Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
naabrik  Geitonoplesium A.Cunn. ex R.Br.   
naabrik  Geitonoplesium cymosum (R.Br.) A.Cunn. ex Hook. Calcoa cymosa (R.Br.) F.Muell., nom. inval., Eustrephus angustifolius R.Br., Eustrephus timoriensis Ridl., Geitonoplesium angustifolium (J.Mill. ex Aiton) K.Koch, Geitonoplesium asperum A.Cunn. ex Hook., Geitonoplesium cymosum (R.Br.) A.Cunn. ex R.Br., Geitonoplesium montanum (R.Br.) Hook., Luzuriaga aspericaulis Hallier f., Luzuriaga cymosa R.Br., Luzuriaga laxiflora Hallier f., Luzuriaga montana R.Br., Luzuriaga timorensis (Ridl.) Hallier f., Medeola angustifolia J.Mill. ex Aiton  
naapoli alpikann  Cyclamen hederifolium Aiton Cyclamen aedirhizum Jord., Cyclamen angulare Jord., Cyclamen cyclaminus Bedevian, Cyclamen cyclophyllum Jord., Cyclamen deltoideum Tausch, Cyclamen hederaefolium Sibth. et Sm., Cyclamen insulare Jord., Cyclamen linearifolium DC., Cyclamen poli Chiaje, Cyclamen neapolitanum Ten., Cyclamen romanum Griseb., Cyclamen sabaudum Jord., Cyclamen subhastatum Rchb. 
naapoli krookus  Crocus imperati Ten. Crocus neapolitanus Ten., Crocus incurvus Donn ex Steud. 
naapoli lauk  Allium neapolitanum Cirillo Allium album Santi, Allium candidissimum Cav., Allium cowanii Lindl., Allium inodorum Aiton, Allium lacteum Sm., Allium palaestinum Kollm., Allium sieberianum Schult. et Schult.f., Allium subhirsutum var. glabrum Regel, Allium sulcatum DC., Allium sulcatum Delile, Nothoscordum inodorum (Aiton) G.Nicholson, Nothoscordum inodorum (Aiton) Asch. et Graebn. 
naapoli ploomipuu  Prunus cocomilia Ten. Prunus pseudarmeniaca Held. and Sart. 
naapoli sügislill  Colchicum neapolitanum (Ten.) Ten.  
naaskel-aruhein  Festuca punctoria Sm.  
naaskel-kaksikhambake  Dicranella subulata (Hedw.) Schimp.  
naaskel-lusiksammal (naaskelkulbik)  Liochlaena subulata (A.Evans) Schljakov Jungermannia subulata A.Evans  
naaskel-ogasõrg  Blepharis ciliaris (L.) B.L.Burtt Blepharis edulis auct., Blepharis persica (Burm.f.) Kuntze, Ruellia ciliaris L., Ruellia persica Burm.f. 
naaskel-pleuriidium  Pleuridium subulatum (Hedw.) Rabenh.  
naaskelhein  Plectrachne Henrard  
naaskeljas nelk  Dianthus subulosus Conr. et Fr.  
naaskelkeerik  Tortula subulata Hedw.  
naaskellehine emukuld (naaskellehine käokuld)  Schoenia filifolia (Turcz.) Paul G.Wilson subsp. subulifolia (F.Muell.) Paul G.Wilson Helichrysum subulifolium F.Muell. 
naaskelleht  Subularia L.  
naaskelpõõsas  Acanthophyllum C.A.Mey.   
naastuline kukerpuu  Berberis verruculosa Hemsl. et Wils.  
naastuline mänd  Pinus attenuata Lemmon  
naastune kikkapuu  Euonymus verrucosus Scop. Euonymus verrucosa Scop. 
naat  Aegopodium L.  
naatsareti võrkiiris (naatsareti iiris)  Iridodictyum vartanii (Foster) Rodion.  Iris vartanii Foster 
nabaapelsin  Citrus sinensis Navel-rühm  
nabalauk  Allium umbilicatum Boiss. Allium aitchisonii Regel, Allium scabrellum Boiss. et Buhse 
nabarohi  Umbilicus DC.  
nabaseemnik  Omphalodes Mill.  
nadahein  Puccinellia Parl., nom. cons.  
naelapäine eukalüpt  Eucalyptus gomphocephala DC.  
naerilaadne kurereha  Geranium napuligerum Franch.  
naeris  Brassica rapa subsp. rapa Barbarea derchiensis S.S.Ying, Brassica abaria Dierbach, Brassica campestris subsp. rapa (L.) Hook.f. et Anders., Brassica campestris subsp. rapa (L.) J.D.Hooker, Brassica campestris var. rapa (L.) Hart., Brassica campestris subsp. rapifera (Metzg.) Sinsk., Brassica rapa var. esculenta L., Brassica rapa var. rapa, Brassica rapa Rapifera rühm, Brassica rapa subsp. rapifera Metzg., Brassica rapa convar. rapifera (Metzg.) Alef., Brassica rapifera (Metzg.) Dalla Torre et Sarnth., Brassica rapoeuropea Sinsk., Napus rapa (:) Schimp. et Spenn. var. esculenta Schimp. et Spenn., Sinapis tuberosa Poir. 
naeris-lehtkaalikas (1 kapsa genoom × 2 või enam naeri genoomi)  Brassica ×harmsiana O.E.Schulz   
nagapuu (mesua)  Mesua L. Vidalia Fern.-Vill. 
nagasaki hosta  Hosta tibae F.Maek. Funkia ovata var. ramosa Miq., Hosta chibai Kaneko, nom. nud., Hosta tibai F.Maek. 
nagipuu  Nageia Gaertn.  
nahamimoos  Mimosa tenuiflora (Willd.) Poir. Acacia hostilis Mart., Acacia tenuiflora Willd., Mimosa cabrera H.Karst., Mimosa hostilis (Mart.) Benth., Mimosa limana Rizzini, Mimosa nigra Huber 
nahkhiir-korallpuu  Erythrina vespertilio Benth. Corallodendron vespertilio (Benth.) Kuntze, Erythrina biloba F.Muell. 
nahkhiirelill  Tacca J.R.Forster et G.Forster  
nahkhiirelillelised  Taccaceae Dumort.  
nahkhiirepuu (võipähklipuu)  Caryocar Allamand ex L. Pekea Aubl., Saouari Aubl. 
nahkhiirepuulised  Caryocaraceae Voigt, nom. cons.  
nahkjalehine ibeeris  Iberis amara L. var. corifolia Sims Iberis corifolia Sims 
nahkjalg  Acrostichum L.  
nahkjas akaatsia  Acacia coriacea DC.   
nahkjas armujuur   Atractylodes japonica Koidz. ex Kitam.   
nahkjas jänesekapsas  Oxalis bowiei Lindl.  Oxalis bowieana Lodd., Oxalis purpurata Jacq. var. bowiei (Lindl.) Sonder., Oxalis floribunda hort. 
nahkjas lõhikõis  Asyneuma limonifolium (L.) Janch.  Asyneuma kelleranum Stef., Asyneuma parviflorum Turrill, Asyneuma tenuifolium (A.DC.) Bornm., Phyteuma tenuifolium A.DC., , Podanthum limonifolium (L.) Boiss., Podanthum psarides Heldr. ex Halacsy, Podanthum tenuifolium (A.DC.) Boiss.  
nahkkollane rodo (nahkkollane rododendron)  Rhododendron alutaceum Balf.f. et W.W.Sm.  
nahklehine kibuvits  Rosa coriifolia Fr. Rosa afzeliana subsp. coriifolia (Fr.) R.Keller et Gams, Rosa afzeliana subsp. uriensis (Lagger et Puget) R.Keller et Gams p.p., Rosa caesia auct., Rosa caesia Sm., Rosa dumalis subsp. coriifolia (Fr.) P.Fourn., Rosa kerneri Heinr.Braun, Rosa kosopoljanskii Chrshan., Rosa lazarenkoi Chrshan., Rosa uriensis Lagger et Puget p.p. 
nahklehine rumoora  Rumohra adiantiformis (G.Forst.) Ching  
nahkne hosta  Hosta rupifraga Nakai  
naiselik naistepuna  Hypericum hypericoides (L.) Crantz Ascyrum hypericoides L. 
naissaare hunditubakas  Hieracium gynaeconesaeum Üksip  
naiste-kivimünt  Calamintha nepeta (L.) Savi Acinos transsilvanica Schur, Calamintha acinifolia Sennen, Calamintha alboi Sennen, Calamintha athonica Rchb., Calamintha barolesii Sennen, Calamintha bonanovae Sennen, Calamintha bonanovae Sennen et Pau, Calamintha brevisepala Sennen, Calamintha caballeroi Sennen et Pau, Calamintha cacuminiglabra Sennen, Calamintha cantabrica Sennen et Elias, Calamintha dilatata Schrad., Calamintha dufourii Sennen, Calamintha enriquei Sennen et Pau, Calamintha eriocaulis Sennen, Calamintha ferreri Sennen, Calamintha guillesii Sennen, Calamintha josephi Sennen, Calamintha largiflora Klokov, Calamintha litardierei Sennen, Calamintha longiracemosa Sennen, Calamintha mollis Jord. ex Lamotte, Calamintha nepetoides Jord., Calamintha obliqua Host, Calamintha parviflora Lam., nom. illeg., Calamintha peniciliata Sennen, Calamintha rotundifolia Host, Calamintha sennenii Cadevall, Calamintha suavis Sennen, Calamintha thessala Hausskn., Calamintha transsilvanica (Jáv.) Soó, Calamintha trichotoma Moench, Calamintha vulgaris Clairv., Clinopodium nepeta (L.) Kuntze, Faucibarba parviflora Dulac, nom. illeg., Melissa aetheos Benth., Melissa nepeta L., Melissa obtusifolia Pers., Melissa parviflora Salisb., nom. illeg., Micromeria byzantina Walp., Micromeria canescens Walp., nom. illeg., Satureja mollis (Jord. ex Lamotte) E.Perrier, Satureja nepeta (L.) Scheele, Satureja nepetoides (Jord.) Fritsch, Thymus athonicus Bernh. ex Rchb., Thymus minor Trevir., Thymus nepeta (L.) Sm. 
naistenõges  Nepeta L.  
naistepuna  Hypericum L.  
naistepunalehine enelas  Spiraea hypericifolia L.  
naistepunalised  Hypericaceae Juss., nom. cons. Calophyllaceae J.Agardh, Cambogiaceae Horan., Clusiaceae Lindl., nom. cons., Garciniaceae Bartl., Guttiferae Juss., nom. cons., nom. alt. 
naistesõnajalalised (kiviürdilised)  Woodsiaceae (Diels) Herter Athyriaceae Alston p.p. 
naistesõnajalg  Athyrium Roth Anisocampium C.Presl, Kuniwatsukia Pic.Serm., Pseudocystopteris Ching, Neoathyrium Ching et Z.R.Wang, ×Cornoathyrium Nakaike, Cornopteris Nakai 
Nakahara rodo (Nakahara rododendron, Nakahara asalea)  Rhododendron nakaharae Hayata  
Nakai hosta  Hosta nakaiana F.Maek.  
