Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
raag-habekanarbik  Leucopogon costatus (F.Muell.) J.M.Black  
raag-hunditubakas  Hieracium bifidum Kitaibel (coll.)  
raag-lespedeetsa  Lespedeza juncea (L.f.) Pers.  
raag-viirpuu (ontario viirpuu)  Crataegus pedicellata Sarg. Crataegus coccinea L. p.p. 
raagraigas  Psilotum Sw.  
raagraikad [klass]  Psilotopsida  
raagraikalised  Psilotaceae Kanitz  Tmesipteridaceae Koidz. 
raagremmelgas  Salix caprea L.  
raagus piimalill  Euphorbia pteroneura A.Berger  
raagviljak  Exocarpos Labill.  
raba-jänesvill  Trichophorum cespitosum (L.) Hartm. Scirpus cespitosus L., Baeothryon cespitosum (L.) A.Dietr., Trichophorum austriacum Palla, Trichophorum cespitosum (L.) Hartm. subsp. austriacum (Palla) Hegi 
raba-kaksikhammas  Dicranum bergeri Bland ex Hoppe  
raba-karusammal  Polytrichum strictum Brid.  
raba-kottsammal  Calypogeia sphagnicola (H.Arn. et J.Perss.) Warnst. et Loeske  
raba-ümarlõhik  Heterogemma laxa (Lindb.) Konstant. et Vilnet Jungermannia laxa Lindb., Lophozia capitata subsp. laxa (Lindb.) Bisang, Lophozia laxa (Lindb.) Grolle, Massula laxa (Lindb.) Schljakov, Massularia laxa (Lindb.) Schljakov, Schistochilopsis laxa (Lindb.) Konstant.  
rabakalised  Scheuchzeriaceae F.Rudolphi, nom. cons.  
rabakas  Scheuchzeria L.  
rabakas  Scheuchzeria palustris L.  
rabaliilia  Narthecium Huds., nom. cons.  Abama Adans., Narthecium Gérard, nom. rej. 
rabaliilialised  Nartheciaceae Fr. ex Bjurzon Abaminaceae J.Agardh, nom. illeg. 
rabaluga  Juncus stygius L.  
rabamurakas  Rubus chamaemorus L.  
rabamänd  Pinus sylvestris var. nana Pall. Pinus sylvestris var. turfosa Woerl. 
rabamüülia  Mylia anomala (Hook.) S.Gray  
rabapirnik  Pohlia sphagnicola (B., S. et G.) Broth.  
rabarber  Rheum L.  
rabe aloina  Aloina rigida (Hedw.) Limpr.  
rabe kõverharjak  Campylopus fragilis (Brid.) Bruch et Schimp.  
rabe melon  Cucumis melo subsp. agrestis var. momordica (Roxb.) Duthie et J.B.Fuller Cucumis melo subsp. agrestis Momordica rühm, Cucumis melo subsp. indicus Malin., p.p., quoad var. momordica (Roxb.) Duthie et J.B.Fuller, Cucumis melo L. subsp. melo var. momordica (Roxb.) Duthie et J.B.Fuller, Cucumis melo var. momordica (Roxb.) Duthie et J.B.Fuller, Cucumis melo momordica (Roxb.) Munger et Robinson, Cucumis momordica Roxb. 
rabe remmelgas (lember)  Salix fragilis L.  
rabepea  Psathyrostachys Nevski  
rabepuu (kladrastis)  Cladrastis Raf.  
Raciborski pihltoompihlakas × Amelasorbus raciborskiana Wroblewski  
Radde kask  Betula raddeana Trautv.  
Radde kellukas  Campanula raddeana Trautv.  
Radde püvilill  Fritillaria raddeana Regel Fritillaria askabadensis Micheli 
raffiapalm  Raphia P.Beauv. Sagus Gaertn. 
rahnik  Grimmia Hedw.  
rahu-palmlehik  Cycas revoluta Thunb.  
rahuliilia  Lilium ×sulphurgale A.Perry Lilium sulphureum × Lilium regale 
rahustav tihashein  Scutellaria lateriflora L.   
raigaslehik  Psilophyton Dawson 1859 emend. Hueber et H.P.Banks 1967  
raihein  Lolium L.  
raik-turdleht  Crassula muscosa L. Crassula lycopodioides Lam. 
raikaerik  Arrhenatherum P.Beauv.  
Raimondi puia  Puya raimondii Harms  
Raineri kellukas  Campanula raineri Perpenti  
rait-kolmiklill  Trillium kurabayashii J.D.Freeman  
raitlill  Rafflesia R.Br.  
raitlillelised  Rafflesiaceae Dumort., nom. cons.   
raitosi  Equisetum telmateia Ehrh. Equisetum majus Garsault 
rajulill  Pyrolirion Herb.  
rakkiolauk (hiina lauk)  Allium chinense G.Don Allium bakeri Regel, Allium bodnieri H.Lev. et Vaniot, Allium exsertum (Lindl.) Baker non G.Don, Allium martini H.Lev. et Vaniot, Caloscordum exsertum Lind. 
rakvere hunditubakas  Hieracium aphanum Üksip  
rambutanipuu  Nephelium L.  
raminipuu  Gonystylus Teijsm. et Binn. Asclerum Tiegh. 
rammupuu  Bowdichia Kunth  
rand-emajuureke (rand-emajuur)  Gentianella uliginosa (Willd.) Börner Gentiana uliginosa Willd., Gentiana amarella var. uliginosa Ledeb. 
rand-guriripalm  Allagoptera arenaria (Gomes) Kuntze Allagoptera littorale (Mart.) Kuntze, comb. superfl., Allagoptera pumila Nees, Cocos arenaria Gomes, Diplothemium arenarium (Gomes) Carvalho Vasconcellos et Franco, Diplothemium littorale Mart., nom. illeg., Diplothemium maritimum Mart. 
rand-habekanarbik  Leucopogon parviflorus (Andrews) Lindl. Styphelia parviflora Andrews 
rand-kesakann  Sagina maritima G.Don  
rand-kesalill  Tripleurospermum maritimum (L.) W.D.J.Koch Chamaemelum inodorum var. maritimum (L.) Rchb., Chamaemelum maritimum (L.) Boiss., Chamaemelum maritimum (L.) Willk., Chamomilla maritima (L.) Rydb., Chrysanthemum elegans Steud., Chrysanthemum maritimum (L.) Cav., Chrysanthemum maritimum (L.) Pers., Matricaria inodora L. subsp. maritima (L.) Neuman, Matricaria inodora L. subsp. maritima (L.) Bonnier et Layens, Matricaria inodora L. proles maritima (L.) Rouy, Matricaria maritima L., Tripleurospermum inodorum var. maritimum (L.) Sch.Bip. 
rand-kikkaputk  Angelica archangelica L. subsp. litoralis (Wahlenb.) Thell. Angelica archangelica var. litoralis Wahlenb. 1814, Angelica litoralis (Wahlenb.) Fr. 1817 
rand-kuningakepp  Oenothera drummondii Hook.  
