Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
paabunelk  Dianthus pavonius Tausch Dianthus neglectus Lois. 
paabupõõsas  Calliandra Benth.  
paabuülane  Anemone pavoniana Boiss.  
paakspuu  Frangula Mill.  
paapua eukalüpt  Eucalyptus papuana F.Muell.  
paapua paldaopuu  Dracontomelon dao (Blanco) Merr. et Rolfe  
paapuaseeder  Papuacedrus H.L.Li  
paarisõieline tulp  Tulipa bifloriformis Vved. Tulipa turkestanica hort. non Regel 
paarisõiene habekanarbik  Leucopogon biflorus R.Br.  
paas-kolmissõnajalg  Gymnocarpium robertianum (Hoffm.) Newman Dryopteris robertiana (Hoffm.) C.Chr., Phegopteris robertianum (Hoffm.) A.Braun ex Asch., Polypodium calcareum Sm. 
paasmeelik  Homalothecium sericeum (Hedw.) B., S. et G.  
paasrebuulia  Reboulia hemisphaerica (L.) Raddi  
paatina-piimalill  Euphorbia aeruginosa Schweick.  
paatjas kolmiklill  Trillium sulcatum T.S.Patrick  
paavianilill  Babiana Ker Gawl. ex Sims, nom. cons.  
paavsti-tähtkaktus  Astrophytum ornatum (DC.) Britt. et Rose  
Paawi hobukastan  Aesculus pavia L.  
paber-tigekaktus  Sclerocactus papyracanthus N.P.Taylor  
paberi-kolmispõõsas  Edgeworthia chrysantha Lindl. Daphne papyracia Koehne, Daphne papyrifera Siebold, Edgeworthia papyrifera Siebold et Zucc., Edgeworthia tomentosa (Thunb.) Nakai, Magnolia sericea Thunb., nom. inval., Magnolia tomentosa Thunb., Yulania tomentosa (Thunb.) D.L.Fu 
paberi-puisbambus  Dendrocalamus strictus (Roxb.) Nees Bambos stricta Roxb., Bambusa stricta (Roxb.) Roxb. 
paberikask  Betula papyrifera Marshall  
paberlill  Xeranthemum L.  
pabernartsiss  Narcissus papyraceus Ker Gawl.  Narcissus anceps DC., Narcissus gennarii Parl., Narcissus jasmineus Schult.f., Narcissus niveus Loisel., Narcissus 'Paper White', Narcissus tazetta subsp. papyraceus (Ker Gawl.) Baker, Narcissus 'Totus Albus Prior', Narcissus unicolor Ten. 
padangi-palakpuu  Palaquium maingayi (C.B.Clarke) King et Gamble Croixia maingayi (C.B.Clarke) Baehni, Dichopsis maingayi C.B.Clarke, Palaquium maingayi (C.B.Clarke) Engl. 
padijalalised  Culcitaceae Pic.Serm.   
padijalalised [alamsugukond]  Culcitoideae Christenh. [subfamilia] Cyatheaceae subfam. Culcitoideae Christenh. 
padijalalised [alamsugukond]  Cyatheaceae subfam. Culcitoideae Christenh.  
padijalg  Culcita C.Presl  
padikann  Colobanthus Bartl.  
padikivirik  Saxifraga pulvinaria Harry Sm.  
padilehik  Adromischus Lem.  
padilõug  Maurandella (A.Gray) Rothm.   
padipõõsas  Leucophyta brownii Cass. Calocephalus brownii (Cass.) F.Muell. 
padjand-helmekaktus  Rhipsalis pulvinigera Lindb.  
padjand-liivatee  Thymus caespitosus Opiz ex Ronniger  
padjand-peekerlill  Penstemon caespitosus Nutt. ex A.Gray  
padjand-puispetuunia (padjandpetuunia)  Calibrachoa parviflora (Juss.) D'Arcy  Petunia parviflora Juss. 
padjand-tähthein  Stellaria decumbens Edgew. Arenaria cherleriae Fisch. ex Ser., Stellaria cherleriae (Fisch. ex Ser.) F.N.Williams 
padjand-villtatar  Eriogonum ovalifolium Nutt. Eriogonum nevadense Gand., Eucycla ovalifolia (Nutt.) Nutt. 
padjandpaju  Salix hylematica C.K.Schneid.  
padjandpalderjan  Valeriana supina Ard.  
padripuu  Stereospermum Cham.  Dipterosperma Hassk. 
padukastik  Calamagrostis neglecta (Ehrh.) P.Gaertn., B.Mey. et Scherb.  
padutarn  Carex buxbaumii Wahlenb. Carex polygama Schkuhr 
pael-äärisjalg  Pteris vittata L. Pteris longifolia L. 
paelhirss  Digitaria Haller, nom. cons. Digitaria Heist et Fabr., nom. rej., Panicum sect. Digitaria (Haller) Trin., Panicum subg. Digitaria (Haller) A.Gray, Syntherisma Walter 
paelhirss  Panicum subg. Digitaria (Haller) A.Gray,   --> Digitaria Haller, nom. cons., Panicum sect. Digitaria (Haller) Trin. 
paelking  Phragmipedium Rolfe, nom. cons. Paphiopedilum sect. Phragmipedium (Rolfe) V.A. Albert et Börge Pett., Paphiopedilum subg. Phragmipedium (Rolfe) V.A. Albert et Börge Pett., Uropedium Lindl., nom. rej. 
paelkolumnea  Columnea linearis Oerst.  
paelputk  Cryptotaenia DC., nom. cons. Deringa Adans., nom. rej. 
paelrohi  Phalaris L. incl. Baldingera G.Gaertn. et al., Digraphis Trin., Endallex Raf., Phalaroides Wolf, Typhoides Moench  
paenartsiss  Narcissus calcicola Mendonca  
paetanukas  Encalypta streptocarpa Hedw.  
paganapea  Filago L. nom. cons. incl. Logfia Cass. 
pagoodipuu  Alstonia R.Br.  
pagunipuu  Pterostyrax Siebold et Zucc.  
pagupõõsas  Phygelius E.Mey. ex Benth.  
pahhükormus  Pachycormus discolor (Benth.) Coville  
pahmaslill  Ageratina Spach   
Pahnschi hunditubakas  Hieracium pahnschii Üksip  
paindpuu  Salvadora L.  
paindpuulised  Salvadoraceae Lindl., nom. cons. Azimaceae Wight et Gardner  
paindvili  Carrichtera DC., nom. cons. Carrichtera Adans., nom. rej.  
paindvili  Carrichtera annua (L.)DC. Carrichtera vellae DC., Vella annua L. 
paiseleht  Tussilago L.  
paiseleht  Tussilago farfara L.  
paiskav väätkõrvits  Cyclanthera brachystachya (Ser.) Cogn. Cyclanthera explodens Naud. 
paislauk  Allium auctum Omelczuk  
paismais (lõhenev mais, plaksumais), saadus: popkorn  Zea mays L. subsp. mays Everta rühm Zea mays convar. microsperma Körn., Zea mays L. var. microsperma (Koern.) Asch. et Graebn., Zea mays L. convar. mays var. mays subvar. microsperma Körn., Zea mays L. var. everta (Sturtev.) L.H.Bailey, Zea mays subsp. everta (Sturtev.) Zhuk., Zea everta Sturtev., Zea everta Sturtev. ex L.H.Bailey 
Paiveli lõokannus  Corydalis schanginii subsp. ainae Ruksans ex Lidén Corydalis schanginii subsp. ainii Ruksans ex Lidén 
paju  Salix L.  
paju-ahasviljak  Stenocarpus salignus R.Br.  
paju-kivijugapuu  Podocarpus salignus D.Don  
paju-lambiharjapuu  Callistemon salignus (Sm.) DC.  
paju-türnpuu  Rhamnus erythroxyloides Hoffmgg. Rhamnus pallasii Fisch. et C.A.Mey. 
pajuakaatsia  Acacia saligna (Labill.) Wendl. Acacia bracteata Maiden et Blakeley, Acacia cyanophylla Lindl., Acacia lindleyi Meissner, Mimosa saligna Labill., Racosperma salignum (Labill.) Pedley 
pajuaster (pajulehine aster)  Aster ×salignus Willd. Aster ×salicifolius Scholler; Aster lanceolatus × Aster novi-belgii 
pajueukalüpt  Eucalyptus saligna Sm.  
pajulehine amsoonia  Amsonia tabernaemontana Walt.  
pajulehine astelpaju  Hippophae salicifolia D.Don  
pajulehine ebajasmiin   Philadelphus salicifolius K.Koch  
pajulehine enelas  Spiraea salicifolia L.  
pajulehine haakea  Hakea salicifolia (Vent.) B.L.Burtt  
pajulehine härjakakar  Buphthalmum salicifolium L.  
pajulehine kibeleht  Cestrum parqui (Lam.) L'Hér. Cestrum campestre Griseb., Cestrum foetidissimum Jacq., Cestrum glaucescens Sendtn., Cestrum poeppigii Schltdl., Cestrum salicifolium Kunth ex Spreng., nom. illeg., Cestrum salicifolium Dunal, nom. illeg., Cestrum spurium Dunal, Cestrum virgatum Ruiz et Pav. 
pajulehine kordia  Cordia ecalyculata Vell. Cordia coffeoides Warm, Cordia digynia Vell., Cordia leptocaula Fresen., Cordia roxburghii C.B.Clarke, Cordia salicifolia Cham., Gerascanthus ecalyculatus (Vell.) Borhidi, nom. inval., Gerascanthus roxburghii (C.B.Clarke) Borhidi 
pajulehine kuslapuu  Lonicera ×salicifolia Zabel  
pajulehine lõhnapuu  Myrcia salicifolia DC. Aulomyrcia salicifolia (DC.) O.Berg 
pajulehine magnoolia  Magnolia salicifolia (Siebold et Zucc.) Maxim.  
pajulehine oblikas   Rumex salicifolius Weinm.  
pajulehine pirnipuu  Pyrus salicifolia Pall.  
pajulehine ploomipuu (hiina ploomipuu)  Prunus salicina Lindl. Prunus triflora Roxb. 
pajulehine puisaster  Baccharis salicina Torr. et A.Gray  
pajulehine sõrmkübar  Digitalis obscura L.  
pajulehine tamm  Quercus phellos L.  
pajulehine tuhkpuu  Cotoneaster salicifolius Franch.  
pajulehine vesilemb  Hygrophila ringens (L.) R.Br. ex Steud. Dipteracanthus ringens (L.) Abeyw., Hygrophila angustifolia R.Br., Hygrophila lancea (Thunb.) Miq., Hygrophila megalantha Merr., Hygrophila quadrivalvis (Buch.-Ham.) Nees, Hygrophila salicifolia (Vahl) Nees, Justicia lancea Thunb., Ruellia quadrivalvis Buch.-Ham., Ruellia ringens L., Ruellia salicifolia Vahl  
pajulill  Epilobium L. Chamaenerion Ség., Chamaenerium Spach, orth. var., Zauschneria C.Presl 
pajulillelised  Onagraceae Juss., nom. cons. Oenotheraceae Lindl. 
pajulised  Salicaceae Mirb., nom. cons.  
pajuvaak  Inula salicina L.  
paksjalg  Pachypodium Lindl.   
paksmagupalm  Gastrococos Morales   -> Acrocomia 
pakssaba  Pachystachys Nees  
paksukooreline kadakas  Juniperus deppeana Steud.  
paksulehelised  Crassulaceae J.St.-Hil., nom. cons. Crassulaceae DC., nom. cons. 
paksulehine hosta  Hosta crassifolia F.Maek.   
paksulehine kukehari  Sedum pachyphyllum Rose  
paksulehine nifiidium  Niphidium crassifolium (L.) Lellinger  
paksulehine sinipea  Eriodictyon crassifolium Benth.  
palakpuu  Palaquium Blanco Croixia Pierre, Dichopsis Thwaites, Galactoxylon Pierre 
palavani nääripalm  Adonidia merrillii (Becc.) Becc. Actinorhytis calapparia Vidal, Normanbya merrillii Becc., Veitchia merrillii (Becc.) H.E.Moore 
palaviku-kibejuur  Picrorhiza kurrooa Royle ex Benth. Picrorhiza lindleyana (Wall.) Steud., Veronica lindleyana Wall. 
Palczewski sõstar  Ribes palczewskii (Jancz.) Pojark. Ribes pubescens Kom., Ribes rubrum var. palczewskii Jancz., Ribes spicatum subsp. palczewskii (Jancz.) Pojark. 
palderjan  Valeriana L.  
palderjanilised  Valerianaceae Batsch, nom. cons.  
palermo bellevaalia  Bellevalia dubia (Guss.) M.Roem. et Schult.  Bellevalia boissieri Freyn, Bellevalia dubia (Guss.) Rchb., Hyacinthus dubius Guss. 
palestiina aarum  Arum palaestinum Boiss.  Arum sanctum Dammann, Arum magdalenae Sprenger 
palestiina juuno (palestiina iiris)  Juno palaestina Klatt Iris palaestina (Baker) Boiss., Xiphion palaestinum Boiss. 
palestiina kassitubakas  Lagoseris sancta (L.) Maly (s.str.)  
palestiina koeratubakas  Crepis sancta (L.) Babc.  
palestiina ämmatar  Lomelosia palaestina (L.) Raf. Knautia palaestina (L.) L., Pterocephalus palaestinus (L.) Coult., Scabiosa palaestina L., Tremastelma palaestinum (L.) Janch., Trochocephalus palaestinus (L.) Á.Löve et D.Löve 
palisandripuu (dalbergia); puit: palisander  Dalbergia L.f., nom. cons. Acouba Aubl., nom. rej., Amerimnon P.Browne, nom. rej., Coroya Pierre, Ecastaphyllum P.Browne, nom. rej., Miscolobium Vogel, Triptolemea Mart. 
palistunud hunditubakas  Hieracium submarginellum (Zahn) Üksip ex Schljakov Hieracium sylvaticum Tausch ex Nyman subsp. submarginellum Zahn 
paljajuureline tähtmanglipuu  Bruguiera gymnorrhiza Lam.  
paljalehine angervaks  Filipendula ulmaria (L.) Maxim. subsp. denudata (J.Presl et C.Presl) Hayek Filipendula denudata (J.Presl et C.Presl) Fritsch 
paljalehine bursera  Bursera glabrifolia (Kunth) Engl. Bursera nelsonii Rose, Bursera schiedeana Engl., Elaphrium glabrifolium Kunth, Elaphrium nelsonii (Rose) Rose, Elaphrium schiedeanum (Engl.) Rose, Terebinthus nelsonii (Rose) Rose, Terebinthus schiedeana (Engl.) Rose  
paljalehine kibuvits  Rosa glabrifolia C.A.Mey. ex Rupr. incl. Rosa pratorum Sukaczev; Rosa cinnamomea var. glabrifolia (C.A.Mey. ex Rupr.) C.A.Mey., Rosa dissimilis Déségl., Rosa microcarpa Retz. 
paljalehine liivatee  Thymus pulegioides L. Thymus chamaedrys Fr., Thymus lanuginosus Mill., nom. conf., Thymus lanuginosus Mill. ex Coste, Thymus montanus Waldst. et Kit. non Crantz, Thymus serpyllum L. subsp. lanuginosus (Miller) Briq. non P.Fourn., Thymus serpyllum var. lanuginosus (Mill.) Sw. 
paljas hammassammal  Odontoschisma denudatum (Mart.) Dum.  
paljas kaer  Avena nuda L. Avena nudibrevis Vavilov, Avena sativa L. subsp. nuda (L.) Rouy 
paljas kortsleht  Alchemilla glabricaulis H.Lindb.  
paljas kribulill  Zigadenus glaberrimus Michaux  
paljas kukekannus  Delphinium denudatum Wall. ex Hook.f. et Thomson Delphinium denudatum Wall. 
paljas lõhehammas  Dicranodontium denudatum (Brid.) E.Britton  
paljas naistenõges  Nepeta nuda L.  
paljas peekerlill  Penstemon glaber Pursh  
paljas punglehik  Discelium nudum (Dicks.) Brid.  
paljas võõrkakar  Galinsoga parviflora Cav. Viborgia acmella Roth 
paljas õnnehein  Erigeron glabellus Nutt.  
paljaspäine nelk  Dianthus capitatus subsp. andrzejowskianus Zapal.  Dianthus andrzejowskianus Kulcz. 
paljasseemnetaimed [hõimkond]  Pinophyta Gymnospermae 
paljasseemnetaimed [hõimkond]  Gymnospermae  --> Pinophyta 
paljastipne kortsleht  Alchemilla epipsila Juz.  
paljatipune hunditubakas  Hieracium acrogymnon (Malme) Üksip  Hieracium sylvaticum subsp. acrogymnon Malme  
paljatolmukaline ternströömia  Ternstroemia gymnanthera (Wight et Arn.) Sprague  
paljavarreline keraslill  Globularia nudicaulis L.  
paljavarreline kukekannus  Delphinium nudicaule Torr. et A.Gray  
paljaviljaline kibuvits  Rosa gymnocarpa Nutt. Rosa gymnocarpa Nutt. ex Torr. et A.Gray 
paljaviljaline rodo (paljaviljaline rododendron)  Rhododendron gymnocarpum Balf.f. et Tagg  
paljaõieline jasmiin  Jasminum nudiflorum Lindl.  
paljaõieline krookus  Crocus nudiflorus Sm. Crocus aphyllus Ker Gawl., Crocus fimbriatus Lapeyr., Crocus multifidus Ramond, Crocus pyrenaeus Herb. 
paljaõieline rodo (paljaõieline rododendron, paljuõieline asalea)  Rhododendron periclymenoides (Michx.) Shinners Azalea nudiflora L., Azalea periclymenoides Michx., Rhododendron nudiflorum (L.) Torr. 
paljaõieline võilill  Taraxacum gymnanthum DC.  
paljulehine koldrohi  Anthyllis macrocephala Wend. Anthyllis polyphylla (DC.) Kit., Anthyllis vulneraria L. subsp. polyphylla (DC.) Nyman p.p. 
paljuroodne lõunapöök  Nothofagus alpina (Poepp. et Endl.) Oerst. Fagus alpina Poepp. et Endl., Fagus nervosa Phil., Fagus procera Poepp. et Endl., Nothofagus nervosa (Phil.) Krasser, Nothofagus procera Oerst. 
paljuseemneline hanemalts  Chenopodium polyspermum L. Anserina betifolia Montandon, Atriplex polysperma (L.) Crantz, Chenopodium acutifolium Sm., Chenopodium acutifolium Kit., nom. illeg., Chenopodium angustifolium Gilib., Chenopodium bisaeriale Menyh., Chenopodium marginatum Spreng. ex Hornem., Chenopodium polispermum Neck., Lipandra atriplicoides (Less.) Moq., Lipandra polysperma (L.) S.Fuentes et al., Lipandra polysperma (L.) S.Fuentes, Uotila et Borsch, Oligandra atriplicoides Less., Vulvaria polysperma (L.) Bubani 
paljuõieline päevalill  Helianthus ×multiflorus L. Helianthus annuus × Helianthus decapetalus 
Pallase krookus  Crocus pallasii Goldb.  Crocus campestris Pall. ex Herb., Crocus elwesii (Maw) O.Schwarz, Crocus hybernus Friv., Crocus libanoticus Mouterde, Crocus olbanus Siehe, Crocus thiebautii Mouterde 
Pallase kuslapuu  Lonicera pallasii Ledeb. Lonicera edulis subsp. pallasii (Ledeb.) Browicz 
Pallase lauk  Allium pallasii Murray  Allium albertii Regel, Allium tenue G.Don, Allium caricifolium Kar. et Kir., Allium lepidum Ledeb., Allium semiretschenskianum Regel, Allium tenue G.Don 
Pallase lurssvili  Corispermum pallasii Steven  
Pallase pisihüatsint  Hyacinthella pallasiana (Steven) Losinsk. Hyacinthus pallasianus Steven 
Pallase priimula  Primula elatior subsp. pallasii (Lehm.) W.W.Sm. et Forrest Primula pallasii Lehm. 
palm-viigipuu  Ficus pseudopalma Blanco  
palmaaria  Palmaria Stackh., nom. rej.  
Palmeri kukehari  Sedum palmeri S.Watson  
Palmeri odalill  Doryanthes palmeri W.Hill ex Benth. Doryanthes excelsa var. palmeri (W.Hill ex Benth.) F.M.Bailey, Doryanthes larkinii C.Moore, Doryanthes guilfoylei F.M.Bailey, Doryanthes excelsa var. guilfoylei (F.M.Bailey) F.M.Bailey 
palmett-saabalpalm  Sabal palmetto (Walter) Lodd. ex Schult. et Schult.f. Chamaerops palmetto (Walter) Michx., Corypha palmetto Walter, Inodes palmetto (Walter) O.F.Cook, Inodes schwarzii O.F.Cook, Sabal bahamensis (Becc.) L.H.Bailey, Sabal jamesiana Small, Sabal parviflora Becc., Sabal schwarzii (O.F.Cook) Becc., Sabal viatoris L.H.Bailey 
palmilaadsed [selts]  Arecales Bromhead  
palmilehine saagolatv  Encephalartos cycadifolius (Jacq.) Lehm.  Encephalartos acanthus Mast., Encephalartos elongatus Miq., Encephalartos eximius Verd., Encephalartos verschaffeltii Regel, Zamia cycadifolia Jacq., Zamia elongata (Miq.) Heynh., Zamia villosa Gaertn. 
palmilised  Arecaceae Bercht. et J.Presl, nom. cons.  Acristaceae O.F.Cook, Borassaceae Schultz Sch., Ceroxylaceae Vines, Chamaedoreaceae O.F.Cook, Coryphaceae Schultz Sch., Geonomataceae O.F.Cook, Iriarteaceae O.F.Cook et Doyle, Lepidocaryaceae Mart., Malortieaceae O.F.Cook, Manicariaceae O.F.Cook, Nypaceae Brongn. ex Le Maout et Decne., Palmae Juss., nom. cons., Phoenicaceae Burnett, Phytelephantaceae Mart. ex Perleb, Pseudophoenicaceae O.F.Cook, Sabalaceae Schultz Sch., Sagaceae Schultz Sch., Synechanthaceae O.F.Cook 
palmkapsas  Brassica oleracea var. palmifolia DC. Brassica oleracea Palmifolia rühm, Brassica oleracea var. acephala subvar. palmifolia (DC.) Thell., Brassica sabauda subsp. palmifolia (DC.) Lizg. 
palmlehik  Cycas L.   
palmlehiktaimed [hõimkond]  Cycadophyta  
palmlehikulised  Cycadaceae Pers., nom. cons.   
palmlehine begoonia  Begonia luxurians Scheidw. Scheidweileria luxurians (Scheidw.) Klotzsch 
palmlehine kukeleib   Setaria palmifolia (J.Koenig) Stapf Chaetochloa effusa (E.Fourn.) Hitchc., Chaetochloa palmifolia Hitchc. et Chase, Chamaeraphis palmifolia Kuntze, Panicum neurodes Schult., Panicum palmaefolium J. König, orth. var., Panicum palmifolium J.König, Panicum palmifolium Willd. ex Poir., nom. illeg. 
palmlehine tarn  Carex muskingumensis Schweinitz  
palmrodo (palmrododendron)  Rhododendron oreodoxa Franch.  
palmüürapalm  Borassus L.  Lontarus Adans. 
paloverde  Parkinsonia L.  
palsam-amüris  Amyris balsamifera L.  
palsam-kibekurk   Momordica balsamina L.  
palsam-neitsikummel  Tanacetum balsamita L. Balsamita major Desf., Chrysanthemum balsamita (L.) L., Pyrethrum balsamita (L.) Willd., incl. Tanacetum balsamitoides (Nabel.) N.S.Khandzhyan (Tanacetum balsamita subsp. balsamitoides (Sch.Bip.) Grierson)  
palsam-piimalill  Euphorbia balsamifera Aiton  
palsam-tolapuu  Gossweilerodendron balsamiferum (Verm.) Harms  
palsam-vesilemb  Hygrophila balsamica (L.f.) E.Hossain Cardanthera balsamica (L.f.) Benth. ex C.B.Clarke, Ruellia balsamica L.f., Synnema balsamicum (L.f.) Alston 
palsamipuu  Myroxylon L.f., nom. cons. Myroxylon J.R.Forst. et G.Forst., nom. rej., Toluifera L., nom. rej. 
palsamjuur  Balsamorhiza Nutt.   
palsamnulg  Abies balsamea (L.) Mill. Abies balsamifera Michx., Abies hudsonia Bosc ex Jacques, Abies minor Duhamel ex Gordon, Peuce balsamea (L.) Rich., Picea aromatica Carrière, nom. inval., Picea balsamea (L.) Loudon, Pinus balsamea L., Pinus taxifolia Salisb., nom. illeg. 
palsampappel  Populus balsamifera L. Populus tacamahaca Mill. 
palu-härghein (aas-härghein)  Melampyrum pratense L.  
palu-karukell  Pulsatilla patens (L.) Mill. Anemone patens L. 
palu-karusammal  Polytrichum juniperinum Hedw.  
palu-koldrohi  Anthyllis ×polyphylloides Juz. Anthyllis arenaria × Anthyllis macrocephala 
palu-liivkann (palu-leetekann)  Arenaria procera Spreng. Arenaria filifolia M.Bieb., nom. illeg., Arenaria koriniana Fisch. ex Ledeb., Arenaria koriniana Fisch. ex Fenzl, Arenaria micradenia P.A.Smirn., Arenaria preslii Nyman, Arenaria procera Spreng., Arenaria procera Spreng. ex Hornem., nom. illeg., Arenaria ucranica Spreng. ex Steud., Eremogone koriniana (Fisch. ex Fenzl) Ikonn., Eremogone micradenia (P.A.Smirn.) Ikonn., Eremogone micrantha Schur, Eremogone procera (Spreng.) Rchb. 
palu-näsiniin  Daphne cneorum L.  
palu-põisrohi  Silene chlorantha (Willd.) Ehrh.  
palvehelme-oliiviviljak (rudraksapuu); seeme: rudraksa  Elaeocarpus ganitrus Roxb. ex G.Don Elaeocarpus sphaericus (Gaertn.) K.Schum., Ganitrus sphaerica Gaertn. 
palvehernes  Abrus Adans. Abrus L. 
pamfüülia krookus  Crocus cancellatus subsp. pamphylicus B.Mathew  
pamfüülia võrkiiris (pamfüülis iiris)  Iridodictyum pamphylicum (Hedge) Rodion.  Iris pamphylica Hedge 
pamiiri kask  Betula pamirica Litvin.  
pamiiri sannikas  Swertia fedtschenkoana Pissjauk.  
pamiiri-alai kibuvits  Rosa ecae Aitch. Rosa xanthina Hook.f. var. ecae (Aitch.) Boulenger 
pampa-stepirohi  Stipa ichu (Ruíz et Pav.) Kunth Jarava ichu Ruíz et Pav., Jarava usitata Pers., Stipa eriostachya Kunth, Stipa gynerioides Phil., Stipa liebmannii E.Fourn., Stipa pungens Nees et Meyen 
pampel (aedmurakas)  Rubus fruticosus coll., cultivars incl. 'Marion' ('Marionberry') 
panama haisupuu  Sterculia apetala (Jacq.) H.Karst. Helicteres apetala Jacq., Sterculia carthaginensis Cav., Sterculia chicha A.St.-Hil. 
panama kübarlehik  Carludovica palmata Ruíz et Pav.  
panama tuvikäpp  Peristeria elata Hook.  
pandanilehine nõmmeküünal  Richea pandanifolia Hook.f.  
pandooraväät  Tecoma sect. Pandorea Endl.   --> Pandorea (Endl.) Spach 
pandooraväät  Pandorea (Endl.) Spach Tecoma sect. Pandorea Endl.  
panga-vengepuu  Millettia stuhlmannii Taubert   
pangi  Pangium edule Reinw.  
Panjutini lumikelluke  Galanthus panjutinii Zubov et A.P.Davis 2012 Galanthus latifolius sensu Kolak., Galanthus valentinae Panjut., nom. nud., Galanthus valentinae Panjut. ex Grossh., nom. nud. 
Panjutini pööristatar (Panjutini kirburohi)  Aconogonon panjutinii (Charkev.) Sojak Polygonum panjutinii Charkev. 
pannoonia emajuur  Gentiana pannonica Scop.  
pannoonia hundihammas  Astragalus dasyanthus Pall. Astragalus eriocephalus Waldst. et Kit., Astragalus pannonicus Schult., Tragacantha dasyantha (Pall.) Kuntze, Tragacantha eriocephala (Waldst. et Kit.) Kuntze 
panter-täpikliilia  Nomocharis pardanthina Franch.  
panterliilia  Lilium pardalinum Kellogg Lilium californicum Lindl., Lilium canadense var. hartwegii Baker 
pantrilill  Belamcanda Adans.  
pantrilill  Belamcanda chinensis (L.) DC. Ixia chinensis L., Belamcanda pampaninii H.Lev., Belamcanda punctata Moench, Gemmingia chinensis (L.) Kuntze, Moraea chinensis (L.) Collander, Pardanthus chinensis (L.) Ker Gawl. 
papagoigladiool  Gladiolus dalenii Van Geel Gladiolus natalensis Reinw. ex Hook., Gladiolus primulinus Baker, Gladiolus psittacinus Hook. 
papagoigladiool  Gladiolus dalenii Van Geel Gladiolus adlamii Baker, Gladiolus cooperi Baker, Gladiolus dracocephalus Hook.f., Gladiolus fuscoviridis Baker, Gladiolus leichtlinii Baker, Gladiolus leptophyllus L.Bolus, Gladiolus luteolus Klatt, Gladiolus natalensis Reinw. ex Hook., nom. illeg., Gladiolus nebulicola Ingram, Gladiolus pageae L.Bolus, Gladiolus platyphyllus Baker, Gladiolus primulinus Baker, Gladiolus psittacinus Hook., Gladiolus quartinianus A.Rich., Gladiolus retrocurvus G.J.Lewis, Gladiolus tysonii Baker, Gladiolus xanthus G.J.Lewis, Watsonia natalensis Ecklon 
papagoihelikoonia  Heliconia psittacorum L.f.  
papaia (melonipuu)  Carica L.  
papaialised (melonipuulised)  Caricaceae Dumort., nom. cons.  Papayaceae Blume 
paplilehine homalant  Homalanthus populifolius Grah.  
paplilehine kask  Betula populifolia Marshall  
paplilehine kukehari  Sedum populifolium Pall. Hylotelephium populifolium (Pall.) H.Ohba 
pappel  Populus L.  
pappel-pudelpuu  Brachychiton populneus (Schott et Endl.) R.Br.  
pappeleukalüpt  Eucalyptus populnea F.Muell. Eucalyptus populifolia Hook., nom. illeg. 
pappelterminaalia  Terminalia populnea (L.) Sol. ex Correa  
pappeltespeesia  Thespesia populnea (L.) Sol. ex Correa  
paprika (punapipar); saadus: nn. punane pipar  Capsicum L.  
papüüruse-lõikhein (papüürus)  Cyperus papyrus L. Chlorocyperus papyrus (L.) Rikli, Cyperus antiquorum (Willd.) Chiov., Cyperus elapsus Chiov., Cyperus panormitanus Chiov., Cyperus papyraceus Crantz, Cyperus syriacus Parl., Cyperus ugandensis Chiov., Papyrus antiquorum Willd., Papyrus domesticus Poir., Papyrus mossambicensis Parl., Papyrus siculus Parl. 
para-palisandripuu (para-dalbergia)  Dalbergia spruceana Benth. Miscolobium spruceanum Benth.  
paradiisi-õunapuu (vili: paradiisiõun)  Malus pumila Mill. var. paradisiaca (L.) C.K.Schneid. Malus paradisiaca (L.) Medik., Malus pumila Mill. var. paradisiaca (L.) Bailey, Malus sylvestris Mill. subsp. paradisiaca (L.) Sóo, Pyrus malus var. paradisiaca L. 
paradiisilinnulill (strelitsia)  Strelitzia Aiton  
paradiisilinnulillelised  Strelitziaceae Hutch., nom. cons.  
paradiisipuu  Simarouba Aubl., nom. cons.  Simaruba Boehm., nom. rej.  
paraguai brunfelsia  Brunfelsia australis Benth.  
paraguai kõrbehari  Graptopetalum paraguayense (N.E.Br.) E.Walth.  
paraguai suhkruleht; saadus: steevia  Stevia rebaudiana (Bertoni) Bertoni   
parakardemon  Amomum Roxb., nom. cons. Amomum L., nom. rej. 
parakohvipuu  Psilanthus Hook.f., nom. cons. Cofeanthus A.Chev., Paracoffea J.-F.Leroy, nom. inval. 
parapähklipuu  Bertholletia Bonpl.  
parbik  Barbilophozia Loeske   
pardilobeelia  Lobelia anatina E.Wimm.   
pardnelk  Dianthus ×courtoisii Rchb. Dianthus barbatus × Dianthus superbus 
parfüümipelargoon  Pelargonium ×asperum Ehrh. ex Spreng. (2n = 77) Pelargonium capitatum (2n = 66) × Pelargonium radens (2n = 88); Pelargonium capitatum × Pelargonium graveolens (2n = 88); Geranium asperum (Roth ex Spreng.) Poir., Pelargonium asperum auct. non Ehrh. ex Willd., Pelargonium graveolens auct. non L’Hér., Pelargonium Graveolens-rühm, Pelargonium (Scented-leaved-rühm) 'Graveolens', Pelargonium ×hybridum hort., Pelargonium Rosat-rühm, Pelargonium roseum auct. non Ehrh. 
pargi-hunditubakas  Hieracium sylvularum Jord. ex Boreau  
parginurmikas  Poa chaixii Vill. Cynodon sudeticus (Haenke) Raspail, Poa haemi F.Herm., Poa haemii F.Herm., Poa latifolia Pohl, nom. illeg., Poa quadripedalis Ehrenb. exx Köhlerer, nom. inval., Poa rubens Moench, nom. illeg., Poa sclerophylla Spreng. ex C.Presl, nom. inval., Poa silvatica Chaix, Poa sudetica Haenke, Poa sylvatica Chaix, nom. illeg., Poa willemetiana Godefroy 
pargitatar  Fallopia sect. Reynoutria (Houtt.) L.P.Ronse Decraene  Reynoutria Houtt. 
pargitatar  Reynoutria Houtt.  --> Fallopia; Fallopia sect. Reynoutria (Houtt.) L.P.Ronse Decraene 
parinaari  Parinari Aubl.  Balantium Desv. ex Ham., Dugortia Scop., Lepidocarpa Korth., Parinarium Juss., orth. var., Petrocarya Schreb. 
parkalieukalüpt  Eucalyptus astringens Maiden  
parke-küünisväät (parke-unkaaria) (Heino Kiik: gambiir)  Uncaria gambir (Hunter) Roxb.  
parke-pööristatar (parke-kirburohi)  Aconogonon coriarium (Grig.) Soják Aconogonon bucharicum (Grig.) Holub, Aconogonon nuristanicum Kitam., nom. illeg.; Pleuropteropyrum bucharicum (Grig.) Nevski, Polygonum bucharicum Grig., Polygonum coriarium Grig. 
parkepõõsalised  Coriariaceae DC., nom. cons.   
parkepõõsas  Coriaria L.  
