarz  Globularia bellidifolia Ten., Globularia pygmaea hort. 
lõuna-kilpjalg  Pteridium esculentum (G.Forst.) Cockayne Allosorus esculentus (G.Forst.) C.Presl, Cincinalis esculenta (G.Forst.) Trevis., Ornithopteris esculenta (G.Forst.) J.Sm., Pteridium aquilinum var. aequipinnulum Domin, Pteridium aquilinum subsp. esculentum (G.Forst.) C.Chr., Pteridium aquilinum var. esculentum (G.Forst.) Kuhn, Pteridium esculentum (G.Forst.) Nakai, Pteridium pseudocaudatum (Clute) Christenh., Pteris aquilina f. esculenta (G.Forst.) H.Christ, Pteris aquilina var. esculenta (G.Forst.) Hook.f., Pteris esculenta G.Forst. 
lõuna-kimplill (lõunahehtia)  Fascicularia bicolor subsp. canaliculata E.C.Nelson et Zizka Bromelia pitcairnifolia (B.Verl.) K.Koch, Fascicularia pitcairniifolia (B.Verl.) Mez, Hechtia pitcairniifolia B.Verl., Rhodostachys pitcairniifolia (B.Verl.) Benth. ex Baker 
lõuna-kontpuu  Cornus australis C.A.Mey. Thelycrania australis (C.A.Mey.) Sanadze 
lõuna-lambavaip  Raoulia australis Hook.f.  
lõuna-linnurohi  Polygonum bellardii All. Centinodia bellardii (All.) Fourr., Polygonum agrestinum Jord. ex Boreau, Polygonum aviculare subsp. bellardii (All.) O. de Bolòs et J.Vigo, Polygonum aviculare var. virgatum Peterm., Polygonum chlorocoleum Steud. ex Boiss., Polygonum flagelliforme Loisel., Polygonum flavescens Jord. ex Nyman, Polygonum gmelini Hort. Par. ex Meisn., Polygonum kitaibelianum Sadler, Polygonum nervosum Wallr., Polygonum novoascanicum Klokov, Polygonum nudum Dulac, Polygonum patulum subsp. bordzilowskii Soó, Polygonum patulum subsp. kitaibelianum Asch. et Graebn., Polygonum ramiflorum Janka, Polygonum rectum H.Scholz, Polygonum rubriflorum Frivald. ex Meisn., Polygonum tiflisiense Kom. 
lõuna-lintuba  Carmichaelia australis R.Br. Carmichaelia acuminata Kirk, Carmichaelia aligera G.Simpson, Carmichaelia arenaria G.Simpson, Carmichaelia corymbosa Colenso, Carmichaelia cunninghamii Raoul, Carmichaelia egmontiana (Cockayne et Allan) G.Simpson, Carmichaelia flagelliformis Colenso, Carmichaelia hookeri Kirk, Carmichaelia micrantha Colenso, Carmichaelia muelleriana Regel, Carmichaelia multicaulis Colenso, Carmichaelia ovata G.Simpson, Carmichaelia paludosa Cockayne, Carmichaelia rivulata G.Simpson, Carmichaelia robusta Kirk, Carmichaelia silvatica G.Simpson, Carmichaelia solandri G.Simpson, Carmichaelia stricta Lehm., Carmichaelia subulata Kirk, Carmichaelia violacea Kirk, Genista compressa Sol. ex A.Cunn. 
lõuna-merikann  Armeria maritima subsp. maritima Armeria armeria (L.) H.Karst., nom. inval., Armeria campestris Wallr., Armeria duriuscula Bab., Armeria intermedia Link ex Boiss., Armeria laucheana J.N.Haage et E.Schmidt, Armeria miscella Merino, Armeria montana G.Don, nom. nud., Armeria planifolia Nyman, Armeria pubescens (Sowerby) Link, Armeria vulgaris Willd., Statice armeria L., Statice capitata Lam., Statice linearifolia Laterr., nom. illeg., Statice major Samp., Statice planifolia (Syme) Druce, Statice pubescens (Sowerby) Druce, nom. illeg., Statice pubescens Sm. ex Schult., nom. illeg., Statice pulchella Gray, Statice vulgaris Hill, opus utique oppr., Statice vulgaris Sweet, Taxanthema armeria Neck., opus utique oppr. 
lõuna-mooruspuu (jaapani mooruspuu)  Morus australis Poir.  
lõuna-niithammas  Didymodon sicculus Cano, Ros, Carcía-Zamora et J.Guerra   
lõuna-piimalill  Euphorbia cap-saintemariensis Rauh Euphorbia decaryi var. cap-saintemariensis (Rauh) Cremers 
lõuna-puisaster  Baccharis magellanica (Lam.) Pers.  
lõuna-pungsammal  Bryum radiculosum Brid.  
lõuna-põdrakanep  Chamaenerion dodonaei (Vill.) Schur Chamaenerion dodonaei (Vill.) Schur in Fuss., Chamaenerion halleri Sweet, Chamaenerion rosmarinifolium Moench, Chamerion dodonaei (Vill.) Holub, Epilobium crassifolium Lehm., Epilobium denticulatum Wender., Epilobium dodonaei Vill., Epilobium dracunculoides Ser. ex Gaudin, Epilobium gelidum Vahl ex Hausskn., Epilobium lobelii Vill., Epilobium petioliflorum Chaix, Epilobium rosmarinifolium Haenke 
lõuna-rändkakar  Chevreulia sarmentosa (Pers.) S.F.Blake  Chaptalia sarmentosa Vent. ex Steud., Chevreulia stolonifera Cass., Chevreulia thouarsii J.Rémy, Chevreulia thouarsii Remy, Gnaphalium calycinum Poir., Leria cespitosa (Thouars) Spreng., Tussilago sarmentosa Pers., Xeranthemum cespitosum Thouars 
lõuna-talihali  Gaultheria antipoda Forst.f.  