rand-lehtertapp  Ipomoea pes-caprae (L.) R.Br. Convolvulus bilobatus Roxb., Convolvulus brasiliensis L., Convolvulus maritimus Desr., Convolvulus pes-caprae L., Ipomoea biloba Forssk., Ipomoea brasiliensis (L.) Sweet, Ipomoea brasiliensis (L.) G.Mey., Ipomoea maritima (Desr.) R.Br., Latrienda brasiliensis (L.) Raf. 
rand-linnurohi (rand-kirburohi)  Polygonum oxyspermum C.A.Mey. et Bunge ex Ledeb. Polygonum raii Bab. 
rand-luidekaer  Ammophila arenaria (L.) Link Arundo arenaria L. 
rand-lõunaküpress  Callitris rhomboidea R.Br. ex Rich. et Rich. Callitris australis R.Br. ex Hook.f., Callitris cupressiformis F.Muell., Callitris tasmanica (Benth.) R.T.Baker et H.G.Sm., Frenela rhomboidea (R.Br. ex Rich. et Rich.) Endl., Frenela triquetra Spach, Thuja australis Poir. 
rand-maavits  Solanum marinum (Bab.) Pojark.  
rand-manokapuu  Asteropeia micraster Hallier f.  
rand-memmjuur  Ligusticum scoticum L.  
rand-nadahein  Puccinellia distans (Jacq.) Parl. subsp. borealis (Holmb.) W.E.Hughes  Puccinellia capillaris (Lilj.) Jansen, Puccinellia retroflexa auct., Glyceria dusenii Lindeb. 
rand-nõmmeluud  Monotoca elliptica R.Br.  
rand-ogamalts  Salsola kali L. subsp. kali Salsola dichracantha Kitag., Salsola iberica (Sennen et Pau) Botsch. ex Czerep., Salsola kali subsp. iberica (L.) Rilke 
rand-ogaputk  Eryngium maritimum L.  
rand-orashein  Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis Agropyron junceum (L.) P.Beauv.; Elytrigia junceiformis Á.Löve et D.Löve, Triticum junceum L.; incl. Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis subsp. boreali-atlanticus (Simonet et Guin.) Melderis 
rand-ploomipuu  Prunus maritima Marshall  
rand-pungsammal  Bryum salinum J.Hag. ex Limpr.  
rand-põisrohi  Silene uniflora Roth Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. maritima (With.) A.Löve et D.Löve, Silene maritima With. 
rand-saialill  Calendula maritima Guss.  
rand-seahernes  Lathyrus maritimus (L.) Bigelow Lathyrus japonicus Willd. subsp. maritimus (L.) P.W.Ball 
rand-seatapp  Calystegia soldanella (L.) R.Br. ex Roem. et Schult.  
rand-sinerõigas  Isatis tinctoria L. var. maritima (Rupr.) Schmalh. Isatis maritima Rupr. 
rand-soodahein  Suaeda maritima (L.) Dumort. Chenopodium maritimum L. 
rand-sõlmhein  Spergularia marina (L.) Besser 1822 Alsine marginata C.A.Mey., nom. illeg., Alsine marina Mert. et W.D.J.Koch, Alsine salina J.Groves, nom. illeg., Alsine salina (J.Presl et C.Presl) Heldmann, Alsinella media Hornem., Arenaria marina (L.) Pall. non All., Arenaria marina (L.) Weber, nom. illeg., Arenaria maritima (L.) Steud., nom. illeg., Arenaria media DC., nom. illeg., Arenaria rubra var. marina L. 1753, Arenaria salina Ser., Buda marina (L.) Dumort., Buda marina (L.) Dum., Corion marinum (L.) N.E.Br., Lepigonum tenue Greene, Spergula marina (L.) Bartl. et H.L.Wendl., Spergula salina (J.Presl et C.Presl) D.Dietr. 1840, Spergularia dillenii Lebel, Spergularia marina (L.) Griseb. 1843, Spergularia salina J.Presl et C.Presl 1819, Spergularia tenuis (Greene) B.L.Rob., Stipularia marina (L.) Haw., Tissa marina (L.) Britton, Tissa tenuis (Greene) Greene 
rand-teeleht  Plantago maritima L.  
rand-tiiviklill   Scaevola taccada (Gaertn.) Roxb. Lobelia frutescens Mill., Scaevola billardieri Dieter., Scaevola chlorantha de Vriese, Scaevola frutescens var. sericea (Vahl) Merr., Scaevola koenigii Vahl, Scaevola lambertiana de Vriese, Scaevola latevaga Hance ex Walp, Scaevola leschenaultii A.DC., Scaevola lobelia var. sericea (Vahl) Benth., Scaevola macrocalyx de Vriese, Scaevola piliplena Miq., Scaevola plumerioides Nutt., Scaevola sericea Vahl 
rand-tömpkaanik  Conardia compacta (C.Müll.) Robins.  
rand-vaiguvaak  Grindelia robusta Nutt.  
rand-vareshein  Dactyloctenium radulans (R.Br.) Beauv.   
rand-viirpuu  Crataegus ×maritima Cinovskis  
rand-võilill  Taraxacum litorale Raunk.  
rand-vägilill  Pancratium maritimum L.  
rand-õisluht  Triglochin maritimum L.  
rand-õnnehein  Erigeron glaucus Ker Gawl.   
randalss (soome alss)  Eleocharis fennica Palle ex Kneucker Eleocharis uniglumis var. fennica (Palla) Holmberg  
randaster  Aster tripolium L. Tripolium vulgare Nees, Tripolium pannonicum (Jacq.) Dobrocz., Aster tripolium L. subsp. pannonicus (Jacq.) Soó, Tripolium vulgare Nees var. pannonicus (Jacq.) Talts 
randaster  Tripolium Nees  --> Aster L. 
randgleenia  Glehnia littoralis Schmidt ex Miq.  
Randi keerik (Randi tupssammal)  Tortula randii (Kenn.) R.H.Zander Desmatodon randii (Kenn.) Laz.  
randkadakas  Juniperus conferta Parl.  
randkamaras  Odontites verna (Bellardi) Dumort. subsp. litoralis (Fr.) A.Pedersen Odontites litoralis (Fr.) Fr.; incl. Odontites litoralis (Fr.) Fr. subsp. fennicus Markl., Odontites simplex Krok ex Nyman 
randkanavaalia  Canavalia rosea (Sw.) DC. Canavalia apiculata Piper, Canavalia arenicola Piper, Canavalia baueriana Endl., Canavalia emarginata (Jacq.) G.Don, Canavalia maritima (Aubl.) Urb., Canavalia maritima (Aubl.) Thouars, Canavalia miniata (Kunth) DC., Canavalia moneta Welw., Canavalia obcordata Voigt, Canavalia obtusifolia (Lam.) DC., nom. illeg., Canavalia podocarpa Dunn, Clitoria rotundifolia (Vahl) Sesse et Moc., Dolichos emarginatus Jacq., Dolichos littoralis Vell., Dolichos maritimus Aubl., Dolichos miniatus Kunth, Dolichos obcordatus Roxb., Dolichos obovatus Schumach. et Thonn., Dolichos obtusifolius Lam., nom. illeg., Dolichos roseus Sw., Dolichos rotundifolius Roxb., Dolichos rotundifolius Vahl, Glycine rosea Forster f., Rhynchosia rosea (Forster f.) DC. 