Nakai kivijugapuu  Podocarpus nakaii Hayata  Podocarpus macrophyllus var. nakaii (Hayata) H.L.Li et H.Keng 
Nakamura paju  Salix nakamurana Koidz. Salix aquilonia Kimura, Salix cyclophylla Seemen, nom. illeg., Salix ketoiensis Kimura, Salix neoreticulata Nakai, Salix rashuwensis Kimura, Salix yezoalpina Koidz.  
nakrapuu (anakard)  Anacardium L.  
namakva tseraaria  Ceraria namaquensis (Sond.) Pearson et Stephens  
namiibia tseraaria  Ceraria gariepina Pearson et Stephens  
Nance'i sirel  Syringa ×nanceiana McKelvey Syringa sweginzowii × Syringa henryi 
nandiina  Nandina domestica Thunb.  
nanofüüton  Nanophyton erinaceum (Pall.) Bunge  
napa  Napaea L.  
napa  Napaea dioica L.  
napiõieline kaljunelk  Petrorhagia prolifera (L.) P.W.Ball et Heywood Dianthus prolifer L., Tunica prolifera (L.) Scop. 
napooleonipuu  Napoleonaea P.Beauv.  
narbik  Bruckenthalia Rchb.  
narbik  Bruckenthalia spiculifolia (Salisb.) Rchb.  
narbonni lina  Linum narbonense L.  
narbonni linnupiim  Ornithogalum narbonense L. Eremurus iranicus Parsa, Ornithogalum brachystachys K.Koch, Ornithogalum brachystylum Zahar., Ornithogalum pyramidale auct. mult. non L., Ornithogalum pyramidale subsp. narbonense (L.) Asch. et Graebn., incl. Ornithogalum arcuatum Velen. non Steven 
nard  Nardostachys DC.  
narkokõrkjas  Scirpus atrovirens Willd.  
narmas-põisrohi  Silene ovata Pursh Cucubalus polypetalus Walter, Silene baldwinii Nutt., Silene fimbriata Baldwin ex Elliott, Silene polypetala (Walter) Fernald et B.G.Schub. 
narmas-rusujuur  Lithospermum incisum Lehm. Batschia linearifolia (Goldie) Small, Lithospermum angustifolium Michx., Lithospermum linearifolium Goldie, Lithospermum mandanense Spreng. 
narmashuul  Collinsonia L.  
narmashuul  Collinsonia canadensis L.  
narmasjas tobiväät  Aristolochia fimbriata Cham.  
narmasjumikas  Centaurea phrygia L. Centaurea austriaca Willd. 
narmaskarikas  Crossocalyx Meyl.  Anastrophyllum subg. Crossocalyx (Meyl.) R.M.Schust., Sphenolobus subg. Crossocalyx (Meyl.) Grolle  
narmaskell  Shortia Torr. et A.Gray, nom. cons.  Shortia Raf., nom. rej.; Schizocodon Siebold et Zucc. 
narmaslauk  Allium lacerum Freyn Allium araxanum Fomin ex Grossh., Allium fimbriatum Schischk., Allium laceratum Freyn 
narmaslehine turbasammal  Sphagnum fimbriatum Wils.  
narmastanukas (ripstanukas)   Encalypta ciliata Hedw.  
narmastarn   Carex crinita Lam. Carex leonura Wahlenb., Carex porteri Olney, Diemisa crinita (Lam.) Raf., Neskiza crinita (Lam.) Raf. 
narmikas  Marshallia Schreb., nom. cons.  
narmikulaadsed [selts]  Ptilidiales Schljakov   
narrikeel  Rossioglossum (Schltr.) Garay et G.C.Kenn.  
narriuba  Rhynchosia Lour., nom. cons. Dolicholus Medik., nom. rej.; Cylista Aiton, nom. rej.  
narriõis  Sparaxis Ker Gawl.  
nartsiss  Narcissus L. Ajax Salisb., Corbularia Salisb. ex Herb., Hermione Salisb. ex Haw., Jonquilla Haw. 
nartsissiõieline koibikliilia (nartsissiõieline ämblikliilia)  Ismene narcissiflora (Jacq.) M.Roem. Hymenocallis calathina (Herb.) G.Nicholson, Hymenocallis narcissiflora (Jacq.) J.F.Macbr., Ismene calathiformis (F.Delaroche) M.Roem., Ismene calathina Herb., Ismene tagliabuei M.Roem., Pancratium calathiforme F.Delaroche, Pancratium calathinum Ker Gawl., nom. illeg., Pancratium narcissiflorum Jacq., Siphotoma calathina (Herb.) Raf. 
nartsissiõieline lauk  Allium narcissiflorum Vill. Allium grandiflorum Lam., Allium pedemontanum Willd. 
narõni juuno (narõni iiris)  Juno narynensis (O.Fedtsch.) Vved.  Iris narynensis O.Fedtsch. 
natali begoonia  Begonia dregei Otto et A.Dietr.  Begonia elatior hort. ex Steudel, Begonia natalensis Hook., Begonia parvifolia Graham non Schott or Klotzsch, Begonia rubicunda Klotzsch, Begonia reniformis hort. ex Klotzsch 
natali koolupõõsas  Carissa macrocarpa (Eckl.) A.DC. Arduina macrocarpa Ecklon, Arduina grandiflora E.Meyer, Carissa grandiflora (E.Meyer) A.DC. 
natali käohõbe  Plecostachys serpyllifolia (Berg.) Hilliard et B.L.Burtt  Gnaphalium serpyllifolium Remy  
natali magushein  Melinis repens (Willd.) Zizka Erianthus repens (Willd.) P.Beauv., Melinis argentea Mez, Melinis brachyrhynchus Mez, Melinis congesta Mez, Melinis nitens Mez, Melinis paupera Mez, Melinis rosea (Nees) Hack., Melinis ruficoma (Steud.) Chiov., Melinis stolzii Mez, Melinis ugandensis Mez, Monachyron roseum (Nees) Parl., Monachyron tonsum (Nees) Parl., Panicum braunii Steud., Panicum roseum (Nees) Steud., nom. illeg., Panicum sphacelatum (Benth.) Steud., nom. illeg., Panicum tonsum (Nees) Steud., Rhynchelytrum dregeanum Nees, Rhynchelytrum gossweileri Stapf et C.E.Hubb., Rhynchelytrum repens (Willd.) C.E.Hubb., Rhynchelytrum roseum (Nees) Stapf et C.E.Hubb. ex Bews, Rhynchelytrum roseum (Nees) Stapf et C.E. Hubb., Rhynchelytrum ruficomum Hochst. ex Steud., Rhynchelytrum stolzii (Mez) Stapf et C.E.Hubb., Rhynchelytrum tonsum (Nees) Lanza et Mattei, Saccharum repens Willd., Saccharum sphacelatum (Benth.) Walp., Tricholaena atropurpurea Voss, nom. inval., Tricholaena dregeana (Nees) T.Durand et Schinz, Tricholaena fragilis A.Braun, Tricholaena repens (Willd.) C.L.Hitchc., Tricholaena rosea Nees, Tricholaena ruficoma (Steud.) Hack., Tricholaena sphacelata Benth., Tricholaena tonsa Nees, Tricholaena violacea Voss, nom. inval. 
natali viigipuu  Ficus natalensis Hochst. Ficus columbarum Hochst. ex Krauss, Ficus durbanii Warb., Ficus mammosa Lebrun, Ficus scutata Lebrun, Ficus subacuminata (De Wild.) Lebrun, Ficus variabilis De Wild., nom. illeg., Ficus volkensii Warb.  
Natalia ramonda  Ramonda nathaliae Pančić et Petr.  
nauklea  Nauclea L.   
neegri-hiidhirss (neegrihirss)  Pennisetum glaucum (L.) R.Br. Alopecurus typhoides Burm.f., Holcus spicatus L., Panicum americanum L., Panicum coeruleum Mill., Panicum glaucum L. var. γ, Panicum spicatum (L.) Roxb., Pennisetum americanum (L.) Leeke subsp. americanum, Pennisetum americanum (L.) K.Schum., nom. inval., Pennisetum megastachyum Steud., Pennisetum spicatum (L.) Roem. et Schult., Pennisetum typhoides auct. non (Burm.) Stapf et C.E.Hubbard, Pennisetum typhoideum Rich. ex Pers., Setaria glauca (L.) P.Beauv.; incl. Pennisetum glaucum Globosum-rühm, Leonis-rühm, Nigritarum-rühm, Typhoides-rühm 
neegri-uimapuu  Voacanga thouarsii Roem. et Schult.  
neeme tulivõhk  Arisaema peninsulae Nakai Arisaema angustatum var. peninsulae (Nakai) Nakai, Arisaema angustatum var. peninsulae (Nakai) Nakai ex Miyabe et Kudo, Arisaema japonicum sensu Kuzen. 
neemipuu  Azadirachta A.Juss.  
neerjas adiantum  Adiantum reniforme L.  
neerjas kassia  Cassia renigera Wall. ex Benth. Cassia renigera hort. 
neerjas varbkivirik  Micranthes nelsoniana (D.Don) Small var. reniformis (Ohwi) S.Akiyama et H.Ohba  Saxifraga nelsoniana subsp. reniformis (Ohwi) Hultén, Saxifraga punctata subsp. reniformis (Ohwi) H.Hara, Saxifraga reniformis Ohwi 
neerukäpp  Renanthera Lour.  
Neesi kottsammal  Calypogeia neesiana (Mass. et Carest.) K.Müll.  