Parkeri sarvjalg  Ceratopteris pteridoides (Hook.) Hieron.  Ceratopteris lockhartii (Hook. et Grev.) Kunze, Ceratopteris parkeri (Hook.) J.Sm., Parkeria lockhartii Hook. et Grev., Parkeria pteridoides Hook., Pteris parkeri hort. 
parkesumahh  Rhus coriaria L.  
parketsesalpiinia (dividivi)  Caesalpinia coriaria (Jacq.) Willd. Caesalpinia thomaea Spreng., Libidibia coriaria (Jacq.) Schltdl., Poinciana coriaria Jacq. 
parkhein  Lycopus L.  
parkia  Parkia R.Br. Paryphosphaera H.Karst. 
parkjuur  Limonium Mill., nom. cons.  
Parlatore kivijugapuu  Podocarpus parlatorei Pilg. Nageia angustifolia (Parl.) Kuntze 
parnassose pojeng   Paeonia parnassica Tzanoud.  Paeonia arietina auct. non G.Anderson, Paeonia peregrina var. latifolia Boiss. 
parodikaktus (paroodia)  Parodia Speg., nom. cons. Brasilicactus Backeb.; Frailea Britton et Rose, nom. rej. 
parrootia (raudpuu)  Parrotia persica (DC.) C.A.Mey.  
Parry agaav  Agave parryi Engelm.  
Parry liilia  Lilium parryi S.Watson  
parthein  Glyceria R.Br., nom. cons.  
paruk-buutiapalm  Butia capitata (Mart.) Becc. Butia bonnetii (Linden ex Chabaud) Becc., Butia leiospatha (Barb.Rodr.) Becc., Butia nehrlingiana L.H.Bailey, Cocos australis hort., Cocos bonnetii Linden ex Chabaud, Cocos capitata Mart., Cocos odorata Barb.Rodr., Cocos pulposa Barb.Rodr., Syagrus capitata (Mart.) Glassman 
parukliilia  Asphodeline Rchb.  
paruktarn  Carex comans Berggr. Carex pulchella Berggr. 
pasa-kutsapõõsas  Holarrhena pubescens (Buch.-Ham.) Wall. ex G.Don Holarrhena antidysenterica (L.) Wall. ex A.DC., Holarrhena febrifuga Klotzsch 
pasapähkel  Ximenia L.  
Pasche lõokannus  Corydalis paschei Liden   
paskhein  Serratula L.  
Pastuhhovi luuderohi  Hedera pastuchowii G.N.Woron.  
pasunnartsiss  Narcissus nobilis (Haw.) Schult. et Schult. f. Narcissus leonensis Pugsley, Narcissus pseudonarcissus subsp. nobilis (Schult.f.) A.Fern., Narcissus pseudonarcissus subsp. nobilis (Haw.) A.Fern. 
patagoonia fuksia  Fuchsia magellanica Lam. Fuchsia magellanica Lam. var. corallina hort. 
patagoonia gunnera  Gunnera magellanica Lam.  
patagoonia jänesekapsas  Oxalis patagonica Speg.  Oxalis enneaphylla var. patagonica (Speg.) Skottsb., Oxalis enneaphylla 'Patagonica' 
patagoonia kassikäpp  Antennaria chilensis J.Rémy Antennaria magellanica Sch.Bip. 
patagoonia kuldvits  Solidago patagonica Phil.  
patagoonia näkiputk  Lilaeopsis macloviana (Gand.) A.W.Hill Lilaeopsis andina A.W.Hill, Lilaeopsis attenuata (Hook. et Arn.) Fernald, Lilaeopsis exigua Perez-Moreau, Lilaeopsis hillii Perez-Moreau, Lilaeopsis patagonica Perez-Moreau, Lilaeopsis sinuata A.W.Hill 
patagoonia oganupp  Acaena magellanica (Lam.) Vahl Acaena glaucophylla Bither 
patagoonia portselankäpp  Chloraea magellanica Hook.f. Asarca magellanica (Hook.f.) Kuntze, Chloraea bougainvilleana Franch., Chloraea hystrix Speg. et Kraenzl., Chloraea kraenzliniana Hoehne, Chloraea leontoglossa Kraenzl., Chloraea spegazziniana Kraenzl. 
patagoonia puisaster  Baccharis patagonica Hook. et Arn.  
patagoonia sardhein  Elymus magellanicus (E.Desv.) A.Löve Agropyron antarcticum Parodi, Agropyron araucanum (Parodi) Nicora, Agropyron fuegianum (Speg.) Kurtz, Agropyron magellanicum (Desf.) Hack., Agropyron patagonicum (Speg.) Parodi, Agropyron pubiflorum (Steud.) P.Candargy, Agropyron remotiflorum Parodi, Agropyron secundum J.Presl, Elymus araucanus (Parodi) Á.Löve, Elymus fuegianus (Speg.) Á.Löve, Elymus glaucescens Seberg, Elymus notius Á.Löve, Elymus remotiflorus (Parodi) Á.Löve, Elytrigia antarctica (Parodi) Covas, Elytrigia araucana (Parodi) Covas ex J.H.Hunz. et Xifreda, Elytrigia fuegiana (Speg.) Covas ex J.H.Hunz. e Xifreda, Elytrigia patagonica (Speg.) Covas ex J.H.Hunz. et Xifreda, Elytrigia pubiflora (Steud.) Tzvelev, Triticum fuegianum Speg., Triticum magellanicum (Desv.) Speg., Triticum pubiflorum Steud., Triticum secundum (J.Presl) Kunth 
patagoonia tuhik  Chiliotrichum diffusum (G.Forst.) Kuntze Amellus diffusus G.Forst., Aster magellanicus Spreng., Chiliotrichum amelloides Cass., Chiliotrichum virgatum Phil. 
patagoonia ülane  Anemone magellanica hort. ex Wehrh.  
patauapalm  Oenocarpus Mart.   
patšulipõõsas  Pogostemon subg. Pogostemon  
pauliinia  Paullinia L.  
Paulseni tondipea  Dracocephalum paulsenii Briq.  
paunkaun  Sutherlandia frutescens (L.) R.Br. Colutea frutescens L., Lessertia frutescens (L.) Goldblatt et J.C.Manning 
paunkupar  Cysticapnos Mill.  
paunloorik  Dennstaedtia Bernh. Adectum Link, Coptidipteris Nakai et Momose, Coptodipteris Nakai et Momose, Costaricia Christ, Emodiopteris Ching et S.K.Wu, Fuziifilix Nakai et Momose, Litolobium Newman, Paradennstaedtia Tagawa, Patania C.Presl, Sitolobium Desv. 
paunloorikulised (kilpjalalised)  Dennstaedtiaceae Lotsy  Hypolepidaceae Pic.Serm., Monachosoraceae Ching, Pteridiaceae Ching 
pavoonia  Pavonia Cav., nom. cons. Asterochlaena Garcke, Blanchetiastrum Hassl., Cancellaria (DC.) Mattei, Codonochlamys Ulbr., Goethea Nees, Lass Adans., nom. rej., Lopimia Mart., Malache Vogel, nom. reg., Pseudopavonia Hassl., Pteropavonia Mattei, Thorntonia Rchb., Triplochlamys Ulbr. 
Paxi priimula  Primula paxiana Gilg  
Paxi saar  Fraxinus paxiana Lingelsh.  
Paxi vaher  Acer paxii Franch.  
pea-lehtsinep  Brassica juncea subsp. integrifolia Capitata rühm  Brassica juncea var. capitata M.Tsen et S.H.Lee, Brassica juncea Capitata rühm, Brassica juncea Head Mustard-rühm, Brassica juncea subsp. integrifolia var. rugosa Capitata rühm; incl. 'Amsoi', 'Big Heart', 'Chicken Heart', 'Swatow' ('Leaf Heading', 'Swatow Large Headed', 'Chaozhou Large Headed'), 'Wrapped Heart' (Bau Sin', 'Paau Sum')  
peajas hosta  Hosta capitata (Koidz.) Nakai Hosta caerulea var. capitata Koidz. 
peajas kivirik  Saxifraga ×capitata Lapeyr.  
peajas krooton  Croton capitatus Michx.  
peajas kärssliilia  Curculigo capitulata (Lour.) O.Kuntze Curculigo recurvata Dryand. 
peajas liivatee  Thymus capitatus (L.) Hoffmanns. et Link Coridothymus capitatus (L.) Rchb.f., Origanum capitatum (L.) Kuntze, Satureja capitata L., Thymbra capitata (L.) Cav., Thymus creticus Garsault, nom. inval. 
peajas lina  Linum capitatum Kit. ex Schult.  
peajas nelk  Dianthus borbasii Vandas Dianthus capitellatus Klokov 
peajas priimula  Primula capitata Hook.  
peajas põisenelas  Physocarpus capitatus (Pursh) O.Kuntze  
peajugapuu  Cephalotaxus Siebold et Zucc. ex Endl.   
peajugapuulised  Cephalotaxaceae Dumort.  
peakapsas  Brassica oleracea var. capitata L. Brassica capitata (L.) Pers., Brassica capitata (L.) H.Lév., Brassica oleracea Cabbage rühm, Brassica oleracea Headed Cabbage rühm, Brassica oleracea subsp. capitata (L.) Schübl. et G.Martens, Brassica oleracea subsp. capitata laevis Metzg., Brassica oleracea Capitata rühm, Brassica oleracea convar. capitata (L.) Alef., Brassica bullata (DC.) Pasq., Brassica oleracea convar. bullata (DC.) Alef., Brassica oleracea Bullata rühm 
pealis-raagraigas  Psilotum complanatum Sw.   
peasalat  Lactuca sativa var. capitata L. Lactuca capitata L. 
Pechueli adeenia  Adenia pechuelii (Engl.) Harms  
Peeblesi tasandikukaktus   Pediocactus peeblesianus (Croizat) L.D.Benson  
peegel-putukõis  Ophrys speculum Link Arachnites speculum (Link) Tod., Ophrys ciliata Biv., Ophrys eos Devillers et Devillers-Tersch., Ophrys scolopax Willd., nom. illeg., Ophrys lusitanica (O.Danesch et E.Danesch) Paulus et Gack, Ophrys vernixia Brot., Ophrys regis-ferdinandii (Acht. et Kellerer ex Renz) Buttler 
peegelpuu  Calycophyllum DC.  
peekerjalg  Deparia Hook. et Grev. Athyriopsis Ching, ×Depazium Nakaike, Dictyodroma Ching, Dryoathyrium Ching, Lunathyrium Koidz., Parathyrium Holttum, Triblemma (J.Sm.) Ching 
peekerlill  Penstemon Schmidel Pentstemon Aiton, orth. var. 
peen allikasammal  Philonotis capillaris Lindb. Bartramia capillaris (Lindb.) T.Jensen, Philonotis arnellii Husn. 
peen ebasarmik  Pseudotaxiphyllum elegans (Brid.) Z.Iwats.   
peen ebatömpkaanik (peen tömpkaanik)  Pseudoamblystegium subtile (Hedw.) Vanderp. et Hedenäs  Amblystegiella subtilis (Hedw.) Loeske, Amblystegium subtile (Hedw.) Schimp., Apterygium subtile (Hedw.) Kindb., Leskea subtilis Hedw., Platydictya subtilis (Hedw.) H.A.Crum, Serpoleskea subtilis (Hedw.) Loeske  
peen iluürt (peen raudürt)  Glandularia aristigera (S.Moore) Tronc. Glandularia tenuisecta (Briq.) Small, Verbena aristigera S.Moore, Verbena tenuisecta Briq. 
peen jänesekõrv  Bupleurum tenuissimum L.  
peen läikõis  Lampranthus elegans (Jacq.) Schwantes Mesembryanthemum elegans Jacq. 
peen silmarohi  Euphrasia tenuis (Brenner) Wettst. Euphrasia arctica Lange ex Rostr. subsp. tenuis (Brenner) Yeo 
peen tarn  Carex tenuiculmis (Petrie) Heenan et de Lange Carex secta var. tenuiculmis Petrie  
peen vesikuusk  Myriophyllum simulans Orchard  
peenehõlmane daalia  Dahlia dissecta S.Watson  
peenehõlmane võilill  Taraxacum tenuilobum (Dahlst.) Dahlst. Taraxacum ceptolobum 
peenejuureline lauk  Allium hymenorrhizum Ledeb. Allium macrorrhizum Boiss. 
peenelehine aspar  Asparagus tenuifolius Lam.  
peenelehine hiirehernes  Vicia tenuifolia Roth Vicia cracca subsp. tenuifolia (Roth) Gaudin 
peenelehine läätspuu (Lorbergi läätspuu)  Caragana arborescens Lam. 'Lorbergii' Caragana arborescens Lam. f. lorbergii Koehne 
peenenäärmeline karutubakas (peenenäärmeline hunditubakas)  Pilosella leptadenia (Dahlst.) Schljak. Hieracium leptadenium (Dahlst.) Dahlst., Hieracium cymosum O.F.Muell. subsp. leptadenium Dahlst. 
peeneoksaline kukerpuu  Berberis leptoclada Diels  
peeneraoline kibuvits  Rosa filipes Rehder et E.H.Wilson  
peeneraoline tuhkpuu  Cotoneaster tenuipes Rehder et E.H.Wilson  
peeneripsmeline mägisibul  Sempervivum ciliosum Craib  
peenerisoomine epimeedium  Epimedium leptorrhizum Stearn Epimedium macranthum H.Lév. non C.Morren et Decne. 
peeneroodne sirbik  Drepanocladus tenuinervis T.Kop.  
peeneseemneline lina  Linum usitatissimum L. subsp. eurasiaticum Vavilov ex Elladi  
peenetolmukaline püvilill  Fritillaria stenanthera (Regel) Regel Rhinopetalum stenantherum Regel 
peenevarreline antiigonon  Antigonon leptopus Hook. et Arn.  
peenevarreline karutubakas (peenevarreline hunditubakas)  Pilosella leptocaulon (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium leptocaulon (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium collinum Hegetschw. subsp. leptocaulon Nägeli et Peter, Pilosella caespitosa (Dumort.) P.D.Sell et C.West subsp. leptocaulon (Nägeli et Peter) Sojak 
peeneõieline kuslapuu  Lonicera ×minutiflora Zabel Lonicera morrowii × Lonicera xylosteoides  
peenlook  Descurainia Webb et Berthel., nom. cons.  
peensaagjas boveenia  Bowenia serrulata (Bull) Chamberl.  
peensaagjas fotiinia  Photinia serratifolia (Desf.) Kalkman Photinia serrulata Lindl. 
peensaagjas kenarbik  Enkianthus serrulatus (Willd.) C.K.Schneid.  
peensaagjas kirsipuu  Prunus serrulata Lindl. Padus serrulata (Lindl.) Sokolov 
peensaagjas lepp  Alnus serrulata (Aiton) Willd. Betula serrulata Aiton 
peensaagjas pirnipuu  Pyrus serrulata Rehder  
peensammal  Fuscocephaloziopsis Fulford   
peenviltjas kibuvits  Rosa obtusifolia Desv. Rosa dumetorum subsp. obtusifolia (Desv.) Arcang., Rosa sclerophylla Scheutz, Rosa tomentella Leman; incl. Rosa klukii Besser 
peenviltjas sirel  Syringa tomentella Bur. et Franch.  
peet  Beta L.  
peetrileht  Succisa Haller  
peetrileht  Succisa pratensis Moench Scabiosa succisa L., Succisa praemorsa (Gilib.) Asch. 
Pegleri aaloe  Aloe peglerae Schönl.  
pehme arnika  Arnica mollis Hook. Arnica amplifolia Rydb., Arnica confinis Greene, Arnica crocea Greene, Arnica crocina Greene, Arnica merriamii Greene, Arnica rivularis Greene, Arnica scaberrima Greene, Arnica subplumosa Greene 
pehme deutsia  Deutzia mollis Duthie  
pehme hunditubakas  Hieracium villosum Jacq.  
pehme iluviljak  Callicarpa mollis Siebold et Zucc.  
pehme kadrisammal  Atrichum crispum (James) Sull. Atrichum laxifolium Wilson, Atrichum tortifolium Sull., Catharinea crispa James, Catharinea kinashii Cardot 
pehme karusõrg  Acanthus mollis L.  
pehme kibuvits  Rosa mollis Sm. Rosa heldreichii Boiss. et Reut., Rosa kitaibelii Borbás, Rosa mollissima auct., Rosa tomentosa auct. non L., Rosa villosa auct., Rosa villosa subsp. mollis (Sm.) Crép. 
pehme kirbutatar (pehme kirburohi)  Persicaria mitis (Schrank) Opiz ex Assenov Persicaria hydropiper subsp. mite (Schrank) Majeed Kak, Persicaria hydropiper subsp. mite (Schrank) Munshi et Javeid, Persicaria mitis Holub, Polygonum laxiflorum Weihe, Polygonum mite Schrank 
pehme koeratubakas  Crepis mollis (Jacq.) Asch. Crepis succisifolia Tausch, Hieracium molle Jacq. 
pehme kopsurohi  Pulmonaria mollissima A.Kern. Pulmonaria angustifolia Besser non L., Pulmonaria mollis Besser, Pulmonaria mollis Wulfen 
pehme kortsleht  Alchemilla mollis (Buser) Rothm.  
pehme kuldhernes  Thermopsis mollis (Michx.) Curtis ex Gray  
pehme kurekael  Erodium malacoides (L.) L'Hér. Erodion malachoideum (L.) St.-Lag., Erodium althaeoides Jord., Erodium glabellum Delile, Geranium malacoides L.  
pehme kurereha  Geranium molle L.  
pehme lemmjuur  Jurinea mollis (L.) Rchb.  
pehme linaliilia  Phormium cookianum Le Jol. Phormium colensoi Hook.f., Phormium forsterianum Colenso ex Hook. 
pehme lodjapuu  Viburnum molle Michx.  
pehme lumimari  Symphoricarpos mollis Nutt.  
pehme luste  Bromus hordeaceus L. incl. Bromus mollis L. 
pehme madar  Galium mollugo L.  
pehme malvavisk  Malvaviscus arboreus Cav. Achania mollis Aiton, Malvaviscus mollis (Aiton) DC. 
pehme mesihein  Holcus mollis L.  
pehme mikaania  Mikania cordifolia (L.f.) Willd. Cacalia cordata Vell., Cacalia cordifolia L.f., Cacalia pilosa Vell., Cacalia pubescens Raf., Cacalia triangularis Vell., Eupatorium ludovicianum DC., nom. illeg., Eupatorium marquezianum M.Gómez, nom. inval., Eupatorium opiferum (Mart.) Baill., Mikania cissampelina DC., Mikania convolvulacea DC., Mikania gonoclada DC., Mikania hostmannii Miq., Mikania huitzensis Standl. et Steyerm., Mikania loxensis Kunth, Mikania mollis Kunth, Mikania poeppigii Spreng., Mikania suaveolens Kunth, Mikania surinamensis Miq., Mikania vellosiana Barb.Rodr., Mikania yapasensis B.L.Rob., Willoughbya cissampelina (DC.) Kuntze, Willoughbya cordifolia (L.f.) Kuntze, Willoughbya halei Small, Willoughbya loxensis (Kunth) Kuntze 
pehme nõiapuu  Hamamelis mollis Oliv.  
pehme piimalill  Euphorbia villosa Waldst. et Kit. ex Willd.  
pehme priimula  Primula mollis Nutt. ex Hook.  
pehme päevalill  Helianthus mollis Lam.  
pehme pööristatar  Aconogonon molle (D.Don) H.Hara Ampelygonum molle (D.Don) Roberty et Vautier, Coccoloba totnea Buch.-Ham. ex D.Don, Persicaria mollis (D.Don) H.Gross, Polygonum molle D.Don 
pehme rodo (pehme rododendron, pehme asalea)  Rhododendron molle (Blume) G.Don Azalea mollis Blume 
pehme soomuslehik  Echeveria pulvinata Rose  
pehme turbasammal  Sphagnum molle Sull.  
pehme viirpuu  Crataegus mollis (Torr. et A.Gray) Scheele Crataegus coccinea var. mollis Torr. et Gray 
pehme väänkellukas   Codonopsis pilosula (Franch.) Nannf.  Campanumoea pilosula Franch., Codonopsis sylvestris Kom.  
pehmekarvane karutubakas  Pilosella vaillantii (Tausch) Soják Hieracium pubescens Lindblom; incl. Hieracium curvescens (Norrl.) Norrl.; Hieracium cymigerum (Rchb.) Nägeli et Peter; Hieracium polymnoon (Nägeli et Peter) Norrl. 
pehmekarvane kivirik  Saxifraga pubescens Pourr.  
pehmekarvane kõrvik  Galeopsis pubescens Besser  
pehmekarvane priimula  Primula ×pubescens Jacq. Primula auricula × Primula hirsuta; Primula ×hortensis Wettst. 
pehmekarvane sirel  Syringa pubescens Turcz.  
pehmekarvane viirpuu  Crataegus gracilior J.B.Phipps,  Crataegus pubescens (Kunth) Steud., Mespilus pubescens Kunth 
peioote-uimakaktus   Lophophora williamsii (Lem. ex Salm-Dyck) J.M.Coult Anhalonium williamsii (Lem. ex Salm-Dyck) Lem., Echinocactus williamsii Lem. ex Salm-Dyck 
peitpähklipuu  Cryptocarya R.Br., nom. cons.  Agathophyllum Juss., Caryodaphne Blume ex Nees, Dahlgrenodendron J.J.M.Van der Merwe et A.E. van Wyk, Icosandra Phil., Massoia Becc., Pseudocryptocarya Teschner, Ravensara Sonn., nom. rej., Salgada Blanco 
peitsigimikuline kuslapuu  Lonicera gynochlamydea Hemsl.  
peittõlvik  Cryptocoryne Fisch. ex Wydler  
peitõieline gerbera   Gerbera nivea Sch.Bip.   
peitõieline hortensia  Hydrangea involucrata Siebold  
peitõieline kuslapuu  Lonicera involucrata (Richards.) Banks ex Spreng.  
peitõis  Cryptanthus Otto et A.Dietr., nom. cons. Cryptanthus Osbeck, nom. rej. 
peiu-kapikakar  Steirodiscus tagetes (L.) Schltr. Gamolepis tagetes (L.) DC. 
peiu-rullpea  Porophyllum linaria (Cav.) DC. Cacalia linaria Cav., Kleinia tagetoides Kunth, Porophyllum linariifolium St.-Lag., Porophyllum tagetoides (Kunth) DC. 
peiuhabe  Tripogandra Raf. Descantaria Schltdl. 
peiulill  Tagetes L.  
peiupalm  Polyandrococos Barb.Rodr.   
peiupalm  Polyandrococos caudescens (Mart.) Barb.Rodr. Allagoptera caudescens (Mart.) Kuntze, Ceroxylon niveum H.Wendl., Diplothemium caudescens Mart., Diplothemium pectinatum Barb.Rodr., Orania nivea Linden ex W.Watson, Polyandrococos pectinata (Barb.Rodr.) Barb.Rodr. 
pekani-hikkoripuu; vili: pekanipähkel  Carya illinoinensis (Wangenh.) K.Koch Carya diguetii Dode, Carya illinoensis (Wangenh.) K.Koch, orth. var., Carya pecan (Marshall) Engl. et Graebn., Carya tetraptera Liebm., Hicoria oliviformis (Michx.) Nutt., Hicoria pecan (Marshall) Britton, Juglans illinoinensis Wangenh., Juglans oliviformis Michx., Juglans pecan Marshall 
pekingi ebajasmiin  Philadelphus pekinensis Rupr.  
pekingi kortuus  Cortusa matthioli L.f. pekinensis A.Richt. Cortusa pekinensis Richter 
pekingi lehtnaeris (pekingi kapsas, petsai, kaubanduses "hiina kapsas")  Brassica rapa subsp. pekinensis (Lour.) Hanelt Brassica campestris subsp. pekinensis (Lour.) G:Olsson, Brassica campestris var. pekinensis (Lour.) Viehoever, Brassica chinensis var. pekinensis (Lour.) Sun, Brassica pekinensis (Lour.) Rupr., Brassica petsai L.H.Bailey, Brassica rapa L. var. amplexicaulis Y.Tanaka et Ono subvar. pe-tsai (L.H.Bailey) Kitam., Brassica rapa var. glabra Regel, Brassica rapa L. var. glabra Regel ’Pe-tsai’, Brassica rapa Chinese Cabbage rühm, Brassica rapa Da Bai Cai rühm, Brassica rapa Hakusai rühm, Brassica rapa Huan Ya Bai rühm, Brassica rapa Napa Cabbage rühm, Brassica rapa Nappa Cabbage rühm, Brassica rapa Pekinensis-rühm, Brassica rapa subsp. pekinensis (Lour.) Hanelt ex Mansf., Brassica rapa subsp. pekinensis Hakusai rühm, Brassica rapa Pe-tsai rühm, Brassica rapa subvar. pe-tsai (L.H.Bailey) Kitam., Brassica rapa Siew Choy rühm, Brassica rapa Won Bok-rühm, Sinapis pekinensis Lour. 
pekingi ligustriin (pekingi sirel)  Syringa pekinensis Rupr. Ligustrina pekinensis Rupr., Ligustrina pekinensis Regel ex Dippel, Ligustrina pekinensis Berol. ex Dieck, Ligustrum pekinense (Rupr.) K.Koch, Syringa reticulata (Blume) H.Hara subsp. pekinensis (Rupr.) P.S.Green et M.C.Chang  
pekingi pihlakas  Sorbus discolor (Maxim.) Maxim.  
pelargoon  Pelargonium L'Hér. Pelargonium L'Hér. in Aiton 
pelepuu  Campnosperma Thwaites  
pelgumais  Zea diploperennis H.H.Iltis et al. Zea perennis subsp. diploperennis (H.H.Iltis, Doebley et R.Guzmán) Greb. 
pelipuu  Aegle Correa  
pelisteri krookus  Crocus pelistericus Pulevic  
Pellegrini bubingapuu  Guibourtia pellegriniana Leonard  
pellialaadsed [selts]  Pelliales (R.M.Schust. ex Schljakov) He-Nygrén, Juslen, Ahonen, Glenny et Piippo  
pelliasamblad [klass]  Pelliopsida W.Frey et Stech   
pellioonia  Pellionia Gaudich., nom. cons.  Polychroa Lour., nom. rej.  
peloponnesose alpikann  Cyclamen peloponnesiacum (Grey-Wilson) Kit Tan Cyclamen repandum subsp. peloponnesiacum Grey-Wilson, Cyclamen repandum var. peloponnesiacum (Grey-Wilson) Grey-Wilson, Cyclamen rhodium subsp. peloponnesiacum (Grey-Wilson) J.Compton et Culham  
pemba pisipalm  Dypsis pembana (H.E.Moore) Beentje et J.Dransf. Chrysalidocarpus pembanus H.E.Moore 
penihammas   Cynodontium Bruch et Schimp.  
penikeel  Potamogeton L.  
penikeelelised  Potamogetonaceae Bercht. et J.Presl, nom. cons. Potamogetonaceae Dumort., nom. cons.; incl. Ruppiaceae Hutch. 
penimünt  Marrubium L.  
pensilvaania kirbutatar (pensilvaania kirburohi)  Persicaria pensylvanica (L.) M.Gomez Persicaria bicornis (Raf.) Nieuwl., Persicaria longistyla (Small) Small, Persicaria mississippiensis (Stanford) Small, Persicaria pensylvanica (L.) G.Maza, Polygonum bicorne Raf., Polygonum longistylum Small, Polygonum mexicanum auct. non Small, Polygonum mississippiense Stanford, Polygonum pensylvanicum L. 
pensilvaania kirsipuu  Prunus pensylvanica L.f. Cerasus pensylvanica L.f. 
pensilvaania laanesõnajalg  Matteuccia pensylvanica (Willd.) Raymond  
pensilvaania porss  Myrica pensylvanica Loisel.  
pensilvaania saar (punane saar)  Fraxinus pennsylvanica Marshall Fraxinus arbutifolia Dippel, nom. inval., Fraxinus aucubifolia G.Kirchn., Fraxinus campestris Britton, Fraxinus cerasifolia Hoffmanns., Fraxinus cinerea Bosc, Fraxinus concolor Muhl., nom. inval., Fraxinus darlingtonii Britton, Fraxinus elliptica Bosc, Fraxinus expansa Willd., Fraxinus fusca Bosc, Fraxinus glabra Lawson ex Beissner, Fraxinus lancea Bosc, Fraxinus lanceolata Borkh., Fraxinus lancifolia Raf., Fraxinus longifolia Bosc, Fraxinus media Raf., Fraxinus oblongocarpa Buckley, Fraxinus ovalis Willd., orth. var., Fraxinus ovata Bosc, Fraxinus platyphylla Hoffmanns., Fraxinus pubescens Lam., Fraxinus richardii Bosc, Fraxinus rubicunda Bosc, Fraxinus rufa Bosc, Fraxinus smallii Britton, Fraxinus subvillosa Bosc ex Pers., Fraxinus tomentosa Michx., Fraxinus trialata Buckley, Fraxinus viridis F.Michx., nom. illeg. 
pensilvaania toompihlakas  Amelanchier obovalis (Michx.) Ashe  
pensilvaania vaher  Acer pensylvanicum L.  
pensilvaania varbkivirik (pensilvaania kivirik)  Micranthes pensylvanica (L.) Haw. Micranthes forbesii (Vasey) Bush, Saxifraga crassicarpa A.M.Johnson, Saxifraga pensylvanica L., Saxifraga winnebagoensis A.M.Johnson 
pensilvaania viirpuu  Crataegus pensylvanica Ashe  
pensilvaania väärtakjas  Xanthium pensylvanicum Wallr.  
peperoomia  Peperomia Ruíz et Pav.  
permi ülane  Anemone biarmiensis Juz. Anemone narcissiflora subsp. biarmiensis (Juz.) Jalas, Anemonastrum biarmiense (Juz.) Holub 
Perny iileks  Ilex pernyi Franch.  
peroobapuu  Paratecoma peroba (Record et Mell) Kuhlm.  