randkannike  Viola tricolor L. subsp. curtisii (E.Forst.) Syme incl. Viola litoralis Spreng. 
randkeerik  Tortula ruraliformis (Besch.) Grout  
randkress  Lepidium latifolium L.  
randköömen  Crithmum L.  
randköömen  Crithmum maritimum L.  
randlehis (kuriili lehis × dauuria lehis või kuriili lehis × Cajanderi lehis)  Larix maritima Sukacz. Larix gmelinii var. japonica × Larix gmelinii var. gmelinii või Larix gmelinii var. japonica × Larix gmelinii var cajanderi; Larix amurensis Kolesn., Larix ×maritima Sukacz. 
randlepp  Alnus maritima (Marshall) Muhlenb.  
randluga  Juncus balticus Willd. Juncus arcticus Willd. subsp. balticus (Willd.) Hyl. 
randmalts  Atriplex littoralis L.  
randmertensia  Mertensia maritima (L.) Gray incl. Mertensia asiatica Macbride (Mertensia maritima subsp. asiatica Takeda, Mertensia maritima var. asiatica (Takeda) Welsh, Mertensia simplicissima (Ledeb.) G.Don f., Pulmonaria simplicissima Ledeb.) 
randoder  Hordeum marinum Huds. subsp. marinum Critesion marinum (Huds.) Á.Löve, Hordeum maritimum With. 
randpalderjan  Valeriana salina Pleijel Valeriana pleijelii Kreyer, Valeriana sambucifolia J.C.Mikan subsp. salina (Pleijel) Nordh., Valeriana officinalis L. subsp. pleijelii (Kreyer) Üksip, comb. illeg. 
randpeet (Heino Kiik: metspeet)  Beta vulgaris subsp. maritima (L.) Arcang. Beta atriplicifolia Rouy, Beta vulgaris var. foliosa Aell., Beta maritima L., Beta vulgaris var. maritima (L.) Moq., Beta vulgaris var. maritima (L.) W.D.J.Koch, Beta orientalis Roth, Beta vulgaris subsp. orientalis (Roth) Aell., Beta vulgaris var. orientalis (Roth) Moq., Beta perennis (L.) Freyn, Beta vulgaris subsp. perennis (L.) Aell., Beta vulgaris var. perennis L., Beta vulgaris subsp. lomatogonoides Aell. 
randpung  Samolus L.  
randremmelgas  Salix lasiandra Benth.  
randrihmikas  Corrigiola litoralis L. Achyronychia cooperi A.Gray 
randristik  Trifolium fragiferum L. Amoria fragifera (L.) Roskov 
randsirbik (rand-kuldsammal)  Drepanocladus polygamus (Schimp.) Hedenäs Campylium polygamum (Schimp.) Lange et C.E.O.Jensen  
randtarn  Carex extensa Gooden. Carex arcuata Wahlenb., Carex balbisii Schkuhr ex Balbis, Carex nervosa Desf., Carex peruviana Dombey ex Boott, nom. illeg., Trasus extensus (Gooden.) Gray 
randtärnik  Asteriscus maritimus (L.) Less.  
randvestringia  Westringia fruticosa (Willd.) Druce Cunila fruticosa Willd., Westringia rosmarinacea Andrews, Westringia rosmariniformis Sm. 
Rankini gelsemiin  Gelsemium rankinii Small  
rannamõisa tuhkpuu  Cotoneaster rannensis B.Hylmö et J.Fryer   
rannikas  Glaux L.  
rannikas  Glaux maritima L. Lysimachia maritima (L.) Galasso, Banfi et Soldano  
rannikaster  Aster tradescantii L. Symphyotrichum tradescantii (L.) G.L.Nesom 
rannikgriseliinia  Griselinia littoralis (Raoul) Raoul  
rannikliilia  Lilium maritimum Kellogg  
ranniksekvoia  Sequoia sempervirens (D.Don) Endl. Sequoia gigantea (Lindl.) Decne., Sequoia wellingtonia Seem., Wellingtonia gigantea Lindl., Wellingtonia pendula Carrière 
rannikterminaalia  Terminalia ivorensis A.Chev.  
ranniku-alpikann  Cyclamen repandum Sm. Cyclamen ficariaefolium Rchb., Cyclamen hederaefolium Sims, Cyclamen ilicetorum Jord., Cyclamen vernum Lobel ex Rchb. 
ranniku-soolalemb  Halophila beccarii Asch.  
rannikualpide kivirik  Saxifraga diapensioides Bellardi  
rannikulauk  Allium dichlamydeum Greene  Allium serratum var. dichlamydeum M.E.Jones 
raoline hanehein  Zannichellia pedunculata Reichenb. Zannichellia pedicellata (Wahlenb. et Rosén) Fr. 
raoline ohulill  Gratiola pedunculata R.Br.  
raotu akaatsia  Acacia sessiliflorum (Rupr. et Maxim.) Seem.  
raotu eleuterokokk (raotu ogapaanaks)  Eleutherococcus sessiliflorus (Rupr. et Maxim. ex Maxim.) S.Y.Hu Acanthopanax sessiliflorus (Rupr. et Maxim.) Seem., Eleutherococcus sessiliflorus (Rupr. et Maxim.) S.Y.Hu, Panax sessiliflorus Rupr. et Maxim. 
raotu järvelemb  Limnophila sessiliflora (Vahl) Blume  
raotu kellukas  Campanula latiloba A.DC. Campanula persicifolia L. subsp. sessiliflora (K.Koch) Velen. 
raotu kolmiklill  Trillium sessile L. Phyllantherum sessile Nieuwl., Trillium isanthum Raf., Trillium longiflorum Raf., Trillium membranaceum Raf., Trillium rotundifolium Raf., Trillium tinctorium Raf. 
raotu kontpuu  Cornus sessilis Torr.  
raotu kurereha  Geranium sessiliflorum Cav.  
raotu kõlupea  Alternanthera sessilis (L.) R.Br. ex DC. Achyranthes sessilis (L.) Besser, Alternanthera glabra Moq., Alternanthera denticulata R.Br., Alternanthera ficoidea (L.) P.Beauv., Alternanthera nodiflora R.Br., Alternanthera polygonoides (L.) R.Br., comb. inval., Alternanthera repens Gmel. non (L.) Link, Alternanthera triandra Lam., Gomphrena polygonoides L., Gomphrena sessilis L., Illecebrum sessile (L.) L. 
raotu tuulelill  Zephyranthes verecunda Herb. Zephyranthes striata Herb. 