Neesi pellia  Pellia neesiana (Gott.) Limpr.  
neesia  Neesia Blume, nom. cons. Neesia Spreng., nom. rej.  
nefroleebilised  Nephrolepidaceae Pic.Serm.  
nefroleep  Nephrolepis Schott Lepidoneuron Fée, Leptopleuria C.Presl, Lindsayoides Nakai 
neitsi-pruudisõlg  Zinnia ×marylandica D.M.Spooner et al. Zinnia elegans × Zinnia angustifolia; Zinnia ×marylandica D.M.Spooner, Stimart et T.H.Boyle 
neitsi-ringlill  Anacyclus pyrethrum (L.) Link Anacyclus pyrethrum (L.) Link var. depressus (Ball) Maire 
neitsikummel (püreeter)  Pyrethrum Zinn  --> Tanacetum L.; Tanacetum sect. Pyrethrum (Zinn) Rchb.f. + Tanacetum sect. Cinerariifolia (Heywood) Alavi 
neitsikummel (püreeter)  Tanacetum sect. Pyrethrum (Zinn) Rchb.f. + Tanacetum sect. Cinerariifolia (Heywood) Alavi Pyrethrum Zinn 
neitsikäpp  Lycaste Lindl.  
neitsilik ebajasmiin  Philadelphus ×virginalis Rehder Philadelphus virginalis Rehder 
neitsilik tulivõhk  Arisaema candidissimum W.W.Sm.   
neitsirohi (parteenium)  Parthenium L. Villanova Ortega 
neitsisaarte koldpuu  Zanthoxylum thomasianum (Krug et Urb.) Krug et Urb. ex P.Wilson Fagara thomasianum Krug et Urb. 
neitsitulp  Tulipa polychroma Stapf Tulipa biflora var. grandiflora Grossh., Tulipa biflora 'Polychroma', Tulipa humilis Grossh. non Herb., Tulipa patens Grossh. non C.Agardh 
neiujalg  Diplazium Sw. Allantodia R.Br., Anisogonium C.Presl, Brachysorus C.Presl, Digrammaria C.Presl, Callipteris Bory, Hypochlamys Fée, Lotzea Klotzsch et H.Karst., Microstegia C.Presl, Ochlogramma C.Presl, Monomelangium Hayata, Oxygonium C.Presl, Pteriglyphis Fée 
neiusilm  Coreopsis L.  
neiuvaip  Epipactis Zinn, nom. cons.  
nektariinaprikoosipuu, vili: nektariinaprikoos (nektariin × aprikoos)  Prunus Nectarcot-rühm Prunus hybrida hort. Nectarcot-rühm 
nektariinipuu, vili: nektariin  Prunus persica var. nucipersica (Borckh.) C.K.Schneid. Prunus persica var. nucipersica (L.) C.K.Schneid., Prunus persica var. nucipersica (Suckow) C.K.Schneid., Prunus persica subsp. nucipersica (Borckh.) Dippel, Prunus persica var. nectarina (W.T.Aiton) Maxim. 
nektariinploomipuu, vili: nektariinploom (nektariin × ploom)  Prunus Nectaplum-rühm Prunus hybrida hort. Nectaplum-rühm; incl. 'Spice Zee' 
nelgilehine kommeliin  Commelina dianthifolia Delile  
nelgilised  Caryophyllaceae Juss., nom. cons.  Alsinaceae Bartl., nom. cons., Dianthaceae Vest, Herniariaceae Martinov, Illecebraceae R.Br., nom. cons., Paronychiaceae Juss., Scleranthaceae Bercht. et J.Presl, Silenaceae Bartl., Spergulaceae Bartl., Stellariaceae Bercht. et J.Presl, Telephiaceae Martinov 
nelgilised [nelgiliste alamsugukond]  Caryophyllaceae subfam. Caryophylloideae Arn.  
nelgilised [nelgiliste alamsugukond]  Caryophylloideae Arn. [subfamilia]  
nelgilõhnaline krookus  Crocus tournefortii Gay Crocus pholegandrius Orph., Crocus orphanidis Hook.f.  
nelgipuu  Syzygium R.Br. ex Gaertn., nom. cons. Caryophyllus L., Jambosa Adans., Pseudoeugenia Scort. 
nelgitaolised [ülemselts]  Caryophyllanae [superordo]  
nelihõlmik  Tetrameles R.Br.  
nelihõlmik  Tetrameles nudiflora R.Br. Tetrameles grahamiana (Nimmo) Wight, Tetrameles rufinervis Miq. 
nelihõlmikulised  Tetramelaceae Airy Shaw  
nelipuu  Tetradium Lour.  
neljakandiline piimalill  Euphorbia leuconeura Boiss.  
neljalehine kuuskhein  Hippuris tetraphylla L.f.  
neljalehine makadaamia  Macadamia tetraphylla L.Johns.  
neljalehine marsiilea  Marsilea quadrifolia L.  
neljalehine rauvolfia  Rauvolfia tetraphylla L.  
neljalehine tulp  Tulipa tetraphylla Regel  
neljaokkaline mänd  Pinus quadrifolia Parl. ex Sudw. Pinus juarezensis Lanner  
neljarealine oder  Hordeum vulgare L. subsp. tetrastichum (Stokes) Körn. Hordeum tetrastichum Stokes, Hordeum vulgare L. subsp. tetrastichum (Stokes) Čelak., Hordeum vulgare L. var. tetrastichon Celak., nom. inadmiss.  
neljaseemnene hiirehernes  Vicia tetrasperma (L.) Schreb.  
neljatahuline saar (sinine saar)  Fraxinus quadrangulata Michx.  
neljatiivaline haleesia  Halesia tetraptera J.Ellis  
neljatiivaline keepuu  Sophora tetraptera J.Mill.  
neljatine kalotamnus  Calothamnus quadrifidus R.Br.  
neljatine liivkann  Arenaria tetraquetra L.  
neljatine peperoomia  Peperomia tetraphylla (G.Forst.) Hook. et Arn. Peperomia boliviensis C.DC., Peperomia cartagoana Trel., Peperomia diehliana Trel., Peperomia reflexa (L.f.) A.Dietr., nom. illeg., Peperomia reflexifolia Trel., Piper pusillum Blume, Piper reflexum L.f., Piper tetraphyllum G.Forst., Troxirum reflexum (L.f.) Raf. 
neljatine turdleht  Crassula tetragona L.  
neljatine vaher  Acer stachyophyllum Hiern Acer tetramerum Pax 
neljatolmukaline tamarisk  Tamarix tetrandra Pall. ex M.B. emend. Willd.  
nelk  Dianthus L.  
nelk-kibuvits  Rosa caryophyllacea Besser  
nelkaira  Aira caryophyllea L. Avena caryophyllea (L.) Weber 
nelkjas siilirohi  Acantholimon caryophyllaceum Boiss.  
nelkkaneelipuu  Dicypellium caryophyllatum Nees et Mart.  
Nelsoni kuukaktus  Selenicereus nelsonii (Weingt.) Britt. et Rose  
Nelsoni mänd  Pinus nelsonii G.R.Shaw  
Nenjukovi hunditubakas  Hieracium nenukovii Üksip  
neolitsea  Neolitsea (Benth. et Hook.f.) Merr., nom. cons.  Bryantea Raf., nom. rej.  
neoregeelia  Neoregelia L.B.Sm.  
nepaali ebagerbera  Leibnitzia nepalensis (Kunze) Kitam.  
nepaali ebamagun  Meconopsis napaulensis DC.  
nepaali hõbeleht  Anaphalis nubigena DC.  
nepaali jasmiin  Jasminum nepalense Spr.  
nepaali kadakas  Juniperus recurva Buch.-Ham. ex D.Don  
nepaali karuputk  Heracleum lallii C.Norman Tetrataenium lallii ( C.Norman ) Cauwet et al. 
nepaali kolmispõõsas  Edgeworthia gardneri (Wall.) Meisn. Daphne gardneri Wall., Edgeworthia albiflora Nakai 
nepaali kurereha  Geranium nepalense Sweet  
nepaali lauk  Allium wallichii Kunth Allium bulleyanum Diels, Allium feddei H.Lev., Allium liangshanense Z.Y.Zhu, Allium polyastrum Diels, Allium praelatitium H.Lev., Allium tchongchanense H.Lev., Allium wallichianum Steud., Allium wallichianum hort. 
nepaali lepp  Alnus nepalensis D.Don  
nepaali liilia  Lilium nepalense D.Don  
nepaali luuderohi  Hedera nepalensis K.Koch  
nepaali maran  Potentilla nepalensis Hook.  
nepaali memmjuur  Ligusticum striatum DC. Cortia striata (DC.) Leute, Ligusticum wallichii Franch., nom. illeg. superfl., Oreocome striata (DC.) Pimenov et Kljuykov, Selinum striatum (DC.) C.B.Clarke, Selinum striatum (DC.) Benth. ex C.B.Clarke, Selinum striatum (DC.) Benth. et J.D.Hooker 
nepaali virvekäpp  Pleione hookeriana (Lindl.) B.S.Williams  
nepaali ängelhein  Thalictrum reniforme Wall. Thalictrum menthosma Stocks ex Lecoy, Thalictrum neurocarpum Royle 
neptunirohi  Posidonia K.D.Koenig, nom. cons.  Alga Boehm., nom. rej. 
neptuunia  Neptunia Lour.  Hemidesma Raf. 
nestik  Cinna L.  
Neustrujeva tulp  Tulipa neustruevae Pobed. Tulipa paradasystemon Vved. 
nevaada kalingurlill   Downingia laeta (Greene) Greene   
nevaada käokannus  Linaria aeruginea (Gouan) Cav. Linaria aeruginea (Gouan) Cav. var. nevadensis (Boiss.) Valdes 
nevaada leesikas  Arctostaphylos nevadensis A.Gray  
nevaada leviisia  Lewisia nevadensis (A.Gray) Robins.  
nevaada pärdiklill  Mimulus primuloides Benth. Mimulus nevadensis Gandog., Mimulus pilosellus Greene 
nevaada tigekaktus  Sclerocactus nyensis Hochstätter Pediocactus nyensis (Hochstätter) Halda 
Nevi kukehari  Sedum nevii A.Gray  
Nevilli peittõlvik  Cryptocoryne nevillii Trim. ex Hook.f.  