Perovski harakalatv  Erysimum perofskianum Fisch. et C.A.Mey. Erysimum perowskianum Fisch. et C.A.Mey. 
Perovski soomuskäbikas  Lepidozamia peroffskyana Regel  
peruu adiantum  Adiantum peruvianum Klotzsch  
peruu annoona; vili: suhkurannoona (kerimoia)  Annona cherimola Mill.  
peruu bugenvillea  Bougainvillea peruviana Humb. et Bonpl.  
peruu füüsal; vili: inkamari  Physalis peruviana L. Alkekengi pubescens Moench, Boberella peruviana (L.) E.H.L.Krause, Physalis esculenta Salisb., Physalis latifolia Lam., Physalis tomentosa Medik. 
peruu kuldoleander  Cascabela thevetia (L.) Lippold Cascabela peruviana (Pers.) Raf., Cerbera linearifolia Stokes, Cerbera peruviana Pers., Cerbera thevetia L., Thevetia linearis Raf., Thevetia linearis A.DC., Thevetia neriifolia Juss. ex Steud. 1821, Thevetia neriifolia Juss. ex A.DC. 1844, Thevetia peruviana (Pers.) K.Schum., Thevetia thevetia (L.) H.Karst., nom. inval. 
peruu ludviigia   Ludwigia peruviana (L.) H.Hara Jussiaea grandiflora Ruiz et Pav., Jussiaea hirta Lam., Jussiaea hirta (L.) Sw., Jussiaea hirta (L.) Vahl, Jussiaea macrocarpa Kunth, Jussiaea mollis Kunth, Jussiaea peruviana L., Jussiaea sprengeri hort. ex L.H.Bailey, Ludwigia hirta (L.) M.Gómez, Oenothera hirta L., Oenothera hirta Link 
peruu maran  Potentilla dombeyi Nestl.  
peruu nikandra  Nicandra physalodes (L.) Gaertn. Nicandra physaloides (L.) Gaertn. 
peruu palsamipuu; saadus: peruu palsam  Myroxylon balsamum (L.) Harms var. pereirae (Royle) Harms Myrospermum pereirae Royle, Myroxylon pereirae (Royle) Klotzsch, Toluifera pereirae (Royle) Baill. 
peruu pipar  Piper unguiculatum Ruíz et Pav.  
peruu pruudisõlg  Zinnia peruviana (L.) L. Zinnia pauciflora L. 
peruu puuvillapõõsas (peenekiuline puuvillapõõsas)  Gossypium barbadense L. Gossypium evertum O.F.Cook et J.Hubb., Gossypium peruvianum Cav., Gossypium vitifolium Lam. 
peruu sammaskaktus  Cereus hildmannianus K. Schum. subsp. uruguayanus (R. Kiesling) N. P. Taylor Cereus peruvianus (L.) Mill., Cereus uruguayanus Kiesling 
peruu siilikkaktus  Echinopsis peruviana (Britton et Rose) Friedrich et G.D.Rowley Trichocereus peruvianus Britton et Rose 
peruukaktus  Matucana Britton et Rose  Eomatucana F.Ritter 
pesa-raunjalg  Asplenium nidus L.  
pesajuur  Neottia Guett., nom. cons.  
pesakuusk  Picea abies f. nidiformis (Beissner) Slavin  
pesasibul (šalottsibul)  Allium cepa Aggregatum-rühm Allium ascalonicum auct. non. L., Allium cepa var. aggregatum G.Don, Allium cepa var. ascalonicum Backer, Allium cepa convar. solaninum Alef., Allium cepa var. multiplicans L.H.Bailey, Allium cepa subsp. orientalis Kazakova, Allium cepa Shallot-rühm, Allium cepa var. solanina Alef., Allium salota Dostál 
Pestalozza krookus  Crocus pestalozzae Boiss.  
petersell  Petroselinum Hill  
Petersoni aster  Aster petersonii A.Gray  
petlik aspar  Asparagus fallax Svent.  
petlik enelas  Spiraea ×notha Zabel Spiraea betulifolia × Spiraea latifolia 
petlik karutubakas [kitsas tähenduses] (petlik hunditubakas)  Pilosella ×fallax (Willd.) Arv.Touv. Hieracium fallax Willd., Hieracium fallax (Willd.) Nägeli et Peter, Pilosella ×collina subsp. fallax (Willd.) Sojak. 
petlik karutubakas [laias tähenduses] (petlik hunditubakas)  Pilosella ×collina (Gochnat) Soják Pilosella echioides × Pilosella cymosa; Pilosella echioides × Pilosella vaillantii; incl. Hieracium durisetum (Nägeli et Peter) Üksip; Hieracium fallax Willd. 
petlik kuslapuu  Lonicera ×notha Zabel Lonicera ruprechtiana × Lonicera tatarica 
petlik käharik  Rhytidiadelphus subpinnatus (Lindb.) T.Kop.  
petlik lauk  Allium decipiens Fisch. ex Schult. et Schult.f. Allium bifolium Willd. ex Schult. et Schult.f., Allium chloranthum Avé-Lall. ex Regel, nom. inval., Allium decipiens Fisch. 1912, nom. nud., Allium decipiens Fisch. ex Schult. et Schult.f. in Roemer et Schult. 1830, Allium moly Georgi, nom. illeg., Allium nigrum M.Bieb., nom. illeg. 
petlik lõhistanukas  Schistidium confusum Blom  
petlik pihlaroonia × Sorbaronia fallax (C.K.Schneid.) C.K.Schneid. Aronia melanocarpa × Sorbus aucuparia; incl. 'Likjornaja' ('Likernaja', 'Ivan's Beauty') 
petlik säntpoolia (petlik paulike)  Saintpaulia confusa B.L.Burtt  
petlik võilill  Taraxacum decipiens Raunk. Taraxacum linguatifrons Markl. 
petrea  Petrea L.  
petseri karutubakas (petseri hunditubakas)  Pilosella ×peczoryensis Hieracium peczoryense Üksip 
petteeria  Petteria ramentacea (Sieber) K.B.Presl  
Petunnikovi mandlipuu  Prunus petunnikowii (Litvin.) Rehder  
petuunia (kitsas tähenduses)  Petunia sensu Wijsman (excl. Calibrachoa)  Petunia s.str., Stimoryne Rafin. 
petuunia (laias tähenduses)  Petunia Juss., nom. cons. Petunia s.l.: Petunia sensu Wijsman + Calibrachoa 
petuunik (petuunia × puispetuunia) × Petchoa J.M.H.Shaw 2007 Petunia × Calibrachoa; incl. Calitunia seeria ('Calitunia Pink', 'Calitunia Purple'), SuperCal-seeria ('Artist Rose', 'Blue', 'Blushing Pink', 'Cherry', 'Neon Rose', 'Pink Ice', 'Purple', 'Terra Cotta', 'Vanilla Blush', 'Velvetand Violet') 
Pfitzeri kadakas  Juniperus ×pfitzeriana (Späth) P.A.Schmidt Juniperus ×media Melle; Juniperus chinensis × Juniperus sabina 
Piasecki viinapuu  Vitis piasezkii Maxim.  
pidulik koibikliilia (pidulik ämblikliilia)  Ismene ×deflexa Herb. Ismene longipetala × Ismene narcissiflora; Hymenocallis ×deflexa (Herb.) Baker, Hymenocallis ×festalis (Worsley) Schmarse, Hymenocallis ×festalis hort. ex Schmarse, Ismene ×festalis Worsley 
piemonte kellukas  Campanula elatines L.  
piemonte kivirik  Saxifraga pedemontana All.  
piemonte priimula   Primula pedemontana E.Thomas ex Gaudin Primula apennina Widmer, Primula bonjeani Hugenin, Primula villosa var. glandulosa Duby 
Pierot' paju  Salix pierotii Miq.  
pigafetapalm  Pigafetta (Blume) Becc., nom. cons.  Pigafetta Adans., nom. rej., Pigafettia (Blume) Becc., orth. var. 
pigahambune kortsleht  Alchemilla subcrenata Buser  
pigakarvane silmarohi  Euphrasia glabrescens (Wettst.) Wiinst. Euphrasia curta var. glabrescens Wettst. 
pigimänd  Pinus rigida Mill.  
pigiristik  Bituminaria Heist. ex Fabr. Aspalthium Medik., Rhynchodium C.Presl 
pihkane brovallia  Browallia viscosa Kunth  
pihkane haiklõug (väike käokannus)  Chaenorhinum minus (L.) Lange Antirrhinum minus L., Chaenorhinum viscidum (Moench) Simonk., Linaria minor (L.) Desf. 
pihkane kurekael  Erodium glandulosum (Cav.) Willd.  
pihkane kurereha  Geranium viscosissimum Fisch. et C.A.Mey.  Geranium nervosum Rydb. 
pihkane lülikaun  Desmodium glutinosum (Muhl. ex Willd.) Alph.Wood Desmodium acuminatum (Michx.) DC., Desmodium erythrynaefolium (Poir.) DC., Desmodium glutinosum (Willd.) Schindl., Hedysarum acuminatum Michx., Hedysarum erythrinaefolium Poir., Hedysarum glutinosum Willd., Hedysarum glutinosum Rottler ex DC., Meibomia acuminata (Michx.) S.F.Blake, Meibomia erythrinifolia (Poir.) Kuntze 
pihkane põisrohi (pihkane hädaras, pihkane pusurohi)  Silene viscosa (L.) Pers. Elisanthe viscosa (L.) Rupr., Melandrium viscosum (L.) Čelak., Cucubalus viscosus L. 
pihkane ristirohi  Senecio viscosus L.  
pihkane sasilehik  Adenocarpus viscosus (Willd.) Webb et Berthel. Adenocarpus frankenioides Choisy 
pihkane sigaretilill   Cuphea viscosissima Jacq.   
pihkane teeleht  Plantago afra L. Plantago cynops L., Plantago divaricata Zuccagni, Plantago durandoi Pomel, Plantago parviflora Desf., Plantago psyllium L. 1762 non L. 1753, Plantago psyllium auct., Plantago sicula C.Presl, Plantago stricta Schousb., Psyllium afrum (L.) Mirb., Psyllium atratum Mirb., Psyllium erectum J.St.-Hil., Psyllium parviflorum Mirb., Psyllium strictum (Schousb.) Mirb. 
pihl-kaugasjalg  Cystodium sorbifolium (Sm.) J.Sm.  Dicksonia sorbifolia Sm., Saccoloma sorbifolium (Sm.) Christ 
pihlakalehine pihlaroonia × Sorbaronia sorbifolia (Poir.) C.K.Schneid. Aronia melanocarpa × Sorbus americana 
pihlakalehine viirpuu  Crataegus ×sorbifolia Lange  
pihlakas  Sorbus L.  
pihlenelas  Spiraea sect. Sorbaria Ser. ex DC.  --> Sorbaria (Ser. ex DC.) A.Braun  
pihlenelas  Sorbaria (Ser. ex DC.) A.Braun, nom. cons. Spiraea sect. Sorbaria Ser. ex DC.; Schizonotus Lindl., nom. rej. 
pihlpirnipuu × Sorbopyrus auricularis (Knoop) C.K.Schneid. Pyrus communis × Sorbus aria; incl. cv. 'Bollwiller Pear', ‘Bulbiformis’, 'Shipova’, ‘Smokvarka’, ‘Tatarova’ 
pihlsalvei   Salvia scabiosifolia Lam.   
piibelauk  Allium convallarioides Grossh. Allium pallens Vved., Allium myrianthum Boiss. 
piibetäht  Speirantha Baker  
piibetäht  Speirantha gardenii (Hook.) Baill. Albuca gardenii Hook., Speirantha convallarioides Baker 
piibli-koirohi  Artemisia herba-alba Asso Artemisia aethiopica L., Artemisia aragonensis Lam., Artemisia lippii Jan ex Besser, Artemisia ontina Dufour, Seriphidium herba-alba (Asso) Soják 
piibliakaatsia  Acacia tortilis subsp. raddiana (Savi) Brenan Acacia raddiana Savi, Acacia tortilis var. raddiana (Savi) Brenan, Acacia tortilis f.. raddiana (Savi) Roberty, Vachellia tortilis (Forssk.) Galasso et Banfi subsp. raddiana ined. 
piibuväät  Pararistolochia Hutch. et Dalziel  Aristolochia sect. Pararistolochia (Hutch. et Dalziel) J.S.Ma, Aristolochia subgen. Pararistolochia (Hutch. et Dalziel) O.C.Schmidt 
piikkaktus  Stetsonia Britton et Rose  
piilea  Pilea Lindl.  
piima-tummipuu (piimabroosimum, piimapuu)  Brosimum utile (Kunth) Pittier Brosimum galactodendron D.Don 
piimalill  Euphorbia L. Tithymalus Gaertn., nom. cons. 
piimalill-kukehari  Sedum aizoon L. 'Euphorbioides' Sedum euphorbioides Schlecht. 
piimalill-otonna  Othonna euphorbioides Hutch.  
piimalillelised  Euphorbiaceae Juss., nom. cons.  
piimapõõsas  Synadenium Boiss.  
piimikas  Lactuca sect. Mulgedium (Cass.) C.B.Clarke Mulgedium Cass. 
piimikas  Mulgedium Cass.  --> Lactuca; Lactuca sect. Mulgedium (Cass.) C.B.Clarke 
piimjas nõmmkann  Androsace lactea L.  
piimjaõieline kellukas  Campanula lactiflora M.Bieb.  
piimjaõieline nõmmkann  Androsace lactiflora Pall.  
piimjaõieline rohtlaliilia  Eremurus lactiflorus O.Fedtsch. Henningia aucheriana Regel, Henningia lactiflora (O.Fedtsch.) A.P.Khokhr. 
piimjuur  Tragopogon L.  
piimohakas  Sonchus L.  
piimputk  Peucedanum L.  
piimvalge freesia  Freesia lactea Eckl. et Klatt  
piimvalge liilia  Lilium leucanthum (Baker) Bak. Lilium brownii var. leucanthum Baker, Lilium formosum Franch. 
piimvalge turdleht  Crassula lactea Sol. ex Aiton  
piimvars  Chamaesyce Gray   --> Euphorbia L. 
piinia (itaalia mänd), seeme: piiniapähkel  Pinus pinea L.  
piiphein  Luzula DC., nom. cons.  
piiskenelas  Gillenia Moench  
piiskenelas  Spiraea sect. Gillenia (Moench) Cambess.   --> Gillenia Moench 
piiskopi-tähtkaktus  Astrophytum myriostigma Lem.  
piiskopimänd  Pinus muricata D.Don  
piiskopipõõsas  Wigandia Kunth  
piisonikõrvits  Cucurbita foetidissima Kunth Cucumis perennis E.James 
piisonirohi  Buchloe Engelm.  
piisonirohi  Buchloe dactyloides (Nutt.) Engelm. Anthephora axilliflora Steud., Bouteloua dactyloides (Nutt.) Columbus, Bouteloua mutica Griseb. ex E.Fourn., nom. inval., Bulbilis dactyloides Raf., Bulbilis dactyloides (Nutt.) Raf. ex Kuntze, Calanthera dactyloides (Nutt.) Kunth, Casiostega dactyloides (Nutt.) E.Fourn., Casiostega hookeri Rupr. ex E.Fourn., nom. inval., Lasiostega humilis Rupr. ex Munro, Melica mexicana Link ex E.Fourn., nom. inval., Sesleria dactyloides Nutt. 
piitsjas murakas  Rubus flagellaris Willd.  
piitsjas siugkaktus  Aporocactus flagelliformis (L.) Lem.  
piitsjas tselaster  Celastrus flagellaris Rupr.  
piitskarjam  Araeococcus flagellifolius Harms  
pikaastlaline viirpuu (astel-viirpuu)  Crataegus macracantha Lodd. Crataegus succulenta Schrad. ex Link var. macracantha (Lodd.) Eggl. 
pikaealine sigiagaav (pikaealine furkrea)  Furcraea longaeva Karw. et Zucc.  
pikaemakaline paju  Salix gracilistyla Miq. incl. cv. 'Melanostachys' (Salix 'Kuro-me') 
pikaemakaline rodo (pikaemakaline rododendron)  Rhododendron longistylum Rehder et E.H.Wilson  
pikakannuseline komeetkäpp  Angraecum sesquipedale Thouars Aeranthes sesquipedalis (Thouars) Lindl., Aeranthes sesquipedalis (Thouars) Rchb.f., Angorchis sesquepedalis (Thouars) Kuntze, Angorchis sesquipedale (Thouars) Kuntze, Macroplectrum sesquipedale (Thouars) Pfitzer, Mystacidium sesquipedale (Thouars) Rolfe 
pikalehine akaatsia  Acacia longifolia (Andr.) Willd.  
pikalehine armasõis  Pseuderanthemum longifolium (G.Forst.) Guillaumin Adhatoda longifolia (Vahl) Nees, Anthacanthus sinuatus Nees, nom. illeg., Ecbolium longifolium (Vahl) Kuntze, Eranthemum longifolium (G.Forst.) Seem., nom. illeg., Eranthemum sinuatum R.Br. ex Roem. et Schult., nom. illeg., Justicia longifolia G.Forst., Justicia sinuata Vahl, nom. illeg., Pseuderanthemum sinuatum Radlk., nom. inval. 
pikalehine aspar  Asparagus longifolius Fisch. ex Stend.  
pikalehine deutsia  Deutzia longifolia Franch.  
pikalehine ebavalvik  Paraleucobryum longifolium (Hedw.) Loeske  
pikalehine huulhein  Drosera anglica Huds. Drosera longifolia L. 
pikalehine härmik  Racomitrium elongatum Frisvoll  
pikalehine johannesepalm  Johannesteijsmannia altifrons (Rchb.f. et Zoll.) H.E.Moore Teysmannia altifrons Rchb.f. et Zoll. 
pikalehine jänesekõrv  Bupleurum longifolium L.  
pikalehine jänesekäpp  Leontopodium longifolium Ling  
pikalehine karusõrg  Acanthus hungaricus (Borbás) Baen. Acanthus balcanicus Heyw., Acanthus longifolius var. hungaricus Borbás 
pikalehine keelikurohi  Carlina vulgaris L. subsp. longifolia Nyman Carlina biebersteinii Bernh. ex Hornem., Carlina longifolia Rchb. 
pikalehine kivirik  Saxifraga longifolia Lapeyr.  
pikalehine klavihha  Clavija longifolia (Jacq.) Mez  
pikalehine kopsurohi  Pulmonaria longifolia Bastard ex Boreau Pulmonaria longifolia (Bastard) Boreau 
pikalehine lõunahali  Catharanthus longifolius (Pichon) Pichon Lochnera longifolia Pichon 
pikalehine maduuka  Madhuca longifolia (L.) J.F.Macbr. incl. Madhuca latifolia (Roxb.) J.F.Macbr., Bassia latifolia Roxb., Illipe latifolia (Roxb.) F.Muell. 
pikalehine mailane  Veronica longifolia L. Pseudolysimachion longifolium (L.) Opiz 
pikalehine moriina  Morina longifolia Wall.  
pikalehine münt  Mentha longifolia (L.) Huds. Mentha sylvestris L. 
pikalehine noliina  Nolina longifolia (Schult. et Schult.f.) Hemsl.  
pikalehine nõmmetääk  Styphelia longifolia R.Br.  
pikalehine paju  Salix ×dasyclados Wimm. ? Salix caprea × Salix cinerea × Salix viminalis; Salix stipularis auct. 
pikalehine pintselpuu  Dasylirion longissimum Lem.  
pikalehine pukspuu  Buxus wallichiana Baill. Buxus longifolia 
pikalehine päikselill  Heliophila longifolia DC.  
pikalehine pööristutt  Eurycoma longifolia Jack Eurycoma latifolia Ridl., Eurycoma merguensis Planch., Eurycoma tavoyana Wall., nom. inval. 
pikalehine ruellia  Ruellia graecizans Backer Ruellia longifolia (Pohl) Griseb. 
pikalehine toompihlakas  Amelanchier oblongifolia (Torr. et A.Gray) M.Roem. Amelanchier canadensis var. oblongifolia Torr. et A.Gray 
pikalehine vahalill  Hoya longifolia Wall.  
pikalehine vesikroon  Barclaya longifolia Wall. Barclaya oblonga Wall., nom. inval., Barclaya pierreana Thorel ex Gagnep., Hydrostemma longifolium (Wall.) Mabb. 
pikalehine vägihein  Verbascum longifolium Ten. Verbascum epirotum Halacsy, Verbascum pannosum Vis. et Pančić, Verbascum pachyurum Bornm., Verbascum samaritanii Heldr. ex Boiss. 
pikalehine vägipuu  Polyalthia longifolia (Sonn.) Thwaites Uvaria longifolia Sonn. 
pikanokaline harakputk  Anthriscus longirostris Bertol.  
pikantne hõrevõhk   Taccarum weddellianum Brongn. ex Schott Taccarum hasslerianum Chodat  
pikaokkaline kadakas  Juniperus oblonga M.Bieb.  
pikaokkaline mänd  Pinus palustris Mill. Pinus australis Michx. f., Pinus longifolia Salisb. 
pikaoksaline ubapõõsas (pikaoksane luudpõõsas)  Chamaecytisus glaber (L.f.) Rothm. Cytisus elongatus Waldst. et Kit., Cytisus glaber L.f. 
pikapungaline enelas  Spiraea longigemmis Maxim.  
pikaraoline gartsiinia  Garcinia pedunculata Roxb. ex Buch.-Ham.  
pikaraoline lumekupp  Eranthis longistipitata Regel Shibateranthis longistipitata (Regel) Nakai 
pikaraoline rasvauba  Mucuna longipedunculata Merr.  
pikaraoline suvitähik  Triteleia peduncularis Lindl.  Brodiaea peduncularis (Lindl.) S.Watson 
pikaraoline tseraaria  Ceraria longipedunculata Merxm. et Podlech  
pikarootsuline hortensia  Hydrangea longipes Franch.  
pikarootsuline pöök  Fagus longipetiolata Seem.  
pikateraline riis  Oryza sativa Indica rühm  Oryza sativa L. subsp. indica Kato, Oryza sativa Hsien-rühm 
pikatipmeline tulivõhk  Arisaema consanguineum (L.) Schott Arisaema biradiatifoliatum Kitam., Arisaema davidianum Engl., Arisaema erubescens var. consanguineum (Schott) Engl., Arisaema filamentosum Wall., nom. nud., Arisaema giraldii Baroni, Arisaema kelung-insularis Hayata, Arisaema tatarinowii Schott, Arisaema undulatum K.Krause, Arisaema vituperatum Schott 
pikatipuline lauk  Allium longicuspis Regel  
pikatolmukane tondipea  Dracocephalum stamineum Kar. et Kir. Dracocephalum pulchellum Briq., Fedtschenkiella staminea (Kar. et Kir.) Kudr. 
pikavarreline gasaania  Gazania linearis (Thunb.) Druce Gazania longiscapa DC. 
pikaviljaline džuut  Corchorus olitorius L.  
pikaõieline harakkuljus  Linnaea longiflora Haw.  
pikaõieline imelill  Mirabilis longiflora L.  
pikaõieline kobarhüatsint  Muscari dolychanthum Woronow et Tron Muscari dolichanthum Woronow et Tron, Muscari steupii Woronow et Tron 
pikaõieline krookus  Crocus longiflorus Raf. Crocus odorus Biv. 
pikaõieline leitselill  Achimenes longiflora (Sesse et Moc.) DC.  
pikaõieline liilia  Lilium longiflorum Thunb. Lilium candidum Thunb., Lilium speciosum Siebold 
pikaõieline lindeloofia  Lindelofia longiflora (Benth.) Baill.  
pikaõieline priimula  Primula halleri J.F.Gmel. Primula longiflora Jacq. 
pikaõieline põisrohi  Silene longifolia Ehrh.  
pikaõieline rööpkanarbik  Epacris longiflora Cav.  
pikaõieline tubakas  Nicotiana longiflora Cav. Nicotiana acuta Griseb., Nicotiana acutiflora A.St.-Hil. 
pikaõiene buvardia   Bouvardia longiflora (Cav.) Kunth  
pikaõiene kalanhoe  Kalanchoe longiflora Schltr. ex J.M.Wood  
pikaõisikuline epimeedium  Epimedium elongatum Kom.  
pikaõisikuline kanntaim  Nepenthes robcantleyi Cheek 2011  
pikk kohrujalg  Phymatosorus longissimus (Blume) Pic. Serm. Colysis longissima (Blume) J.Sm., Phymatodes longissima (Blume) J.Sm., Pleopeltis longissima (Blume) T.Moore, Polypodium longissimum Blume, Polypodium suisha-stagnale Hayata 
pikk kurekell  Aquilegia longissima A.Gray ex S.Watson  
pikk kõrvits (kokosell)  Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Cocozelle rühm  Cucurbita pepo var. longa Paris, nom. inval.; incl. cv. 'Cocozelle' ('Italian Vegetable Marrow', Cocozella di Napoli'), 'Long Cocozelle' ('Long Dark Cocozelle') 
pikk madar  Galium palustre L. subsp. elongatum (C.Presl) Lange Galium elongatum C.Presl, Galium palustre var. lanceolatum Uechtr. 
pikk merihein  Zostera marina L.  
pikk penikeel  Potamogeton praelongus Wulf.  
pikk pipar  Piper longum L.  
pikk raudleht  Lomandra longifolia Labill.  
pikk tarn  Carex elongata L.  
piklik aarum  Arum elongatum Steven  
piklik kukerpuu  Berberis oblonga (Regel) C.K.Schneid.  
piklik näsakaktus  Mammillaria elongata DC. Leptocladodia elongata (DC.) Buxb. 
piklik oganupp  Acaena elongata L.  
piklik pirnik  Pohlia elongata Hedw.  
piklik punapea  Hovea elliptica (Sm.) DC.  
piklik terminaalia  Terminalia oblonga (Ruiz et Pav.) Steud. Chuncoa diptera F.Dietr., Chuncoa oblonga Pers., Chuncoa oblonga (Ruiz et Pav.) Poir., Gimbernatea oblonga Ruiz et Pav., Terminalia chiriquensis Pittier, Terminalia tarapotensis Van Heurck et Müll.Arg.  
piklik viirpuu  Crataegus elongata Sarg.  
piklikulehine kellukas  Campanula oblongifolia (K.Koch) Charadze  
piklikulehine kitsekakar  Doronicum oblongifolium DC.  
piklikulehine lepp  Alnus oblongifolia Torr.  
piklikulehine vaher  Acer oblongum Wall. ex DC.  
pilgeripuu  Pilgerodendron Florin   
pilgeripuu  Pilgerodendron uviferum (D.Don) Florin Juniperus uvifera D.Don, Libocedrus tetragona (Hook.) Endl., Libocedrus uvifera (D.Don) Pilg., Thuja tetragona Hook. 
pili-kanaripuu; vili: pili  Canarium ovatum Engl.   
pillahein  Sporobolus R.Br.   
pillajalalised  Metaxyaceae Pic.Serm.  
pillajalalised [alamsugukond]  Metaxyoideae B.K.Nayar [subfamilia] Cyatheaceae subfam. Metaxyoideae B.K.Nayar 
pillajalalised [alamsugukond]  Cyatheaceae subfam. Metaxyoideae B.K.Nayar  
pillajalg  Metaxya C.Presl Amphidesmium J.Sm., Amphidesmium Schott ex Kunze 
Pillansi aaloe  Aloe pillansii L.Guthrie Aloe dichotoma subsp. pillansii (L.Guthrie) Zonn.  
pilliroog  Phragmites Adans.  
pilve-vahapalm (Heino Kiik: rikas vahapalm)  Ceroxylon utile (H.Karst.) H.Wendl. Klopstockia utilis H.Karst. 
pilvepõõsas  Polylepis Ruíz et Pav.  
pilvesalvei  Salvia nubicola Wall. ex Sweet Salvia glutinosa subsp. nubicola (Wall. ex Sweet) Murata  
pilvetamm  Quercus copeyensis C.H.Müll.  
pilvetulikas  Ranunculus lobatus Jacquem.  Ranunculus trivedii B.S.Aswal et B.N.Mehrotra  
pimentopalm  Schippia Burret   
pimentopalm  Schippia concolor Burret  
pinangapalm  Pinanga Blume  
Pinardi aubrieeta  Aubrieta pinardii Boiss.  
Pinardi püvilill  Fritillaria pinardii Boiss.  Fritillaria alpina Freyn et Sint., Fritillaria fleischeri Boiss. non Steud. et Hochst., Fritillaria syriaca Hayek et Siehe 
Pindrow nulg  Abies pindrow (Royle ex D.Don) Royle Abies chiloensis Carrière, Abies himalayensis Lavallée, Picea herbertiana Madden, Picea pindrow (Royle ex D.Don) Loudon, Pinus naphta Antoine, nom. inval., Pinus pindrow Royle ex D.Don, Taxus lambertiana Wall., nom. inval. 
pinellia  Pinellia Ten.  