raps (õlikaalikas)  Brassica napus L. em. Metzg. subsp. napus Brassica oleracea × Brassica rapa; Brassica campestris subsp. napus (L.) Hook.f. et T.Anderson, Brassica campestris var. napus (L.) Babingt., Brassica indica Steffleck, Brassica napus var. arvensis (Duch.) Thell., Brassica napus Colza rühm, Brassica napus Napus-rühm, Brassica napus var. napus, Brassica napus var. oleifera (Moench) Delile, Brassica napus subsp. oleifera (Moench) Metzg., Brassica napus subsp. oleifera (DC.) Metzg., Brassica napus subsp. oleifera Metzg., nom. inadmiss., Brassica napus subsp. oleifera Metzg. apud Sinskaya, Brassica napus subsp. oleifera (Metzg.) Sinskaya, Brassica napus var. oleifera DC., nom. inadmiss., Brassica oleifera Moench, nom. illeg., Brassica napus Oil Rape rühm, Brassica oleracea var. arvensis Duch., Brassica oleracea L. var. napus (L.) Spreng., Brassica oleracea var. praecox (Waldst. et Kit. ex DC.) Spreng., Brassica oleracea var. pseudocolza H.Lev., Brassica praecox Waldst. et Kit. ex DC., Brassica praecox Waldst. et Kit. apud Schult., Brassica pseudocolza H.Lév., Napus oleifera Schimp. et Spenn. ex Spenn., Rapa napus (L.) Mill., Raphanus napus (L.) Crantz, Sinapis napus (L.) Brot. 
rapuntsel  Phyteuma L.  
rapuntselkellukas  Campanula rapunculus L.  
raske kaer  Avena praegravis (Krause) Roshev.  
rass  Cynoglossum L.  
rasvaeukalüpt  Eucalyptus microcorys F.Muell.  
rasvapuu  Sapium Jacq., nom. cons. Carumbium Kurz, Gymnobothrys Wall. ex Baill., Sapiopsis Müll.Arg., Sapium P.Browne, nom. rej., Seborium Raf., Stillingfleetia Bojer, Taeniosapium Müll.Arg. 
rasvasamblalaadsed [selts]  Aneurales W.Frey et Stech  
rasvauba  Mucuna Adans., nom. cons. Zoophthalmum P.Browne, nom. rej.; Stizolobium P.Browne, nom. rej.  
rasvseemnik  Vateria L.   
ratanjuur  Krameria L.   
ratanjuurelised  Krameriaceae Dumort., nom. cons.   
ratasliilia  Lilium medeoloides A.Gray Lilium avenaceum Fisch. ex Maxim. p.p., Lilium maculatum Baker, Lilium sadoinsulare Masam. et Satomi 
rataslill (nolaana)  Nolana L.f. Gubleria Gaudich., Neudorfia Adans., Periloba Raf., Sorema Lindl. 
rataslillelised (nolaanalised)  Nolanaceae Bercht. et J.Presl, nom. cons.   
ratsurihosta  Hosta hippeastrum F.Maek. Hosta 'Hippeastrum'  
ratsuritäht  Hippeastrum Herb. Amaryllis L., Leopoldia Herb., nom. rejic., Trisacarpis Raf., Aschamia Salisb., Lais Salisb., Omphalissa Salisb., Lepidopharynx Rusby, Moldenkea Traub 
rattapuu  Trochodendron Siebold et Zucc.  
rattapuu  Trochodendron aralioides Siebold et Zucc.  
rattapuulised  Trochodendraceae Eichler, nom. cons.  incl. Tetracentraceae A.C.Sm., nom. cons. 
raud-nagapuu (raudmesua)  Mesua ferrea L. Calophyllum nagassarium Burm.f., Mesua nagassarium (Burm.f.) Kosterm. 
raudeukalüpt  Eucalyptus sideroxylon A.Cunn. ex Woolls  
raudkask  Betula schmidtii Regel  
raudlehelised [alamsugukond]  Lomandroideae Thorne et Reveal [subfamilia] Asparagaceae s.l. subfam. Lomandroideae Thorne et Reveal, Laxmanniaceae subfam. Lomandroideae Thorne et Reveal 
raudleht  Lomandra Labill.  
raudmimoos  Xylia Benth. Xylolobus Kuntze 
raudmürt (metrosiideros)  Metrosideros Banks ex Gaertn.  
raudnõges  Urtica urens L.  
raudosi  Equisetum hyemale L. Equisetum hiemale L. 
raudremmelgas (raudpaju)  Salix pentandra L.  
raudrohi  Achillea L. incl. Ptarmica Mill. 
raudrohulehine giilia  Gilia achilleifolia Benth.  
raudtarn  Carex davalliana Sm. Carex curvula Willd. ex Kunth, nom. inval., Carex dioicotrigona St.-Lag., nom. illeg., Carex leucorhiza Dulac, nom. illeg., Carex recurvirostra Haller f. ex Steud., nom. inval., Carex reflexa Gaudin, Carex scabra Hoppe, Carex sieberiana Opiz, Carex villosa Franch. et Sav., nom. illeg., Caricinella scabra (Hoppe) St.-Lag., Maukschia scabra (Hoppe) Heuff., Psyllophora davalliana (Sm.) Schur, Psyllophora sieberiana (Opiz) Opiz, Vignea davalliana (Sm.) Rchb. 
raudürdilised  Verbenaceae J.St.-Hil., nom. cons.  
raudürt  Verbena L.  
raudürt-salvei  Salvia verbenaca L. Salvia clandestina L., Salvia cleistogama de Bary et Paul, Salvia rhodantha Zefir., Salvia controversa sensu Willk. non Ten., Salvia horminoides Pourr. 
rauga-juuskaktus  Cephalocereus senilis (Haw.) Pfeiff.  
raugalik kääbuskaktus  Rebutia senilis Bckbg.  
rauklauk  Allium senescens L. Allium andersonii G.Don, Allium angulosum var. minum Ledeb., Allium baicalense Willd., Allium canescens hort., Allium fallax M.Roem. et Schult., Allium glaucum Schrad., Allium glaucum Schrad. ex Poir. , Allium kungii Nakai, Allium montanum F.W.Schmidt, Allium spurium G.Don; incl. Allium spirale Willd. ex Schltdl. 
raunjalake  Aspleniopsis Mett. ex Kuhn  -> Austrogramme E.Fourn.  
raunjalalised  Aspleniaceae Mett. ex A.B.Frank  
raunjalg  Asplenium L. Antigramma C.Presl, Camptosorus Link, Ceterach Willd., Ceterachopsis (J.Sm.) Ching, Diellia Brack., Diplora Baker, Holodictyum Maxon, Loxoscaphe T.Moore, Phyllitis Hill, Pleurosorus Fée, Schaffneria Fée ex T.Moore, Scolopendrium Adans., Sinephropteris Mickel 
rauvolfia  Rauvolfia L.  
raveenepalm  Ravenea Bouche  
ravenna suhkruroog  Saccharum ravennae (L.) L. Andropogon ravennae L., Erianthus elephantinus Hook.f., Erianthus jamaicensis (Trin.) Andersson, Erianthus purpurascens Andersson, Erianthus ravennae (L.) P.Beauv., Ripidium ravennae (L.) Trin., Saccharum jamaicense Trin., Saccharum ravennae (L.) L. 