Neviuse lauk  Allium nevii S.Watson Allium douglasii var. nevii (S.Watson) Ownbey et Mingrone  
Nevski lauk  Allium nevskianum Vved. Allium alexeianum var. hissaricum Lipsky 
Newberry peekerlill  Penstemon newberryi A.Gray  
niando  Alchornea Sw. Hermesia Humb. et Bonpl. ex Willd. 
nibukaktus  Mammilloydia Buxb.  
nibulehine pisipalm  Dypsis gronophyllum Rakotoarin. et J.Dransf. 2010  
Nicholi eukalüpt  Eucalyptus nicholii Maiden et Blakeley  
Niederederi kuldvits  Solidago ×niederederi Khek Solidago canadensis × Solidago virgaurea  
nigeeria dantapuu  Nesogordonia papaverifera (A.Chev.) R.Capuron  
niidu-asparhernes  Tetragonolobus maritimus (L.) Roth Tetragonolobus siliquosus (L.) Roth, Lotus siliquosus L., Lotus maritimus L. 
niidu-kuremõõk  Gladiolus imbricatus L. Gladiolus communis Ruthe non L., Gladiolus galiciensis Besser, Gladiolus neglectus Schult., Gladiolus rossicus Pers., Gladiolus tenuis M.Bieb.; incl. Gladiolus apterus Klokov,  
niiduehmik  Thuidium philibertii Limpr.  
niidukäharik  Rhytidiadelphus squarrosus (Hedw.) Warnst.  
niidupriimula  Primula laurentiana Fernald Primula mistassinica Michx. var. macropoda (Fernald) Boivin, Primula farinosa var. macropoda Fernald  
niidutarn  Carex lepidocarpa Tausch Carex flava L. subsp. lepidocarpa (Tausch) Nyman, Carex flava L. var. lepidocarpa (Tausch) Godr. 
niiluse vahhellia (niiluse akaatsia; Heino Kiik: araabia akaatsia)  Vachellia nilotica (L.) P.J.H.Hurter et Mabb. Acacia adansonii Guill. et Perr., Acacia adstringens (Schum. et Thonn.) Berhaut, Acacia arabica (Lam.) Willd., Acacia benthamiana Rochebr., Acacia benthamii Rochebr., Acacia nilotica (L.) Willd. ex Delile, Acacia scorpioides (L.) W.Wight, Acacia subalata Vatke, Acacia vera Willd., Mimosa adstringens Schum. et Thonn., Mimosa arabica Lam., Mimosa nilotica L., Mimosa scorpioides L. 
niit-kõrveköömen  Cnidium dubium (Schkuhr) Thell. Cnidium venosum (Hoffm.) W.D.J.Koch ex DC., Seseli dubium Schkuhr -- Aethusa venosa (Hoffm.) Jess., Cnidium dubium (Schkuhr) Schmeil et Fitschen, Cnidium sylvestre Grande, Cnidium venosum (Hoffm.) W.D.J.Koch, Cnidium venosum (Hoffm.) W.D.J.Koch ex DC., Kadenia dubia (Schkuhr) Lavrova et V.N.Tikhom., Selinum dubium (Schkuhr) Leute, Seseli dubium Schkuhr, Seseli venosum Hoffm. 
niithammas  Didymodon Hedw.   
niitjas aruhein (ahtalehine aruhein)  Festuca filiformis Pourr. Festuca capillata Lam., Festuca tenuifolia Sibth. 
niitjas helmekaktus  Rhipsalis baccifera (J.Mill.) Stearn Rhipsalis cassutha Gaertn. 
niitjas hunditubakas  Hieracium filifolium Üksip  
niitjas karuohakas  Carduus tenuiflorus Curtis  
niitjas kirbutatar  Persicaria filiformis (Thunb.) Nakai  Antenoron filiforme (Thunb.) Roberty et Vautier, Polygonum filiforme Thunb. 
niitjas koerakeel (niitjas penikeel)  Stuckenia filiformis (Pers.) Börner Coleogeton filiformis (Pers.) Les et R.R.Haynes, Potamogeton applanatus Y.D.Chen, Potamogeton aulacophyllus K.Schum., Potamogeton austrosibiricus Kashina, Potamogeton fasciculatus Wolfg., Potamogeton filiformis Pers., Potamogeton interior Rydb., Potamogeton juncifolius A.Kern. ex C.Fritsch, Potamogeton magellanicus (Hagstr.) Dusén, Potamogeton marinus auct. non L., Potamogeton pectinatus subsp. filiformis (Pers.) Hook.f., Potamogeton punensis A.Galán, Potamogeton rostratus Hagstr., Potamogeton setaceus Schumach., nom. illeg., Potamogeton strictus Phil., Spirillus filiformis (Pers.) Nieuwl., Stuckenia austrosibirica (Kashina) Tzvelev, Stuckenia interior (Rydb.) Holub, Stuckenia punensis (A.Galán) A.Galán 
niitjas kortsleht  Alchemilla filicaulis Buser  
niitjas mailane  Veronica filiformis Smith  
niitjas sarvhein  Parapholis filiformis (Roth) C.E.Hubb. Lepiurus filiformis (Roth) Dumort., Lepturus compressus (J.Presl) Steud., Lepturus filiformis (Roth) Trin., Ophiuros compressus C.Presl, Ophiuros erectus (Savi) Gray, Ophiuros filiformis (Roth) Roem. et Schult., Ophiuros gracilis J.Gay, Pholiurus filiformis (Roth) Schinz et Thell., Pholiurus incurvus subsp. filiformis (Roth) A.Camus, Pholiurus incurvus var. filiformis (Roth) Täckh., Pholiurus incurvus var. gracilis (Gay ex Schult.) A.Camus, Pholiurus incurvus var. subcurvatus (Lange) A.Camus, Rottboellia arabica Willd. ex Steud., nom. inval., Rottboellia compressa Guss. ex Steud., nom. inval., Rottboellia erecta Savi, Rottboellia filiformis Roth, Rottboellia gracilis Mill. ex Steud., nom. inval., Rottboellia subulata Salzm. ex Ball, nom. inval., Stenotaphrum compressum Druce, nom. illeg. 
niitjas tarn  Carex lasiocarpa Ehrh. Carex filiformis Gooden. 
niitjas tiibsammal  Pterigynandrum filiforme Hedw.  
niitlauk  Allium tenuissimum L. Allium pseudotenuissimum Skvortsov 
niitlehine aspar  Asparagus tenuisissimus hort.  
niitlehine näsaseemnik  Thelesperma filifolium (Hook.) A.Gray Coreopsis filifolia Hook., Cosmidium filifolium (Hook.) Nutt., Thelesperma intermedium Rydb.  
niitleht  Prangos Lindl.  
niitluga  Juncus filiformis L.  
niitpea  Comanthosphace S.Moore  
niitputk  Cachrys L.   
niitsammal  Cephalozia (Dumort.) Dumort.  Jungermannia sect. Cephalozia Dumort.  
nikandra  Nicandra Adans., nom. cons.  
nikaraagua peegelpuu  Calycophyllum candidissimum (Vahl) DC. Macrocnemum candidissimum Vahl  
nikaupalm  Rhopalostylis H.Wendl. et Drude  Eora O.F.Cook 
nikko kikkapuu  Euonymus hamiltonianus Wall. var. nikoensis (Nakai) Blakelock Euonymus nikoensis Nakai, Euonymus sieboldianus var. nikoensis (Nakai) Ohwi 
nikko nulg (lühiokkaline nulg)  Abies homolepis Siebold et Zucc. Abies brachyphylla Maxim., Abies finhonnoskiana R.Neumann ex Parl., Abies harryana W.R.McNab, Abies tschonoskiana Regel, Picea brachyphylla (Maxim.) Gordon, Picea firma Mast., nom. illeg., Picea homolepis (Siebold et Zucc.) Carrière, Picea homolepis (Siebold et Zucc.) Gord., Picea pinnosa Mast., Picea tschonofskiana (Regel) Mast., Pinus brachyphylla (Maxim.) Parl., Pinus finhonnoskiana Parl., nom. inval., Pinus harryana (W.R.McNab) W.R.McNab, Pinus homolepis (Siebold et Zucc.) Antoine, Pinus tschonoskiana Parl., nom. inval. 
nikko vaher  Acer maximowiczianum Miq. Acer nikoense (Miq.) Maxim. 
nikko ülane  Anemone nikoensis Maxim. Anemonoides nikoensis (Maxim.) Holub 
nikli-õislehik  Phyllanthus balgooyi Petra Hoffm. et A.J.M.Baker   
nikobari bentinkiapalm  Bentinckia nicobarica (Kurz) Becc. Orania nicobarica Kurz  
nikobari kruvipuu  Pandanus leram Jones ex Fontana 1792 Pandanus indicus (Gaudich.) Warb., Pandanus leram Kurz 1867, nom. illeg. Pandanus leram Voigt 1845, Pandanus mellori Boden-Kloss, Roussinia indica Gaudich. 
Nikolai juuno (Nikolai iiris)  Juno nicolai (Ved.) Vved.  Iris nicolai Vved., Iris rosenbachiana var. violacea Regel 
Nikolai paradiisilinnulill (Nikolai strelitsia)  Strelitzia nicolai Regel et Körn. Strelitzia alba subsp. nicolai (Regel et Körn.) Maire et Weiller, Strelitzia nicolai Regel et K.Koch, Strelitzia quensonii Lem.  
nilgiri liilia  Lilium wallichianum var. neilgherriense (Wight) Hara Lilium neilgherriense Wight 
ningpo deutsia  Deutzia ningpoensis Rehder  
Niobe kivirik  Saxifraga ×pulvilacina J.Bürgel et O.Maixner Saxifraga lilacina × Saxifraga pulvinaria 
nipapalm  Nypa fruticans Wurmb Nipa fruticans 
nipponi aster  Aster savatieri Makino Gymnaster savatieri 
nipponi dioskoor  Dioscorea nipponica Makino Dioscorea acerifolia Uline ex Prain et Burkill, Dioscorea giraldii R.Knuth 
nipponi enelas  Spiraea nipponica Maxim.  
nipponi kirsipuu  Prunus nipponica Matsum.  
nipponi naistesõnajalg  Athyrium niponicum (Mett.) Hance  
nipponi rodo (nipponi rododendron, nipponi asalea)  Rhododendron nipponicum Matsum. Azalea nipponica (Matsum.) H.F.Copel. 
nipponi tarn  Carex hachijoensis  
nipponi ängelhein  Thalictrum rochebrunianum Franch. et Savat.  
nirulill  Cyanthillium Blume Senecioides Britton et P.Wilson, Triplotaxis Hutch. 
niruri-õislehik  Phyllanthus niruri L. Diasperus niruri (L.) Kuntze, Niruris annua Raf., Nymphanthus niruri (L.) Lour. -- Niruris indica Raf., Phyllanthus carolinianus Blanco, Phyllanthus ellipticus Buckley, nom. illeg., Phyllanthus filiformis Pav. ex Baill., Phyllanthus humilis Salisb., Phyllanthus kirganelia Blanco, Phyllanthus moeroris Oken, Urinaria erecta Medik. + Phyllanthus niruri subsp. lathyroides (Kunth) G.L.Webster [Diasperus chlorophaeus (Baill.) Kuntze, Diasperus lathyroides (Kunth) Kuntze, Diasperus microphyllus (Mart.) Kuntze, Diasperus rosellus (Müll.Arg.) Kuntze, Phyllanthus chlorophaeus Baill., Phyllanthus lathyroides Kunth, Phyllanthus microphyllus Mart., nom. illeg., Phyllanthus mimosoides Lodd., nom. illeg., Phyllanthus parvifolius Steud., Phyllanthus purpurascens Kunth, Phyllanthus rosellus (Müll.Arg.) Müll.Arg., Phyllanthus williamsii Standl.] 