Pingi kadakas  Juniperus pingii W.C.Cheng ex de Ferre  
pinto aeduba  Phaseolus vulgaris Pinto rühm incl. cv. 'Pinto' 
pintsel-siidakaatsia  Albizia adianthifolia (Schumach.) W.Wight Mimosa adianthifolia Schumach. 
pintsel-vesisirbik  Warnstorfia trichophylla (Warnst.) Tuom. et T.Kop.  
pintselliilia  Ypsilandra Franch.   
pintsellill  Haemanthus L.   
pintselpuu  Dasylirion Zucc.  
pintselpuu  Pseudobombax Dugand   
pipar  Piper L.   
pipar-murukeel  Glossostigma elatinoides (Benth.) Hook.f. Lobelia submersa R.Cunn. ex A.Cunn. 
piparmünt  Mentha ×piperita L. Mentha aquatica × Mentha spicata; Mentha ×nigricans Mill. 
piparrohi  Satureja L.  
pipra-koldpuu; saadus: jaapani pipar (aniispipar, nn. Sichuani pipar)  Zanthoxylum piperitum (L.) DC. Fagara piperita L., Xanthoxylum fagara Sarg., Xanthoxylum piperitum (L.) DC., orth. var. 
pipralised  Piperaceae Giseke, nom. cons.  Peperomiaceae A.C.Sm. 
piprapuu  Schinus L.  
piprapõõsas  Piper sect. Macropiper Benth. et Hook.f.  Macropiper Miq. 
piprapõõsas  Macropiper Miq. Piper sect. Macropiper Benth. et Hook.f.  
pirdirohi  Drymaria Willd. ex Schult.  
pirnilehine lodjapuu  Viburnum cassinoides L.  
pirnipuu; vili: pirn  Pyrus L.  
pirnjas korgipuu  Phellodendron piriforme E.Wolf  
pirnjas kõverharjak  Campylopus pyriformis (K.F.Schultz) Brid.  
pirnjas mütshellik  Physcomitrium pyriforme (Hedw.) Brid.  
pirnkõrvits  Cucurbita pepo subsp. ovifera var. ovifera Pyriformis-rühm Cucurbita ovifera var. pyriformis Ser., Cucurbita pepo L. ssp. pepo convar. microcarpina Greb. var. pyriformis Alef., Cucurbita pepo convar. pyriformis Alef. et DC, Cucurbita pepo var. pyriformis (Ser.) Greb. 
pirnloorber  Persea Mill. Laurus persea L., Persea americana C.F.Gaertn., Persea drymifolia Cham. et Schltdl., Persea edulis Raf., Persea floccosa Mez, Persea gigantea L.O.Williams, Persea gratissima C.F.Gaertn., Persea leiogyna Blake, Persea nubigena L.O.Williams, Persea paucitriplinervia Lundell, Persea persea (L.) Cockerell, Persea steyermarkii C.K.Allen 
pisarapuu  Dacryodes Vahl  
pisarmänd  Pinus wallichiana A.B.Jacks. Pinus excelsa Wall. ex D.Don, nom. illeg., Pinus griffithii McClell. 
pisarviljak  Dacrycarpus (Endl.) de Laub. Podocarpus sect. Dacrycarpus Endl. 
pisarviljak  Podocarpus sect. Dacrycarpus Endl.  --> Dacrycarpus (Endl.) de Laub. 
pisi-alpikann  Cyclamen intaminatum (Meikle) Grey-Wilson  
pisi-hiielemb (pisitsüaatea)  Alsophila amintae Conant Alsophila dryopteroides (Maxon) R.Tryon, Cyathea dryopteroides Maxon 
pisi-jõhvsammal  Ditrichum pusillum (Hedw.) Hampe  
pisi-kolmiklill  Trillium pusillum Michx.  Trillium pumilum Pursh, Trillium texanum Buckley, Trillium virginianum (Fernald) C.F.Reed 
pisi-kuldvits  Solidago cutleri Fernald  
pisi-kurekell  Aquilegia jonesii Parry  
pisi-kääbusvõõrik  Arceuthobium minutissimum Hook.f.  
pisi-lõhissõnajalg  Schizaea pusilla Pursh  
pisi-lõikhein  Cyperus prolifer Lam. Cyperus aequalis C.Krauss, Cyperus aequalis Vahl, Cyperus haspan hort., Cyperus isocladus Kunth, Cyperus jocladus E.Mey., Cyperus papyroides Poir., Cyperus papyrus 'Nanus', Papyrus aequalis (Vahl) Bojer, Papyrus laxiflorus Spreng. 
pisi-memmjuur  Ligusticum mutellinoides (Crantz) Vill.  
pisi-mugulleht  Bulbophyllum odoardi Pfitzer  
pisi-murtudsüdameke (pisi-murtudsüda)  Dicentra peregrina (Rudolph) Makino Capnorchis peregrina (Rudolph) Kuntze, Capnorchis pusilla (Siebold et Zucc.) Kuntze, Corydalis lachenaliiflora Fisch. ex DC., Corydalis tenuifolia Pursh, Dicentra lachenaliiflora (DC.) Ledeb., Dicentra pusilla Siebold et Zucc., Dicentra tenuifolia (Pursh) Ledeb., Diclytra lachenaliiflora DC., Diclytra tenuifolia (Pursh) DC., Dielytra lachenaliiflora Cham. et Schltdl., Dielytra tenuifolia (Pursh) Cham. et Schltdl., Fumaria peregrina Rudolph, Fumaria tenuifolia Pers. 
pisi-paganapea  Filago pygmaea L. Evax pygmaea (L.) Brot. 
pisi-peittõlvik  Cryptocoryne ×willisii Reitz Cryptocoryne beckettii × Cryptocoryne parva × Cryptocoryne walkeri 
pisi-printsipalm  Syagrus lilliputiana (Barb.Rodr.) Becc. Cocos lilliputiana Barb.Rodr., Syagrus lilliputiana (Barb.Rodr.) Becc. 
pisi-puuvõõrik  Viscum minimum Harv. Aspidixia minima (Harv.) Tiegh.  
pisi-pärdiklill  Mimulus minimus Bohlen  
pisi-sabajalg  Pilularia minuta Durieu ex A.Braun  
pisi-soomuspõõsas  Lepidothamnus laxifolius (Hook.f.) C.J.Quinn Dacrydium laxifolium Hook.f. 
pisi-tähtkaktus  Astrophytum asterias (Zucc.) Lem.  
pisi-vesiroos  Nymphaea thermarum Eb.Fisch.  
pisi-ämbliklill   Cleome violacea L.   
pisiaster  Townsendia Hook.  
pisiefedra  Ephedra minima Hao  
pisiehmik  Pelekium Mitt.  
pisieukalüpt  Eucalyptus sweedmaniana Hopper et McQuoid  
pisihüatsint  Hyacinthella Schur  
pisikaanik  Serpoleskea (Limpr. ex Hampe) Loeske  Amblystegium subg. Serpoleskea Limpr. ex Hampe, Amblystegium sect. Serpoleskea (Limpr. ex Hampe) Mönk.  
pisikaktus  Blossfeldia Werderm.   
pisikannike  Viola pumila Chaix Viola pratensis Mert. et W.D.J.Koch 
pisikas  Anagallis subg. Centunculus (L.) P.Taylor Centunculus L. 
pisikas  Centunculus L.  --> Anagallis; Anagallis subg. Centunculus (L.) P.Taylor 
pisikellukas  Campanula cochleariifolia Lam. Campanula pusilla Haenke 
pisikobarik  Globba winitii C.H.Wright   
pisikrookus  Crocus minimus DC. Crocus insularis J.Gay p.p. 
pisikupraline härmik  Racomitrium microcarpon (Hedw.) Brid.  
pisikurk (kornišon)  Cucumis sativus Gherkin-rühm Cucumis sativus Pickling Cucumber-rühm 
pisikäbik  Microstrobos J.Garden et L.A.S.Johnson  Pherosphaera W.Archer 
pisikäpp  Epipogium Borkh.  
pisilaimipuu  Microcitrus Swingle  
pisilehine kassikäpp  Antennaria microphylla Rydb.  
pisilemmel  Lemna minuta Kunth Lemna abbreviata (Hegelm.) Hegelm., Lemna abbreviata Hegelm. in Engl., Lemna minima (Hegelm.) Phil. ex Hegelm., nom. illeg., Lemna minima Chev., Lemna minuscula Herter 
pisiliilia  Lilium nanum Klotzsch et Garcke Fritillaria flavida Rendle, Fritillaria garaneriana Wall. ex Baker, Fritillaria stracheyi Hook.f., Nomocharis nana (Klotzsch et Garcke) E.H.Wilson 
pisilina  Radiola Hill  
pisilina  Radiola linoides Roth Linum radiola L., Radiola multiflora (Lam.) Asch., Radiola radiola H.Karst. 
pisilobeelia (pisihüpsel)  Lobelia oligophylla (Wedd.) Lammers Hypsela atacamensis (Phil.) Phil.f., Hypsela atacamensis (Phil.) Benth. et Hook.f., Hypsela longiflora (Hook.f.) F.Phil., Hypsela longiflora (Hook.f.) Benth. et Hook.f., Hypsela oligophylla (Wedd.) Benth. et Hook.f. ex Zahlbr., Hypsela oligophylla (Wedd.) Benth. et Hook.f., Hypsela reniformis (Kunth) C.Presl, Hypsela subsessilis (Wedd.) Benth. et Hook.f. ex Zahlbr., Hypsela subsessilis (Wedd.) Benth. et Hook.f., Lysipomia reniforme A.DC., Lysipomia reniformis Kunth, Pratia atacamensis Phil., Pratia longiflora Hook.f., Pratia oligophylla Wedd., Pratia pencana Phil., Pratia subsessilis Wedd. 
pisimelon  Zehneria Endl. Anangia W.J. de Wilde et Duyfjes, Cucurbitula (M.Roem.) Post et Kuntze, Pilogyne Eckl. ex Schrad. 
pisimonarda  Monardella Benth.  
pisipalm  Dypsis Noronha ex Mart.  
pisipalmlehik  Zamia sect. Microcycas Miq.   -> Microcycas (Miq.) A.DC. 
pisipalmlehik  Microcycas (Miq.) A.DC. Zamia sect. Microcycas Miq.  
pisipalmlehik  Microcycas calocoma (Miq.) A.DC. Zamia calocoma Miq.  
pisipriimula  Primula minima L.  
pisipungsammal (pisisammal)  Microbryum Schimp. Acaulon sect. Microbryum (Schimp.) Müll. Hal., Bryella Berk., Cycnea Berk., Lydiaea Lazarenko, Phascum subg. Microbryum (Schimp.) G.Roth, Pottiella (Limpr.) Gams  
pisiputk  Hacquetia epipactis (Scop.) DC.  
pisipäine kirbutatar (pisipäine kirburohi)   Persicaria microcephala (D.Don) H.Gross Polygonum microcephalum D.Don 
pisipööris × Heucherella Wehrh.  
pisisaksauul  Arthrophytum Schrenk  
pisisammal  Pottia Hook. et Arn.   
pisiseligeeria  Seligeria pusilla (Hedw.) B.S.G.  
pisisiida  Sida corrugata Lindl.  
pisisoldanell  Soldanella pusilla Baumg.  
pisisuu-krässik  Weissia brachycarpa (Nees et Hornsch.) Jur.  
pisitiivik  Fissidens pusillus (Wils.) Milde  
pisiviljane lemlik  Wolffia angusta Landolt  
pisiõieline lauk  Allium minutiflorum Regel Allium stenopetalum Boiss. et Kotschy var. pumilum Parsa 
pisiõis  Tynanthus Miers  Schizopsis Bureau, Tynnanthus Miers, orth. var. 
pisiülane  Anemonella Spach  
pisiülane  Anemonella thalictroides (L.) Spach Anemone thalictroides L., Anemone uniflora Pursh ex Steud., Syndesmon thalictroides (L.) Hoffmanns., Thalictrum anemoides Maxim., Thalictrum thalictroides (L.) A.J.Eames et B.Boivin 
pitanga-kirssmürt, vili: pitanga  Eugenia uniflora L. Eugenia michelii Lam. 
Pitcheri elulõng   Clematis pitcheri Torr. et A.Gray Clematis simsii Britton et A.Br. non Sweet 
pitkini liilia  Lilium pitkinense Beane et Vollmer  
pitsiline keeliklill  Berkheya multijuga (DC.) Roessler Crocodilodes grandifolium Kuntze, Crocodilodes multijugum Kuntze, Stobaea grandifolia DC., Stobaea multijuga DC. 
pitsiline võrelehik  Aponogeton longiplumulosus H.Bruggen  
pitslehik  Fittonia Coem.  
pitspuu  Panopsis Salisb. ex Knight  Andriapetalum Pohl, Andripetalum Schott ex Endl.  
pitsunda mänd  Pinus pityusa Steven Pinus brutia var. pityusa (Steven) Silba, Pinus pithyusa Fox-Strangw., orth. var. 
Pittoni mägisibul  Sempervivum pittonii Schott  
plaatanilehine kavaniljeesia  Cavanillesia platanifolia (Humb. et Bonpl.) Kunth  Pourretia platanifolia Humb. et Bonpl. 
plaatanilehine tulikas   Ranunculus platanifolius L.  
plaatanilised  Platanaceae T.Lestib., nom. cons.   
platooniapuu; vili: pakuri  Platonia Mart.   
pliiatspalm  Reinhardtia Liebm.  
Pliniuse hiidroog  Arundo plinii Turra Arundo donax subsp. plinii (Turra) Mateo et Figuerola, Arundo micrantha Lam., Arundo pliniana Turra, nom. illeg., Arundo semifurcta Steud., nom. inval., Calamagrostis altissima Host, Calamagrostis donaciformis Loisel., Calamagrostis mauritanica Spreng., Calamagrostis plinii (Turra) J.F.Gmel., Donax acuminatus J.Presl ex Steud., nom. inval., Donax plinii (Turra) K.Koch 
ploomilehine aroonia  Aronia ×prunifolia (C.K.Schneid.) Graebn. Aronia arbutifolia × Aronia melanocarpa; Aronia floribunda (Lindl.) Spach, Aronia prunifolia (Marshall) Rehder; Mespilus prunifolia Marshall, Photinia floribunda (Lindl.) Robertson et Phipps, Pyrus floribunda Lindl. 
ploomilehine enelas  Spiraea prunifolia Siebold et Zucc.  
ploomilehine lodjapuu  Viburnum prunifolium L.  
ploomilehine toompihlakas  Amelanchier utahensis Koehne  
ploomilehine viirpuu  Crataegus ×prunifolia (Poir.) Pers. Crataegus crus-gallii × Crataegus macracantha; Crataegus crus-galli var. splendens Aiton 
ploomilehine õunapuu (hiina õunapuu, kitaika)  Malus ×prunifolia (Willd.) Borkh. Malus baccata × Malus domestica; Pyrus prunifolia Willd.  
ploomipuu (laias tähenduses: mandlipuu + aprikoosipuu + kirsipuu + loorberkirsipuu + toomingas + virsikupuu + ploomipuu kitsas tähenduses)   Prunus L., s.l. Amygdalus L. + Armeniaca Mill. + Cerasus Mill. + Laurocerasus Duh. + Padus Mill. + Persica Hill + Prunus L. s.str. 
ploomipuu; vili: ploom  Prunus subg. Prunophora (Neck.) Focke ex Engl. et Prantl  Prunus L. s.str., Prunophora Neck., Prunus subg. Prunophora Neck. ex Endl., Prunus sect. Prunophora (Neck. ex Endl.) Focke 
ploomipuulised [roosõieliste alamsugukond]  Prunoideae [subfamilia]  
Ploompuu kuningakepp  Oenothera ploompuui Rostanski 2001  
pluerripuu; vili: pluerri (9/16 ploom × 4/16 maguskirss × 2/16 virsik × 1/16 aprikoos)  Prunus Pluerry rühm incl. cv. 'Sweet Treat'; [(Prunus salicina × (Prunus salicina × Prunus armeniaca)) × Prunus avium] × [Prunus salicina × (Prunus salicina × Prunus persica)  
plumeeria  Plumeria L.   
pluotipuu; vili: pluott (1/4 aprikoos × 3/4 ploom ehk 1/2 apriploom × 1/2 ploom)  Prunus Pluot-rühm (Prunus armeniaca × Prunus domestica) × Prunus domestica või (Prunus armeniaca × Prunus salicina) × Prunus salicina; Prunus hybrida hort. Pluot-rühm; incl. 'Amigo 1', 'Amigo 2', 'Black Kat', 'Candy Stripe', 'Coparose', 'Crimson Heart', 'Crimson Royale', 'Dapple Dandy', 'Dapple Fire', 'Dapple Jack', 'Dapple Supreme', 'Early Dapple', 'Emerald Drop', 'Fall Fiesta', 'Flavor Crisp', 'Flavor Fall', 'Flavor Finale', 'Flavor Gem', 'Flavor Gold', Flavor Grenade', 'Flavor Heart', 'Flavor Jewel', 'Flavor King', 'Flavor Queen', 'Flavor Rouge', 'Flavor Royale', 'Flavor Supreme', 'Flavor Treat', 'Flavorich', 'Flavorosa', 'Geo Pride', 'Gypzee', 'Honey Punch', 'Royal Treat', 'Ruby Kat', 'Sierra Rose', 'Splash', 'Spring Flavor' 
podoolia enelas  Spiraea ×pikoviensis Besser Spiraea crenata × Spiraea media 
podoolia hanekress  Schivereckia podolica (Bess.) Andrz.  
podoolia luudpõõsas  Cytisus podolicus Blocki  
poeedi-jumalatelill  Dodecatheon poeticum L.F.Hend. Primula poetica (L.F.Hend.) Mast et Reveal 
poeedinartsiss (valge nartsiss)  Narcissus poeticus L. Narcissus hellenicus Pugsley, Narcissus majalis Curtis, Narcissus ornatus Haw. (Narcissus "The Flat Crowned Saffron Rim", Narcissus poeticus var. tripedalis G.Lodd., Narcissus poeticus var. tripodalis Salisb., Narcissus tripedalis G.Lodd., Narcissus tripedalis G.Lodd. ex Schult.f., Narcissus tripodalis Salisb.), Narcissus tripodalis Salisb. ex Herb., Narcissus ornatus hort., Narcissus patellaris Salisb., Narcissus verbanensis (Herb.) Pugsley, Narcissus verbanensis Pugsley 
Poelmani vriisea  Vriesea ×poelmanii hort. Vriesea gloriosa ×Vriesea vangeertii; Vriesea 'Poelmanii' 
Poeppigi korallpuu  Erythrina poeppigiana (Walp.) O.F.Cook  
pohl  Vaccinium sect. Rhodococcum Rupr. Rhodococcum (Rupr.) Avrorin; Vaccinium sect.Vitis-idaea (Moench) Koch, Vitis-Idaea Moench 
pohl  Rhodococcum (Rupr.) Avrorin  --> Vaccinium L.; Vaccinium sect. Rhodococcum Rupr. 
pohuašani pihlakas  Sorbus pohuashanensis (Hance) Hedl.  
Poiret' kukerpuu  Berberis poiretii C.K.Schneid.  
Poissoni priimula  Primula poissonii Franch. Aleuritia poissonii (Franch.) Soják, Primula planiflora Hand.-Mazz.  
poitea  Poitea Vent.  Sabinea DC. 
pojapuu  Putranjiva Wall.  Liodendron H. Keng 
pojapuulised  Putranjivaceae Meisn.   
pojeng  Paeonia L.  
pojengilised  Paeoniaceae Raf., nom. cons.   
pojengiõieline unimagun  Papaver somniferum Paeoniflorum-rühm Papaver paeoniflorum hort. ex M.P.Corrêa, Papaver somniferum Paeony Flowered Poppy rühm 
poku-mugulagaav  Calibanus caespitosus (Schneidw.) Rose   
polaarmagun  Papaver hyperboreum Papaver radicatum 
polaarpaju  Salix polaris Wahlenb.  
polaskiakaktus  Polaskia Backeb. Chichipia Backeb., nom. inval. 
polbnisu (emmernisu)  Triticum dicoccon (Schrank) Schübl. Spelta amylea (Ser.) Ser., Triticum amyleum Ser., Triticum armeniacum (Stolet.) Nevski, Triticum arras Hochst., Triticum atratum Host, Triticum cienfuegos Lag., Triticum dicoccum Schrank ex Schübl., Triticum farrum Bayle-Bar., Triticum gaertnerianum Lag., Triticum georgicum (Flaksb.) Dekapr., Triticum immaturatum Flaksb., nom. inval., Triticum ispahanicum Heslot, Triticum karamyschevii Nevski, Triticum maturatum Flaksb., nom. inval., Triticum palaecocolchicum (Menabde) L.B.Cai, Triticum palaeocolchicum Menabde, Triticum spelta var. dicoccon Schrank, Triticum subspontaneum (Tzvelev) Czerep., Triticum tricoccum Schübl., Triticum turgidum subsp. dicoccon (Schrank) Thell., Triticum turgidum Dicoccum-rühm, Triticum turgidum subsp. dicoccum (Schrank ex Schübl.) Thell., Triticum volgense (Flaksb.) Nevski 
poleer-treema  Trema politoria Planch.  
polesje aruhein  Festuca beckeri subsp. polesica (Zapal.) Tzvelev Festuca polesica Zapal., Festuca quercetopinetorum Klokov, nom. inval. 
polster-turdleht  Crassula socialis Schönl.  
polüant-ebajasmiin  Philadelphus ×polyanthus Rehder Philadelphus insignis × Philadelphus ×lemoinei 
polüantroosid  Rosa ×polyantha Carrière Rosa Polyantha rühm; Rosa ×rehderiana Blackburn, nom. inval. (Rosa chinensis × Rosa multiflora) 
polüneesia gardeenia; saadus: monoiõli  Gardenia taitensis DC.  
polüneesia tarasarik  Polyscias guilfoylei (Bull) L.H.Bailey  
pomelipuu (pompelmuusipuu), vili: pomel (pompelmuus)  Citrus maxima (Burm. ex Rumph.) Merr. Aurantium maximum Burm. ex Rumph., Citrus aurantium var. decumana L., Citrus aurantium var. grandis L., Citrus decumana Merr., Citrus grandis (L.) Osbeck 
pomerantsipuu (mõru apelsinipuu), vili: pomerants (mõruapelsin); saadus õitest: neroliõli   Citrus aurantium L. Citrus maxima × Citrus reticulata; Citrus amara Link, nom. illeg., Citrus aurantium L. subsp. aurantium, Citrus aurantium L. var. amara Engl., Citrus bigarradia Loisel.; Citrus vulgaris Risso;  
pondopalm  Jubaeopsis Becc.   
pondopalm  Jubaeopsis caffra Becc.  
pontedeeria  Pontederia L.  
pontedeerialised  Pontederiaceae Kunth, nom. cons.  Heterantheraceae J.Agardh 
pontose alpikann  Cyclamen colchicum (Albov) Albov Cyclamen europaeum var. colchicum Albov, Cyclamen europaeum var. ponticum Albov, Cyclamen europaeum subsp. ponticum (Albov) O.Schwarz, Cyclamen ponticum (Albov) Pobed., Cyclamen purpurascens subsp. ponticum (Albov) Grey-Wilson 
pontose alpikann  Cyclamen ponticum (Albov) Pobed.  Cyclamen colchicum (Albov) Albov 
pontose iiris  Iris pontica Zapal. Iris humilis M.Bieb. 
pontose liilia  Lilium pyrenaicum Gouan subsp. ponticum (K.Koch) W.Matthews Lilium ponticum K.Koch 
pontose linnupiim  Ornithogalum ponticum Zahar.  
pontose nisuhein  Thinopyrum ponticum (Podp.) Barkworth et D.R.Dewey 1985 (2n = 70) Agropyron elongatum auct. non (Host) P.Beauv., Elymus elongatus subsp. ponticus (Podp.) Melderis, Elymus elongatus var. ponticus (Podp.) Dorn, Elytrigia elongata subsp. pontica (Podp.) Gamisans, Elytrigia pontica (Podp.) Holub, Lophopyrum ponticum (Podp.) Á.Löve, Thinopyrum ponticum (Podp.) Z.W.Liu et R.R.C.Wang 1993, Triticum giganteum Roth, Triticum ponticum Podp. 
pontose näsiniin  Daphne pontica L.  
pontose puju  Artemisia pontica L.  
pontose rodo (pontose rododendron)  Rhododendron ponticum L.  
pontose sarapuu  Corylus pontica K.Koch  
pontose tamm  Quercus pontica K.Koch  
pontose tihashein  Scutellaria pontica Koch  
pontose varjulill  Asperula pontica Boiss.  
pontose viirpuu  Crataegus pontica K.Koch  
pontsirus  Poncirus trifoliata (L.) Raf. Citrus trifoliata L. 
poola härghein  Melampyrum polonicum (Beauv.) Soo Melampyrum nemorosum var. polonicum Beauv. 
poola lehis  Larix decidua var. polonica (Racib. ex Wóycicki) Ostenf. et Syrach Larix polonica Racib. ex Wóycicki 
poola nelk  Dianthus polonicus Zapal.  
poola nisu  Triticum polonicum L. Triticum petropavlovskyi Udachin et Migush., Triticum turgidum Polonicum-rühm, Triticum turgidum L. subsp. polonicum (L.) Thell. 
poola seebilill  Saponaria ×olivana Wocke  Saponaria caespitosa × Saponaria pumilio 
poolhiline nelk  Dianthus pseudoserotinus Blocki  
poolkuujas kortsleht  Alchemilla semilunaris Alechin  
poolkõrge mustikas (ahtalehine mustikas × kännasmustikas)  Vaccinium ×atlanticum E.P.Bicknell Vaccinium angustifolium Aiton × Vaccinium corymbosum L.; incl. Vaccinium 'Aino', 'Alvar', 'Chippewa', 'Friendship', 'Northblue' ('North Blue'), 'Northcountry' ('North Country'), 'Northland', 'Northsky', 'Ornablue', 'Polaris', 'Putte', 'Sine', 'Siro', 'St. Cloud', 'Tophat' ('Top Hat') 
poolpõõsasjas dorüüknium  Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. pentaphyllum Dorycnium hispanicum Samp., Dorycnium suffruticosum Vill., Lotus digitatus Lam. nom. illeg., Lotus dorycnium L., Lotus gracilis Salisb., nom. illeg. 
poolpõõsasjas mailane  Veronica fruticulosa L.  
poolsuhkrupeet (suhkrupeet × söödapeet)  Beta vulgaris L. var. altissima f. semisaccharifera Beta vulgaris L. subsp. vulgaris var. altissima Semisaccharifera rühm (Beta vulgaris subsp. vulgaris var. altissima × Beta vulgaris subsp. vulgaris var. rapacea) 
poolsüdajas viigipuu  Ficus semicordata Hamilt. ex Sm. Ficus cunia Buch.-Ham. ex Roxb. 
pooppuu  Sorbus intermedia (Ehrh.) Pers. Sorbus scandica (L.) Fr., Sorbus suecica (L.) Krok et Almq., Crataegus aria auct., Pyrus intermedia Ehrh. 
poorlehelised  Myoporaceae R.Br.  
poorleht  Myoporum Banks et Sol. ex G.Forst.  
poorne riktsia  Riccia cavernosa Hoffm.  
Popovi juuno (Popovi iiris)  Juno popovi Vved. Iris popovii (Vved.) - 
Popovi lõokannus  Corydalis popovii Nevski ex Popov   
porellalaadsed [selts]  Porellales Schljakov  
porfüüra  Porphyra C.Agardh, nom. cons.  
porgand  Daucus L.  
porgandilehine raunjalg  Asplenium daucifolium Lam.  
pori-nõiakold  Circaea lutetiana L.  
porrukäpp  Prasophyllum R.Br.  
porrulauk  Allium ampeloprasum var. porrum (L.) J.Gay Allium porrum L., Allium ampeloprasum Porrum-rühm, Allium ampeloprasum subsp. porrum (L.) Hayek, Allium ampeloprasum var. porrum Regel, Allium ampeloprasum Leek-rühm 
porsalised  Myricaceae A.Rich. ex Kunth, nom. cons.  
porss  Myrica L.  
Portenschlagi kellukas  Campanula portenschlagiana Schult.  
Porteri memmjuur   Ligusticum porteri J.M.Coult. et Rose Ligusticum madrense Rose, Ligusticum simulans J.M.Coult. et Rose, Ligusticum affine Nelson, Ligusticum goldmanii J.M.Coult. et Rose, Ligusticum nelsonii J.M.Coult. et Rose 
portselankäpp  Chloraea Lindl Asarca Lindl., Bieneria Rchb.f., Ulantha Hook. 
portugali härjasilm  Leucanthemum lacustre (Brot.) Samp. Chrysanthemum lacustre Brot. 
portugali iiris = portugali mõõkiiris  Iris lusitanica Ker Gawl. Iris xiphium var. lusitanica (Ker Gawl.) Franco 
portugali kapsas  Brassica oleracea var. costata DC. Brassica capitata subsp. costata (DC.) Lizg., Brassica oleracea convar. capitata var. costata DC. apud Helm, Brassica oleracea subsp. bullata var. costata DC., Brassica oleracea Costata rühm, Brassica oleracea convar. acephala var. luteola Alef., Brassica oleracea var. tronchuda L.H.Bailey, Brassica oleracea Tronchuda rühm  
portugali liivatee  Thymus caespititius Brot.  
portugali loorberkirsipuu  Prunus lusitanica L. Laurocerasus lusitanica (L.) Roem. 
portugali püvilill  Fritillaria hispanica Boiss. et Reut. Fritillaria lusitanica Vixtr. 
portugali püvilill  Fritillaria lusitanica Wikstr. Fritillaria boissieri Costa, Fritillaria hispanica Boiss. et Reut., Fritillaria maria Sennen, Fritillaria messanensis subsp. boissieri (Costa) Malag., Fritillaria messanensis subsp. hispanica (Boiss. et Reut.) Malag., Fritillaria messanensis subsp. lusitanica (Wikstr.) Malag., Fritillaria stenophylla Boiss. et Reut. 
portugali silla (portugali siniliilia)  Scilla lusitanica L.  
portugali sügislill  Colchicum lusitanicum Brot.  
portugali tamm  Quercus lusitanica Lam.  
portulak  Portulaca L.  
portulak-turdleht  Crassula ovata (Mill.) Druce Cotyledon lutea Lam., nom. illeg., Cotyledon ovata Mill., Crassula argentea Thunb., Crassula articulata Zuccagni, Crassula nitida Schönland, Crassula obliqua Aiton, Crassula portulacea Lam. 
portulakilised  Portulacaceae Juss., nom. cons.  
postkaktus  Pachycereus (A.Berger) Britton et Rose Backebergia Bravo, Lemaireocereus Britton et Rose, Mitrocereus (Backeb.) Backeb. 
Pozdnjakovi pihltuhkpuu × Sorbocotoneaster pozdnjakovii Pojark. Cotoneaster niger × Sorbus sibirica  
Požarski kellukas  Campanula poscharskyana Degen  
Potanini elulõng (Farges'i elulõng)  Clematis potaninii Maxim. Clematis fargesii Franch. [Clematis potaninii var. fargesii (Franch.) Hand.-Mazz.], Clematis souliei Franch. ex Finet et Gagnep. (Clematis fargesii var. souliei Finet et Gagnep.) 
Potanini indigopõõsas  Indigofera potaninii Craib  
Potanini kask  Betula potaninii Batal.  
Potanini kuljuslill  Adenophora potaninii Korsh.   
Potanini pojeng  Paeonia delavayi var. angustiloba Rehder et E.H.Wilson f. angustiloba Paeonia angustiloba (Rehder et E.H.Wilson) Stapf, Paeonia delavayi Franch. subsp. angustiloba (Rehder et E.H.Wilson) B.A.Shen, Paeonia delavayi var. angustiloba Rehder et E.H.Wilson, Paeonia delavayi var. atropurpurea Schipcz., Paeonia delavayi Potaninii rühm, Paeonia potaninii Kom., incl. Paeonia delavayi var. angustiloba Rehder et E.H.Wilson f. alba (Bean) S.G.Haw (Paeonia delavayi var. alba Bean, Paeonia potaninii f. alba (Bean) Stern)  
Potanini sirel  Syringa potaninii C.K.Schneid.  
Potanini sumahh   Rhus potaninii Maxim.  
potentsipuu  Ptychopetalum Benth.  
poti-kanntaim   Nepenthes rafflesiana Jack  Nepenthes hemsleyana Macfarl., Nepenthes hookeriana Low. ex Becc., Nepenthes nigropurpurea (Mast.) Mast., Nepenthes sanderiana Burb.  
potinaara × Potinara hort. Brassavola × Cattleya × Laelia × Sophronitis 
potipriimula (kõrge priimula × harilik nurmenukk × varretu priimula)  Primula elatior × Primula veris × Primula vulgaris × Primula sp.  
potipuulised  Lecythidaceae A.Rich., nom. cons.  Asteranthaceae R.Knuth, nom. cons., Barringtoniaceae DC. ex F.Rudolphi, nom. cons., Belvisiaceae R.Br., Foetidiaceae AiryShaw 
potosi mänd  Pinus culminicola Andresen et Beaman  
Pottsi kaeralill  Crocosmia pottsii (Bak.) N.E.Br.  
Powelli kriinum  Crinum ×powellii hort. Crinum bulbispermum × Crinum moorei 
prantsuse aeduba; seeme: prantsuse uba  Phaseolus vulgaris Flageolet-rühm incl. cv. 'Chevrier' ('Chevrier Vert', Flageolet Green') 
prantsuse deutsia  Deutzia ×lemoinei Lemoine ex Bois Deutzia gracilis × Deutzia parviflora 
prantsuse estragon (prantsuse estragonpuju)  Artemisia dracunculus var. sativa Besser (2n = 36, steriilne) Artemisia dracunculus 'Sativa' 
prantsuse gladiool  Gladiolus ×lemoinei hort. ex Baker Gladiolus ×gandavensis × Gladiolus papilio 
prantsuse kampermalts  Camphorosma monspeliaca L.  
prantsuse kantaluup  Cucumis melo subsp. melo var. cantalupensis Charentais-rühm incl. cv. 'Сantalun', 'Vedrantais', 'Troubadur', 'Alpha', 'Athos', 'Cantor', 'Delta', 'Jet', 'Presto', 'Talma', 'Carmel', 'Pancha', 'Laro', 'Alienor' 
prantsuse lavendel  Lavandula stoechas L.  
prantsuse pardhein  Polypogon monspeliensis (L.) Desf.  
prantsuse pesasibul (prantsuse šalottsibul)  Allium oschaninii French Shallot-rühm Allium oschaninii Banana Shallot-rühm, Allium oschaninii 'French Gray' ('Gray'), Allium oschaninii French Gray Shallot-rühm (Allium oschaninii French Grey Shallot-rühm), Allium oschaninii 'French Red' ('Red'), Allium oschaninii French Red Shallot-rühm, Allium oschaninii Gray Griselle Shallot-rühm (Allium oschaninii Grey Griselle Shallot-rühm), Allium oschaninii Gray Shallot-rühm (Allium oschaninii Grey Shallot-rühm), Allium oschaninii Griselle rühm, Allium oschaninii 'Griselle' 
prantsuse pojeng  Paeonia ×lemoinei Rehder Paeonia lutea × Paeonia suffruticosa 
prantsuse rõngaslill  Lavatera olbia L.  
prantsuse tamarisk  Tamarix gallica L.  
prantsuse tulp  Tulipa marjolettii E.P.Perrier et Songeon Tulipa perrieri Marj. ex P.Fourn., nom. illeg. 
prantsuse vaher (kolmehõlmaline vaher)  Acer monspessulanum L. Acer trilobatum Lam. 
prantsuse õunapuu  Malus ×gloriosa Lemoine Malus ×schiedeckeri × Malus pumila 
Pratti kibuvits  Rosa prattii Hemsl.  