ravi-ahvihein  Wedelia calendulacea (L.) Less.  Jaegeria calendulacea (L.) Spreng., Seruneum calendulaceum (L.) Kuntze, Sphagneticola calendulacea (L.) Pruski, Verbesina calendulacea L., Wedelia calendulacea Rich. 
ravi-kassitapp  Convolvulus prostratus Forssk. Convolvulus heterotrichus Maire, Convolvulus microphyllus Sieber ex Spreng., Convolvulus parviflorus Spreng., Convolvulus pluricaulis Choisy, Ipomoea microphylla Roth 
ravi-tondimünt  Lallemantia royleana (Benth.) Benth. Dracocephalum inderiense Less. ex Kar. et Kir., Dracocephalum royleanum Benth., Nepeta erodiifolia Boiss.  
ravijuur  Jateorhiza Miers   
rebas-püvilill  Fritillaria uva-vulpis Rix  Fritillaria assyriaca hort. non Baker  
rebase-viinapuu  Vitis vulpina L.  
rebasesaba  Alopecurus L.  
rebashein  Amaranthus L.  
rebasheinalised  Amaranthaceae Juss., nom. cons.  
rebaspalm  Wodyetia A.K.Irvine   
rebaspalm  Wodyetia bifurcata A.K.Irvine  
rebastarn  Carex vulpina L.  
rebiv kibuvits  Rosa lacerans Boiss. et Buhse  
redis  Raphanus sativus L. var. sativus Raphanus sativus L., Raphanus sativus var. radicula Pers. 
Redowski rodo (Redowski rododendron)  Rhododendron redowskianum Maxim. Therorhodion redowskianum (Maxim.) Hutch. 
Redowski tundrakanarbik  Cassiope redowskii (Cham. et Schlecht.) D.Don   
reetia harakalatv  Erysimum rhaeticum (Schleich. ex Hornem.) DC. Erysimum helveticum auct. non (Jacq.) DC. 
reevesipuu  Reevesia Lindl.  
Regeli kolmtiivak  Tripterygium regelii Sprague et Takeda  
Regeli kurereha  Geranium regelii Nevski  
Regeli kuslapuu  Lonicera ×pseudochrysantha A.Br. et Rehder Lonicera chrysantha × Lonicera xylosteum 
Regeli pirnipuu  Pyrus regelii Rehder  
Regeli rohtlaliilia  Eremurus regelii Vved. Eremurus spectabilis var. marginatus O.Fedtsch., Eremurus spectabilis subsp. regelii (Vved.) Wendelbo, Eremurus turkestanicus Regel 
Regeli smiilaks  Smilax regelii Killip et C.V.Morton Smilax grandifolia Regel, nom. illeg., Smilax officinalis F.J. Hanb. et Flueck., Smilax ornata Lem., Smilax ornata Hook.f., nom. illeg., Smilax saluberrima Gilg, Smilax utilis Hemsl., nom. illeg.  
Regeli tulp  Tulipa regelii Krasn.   
Regeli vaher  Acer pentapotamicum Steward et Brandis Acer regelii Pax 
Rehderi elulõng  Clematis rehderiana Craib Clematis nutans var. thyrsoidea Rehder et E.H.Wilson, Clematis veitchiana Craib 
Rehderi tiibpähklipuu  Pterocarya ×rehderiana C.K.Schneid. Pterocarya fraxinifolia × Pterocarya stenoptera 
reiarohuke  Illecebrum L.  
reiarohuke  Illecebrum verticillatum L.  
reiarohulised  Illecebraceae R.Br., nom. cons.   --> Caryophyllaceae  
Reichenbachi iiris  Iris reichenbachii Heuff. Iris athoa Foster, Iris balkana Janka, Iris bosniaca (Beck) Dörfl., Iris livida James Booth ex Berg, nom. illeg., Iris serbica Pancic, Iris skorpilii Velen. 
reigi hunditubakas  Hieracium astibes Üksip  
Reinecki kõlupea  Alternanthera reineckii Briq. Achyranthes reineckii (Briq.) Standl. 
reini jumikas  Centaurea rhenana Boreau Acosta rhenana (Boreau) Soják  
reinvars-viirpuu  Crataegus tanacetifolia (Lam.) Pers.  
Reitalu sõrmkäpp  Dactylorhiza ×reitaluae Hennecke, E.Breiner et R.Breiner  Dactylorhiza incarnata × Dactylorhiza ruthei 
Reitzi aaloe  Aloe reitzii Reynolds  
remmelglill  Boisduvalia Spach  
remontantroosid  Rosa Hybrid Perpetuals   
renklood-ploomipuu (vääris-ploomipuu, renklood-väärisploomipuu), hariliku ploomipuu Gage rühm; vili: renkloodploom (väärisploom, renklood-väärisploom)  Prunus domestica L. subsp. italica (Borkh.) Gams. Prunus claudiana Poir., Prunus claudiana (Pers.) Poit. et Turpin, Prunus domestica convar. claudiana Poir., Prunus domestica Gage rühm, Prunus domestica subsp. italica (Borckh.) Hegi, Prunus domestica subsp. italica (Borkh.) Gams., Prunus domestica Reine-Claude rühm, Prunus domestica subsp. rotunda Werneck, Prunus insititia var. italica Asch. et Graebn., Prunus italica Borkh., Prunus domestica subsp. domestica × Prunus domestica subsp. insititia 
reseeda (mesikell)  Reseda L.  
reseedake  Sesamoides Ortega Astrocarpa Neck. ex Dumort., Astrocarpus Duby, nom. inval. 
reseedake  Sesamoides interrupta (Boreau) G.López Astrocarpa cochleariformis Nyman, Astrocarpa interrupta Boreau, Astrocarpa minor Lange, Astrocarpa purpurascens (L.) Dumort., Astrocarpa sesamoides (L.) DC., Astrocarpa suffruticosa Lange, Astrocarpus clusii J.Gay, Astrocarpus cochlearifolius Nyman, Astrocarpus purpurascens (L.) Raf., Astrocarpus sesamoides (L.) DC., Reseda canescens L., Reseda clusii Spreng., Reseda purpurascens L., Reseda pygmaea Scheele, Reseda sesamoides L., Sesamoides canescens (L.) Kuntze, Sesamoides clusii (Spreng.) Greuter et Burdet, Sesamoides purpurascens (L.) G.López, Sesamoides pygmaea (Scheele) Kuntze 
reseedalehine jürilill  Cardamine resedifolia L. Arabis hastulata Bertero ex DC., Arabis resedifolia Lam., Cardamine gelida Schott, Cardamine hamulosa Bertol., Cardamine hastulata Steud., Cardamine heterophylla Bory, nom. illeg., Cardamine heterophylla Host, Cardamine insularis Rouy et Foucaud, Cardamine nivalis Schur, nom. illeg., Crucifera resedifolia E.H.L.Krause, Ghinia resedifolia Bubani 
reseedalised  Resedaceae Martinov, nom. cons. Resedaceae DC. ex Gray, nom. cons. 
restio  Restio Rottb., nom. cons. Restio L., nom. rej.  
restiolised  Restionaceae R.Br., nom. cons.   