lõuna-tõlvpuu  Cordyline australis (G.Forst.) Hook.f.  
lõuna-vahalill  Hoya australis R.Br.  
lõuna-vesihernes  Utricularia australis R.Br. Utricularia neglecta Lehm. 
lõuna-vesikaak  Bacopa australis V.C.Souza   
lõuna-vesilint  Blyxa aubertii Rich. Blyxa ceylanica Hook.f., Blyxa ecaudata Hayata, Blyxa graminea Steud., nom. illeg., Blyxa griffithii Planch. ex Hook.f., Blyxa malayana Ridl., Blyxa muricata Koidz., Blyxa oryzetorum (Decne.) Hook.f., Blyxa zeylanica Hook.f., Diplosiphon oryzetorum Decne. + Blyxa aubertii var. echinosperma (C.B.Clarke) C.D.K.Cook et Luond [Blyxa bicaudata Nakai, Blyxa ceratosperma Maxim., Blyxa delavayi Gagnep., Blyxa echinosperma (C.B.Clarke) Hook.f., Blyxa echinospermoides Blatt., Blyxa lancifolia Hook.f., Blyxa shimadae Hayata, Blyxa somae Hayata, Blyxa talbotii Hook.f., Hydrotrophus echinospermus C.B.Clarke] 
lõunadaalia   Dahlia scapigera (A.Dietr.) Knowles et Westc.  Dahlia australis (Sherff) Sorensen, Dahlia scapigera var. australis Sherff 
lõunadiksoonia  Dicksonia antarctica Labill.  
lõunaeemeks  Emex australis Stein  
lõunaeerika  Erica australis L.  
lõunahali  Catharanthus G.Don  Lochnera Rchb. ex Endl. 
lõunahiina elupuu  Thuja sutchuenensis Franch.  
lõunahosta  Hosta tardiva Nakai  
lõunajalg  Austrogramme E.Fourn.  
lõunajugapuu  Austrotaxus R.H.Compton  
lõunajõhvikas  Lissanthe R.Br.   
lõunakaer  Avena ludoviciana Dur.  
lõunakakar  Celmisia Cass.  
lõunakaktus  Notocactus (K.Schum.) Frić Echinocactus subg. Notocactus K.Schum.  
lõunakaktus  Austrocactus Britton et Rose   
lõunakell  Wahlenbergia Schrad. ex Roth   
lõunakiviviljak  Notholithocarpus Manos et al. Notholithocarpus Manos, C.H.Cannon et S.H.Oh  
lõunakiviviljak (tihedaõieline kiviviljak)  Notholithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Manos et al. Notholithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Manos, C.H.Cannon et S.H.Oh, Lithocarpus densiflorus (Hook. et Arn.) Rehder, Pasania densiflora (Hook. et Arn.) Oerst., Quercus densiflora Hook. et Arn., Quercus echinacea Torr., Quercus echinata A.DC., Synaedrys densiflora (Hook. et Arn.) Koidz. 
lõunaküpress  Callitris Vent. Frenela Mirb. 
lõunalill  Mesembryanthemum L. em. L.Bolus  
lõunamürsiine  Myrsine australis (A.Rich.) Allan Rapanea australis (A.Rich.) W.R.B.Oliv., Suttonia australis A.Rich. 
lõunamürt  Leptospermum J.R.Forst. et G.Forst., nom. cons. Fabricia Gaertn., Leptospermopsis S.Moore, Macklottia Korth. 
lõunapriimula  Primula rusbyi Greene Primula ellisiae Pollard et Cockerell, Primula serra Small 
lõunapöögilised  Nothofagaceae Kuprian  
lõunapöök  Nothofagus Blume, nom. cons. Fagaster Spach, nom. rej., Calucechinus Hombr. et Jacquinot, nom. rej., Calusparassus Hombr. et Jacquinot, nom. rej.  
lõunarodo (lõunarododendron, lõuna-asalea)  Rhododendron austrinum (Small) Rehder Azalea austrina Small, Rhododendron roseum Rehder 
lõunaroodjalg  Austroblechnum Gasper et V.A.O.Dittrich  
lõunasassafrass  Atherosperma Labill.   
lõunasassafrass  Atherosperma moschatum Labill.  
lõunasassafrassilised  Atherospermataceae R.Br.   
lõunaseeder  Austrocedrus Florin et Boutelje  
lõunasinep  Hirschfeldia Moench  
lõunasinikas  Trochocarpa R.Br.  Decaspora R. Br. 
lõunasoojalg  Thelypteris subg. Amauropelta (Kunze) A.R.Sm.   --> Amauropelta Kunze  
lõunasoojalg  Amauropelta Kunze  Thelypteris subg. Amauropelta (Kunze) A.R.Sm.  
lõunatseiloni kaneelipuu  Cinnamomum cappara-coronde Blume  
lõunatsuuga   Nothotsuga Hu ex C.N.Page  Tsugo-keteleeria Van Campo et Gaussen  
lõunatsuuga  Nothotsuga longibracteata (W.C.Cheng) Hu ex C.N.Page Tsuga longibracteata W.C.Cheng, Tsugo-keteleeria longibracteata Van Campo et Gaussen  
lõunatulp  Tulipa australis Link  Tulipa sylvestris subsp. australis (Link) Pamp., Tulipa abatinoi Borzi et L.Mattei, Tulipa alpestris Jord. et Fourr.  