Pratti kuutõverohi  Polygonatum prattii Baker Polygonatum delavayi Hua, Polygonatum gentilianum H.Lév. 
Pratti pihlakas  Sorbus prattii Koehne  
Pratti õunapuu  Malus prattii (Hemsl.) C.K.Schneid.  
preeria-kibuvits  Rosa setigera Michx.  
preeria-koerahammas  Erythronium mesochoreum Knerr  Erythronium albidum var. mesochoreum (Knerr) Rickett, Erythronium albidum var. coloratum Sterns 
preeria-pillahein  Sporobolus heterolepis (Gray) A.Gray Agrostis heterolepis (Gray) Alph.Wood, Vilfa heterolepis A.Gray 
preeria-pruudisõlg  Zinnia grandiflora Nutt.  Crassina grandiflora (Nutt.) Kuntze 
preeria-päevalill  Helianthus maximiliani Schräd.  
preeriakell  Eustoma Salisb.  
preeriaküünal  Camassia Lindl.  
preerialatern  Calochortus Pursh Cyclobothra Sweet 
preerialauk  Allium textile A.Nelson et J.F.Macbr. Allium aridum Rydb., Allium recurvatum Fraser, Allium reticulatum Fraser 
preeriapappel  Populus deltoides W.Bartram ex Marshall subsp. monilifera (Aiton) Eckenw. Populus sargentii Dode 
preeriaristik   Dalea L., nom. cons. Dalea Mill., nom. rej., Kuhnistera Lam., nom. rej., Parosela Cav., Petalostemon Michx., nom. cons., Petalostemum Michx., orth. var., Thornbera Rydb. 
preisi karutubakas (preisi hunditubakas)  Pilosella ×prussica (Nägeli et Peter) Soják Pilosella caespitosa × Pilosella officinarum; Hieracium prussicum Nägeli et Peter 
Preissi heinpuu  Xanthorrhoea preissii Endl. Xanthorrhoea pecoris F.Muell., Xanthorrhoea reflexa D.A.Herb. 
Preissi lõunaküpress  Callitris preissii Miq.  
preissia  Preissia quadrata (Scop.) Nees  
presidendikäpp × Burrageara hort. Cochlioda × Miltonia × Odontoglossum × Oncidium 
Prestoni sirel  Syringa ×prestoniae McKelvey Syringa reflexa × Syringa villosa 
prestopalm  Prestoea Hook.f., nom. cons. Acrista O.F.Cook, Oreodoxa Willd., Prestonia Scop., nom. rej.  
pretooria viigipuu  Ficus pretoriae  
pribi  Rondeletia L.  
priimula-kibuvits  Rosa primula Boulenger Rosa ecae Kanitz, Rosa ecae subsp. primula (Boulenger) A.V.Roberts, Rosa sweginzowii F.N.Meijer 
priimulagladioolid  Gladiolus Primulinus-rühm Gladiolus ×primulinus hybridus hort.; Gladiolus dalenii × Gladiolus ×gandavensis 
priimulakollane veenuseking   Paphiopedilum primulinum M.W.Wood et P.Taylor Paphiopedilum chamberlainianum var. primulinum (M.W.Wood et P.Taylor) Braem, Paphiopedilum liemianum var. primulinum (M.W.Wood et P.Taylor) K.Karas. et K.Saito, Paphiopedilum victoria-regina subsp. primulinum (M.W.Wood et P.Taylor) M.W.Wood 
priimulalaadne mertensia  Mertensia primuloides C.B.Clarke  
priimulalaadne nõmmkann  Androsace sarmentosa subsp. primuloides (Duby) Govaerts Androsace primuloides Duby, nom. illeg., Androsace sarmentosa var. primuloides Hook.f., Androsace studiosorum Kress 
priimulalehine kellukas  Campanula primulifolia Brot.  
Pringle'i kuukaktus  Selenicereus pringlei Rose  
Pringle'i viirpuu  Crataegus pringlei Sarg.  
printsessipalm  Lytocaryum Toledo  Glaziova Mart. ex Drude, Microcoelum Burret et Potztal 
printsessipuu  Paulownia Siebold et Zucc.  
printsessipuulised  Paulowniaceae Nakai  
printsipalm  Syagrus Mart.  
priooria  Prioria copaifera Griseb.  
prismakaktus  Leuchtenbergia principis Hook.  
pritskurk  Ecballium elaterium (L.) A.Rich. Cucumis asininus Cogn. 
pritsme-dummpalm  Hyphaene petersiana Klotzsch ex Mart. Chamaeriphes benguelensis (Welw. ex H.Wendl.) Kuntze, Chamaeriphes ventricosa (Kirk) Kuntze, Hyphaene aurantiaca Dammer, Hyphaene benguelensis Welw. ex H.Wendl., Hyphaene bussei Dammer, Hyphaene goetzei Dammer, Hyphaene plagiocarpa Dammer, Hyphaene obovata Furtado, Hyphaene ventricosa Kirk 
pronks-lutiklill (õli-lutiklill, pronksleht)  Perilla frutescens (L.) Britton Dentidia nankinensis Lour., Ocimum frutescens L., Perilla arguta Benth., Perilla ocymoides L., Perilla nankinensis (Lour.) Decne. 
pronksbanksia  Banksia ornata F.Muell. ex Meisn.  
pronksjas filodendron  Philodendron erubescens K.Koch et Augustin  
pronkspojeng  Paeonia ×handle-mazzettii Halda  Paeonia delavayi × Paeonia lutea 
pronkstarn  Carex testacea Sol. ex Boott  
prooniksamblad [klass]  Fossombroniopsida W.Frey et Hilger   
proonikulaadsed [selts]  Fossombroniales Schljakov   
proonikulised  Fossombroniaceae Hazsl.  
prootea  Protea L. Erodendrum Salisb., Lepidocarpus Adans, nom. rej., Pleuranthe Salisb. ex Knight 
prootealised  Proteaceae Juss., nom. cons.  Lepidocarpaceae Schultz Sch. 
prooteataolised [ülemselts]  Proteanae [superordo]  
prooteaõieline ogaputk  Eryngium proteiflorum Delaroche f.  
prootsium  Protium Burm.f., nom. cons. Icica Aubl., Paraprotium Cuatrec. 
prosseni kivirik  Saxifraga ×prossenii (Sünd.) Ingw. Saxifraga sancta × Saxifraga stribrnyi; Saxifraga ×prossenii A.S.Thomps. 
provaansi kukerpuu  Berberis ×provincialis (Audib.) Schrad.  
Prževalski kobarpea  Ligularia przewalskii (Maxim.) Diels  
Pržewalski kukekannus  Delphinium przewalskii Huth.  
Pržewalski rodo (Pržewalski rododendron)  Rhododendron przewalskii Maxim.  
pruudisõlg (tsinnia)  Zinnia L.  
pruun boroonia  Boronia megastigma Nees ex Barthe  
pruun laternlill  Ceropegia fusca Bolle  
pruun lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis Phaeusa rühm Brassica oleracea var. botrytis f. phaeusa (Alef.) Helm 
pruun lõikhein  Cyperus fuscus L. Cyperus calidus A.Kern., Cyperus compressus Krock., Cyperus forsskalii A.Dietr., Cyperus haworthii Gray, Cyperus protractus Delile, Cyperus sabaudus Billet ex Gave, Cyperus virescens Hoffm., Cyperus viridis Krock., Eucyperus fuscus (L.) Rikli 
pruun lõokannus  Corydalis nudicaulis Regel   
pruun peittõlvik  Cryptocoryne wendtii de Wit  
pruun raunjalg  Asplenium trichomanes L. em. Huds. Asplenium trichomanoides L.; incl. Asplenium trichomanes L. subsp. quadrivalens D.E.Mey. emend. Lovis 
pruun ristik  Trifolium spadiceum L. Chrysaspis spadicea (L.) Greene 
pruun sepsikas  Schoenus ferrugineus L.  
pruun turbasammal  Sphagnum fuscum (Schimp.) Klinggr.  
pruunihuuleline salvei   Salvia bulleyana Diels  
pruunikas elulõng  Clematis fusca Turcz.  
pruunikas mikeelia  Michelia figo (Lour.) Spreng. Michelia fuscata (Andrews) Blume 
pruunikas pesajuur  Neottia nidus-avis (L.) Rich. Ophrys nidus-avis L. 
pruunikas viigipuu  Ficus fulva Reinw.  
pruuniroodne enelas  Spiraea ×pseudosalicifolia Silverside Spiraea douglasii × Spiraea salicifolia 
prügi-neitsirohi  Parthenium hysterophorus L. Argyrochaeta bipinnatifida Cav., Argyrochaeta parviflora Cav., Echetrosis pentasperma Phil., Parthenium glomeratum Rollins, Parthenium lobatum Buckley, Parthenium pinnatifidum Stokes, nom. illeg. 
pskemi lauk  Allium pskemense B.Fedtsch.   
pude niithammas  Didymodon fallax (Hedw.) Zander  
pudel-pisipalm  Dypsis decipiens (Becc.) Beentje et J.Dransf. Chrysalidocarpus decipiens Becc., Macrophloga decipiens (Becc.) Becc.  
pudelihari-teeleht  Plantago aristata Michx. Plantago patagonica var. aristata (Michx.) A.Gray  
pudeljas askotsentrum  Ascocentrum ampullaceum (Lindl.) Schltr.  
pudelpalm  Hyophorbe Gaertn. Mascarena L.H.Bailey, Sublimia Comm. ex Mart. 
pudelpõisik  Splachnum ampullaceum Hedw.  
pudelroheline tubakas  Nicotiana knightiana Goodsp.  
pudeltarn  Carex rostrata Stokes Carex ampullacea Gooden., Carex inflata auct. 
pudenev silla  Scilla decidua Speta  --> Scilla bifolia L. 
pudev turbasammal  Sphagnum cuspidatum Ehrh. ex Hoffm.  
pudipiilea  Pilea soleirolioides   
pudiõisik (dubautsia)  Dubautia Gaudich.  Railliardia Gaudich. 
pueraaria  Pueraria DC.  Neustanthus Benth. 
pugu-kaksikhambake  Dicranella cerviculata (Hedw.) Schimp.  
pugu-penihammas  Cynodontium strumiferum (Hedw.) Lindb.  
pugu-väärtakjas  Xanthium strumarium L. incl. Xanthium sibiricum Patrin ex Widd. 
pugukupralised  Oncophoraceae Stech  
pugulill  Cucubalus L. Silene sect. Cucubalus (L.) Greuter  
pugulill  Cucubalus baccifer L.  
pugulill  Silene sect. Cucubalus (L.) Greuter  Cucubalus L.  
pugurohi  Gastrolychnis (Fenzl) Rchb.  
pugutarn  Carex grayi Carey  
puguvõhk  Lagenandra Dalzell   
puhev kuldking  Cypripedium ×ventricosum Sw.  Cypripedium calceolus × Cypripedium macranthos; Cypripedium ×agnicapitatum Y.N.Lee, Cypripedium ×barbeyi E.G.Camus, Bergon et A.Camus, Cypripedium ×freynii Karo, Cypripedium ×kesselringii G.Keller, Cypripedium ×krylowii Siuzew, Cypripedium macranthos subsp. ventricosum (Sw.) Printz, Cypripedium macranthos var. ventricosum (Sw.) Rchb., Cypripedium ×manchuricum Stapf, Cypripedium ×morinanthum Y.N.Lee, Cypripedium ×roseum Y.N.Lee, Cypripedium ×sinapoides Y.N.Lee, Sacodon ×ventricosum (Sw.) Raf. 
puhev kuutõverohi  Polygonatum inflatum Kom. Polygonatum nipponicum Makino, Polygonatum virens Nakai 
puhev pudelpalm (puhev trummipalm)  Hyophorbe verschaffeltii H.A.Wendl. Areca verschaffeltii Lem., Mascarena verschaffieltii (H.Wendl.) L.H.Bailey 
puhmas-teeleht  Plantago cynops L.  
puhmik-õlikõrvits  Cucurbita pepo subsp. pepo var. oleifera Pietsch Cucurbita pepo L. convar. giromontiina (L.) Greb. var. oleifera Pietsch.; incl. cv. 'Tschermak' 
puhmikmalts  Bassia All. Echinopsilon Moq.; incl. Kochia Roth 
puhmikuline punane aruhein  Festuca rubra subsp. fallax Hackel  
puhtu sõrmkäpp.  Dactylorhiza vironii Kreutz  
puhvviljak  Coluteocarpus Boiss.  
puhvviljak  Coluteocarpus vesicaria (L.) Holmboe  
puia  Puya Molina Pourretia Ruiz et Pav. 
puidu-sagarsammal  Tritomaria exsectiformis (Breidl.) Loeske  
puis-aaloe  Aloe arborescens Mill.  
puis-draakonipuu  Dracaena arborea (Willd.) Link  
puis-ebaviinapuu  Ampelopsis arborea (L.) Koehne  
puis-eerika  Erica arborea L.  
puis-inglitrompet  Brugmansia arborea (L.) Steud. Brugmansia cornigera (Hook.) Lagerh., Brugmansia knightii Merkus-Doornik, Datura arborea L., Datura cornigera Hook., Datura knightii (auct.) Voss, Datura speciosa Salisb., Elisia formosissima Milano, Pseudodatura arborea (L.) Zijp 
puis-kuslapuu  Lonicera arborea Boiss.  
puis-ogamalts  Salsola arbuscula Pall.  
puis-ogaõun  Datura arborea L.  
puis-parkjuur  Limonium arborescens (Brouss.) Kuntze  
puis-pihlenelas  Sorbaria arborea C.K.Schneid.  
puis-piimalill  Euphorbia dendroides L. Esula dendroides (L.) Haw., Euphorbia divaricata Jacq., Euphorbia laeta Aiton, Euphorbion dendroideum (L.) St.-Lag., Tithymalus arboreus Tourn. ex Lam., Tithymalus dendroides (L.) Hill, Tithymalus laetus (Aiton) Haw. 
puis-rõngaslill  Lavatera arborea L.  
puis-sirmpuu   Cussonia arborea Hochst. ex A.Rich. Cussonia barteri Seem., Cussonia delevoyi De Wild., Cussonia djalonensis A.Chev., Cussonia hamata Harms, Cussonia homblei De Wild., Cussonia kirkii Seem., Cussonia laciniata Harms, Cussonia longissima Hutch. et Dalziel, Cussonia nigerica Hutch., Cussonia tisserantii Aubrév. et Pellegr. 
puis-toompihlakas (pikalehine toompihlakas)  Amelanchier arborea (Michx.f.) Fernald Amelanchier canadensis (L.) Medik. var. oblongifolia Torr. et A.Gray, Amelanchier intermedia Spach, Amelanchier oblongifolia (Torr. et A.Gray) M.Roem., nom. illeg., Mespilus arborea Michx.f. 
puis-turdleht  Crassula arborescens (Mill.) Willd.  
puis-tüvijalg (puistsüaatea)  Cyathea arborea (L.) Sm.  
puisaster  Baccharis L., nom. cons. Achyrobaccharis Sch.Bip. ex Walp., Baccharidastrum Cabrera, Molina Ruiz et Pav., Polypappus Less., Pseudobaccharis Cabrera, Psila Phil. 
puisbambus  Dendrocalamus Nees  
puisdaalia  Dahlia imperialis Roezl ex Ortgies  Dahlia arborea hort. ex Regel, Dahlia lehmannii Hieron., Dahlia maximiliana hort. ex Hook.f., Dahlia maxonii Saff. 
puisdiksoonia  Dicksonia arborescens  
puishortensia  Hydrangea arborescens L.  
puisjuur  Xylorhiza Nutt.  
puiskannike  Viola arborescens L.  
puiskestvik  Aeonium arboreum (L.) Webb et Berth. Aeonium manriqueorum (H.Christ) Bolle 
puislupiin (puis-hundiuba)  Lupinus arboreus Sims  
puislutsern  Medicago arborea L.  
puismagun  Dendromecon Benth.  
puismustikas  Vaccinium arboreum Marshall  
puismünt  Hyptis Jacq.  
puisnelk  Dianthus fruticosus L.  
puispetuunia  Calibrachoa Cerv. ex La Llave et Lex. Leptophragma Benth. ex Dunal, Stimomphis Raf. 
puispojeng  Paeonia sect. Moutan DC. Paeonia subg. Moutan (DC.) Lynch, Paeonia subg. Moutan (DC.) Ser. 
puisrodo (puisrododendron)  Rhododendron arboreum Sm.  
puissalat  Dendroseris D.Don  Hesperoseris Skottsb., Phoenicoseris (Skottsb.) Skottsb., Rea Bertero ex Decne. 
puju  Artemisia L. Absinthium Mill. 
pujukakar  Conyza Less., nom. cons.  
pujulehine ambroosia  Ambrosia artemisiifolia L. Ambrosia elatior L. 
pujulehine voolmerohi (pujulehine ristirohi)  Jacobaea abrotanifolia (L.) Moench  Senecio abrotanifolius L. 
pujusoomukas  Orobanche arenaria Borkh.  
pukapangapuu  Arrabidaea DC.  Chasmia Schott ex Spreng., Cremastus Miers, Neomacfadya Baill., Panterpa Miers, Paracarpaea Pichon, Paramansoa Baill., Pentelesia Raf., Petastoma Miers, Sampaiella J.C.Gomes, Scobinaria Seibert, Setilobus Baill., Stenosiphanthus A.Samp., Tetrastichella Pichon, Vasconcellia Mart. 
pukspuu  Buxus L.  
pukspuulehine armukobar  Agapetes buxifolia Nutt.  
pukspuulehine kukerpuu  Berberis buxifolia Lam. ex Poir.  
pukspuulehine viigipuu  Ficus lingua Warb. ex De Wild. et T.Durand  Ficus buxifolia De Wild., Ficus micropison Mildbr. 
pukspuulised  Buxaceae Dumort., nom. cons. incl. Didymelaceae Leandri 
pukspuutaolised [ülemselts]  Buxanae [superordo]  
puksrohi  Pachysandra Michx.  
pulasan-rambutanipuu; vili: pulasan  Nephelium ramboutan-ake (Labill.) Leenh. Litchi ramboutan-ake Labill., Nephelium mutabile Blume 
pulbi-kruvipuu (pulbipandan)  Pandanus pulposus Martelli  Pandanus odorifer var. pulposus (Warb.) Mansf., Pandanus tectorius var. pulposus Warb. 
pullapää hunditubakas  Hieracium adelum Üksip  
pulstik  Psilocarphus Nutt.   
puna-rusujuur  Lithospermum erythrorhizon Siebold et Zucc.  Lithospermum officinale var. erythrorhizon (Siebold et Zucc.) Hand.-Mazz., Lithospermum officinale var. erythrorhizon (Siebold et Zucc.) Maxim., Lithospermum officinale var. japonicum Miq. 
punaapelsinipuu; vili: punaapelsin (veriapelsin)  Citrus sinensis Blood-rühm  
punadatlipalm  Archontophoenix H.Wendl. et Drude  Loroma O.F.Cook 
punahein  Themeda Forssk. Anthistiria L.f. 
punajuur  Ceanothus L.   
punajuur-salvei  Salvia miltiorrhiza Bunge Salvia charbonnelii H.Lév., Salvia pogonocalyx Hance 
punakahl  Rhodocoma Nees  
punakarvane vaarikas (purpurviljaline vaarikas)  Rubus phoenicolasius Maxim.  
punakas barbula  Barbula unguiculata Hedw.  
punakas harilõug  Lophospermum erubescens D.Don Asarina erubescens (D.Don) Pennell, Lophospermum scandens Sesse et Moc. ex D.Don 1830, nom. illeg., non D.Don 1827, Maurandya erubescens (D.Don) A.Gray, Maurandya scandens var. erubescens (D.Don) Voss 
punakas kannatuslill  Passiflora incarnata L.  
punakas kukehari  Sedum rubens L.  
punakas kuldtäht  Gagea erubescens (Besser) Schult. et Schult.f. Gagea rubicunda Meinsh., Gagea reflexa Czern., Ornithogalum erubescens Besser 
punakas kuslapuu  Lonicera ×xylosteoides Tausch Lonicera tatarica × Lonicera xylosteum 
punakas kuuvõhk  Homalomena rubescens (Roxb.) Kunth  
punakas lauk  Allium rubellum M.Bieb. Allium albanum Grossh.  
punakas liilia  Lilium rubellum Bak. Lilium japonicum Thunb. var. rubellum (Bak.) Mak. 
punakas liivkann  Arenaria purpurascens Ram. ex DC.  
punakas luste  Bromus rubens Fisch. et C.A.Mey.  
punakas lühikupar  Brachythecium erythrorrhizon B., S. et G.  
punakas niidiksammal  Cephaloziella rubella (Nees) Warnst.  
punakas nuginui  Cynomorium coccineum L.  
punakas näkijuus  Cabomba palaeformis Fassett Cabomba paliformis Fassett 
punakas penikeel  Potamogeton rutilus Wolfg.  
punakas piimalill  Euphorbia neorubella Bruyns Monadenium montanum var. rubellum P.R.O.Bally, Monadenium rubellum (P.R.O.Bally) S.Carter 
punakas remmelgas  Salix ×rubens Schrank Salix alba × Salix fragilis 
punakas rodo (punakas rododendron)  Rhododendron russatum Balf.f. et Forrest  
punakas siidpööris  Miscanthus purpurascens Anderss.  
punakas tihashein   Scutellaria rubicunda Hornem.   
punakas tuhkpuu  Cotoneaster rubens W.W.Sm.  
punakas tulivõhk  Arisaema erubescens (Wall.) Schott Arum erubescens Wall. 
punakas vesikuusk  Myriophyllum tuberculatum Roxb. Myriophyllum spathulatum Blatt. et Hallb. 
punakasoranž magun  Papaver rubro-aurantiacum (Fisch. ex DC.) Lundstr. Papaver nudicaule var. rubro-aurantiacum Fisch. ex DC. 
punakoor  Erythrophleum Afzel. ex R.Br. Fillaea Guill. et Perr. 
punakooreline kiinapuu  Cinchona pubescens Vahl Cinchona caloptera Miq., Cinchona chomeliana Wedd., Cinchona colorata Laubert ex B.D.Jacks., Cinchona cordifolia Mutis, Cinchona coronulata Miq., Cinchona decurrentifolia Pav., Cinchona elliptica Wedd., Cinchona goudotiana Klotzsch ex Triana, Cinchona govana Miq., Cinchona howardiana Kuntze, Cinchona lechleriana Schltdl., Cinchona lutea Pav., Cinchona morado Ruiz, Cinchona obovata Pav. ex Howard, Cinchona ovata Ruiz et Pav., Cinchona palescens Vell., Cinchona pallescens Ruiz ex Vitman, Cinchona pelalba Pav. ex DC., Cinchona pelletieriana Wedd., Cinchona platyphylla Wedd., Cinchona purpurascens Wedd., Cinchona purpurea Ruiz et Pav., Cinchona purpurea Vell., Cinchona rosulenta Howard ex Wedd., Cinchona rotundifolia Pav. ex Lamb., Cinchona rubicunda Tafalla ex Wedd., Cinchona rufinervis Wedd., Cinchona rugosa Pav. ex DC., Cinchona subsessilis Miq., Cinchona succirubra Pav. ex Klotzsch (Cinchona pubescens 'Succirubra'), Cinchona tucujensis H.Karst., Quinquina obovata (Pav. ex Howard) Kuntze, Quinquina ovata (Ruiz et Pav.) Kuntze, Quinquina pubescens (Vahl) Kuntze, Quinquina succirubra (Pav. ex Klotzsch) Kuntze 
punakurk  Coccinia Wight et Arn.  Cephalandra Schrad. 
punalaik-dendroobium  Dendrobium cruentum Rchb.f. Callista cruenta (Rchb.f.) Kuntze 
punalehine hibisk   Hibiscus acetosella Welw. ex Hiern  
punalehine kibuvits (punalehine roos)  Rosa glauca Pourr. Rosa caesia subsp. glauca (Desv.) G.G.Graham et A.L.Primavesi, Rosa cinnamomea var. rubrifolia Vill. ex Thory, Rosa ferruginea Vill., Rosa glaucescens Wulfen, Rosa guttensteinensis J.Jacq., Rosa ilseana Crép., Rosa livida Host, Rosa lurida Andrews, Rosa majalis var. rubrifolia (Vill. ex Thory) Wallr., Rosa pauciflora Opiz, Rosa rubicunda Haller f., Rosa rubrifolia Vill. 
punalehine kirsipuu  Prunus ×cistena (N.E.Hansen) Koehne Prunus ×cistena (Hansen) Koehne; Prunus cerifera 'Pissardi' × Prunus pumila 
punalehine piimalill  Euphorbia cotinifolia L. Aklema cotinifolia (L.) Millsp., Aklema scotana (Schltdl.) Millsp., Aklema scotanum (Schltdl.) Millsp., Aklema yavalquahuitl (Schltdl.) Millsp., Alectoroctonum caracasanum Klotzsch et Garcke, Alectoroctonum cotinifolium (L.) Schltdl., Alectoroctonum cotinoides (Miq.) Klotzsch et Garcke, Alectoroctonum riedelianum Klotzsch et Garcke, Alectoroctonum scotanum (Schltdl.) Schltdl., Alectoroctonum willdenowii Klotzsch et Garcke, Alectoroctonum yavalquahuitl Schltdl., Euphorbia caracasana (Klotzsch et Garcke) Boiss., Euphorbia cotinoides Miq., Euphorbia scotana (Schltdl.) Boiss., Euphorbia scotanum Schltdl., Euphorbia venenata Schltdl., nom. inval., Tithymalus cotinifolius (L.) Haw. 
punalehine võilill  Taraxacum rubifolium Rasm. Taraxacum rubrifolium hort. 
punaloor-sõnajalg  Dryopteris erythrosora (D.C.Eaton) Kuntze Aspidium erythrosorum D.C.Eaton 
punalõug  Gambelia Nutt.  
punamarjane kamalapuu  Mallotus philippensis (Lam.) Müll.Arg. Aconceveibum trinerve Miq., Croton coccineus Vahl, Croton distans Wall., Croton laurifolius Noronha, Croton montanus Willd., Croton philippensis Lam., Croton punctatus Retz., Echinus philippensis (Lam.) Baill., Macaranga stricta (Rchb.f. et Zoll.) Müll.Arg., Mallotus bicarpellatus T.Kuros., Mallotus reticulatus Dunn, Mappa stricta Rchb.f. et Zoll., Rottlera affinis Hassk., Rottlera aurantiaca Hook. et Arn., Rottlera philippensis (Lam.) Scheff., Rottlera tinctoria Roxb., Tanarius strictus (Rchb.f. et Zoll.) Kuntze 
punamustikas  Vaccinium praestans Lamb.  
punamünt  Mentha ×smithiana R.A.Graham Mentha aquatica × Mentha arvensis × Mentha spicata; Mentha rubra Sm. non Mill. 
punand  Fumaria L.  
punandilehine lõokannus  Corydalis fumariifolia Maxim.  Corydalis ambigua f. fumariifolia (Maxim.) Kitag., Corydalis remota var. fumariifolia (Maxim.) Kom., Corydalis ambigua hort., Corydalis lineariloba var. fumariifolia (Maxim.) Kitag., Corydalis turtschaninovii f. fumariifolia (Maxim.) Y.H.Chou 
punandilised [alamsugukond]  Papaveraceae subfam. Fumarioideae Eaton  
punandilised [magunaliste alamsugukond]  Fumarioideae Eaton [subfamilia] Papaveraceae subfam. Fumarioideae Eaton 
punane aeduba; seeme: punane uba  Phaseolus vulgaris Red Kidney rühm incl. cv. 'Red Kidney' 
punane angervaks  Filipendula rubra (Hill) B.L.Rob. Filipendula lobata (Gronov. ex Jacq.) Maxim., Spiraea lobata Gronov. ex Jacq., Spiraea palmata L., Spiraea rubra (Hill) Britton, Thecanisia angustifolia Raf., Thecanisia lobata (Gronov. ex Jacq.) Raf., Thecanisia purpurea Raf., Ulmaria lobata Kostel. ex Maxim., Ulmaria rubra Hill 
punane aroonia  Aronia arbutifolia (L.) Pers. Mespilus arbutifolia L., non Photinia arbutifolia Lindl. 
punane aruhein  Festuca rubra L.  
punane bergeenia  Bergenia purpurascens (Hook.f. et Thoms.) Engl. Bergenia delavayi (Franch.) Engl. 
punane daalia  Dahlia coccinea Cav. Dahlia popenovii Saff., Dahlia gracilis Ortgies, Georgina coccinea (Cav.) Willd. 
punane eebenipuu  Diospyros rubra Lecomte  
punane eerika  Erica carnea L., nom. cons. Erica herbacea L., nom. rej. 
punane ehalill  Hesperaloe parviflora (Torr.) J.M.Coult. Aloe yucciflora A.Gray, Aloe yuccifolia A.Gray, Hesperaloe yuccifolia (A.Gray) Engelm., Yucca parviflora Torr.  
punane epimeedium  Epimedium ×rubrum C.Morren Epimedium alpinum × Epimedium grandiflorum 
punane eskalloonia  Escallonia rubra (Ruíz et Pav.) Pers.  
punane haldjatrompet  Iochroma coccinea Scheidw.  
punane hanemalts  Chenopodium rubrum L.  
punane hiidiisop  Agastache mexicana (Kunth) Lint. et Epling Dracocephalum mexicanum Kunth  
punane hobukastan  Aesculus ×carnea Hayne Aesculus hippocastanum × Aesculus pavia 
punane hundihammas  Astragalus purpureus Lam.  
punane iksoora  Ixora coccinea L.  
punane inglisilm  Houstonia purpurea L.  
punane inglitrompet  Brugmansia sanguinea (Ruíz et Pav.) D.Don Brugmansia aurea Harrison, nom. inval., Brugmansia bicolor Pers., nom. illeg., Brugmansia bicolor Lindl., Brugmansia chlorantha auct., Brugmansia lutea auct., Datura rosei Saff., Datura sanguinea Ruiz et Pav., Elisia mutabilis Milano 
punane jalakas  Ulmus rubra Muhl. Ulmus crispa Willd., Ulmus fulva Michx., Ulmus pendula Willd., Ulmus pubescens Walter 
punane justiitsia (punane jakobiinia)  Justicia carnea Lindl. Cyrtanthera magnifica Nees, Cyrtanthera pohliana var. velutina Nees, Jacobinia carnea (Lindl.) NIchols., Jacobinia magnifica (Nees) Voss, Jacobinia velutina (Nees) Voss, Justicia magnifica Pohl ex Nees, nom. inval. 
punane juudinõges  Parietaria judaica L.  
punane jänesekapsas  Oxalis corniculata L. var. atropurpurea Planch. Oxalis corniculata var. purpurea Parl., Oxalis tropaeoloides Schlachter 
punane kadakas  Juniperus oxycedrus L.  
punane kalganirohi  Alpinia purpurata (Vieill.) K.Schum. Alpinia grandis K.Schum., Guillainia novo-ebudica F.Muell., Guillainia purpurata Vieill., Languas purpurata (Vieill.) Kaneh. 