nisa-maavits  Solanum mammosum L. Solanum corniculatum E.André, Solanum cornigerum E.André, Solanum globiferum Dunal, Solanum mammosissimum Ram., Solanum platanifolium Hook., Solanum villosissimum Zucc.  
nisaeerika  Erica mammosa L.  
nisakaktus  Coryphantha (Engelm.) Lemaire  
nisu  Triticum L. Frumentum E.H.L.Krause, Spelta Wolf 
nisuhein  Thinopyrum Á.Löve  Lophopyrum Á.Löve, Trichopyrum Á.Löve, Agropyrum sect. Juncea H.Prat, Elytrigia sect. Holopyron ser. Junceae Nevski 
nisutulp  Tulipa scardica Bornm.   
nizza kukehari  Sedum sediforme (Jacq.) Pau Sedum nicaeense All. 
nizza märtsikelluke  Leucojum nicaeense Ardoino  Leucojum hiemale auct. non DC. 
njuuri tuhkpuu  Cotoneaster 'Newryensis' Cotoneaster newryensis hort. 
nokisrood  Eurhynchiastrum Ignatov et Huttunen  
nokissamblalised  Mesoptychiaceae Inoue et Steere   
nokissammal  Mesoptychia (Lindb.) A.Evans  Jungermannia sect. Mesoptychia Lindb.  
nokjalehine saar (mägisaar)  Fraxinus chinensis Roxb. var. rhynchophylla (Hance) Hemsl. Fraxinus rhynchophylla Hance 
nokjas eukalüpt   Eucalyptus camaldulensis Dehnh. Eucalyptus rostrata 
nokjas kilbirohi  Alyssum rostratum Stev.  
nokjas käoking  Aconitum nasutum Fisch.  
nokjas maavits  Solanum rostratum Dunal Androcera lobata Nutt., Androcera rostrata (Dunal) Rydb., Ceranthera heterandra (Pursh) Raf., Nycterium flavum Lindl., Nycterium heterandrum (Pursh) Heynh., Nycterium lobatum (Nutt.) Sweet, Nycterium luteum Steud., Nycterium rostratum (Dunal) Link, Solanum bejarense Moric. ex Dunal, Solanum chrysacanthum Dunal, nom. nud., Solanum cornutum auct. non Lam., Solanum cornutum Hort. Monsp. ex Dunal, nom. nud., Solanum cornutum sensu Hawkes et Edmonds, Solanum heterandrum Pursh, Solanum propinquum M.Martens et Galeotti 
nokjaõieline peekerlill  Penstemon bridgesii A.Gray  
nokkhein  Rhynchospora Vahl, nom. cons.  
nokkhelikoonia  Heliconia rostrata Ruiz et Pav. Bihai poeppigiana (Eichler ex Petersen) Kuntze, Bihai rostrata (Ruiz et Pav.) Griggs, Heliconia poeppigiana Eichler ex Petersen 
nokkputk   Scandix L.  
nokkrahnik  Grimmia longirostris Hook.  
nokkrood  Oxyrrhynchium (Schimp.) Warnst.   
nokktarn  Carex rhynchophysa Fisch., C.A.Mey. et Ave-Lall. Carex laevirostris (Blytt ex Fr.) Fr. 
nokkviljane tääkliilia  Yucca rostrata Engelm. ex Trel. Yucca linearis (Trel.) D.J.Ferguson  
noliina  Nolina Michx.  
noliinalised [alamsugukond]  Nolinoideae Burnett [subfamilia] Asparagaceae s.l. subfam. Nolinoideae Burnett, Ruscaceae subfam. Nolinoideae Burnett 
nonipuu  Morinda L.  
nool-hunditubakas  Hieracium oistophyllum Pugsley Hieracium sagittatum (Lindeb.) Norrl.; incl. Hieracium ugandiense Üksip, Hieracium silvaticum auct. subsp. lackschewitzii Dahlst. 
nooljas katkujuur  Petasites sagittatus (Banks ex Pursh) A.Gray Nardosmia sagittata (Banks ex Pursh) Hook., Petasites dentatus Blank., Petasites frigidus var. sagittatus (Banks ex Pursh) Cherniawsky et R.J.Bayer, Tussilago sagittata Banks ex Pursh 
nooljas lehtertapp   Ipomoea sagittata Poir. Convolvulus diversifolius Schumach. et Thonn., nom. illeg., non (R.Br.) Spreng., Convolvulus sagittifolius Michx., nom illeg., non Salisb., Convolvulus speciosus Walter, nom. illeg., non L.f., Ipomoea heterophylla G.Don, nom. illeg., non Ortega, Ipomoea sagittifolia (Michx.) Ker Gawl, nom illeg., non Hochr., Ipomoea speciosa (Walter) Hallier f., nom. illeg., non Pers. 
nooljas punkvõhk   Spathicarpa hastifolia Hook. Aropsis palustris Rojas, Spathicarpa cornuta Schott, Spathicarpa platyspatha Schott, Spathicarpa sagittifolia Schott 
nooljas seatapp  Calystegia hederacea Wallich  
noollehine aster  Aster urophyllus Lindl. ex DC. Aster hirtellus Lindl., Aster hirtellus Lindl. ex DC., Aster sagittifolius var. urophyllus (Lindl. ex DC.) Burgess, Symphyotrichum urophyllum (Lindl. ex DC.) G.L.Nesom 
noollehine filodendron (tukstla filodendron)  Philodendron sagittifolium Liebm. Philodendron daemonum Liebm., Philodendron ghiesbrechtii Linden ex Engl., Philodendron lancigerum Standl. et L.O.Williams, Philodendron sanguineum Regel, Philodendron tanyphyllum Schott, Philodendron tuxtlanum G.S.Bunting  
noollehine malts  Atriplex calotheca (Rafn) Fr. Atriplex hastata L. nom. rej.; Atriplex prostrata subsp. calotheca (Rafn) M.A.Gust., Atriplex hastata var. calotheca Rafn  
noollehine palsamjuur  Balsamorhiza sagittata (Pursh) Nutt. Balsamorhiza helianthoides (Nutt.) Nutt., Buphthalmum sagittatum Pursh, Espeletia helianthoides Nutt., Espeletia sagittata (Pursh) Nutt. 
noollehine salat  Lactuca serriola L. Lactuca scariola L. 
noollehine toonevõhk (noollehine anuubias)  Anubias gilletii De Wild. et T.Durand  
noolohakas  Atractylis L.  
norfolki nikaupalm  Rhopalostylis baueri H.Wendl. et Drude Eora baueri (H.Wendl. et Drude) O.F.Cook 
norra hundihammas  Astragalus norvegicus Weber  
norra karvkeerik (norra keerik)  Syntrichia norvegica F.Weber Tortula norvegica (F.Weber) Wahlenb. ex Lindb. 
norra kassiurb  Gnaphalium norvegicum Gunnerus Omalotheca norvegica (Gunnerus) Sch.Bip. et F.W.Schultz 
norra kevadik  Draba norvegica Gunnerus  
norra liivkann  Arenaria norvegica Gunn.  
norra maran  Potentilla norvegica L.  
norra pihlakas  Sorbus obtusifolia (DC.) Hedl. Sorbus norvegica Hedl. 
noruhosta  Hosta kikutii var. caput-avis (F.Maek.) F.Maek. ex N.Fujita Hosta caput-avis (F.Maek.) F.Maek., Hosta caput-avis Kitam. et al., Hosta caput-avis Ohwi, Hosta kikutii var. tosana (F.Maek.) F.Maek., Hosta tosana F.Maek., Hosta tosana var. caput-avis F.Maek. 
norulill  Uvularia L.  Oakesia S.Watson, Oakesiella Small 
norutulp  Tulipa binutans Vved.  
nototüülialaadsed [selts]  Notothyladales Hyvönen et Piippo  
nototüülialised  Notothyladaceae Müll.Frib.  
nuasettroosid  Rosa ×noisettiana Thory Rosa 'Noisette Rose', Rosa indica var. noisettiana (Thory) Ser., Rosa moschata f. autumnalis hort. 
nublu-tasandikukaktus   Pediocactus knowltonii L.D.Benson  
nublujalg  Microgramma C.Presl Anapeltis J.Sm., Craspedaria Link, Lopholepis (J.Sm.) J.Sm., Mecosorus Klotzsch, Pleurogonium (C.Presl) Lindl., Solanopteris Copel. 
nudi ogaõun  Datura inermis Jacq.  
nudinupp  Gymnocalycium Pfeiff.  
nudisamblalised  Gymnomitriaceae H.Klinggr   
nudisammal  Gymnomitrion Corda  Gymnomitrium Mitt., orth. var. (nom. inval.) 
nudiseemnik  Gymnospermium Spach  
nuga-akaatsia  Acacia cultriformis A.Cunn. ex G.Don  
nugijugapuu  Parasitaxus de Laub.  
nugijugapuu  Parasitaxus usta (Vieill.) de Laub. Parasitaxus ustus (Vieill.) Laub. 
nuginupp  Cytinus L., nom. cons. Hypocistis Mill., nom. rej.  
nuginupulised  Cytinaceae Brongn. ex A.Rich.   
nuhepuu  Osmoxylon Miq. Boerlagiodendron Harms, Eschweileria Zipp. ex Boerl., Pseudosantalum Kuntze 
nui-adeenia  Adenia globosa Engl.  
nuikapsas (koolrabi)  Brassica oleracea var. gongylodes L. Brassica gongylodes (L.) Mill., Brassica oleracea German Turnip-rühm, Brassica oleracea subsp. gongylodes (L.) Schübl. et G.Martens, Brassica oleracea Gongylodes-rühm, Brassica oleracea convar. acephala var. gongylodes L., Brassica caulorapa (DC.) Pasquale, Brassica oleracea subsp. caulorapa DC. apud Metzg., Brassica oleracea convar. caulorapa (DC.) Alef., Brassica oleracea convar. caulorapa (DC.) Alef. var. gongylodes, Brassica oleracea var. caulorapa DC., Brassica oleracea Kohlrabi rühm, Brassica oleracea Turnip Cabbage rühm, Brassica rupestris subsp. gongylodes (L.) Janchen 
nuikõrvits  Cucurbita pepo subsp. ovifera var. ovifera Straightneck-rühm Cucurbita pepo var. recticollis Paris, nom. inval.; incl. cv. 'Early Prolific Straightneck' 
nuisinep (tsatsai)  Brassica juncea var. tumida M.Tsen et S.H.Lee  Brassica juncea Big-Stem Mustard-rühm, Brassica juncea subsp. tatsai Mao, Brassica juncea var. tsatsai ined.; incl. 'Swollen-Stem', 'Tsa Tsai' ('Zhacai', 'Pressed Mustard', 'Cha Choy'), Tsa Tsai rühm 
nukiline eukalüpt  Eucalyptus tetrodonta F.Muell.  