Restrepo käbikas  Zamia restrepoi (D.W.Stev.) A.Lindstr. Chigua bernalii D.W.Stev., Chigua restrepoi D.W.Stev. 
reuma-memmjuur  Ligusticum jeholense (Nakai et Kitag.) Nakai et Kitag. Conioselinum jeholense (Nakai et Kitag.) M.Pimen. 
reunioni dodopalm  Acanthophoenix crinita (Bory) H.Wendl. Areca crinita Bory 
Reuteri silmarohi  Euphrasia ×reuteri Wettst. Euphrasia parviflora × Euphrasia stricta 
rhodose pojeng  Paeonia rhodia Stearn  Paeonia clusii Stern subsp. rhodia (Stearn) Tzanoud. 
ribihein  Wangenheimia Moench  
ribikakar  Pleurophyllum Hook.f.  
ribilauk  Allium sibthorpianum Schult. et Schult.f.  Allium montanum sensu Sm., Allium smithii Nyman 
ribiline pärlkaktus  Lepismium ianthothele (Monv.) Barthlott Lepismium erectum (Ritter) Suepplie, Lepismium mataralense (Ritter) Suepplie, Pfeiffera gracilis Ritter 
Richardi sarvjalg  Ceratopteris richardii Brongn.  
Richardsoni sinilatv  Polemonium × richardsonii hort. Polemonium caeruleum × Polemonium reptans 
Richardsoni ülane  Anemone richardsonii Hook.  
Richteri ogamalts  Salsola richteri (Moq.) Karel. ex Litvin.  
Riederi kullerkupp  Trollius riederianus Fisch. et C.A.Mey.  
Riederi soojumikas  Saussurea riederi Herder  
rifi märtsikelluke  Leucojum autumnale var. oporanthum (Jord. et Fourr.) Maire  
Rigoni maapähkel  Arachis rigonii Krapov. et W.C.Greg.  
rihmikas  Corrigiola L.  
rihmjalg  Dictymia J.Sm.   
rihmjas lauk  Allium loratum Baker  
rihmvõõrik  Loranthus Jacq., nom. cons. Loranthus L., nom. rej.  
rihmvõõrikulaadsed [selts]  Loranthales Link 1829 Loranthales Dumort. 1829 
rihmvõõrikulised  Loranthaceae Juss., nom. cons.  Dendrophthoaceae Tiegh., Elytranthaceae Tiegh., Gaiadendraceae Tiegh. ex Nakai, Nuytsiaceae Tiegh., Psittacanthaceae Nakai, Treubellaceae Tiegh. 
rihu-peenlook  Descurainia sophia (L.) Webb ex Prantl Sisymbrium sophia L. 
rihumünt  Elsholtzia Willd.  
riia rodo (riia rododendron)  Rhododendron ×rigense R.Kondratovics  
riis  Oryza L.  
riisivigna; seeme: riisiuba  Vigna umbellata (Thunb.) Ohwi et H.Ohashi Azukia umbellata (Thunb.) Ohwi, Dolichos umbellatus Thunb., Phaseolus calcaratus Roxb., Phaseolus pubescens Blume, Phaseolus riccardianus Ten., Phaseolus ricciardus Ten., Phaseolus torosus Roxb., Vigna brachycalyx Baker, Vigna calcarata (Roxb.) Kurz, Vigna papuana Baker f. 
riispaberipuu  Tetrapanax papyriferum (Hook.) K.Koch Tetrapanax papyrifera Hook. 
riistarn  Carex brunnea Thunb. Carex amami-oshimensis Akiyama 
riitsinus  Ricinus L.  
riitsinus  Ricinus communis L. Cataputia major Ludw., Cataputia minor Ludw., Croton spinosus L., Ricinus africanus Mill., Ricinus angulatus Thunb., Ricinus armatus Andr., Ricinus atropurpureus Pax et K.Hoffm., Ricinus badius Rchb., Ricinus borboniensis Pax et K.Hoffm., Ricinus cambodgensis Benary, Ricinus compactus Huber, Ricinus digitatus Noronha, Ricinus europaeus T.Nees, Ricinus gibsonii auct., Ricinus giganteus Pax et K.Hoffm., Ricinus glaucus Hoffmanns., Ricinus hybridus Besser, Ricinus inermis Mill., Ricinus japonicus Thunb., Ricinus krappa Steud., Ricinus laevis DC., Ricinus leucocarpus Bertol., Ricinus lividus Jacq., Ricinus macrocarpus Popova, Ricinus macrophyllus Bertol., Ricinus medicus Forssk., Ricinus medius J.F.Gmel., Ricinus megalosperma Delile, Ricinus messeniacus Heldr., Ricinus metallicus Pax et K.Hoffm., Ricinus microcarpus Popova, Ricinus minor Mill., Ricinus nanus Bald., Ricinus obermannii Groenl., Ricinus peltatus Noronha, Ricinus perennis Steud., Ricinus persicus Popova, Ricinus purpurascens Bertol., Ricinus ruber Miq., Ricinus rugosus Mill., Ricinus rutilans Müll.Arg., Ricinus sanguineus hort. ex Groenl. [Ricinus communis L. subsp. sanguineus (hort. ex Groenl.) Popova, Ricinus communis var. sanguineus (hort. ex Groenl.) Baill., Ricinus communis 'Sanguineus', Ricinus sanguineus Horbtlorp.], Ricinus scaber Bertol. ex Moris, Ricinus speciosus Burm.f., Ricinus spectabilis Blume, Ricinus tunisensis Desf., Ricinus undulatus Besser, Ricinus urens Mill., Ricinus viridis Willd., Ricinus vulgaris Garsault, Ricinus vulgaris Mill., Ricinus zanzibarensis auct., Ricinus zanzibarinus Popova 
riitsinuslehine begoonia  Begonia ×ricinifolia A.Dietr. Begonia heracleifolia × Begonia peponifolia 
riitsinuspuu  Ricinodendron heudelotii (Baill.) Pierre ex Pax  
rikardia  Riccardia Gray  
rikkalik linnupiim  Ornithogalum exscapum Ten. Ornithogalum adalgisae H.Groves, Ornithogalum ambiguum A.Terracc., Ornithogalum bertolonii Jord. et Fourr., Ornithogalum biflorum Jord. et Fourr., Ornithogalum brutium A.Terracc., Ornithogalum mutabile De Not., Ornithogalum pauciflorum Raf., Raxamaris parviflora Raf.  
riktsialaadsed [selts]  Ricciales Schljakov   
rimupuu  Lagarostrobos Quinn   
rindeline sibul  Allium ×proliferum (Moench) Schrad. ex Willd. Allium aobanum Araki, Allium cepa Proliferum-rühm, Allium cepa var. proliferum (Moench) Alef., Allium cepa × Allium fistulosum, Allium fistulosum var. viviparum, Allium cepa var. viviparum (Metzg.) Alef., Allium Egyptian Onion-rühm, Allium Top Onion-rühm, Allium Topset Onion-rühm, Allium Topsetting Onion-rühm, Allium Tree Onion-rühm, Allium wakegi Araki, Allium Walking Onion-rühm  
ringlev longleht  Codariocalyx motorius (Houtt.) H.Ohashi Codariocalyx gyrans (L.f.) Hassk., Desmodium gyrans (L.f.) DC., Desmodium motorium (Houtt.) Merr., Desmodium roylei Wight et Arn., Hedysarum gyroides Roxb. ex Link, Hedysarum gyrans L.f., Hedysarum motorium Houtt., Meibomia gyrans (L.f.) Kuntze, Meibomia gyroides (Roxb. ex Link) Kuntze 
ringlill  Anacyclus L.  