punane kannuslill  Centranthus ruber (L.) DC. Kentranthus ruber (L.) DC., Valeriana alba Mazziari, Valeriana coccinea hort., Valeriana rubra L. 
punane karukell  Pulsatilla rubra (Lam.) Delarb.  
punane karutubakas (punane hunditubakas)  Pilosella aurantiaca (L.) F.W.Schultz et Sch.Bip. Hieracium aurantiacum L. 
punane kask  Betula albosinensis Burk.  
punane kastilleeja  Castilleja coccinea (L.) Spreng.  
punane koeranaeris  Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin Bryonia dioica Jacq. 
punane koeratubakas  Crepis rubra L.  
punane kolloomia  Collomia biflora (Ruiz et Pav.) Brand  Collomia cavanillesii Hook. et Arn., Collomia coccinea Lehm. ex Lindl., Collomia erythraeoides Griseb., Collomia linearis (Cav.) Phil., nom. illeg., Collomia parviflora Hook., Collomia soehrensi Phil., Gilia biflora (Ruiz et Pav.) J.F.Macbr., Phlox biflora Ruiz et Pav., Polemonium biflorum (Ruiz et Pav.) Kuntze  
punane kopsurohi (veripunane kopsurohi)  Pulmonaria rubra Schott Pulmonaria transsilvanica Schur 
punane kukehari  Sedum ×rubrotinctum R.T.Clausen Sedum stahlii × Sedum pachyphyllum 
punane kukemari  Empetrum rubrum Vahl  
punane kuulsuslill  Clianthus puniceus (G.Don) Sol. ex Lindl.  
punane kuusk  Picea rubens Sarg. Picea rubra Link 
punane laatanpalm  Latania lontaroides (Gaertn.) H.E.Moore Latania borbonica Lam., Latania commersonii J.F.Gmel., Latania rubra Jacq.  
punane lea  Leea rubra Blume ex Spreng.  
punane leeder  Sambucus racemosa L.  
punane leesikas (punaseviljaline alpileesikas)  Arctostaphylos rubra (Rehder et E.H.Wilson) Fernald Arctous erythrocarpa Small, Arctous ruber (Rehder et E.H.Wilson) Nakai, Arctous alpina subsp. erythrocarpa (Small) M.Ivanova, Arctous alpinus var. ruber Rehder et E.H.Wilson  
punane lehtertapp  Ipomoea carnea Jacq.  
punane lepp  Alnus rubra Bong. Alnus oregona Nutt. 
punane lihavõttekaktus  Hatiora gaertneri (Regel) Barthlott Rhipsalidopsis gaertneri (Regel) Moran 
punane liimilill  Ungernia sewerzowii (Regel) B.Fedtsch.  Lycoris sewertzowii Regel  
punane lobeelia  Lobelia cardinalis L.  
punane lumimari  Symphoricarpos orbiculatus Moench  
punane maasikapuu  Arbutus andrachne L.  
punane madar  Galium rubrum L.  
punane melaleuka  Melaleuca hypericifolia Sm.  Kajuputi hypericifolia (Salisb.) Skeels, Metrosideros hypericifolia Salisb. 
punane metskaktus, vili: punane pitaia  Hylocereus costaricensis (F.A.C.Weber) Britton et Rose Cereus costaricensis (Britton et Rose) A.Berger, Cereus trigonus var. costaricensis (Britton et Rose) F.A.C.Weber 
punane mooruspuu  Morus rubra L.  
punane neerukäpp  Renanthera imschootiana Rolfe  
punane nõmmkann  Androsace carnea L.  
punane näkijuus  Cabomba furcata Schult. et Schult.f. Cabomba piauhiensis Gardner, Cabomba piauhyensis Gardner, Cabomba piauhyensis Gardner ex Hook., Cabomba pubescens Ule, Cabomba warmingii Casp., Nectris furcata (Schult. et Schult.f.) Andrews ex Steud., Nectris furcata Leandr. ex Schult.f.  
punane peakapsas  Brassica oleracea var. capitata f. rubra (L.) Thell. Brassica oleracea var. rubra L., Brassica oleracea subsp. capitata var. rubra L., Brassica oleracea Capitata Rubra rühm  
punane pelargoon  Pelargonium inquinans (L.) L'Hér. Geranium inquinans L., Pelargonium inquinans L'Hér. ex Aiton 
punane pirnloorber  Persea borbonica Spreng. Persea borbonia (L.) Spreng. 
punane plumeeria  Plumeria rubra L. Plumeria acuminata W.T.Aiton, Plumeria bicolor Ruiz et Pav., Plumeria carinata Ruiz et Pav., Plumeria incarnata Mill., Plumeria purpurea Ruiz et Pav. 
punane porss  Myrica rubra (Lour.) Siebold et Zucc. Morella rubra Lour. 
punane purpurpuu  Peltogyne purpurea Pitt.  
punane pusurohi  Silene dioica (L.) Clairv. Agrostemma dioica G.Don, Agrostemma dioica (L.) Mérat, Agrostemma sylvestris G.Don, Corone agrestina Fourr., Lychnis dioica L. p.p., Lychnis dioica var. rubra Weig., Lychnis dioica var. sylvestris Roth, Lychnis diurna Sibth., Lychnis pratensis Spreng., Lychnis rosea Salisb., Lychnis rubra (Weigel) Patze, Lychnis silvestris Rafn., Lychnis sylvestris (Roth) Hoppe, Melandrium dioicum (L.) Coss. et Germ., Melandrium dioicum (L.) Coss. et Germ. subsp. rubrum (Weigel) D.Love, Melandrium diurnum Fr., Melandrium lapponicum (Simmons) Kuzen., Melandrium purpureum Rupr., Melandrium rubrum (Weigel) Garcke, Melandrium sylvestre (Schkuhr) Röhl. nom. illeg., Melandrium rubrum Garcke subsp. lapponicum Simmons, Saponaria diurna Walther, Silene dioica (L.) Clairv., Silene diurna Godr., Silene silvestris (Schkuhr) Clairv. 
punane põisik  Splachnum rubrum Hedw.  
punane püvilill  Fritillaria recurva Benth.  Fritillaria adamantina M.Peck, Fritillaria coccinea (Greene) Greene 
punane püünisleht  Sarracenia rubra Walter Sarracenia gronovii var. rubra (Walter) Alph.Wood  
punane ristik  Trifolium pratense L. subsp. sativum (Schreb.) Schübl. et Mart. Trifolium baeticum Boiss., Trifolium pratense subsp. sativum (Schreb.) Ponert, Trifolium sativum (Schreb.) Crome, Trifolium sativum (Schreb.) Crome ex Boenn., Trifolium sativum subsp. praecox Bobrov, Trifolium pratense var. sativum Schreb. 
punane sabalill  Ipomopsis rubra (L.) Wherry  
punane salatsigur (k.a. punane pea-salatsigur)  Cichorium intybus var. foliosum Radicchio rühm Cichorium intybus L. var. foliosum Red Leaf-rühm, Cichorium intybus Rubifolium-rühm (incl. 'A Palla Rossa', 'Rossa di Chioggia', 'Rossa di Treviso', 'Rossa di Verona'), incl. Castelfranco rühm 
punane sarvmagun  Glaucium corniculatum (L.) J.H.Rudolph Glaucium corniculatum Curtis var. rubrum Boiss. 
punane seahernes  Lathyrus cicera L. Lathyrus aegaeus Davidov, Lathyrus dubius Ten., Lathyrus erythrinus Presl, Lathyrus purpureus Presl non Desf. (1808), Pisum rubrum E.H.L.Krause 
punane sekstoonia  Sextonia rubra (Mez) van der Werff  Nectandra rubra (Mez) C.K.Allen, Ocotea rubra Mez 
punane sesbaania  Sesbania punicea (Cav.) Benth. Aeschynomene miniata Ortega, Daubentonia punicea (Cav.) DC., Emerus puniceus (Cav.) Kuntze, Piscidia ovalifolia Larranaga, Piscidia ovalis Larranaga, Piscidia punicea Cav., Sesbania tripetii F.T.Hubb. 
punane siilkübar (purpur-siilkübar, punane päevakübar)  Echinacea purpurea (L.) Moench Rudbeckia purpurea L. 
punane siumari  Actaea rubra (Aiton) Willd. Actaea spicata var. rubra Aiton  
punane soomukas  Orobanche purpurea Jacq.  
punane stepirohi  Stipa zalesskii Wilensky Stipa glabrata P.Smirnov, Stipa iljinii Roshev., Stipa pennata L. subsp. zalesskii (Wilensky) Freitag, Stipa rubens P.Smirnov, Stipa rubentiformis P.Smirn. 
punane sõlmhein  Spergularia rubra (L.) J.Presl et C.Presl Alsine alpina Willk., Alsine radicans Guss., Alsine rubra (L.) Crantz, Arenaria campestris All., Arenaria membranacea Gaterau, Arenaria radicans Spreng., Arenaria rubra L., Corion rubrum N.E.Br., Fasciculus ruber Dulac, Lepigonum rubrum (L.) Wahlb., Spergularia campestris (L.) Asch., Tissa rubra (L.) Britton 
punane sõstar (harilik sõstar)  Ribes rubrum L. Ribes domesticum Jancz., Ribes hortense Hedl., Ribes sativum (Rchb.) Syme (Ribes rubrum var. domesticum Wallr.), Ribes silvestre (Lam.) Mert. et W.D.J.Koch, Ribes sylvestre (Lam.) Mert. et W.D.J.Koch, Ribes vulgare Lam., nom. illeg., Ribes vulgare Lam. var. macrocarpum Jancz., Ribes vulgare Lam. var. sylvestre Lam. 
punane takerrohi  Uncinia rubra Colenso ex Boott  
punane tamm (põhjatamm)  Quercus rubra L. Quercus borealis Michx. 
punane tanukas (vööttanukas)  Encalypta rhabtocarpa Schwägr.  
punane tetraploodon  Tetraplodon mniodes (Hedw.) B.S. et G.  
punane tigekaktus  Sclerocactus erectocentrus (J.M.Coult.) N.P.Taylor  
punane tiibleht  Christia vespertilionis (L.f.) Bakh.f. Christa vespertilionis (L.f.) Bakh.f., spelling variant, Christia lunata Moench, Hedysarum vespertilionis L.f., Lourea vespertilionis (L.f.) Desv. 
punane tolmpea  Cephalanthera rubra (L.) L.C.M.Rich. Epipactis rubra (L.) All., Serapias rubra L. 
punane tuhkleht  Tephrosia purpurea (L.) Pers. Cracca purpurea L., Cracca villosa var. purpurea (L.) Kuntze, Galega piscatoria Aiton, Tephrosia piscatoria (Aiton) Pers., Tephrosia wallichii Graham ex Fawc. et Rendle 
punane turbasammal  Sphagnum rubellum Wils.  
punane tõlvpuu  Cordyline rubra Huegel ex Kunth  
punane türnpuu  Rhamnus erythroxylon Pall. Rhamnus erythroxylum Pall. 
punane ubapõõsas  Chamaecytisus purpureus (Scop.) Link Cytisus purpureus Scop. 
punane vaher  Acer rubrum L.  
punane üdikapsas  Brassica oleracea var. medullosa Rubra rühm  Brassica oleracea var. medullosa f. rubra 
punanupp  Sanguisorba L. incl. Poterium L. 
punapaju  Salix purpurea L.  
punapalm  Chambeyronia Vieill. ex Brongn. et Gris  
punapea  Hovea R.Br. ex W.T.Aiton  
punapea  Hamelia Jacq.  Duhamelia Pers., Jangaraca Raf., Tangaraca Adans., Tapesia C.F.Gaertn., Tepesia C.F.Gaertn. 
punapeet (aedpeet, söögipeet)  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. vulgaris Beta vulgaris subsp. vulgaris var. rubra DC. non L., Beta vulgaris var. rubra DC. non L., Beta vulgaris Rubra rühm, Beta vulgaris subsp. vulgaris var conditiva Alef., Beta vulgaris var. conditiva Alef., Beta vulgaris subsp. vulgaris var. conditiva Rubra rühm, Beta vulgaris convar. conditiva Alef., Beta vulgaris var. esculenta L., Beta vulgaris subsp. esculenta (Salisb.) Gürke var. rubra, Beta vulgaris var. rapa Dum. f. rubra DC. 
punapuu  Erythroxylum P.Browne Erythroxylon L., orth. var. 
punapuulised  Erythroxylaceae Kunth, nom. cons.  Nectaropetalaceae Exell et Mendonça 
punapõõsas  Aspalathus L.  
punaraag  Reineckea Kunth, nom. cons.  
punaraag  Reineckea carnea (Andrews) Kunth Ophiopogon thunbergii Schult.f. ex Miq., Reineckea ovata Z.Y.Zhu et Z.R.Chen, Reineckea yunnanensis W.W.Sm., Sanseviella carnea Rchb. ex Steud., Sansevieria carnea Andrews, Sansevieria rosea F.Dietr., Sansevieria sarmentosa Jacq., Sansevieria sessiliflora Ker Gawl. 
punaraag-kortsleht  Alchemilla erythropoda Juz.  
punaroodne kuslapuu  Lonicera nervosa Maxim.  
punaroodne naistesõnajalg   Athyrium vidalii (Franch. et Sav.) Nakai Asplenium vidalii Franch. et Sav., Athyrium commixtum Koidz., Athyrium glabrescense Ching 
punarootsuline vaher  Acer capillipes Maxim.  
punaselehine begoonia  Begonia ×erythrophylla Neum. Begonia hydrocotylifolia × Begonia manicata 
punaselehine tamm  Quercus robur L. var. atropurpurea Hartwig et Rümpler  
punaseviljaline kikkapuu  Euonymus miniatus Tolm. Kalonymus miniata (Tolm.) Prokh. 
punaseviljane siumari  Actaea erythrocarpa Fisch.  
punaseõieline feedia  Fedia cornucopiae (L.) Gaertn.  
punasilm-klarkia  Clarkia rubicunda (Lindl.) F.H.Lewis et M.R.Lewis  Godetia rubicunda Lindl. 
punasilm-ülane  Anemone tschernjaewii Regel  
punasinine rusuvars (punasinine rusujuur)  Buglossoides purpurocaerulea (L.) I.M.Johnst. Aegonychon purpureocaeruleum (L.) Holub, Buglossoides purpureocaeruleum (L.) I.M.Johnst., Lithospermum purpurascens Gueldenst., Lithospermum purpureocaeruleum L. 
punasõstar [alamperekond]  Ribes subg. Ribesia (Berl.) Jancz. Ribes sect. Ribesia Berl., Ribes sect. Ribes ser. Ribes, Ribes ser. Rubra Pojark. 
punatähniline kukerpuu  Berberis ×rubrostilla Chitt. Berberis aggregata × Berberis wilsoniae 
punatäht  Rhodohypoxis Nel   
punatäpiline kalingurlill   Downingia concolor Greene   
punatäpiline liilia  Lilium henrici Franch.  
punatäpp-lemmel  Lemna turionifera Landolt  
punauba  Dolichos L.  
punavarrene kuningakepp  Oenothera rubricaulis Klebahn Oenothera biennis subsp. rubricaulis (Kleb.) Stomps, Oenothera muricata L. 
punavars  Phoenicaulis Nutt.  
punavars  Phoenicaulis cheiranthoides Nutt. Parrya menziesii Greene 
punaviljaline kirsipuu  Prunus erythrocarpa (Nevski) Gilli Cerasus erythrocarpa Nevski 
punavits  Adenostoma Hook. et Arn.  
punavurruline kleeplill  Polanisia dodecandra (L.) DC. Cleome marshalli, Polanisia graveolens Raf. 
punavõrm  Tristerix Mart.  Metastachys Tiegh., Phrygilanthus subg. Quintralia Eichler  
punavärvik  Rubia L.  
pundnisu  Triticum turgidum L.  
pundunud karutubakas (pundunud hunditubakas)  Pilosella pulvinata Norrl. Hieracium pulvinatum (Norrl.) Norrl. 
pune  Origanum L.  
punelehine haiklõug  Chaenorhinum origanifolium (L.) Kostel  
pung-agaav  Agave vivipara L. Agave aboriginum Trel., Agave angustifolia Haw., nom. illeg., Agave bergeri Trel. ex A.Berger, nom. inval., Agave breedlovei Gentry, Agave bromeliifolia Salm-Dyck, Agave costaricana Gentry, Agave cuspidata Baker, Agave donnell-smithii Trel., Agave elongata Jacobi, Agave endlichiana Trel., Agave excelsa Jacobi, Agave flaccida Haw., Agave flavovirens Jacobi, Agave houlletii Jacobi, Agave ixtli Karw. ex Salm-Dyck, Agave ixtlioides Hook.f., Agave jacquiniana Schult. et Schult.f., Agave kirchneriana A.Berger, Agave lespinassei Trel., Agave lurida Jacq., nom. illeg., Agave owenii I.M.Johnst., Agave pacifica Trel., Agave panamana Trel., Agave prainiana A.Berger, Agave prolifera Schott ex Standl., Agave punctata Kunth, Agave rigida Mill., Agave serrulata Karw., Agave sicifolia Trel., Agave theoxmuliana Karw. ex M.Roem., Agave wightii J.R.Drumm. et Prain, Agave yaquiana Trel., Agave yxtli Karw. ex G.Don, Agave zapupe Trel., Aloe vivipara (L.) Crantz, Furcraea rigida (Mill.) Haw. 
pung-odakirvik  Tectaria gemmifera (Fée) Alston Aspidium cicutarium (L.) Sw., Aspidium coadunatum Kaulf., Aspidium decaryanum C.Chr., Aspidium gemmiferum (Fée) Ching, Nephrodium cicutarium (L.) Baker, Sagenia gemmifera Fée, Tectaria coadunata C.Chr. 
pung-põisjalg  Cystopteris bulbifera (L.) Bernh.  
pung-rahnik  Grimmia crinita Brid.  
pung-raunjalg  Asplenium bulbiferum G.Forst.  
pung-sigivõhk   Remusatia vivipara (Roxb.) Schott  Arum viviparum Roxb., Caladium viviparum (Roxb.) Nees, Colocasia vivipara (Roxb.) Thwaites, Remusatia formosana Hayata 
pung-ussitatar (pung-kirburohi)  Bistorta vivipara (L.) Delarbe Bistorta vivipara (L.) S.F.Gray, Persicaria vivipara (L.) Ronse Decr., Polygonum fugax Small, Polygonum macounii Small ex Macoun, Polygonum viviparum L. 
pungalss  Eleocharis vivipara Link Chlorocharis vivipara (Link) Rikli, Eleocharis curtisii Small, Scirpus viviparus (Link) Kuntze, Trichophyllum viviparum (Link) House 
pungbambus  Pleioblastus Nakai  
pungenelas  Spiraea gemmata Zabel  
pungjalg  Fadyenia prolifera Hook.  
pungkeerik (lubi-esipungsammal, pung-pisisammal)  Tortula protobryoides R.H.Zander Phascum bryoides Dicks., Pottia bryoides (Dicks.) Mitt., Protobryum bryoides (Dicks.) J.Guerra et M.J.Cano, Tortula bryoides Hook.  
pungleht  Bryophyllum Salisb. Kalanchoe sect. Bryophyllum (Salisb.) Boiteau et Mannoni  
pungsammal  Bryum Hedw.  Anomobryopsis Cardot, Anomobryum Schimp., Argyrobryum (Müll. Hal.) Kindb., Brium Hedw. ex Brid., Cernuibryum J.R.Spence, Erpodiopsis Müll. Hal., Hemisinapsium Brid. ex Endl., Hemisynapsium Brid., Ptychostomum Hornsch., Rhodobryum (Schimp.) Limpr.  
pungsammaltiivik  Fissidens bryoides Hedw.  
punkvõhk   Spathicarpa Hook. Aropsis Rojas Acosta 
punn-niitleht  Prangos trifida (Mill.) I.Herrnstadt et C.C.Heyn Cachrys trifida Mill.  
punn-niitputk  Cachrys trifida Mill. Armarintea morisonii Bubani, Amarintea trifida (Mill.) Samp., Cachrys laevigata Lam., nom. illeg., Cachrys libanotis Gouan non L., Cachrys morisonii All. 
puntkaktus  Haageocereus Backeb.   
Purdy püvilill  Fritillaria purdyi Eastw.  
purpur-angervaks  Filipendula purpurea Maxim.  
purpur-asparhernes  Tetragonolobus purpureus Moench Lotus tetragonolobus L., Tetragonolobus edulis Link) 
purpur-emajuur  Gentiana purpurea L.  
purpur-hiidhirss (elevandirohi)  Pennisetum purpureum Schumach.  
purpur-hiidiisop  Agastache scrophulariifolia (Willd.) Kuntze   
purpur-ilunõges  Plectranthus purpuratus Harv.  
purpur-kannatuslill; vili: purpurgranadill (marakuja)  Passiflora edulis Sims Passiflora diaden Vell., Passiflora gratissima A.St.-Hil., Passiflora iodocarpa Barb.Rodr., Passiflora kerii Spreng., Passiflora middletoniana J.Paxton, Passiflora pallidiflora Bertol., Passiflora picroderma Barb.Rodr., Passiflora pomifera M.Roem., Passiflora rigidula J.Jacq., Passiflora rubricaulis Jacq., Passiflora vernicosa Barb.Rodr., Passiflora verrucifera Lindl.  
purpur-kauripuu  Agathis atropurpurea B.Hyland.  
purpur-keeliklill  Berkheya purpurea (DC.) Hook.f. ex Mast. Crocodilodes purpureum Kuntze, Stobaea purpurea DC. 
purpur-kikkapuu  Euonymus atropurpureus Jacq. Euonymus atropurpurea Jacq. 
purpur-koerahammas  Erythronium purpurascens S.Watson  
purpur-kukemari  Empetrum atropurpureum Fernald et Wieg.  
purpur-kurekarikas (purpur-kurekell)  Semiaquilegia ecalcarata (Maxim.) Sprague et Hutch. Aquilegia ecalcarata Maxim. 
purpur-käokannus  Linaria purpurea (L.) Mill.  
purpur-käppingver (purpur-roskea)  Roscoea purpurea Sm.  
purpur-leinasalat  Prenanthes purpurea L.   
purpur-lumeroos  Helleborus purpurascens Waldst. et Kit. Helleborus atrorubens Hook. 
purpur-maukleht  Delosperma cooperi (Hook.f.) L.Bolus  Mesembryanthemum cooperi Hook.f. 
purpur-mombinipuu; vili: punane mombin  Spondias purpurea L. Spondias cirouella Tussac 
purpur-piimalill  Euphorbia atropurpurea Brouss.  
purpur-seisusepõõsas  Tibouchina urvilleana (DC.) Cogn.  
purpur-sigaretilill  Cuphea ×purpurea hort. ex Lem. Cuphea llavea × Cuphea procumbens, Cuphea purpurea hort. ex Lem. 
purpur-sämplehik  Bauhinia purpurea L.  
purpur-tradeskantsia  Tradescantia pallida (Rose) D.R.Hunt Setcreasia purpurea Boom 
purpur-varjulill  Asperula purpurea (L.) Ehrend.  
purpuraktiniidia  Actinidia purpurea Rehder  
purpuraskleepias  Asclepias purpurascens L. Asclepias amoena L., Asclepias compressa Moench, Asclepias dasypus Raf., Asclepias gonalis Raf., Asclepias lasiotis Raf. 
purpurhosta  Hosta rectifolia f. atropurpurea (Nakai) Nakai ex F.Maek. Hosta atropurpurea Nakai, Hosta rectifolia subsp. atropurpurea (Nakai) Inagaki et Toyok., Hosta rectifolia var. atropurpurea (Nakai) Tatew. et Kawano ex Koji Ito, Hosta sieboldii var. rectifolia f. atropurpurea (Nakai) H.Hara 
purpuriileks  Ilex purpurea Hassk. Ilex chinensis auct., Ilex myriadenia Hance, Ilex oldhamii Miq. 
purpurjas deutsia  Deutzia purpurascens (Franch. ex L.Henry) Rehder  
purpurjas ebajasmiin  Philadelphus purpurascens (Koehne) Rehder  
purpurjas kuslapuu  Lonicera purpurascens Walp.  
purpurkivirik  Saxifraga retusa Gouan  Saxifraga purpurea All. 
purpurklarkia  Clarkia purpurea (Curtis) A.Nelson et J.F.Macbr. Oenothera purpurea Curtis 
purpurkuusk  Picea abies f. cruenta Elfstrand  
purpurkuusk  Picea purpurea Mast.  
purpurkäpp  Orchis purpurea Huds. Orchis fusca Jacq. 
purpurlaeelia  Laelia purpurata Lindl. et Paxton Chironiella purpurata (Lindl. et Paxton) Braem, Sophronitis purpurata (Lindl. et Paxton) C.Berg et M.W.Chase 
purpurlaiguline ebajasmiin  Philadelphus ×purpureomaculatus Lemoine Philadelphus crispum × Philadelphus ×lemoinei 
purpurne preeriaristik  Dalea purpurea Vent. Kuhnistera purpurea (Vent.) MacMill., Petalostemon purpureus (Vent.) Rydb., Psoralea purpurea (Vent.) Poir. 
purpurne püünisleht  Sarracenia purpurea L.  
purpurpinellia  Pinellia tripartita (Blume) Schott Arisaema tripartitum Engl. 
purpurpirnik  Pohlia lescuriana (Sull.) Grout  
purpurpunakas kadakkaer  Cerastium purpurascens Adams  
purpurpunane lauk  Allium atropurpureum Waldst. et Kit. Allium nigrum var. atropurpureum (Waldst. et Kit.) Vis. 
purpurristik  Trifolium rubens L.  
purpurrüps  Brassica rapa subsp. chinensis var. purpuraria (L.H.Bailey) Kitam. Brassica campestris var. purpuraria L.H.Bailey, Brassica campestris var. purpurea L.H.Bailey, Brassica chinensis f. honsaitai Hiroe, Brassica purpuraria (L.H.Bailey) L.H.Bailey, Brassica purpurea (L.H.Bailey) L.H.Bailey, Brassica rapa var. purpuraria (L.H.Bailey) Kitam., Brassica rapa Purpuraria rühm, Brassica rapa Zi Cai Tai rühm 
purpurtähn-hunditubakas  Hieracium purpuristictum Üksip  
purpurvaarikas  Rubus ×neglectus Peck Rubus idaeus var. strigosus (Michx.) Maxim. × Rubus occidentalis L. 
purpurõunapuu  Malus purpurea (Barbier) Rehder  
Purpuse liguster  Ligustrum purpusii Hoefker  
Purpuse sebralill  Tradescantia zebrina ‘Purpusii’ Zebrina purpusii G.Brückn. 
Purshi paakspuu  Frangula purshiana (DC.) J.G.Cooper  Cardiolepis obtusa Raf., Frangula anonifolia (Greene) Grubov, Rhamnus annonifolia Greene, Rhamnus purshiana DC., Rhamnus purshianus DC. 
pursia  Purshia tridentata (Pursh) DC.  
puru-huulhein  Drosera ramentacea Burch. ex DC.  
pusani elulõng (pusani mägilõng)  Clematis chiisanensis Nakai  
pusurohi  Silene sect. Melandrium (Röhl.) Rabeler  Melandrium Röhl.; Lychnis subg. Melandrium (Röhl.) A.Braun, Saponaria subg. Melandrium (Röhl.) Fenzl  
pusurohi  Melandrium Röhl. 1812  --> Silene L.; Silene sect. Melandrium (Röhl.) Rabeler; Lychnis subg. Melandrium (Röhl.) A.Braun, Saponaria subg. Melandrium (Röhl.) Fenzl , Silene sect. Melandrium (Röhl.) Rabeler; Melandrium Rchb. 1832 
puškiinia  Puschkinia Adams  
putk-diifenbahhia  Dieffenbachia seguine (Jacq.) Schott Arum crudele Salisb., nom. superfl., Arum regnium Rodschied ex G.F.Mey., Arum seguine Jacq., Arum seguinum L., orth. var., Caladium seguine (Jacq.) Vent., Caladium seguinum (Jacq.) Vent., Dieffenbachia cognata Schott, Dieffenbachia consobrina Schott, Dieffenbachia conspurcata Schott, Dieffenbachia decora Engl., nom. inval., Dieffenbachia gollmeriana Schott, Dieffenbachia grandis Engl., Dieffenbachia illustris Voss, Dieffenbachia irrorata Schott, Dieffenbachia lineata K.Koch et C.D.Bouché, Dieffenbachia lingulata Schott, Dieffenbachia liturata Schott, Dieffenbachia mirabilis Verschaff. ex Engl., Dieffenbachia neglecta Schott, Dieffenbachia nobilis Verschaff. ex Engl., Dieffenbachia picturata L.Linden et Rodigas, Dieffenbachia plumieri Schott, Dieffenbachia poeppigii Schott, Dieffenbachia robusta K.Koch, Dieffenbachia variegata Engl., Dieffenbachia ventenatiana Schott, Dieffenbachia verschaffeltii Engl., Dieffenbachia wallisii Linden, Spathiphyllum pictum W.Bull; incl. cv. 'Irrorata', 'Lineata', 'Liturata', 'Nobilis'.  
putkelehine padijalg  Culcita coniifolia (Hook.) Maxon Balantium coniifolium (Hook.) J.Sm., Balantium martianum (Klotzsch) Fée, Culcita schlimensis Fée, Dicksonia coniifolia Hook., Dicksonia martiana Klotzsch 
putkjas emajuur  Gentiana tubulosa Gilg  
putkõielised [korvõieliste alamsugukond]  Asteraceae subfam. Asteroideae Lindl. Asteraceae subfam. Tubuliflorae 
putkõielised [korvõieliste alamsugukond]  Asteroideae Lindl. [subfamilia] Asteraceae subfam. Tubuliflorae 
putukõis  Ophrys L. Arachnites F.W.Schmidt, Myodium Salisb. 
puu-tobiväät  Aristolochia arborea Linden Aristolochia salvadorensis Standl., Aristolochia steyermarkii Standl. 
puukõis  Ophrys araneola Rchb.  
puunakaktus  Maihueniopsis Speg.  Puna R.Kiesling 
puuritshein  Chrysopogon Trin.  
puustusmaa karutubakas (puustusmaa hunditubakas)  Pilosella ericetorum (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium ericetorum (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium florentinum All. subsp. ericetorum Nägeli et Peter 
puuvillapõõsas  Gossypium L.  
puuvõõrikulised  Viscaceae Batsch   --> Santalaceae R.Br. 
põdrajuur  Seseli L. incl. Libanotis Haller ex Zinn, nom. cons. (Seseli subg. Libanotis (Hill) Drude), Libanotis Hill, nom. rej. 
põdrajuur  Libanotis Haller ex Zinn, nom. cons.  --> Seseli L.; Seseli subg. Libanotis (Hill) Drude 
põdrajuure-soomukas  Orobanche bartlingii Griseb. Orobanche libanotidis Rupr., Orobanche alsatica Kirschl. var. libanotidis (Rupr.) Beck 
põdrakanep  Chamaenerion Ség. 1754  --> Epilobium L., Epilobium subg. Chamerion (Raf.) Raf. 1833, nom. inval., Epilobium sect. Chamaenerion Tausch, Chamaenerion Hill 1753, nom. inval., Chamaenerion (Gesn.) Ludw. 1760, Chamaenerion Adans. 1763, nom. illeg., Chamaenerion Spach 1763, nom. illeg., Chamaenerion Gray 1821, nom. illeg.,Chamaenerium Spach, Chamerion Raf., nom. nud., Chamerion (Raf.) Raf. ex Holub 1972 
põdrakanep  Epilobium sect. Chamaenerion Tausch Chamaenerion Hill 1753, nom. inval., Chamaenerion Ség. 1754, Chamaenerion (Gesn.) Ludw. 1760, Chamaenerion Adans. 1763, nom. illeg., Chamaenerion Spach 1763, nom. illeg., Chamaenerion Gray 1821, nom. illeg., Chamerion Raf. (Raf.) 1833, nom. nud., Chamaenerium Spach 1835, Chamerion (Raf.) Raf. ex Holub 1972, Epilobium L. subg. Chamerion Raf. 1818, nom. inval.; --> Epilobium  
põdrakeel  Asplenium subg. Phyllitis (Hill) Jermy et Viane Phyllitis Hill; Asplenium subg. Phyllitopsis (Reichst.) Jermy et Viane 
põdrakeel  Phyllitis Hill  --> Asplenium L.; Asplenium subg. Phyllitopsis (Reichst.) Jermy et Viane; Glossopteris Raf., Scolopendrium Adans. 