nukker kolmiklill  Trillium pendulum Willd.   
nulg  Abies Mill.  
nulgkellukas  Campanula patula L. subsp. abietina (Griseb.) Simonkai Campanula abietina Griseb. et Schenk 
numiidia saar  Fraxinus numidica Dipp.  
nunnajuur  Hemidesmus R.Br.   
nunnajuur  Hemidesmus indicus (L.) W.T.Aiton Asclepias pseudosarsa. Roxb., Periploca emetica Retz., Periploca indica L. 
nunnakäpp  Phaius Lour.  
nupphosta   Hosta clausa Nakai  
nuppjalg  Phanerosorus Copel.  
nupsheleenium  Cephalophora Cav. Helenium sect. Cephalophora 
nupsheleenium   Cephalophora aromatica (Hook.) Schrad.  Cephalophora collina Phil., Cephalophora lanceolata Phil., Cephalophora tenera Cass., Gaillardia aromatica Baill., Graemia aromatica Poepp. ex Hook., Grahamia aromatica Spreng., Helenium aromaticum (Hook.) L.H.Bailey, Helenium collinum (Phil.) F.Meigen 
nurgeline magunmalva  Callirhoe triangulata (Leavenw.) A.Gray  
nurinupp  Lechea Kalm Lechea L., Lechea Kalm ex L.  
nurm-kibuvits  Rosa pratorum Sukaczev  
nurm-ogaputk  Eryngium campestre L.  
nurmenukk; priimula (võõrliigid)  Primula L. Sredinskya (Stein) Fed. 
nurmenukulised  Primulaceae Batsch ex Borkh., nom. cons. Primulaceae Vent., nom. cons.; incl. Maesaceae Anderb., B.Ståhl et Källersjö, Myrsinaceae R.Br., nom. cons., Theophrastaceae G.Don, nom. cons. 
nurmikas  Poa L.  
nurmlauk  Allium vineale L. Allium affine Boiss. et Heldr., Allium arenarium L., Allium assimile Halacsy, Allium compactum Thuill., Allium kochii Lange, Allium margaritaceum var. bulbiferum Batt. et Trab., Allium nitens Sauze et Maillard, Allium purshii G.Don, Getuonis vineale (L.) Raf., Porrum arenarium (L.) Rchb. 
nurmnelk  Dianthus deltoides L.  
nusairi juuno (nusairi iiris)  Juno nusairiensis (Mouterde) Rodion. Iris nusairiensis Mouterde 
nutka kibuvits (nutka roos)  Rosa nutkana C.Presl  
nutka küpress (nutka ebaküpress, nutka kuldküpress)   Cupressus nootkatensis D.Don Callitropsis nootkatensis (D.Don) Oerst., Callitropsis nootkatensis (D.Don) Oerst. ex D.P.Little, Callitropsis nootkatensis (D.Don) Florin, Chamaecyparis excelsa Fisch. ex Carrière, Chamaecyparis nootkatensis (D.Don) Spach, Chamaecyparis nutkaensis Lindl. et Gordon, Cupressus americana Trautv., Thuja excelsa Bong., Thujopsis borealis Carrière, Thujopsis cupressoides Carrière, Thujopsis tchugatskoyae Carrière, Xanthocyparis nootkatensis (D.Don) Farjon et D.K.Harder 
nutka lupiin (nutka hundiuba)  Lupinus nootkatensis Donn ex Sims  
nutka vaarikas  Rubus parviflorus Nutt.  
nutt-kontpuu  Cornus capitata Wall. Cynoxylon capitatum (Wall.) Nakai  
nutt-roossammal  Rhodobryum ontariense (Kindb.) Kindb.  
nutt-ubapõõsas (peajas ubapõõsas)  Chamaecytisus supinus (L.) Link Cytisus supinus L. 
Nuttalli kontpuu  Cornus nuttallii Audub. Cynoxylon nuttallii (Audub.) Shaf. 
Nuttalli päevalill  Helianthus nuttallii Torr. et A.Gray  Helianthus fascicularis Greene 
nutthein  Cyperus subg. Kyllinga (Rottb.) Valck. Sur.   --> Kyllinga Rottb., nom. cons.; Cyperus sect. Kyllinga (Rottb.) Endl. 1836, Cyperus sect. Kyllinga (Rottb.) J.Kern 1974, Cyperus subg. Kyllinga (Rottb.) Valck. Sur. 
nutthein  Kyllinga Rottb., nom. cons. Cyperus sect. Kyllinga (Rottb.) Endl. 1836, Cyperus sect. Kyllinga (Rottb.) J.Kern 1974, Cyperus subg. Kyllinga (Rottb.) Valck. Sur. 
nuttluga  Juncus capitatus Weigel  
nuttsammal  Ptychostomum Hornsch.  Bryum sect. Ptychostomum (Hornsch.) Bruch et Schimp., Bryum subg. Ptychostomum (Hornsch.) J.J.Amann  
nutukannus  Nutallanthus D.A.Sutton  
nuubia draakonipuu  Dracaena ombet Heuglin ex Kotschy et Peyr. Draco ombet (Heuglin ex Kotschy et Peyr.) Kuntze 
nuusk-anniputk  Dorema ammoniacum D.Don  
nuusk-luulupuu  Virola elongata (Spr. ex Benth.) Warb.  
nuuskjustiitsia  Justicia pectoralis Jacq.  
nõelalss  Eleocharis acicularis (L.) Roem. et Schult. Scirpus acicularis L. 
nõelfagoonia  Fagonia arabica L. Fagonia boulosii Hadidi, Fagonia boulosii var. crameri Hadidi, Fagonia thebaica Boiss., Fagonia tilhoana Maire 
nõeljalehine leeklill (nõeljalehine floks, padjand-leeklill, padjandfloks)  Phlox subulata L.  
nõeljaogaline kibuvits (nõeljaogane roos)  Rosa acicularis Lindl. incl. Rosa acicularis Lindl. subsp. acicularis [Rosa baicalensis Turcz. ex Besser, Rosa carelica Fr., Rosa gmelinii Bunge], Rosa acicularis Lindl. subsp. acicularis var. nipponensis (Crép.) Koehne [Rosa nipponensis Crép.], Rosa acicularis subsp. sayi (Schwein.) W.H.Lewis [Rosa bourgeauiana Crép., Rosa collaris Rydb., Rosa engelmannii S.Watson, Rosa sayi Schwein.], Rosa alpina Pall. (1788), Rosa cinnamomea var. dahurica (Pall.) Regel, Rosa fauriei H.Lév., Rosa korsakoviensis H.Lév., Rosa sichotealinensis Kolesn., Rosa suavis auct., Rosa taquetii H.Lév. 
nõeljas kesakann  Sagina subulata (Sw.) Presl  
nõeljas lõunajõhvikas  Lissanthe strigosa (Sm.) R.Br. Styphelia strigosa Sm. 
nõeljas rullkaktus (nõeljas viigikaktus)  Austrocylindropuntia subulata (Muehlenpf.) Backeb. Austrocylindropuntia exaltata (A.Berger) Backeb., Cylindropuntia exaltata (A.Berger) Backeb., Cylindropuntia subulata (Muehlenpf.) Backeb., Maihuenopsis exaltata (A.Berger) R.Kiesling, Maihuenopsis exaltata (A.Berger) R.Kiesling, Maihuenopsis subulata (Muehlenpf.) R.Kiesling, Opuntia exaltata A.Berger, Opuntia subulata (Muehlenpf.) Engelm., Pereskia subulata Muehlenpf. 
nõelköis  Epipremnum Schott   
nõelohakas  Cirsium arvense (L.) Scop. Cirsium horridum (Wimm. et Grab.) Stank. (Cirsium arvense var. horridum Wimm. et Grab.), Serratula arvensis L. 
nõges  Urtica L.  
nõgeselehine elulõng  Clematis heracleifolia var. urticifolia (Nakai ex Kitag.) U.C.La Clematis urticifolia Nakai ex Kitag. 
nõgeselehine hiidiisop  Agastache urticifolia (Benth.) O.Kuntze  
nõgeselehine kellukas  Campanula trachelium L.  
nõgeselehine raudürt  Verbena urticifolia L.  
nõgeselehine vesikanep  Eupatorium rugosum Houtt. Ageratina altissima (L.) R.King et H.Robinson 
nõgeselehine vägihein  Verbascum chaixii Vill.  
nõgeselised  Urticaceae Juss., nom. cons.  
nõgesleht  Acalypha L.   
nõgespuu  Dendrocnide Miq.   
nõgilillik  Limosella L.  
nõgipäine karutubakas (nõgipäine hunditubakas)  Pilosella melanophaea Norrl. Hieracium melanocybe Norrl. nom. illeg., Hieracium melanophaeum (Norrl.) Czer. 
nõgus rikardia  Riccardia incurvata Lindb.  
nõgusalehine hõlmiksammal  Lejeunea cavifolia (Ehrh.) Lindb.  
nõgusalehine põikkupar  Plagiothecium cavifolium (Brid.) Iwats.  
nõgusalehine turbasammal  Sphagnum palustre L.  
nõia-põisrohi  Silene undulata Aiton Silene capensis Otth.  
nõiahammas  Lotus L.  
nõiahirss  Panicum barbipulvinatum Nash Panicum capillare L., s.l. 
nõiakold  Circaea L.  
nõianõges  Stachys L. incl. Betonica L. 
nõiapuu (nõiapähklipuu)  Hamamelis L.  
nõiapuulised (nõiapähklipuulised)  Hamamelidaceae R.Br., nom. cons.  Disanthaceae Nakai, Fothergillaceae Nutt., Parrotiaceae Horan., Rhodoleiaceae Nakai 
nõiarohi  Striga Lour.   
nõiasalvei  Salvia apiana Jepson   
nõmm-liivatee  Thymus serpyllum L.  
nõmm-mailane  Veronica dillenii Crantz  
nõmm-nõiahammas  Lotus callunetorum (Üksip) Miniaev Lotus corniculatus L. f. callunetorum Üksip 
nõmm-tarinõges  Teucrium scorodonia L.  