lõunatõrvik  Blandfordia Sm., nom. cons. Blandfordia Andrews, nom. rej. 
lõunatõrvikulised  Blandfordiaceae R.Dahlgren et H.Clifford  
lõunatäht  Oxypetalum R.Br., nom. cons. Bustelma E.Fourn., Calostigma Decne., Gothofreda Vent., nom. rej.  
lõunatürgi alpikann  Cyclamen pseudibericum Hildebr. Cyclamen libanoticum subsp. pseudoibericum (Hildebr.) Glasau 
lõunavallisneeria  Vallisneria australis S.W.L.Jacobs et Les Vallisneria americana auct. Austral., Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria americana" vormid, Vallisneria americana 'Gigantea', Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria gigantea" vormid, Vallisneria gigantea 'Dwarf', Vallisneria gigantea 'Marmor', Vallisneria gigantea 'Narrow', Euroopa akvaariumites kasvatatavad "Vallisneria neotropicalis"-vormid, Vallisneria 'Rubra Serpanta' ('Serpanta Rubra') 
lõunavesikas  Crassula helmsii (Kirk) Cockayne Bulliarda recurva Hook.f., Crassula recurva (Hook.f.) Ostenf., nom. illeg., Tillaea helmsii Kirk  
lõvi-padilõug (lõvilõuane asariin)  Maurandella antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Rothm.  Antirrhinum antirrhiniflorum (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Hitchc., Asarina antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Pennell, Ipomoea nealleyi J.M.Coult., Maurandya antirrhiniflora Humb. et Bonpl. ex Willd., Antirrhinum maurandioides A.Gray, nom. illeg. superfl., Maurandella hederaefolia Rothm., Maurandya antirrhinifolia M.Martens et Galeotti, orth. var., Maurandya personata Sesse ex Lag., nom. illeg. superfl., Usteria antirrhiniflora (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Poir. 
lõvileht  Leontice L.  
lõvilõug  Antirrhinum L.  
lõvimägede rohtliilia  Chlorophytum orchidastrum Lindl.  
lõvimägede toonevõhk (lõvimägede anuubias)  Anubias afzelii Schott   
lõõmav kuldkakar (lõõmav silmkakar)  Osteospermum hyoseroides (DC.) Norl. Monoculus hyoseroides (DC.) B.Nord., Tripteris hyoseroides DC. 
lõõnehein  Enneapogon Desv. ex P.Beauv.  
lõõtslutsern   Medicago orbicularis (L.) Bartal.   
läbipaistev hunditubakas  Hieracium diaphanoides Lindeb. Hieracium vulgatum Fr. subsp. diaphanoides Lindeb. 
lähedane hunditubakas  Hieracium praetenerum (Almq. ex Dahlst.) Dahlst. Hieracium sylvaticum (L.) Gouan subsp. praetenerum Almq. ex Dahlst., Hieracium proximum (Norrl.) Norrl. 
lähedane võilill  Taraxacum proximum (Dahlst.) Dahlst.  
lähi-peittõlvik  Cryptocoryne affinis N.E.Br. ex Hook.f.  
lähis-püvilill  Fritillaria affinis (Schult. et Schult.f.) Sealy Fritillaria esculenta Nutt. ex Baker, Fritillaria eximia Eastw., Fritillaria floribunda, Fritillaria lanceolata Pursh, nom. illeg., Fritillaria lunellii A.Nelson, Fritillaria mutica Lindl., Fritillaria ojaiensis Davidson, Fritillaria viridis Kellogg, Lilium affine Schult. et Schult.f., Liriorhiza viridis (Kellogg) Kellogg 
lähis-ussitatar (lähis-kirburohi, lähis-kirbutatar)  Bistorta affinis (D.Don) Greene Persicaria affinis (D.Don) Ronse Decr., Polygonum affine D.Don 
lähisalpi aruhein  Festuca alpestris Roem. et Schult. Festuca varia subsp. alpestris (Roem. et Schult.) Hack.  
lähisalpi koldrohi  Anthyllis alpestris Kit.  
lähisalpi kukehari  Sedum alpestre Vill.  
lähisalpi liivatee  Thymus alpestris (Celak.) Tausch ex A.Kern.  
lähisalpi nelk  Dianthus alpestris Stev.  
lähisalpi põisrohi  Silene alpestris Jacq. Heliosperma alpestre (Jacq.) Rchb. 
lähisalpi õnnehein  Erigeron peregrinus (Pursh) Greene Aster peregrinus Pursh, Aster tilesii Wichstr., Erigeron hesperocallis Greene, Erigeron membranaceus Greene, Erigeron regalis Greene 
lähisarktika põisrohi  Silene involucrata (Cham. et Schltdl.) Bocquet Agrostemma involucratum (Cham. et Schltdl.) G.Don, Gastrolychnis involucrata (Cham. et Schltdl.) Rupr., Lychnis apetala var. involucrata Cham. et Schltdl., Melandrium involucratum (Cham. et Schltdl.) Rohrb., Wahlbergella involucrata (Cham. et Schltdl.) Rupr. 