põhja-agaav  Agave utahensis Engelm. Agave newberryi Engelm., Agave scaphoidea Greenm. et Ronst. 
põhja-akaatsia  Acacia greggii A.Gray Acacia durandiana Buckley, Senegalia greggii (A.Gray) Britton et Rose 
põhja-hanerohi  Arabis borealis Andr. ex Ledeb.  
põhja-karutubakas (põhja-hunditubakas)  Pilosella septentrionalis Norrl. Hieracium septentrionale (Norrl.) Norrl. 
põhja-kastevars  Deschampsia bottnica (Wahlenb.) Trin. Aira bottnica Wahlenb., Deschampsia cespitosa (L.) P.Beauv. subsp. bottnica (Wahlenb.) G.C.S.Clarke, comb. superfl., Deschampsia cespitosa subsp. bottnica (Wahlenb.) Tzvelev, Deschampsia cespitosa var. bottnica (Wahlenb.) Vasey ex Beal  
põhja-katkujuur  Petasites hyperboreus Rydb. Petasites nivalis subsp. hyperboreus (Rydb.) J.Toman 
põhja-konnarohi  Alisma wahlenbergii (Holmb.) Juz. Alisma gramineum subsp. wahlenbergii Holmb. 
põhja-kukemari  Empetrum nigrum L. subsp. hermaphroditum (Hagerup) Böcher Empetrum hermaphroditum Hagerup 
põhja-kuldvits  Solidago alpestris Waldst. et Kit. ex Willd.  Solidago jailarum Juz., Solidago lapponica With., Solidago minuta L., Solidago virgaurea L. subsp. alpestris (Waldst. et Kit. ex Willd.) Hayek, Solidago virgaurea L. subsp. alpestris (Waldst. et Kit. ex Willd.) Hayek, Solidago virgaurea subsp. minuta (L.) Arcang. 
põhja-käokeel  Platanthera obtusata (Banks ex Pursh) Lindl Habenaria obtusata (Banks ex Pursh) Richardson, Lysiella obtusata (Banks ex Pursh) Rydb., Orchis obtusata Banks ex Pursh; incl. Platanthera obtusata subsp. oligantha (Turcz.) Hultén [Lysiella oligantha (Turcz.) Nevski, Platanthera oligantha Turcz., Platanthera parvula Schltr.] 
põhja-käoking  Aconitum vulparia Rchb. Aconitum lycoctomum subsp. vulparia (Rchb.) Nyman 
põhja-lemmelill  Tofieldia pusilla (Michx.) Pers. Tofieldia borealis Wahlenb. 
põhja-lihthammas  Aplodon wormskioldii (Hornem.) R.Br.  
põhja-linnurohi  Polygonum boreale (Lange) Small Polygonum aviculare L. subsp. boreale (Lange) Karlsson, Polygonum aviculare L. var. boreale Lange, Polygonum aviculare L. var. litorale auct. 
põhja-lipphernes  Oxytropis campestris (L.) DC. subsp. sordida (Willd.) C.Hartm. Oxytropis sordida (Willd.) Pers. 
põhja-lurssvili  Corispermum algidum Ilijn  
põhja-lõhnhein  Hierochloe arctica C.Presl Hierochloe odorata (L.) Wahlenb. subsp. arctica (C.Presl) Tzvel. 
põhja-nuttsammal (kahkjas pungsammal)  Ptychostomum boreale (F.Weber et D.Mohr) Ochyra et Bednarek-Ochyra  Bryum boreale (F.Weber et D.Mohr) Funck, Bryum capillare var. boreale (F.Weber et D.Mohr) Hartm., Bryum pallescens var. boreale (F.Weber et D.Mohr) Bruch et Schimp., nom. illeg., Bryum pallescens Schleich. ex Schwägr., Hypnum boreale F.Weber et D.Mohr  
põhja-pajulill  Epilobium hornemannii Rchb.  
põhja-põisrohi  Silene uralensis (Rupr.) Bocquet Gasterlychnis albiflora Rupr., Gasterlychnis macropetala Rupr., Gasterlychnis uralensis Rupr., Gastrolychnis attenuata (Farr) Czerep., Gastrolychnis uralensis Rupr., Lychnis attenuata Farr, Lychnis nesophila Holm, Lychnis soczavianum (Schischk.) J.P. Anderson, Silene attenuata (Farr) Bocquet, Wahlbergella attenuata (Farr) Rydb.; incl. Silene uralensis subsp. apetala (L.) Bocquet [Agrostemma apetala (L.) G.Don, Agrostemma brachypetala Sweet, Gastrolychnis apetala (L.) Tolm. et Kozhanch., Lychnis apetala L., Melandrium apetalum (L.) Fenzl, Physolychnis apetala (L.) Rupr., Silene wahlbergella Chowdhuri, Wahlbergella apetala (L.) Fr.]; Silene uralensis subsp. ogilviensis (A.E. Porsild) D.F. Brunt.; Silene uralensis subsp. porsildii Bocquet [Melandrium soczaveanum Schischk., Silene soczavana (Schischk.) Bocquet] 
põhja-raunjalg  Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.  
põhja-sinilatv  Polemonium boreale Adams Polemonium richardsonii Graham 
põhja-soolarohi  Salicornia dolichostachya Moss Salicornia stricta sensu D.Koenig pro max. parte, non Dumort., Salicornia leiosperma Gram, Salicornia pojarkovae N.Semenova 
põhja-turbasammal  Sphagnum subfulvum Sjörs.  
põhja-viinapuu (ameerika viinapuu)  Vitis labrusca L.  
põhja-võtmehein  Botrychium boreale J.Milde   
põhja-õnnehein  Erigeron borelis (Vierh.) Simmons Trimorpha borealis Vierh. 
põhja-õnnekakar  Phalacroloma septentrionale (Fernald et Wieg.) Tzvel. Erigeron annuus (L.) Pers. subsp. septentrionalis (Fernald et Wieg.) Wagenitz 
põhjakaer  Avena septentrionalis Malzev  
põhjakalifornia ülane  Anemone hoopensis L.  
põhjakivirik  Saxifraga bronchialis L.  
põhjaklintoonia  Clintonia borealis (Aiton) Raf. Clintonia aitonii Raf., Clintonia angustifolia Raf., Clintonia biflora Raf., Clintonia biumbella Raf., Clintonia ciliata Raf., Clintonia falcata Raf., Clintonia fulva Raf., Clintonia glomerata Raf., Clintonia latifolia Raf., Clintonia multiflora Raf., Clintonia mutans Raf., Clintonia nutans Raf., Clintonia ophioglossoides Raf., Clintonia triflora Raf., Clintonia undulata Raf., Convallaria borealis (Sol.) Poir., Dracaena borealis Sol., Smilacina borealis (Sol.) Ker Gawl. 
põhjakrookus  Crocus heuffelianus subsp. scepusiensis (Rehmer et Wol.) Dostál Crocus banaticus var. scepusiensis Rehmer et Wol., Crocus discolor Reuss, Crocus heuffelianus var. scepusiensis (Rehmer et Wol.) Prodán et Nyár., Crocus scepusiensis (Rehmer et Wol.) Borbás ex Kulcz., Crocus vernus subsp. scepusiensis (Rehmer et Wol.) Soják 
põhjalutsern  Medicago borealis Grossh.  
põhjamehhiko kuusk  Picea chihuahuana Martínez Picea martinezii T.F.Patt. 
põhjamehhiko mänd (tšiuaava mänd)  Pinus leiophylla var. chihuahuana (Engelm.) Shaw  Pinus chihuahana Engelm., Pinus leiophylla Schiede subsp. chihuahuana (Engelm.) E.Murray 
põhjanelk  Dianthus repens Willd. Dianthus alpinus subsp. repens (Willd.) Kozhevn., Dianthus chinensis subsp. repens (Willd.) Vorosch. 
põhjaoblikas  Oxyria Hill  
põhjapaju  Salix arctica Pall.  
põhjaroodik  Palustriella decipiens (De Not.) Ochyra  
põhjasenna  Senna marilandica (L.) Link.  Cassia acuminata Moench, Cassia marilandica L., Cassia medsgeri Shafer, Cassia reflexa Salisb., Ditremexa marilandica (L.) Britton et Rose, Ditremexa medsgeri (Shafer) Britton et Rose, Ditremexa nashii Britton et Rose, Senna riparia Raf. 
põhjatarn (norra tarn)  Carex mackenziei V.I.Krecz. Carex norvegica auct. 
põie-fabiaana  Fabiana imbricata Ruíz et Pav.  
põim-kuslapuu  Lonicera implexa Aiton  
põim-ronitatar  Muehlenbeckia complexa (A.Cunn.) Meissn.  
põim-viirpuu  Crataegus intricata Lange Crataegus coccinea L. p.p. 
põimrodo (põimrododendron)  Rhododendron intricatum Franch.  
põimsaba  Monopsis Salisb.  
põimtarn  Carex brunnescens (Pers.) Poir. subsp. vitilis (Fr.) Kalela Carex brunnescens (Pers.) Poir. var. vitilis Asch. et Graebn., Carex vitilis Fr. 
põimväät  Metaplexis R.Br. Aphanostelma Schltr. 
põis-hundihammas (kiker-hundihammas)  Astragalus cicer L.  
põis-südaseemnik  Cardiospermum halicacabum L.  
põisadrulised  Fucaceae Adanson  
põisdiskiidia  Dischidia vidalii hort. ex Becc.  Dischidia lanceolata F.-Vill., Dischidia pectenoides Pearson 
põisenelas  Physocarpus (Cambess.) Raf., nom. cons. Epicostorus Raf., nom. rej., Physocarpa Raf., nom. rejic., Physocarpus (Cambess.) Maxim., nom. cons., Spiraea subg. Physocarpus (Cambess.) A.Gray, Spiraea sect. Physocarpus Cambess.  
põisenelas  Spiraea sect. Physocarpus Cambess.   --> Physocarpus (Cambess.) Raf.; Spiraea subgen. Physocarpus (Cambess.) A.Gray 
põisikulaadsed [selts]  Splachnales (M.Fleisch.) Ochyra  
põisjalake  Acystopteris Nakai  
põisjalalised  Cystopteridaceae Shmakov  
põisjalg  Cystopteris Bernh. Rhizomatopteris A.P.Khokhr. 
põisjas kerakilbik  Alyssoides utriculata (L.) Medik.   
põisjas lobeelia  Lobelia inflata L.  
põisjas tuhkpuu  Cotoneaster bullatus Bois  
põiskaun  Sphaerophysa DC.   
põiskõdrake  Physaria (Nutt.) A.Gray  
põispaslik   Physocalymma Pohl Physocalymna DC., orth. var. 
põispõõsas (põisakaatsia)  Colutea L.  
põisrohi  Silene L., nom. cons. incl. Elisanthe (Fenzl) Rchb., Melandrium Rchb., Oberna Adans. 
põisrohulehine tähtpea  Scabiosa silenifolia Waldst. et Kit.  
põissammal  Vesicularia (Müll.Hal.) Müll.Hal.  Acosta Müll.Hal., Hypnum subsect. Vesicularia Müll.Hal., Hypnum sect. Vesicularia (Müll.Hal.) Hampe  
põistarn  Carex vesicaria L. Carex inflata Huds. 
põld-emajuureke  Gentianella campestris (L.) Börner Gentiana campestris L. 
põld-harakalatv  Erysimum cheiranthoides L.  
põld-hiirehernes (takerkarvane hiirehernes, talivikk)  Vicia villosa Roth Vicia varia Host 
põld-härghein  Melampyrum arvense L.  
põld-kadakkaer  Cerastium arvense L.  
põld-kaderohi  Scleranthus annuus L.  
põld-kapsasrohi (naerishein)  Brassica rapa L. em. Metzg. Brassica asperifolia Lam., Brassica campestris L., Brassica polymorpha Syme, Brassica rapa var. campestris (L.) Peterm., Brassica rapa var. silvestris (Lam.) Briggs, Brassica rapa subsp. campestris (L.) Clapham, Brassica rapa subsp. silvestris (Lam.) Janch., Crucifera rapa E.H.L.Krause, Napus rapa (L.) Schimp. et Spenn., Raphanus campestris (L.) Crentz, Sinapis rapa (L.) Brot. 
põld-karusmari  Ribes curvatum Small Grossularia curvata (Small) Cov. et Britt. 
põld-karutubakas (põld-hunditubakas)  Pilosella arvorum (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium arvorum (Nägeli et Peter) Pugsley, Hieracium magyaricum Nägeli et Peter subsp. arvorum Nägeli et Peter 
põld-kassinaeris  Malva nicaeensis All. Malva arvensis J.Presl et C.Presl, Malva montana auct. vix Forssk. 
põld-kibuvits  Rosa arvensis Huds. Ripartia arvensis (Huds.) Gand., Ripartia benearnensis Gand., Ripartia fagetorum Gand., Ripartia repens (Scop. ex Chevall.) Gand., Ripartia vasconica Gand., Rosa baldensis A.Kern. ex Déségl., Rosa bibracteata auct., Rosa brippii Gand., Rosa capreolata Neill, Rosa commiserata Gand., Rosa dierbachiana Waitz ex Dierb., Rosa erronea Ripart ex Crép., Rosa fastigiata Salisb., Rosa glauca Dierb., Rosa halleri Krock., Rosa herporhodon Ehrh., Rosa macrostylis Stokes, Rosa ovata (Desv.) Lej., Rosa phalacropoda Gand., Rosa repens Scop., Rosa reptans Crép. ex Bouteiller, Rosa rothii Seidel, Rosa scandens Moench, Rosa sempervirens subsp. arvensis (Huds.) Malag., Rosa seperina Sauzé et Maillard, Rosa serpens Wibel, Rosa sylvestris Herrm. 
põld-konnatatar  Fallopia convolvulus (L.) A.Löve Polygonum convolvulus L., Bilderdykia convolvulus (L.) Dumort. 
põld-kõdersammal  Anthoceros agrestis Paton  
põld-lambalääts (kreeka lambalääts)  Trigonella foenum-graecum L.  
põld-lehmalill  Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert Vaccaria pyramidata Medik. 
põld-linnujalg  Ornithopus sativus Brot. Coronilla serradella Krause 
põld-linnutuder  Neslia paniculata (L.) Desv. Myagrum paniculatum L., Vogelia paniculata (L.) Hornem. 
põld-litterhein  Thlaspi arvense L.  
põld-lõosilm  Myosotis arvensis (L.) Hill Myosotis intermedia Link 
põld-mustköömen  Nigella arvensis L.  
põld-nõianõges  Stachys arvensis (L.) L.  
põld-okasleht  Polycnemum arvense L. Polycnemum minus Kitt. 
põld-paganapea  Filago arvensis L. Logfia arvensis (L.) Holub 
põld-piimohakas  Sonchus arvensis L. incl. Sonchus humilis N.I.Orlova 
põld-piiphein  Luzula campestris (L.) DC. Luzula subpilosa (Gilib.) V.I.Krecz., Juncus campestris L. 
põld-raihein  Lolium ×hybridum Hausskn. Lolium multiflorum × Lolium perenne 
põld-rebasesaba (roti-rebasesaba)  Alopecurus myosuroides Huds. Alopecurus agrestis L. 
põld-rusuvars (põld-rusujuur)  Buglossoides arvensis (L.) I.M.Johnst. Lithospermum arvense L. 
põld-saialill  Calendula arvensis L.  
põld-seahernes (põld-lillhernes)  Lathyrus sativus L. Lathyrus asiaticus (Zalkind) Kudr. 
põld-varesjalg (põld-kukekannus)  Consolida regalis S.F.Gray Delphinium consolida L. 
põld-varjulill  Asperula arvensis L.  
põld-varsapõlv  Anagallis arvensis L.  
põld-võõrkapsas (rukola)  Eruca vesicaria (L.) Cav. Brassica eruca L., Brassica erucoides Hornem., Brassica erucoides Roxb., Brassica lativalvis Boiss., Brassica pinnatifida Desf., Brassica turgida Pers., Brassica uechtritziana Janka, Brassica vesicaria L., Crucifera eruca E.H.L.Krause, Eruca aurea Batt., Eruca cappadocica Reut., Eruca cappadocica Reut. ex Boiss., Eruca deserti Pomel, Eruca drepanensis Caruel, Eruca eruca (L.) Asch. et Graebn., nom. inval., Eruca eruca (L.) Britton, Eruca foetida Moench, Eruca glabrescens Jord., Eruca grandiflora Cav., Eruca lanceolata Pomel, Eruca latirostris Boiss., Eruca lativalvis Boiss., Eruca longirostris Uechtr., Eruca longistyla Pomel, Eruca oleracea J.St.-Hil., Eruca orthosepala (Lange) Lange, Eruca permixta Jord., Eruca pinnatifida (Desf.) Pomel, Eruca ruchetta Spach, Eruca sativa Mill., Eruca stenocarpa Boiss. et Reut., Eruca sylvestris Bubani, Euzomum hispidum Link, Euzomum sativum Link, Euzomum vesicarium (L.) Link, Raphanus eruca (L.) Crantz, Raphanus vesicarius (L.) Crantz, Sinapis eruca (L.) Vest, Sinapis eruca (L.) Clairv., Velleruca longistyla Pomel, Velleruca vesicaria (L.) Pomel 
põldhernes (hall hernes, pelusk, söödahernes)  Pisum sativum L. subsp. sativum var. arvense (L.) Poir. Pisum arvense L., Pisum sativum subsp. sativum convar. speciosum (Dierb.) Alef., Pisum sativum Arvense rühm, Pisum sativum var. arvense Neilr., Pisum sativum subsp. arvense Asch. et Graebn 
põldjalakas  Ulmus minor Mill. Ulmus campestris auct. non L., Ulmus carpinifolia Rupp. ex Suckow, Ulmus diversifolia Melville, Ulmus foliacea sensu Hayek, Ulmus glabra Mill. non Huds., Ulmus stricta (Aiton) Lindl. 
põldjumikas  Centaurea scabiosa L.  
põldkannike  Viola arvensis Murr.  
põldkeerik (põld-pisisammal)  Tortula truncata (Hedw.) Mitt. Pottia truncata (Hedw.) Bruch et Schimp.  
põldkortsleht  Aphanes L.  
põldkress  Lepidium campestre (L.) R.Brown Thlaspi campestre L. 
põldkännak  Valerianella locusta (L.) Laterr. Valerianella olitoria (L.) Pollich 
põldluste  Bromus arvensis L.  
põldmadar  Galium spurium L. Galium vaillantii DC. 
põldmagun  Papaver dubium L.  
põldmailane  Veronica arvensis L.  
põldmurakas (põldmari)  Rubus caesius L.  
põldmurakas [sektsioon]  Rubus subg. Rubus sect. Caesii Lej. et Courtois Rubus subsect. Caesii Focke 
põldmünt  Mentha arvensis L. incl. Mentha exigua Luce 
põldohakas  Cirsium arvense (L.) Scop. var. mite (Wimm. et Grab.) Lange Cirsium arvense var. integrifolium Wimm. et Grab. 
põldosi  Equisetum arvense L.  
põldpisikas  Centunculus minimus L. Anagallis minima (L.) E.H.L.Krause 
põldpuju  Artemisia campestris L.  
põldpunand  Fumaria vaillantii Loisel.  
põldrõigas  Raphanus raphanistrum L.  
põldsinep  Sinapis arvensis L. Brassica arvensis (L.) Rabenh., Brassica kaber (DC.) L.C.Wheeler, Brassica sinapistrum Boiss., Sinapis orientalis L., Sinapis schkuhriana Rchb. 
põldsoja (põld-sojauba, karvane soja, karvane sojauba, kultuursoja, kultuur-sojauba)  Glycine max (L.) Merr. Dolichos soja L., Glycine soja Siebold et Zucc. em. Benth. (Glycine soja + Glycine max), Glycine gracilis Skvortsov (Glycine soja ja Glycine max vaheline introgressioon), Glycine max convar. gracilis (Skvortsov) Lehmann, Glycine max subsp. gracilis (Skvortsov) Enken, Glycine hispida (Moench) Maxim., Glycine soja (L.) Merr., Glycine max (L.) Merr. subsp. max, Phaseolus max L., Phaseolus sordidus Salisb., Soja angustifolia Miquel, Soja hispida Moench, Soja japonica Savi, Soja max (L.) Piper, Soja soja Karst. 
põldtimut (harilik timut)  Phleum pratense L.  
põldtuder (õlituder); saadus: tudraõli  Camelina sativa (L.) Crantz Camelina glabrata (DC.) Fritsch, Myagrum sativum L. (coll.) 
põldtulikas  Ranunculus arvensis L.  
põlduba  Faba Mill. (Faba Hill, nom. inval.)  --> Vicia L.; Vicia sect. Faba (Mill.) Gray 
põlduba  Vicia sect. Faba (Mill.) Gray Faba Mill. (Faba Hill, nom. inval.) 
põlduba  Vicia faba L. Faba bona Medik., Faba vulgaris Moench  
põldvaher  Acer campestre L.  
põldvõrm  Cuscuta campestris Yunck. Cuscuta arvensis var. calycina Engelm. 
põlistomat  Lycopersicon esculentum Heirloom-rühm Lycopersicon esculentum Heirloom Tomato rühm, Lycopersicon esculentum Heritage Tomato rühm 
põlu-jõgitakjas  Sparganium erectum L. subsp. neglectum (Beeby) Schinz et Thell. Sparganium neglectum Beeby 
põlutarn  Carex cespitosa var. inumbrata V.I.Krecz.  
põlv-koeravõhk  Gonatopus boivinii (Decne.) Engl.  Zamioculcas boivinii Decne.  
põlv-kolmiklill  Trillium flexipes Raf.  
põlvjas kammhein  Agropyron geniculatum (Trin.) Korsh.  
põlvjas lõokannus  Corydalis lineariloba Siebold et Zucc. Corydalis bulbosa var. lineariloba (Siebold et Zucc.) Makino, Corydalis capillaris (Makino) Takeda, Corydalis laxa Franch. et Sav. 
põlvjas oder  Hordeum marinum Huds. subsp. gussoneanum (Parl.) Thell. Hordeum geniculatum All., Hordeum gussoneanum Parl., Hordeum hystrix Roth 
põlvjas rebasesaba  Alopecurus geniculatus L.  
põngastarn  Carex pilulifera L.  
põrgukoerapuu  Cerbera L.  
põrsashein  Hypochaeris L. Hypochoeris L., orth. var.; incl. Achyrophorus Adans., Trommsdorffia Bernh. 
põuataro  Colocasia esculenta var. antiquorum (Schott) F.T.Hubb. et Rehder Colocasia antiquorum Schott, Colocasia antiquorum var. fontanesii (Schott) Schott, Colocasia esculenta Eddo rühm, Colocasia esculenta Eddoe rühm, Colocasia esculenta var. fontanesii (Schott) A.F.Hill, Colocasia esculenta 'Fontanesii', Colocasia fontanesii Schott, Colocasia gaoligongensis H.Li et C.L.Long, Colocasia gongii C.L.Long et H.Li, Colocasia lihengiae C.L.Long et K.M.Liu, Colocasia tonoimo Nakai 
põõsas-adeenia  Adenia fruticosa Burtt Davy  
põõsas-askleepias  Asclepias fruticosa L.  
põõsas-havisaba  Sansevieria suffruticosa N.E.Br.  
põõsas-hiirehernes  Vicia dumetorum L.  
põõsas-hobuvikk  Hippocrepis emerus (L.) Lassen  
põõsas-hõbekakar  Argyranthemum frutescens (L.) Sch.Bip.  
põõsas-ilunõges  Plectranthus fruticosus L'Hér.  
põõsas-jooksjarohi  Ononis fruticosa L.  
põõsas-jänesekõrv  Bupleurum fruticosum L.  
põõsas-kassitapp  Convolvulus cneorum L.  
põõsas-kirsipuu  Prunus pumila L. Cerasus pumila (L.) Michx. 
põõsas-korallpuu  Erythrina zeyheri Harv. Corallodendron zeyheri (Harv.) Kuntze 
põõsas-kukehari  Sedum dendroideum Moc. et Sessé ex DC.  
põõsas-lehtertapp  Ipomoea leptophylla Torr.  
põõsas-mägimünt  Clinopodium serpyllifolium subsp. fruticosum (L.) Bräuchler Bystropogon marifolius Juss. ex Steud., Calamintha fruticosa (L.) Steud., Calamintha marifolia (Cav.) Steud., Clinopodium fruticosum (L.) Kuntze, nom. illeg., Melissa fruticosa L., Melissa marifolia (Cav.) Pers., Melissa rupestris Salisb., nom. illeg., Melissa serpyllifolia Willd. ex Benth., Micromeria fruticosa (L.) Druce, Micromeria marifolia (Cav.) Benth., Nepeta cretica (DC.) F.Dietr., Nepeta croatica Ledeb., Nepeta marifolia Cav., Satureja fruticosa (L.) Briq., Satureja marifolia (Cav.) Caruel, nom. illeg., Thymus barrelieri Spreng., Thymus creticus DC., Thymus fruticosus (L.) Link, Thymus marifolius (Cav.) Willd. 
põõsas-niirembergia  Nierembergia scoparia Sendtn.  
põõsas-paberimooruspuu  Broussonetia kazinoki Siebold  
põõsas-peekerlill  Penstemon fruticosus Pursh  
põõsas-piimohakas  Sonchus arboreus DC.  
põõsas-piimohakas  Sonchus congestus Willd.  
põõsas-sinivihm (põõsasvisteeria, põõsas-rippuba)  Wisteria frutescens (L.) Poir.  
põõsas-soodahein  Suaeda vera Forssk. ex J.F.Gmel.  
põõsas-tarasarik  Polyscias fruticosa (L.) Harms  
põõsas-teeleht  Plantago sempervirens Crantz Plantago cynops L. 1762 non 1753 
põõsas-tseraaria  Ceraria fruticulosa Pearson et Stephens  
põõsas-tuliürt  Phlomis fruticosa L.  
põõsas-tõlvpuu  Cordyline fruticosa (L.) A.Chev.  
põõsas-tähtlill  Felicia fruticosa (L.) G.Nicholson  
põõsasbasiilik  Ocimum gratissimum L. Ocimum dalabaense A.Chev., Ocimum guineense Schum. et Thonn., Ocimum suave Willd., Ocimum superbum Busc. et Muschl., Ocimum trichodon Baker ex Gürke, Ocimum urticifolium Roth, Ocimum viridiflorum Roth, Ocimum viride Willd. 
põõsaseukalüpt  Eucalyptus odorata Behr Eucalyptus cajuputea F.Muell. ex Miq., Eucalyptus fruticetorum F.Muell. ex Miq. 
põõsasjas hanemalts  Chenopodium frutescens Ledeb.  
põõsasjas kilbirohi  Alyssum suffrutescens Boiss.  
põõsasjas kuldkummel  Pentzia suffruticosa (L.) Hutchinson  
põõsasjas kuningakepp  Oenothera fruticosa L. Oenothera riparia Nutt. 
põõsaskirsipuu  Prunus subg. Lithocerasus C.Ingram Prunus subg. Cerasus sect. Microcerasus Rehder; incl. Prunus besseyi L.H.Bailey, Prunus glandulosa Thunb., Prunus japonica Thunb., Prunus pumila L., Prunus tomentosa Thunb. 
põõsasküdoonia  Pseudocydonia (C.K.Schneid.) C.K.Schneid.   
põõsasküdoonia (hiina küdoonia)  Pseudocydonia sinensis (Thouin) C.K.Schneid. Chaenomeles sinensis (Thouin) Koehne, Cydonia sinensis Thouin, Pyrus cathayensis Hemsl., Pyrus sinensis (Thouin) Spreng. 
põõsaslepp  Alnus fruticosa Rupr. Alnaster fruticosus Ledeb. 
põõsasmalva  Phymosia Desv. ex Ham.  
põõsasmaran  Potentilla subg. Dasiphora (Raf.) G.Panigrahi et B.K.Dikshit  Dasiphora Raf.  
põõsasmaran  Dasiphora Raf.   --> Potentilla L.; Potentilla subg. Dasiphora (Raf.) G.Panigrahi et B.K.Dikshit 
põõsasmaran (harilik põõsasmaran)  Potentilla fruticosa L. Dasiphora fruticosa (L.) Rydb. 
põõsasmurakas  Rubus fruticosus auct. aggr. [non Rubus fruticosus L., sensu typo (= Rubus plicatus Weihe et Nees)] incl. Rubus nessensis Hall; Rubus subg. Rubus excl. sect. Caesii et sect. Corylifolii spp.; Rubus subg. Rubus sect. Allegheniensis + sect. Arguti + sect. Canadenses + sect. Cuneifolii + sect. Flagellares + sect. Hispidi + sect. Persistentes + sect. Rubus (sect. Eufruticosi, sect. Fruticosi) + sect. Setosi + sect. Ursini spp. 
põõsasnelk  Dianthus aciphyllus Sieber ex Ser. Dianthus fruticosus L. 
põõsaspihlakas  Sorbus fruticosa Steud.  
põõsaspojeng  Paeonia suffruticosa Andrews Paeonia arborea Donn, nom. nud., Paeonia arborea C.C.Gmelin, Paeonia chinensis Oken, Paeonia frutescens Link, Paeonia fruticosa Dum.Cours., Paeonia moutan Aiton, Paeonia moutan Sims, Paeonia moutan var. hemsleyana King, Paeonia moutan var. vittata Van Houtte, Paeonia ×suffruticosa (Andrews) S.G.Haw, Paeonia suffruticosa var. purpurea Andrews, Paeonia yunnanensis W.P.Fang  
põõsasroosid  Rosa Shrub-rühm Rosa ×arbustiva hort. 
põõsassalvei; saadus: beduiini tee  Salvia fruticosa Mill. Salvia libanotica Boiss. et Gaill., Salvia lobryana Aznav., Salvia thomasii Lacaita, Salvia triloba L.f. 
põõsassammal  Thamnobryum Nieuwl. Arbuscula H.A.Crum, Steere et L.E.Anderson, Thamnium Schimp.  
põõsassäsikas  Iva frutescens L.  
põõsasuba  Phaseolus vulgaris subsp. vulgaris var. nanus (L.) Asch.  Phaseolus minimus Roxb., Phaseolus nanus L., Phaseolus vulgaris Bush-rühm, Phaseolus vulgaris var. humilis Alef., Phaseolus vulgaris var. nanus Martens, Phaseolus vulgaris Nanus-rühm 
päevakübar  Rudbeckia L.  
päevaliilia  Hemerocallis L.  
päevaliilialised  Hemerocallidaceae R.Br.  
päevaliilialised [alamsugukond]  Hemerocallidoideae Lindl. [subfamilia] Xanthorrhoeaceae s.l. subfam. Hemerocallidoideae Lindl., Hemerocallidaceae subfam. Hemerocallidoideae Lindl. 
päevalill  Helianthus L.  
päevalille-soomukas  Orobanche cumana Walln.  
päevalillik  Helianthella Torr. et A.Gray   
päevatapp  Operculina Silva Manso Remirema Kerr 
päevavarjutaoline karutubakas (päevavarjutaoline hunditubakas)  Pilosella eusciadia (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium eusciadium (Nägeli et Peter) Dahlst., Hieracium cymosum O.F.Muell. subsp. eusciadium Nägeli et Peter 
pähkeljugapuu  Torreya Arn.  
pähklimänd  Pinus cembroides Zucc.  
pähkliputk  Conopodium W.D.J.Koch  
pähklipuu  Juglans L.  
pähklipuulised  Juglandaceae DC. ex Perleb, nom. cons. Juglandaceae A.Rich. ex Kunth, nom. cons.; incl. Rhoipteleaceae Hand.-Mazz., nom. cons. 
päideroog  Phalaroides Wolf   --> Phalaris L. 
päideroog (harilik paelrohi)  Phalaris arundinacea L. Typhoides arundinacea (L.) Moench, Phalaroides arundinacea (L.) Rauschert, Digraphis arundinacea (L.) Trin. 
päikeselauk  Allium scorzonerifolium Desf. ex DC. Allium moly var. xericiense Pérez Lara, Allium stramineum Boiss. et Reut. 