nõmm-vahulill  Polygala serpyllifolia Host  
nõmm-vareskold  Diphasiastrum tristachyum (Pursh) Holub Diphasium tristachyum (Pursh) Rothm., Lycopodium chamaecyparissus A.Braun ex Mutel, Lycopodium tristachyum Pursh, Lycopodium complanatum L. var. chamaecyparissus (A.Braun ex Mutel) Döll 
nõmme-kaksikhammas  Dicranum spurium Hedw.  
nõmmeküünal  Richea R.Br., nom. cons. Cystanthe R.Br., nom. rej., Richea Labill, nom. rej. 
nõmmeluud  Monotoca R.Br.   
nõmmemadar  Galium saxatile L.  
nõmmemünt  Acinos Mill.  
nõmmetass  Melichrus R.Br.   
nõmmetääk  Styphelia Sol. ex Sm.  Ardisia Gaertn. 
nõmmkann  Androsace L.  
nõmmkannike  Viola rupestris F.W.Schmidt Viola arenaria DC. 
nõmmkivirik  Saxifraga androsacea L.  
nõmmluga  Juncus squarrosus L. Juncus strictus Luce 
nõmmnelk  Dianthus arenarius L. incl. Dianthus borussicus (Vierh.) Juz. (Dianthus arenarius L. subsp. borussicus Vierh.) 
nõmmtarn  Carex ericetorum Pollich  
nõrk lõokannus  Corydalis aitchisonii Popov  Corydalis nevskii Popov, Corydalis sewerzovii var. simplicifolia Fedde 
nõtke hosta  Hosta gracillima F.Maek. ≠ Hosta longipes var. gracillima (F.Maek.) N.Fujita 
nõtke jürilill  Cardamine flexuosa With. Barbarea arisanensis (Hayata) S.S.Ying, Cardamine arisanensis Hayata, Cardamine debilis D.Don, nom. illeg., Cardamine decurrens Zoll. et Moritzi, Cardamine drymeja Schur, Cardamine duraniensis Revel ex Des Moul., Cardamine hamiltonii G.Don, Cardamine konaensis H.St.John, Cardamine muscosa Vahl ex DC., Cardamine nasturtioides D.Don, Cardamine occulta Hornem., Cardamine pusilla Schur, nom. illeg., Cardamine setigera Tausch, Cardamine sylvatica Link, Cardamine zollingeri Turcz., Nasturtium obliquum Zoll., Pteroneurum decurrens Blume 
nõtke karusammal (nõtke otisammal)  Polytrichum longisetum Sw. ex Brid.  Polytrichastrum longisetum (Sw. ex Brid.) G.L.Sm., Polytrichum gracile Dicks.  
nõtke käharik  Rhytidiadelphus loreus (Hedw.) Warnst.  
nõtke lõokannus   Corydalis gracilis Ledeb.  Corydalis bracteata var. gracilis (Ledeb.) N.Busch 
nõtke näkihabe  Nitella flexilis (L.) C.Agardh Chara flexilis L., Chara furculata Rchb., Nitella chilensis A.Braun, Nitella furculata (Rchb.) Nordst., Nitella gracilis havaiensis A.Braun ex A.Braun et Nordst., Nitella temiscouatae Allen 
nõtke näkirohi  Najas flexilis (Willd.) Rostk. et W.L.E.Schmidt Caulinia flexilis Willd. 
nõtke peekerlill  Penstemon gracilis Nutt. Penstemon digitalis var. gracilis (Nutt.) Trautv., Penstemon pubescens var. gracilis (Nutt.) A.Gray 
nõtke raveenepalm  Ravenea delicatula Rakotoarin. 2008  
nõtke tarasarik  Polyscias filicifolia (C.Moore ex E.Fourn.) L.H.Bailey Aralia filicifolia C.Moore ex E.Fourn., Aralia spectabilis W.Bull, Panax ornatus W.Bull, Nothopanax ornatus (W.Bull) Merr. 
nägemuse-rögajuur  Psychotria viridis Ruiz et Pav. Palicourea viridis (Ruiz et Pav.) Schult., Psychotria glomerata Kunth, Psychotria microdesmia Oerst., Psychotria trispicata Griseb., Uragoga glomerata (Kunth) Kuntze, Uragoga microdesmia (Oerst.) Kuntze, Uragoga trispicata (Griseb.) Kuntze, Uragoga viridis (Ruiz et Pav.) Kuntze 
nägus aleksandripalm  Ptychosperma elegans (R.Br.) Blume  
nägus broodia  Brodiaea elegans Hoover Brodia coronaria (Salisb.) Engl. var. mundula Jeps. 
nägus emajuur  Gentiana ornata Wall.  
nägus jaanikakar  Glebionis ×spectabilis (Lilja) Karlsson Chrysanthemum carinatum × Chrysanthemum coronarium; Chrysanthemum ×spectabile (Lilja) Arvid Nilss. 
nägus jumikas  Centaurea bella Trautv.  
nägus kalliisia  Callisia elegans Alex. ex H.E.Moore Setcreasia striata hort. 
nägus kassinaeris (mogiljovi kassinaeris)  Malva verticillata var. neuroloma Schltdl. Malva pulchella Bernh., Malva abyssinica A.Br., Malva mohileviensis Downar 
nägus kasteõis  Drosanthemum pulchellum L.Bolus  
nägus kibeleht (nägus tsestrum)  Cestrum elegans (Brongn. ex Neumann) Schltdl. Cestrum nutans hort. ex Francey, Cestrum paniculatum Schltdl., Cestrum purpureum (Lindl.) Standl., Cestrum rubrum hort. ex Francey, Cestrum smithii Coutts, Cestrum smithii (auct.) Biswas, Cestrum smithii (Bailey) Fraser et Hemsley, Cestrum sylvaticum Dunal, Habrothamnus elegans Brongn., Habrothamnus elegans Walp., Habrothamnus elegans M.Martens et Galeotti, Habrothamnus helleri hort. ex Francey, Habrothamnus huegelii Regel, Habrothamnus paniculatus M.Martens et Galeotti, Habrothamnus purpureus Lindl., Meyenia purpurea (Lindl.) Heynh. 
nägus kibuvits  Rosa elegantula Rolfe Rosa farreri Stapf ex Cox, Rosa farreri f. persetosa Stapf, Rosa persetosa Rolfe 
nägus klarkia (nägus sametlill)  Clarkia amoena (Lehm.) A.Nelson et J.F.Macbr. subsp. amoena Godetia amoena (Lehm.) G.Don 
nägus korallpisar  Bessera elegans Schult.f.  
nägus kukekannus  Delphinium ×belladonna hort. ex Bergmans Delphinium elatum × Delphinium grandiflorum 
nägus liatris  Liatris elegans (L.) Willd.  
nägus lõokannus  Corydalis ornata Liden et Zetterlund  Corydalis turtschaninovii 'Early Remota' 
nägus läikõis  Lampranthus spectabilis (Haw.) N.E.Br. Mesembryanthemum spectabile Haw. 
nägus merikann  Armeria formosa (hort.) Vilm.-Andr.  
nägus mõrsjalill  Gaillardia pulchella Foug.  
nägus raudürt  Verbena elegans Kunth Glandularia elegans (Kunth) Umber 
nägus salvei  Salvia elegans Vahl  
nägus soomuslehik  Echeveria elegans Rose  
nägus õnnehein  Erigeron elegantulus Greene Erigeron linearis var. elegantulus (Greene) J.T.Howell  
näki-jõgikatk  Egeria najas Planch. Anacharis hilariana Casp., Anacharis naias (Planch.) Vict., Elodea kochii Herter, Elodea najas (Planch.) Casp., Elodea paraguayensis Herter, nom. illeg. 
näkihabe  Nitella C.Agardh  
näkijuukselised  Cabombaceae Rich. ex A.Rich., nom. cons.  Hydropeltidaceae Dumort. 
näkijuus  Cabomba Aubl.  
näkikamm  Proserpinaca L.  
näkikatk  Lagarosiphon Harv.   
näkikäpp  Doritis Lindl.  
näkilauk (näki-hurmalauk)  Allium neriniflorum (Herb.) G.Don Caloscordum neriniflorum Herb., Geboscon neriniflorum (Herb.) House, Nothoscordum neriniflorum (Herb.) Benth. et Hook.f. 
näkilill (neriine)  Nerine Herb.  
näkipalm  Hydriastele H.Wendl. et Drude Adelonenga Hook.f., Gulubiopsis Becc., Kentia Blume, Leptophoenix Becc., Nengella Becc., Paragulubia Burret 
näkiputk  Lilaeopsis Greene  Crantzia Nutt. 
näkirohi  Najas L. incl. Caulinia Willd. 
näkirohulised  Najadaceae Juss., nom. cons.  
nälghein  Spergula L.  
nälja-paelhirss  Digitaria exilis (Kippist) Stapf  Panicum exile (Kippist) Stapf ex A.Chev., Paspalum exile Kippist, Syntherisma exilis (Kippist) Newbold 
näri-tujulill  Sceletium tortuosum (L.) N.E.Br. Mesembryanthemum tortuosum L., Phyllobolus tortuosus (L.) Bittrich 
näsa-lõhistanukas  Schistidium papillosum Culm.  
näsa-mustköömen  Nigella papillosa G.López,  Nigella hispanica auct. non L. 
näsa-pungsammal  Bryum mamillatum Lindb.  
näsajas turbasammal  Sphagnum papillosum Lindb.  
näsakaktus  Mammillaria Haw., nom. cons.  Bartschella Britton et Rose, Cactus L., nom. rej., Chilita Orcutt, Dolichothele (K.Schum.) Britton et Rose, Ebnerella Buxb., Leptocladia Buxb., Mamillaria F.Rchb., orth. var., Mamillopsis (E.Morren) F.A.C.Weber ex Britton et Rose, Mammilaria Torr. et A.Gray, orth. var., Mammillaria Stackh., nom. rej., Phellosperma Britton et Rose, Pseudomammillaria Buxb. 
näsakurk  Cucumis anguria L. Cucumis anguria Vell., Cucumis angurioides M.Roem., Cucumis arada L. ex Naudin et F.Muell., Cucumis cubensis Gand., Cucumis echinatus Moench, nom. superfl., Cucumis erinaceus Naudin ex Huber, Cucumis jamaicensis Gand., Cucumis longipes Hook.f., Cucumis macrocarpus Wender. ex Mart., Cucumis parviflorus Salisb., nom. superfl., Cucumis subhirsutus subsp. minor P.Browne 
näsakõrvits  Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Verrucosa-rühm Cucurbita pepo var. verrucosa (L.) Alef., Cucurbita pepo L. subsp. pepo convar. microcarpina Greb. var. verrucosa (L.) Alef, Cucurbita verrucosa L. 
näsaliilia  Lilium papilliferum Franch.  