lähisarktiline maran  Potentilla hyparctica Malte  
lähisida pojeng  Paeonia mascula subsp. orientalis (J.Thiébaut) D.Y.Hong Paeonia arietina var. orientalis (Thiebaut) Stern, Paeonia corallina var. orientalis J.Thiébaut, Paeonia kavachensis Azn., Paeonia kurdistanica Zohary 
läik-penikeel  Potamogeton lucens L.  
läik-sõnajalg  Dryopteris goldieana (Hook. ex Goldie) A.Gray Aspidium filix-mas var. goldieanum (Hook. ex Goldie) Christ, Aspidium goldieanum Hook. ex Goldie, Filix goldiana (Hook. ex Goldie) Farw., Lastrea goldieana (Hook. ex Goldie) C.Presl, Nephrodium goldieanum (Hook. ex Goldie) Hook. et Grev., Polystichum goldieanum (Hook. ex Goldie) Keyserl., Thelypteris goldiana (Hook. ex Goldie) Nieuwl. 
läiketu maran  Potentilla argentea subsp. impolita (Wahlenb.) Arcang. Potentilla impolita Wahlenb., Potentilla neglecta Baumg., Potentilla cinerea auct., Potentilla argentea var. incanescens Focke 
läikhelikoonia  Heliconia metallica Planch. et Lind.  
läikhosta  Hosta laevigata W.G.Schmid  
läikiv ebakübesammal  Pseudephemerum nitidum (Hedw.) Reim.  
läikiv eukalüpt  Eucalyptus vernicosa Hook.f.  
läikiv gardeenia  Gardenia lucida Roxb.  
läikiv halleeria  Halleria lucida L. Halleria abyssinica Jaub. et Spach, Halleria elliptica Thunb. 
läikiv hõbepuu  Elaeagnus commutata Bernh. ex Rydb. Elaeagnus argentea Pursh non Moench 
läikiv karulill  Ursinia cakilefolia DC.   
läikiv kibuvits (läikiv roos)  Rosa lucieae Franch. et Rochebr. ex Crép. Rosa ampullicarpa Koidz., Rosa calva (Franch. et Sav.) Boulenger, Rosa kokusanensis Nakai, Rosa kyushiana Koidz., Rosa lucieae var. wichurana (Crép.) Koidz., Rosa mokanensis H.Lév., Rosa philippinensis Merr., Rosa taisensis Nakai, Rosa tsusimensis Nakai, Rosa wichuraiana Crép. ex Déségl., Rosa wichurana Crép. 
läikiv koola (guuro); seeme: guuropähkel  Cola nitida (Vent.) Schott et Endl. Cola vera K.Schum. 
läikiv kukerpuu  Berberis lucida Schrad.  
läikiv kuningbambus  Sinarundinaria nitida (Mitf.) Nakai Fargesia nitida (Mitf.) Keng f. 
läikiv kurdsirbik  Hamatocaulis vernicosus (Mitt.) Hedenäs  
läikiv kurereha  Geranium lucidum L.  
läikiv lapiksammal  Distichium capillaceum (Hedw.) Bruch et Schimp.  
läikiv liguster  Ligustrum lucidum W.T.Aiton  
läikiv lodjapuu  Viburnum dentatum L. var. lucidum Aiton Viburnum recognitum Fernald 
läikiv lüoonia  Lyonia lucida (Lam.) K.Koch  
läikiv mailane  Veronica polita Fr. Veronica didyma auct. vix Ten. 
läikiv mungapipar  Vitex lucens Kirk Ephialis pentaphylla Banks et Sol. ex A.Cunn., nom. inval., Vitex glabrata F.Muell., nom. illeg., Vitex littoralis A.Cunn., nom. illeg. 
läikiv mägipalm  Chamaedorea metallica O.F.Cook. ex H.E.Moore Chamaedorea nana hort., Chamaedorea pumila hort., Chamaedorea tenella hort. 
läikiv parkhein  Lycopus lucidus Turcz. ex Benth. Lycopus angustus Makino, Lycopus formosanus (Hayata) Sasaki, Lycopus maackianus (Maxim. ex Herder) Makino 
läikiv peekerlill  Penstemon nitidus Douglas ex Benth.  
läikiv peiulill  Tagetes lucida Cav.  
läikiv peperoomia  Peperomia polybotrya Kunth Piper polybotryon Spreng., Piper polybotryum Poir. 
läikiv piimalill  Euphorbia fulgens Karw. ex Klotzsch  
läikiv pirnik  Pohlia cruda (Hedw.) Lindb.  
läikiv päevakübar  Rudbeckia nitida Nutt.  
läikiv rodo (läikiv rododendron)  Rhododendron vernicosum Franch.  
läikiv salusalat  Aposeris foetida (L.) Less. Bohadschia lucida F.W.Schmidt, Cichorium aposeris E.H.L.Krause, Cynthia montana Standl., Hyoseris calyculata Poir., Hyoseris foetida L., Hyoseris setulosa Guss. ex DC., Lapsana foetida (L.) F.W.Schmidt, Lapsana taraxacoides Forssk., Lapsana taraxaconoides J.F.Gmel. 
läikiv sirmbambus  Fargesia nitida (Mitford ex Stapf) Keng f. ex T.P.Yi Arundinaria nitida Mitford ex Stapf, nom. illeg. superfl., Sinarundinaria nitida (Mitf. ex Stapf) Nakai, Thamnocalamus nitidus (Mitford ex Stapf) Demoly 
läikiv tuhkpuu  Cotoneaster lucidus Schltdl.  
läikiv tähtpea  Scabiosa lucida Vill.  