päikesesilm  Heliopsis Pers., nom. cons.  
päine giilia  Gilia capitata Sims  
päine nelk  Dianthus capitatus J.St.-Hil. 1809 Dianthus capillatus Meinsh., Dianthus capitatus Balb. ex DC. 1813, nom. illeg., Dianthus cephalotes Ser., Dianthus glaucophyllus Boiss., Dianthus subulosus Conrath et Freyn 
päine ristirohi  Senecio cephalophorus (Compton) Jacobsen Kleinia cephalophora Compton 
pärdiklill  Mimulus L.  
pärg-õunapuu  Malus coronaria (L.) Mill.  
pärgkakar  Coleostephus Cass. Chrysanthemum sect. Coleostephus (Cass.) Boiss. 
pärgväändik  Stephanotis Thouars, nom. rej.   --> Marsdenia R.Br., nom. cons. 
pärgväändik (marsdeenia)  Marsdenia R.Br., nom. cons.  Stephanotis Thouars, nom. rej. 
päris-mahagonipuu  Swietenia mahagoni (L.) Jacq. Swietenia mahogani Jacq. 
pärisbanaan  Musa ×paradisiaca L. Musa acuminata × Musa balbisiana; Musa dacca Horan., Musa rosacea Jacq., Musa ×sapientum L. 
päriskaheidulehelised [klass]  Eudicotyledoneae  
päriskeerdlehikud [alamklass]  Leptofilices Leptosporangiatae 
pärislehttaimed (lehtsooneostaimed + seemnetaimed) [alamklassid osjad + marattiad + maokeeled + sõnajalad + raagraikad + hõlmikpuud + palmlehikud + okaspuud + vastaklehikud + õistaimed]  Euphyllophyta Monilophyta + Spermatophyta [incl. subcl. Equisetidae Warm. + Marattiidae Klinge + Ophioglossidae Klinge + Polypodiidae Cronquist + Psilotidae Reveal + Ginkgooidae Engl. + Cycadidae Pax + Pinidae Cronquist + Gnetidae Pax + Magnoliidae Novak. ex Takht.] 
pärismurakas [alamperekond]  Rubus subg. Rubus Rubus subg. Eubatus (Focke) Focke 1877, Rubus subg. Eubatus E.H.L.Krause 1899, nom. illeg., Rubus sect. Eubatus Focke 
pärisploomipuu [Euroopa ja Aasia ploomiliigid]  Prunus subg. Prunophora sect. Euprunus Koehne Prunus subg. Prunus sect. Euprunus  
pärisraigastaimed [hõimkond]  Lycopodiophyta Lycophyta 
pärl-aeduba; seeme: pärluba  Phaseolus vulgaris Haricot-rühm Phaseolus vulgaris var. nanus Navy rühm, Phaseolus vulgaris Navy Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Pearl Haricot rühm, Phaseolus vulgaris Pearl Haricot Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Boston Bean-rühm, Phaseolus vulgaris White Pea Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Pea Bean-rühm; incl. cv. 'Navy' ('Navy Pea', 'Boston Pea', 'White Navy') 
pärl-hõbeleht  Anaphalis margaritacea (L.) Benth.  
pärl-titepisar  Micranthemum micranthemoides (Nutt.) Wettst. ex Wettst. Hemianthus micranthemoides Nutt. 
pärljalalised  Onocleaceae Pic.Serm.   
pärljalg  Onoclea L. Pterinodes Siegesb. ex Kuntze, Calypterium Bernh., Ragiopteris C.Presl, Riedlea Mirb.  
pärlkaktus  Lepismium Pfeiffer  
pärlkivirik  Saxifraga erioblasta Boiss. et Reut.  
pärlsibul  Allium ampeloprasum var. sectivum Lueder Allium ampeloprasum var. holmense (Mill.) Asch. et Graebn., Allium holmense Mill., Allium porrum var. sectivum Lueder, Allium ampeloprasum Pearl Onion-rühm 
pärn  Tilia L.  
pärn-abuutilon  Abutilon theophrasti Medik. Abutilon avicennae Gaertn., Malva abutilon E.H.L.Krause, Sida abutilon L., Sida tiliifolia Fisch., Side abutila St.-Lag. 
pärnalised  Tiliaceae Juss., nom. cons.  
pärnhibisk  Hibiscus tiliaceus L.  
pärnvaher (amuuri vaher)  Acer tegmentosum Maxim.  
pärsia haukaputk; saadus: pärsia köömen  Bunium persicum (Boiss.) B.Fedtsch. Carum heterophyllum Regel et Schmalh., Carum persicum Boiss. 
pärsia juuno (pärsia iiris)  Juno persica (L.) Tratt. Iris persica L., Iris bolleana Siehe, Iris haussknechtii Siehe, Iris issica Siehe, Iris sieheana Lynch 
pärsia karukell  Pulsatilla albana (Stev.) Bercht. et J.S.Presl  
pärsia karuputk  Heracleum persicum Desf. ex Fisch.  
pärsia kibuvits  Rosa persica Michx. ex Juss. Lowea berberifolia Lindl., Rosa simplicifolia Salisb. 
pärsia kobarhüatsint  Muscari tenuiflorum Tausch  Bellevalia tenuiflora Nyman, Leopoldia tenuiflora (Tausch) Heldr., Muscari alpinum J.Gay ex Baker, Muscari buschiricum Parsa, Muscari iranicum Parsa, Muscari tubiflorum Steven, Muscari wallii Rech.f. 
pärsia krookus  Crocus angustifolius Weston Crocus susianus Ker Gawl., Crocus 'Cloth of Gold' 
pärsia leeskputk  Levisticum persicum Freyn et Bornm.  
pärsia lõokannus  Corydalis persica Cham. et Schltdl.  
pärsia mailane  Veronica persica Poir. Veronica tournefortii C.C.Gmel. p.p. non Vill. 
pärsia melon  Cucumis melo subsp. melo var. inodorus Persian-rühm Cucumis melo L. subsp. melo var. reticulatus Persian-rühm 
pärsia mesilauk (pärsia lauk)  Nectaroscordum tripedale (Trautv.) Traub  Allium roseum subsp. persicum Bornm., Allium tripedale Trautv., Nectaroscordum persicum Bornm., Nectaroscordum tripedale (Trautv.) Grossh. 
pärsia nisu  Triticum carthlicum Nevski Triticum persicum Vav. ex Zhuk. (non Aitsch. et Hemsl.), Triticum turgidum Carthlicum-rühm, Triticum turgidum L. subsp. carthlicum (Nevski) Á.Löve et D.Löve 
pärsia nõianõges  Stachys pilifera Benth.  
pärsia põispõõsas  Colutea persica Boiss.  
pärsia püvilill  Fritillaria persica L. Fritillaria eggeri Bornm., Fritillaria libanotica (Boiss.) Baker, Fritillaria arabica Gand., Theresia libanotica Boiss. 
pärsia remmelgas  Salix acmophylla Boiss.  
pärsia ristik  Trifolium resupinatum L.  
pärsia silla (pärsia siniliilia)  Scilla persica Hausskn.   
pärsia sirel  Syringa ×persica L. Syringa vulgaris × Syringa ×laciniata 
pärsia sügislill  Colchicum kotschyi Boiss.  Colchicum obtusifolium Siehe ex Hayek 
pärsia tamm  Quercus macranthera Fisch. et C.A.Mey. ex Hohen.  
päsmas-raudrohi  Achillea ageratum L.  
päsmasaster  Aster ageratoides Turcz. Aster adustus (Maxim.) Koidz. ex Nakai, Aster benthamii Steetz, nom. illeg., Aster gerlachii Hance, Aster homochlamydeus Hand.-Mazz., Aster lasiocladus Hayata, Aster laticorymbus Vaniot, Aster laxus Benth., nom. illeg., Aster leiophyllus Franch. et Sav., Aster luxurifolius Tamamsch., Aster pensauensis Tamamsch., Aster quelpaertensis H.Lév. et Vaniot, Aster scaberulus Miq., Aster see-burejensis Tamamsch., Aster suputinicus Tamamsch., Aster sutschanensis Kom., Aster tubulosus (Kitam.) Kitam. 
päsmasaster  Aster trinervius subsp. ageratoides (Turcz.) Grierson Aster ageratoides Turcz. var. ageratoides, Aster luxurifolius Tamamsch., Aster pensauensis Tamamsch., Aster see-burejensis Tamamsch., Aster suputinicus Tamamsch., Aster sutschanensis Kom. 
päsmaskaktus  Pilosocereus Byles et G.D.Rowley Pilocereus Lem., Pseudopilocereus Buxb. 
päsmaslill  Ageratum L.  
päsmaslillelehine raudrohi  Achillea ageratifolia (Sibth. et Sm.) Boiss.  
pääsküla karutubakas (Zizi hunditubakas)  Pilosella ×ziziana (Tausch) F.W.Schultz et Sch.Bip. Hieracium zizianum Tausch, Hieracium perfugii Üksip 
päästiklill  Stylidium Sw. ex Willd., nom. cons. Candollea Labill., Stylidium Lour., nom. rej.  
päästiklillelised  Stylidiaceae R.Br., nom. cons.  Candolleaceae F.Muell., nom. illeg., Donatiaceae B.Chandler, nom. cons. 
pääsupriimula  Primula pulchella Franch. Primula compsantha Balf. f. et Forrest, Primula pulchelloides Kingdon-Ward, Primula sulphurea var. rosea Pax et K.Hoffm.  
pääsusilm  Primula farinosa L.  
pöögilised  Fagaceae Dumort., nom. cons.  
pöögisoomukas  Epifagus Nutt., nom. cons.  
pöök  Fagus L.  
pöörirohi  Hyoscyamus L.  
pööris-elulõng  Clematis paniculata J.F.Gmel.  
pööris-habrasõis  Talinum paniculatum (Jacq.) Gaertn. Calandrinia andrewskii H.Vilm., Claytonia patens (L.) Kuntze, Helianthemoides patens (L.) Medik., Portulaca paniculata Jacq., Portulaca patens L., Portulaca reflexa (Cav.) Haw., Ruelingia patens (L.) Ehrh., Talinum chrysanthum Rose et Standl., Talinum dichotomum Ruiz et Pav., Talinum moritziana Kl. ex Rohrb. in Mart., Talinum patens (L.) Juss., Talinum patens (L.) Willd., Talinum purpureum hort. ex A.Gray, Talinum reflexum Cav., Talinum roseum Kl. ex Rohrb., Talinum sarmentosum Engelm., Talinum spathulatum Engelm. ex A.Gray 
pööris-kaeralill  Crocosmia paniculata (Klatt) Goldblatt  Antholyza paniculata Klatt, Curtonus paniculatus (Klatt) N.E.Br., Tritonia paniculata Klatt 
pööris-kipslill  Gypsophila paniculata L.  
pööris-kolmisõis  Elliottia paniculata (Siebold et Zucc.) Benth. et Hook.f. Tripetaleia paniculata Siebold et Zucc. 
pööris-konnatakjas  Echinodorus paniculatus Micheli Sagittaria palifolia f. paniculata (Micheli) Kuntze 
pööris-käoking  Aconitum variegatum L. subsp. paniculatum (Arcang.) Greuter et Burdet Aconitum cammarum subsp. paniculatum Arcang., Aconitum degenii Gayer, Aconitum degenii Gáyer subsp. paniculatum (Arcang.) Mucher, Aconitum paniculatum Lam., nom. illeg. 
pööris-lasnlehik  Cotyledon paniculata L.f.  
pööris-liivhein  Uniola paniculata L.  
pööris-lülikaun  Desmodium paniculatum (L.) DC. Desmodium dichromum Shinners, Hedysarum paniculatum L., Hedysarum paniculatum Michx., Meibomia chapmanii (Britton) Small, Meibomia dillenii (Darl.) Kuntze, Meibomia paniculata (L.) Kuntze, Meibomia pubens (Torr. et A.Gray) Rydb., Pleurolobus dillenii (Darl.) MacMill. 
pööris-maavits  Solanum paniculatum L. Solanum chloroleucum Dunal, Solanum jubeba Vell., Solanum macronema Sendtn., Solanum manoelii Moric. 
pööris-nelgipuu  Syzygium paniculatum Banks ex Gaertn. Eugenia myrtifolia Sims 
pööris-oleaaria  Olearia paniculata (J.R.Forst. et G.Forst.) Druce  
pööris-purpurpuu  Peltogyne paniculata Benth.  
pööris-vägihein  Verbascum lychnitis L.  
pööris-vähipõõsas  Pfaffia paniculata (Mart.) Kuntze  Hebanthe paniculata Mart.  
pööris-õlipuu  Olea paniculata R.Br.  
pööriseukalüpt  Eucalyptus paniculata Sm.  
pöörisjas araalia  Aralia paniculata Phil.  
pööriskanna  Canna paniculata Ruíz et Pav.  
pöörislauk  Allium paniculatum L. Allium antiatlanticum Emb. et Maire, Allium fontanesii J.Gay, Allium intermedium DC., Allium longispathum F.Delaroche, Allium praecissum Rchb., Allium pugetii Gand., Allium valdecallosum Maire et M.Weiller; incl. Allium paniculatum subsp. fuscum (Waldst. et Kit.) Arcang. (Allium fuscum Waldst. et Kit., Allium marginatum Janka) 
pöörismuraia  Murraya paniculata (L.) Jack  
pööristarn  Carex paniculata Jusl. ex L.  
pööristatar  Aconogonon (Meisn.) Rchb.  Aconogonum Rchb., orth. var., Pleuropteropyrum H.Gross, Polygonum sect. Aconogonon Meisn. 
pööristatar  Polygonum sect. Aconogonon Meisn.  --> Aconogonon (Meisn.) Rchb.  
pööristutt  Eurycoma Jack   
pöörlev longleht  Codariocalyx gyroides (Roxb. ex Link) Hassk. Codariocalyx conicus Hassk., Codariocalyx gyroides (Link) Hassk., Desmodium ciliare (Willd.) DC., Desmodium gyroides (Roxb.) DC., Desmodium gyroides (Roxb. ex Link) DC., Desmodium papuanum C.T.White, Desmodium pseudogyroides Miq., Hedysarum gyroides Link, Hedysarum gyroides Roxb., Meibomia gyroides (Link) Kuntze 
pöörlev lülikaun  Desmodium motorium (Houtt.) Merr. Desmodium gyrans (L.f.) D.C. 
pügaldunud kõrvik  Galeopsis bifida Boenn.  
pügmee kruvipuu (pügmee pandan)  Pandanus pygmaeus Thouars  
püha basiilik  Ocimum tenuiflorum L. Ocimum sanctum L. 
püha bursera   Bursera graveolens (Kunth) Triana et Planch. Amyris caranifera Willd. ex Engl., Amyris graveolens Spreng., Bursera anderssonii B.L.Rob., Bursera pilosa (Engl.) L.Riley, Bursera tatamaco (Tul.) Triana et Planch., Elaphrium graveolens Kunth, Elaphrium pilosum (Engl.) Rose, Spondias edmonstonei Hook.f., Terebinthus graveolens (Kunth) Rose, Terebinthus pilosa (Engl.) Rose 
püha guajakipuu  Guaiacum sanctum L. Guajacum sanctum L. 
püha hosta  Hosta sacra F.Maek. Hosta 'Sacra' 
püha kadambapuu  Neolamarckia cadamba (Roxb.) Bosser Anthocephalus cadamba (Roxb.) Miq., Anthocephalus chinensis auct., Anthocephalus morindifolius Korth., Nauclea cadamba Roxb., Nauclea megaphylla S.Moore, Neonauclea megaphylla (S.Moore) S.Moore, Samama cadamba (Roxb.) Kuntze, Sarcocephalus cadamba (Roxb.) Kurz 
püha kikkapuu  Euonymus alatus var. pubescens Maxim. Euonymus alatus subsp. sacrosanctus (Koidz.) Vorosch., Euonymus sacrosanctus Koidz. 
püha nulg  Abies religiosa (Kunth) Schltdl. et Cham. Abies colimensis Rushforth et Narave, Abies glauca Roezl ex Gordon, Abies glaucescens Roezl, Abies hirtella (Kunth) Lindl., Abies tlapalcatuda Roezl, Picea glaucescens (Roezl) Gordon, Picea hirtella (Kunth) Loudon, Picea religiosa (Kunth) Loudon, Pinus hirtella Kunth, Pinus religiosa Kunth 
püha strühniinipuu  Strychnos ignatii P.J.Bergius Ignatia amara L.f., Ignatiana philippinica Lour., Strychnos balansae Hill, Strychnos beccari Gilg, Strychnos cuspidata Hill , Strychnos hainanensis Merr. et Chun, Strychnos krabiensis Hill, Strychnos ovalifolia Wall. ex G.Don, Strychnos philippinensis Blanco, Strychnos pseudotieute Hill, Strychnos tieute Lesch. 
püha šivapõõsas  Calotropis gigantea (L.) W.T.Aiton Calotropis gigantea (L.) Dryand. 
püha viigipuu  Ficus religiosa L.  
püha viirukipuu  Boswellia sacra Flueck.  Boswellia carteri Birdw. 
pühahein   Desmostachya (Stapf) Stapf   
pühahein   Desmostachya bipinnata (L.) Stapf Briza bipinnata L., Coelachyrum longiglume Napper, Cynosurus durus Forssk., Eragrostis bipinnata (L.) K.Schum., Eragrostis cynosuroides (Retz.) P.Beauv., Leptochloa bipinnata (L.) Hochst., Poa cynosuroides Retz., Pogonarthria bipinnata (L.) Chiov., Stapfiola bipinnata (L.) Kuntze, Uniola bipinnata (L.) L.  
pühapuu  Bulnesia Gay  Gonoptera Turcz. 
püharbik  Daboecia D.Don  
pühvli-piimalill  Euphorbia bubalina Boiss.  
pühvlihein  Stenotaphrum Trin.  
püramiid-akakapsas  Ajuga pyramidalis L.  
püramiid-haguhein  Koeleria pyramidata (Lam.) P.Beauv.  
püramiid-koerakäpp  Anacamptis pyramidalis (L.) Rich. Aceras pyramidalis (L.) Rchb.f., Orchis pyramidalis L. 
püramiid-linnupiim  Ornithogalum pyramidale L.  
püramiidjas kellukas  Campanula pyramidalis L.  
püramiidjas libliklill  Schizanthus ×wisetonensis hort. Schizanthus pinnatus × Schizanthus grahamii 
püramiidjas tamm (püramiidtamm)  Quercus robur L. var. fastigiata (Lam.) A.DC.  
püramiidjas vägihein  Verbascum pyramidatum M.Bieb.  
püramiidkivirik  Saxifraga cotyledon L.  
püramiidmünt   Mentha ×pyramidalis Ten. Mentha aquatica × Mentha spicata subsp. condensata; Mentha aquatica × Mentha microphylla; Mentha ×piperita L. nothosubsp. pyramidalis (Ten.) Harley, Mentha reverchonii Briq. 
pürenee adoonis  Adonis pyrenaica DC. Adonanthe pyrenaice (DC.) Spach, Chrysocyathus pyrenaicus (DC.) Chrtek et Slav. 
pürenee aster  Aster pyrenaeus Desf. ex DC.  
pürenee emajuur  Gentiana pyrenaica L.  
pürenee hiirehernes  Vicia pyrenaica Pourr.  
pürenee jänesekõrv  Bupleurum angulosum L.  
pürenee kaljutalb  Petrocoptis pyrenaica (Bergeret) A.Braun  
pürenee kilbirohi  Alyssum pyrenaicum Lapeyr. Ptilotrichum pyrenaicum (Lapeyr.) Boiss. 
pürenee kivikevadik  Petrocallis pyrenaica (L.) R.Br. Draba pyrenaica L. 
pürenee kivirik  Saxifraga media Gouan  
pürenee kurekell  Aquilegia pyrenaica DC.  
pürenee kurereha  Geranium pyrenaicum Burm.f.  
pürenee kuslapuu  Lonicera pyrenaica L.  
pürenee liilia  Lilium pyrenaicum Gouan Lilium flavum Lam. et DC. 
pürenee liivatee  Thymus zygis L.  
pürenee linnupiim  Ornithogalum pyrenaicum L. Ornithogalum flavescens Lam. 
pürenee maran  Potentilla pyrenaica Ramond ex DC.  
pürenee merendera  Merendera montana Lange  Merendera bulbocodium Ramond, Merendera pyrenaica (Pourr.) P.Fourn. 
pürenee mõõl  Geum pyrenaicum Mill.  
pürenee mägisibul  Sempervivum boutignyanum Billot et Gren.  
pürenee mänd  Pinus nigra subsp. salzmannii (Dunal) Franco  Pinus clusiana Clemente, Pinus pyrenaica Lapeyrouse, Pinus salzmannii Dunal, Pinus nigra var. cebennensis (Godron) Rehder, Pinus nigra var. mauretanica Maire, Pinus nigra subsp monspeliensis (Salzmann) E.Murray, Pinus nigra var. tenuifolia (Parl.) Schneider  
pürenee nõmmkann  Androsace pyrenaica Lam.  
pürenee padijalg  Culcita macrocarpa C.Presl  
pürenee palderjan  Valeriana pyrenaica L.  
pürenee püvilill  Fritillaria pyrenaica L. Fritillaria aquitanica Mill., Fritillaria lurida Salisb., Fritillaria nervosa Willd., Fritillaria nigra Mill., Fritillaria pyrenaea Gren., Fritillaria umbellata Mill. 
pürenee ramonda  Ramonda myconi (L.) Rchb. Ramonda pyrenaica Pers. 
pürenee seebilill  Saponaria caespitosa DC.  
pürenee sõrmputk  Endressia pyrenaica (J.Gay ex DC.) J.Gay Meum pyrenaicum J.Gay ex DC. 
pürenee tamm  Quercus pyrenaica Willd.  
pürenee tarinõges  Teucrium pyrenaicum L. Teucrium saxatile Lam. 
pürenee tulikas  Ranunculus pyrenaeus L.  
pürenee tähtpea  Scabiosa pyrenaica All.  
pürenee varjulill  Asperula pyrenaica L.  
püroopia  Pyropia J.Agardh  
püsik-põrsashein  Hypochaeris radicata L. Hypochoeris radiata L., orth. var., error for H. radicata L., Hypochaeris radiata Falk 1786, Achyrophorus radicatus (L.) Scop., Achyrophorus taraxacifolius (Salzm.) Sch.Bip., Apargia serotina Jan ex Steud., nom. inval., Crepis molokaiensis H.Lév., Hypochaeris infesta Salisb., nom. illeg., Hypochaeris lasiophylla K.Koch ex Nyman, nom. inval., Hypochaeris neapolitana DC., Hypochoeris radicata L. 1753, orth. var., Hypochaeris runcinata Gilib., nom. inval., Hypochaeris salina Gren., Hypochaeris subalpina Schur, Hypochaeris taraxacifolia Loisel., nom. illeg., Hypochaeris tenorii Guss., Leontodon ciliatus Scop., Porcellites radicata (L.) Cass., Seriola caespitosa Porta, Seriola taraxacifolia Salzm. Hypochaeris runcinata Gilib., nom. inval. 
püsik-seljarohi (mitmeaastane seljarohi)  Mercurialis perennis L.  
püsik-sineptõlkjas (püsikrapister)  Rapistrum perenne (L.) All. Myagrum perenne L. 
püsik-sininukk  Jasione laevis Lam. Jasione perennis Vill. ex Lam. 
püsik-tiibpea  Pterocephalus perennis Coult. Pterocephalus parnassi Spreng. 
püsiklina  Linum perenne L.  
püsikluste  Bromopsis (Dumort.) Fourr.  --> Bromus L.; Bromus sect. Bromopsis Dumort., Bromus sect. Pnigma Dumort., Bromus subg. Zerna 
püsikluste  Bromus sect. Bromopsis Dumort. Bromopsis (Dumort.) Fourr., Bromus sect. Bromopsis Dumort., Bromus sect. Pnigma Dumort., Zerna Panz., Bromus subg. Zerna 
püsikluste  Zerna Panz.  --> Bromus L. 
püsiksannikas  Swertia perennis L.  
püsitiib  Emmenopterys Oliv.  
püsiv kukehari  Sedum aizoon L.  
püsiviljaline viirpuu  Crataegus ×persistens Sarg. Crataegus crus-galli × ? 
püst-elulõng  Clematis recta L. Clematis erecta L. 
püst-linalehik  Thesium ebracteatum Hayne Thesium comosum Roth 
püst-penihammas  Cynodontium polycarpon (Hedw.) Schimp.   
püst-punaharjak  Ceratodon conicus (Hampe ex C.Müll.) Lindb.  
püst-vesilemb  Hygrophila stricta (Vahl) Lindau Hygrophila corymbosa 'Stricta', Justicia stricta Vahl, Nomaphila stricta (Vahl) Nees 
püstakas paavianilill  Babiana stricta (Aiton) Ker Gawl. Gladiolus strictus Aiton 
püstine hanemalts  Chenopodium strictum Roth Chenopodium betaceum Andrz. ex Trautv., nom. nud., Chenopodium glaucophyllum Aellen, Chenopodium striatiforme Murr, Chenopodium striatum (Krašan) Murr, Chenopodium strictum Roth subsp. microphyllum (Boenn.) Sterner 
püstine helikoonia  Heliconia stricta Huber   
püstine hiirehernes  Vicia cassubica L.  
püstine kolmiklill  Trillium erectum L. Trillium atropurpureum Curtis ex L.C.Beck, Trillium foetidum Salisb., Trillium nutans Raf., Trillium purpureum Kin ex Elliott, Trillium rhomboideum Michx. 
püstine leitselill  Achimenes erecta (Lam.) H.P.Fuchs  
püstine loduhabe  Pogostemon erectus (Dalzell) Kuntze Anuragia erecta (Dalzell) Raizada, Anuragia gracilis (Dalzell) Raizada, Dysophylla erecta Dalzell, Dysophylla gracilis Dalzell, Eusteralis erecta (Dalzell) Panigrahi, Eusteralis gracilis (Dalzell) Panigrahi, Eusteralis tomentosa var. gracilis (Dalzell) Bennet et Raizada, Pogostemon gracilis (Dalzell) F.Muell., nom. illeg. 
püstine nõianõges  Stachys recta L. Betonica decumbens Moench, Betonica hirta L., Betonica recta (L.) Baill., Ortostachys recta (L.) Fourr., Prasium stachys E.H.L.Krause, nom. illeg., Sideritis maculata Gilib., nom. inval., Stachys baldaccii (K.Malý) Hand.-Mazz. et Janch., Stachys betonica Scop., Stachys bufonia Thuill., Stachys czernjaevii Des.-Shost., Stachys czernjaevii Des.-Shost., Stachys decumbens Rchb., nom. illeg., Stachys delphinensis Jord., Stachys doerfleri Hayek, Stachys erecta K.Koch, Stachys fragilis Vis., Stachys glabrata Simonk., Stachys glandulifera Dalla Torre et Sarnth., nom. illeg., Stachys hirta (L.) Thell., nom. illeg., Stachys karstiana (Borbás) Hand.-Mazz., Stachys krynkensis Kotov, Stachys labiosa Bertol., Stachys linearifolia K.Koch, Stachys montenegrina K.Malý, Stachys nitens Janka, Stachys omblae H.Lindb., Stachys patula Griseb., Stachys petrogena Hand.-Mazz. et Janch., Stachys procumbens Lam., Stachys ramosissima Rochel, nom. illeg., Stachys sarajevensis K.Malý, Stachys sideritis Vill., Stachys stenophylla Spreng., Stachys subcrenata Vis., Stachys sylvestris Forssk., Stachys transsilvanica Schur 
püstine puhmikmalts  Bassia sedoides (Pall.) Asch. Kochia sedoides (Pall.) Schrad., Echinopsilon sedoides (Pall.) Moq., Salsola sedoides Pall. 
püstine põissammal  Vesicularia reticulata (Dozy et Molk.) Broth. Ectropothecium leucomioides Broth., Ectropothecium perreticulatum Broth., Ectropothecium reticulatum (Dozy et Molk.) Besch., Hypnum reticulatum Dozy et Molk., Stereodon reticulatus (Dozy et Molk.) Mitt., Vesicularia filicuspis Broth., Vesicularia okamurae Broth., Vesicularia samoana Broth., Vesicularia sasaokae S.Okamura, Vesicularia shimadae S.Okamura, Vesicularia yajimae S.Okamura  
püstjas alloodia  Alluaudia ascendens (Drake) Drake  
püstjas pihlenelas  Sorbaria assurgens Vilm. et Bois  
püstjas rodo (püstjas rododendron)  Rhododendron fastigiatum Franch.  
püstjas tundrakanarbik  Cassiope fastigiata (Wall.) D.Don  
püstjas viigipuu  Ficus erecta Thunb.  
püstkastik  Calamagrostis neglecta subsp. stricta (Timm) Tzvelev Calamagrostis stricta (Timm) Koeler 
püstkaunapuu  Dimorphandra Schott   
püstkivirik  Saxifraga adscendens L. Saxifraga controversa Sternb. 
püstkobaraline kukerpuu  Berberis orthobotrys Bien.  
püstkollakas  Barbarea stricta Andrz. Barbarea vulgaris R.Br. subsp. stricta (Andrz.) Hook.f. 
püstlehine hosta  Hosta rectifolia Nakai  Hosta apoiensis Miyabe et Kudo, Hosta atropurpurea Nakai, Funkia ovata Czerniak., Hosta sachalinensis Koidz. [Hosta rectifolia var. sachalinensis (Koidz.) F.Maek.], Hosta sieboldii var. rectifolia (Nakai) H.Hara 
püstlehine jõhvsammal  Ditrichum lineare (Sw.) Lindb.  
püstlehine jänesekõrv  Bupleurum gerardi All.  
püstlehine kaksikhambake  Dicranella varia (Hedw.) Schimp.  
püstlehine kerakupar (püstlehine bartraamia)  Bartramia ithyphylla Brid.  
püstlehine linnupiim  Ornithogalum ortophyllum Ten. Ornithogalum gussonei auct. eur. medit. non Ten., Ornithogalum tenuifolium auct. mult. non Guss. nec F.Delaroche 
püstlehine tulp  Tulipa anadroma Botschantz.  
püstluste (püstine püsikluste)  Bromus erectus Huds. Bromopsis erecta (Huds.) Fourr., Zerna erecta (Huds.) Gray, Zerna erecta (Huds.) Panzer ex Jacks., Bromus angustifolius Schrank 
püstmadar  Galium erectum Huds. Galium mollugo subsp. erectum (Huds.) Briquet 
püstmaran  Potentilla recta L.  
püstmõõl  Geum aleppicum Jacq. Geum strictum Aiton, Geum intermedium Besser ex DC. 
püstnina  Anarrhinum Desf., nom. cons. Simbuleta Forssk., nom. rej.  
püstparbik  Neoorthocaulis L.Söderstr., De Roo et Hedd.  
püstrahnik  Grimmia laevigata (Brid.) Brid.  
püstsalat  Lactuca quercina L. Lactuca altissima Sch.Bip., Lactuca sagittata Waldst. et Kit., Lactuca stricta Waldst. et Kit., Lactuca wilhelmsiana Fisch. et C.A.Mey. ex DC., Mulgedium quercinum (L.) C.Jeffrey 
püstõieline liiterlill  Glomeropitcairnia erectiflora Mez   
püstõisikuline kobarküüvits  Leucothoe racemosa (L.) A.Gray  
püvilill  Fritillaria L.  
püüjalg  Luetkea Bong. Eriogynia Hook. 
püüjalg  Luetkea pectinata (Pursh) Kuntze Eriogynia pectinata (Pursh) Hook., Luetkea sibbaldioides Bong., Saxifraga caespitosa A.Gray, Saxifraga pectinata Pursh, Spiraea pectinata Torr. et A.Gray 
püümari  Mitchella L.  
püünis-kärbsekäpp  Porroglossum muscosum (Rchb.f.) Schltr.  Masdevallia muscosa Rchb.f., Masdevallia xipheres Rchb.f., Porroglossum xipheres (Rchb.f.) Garay, Scaphosepalum xipheres (Rchb.f.) Schltr.  
püünislehelised (sarratseenialised)  Sarraceniaceae Dumort., nom. cons.   
püünisleht (sarratseenia)  Sarracenia L.