näsaline gasteeria  Gasteria verrucosa (Mill.) Duval  
näsaline piimalill  Euphorbia submammilaris (Berger) Berger  
näsaseemnik  Thelesperma Less. Cosmidium Nutt. 
näsasidrunipuu (tsitronipuu, näsaviljaline sidrunipuu, sukaadi-sidrunipuu), vili: näsasidrun (tsitron)  Citrus medica L. Citrus medica var. cedrata Risso 
näsi-emupuu  Duboisia hopwoodii (F.Muell.) F.Muell.  
näsiniin  Daphne L.  
näsiniin-sinikanarbik  Brachyloma daphnoides (Sm.) Benth. Brachyloma daphnoides Benth. 
näsiniinelised  Thymelaeaceae Juss., nom. cons. Aquilariaceae R.Br. ex DC., Daphnaceae Vent., Gonystylaceae Tiegh., nom. cons., Phaleriaceae Meisn., Tepuianthaceae Maguire et Steyerm. 
näsipuu  Gyrinops Gaertn.   
näsipõõsas  Wikstroemia Endl., nom. cons. Capura L., nom. rej.; Wikstroemia Schrad., nom. rej. 
näsupuu  Metopium P.Browne  
näär  Pimpinella L. incl. Anisum Gaertn. 
näärelehine kibuvits (näärelehine roos)  Rosa spinosissima L. Rosa adenostephana Debeaux, Rosa agustiana Sennen, Rosa altaica Willd., Rosa arvensis L., Rosa besseri Tratt., Rosa borealis Tratt., Rosa campestris var. pimpinellifolia (L.) Wallr., Rosa chamaerhodon Vill., Rosa cinnamomea auct., Rosa consimilis Déségl., Rosa dichrocarpa Debeaux, Rosa gentilis Sternb., Rosa granatensis Willk., Rosa grandiflora Lindl., Rosa hispida Sims, Rosa humensis Conrath, Rosa inermis Bertol., Rosa javalambrensis Pau, Rosa lutescens Pursh, Rosa macropoda Ripart ex Déségl., Rosa mathonnetii Crép., Rosa melanocarpa Link, Rosa microcarpa Besser, Rosa mitissima C.C.Gmel., Rosa pimpinellifolia L., Rosa poteriifolia Besser, Rosa pulchella Salisb., Rosa ripartii Déségl., Rosa rubella Sm., Rosa rupincola Fisch. ex Sweet, Rosa scalica Mill., Rosa scotica Mill., Rosa sibirica Tratt., Rosa spinosissima subsp. pimpinellifolia (L.) Hook.f., Rosa spinosissima var. pimpinellifolia (L.) Poir., Rosa spreta Déségl., Rosa tenuissima Dippel, Rosa tschatyrdagi Chrshan., Rosa tullensis Maire, Rosa virginiana Herrm.; incl. Rosa myriacantha DC., Rosa rupincola Fisch. ex Sweet 
nääripalm  Adonidia Becc.   
näärmekas hunditubakas  Hieracium albocostatum Norrl. ex Üksip Hieracium duderhofense Üksip, Hieracium multiglandulosum (Zahn) Üksip, Hieracium prenanthoides Vill. 
näärmekas jänesekapsas  Oxalis adenophylla Gillies Oxalis bustilosii Phil. 
näärmekas jürilill  Cardamine glanduligera O.Schwartz Dentaria glandulosa Waldst.et Kit. 
näärmekas kibuvits  Rosa rubiginosa L. Rosa almeriensis Rouy ex Willk., Rosa braunii J.B.Keller, Rosa eglanteria L., Rosa floribunda Steven ex Besser, Rosa rugibinosa Steven, Rosa uliginosa Gilib. 
näärmekas kurekell  Aquilegia glandulosa Fisch. ex Link  
näärmekas pajulill  Epilobium glandulosum Lehm.  
näärmekas prosoopis  Prosopis glandulosa Torr.  
näärmekas silmarohi  Euphrasia hirtella Jord. ex Reut.  
näärmekas vaak  Inula orientalis Lam. Inula glandulosa Puschk. ex Willd. 
näärmekas vaarikas  Rubus strigosus Michx. Rubus idaeus var. aculeatissimus 
näärmelehine paju  Salix cordata Michx. Salix adenophylla Hook. 
näärmeline eerika  Erica glandulosa L.  
näärmeline jumalapuu  Ailanthus altissima (Mill.) Swingle Ailanthus cacodendron (Ehrh.) Schinz et Thell., Ailanthus erythrocarpa Carrière, Ailanthus esquirolii H.Lév., Ailanthus glandulosa Desf., Ailanthus japonica K.Koch, Ailanthus japonica Dippel, Ailanthus peregrina (Buc'hoz) F.A.Barkley, Ailanthus pongelion J.F.Gmel., Ailanthus procera Salisb., Ailanthus rhodoptera F.Muell., Ailanthus rubra H.Jaeger, Ailanthus sinensis Dum.Cours., nom. illeg., Albonia peregrina Buc'hoz, Choerospondias auriculata D.Chandra, Pongelion cacodendron (Ehrh.) Farw., Pongelion glandulosum (Desf.) Pierre, Rhus cacodendron Ehrh., Toxicodendron altissimum Mill. 
näärmeline kail  Ledum glandulosum Nutt.  
näärmeline kaneelipuu  Cinnamomum glanduliferum (Wallich) Meissn.  
näärmeline kask  Betula glandulosa Michx.  
näärmeline kibuvits  Rosa adenophora Kit.  
näärmeline kirsipuu  Prunus glandulosa Thunb. Cerasus glandulosa (Thunb.) Lois. 
näärmeline kivikanarbik  Phyllodoce glanduliflora (Hook.) Cov.  
näärmeline kivimünt (näärmeline mägimünt)  Calamintha nepeta subsp. glandulosa (Req.) P.W.Ball Calamintha adscendens Willk. et Lange, Calamintha baetica Boiss. et Reut., Calamintha byzantina K.Koch, Calamintha calamintha (L.) H.Karst., nom. inval., Calamintha canescens J.Presl, Calamintha glandulosa (Req.) Benth., Calamintha heterotricha Boiss. et Reut., Calamintha macra Klokov, Calamintha montana Lam., Calamintha nepeta Willk., nom. illeg., Calamintha nepeta var. glandulosa (Req.) Nyman, Calamintha officinalis Moench, Calamintha officinalis var. vulgaris Rchb.f., Calamintha pauciflora Lange, Calamintha stricta Rchb.f., Calamintha vulgaris Garsault, nom. inval., Clinopodium calamintha (L.) Kuntze, Clinopodium calamintha (L.) Stace, Clinopodium glandulosum (Req.) Kuntze, Clinopodium heterotrichum (Boiss. et Reut.) Govaerts, Clinopodium nepeta subsp. glandulosum (Req.) Govaerts, Melissa calamintha L., Melissa glandulosa (Req.) Benth., Melissa glomerata Stokes, Melissa montana (Lam.) Bubani, Melissa rotundifolia Sol. ex Lowe, nom. illeg., Nepeta intermedia Lej. ex Rchb., Satureja baetica (Boiss. et Reut.) Pau, Satureja calamintha (L.) Scheele, Satureja glandulosa (Req.) Caruel, Satureja heterotricha (Boiss. et Reut.) Pau, Satureja villosa (Boiss.) Druce, Satureja vulgaris Rouy, nom. illeg., Thymus calamintha (L.) Scop., Thymus calaminthoides Rchb., Thymus clandestinus Salzm. ex Mutel, Thymus glandulosus Req., Thymus moschatella Pollini 
näärmeline metsvits  Lysimachia christinae Hance Lysimachia fargesii Franch., Lysimachia glandulosa R.Knuth, Lysimachia latronum H.Lév. et Vaniot, Lysimachia legendrei Bonati 
näärmeline sõstar  Ribes glandulosum Grauer ex Weber Ribes prostratum L'Hér., Ribes resinosum Pursh 
näärmelisogaline roos  Rosa horrida Fisch. Rosa ferox M.Bieb., Rosa provincialis M.Bieb., Rosa turcica Rouy, Rosa volhyniensis Chrshan.; incl. Rosa turcica Rouy 
näärmepõõsas  Adenanthos Labill.   
nöpsik priimula  Primula warshenewskiana B.Fedtsch. Primula harrissii Watt ex Balf. f., Primula radicata Balf.f. et W.W.Sm., Primula rhodantha Balf. f. et W.W.Sm., Primula rosea var. harrissii (Watt ex Balf.f.) W.W.Sm. et Fletcher, Primula rosea subsp. rhodantha (Balf.f. et W.W.Sm.) W.W.Sm. et Forrest, Primula rosiflora Balf.f. et W.W.Sm. 
nööp-odakirvik  Tectaria cicutaria (L.) Copel. Polypodium cicutarium L., Sagenia cicutaria (L.) T.Moore 
nööp-tikutaim  Syngonanthus chrysanthus Ruhland Dupatya chrysantha Kuntze, Eriocaulon chrysanthum Bong.  
nööpkakar  Acmella Rich. ex Pers.  
nööptassik  Cotula coronopifolia L. Cotula integrifolia Hook.f., nom. illeg., Cotula montevidensis Spreng., Lancisia coronopifolia (L.) Rydb. 
nöör-hiirsammal  Myurella julacea (Schwaegr.) B.S.G.  
nööri-ataaleapalm  Attalea funifera Mart. ex Spreng.  
nöörjalalised [alamsugukond]  Vittarioideae Link [subfamilia] Pteridaceae subfam. Vittarioideae Link 
nöörjalalised [alamsugukond]  Pteridaceae subfam. Vittarioideae Link  
nöörjalg  Vittaria Sm. Haplopteris C.Presl, Oetosis Neck. ex Greene, Taeniopsis J.Sm., Taeniopteris Hook. 
nöörjas ronipandan  Freycinetia funicularis  
nöörjas võrmloorber  Cassytha filiformis L. Calodium cochinchinense Lour., Cassytha americana Nees, Cassytha aphylla (Forssk.) Raeusch., Cassytha brasiliensis Mart. ex Nees, Cassytha cuscutiformis F.Muell., Cassytha dissitiflora Meisn., Cassytha guineensis Schumach. et Thonn., Cassytha paradoxae Proctor, Cassytha zeylanica Gaertn., Ocotea cuneata (Griseb.) M.Gómez, Volutella aphylla Forssk. 
nüssa  Nyssa Gronov. ex L. Agathisanthes Blume, Ceratostachys Blume 
nüssalised  Nyssaceae Juss. ex Dumort., nom. cons.  --> Cornaceae 
nüüdisroosid  Rosa Modern Roses-rühm ( ≥ 1867. a.) incl. cv. 'La France' (1867)