läikiv vaher  Acer truncatum Bunge  
läikiv vilulill (läikiv varjulill)  Cynanchica nitida (Sm.) P.Caputo et Del Guacchio Asperula nitida Sm.  
läiklehine heinputk  Angelica pachycarpa Lange Angelica hispanica 
läiklehine lepp  Alnus nitida (Spach) Endl.  
läiklehine mahoonia  Mahonia aquifolium (Pursh) Nutt. Berberis aquifolium Pursh 
läiklehine pärn (krimmi pärn)  Tilia ×euchlora K.Koch Tilia cordata × Tilia dasystyla 
läiklehine pöök  Fagus lucida Rehder et E.H.Wilson  
läiklubikas  Sesleria nitida Ten.  
läikmalts  Atriplex sagittata Borkh. Atriplex acuminata Waldst. et Kit., Atriplex hortensis L. subsp. nitens (Schkuhr) E.Pons, Atriplex nitens Schkuhr 
läikmari  Pollia Thunb. Aclisia E.Mey. 
läikremmelgas (läikpaju)  Salix lucida Mühlenb.  
läikulmik  Hypnum cupressiforme Hedw.  
läikviljaline allikrohi  Montia lamprosperma Cham.  
läikviljane luga  Juncus articulatus L. Juncus lampocarpus Ehrh. ex Hoffm. 
läikõis  Lampranthus N.E.Br.  
läng-kontpuu  Cornus obliqua Raf. Thelycrania obliqua 
längmonstera  Monstera obliqua (Miq.) Walp.  
lääne hiidiisop  Agastache occidentalis (Piper) A.Heller  
lääne-elulõng (lääne-mägilõng)  Clematis occidentalis (Hornem.) DC. Atragene americana Sims, Atragene occidentalis Hornem., Clematis verticillaris DC. 
lääne-emajuur  Gentiana occidentalis Jakow. Ciminalis angustifolia subsp. occidentalis (Jakow.) M.Laínz, Ciminalis occidentalis (Jakow.) Holub, Gentiana angustifolia subsp. corbariensis (Braun-Blanq.) Renob., Gentiana angustifolia subsp. occidentalis (Jakow.) M.Laínz, Gentiana clusii subsp. corbariensis Braun-Blanq., Gentiana occidentalis subsp. corbariensis (Braun-Blanq.) J.Magnin 
lääne-häbipostipuu  Turpinia occidentalis (Sw.) G.Don Dalrympelea domingensis Spreng., Jahnia meridensis Pittier et S.F.Blake, Lacepedea pinnata Schltdl., Maurocenia heterophylla (Ruiz et Pav.) Kuntze, Maurocenia occidentalis (Sw.) Kuntze, Maurocenia pinnata (Schltdl.) Kuntze, Staphylea corymbosa DC., Staphylea heterophylla Ruiz et Pav., Staphylea occidentalis Sw., Triceros occidentalis M.Gómez, Triceros paniculata (Vent.) M.Gómez, Turpinia corymbosa G.Don, Turpinia glandulosa Bello, Turpinia heterophylla (Ruiz et Pav.) Tul., Turpinia jimenezii Lundell, Turpinia multijuga Steyerm., Turpinia paniculata Vent., Turpinia pinnata (Schltdl.) Hemsl., Turpinia sambucina Tul., Turpinia schiedeana Tul. 
lääne-jalgjugapuu  Afrocarpus mannii (Hook.f.) C.N.Page Decussocarpus mannii (Hook.f.) de Laub., Nageia mannii (Hook.f.) Kuntze, Podocarpus mannii Hook.f. 
lääne-juudapuu  Cercis occidentalis Torr. et A.Gray  
lääne-karukell  Pulsatilla occidentalis (Wats.) Freyn  
lääne-keelikurohi  Carlina vulgaris L. var. typica Beck  
lääne-kikkapuu  Euonymus occidentalis Nutt. Euonymus occidentale Nutt., orth. var. 
lääne-kopsurohi  Pulmonaria officinalis L. Pulmonaria maculata F.Dietr., Pulmonaria maculosa Liebl., nom. inval., Pulmonaria mollis Ten. 
lääne-kurelääts  Lathyrus laevigatus subsp. occidentalis (Fisch. et C.A.Mey.) Breistr. Orobus luteus var. occidentalis Fisch. et C.A.Mey., Lathyrus occidentalis (Fisch. et C.A.Mey.) Fritsch, Lathyrus ochraceus Kitt., Orobus occidentalis (Fisch. et C.A.Mey.) Fritsch 
lääne-lumimari  Symphoricarpos occidentalis Hook.  
lääne-lõhnhein  Hierochloe australis (Schrad.) Roem. et Schult. Anthoxanthum australe (Schrad.) Veldkamp, Avena odorata var. aristata Lam. et DC., Hierochloe aristata Wulfen, Hierochloe odorata var. aristata (Lam. et DC.) Fiori, Holcus australis Schrad. 
lääne-maakäpp  Rhizanthella gardneri R.S.Rogers  
lääne-manglipuu (punane manglipuu)  Rhizophora mangle L. Rhizophora americana Nutt., Rhizophora samoensis (Hochr.) Salvoza 
lääne-mõõkrohi  Cladium mariscus (L.) Pohl Schoenus mariscus L. 
lääne-pahmaslill  Ageratina occidentalis (Hook.) R.M.King et H.Rob. Eupatorium occidentale Hook.  
lääne-päevakübar  Rudbeckia occidentalis Nutt.  
lääne-roodjalg  Blechnum occidentale L.  