rinoorea  Rinorea Aubl., nom. cons. Conohoria Aubl., nom. rej., Alsodeia Thouars, Phyllanoa Croizat, Scyphellandra Thwaites 
ripp-pelargoon (luuderohulehine pelargoon)  Pelargonium peltatum (L.) L'Hér. Geranium peltatum L. 
ripp-portulak  Portulaca umbraticola Kunth Portulaca coronata Small, Portulaca denudata Poelln. , Portulaca lanceolata Engelm., nom. illeg., Portulaca lanceolata Haw., Portulaca plano-operculata Kuntze 
rippkalliisia  Callisia repens L.  
rippkellukas  Campanula isophylla Moretti  
rippkivirik  Saxifraga stolonifera Curtis 1774 Adenogyna sarmentosa (L.f.) Raf., Aphomonix hederacea Raf., Diptera cuscutiformis (Lodd.) Heynh., Diptera sarmentosa (L.f.) Borkh., Diptera sarmentosa (L.f.) Losinsk., Ligularia sarmentosa (L.f.) Duval, Ligularia sarmentosa (L.f.) Haw., Robertsonia sarmentosa (L.f.) Link, Rupifraga cuscutiformis (Lodd.) Raf., Rupifraga sarmentosa (L.f.) Raf., Saxifraga chaffanjonii H.Lév., Saxifraga chinensis Lour., Saxifraga cuscutiformis Lodd., Saxifraga dumetorum Balf.f., Saxifraga fortunei var. tricolor Lem., Saxifraga iochanensis H.Lév., Saxifraga ligulata Murray, Saxifraga sarmentosa L.f., Saxifraga stolonifera Meerb. 1775, Saxifraga veitchiana Balf.f., Sekika sarmentosa (L.f.) Moench 
ripplehine ebajasmiin  Philadelphus ×pendulifolius Carriere Philadelphus latifolius × Philadelphus laxus  
ripplõug  Maurandya Ortega  
rippokkane mänd  Pinus lumholtzii B.L.Rob. et Fernald Pinus patula Seem., nom. illeg. hom.  
rippsamblalised  Antitrichiaceae Ignatov et Ignatova  
ripptarn  Carex pendula Huds.  
rippuv hõbepael  Dichondra repens J.R. Forst. et G.Forst.  
rippuv metsvits  Lysimachia congestiflora Hemsl.  
rippuv peperoomia  Peperomia serpens (Sw.) G.Don Acrocarpidium serpens (Sw.) Miq., Peperomia cataratasensis Trel., Peperomia guildingiana A.Dietr., Peperomia ionophylla Griseb., Peperomia myosurus Willd., Peperomia osana Trel., Peperomia praecox Trel., Peperomia pulicaris Opiz, Peperomia reniformis Hook., Peperomia repens Kunth, Peperomia reptans C.DC., Peperomia scandens Ruiz et Pav., Peperomia serpens (Sw.) Loudon, Piper bracteatum Thomps., Piper herbaceum Miq., Piper myosurus Willd., Piper serpens Sw., Verhuellia serpens (Sw.) Miq. 
rippuv punahuul  Aeschynanthus radicans Jack  
rippuv põisrohi  Silene pendula L.  
rippuv sebralill  Tradescantia zebrina hort. ex Bosse Tradescantia pendula (Schnizl.) D.R.Hunt, Tradescantia zebrina Heynh., nom. nud., Tradescantia zebrina Loud., Zebrina pendula Schnizl. 
rippviljaline lepp  Alnus cremastogyne Burkill  
rippõieline liiterlill  Glomeropitcairnia penduliflora (Griseb.) Mez  Caraguata penduliflora (Griseb.) Wittm., Pitcairnia penduliflora (Griseb.) Mez, Tillandsia penduliflora Griseb.  
rippülane  Anemonopsis macrophylla Siebold et Zucc.  
rips-hiirehernes (ripsmeline hiirehernes)  Vicia ciliatula Lipsky  
ripsbegoonia  Begonia bowerae Ziesenh.  
ripshelmikas (ripsmeline helmikas)  Melica ciliata L.  
ripsikrodo (ripsikrododendron)  Rhododendron dauricum var. ciliatum (Nakai) E.H.Wilson Rhododendron mucronulatum var. ciliatum Nakai 
ripsikulised  Blepharostomataceae W.Frey et Stech   
ripsjalehine hanerohi  Arabis blepharophylla Hook. et Arn.  
ripslauk  Allium subhirsutum  Allium ciliare Redoute, Allium ciliatum Cirillo, Allium ciliatum Sims, Allium clusianum Retz., Allium hirsutum Lam., Allium niveum Roth 
ripsmeline aaloe  Aloe ciliaris Haw.  
ripsmeline bellevaalia  Bellevalia ciliata (Cyr.) Nees  
ripsmeline bergeenia  Bergenia ciliata (Haw.) Sternb. Bergenia ligulata (Wall.) Engl. 
ripsmeline eerika  Erica ciliaris L.  
ripsmeline efedra  Ephedra ciliata C.A.Mey.  
ripsmeline haakhein  Cenchrus ciliaris L.  Cenchrus anjania Buch.-Ham. ex Wall., nom. inval., Cenchrus bulbosus Fresen. ex Steud., Cenchrus bulbosus Fresen., Cenchrus ciliaris Fig. et De Not., Cenchrus glaucus C.R.Mudaliar et Sundararaj, Cenchrus longifolius Hochst. ex Steud., Cenchrus melanostachyus A.Camus, Cenchrus mutabilis Wight ex Hook.f., nom. inval., Cenchrus pennisetiformis Hochst. et Steud., Cenchrus pubescens L. ex B.D.Jacks., Cenchrus rufescens Desf., Pennisetum cenchroides Rich., nom. illeg., Pennisetum ciliare (L.) Link, Pennisetum distylum Guss., Pennisetum incomptum Nees ex Steud., Pennisetum longifolium Fenzl ex Steud., nom. inval., Pennisetum oxyphyllum Peter, Pennisetum pachycladum Stapf, orth. var., Pennisetum panormitanum Lojac., Pennisetum petraeum Steud., Pennisetum polycladum Chiov., Pennisetum prieurii A.Chev., Pennisetum rangei Mez, Pennisetum rufescens (Desf.) Spreng., Pennisetum rufescens Hochst. ex Steud., Pennisetum teneriffae Steud. 