lääne-sininokk  Sisyrinchium bellum S.Watson Sisyrinchium eastwoodiae E.P.Bicknell, Sisyrinchium greenei E.P.Bicknell, Sisyrinchium hesperium E.P.Bicknell, Sisyrinchium maritimum A.Heller 
lääne-sõlmhein  Spergularia media (L.) C.Presl Arenaria marginata DC. ex Lam. et DC., Spergula marginata (DC.) Kitt., Spergularia marginata Kitt. nom. illeg., Spergularia maritima (All.) Chiov.,  
lääne-sõrmkäpp  Dactylorhiza praetermissa (Druce) Soó Orchis praetermissa Druce 
lääne-südamerohi  Leonurus cardiaca L. s.str. Leonurus cardiaca subsp. cardiaca 
lääne-tradeskantsia  Tradescantia occidentalis (Britton) Smyth Tradescantia laramiensis Goodd., Tradescantia ramifera Lunell, Tradescantia universitatis Cockerell, Tradescantia vaginata Bush, Tradescantia virginiana var. occidentalis Britton  
lääne-vesikuusk  Myriophyllum hippuroides Nutt.  
lääne-viirpuu  Crataegus palmstruchii Lindm. Craegus laevigata (Poir.) DC. subsp. palmstruchii (Lindm.) Franco, Crataegus oxyacantha var. palmstruchii (Lindm.) Hegi 
lääne-västarjalg  Lonchitis occidentalis Baker Anisosorus occidentalis (Baker) C.Chr., Anisosorus occidentalis Kuhn, Lonchitis currori var. barteri Tardieu 
lääne-väärtakjas  Xanthium occidentale Bertol.  
lääne-vürtspõõsas  Calycanthus occidentalis Hook. et Arn.  
lääneaafrika muskushibisk  Abelmoschus ×caillei (A.Chev.) Stevels Abelmoschus esculentus × Abelmoschus manihot; Hibiscus manihot var. caillei A.Chev. 
lääneaafrika pipar  Piper guineense Thonn. Cubeba clusii Miq., Piper clusii (Miq.) C.DC., Piper guineense Schumach. et Thonn. 
lääneaster  Dieteria Nutt. Aster [infragen.unranked] Hesperastrum A.Gray 1876, Aster subg. Hesperastrum (A.Gray) A.Gray 1880, Machaeranthera subg. Dieteria (Nutt.) Greene, Machaeranthera ser. Variabiles Cronquist et D.D.Keck 
lääneaster  Machaeranthera subg. Dieteria (Nutt.) Greene  --> Dieteria Nutt. 
läänekadakas  Juniperus occidentalis Hook.f.  
läänekask  Betula occidentalis Hook. Betula fontinalis Sarg. 
läänekollakas  Barbarea vulgaris W.T.Aiton Barbarea barbarea MacMill., nom. inval., Campe barbarea (L.) W.Wight, Campe vulgaris (R.Br.) Dulac, nom. illeg., Crucifera barbaraea (L.) E.H.L.Krause, Erysimum barbarea L., s.l. 
lääneküpress  Hesperocyparis Bartel et R.A.Price Neocupressus de Laub. 
läänelauk  Allium amplectens Torr.  Allium acuminatum var. gracile Alph.Wood, Allium attenuifolium Kellogg, Allium monospermum Jeps., Allium monospermum Jeps. ex Greene, Allium occidentale A.Gray, Allium serratum S.Watson  
läänelehis  Larix occidentalis Nutt.  
lääneliilia  Lilium occidentale Purdy  
lääneluga  Juncus anceps Laharpe Juncus atricapillus Drejer 
läänemagun  Eschscholzia Cham. Eschholtzia Rchb., Escholtzia Dumort., Eschscholtzia Bernh. 
läänemänd  Pinus monticola Douglas ex D.Don  
läänenefroleep  Nephrolepis occidentalis Kunze  
läänepetersell  Petroselinum segetum (L.) W.D.J.Koch Apium segetum (L.) Dumort., Carum segetum (L.) Kuntze, Froriepia nuda K.Koch, Sison segetum L. 
läänepihlakas  Sorbus occidentalis (S.Watson) Greene  
lääneplaatan  Platanus occidentalis L.  
läänepärn (hollandi pärn)  Tilia ×europaea L. Tilia intermedia DC., Tilia ×vulgaris Hayne; Tilia cordata × Tilia platyphyllos; Tilia hollandica hort. 
läänerodo (läänerododendron, lääneasalea)  Rhododendron occidentale (Torr. et A.Gray) A.Gray Azalea occidentalis Torr. et A.Gray 
läänesannikas  Swertia sect. Frasera (Walter) Zuev  --> Frasera Walter 
läänesannikas  Frasera Walter Leucocraspedum Rydb., Swertia sect. Frasera (Walter) Zuev, Tessaranthium Kellogg 
läänetamm  Quercus occidentalis J.Gay  
läänetarn  Carex distans L.  
läänetseltis  Celtis occidentalis L.  
läänetsuuga  Tsuga heterophylla (Raf.) Sarg.  
läänevaarikas  Rubus occidentalis L.  
lääneülane  Anemone occidentalis S.Watson  
lääts  Lens Mill., nom. cons.  
lääts-hiirehernes  Vicia ervilia (L.) Willd.  
läätspuu  Caragana Fabr.  
Lüddemanni ekmea  Aechmea lueddemanniana (K.Koch) Mez  
lüdipuu  Anthodiscus G.Mey.   
lühiastlaline tigekaktus  Sclerocactus brevispinus K.D.Heil et J.M.Porter Sclerocactus wetlandicus var. ilseae Hochstätter 
lühiealine kellukas (lühiealine leinakellukas)   Campanula hofmannii (Pantan.) Greuter et Burdet Symphyandra hofmannii Pantan.  
lühiharjaseline kirsipuu  Prunus subhirtella Miq. Cerasus subhirtella (Miq.) Sok. 
lühihõlmane kortsleht  Alchemilla breviloba H.Lindb.  
lühihõlmane taatjuur (lühihõlmane memmjuur)  Ligusticopsis brachyloba (Franch.) Leute Ligusticum brachylobum Franch., Peucedanum cavaleriei H.Wolff 
lühijuurene haldjatiib (lühijuurene epimeedium)  Epimedium brachyrrhizum Stearn  --> Epimedium leptorrhizum ?  
lühikaelane lauk  Allium brevistylum S.Watson  
lühikarvane kastik  Calamagrostis brachytricha Steud. Stipa brachytricha 
lühikarvane silmarohi (lühinäärmeline silmarohi)  Euphrasia brevipila Burn. et Gremli  
lühikarvane talihali  Gaultheria hispidula (L.) Mühlenb. ex Bigelow Chiogenes hispidula (L.) Torr. et A.Gray 
lühikarvane öölill  Hesperis pycnotricha Borbás et Degen  
lühike leviisia  Lewisia brachycalyx Engelm. ex A.Gray Lewisia brachycarpa S.Watson, Oreobroma brachycalyx (Engelm. ex A.Gray) Howell 
lühike tigekaktus  Sclerocactus brevihamatus (Engelm.) D.R.Hunt Ancistrocactus brevihamatus (Engelm.) Britton et Rose, Ancistrocactus scheeri f. brevihamatus (Engelm.) Krainz, Echinocactus brevihamatus Engelm., Echinocactus scheeri var. brevihamatus (Engelm.) F.A.C.Weber ex K. Schum., Pediocactus brevihamatus (Engelm.) Halda 
lühikeelene võilill  Taraxacum brachyglossum (Dahlst.) Dahlst.  
lühikobarik  Brachybotrys Maxim. ex Oliv.  
lühikobarik  Brachybotrys paridiformis Maxim. ex Oliv.  
lühikupar  Brachythecium Schimp.  
lühikupralised  Brachytheciaceae Schimp.  
lühikuprik  Brachytheciastrum Ignatov et Huttunen  
lühilehik  Arthrophyllum Blume  
lühilehine aaloe  Aloe brevifolia Mill. Aloe brevioribus Mill., orth. var., Aloe depressa Haw., Aloe perfoliata var. depressa Aiton, Aloe postgenita Schult. et Schult.f., Aloe prolifera Haw., Aloe serra DC., Aloe serra Willd. 
lühilehine aspar  Asparagus brachyphyllus Turcz.  
lühilehine kukehari  Sedum brevifolium DC.  
lühilehine niithammas  Didymodon brachyphyllus (Sull.) R.H.Zander Barbula brachyphylla Sull., Barbula byrdii E.B.Bartram, Barbula olivacea (Besch. ex Mitt.) Besch., Didymodon gelidus Cardot, Didymodon reedii H.Rob., Tortula olivacea Besch. ex Mitt.  
lühilehine padibromeelia  Deuterocohnia brevifolia (Griseb.) M.A.Spencer et L.B.Sm. Abromeitiella brevifolia (Griseb.) A.Cast., Abromeitiella chlorantha (Speg.) Mez, Abromeitiella pulvinata Mez, Dyckia grisebachii Baker, Lindmania brevifolia (Griseb.) Hauman, Lindmania chlorantha (Speg.) Hauman, Meziothamnus brevifolius (Griseb.) Harms, Navia brevifolia Griseb., Pitcairnia brevifolia (Griseb.) R.E.Fr., Pitcairnia chlorantha (Speg.) A.Cast., Tillandsia chlorantha Speg. 
lühilehine tääkliilia  Yucca brevifolia Engelm.  
lühiogaline kibuvits  Rosa muriculata Greene  
lühiokkaline jugapuu  Taxus brevifolia Nutt. Taxus baccata brevifolia Koehne 
lühiokkaline kadakas  Juniperus brevifolia (Seub.) Antoine  
lühipööris-enelas  Spiraea ×brachybotrys Lange Spiraea canescens × Spiraea douglasii 
lühiraoline ludviigia  Ludwigia brevipes (Long) Eames Ludwigia brevipes (B.H.Long ex Britton, A.Braun et Small) Eames, Ludwigiantha brevipes Long, Ludwigiantha brevipes B.H.Long ex Britton, A.Braun et Small  
lühirootsuline kitsepõõsas (ümaralehine andurpõõsas)  Cytisophyllum sessilifolium (L.) O.Lang Cytisus sessilifolius L., Lembotropis sessilifolius (L.) Griseb. 
lühiteraline riis  Oryza sativa Japonica Group Oryza sativa L. subsp. japonica Vasco, Oryza sativa Keng Group 
lühitolmukaline rohtlaliilia  Eremurus brachystemon Vved.  
lühivarreline karukõrv  Arctotis breviscapa Thunb.  
lühivarreline vaak  Inula rhizocephala Schrenk  
lühivarrene lauk  Allium brevicaule Boiss. et Balansa Allium paniculatum var. brevicaule (Boiss. et Balansa) Regel 
lühivarrene nelk  Dianthus brevicaulis Fenzl  
lühiviljaline rodo (lühiviljaline rododendron)  Rhododendron brachycarpum D.Don ex G.Don subsp. fauriei (Franch.) D.F.Chamb. Rhododendron brachycarpum D.Don ex G.Don 
lühivillane liivatee  Thymus pseudolanuginosus Ronniger Thymus drucei Ronniger var. pseudolanuginosus, Thymus lanuginosus hort. non Mill., Thymus praecox 'Pseudolanuginosus', Thymus praecox var. pseudolanuginosus (Ronniger) Ronniger et Jalas 
lühivõsundiline aruhein (lühivõsundiline punane aruhein)   Festuca trichophylla (Ducros ex Gaud.) K.Richt. Festuca mucronata Arv.-Touv. et Dupuy, nom. illeg., Festuca rubra subsp. trichophylla Ducros ex Gaudin, Festuca rubra var. trichophylla Ducros, Festuca rubra var. uliginosa Schur, Festuca rubra var. uliginosa (Schur) Beldie, Festuca turfosa Schur, nom. inval., Festuca uliginosa (Schur) Fritsch 
lühiõieline rodo (lühiõieline rododendron)  Rhododendron brachyanthum Franch.  
lühter-piimalill  Euphorbia candelabrum Kotschy  
lühter-puusaba  Dendrochilum cobbianum Rchb.f. Acoridium cobbianum (Rchb.f.) Rolfe, Coelogyne cobbiana (Rchb.f.) M.W.Chase et Schuit., Dendrobium cobbianum Rchb.f., orth. var., Platyclinis cobbiana (Rchb.f.) Hemsl. 
lühteraaloe  Aloe candelabrum Berger  
lühterkaktus  Browningia Britton et Rose   
lühterlill   Brunsvigia Heist.   
lühterpriimula  Primula ×bulleesiana Janson Primula beesiana × Primula bulleyana 
lükaoonia lauk  Allium lycaonicum Siehe ex Hayek  
lüki karutubakas (lüki hunditubakas)  Pilosella lyccensis (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium lyccense (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium florentinum All. subsp. lyccense Nägeli et Peter 
lülikaun  Desmodium Desv., nom. cons. Catenaria Benth., Meibomia Heist. ex Fabr., nom. rej., Nicolsonia DC. 
lüliline piimalill  Euphorbia oncoclada Drake Euphorbia alluaudii subsp. oncoclada (Drake) F.Friedmann et Cremers, Euphorbia leucodendron subsp. oncoclada (Drake) Rauh et Koutnik 
lülirohi  Baculellum L.V.Ozerova et A.C.Timonin 2017  
lülirohi (lüli-ristirohi)  Baculellum articulatum (L.f.) L.V.Ozerova et A.C.Timonin  Cacalia acetosellifolia Jacq. ex Steud., Cacalia articularis Salisb., Cacalia articulata L.f., Cacalia laciniata Jacq., Cacalia runcinata Lam., Curio articulatus (L.f.) P.V.Heath, Kleinia articulata (L.f.) Haw., Senecio articulatus (L.f.) Sch.Bip. 
lünktarn  Carex disticha Huds. Carex intermedia Gooden. 
lünkvõhk  Biarum Schott, nom. cons. Homaid Adans., nom. rej.  
lüoonia  Lyonia Nutt.   --> Chamaedaphne Moench 
lüüdia kukehari  Sedum lydium Boiss.  
lüüdia leetpõõsas  Genista lydia Boiss.  
lüükia kobarhüatsint  Muscari bourgaei Baker  Muscari schliemannii Freyn et Asch. 
lüükia krookus  Crocus lycius (B.Mathew) Rukšāns Crocus cancellatus subsp. lycius B.Mathew 
lüükia lünkvõhk (kaheldav lünkvõhk)  Biarum ditschianum Bogner et P.C.Boyce  
lüükia võrkiiris (lüükia iiris)  Iridodictyum histrioides (G.F.Wilson) Rodion. Iridodictyum histrioides (G.F.Wilson) Nothdurft, Iridodictyum histrioides (Foster) Rodion., Iris histrioides (G.F.Wilson) S.Arn., Iridodictyum hystrioides (Foster) Rodion., Iris histrioides Foster, Iris histrioides Foster ex Hayek, Iris reticulata var. histrioides G.F.Wilson 
lüüme konnatakjas  Echinodorus berteroi (Spreng.) Fassett Alisma berteroanum Balb. ex Schult. et Schult.f., nom. illeg., Alisma berteroi Spreng., Alisma rostratum Nutt., Alisma sprengelii Rich. ex Kunth, nom. illeg., Echinodorus longilineatus Rataj, Echinodorus patagonicus Speg., Echinodorus radicans (Nutt.) Engelm. ex A.Gray, Echinodorus rostratus (Nutt.) Engelm., Sagittaria rostrata (Nutt.) Kuntze 
lüüra-jürilill  Cardamine lyrata Bunge Cardamine argyi H.Lév. 
lüüra-viigipuu  Ficus lyrata Warb.  
lüürasalvei   Salvia lyrata L.  
lüüratamm  Quercus lyrata Walter Quercus bicolor var. lyrata (Walter) Dippel 
Lyalli lehis  Larix lyallii Parl.  
Lyelli kibuvits  Rosa lyellii Lindl.  
Lyelli purututik (Lyelli tutik)  Pulvigera lyellii (Hook. et Taylor) Plášek, Sawicki et Ochyra Orthotrichum lyellii Hook. et Taylor