ripsmeline isajuur (ripsmeline emajuur)  Gentianopsis detonsa (Rottb.) Ma Gentiana ciliata Gunnerus 
ripsmeline karalluuma  Caralluma fimbriata Wall. Caralluma adscendens var. fimbriata (Wall.) Gravely et Mayur. 
ripsmeline kuslapuu  Lonicera ciliosa (Pursh) Poir.  
ripsmeline liilia  Lilium ciliatum P.H.Davis  
ripsmeline linnupiim  Ornithogalum fimbriatum Willd.  
ripsmeline mertensia  Mertensia ciliata (James ex Torr.) G.Don Pulmonaria ciliata James ex Torr. 
ripsmeline metsvits  Lysimachia ciliata L.  
ripsmeline mustkõõmen   Nigella ciliaris DC.  
ripsmeline peittõlvik  Cryptocoryne ciliata (Roxb.) Fisch. ex Wydler Ambrosina ciliaris Spreng., Ambrosina ciliata Roxb., Arum ciliatum (Roxb.) Loudon, Cryptocoryne alata Griff., Cryptocoryne drymorrhisa Zipp. ex Schott, Cryptocoryne elata Griff.  
ripsmeline põisrohi  Silene ciliata Pourr.  
ripsmeline päevalill  Helianthus ciliaris DC.  
ripsmeline päsmaslill  Ageratum conyzoides L. Ageratum album Hort.Berol. ex Hornem., Ageratum arsenei B.L.Rob., Ageratum ciliare Lour., Ageratum coeruleum Desf., nom. illeg., Ageratum cordifolium Roxb., Ageratum hirsutum Poir., Ageratum hirtum Lam., nom. illeg., Ageratum humile Salisb., nom. illeg., Ageratum humile Larrañaga, Ageratum latifolium Cav., Ageratum meridanum V.M.Badillo, Ageratum microcarpum (Benth. ex Benth.) Hemsl., Ageratum nanum hort. ex Sch.Bip., nom. illeg., Ageratum obtusifolium Lam., Ageratum odoratum Bailly, Ageratum pinetorum (L.O.Williams) R.M.King et H.Rob., Ageratum suffruticosum Regel, Alomia microcarpa (Benth. ex Benth.) B.L.Rob., Alomia pinetorum L.O.Williams, Cacalia mentrasto Vell., Caelestina latifolia (Cav.) Benth. ex Oerst., Caelestina microcarpa Benth. ex Benth., nom. illeg., Carelia conyzoides (L.) Kuntze, Chrysocoma maculata Vell., Eupatorium conyzoides (L.) E.H.L.Krause, nom. illeg., Eupatorium paleaceum Sessé et Moc. 
ripsmeline riktsia  Riccia ciliata Hoffm.  
ripsmeline rodo (ripsmeline rododendron)  Rhododendron ciliatum Hook.f.  
ripsmeline sinikanarbik  Brachyloma ciliatum (R.Br.) Benth.  
ripsmeline sõrmkübar  Digitalis ciliata Trautv.  
ripsmeline toona  Toona ciliata M.Roem. Cedrela toona Roxb. ex Willd., Cedrela velutina DC., Toona australis Harms 
risoomikas kellukas  Campanula macrorrhiza Gay ex A.DC.  
risoomikas kurereha  Geranium macrorrhizum L.  
ristand-siilikkaktus  Echinopsis ×hybrida hort.   
ristik  Trifolium L. incl. Amoria C.Presl; Chrysaspis Desv. 
ristikusoomukas  Orobranche minor Sm.  
ristikuvõrm  Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. trifolii (Bab.) Hegi Cuscuta trifolii Bab. 
ristirohi  Senecio L. incl. Cineraria L. 
ristlemmel  Lemna trisulca L.  
ristlill  Ricotia L., nom. cons.  
ristmadar  Cruciata Mill.  
ristmagun  Hunnemannia fumariifolia Sweet   
ristsannikas  Swertia decussata Nimmo Ophelia densifolia Griseb., Ophelia multiflora Dalz. 
ristõielised  Brassicaceae Burnett, nom. cons. Cruciferae Juss. 
ristõieliselaadsed [selts]  Brassicales Bromhead  
Ritteri asteekkaktus  Aztekium ritteri (Bödecker) Bödecker  
Rivière'i titaanjuur  Amorphophallus rivieri Durieu Amorphophallus konjac K.Koch, Amorphophallus mairei H.Lév., Amorphophallus nanus H.Li et C.L.Long, Amorphophallus palmiformis Durieu ex Rivière, nom. inval., Amorphophallus rivierei Durand ex Carrière, Brachyspatha konjac (K.Koch) K.Koch, Conophallus konjak Schott, Hydrosme rivierei (Durand ex Carrière) Engl., Proteinophallus rivierei (Durand ex Carrière) Hook.f., Tapeinophallus rivierei (Durand ex Carrière) Baill. 
Robecchi piimalill  Euphorbia robecchii Pax  
Robesoni viirpuu  Crataegus robesoniana Sarg. Crataegus pedicellata var. robesoniana (Sarg.) Palmer 
robiinia (ebaakaatsia)  Robinia L.  
robikaun  Crotalaria L.  
robirohi  Rhinanthus L. Alectorolophus Zinn 
Rocki kurekell  Aquilegia rockii Munz  
Rocki mariõunapuu  Malus rockii Rehder  
Rocki pojeng  Paeonia rockii (S.G.Haw et Lauener) T.Hong et J.J.Li Paeonia rockii subsp. rockii [Paeonia linyanshanii (S.G.Haw et Lauener) B.A.Shen, nom. illeg., Paeonia rockii subsp. linyanshanii T.Hong et G. L. Osti, nom. superfl., Paeonia suffruticosa var. linyanshanii Halda, Paeonia suffruticosa auct. non Andrews, Paeonia suffruticosa var. papaveracea sensu K.Y.Pan non J.Kern., Paeonia suffruticosa subsp. rockii S.G.Haw et Lauener, Paeonia suffruticosa 'Rock's Variety' ('Joseph Rock')]; Paeonia rockii subsp. atava (Brühl) D.Y.Hong et K.Y.Pan [Paeonia moutan Aiton subsp. atava Brühl, Paeonia rockii subsp. taibaishanica D.Y.Hong] 
Rocki vulkaanikell   Brighamia rockii H.St.John Brighamia remyi St.John 
rodeesia aaloe  Aloe chabaudii Schönland  
rodeesia lehvikhein  Chloris gayana Kunth Chloris abyssinica Hochst. ex A.Rich., Chloris glabrata Anderss., Chloris guaranitica Parodi, Chloris repens Hochst., Eustachys gayana Mundy 
rodo (rododendron)  Rhododendron L. incl. Azalea L. 
rodope liilia  Lilium rhodopaeum Delip.  
rodope mõõl  Geum ×jankae G.Beck Geum coccineum × Geum rivale 
rodotamnus  Rhodothamnus chamaecistus (L.) Rchb.  
rodrigese ebakohvipuu  Ramosmania rodriguesii Tirveng.  Ramosmania rodriguesi Tirveng. 
Roemeri salvei  Salvia roemeriana Scheele Salvia porphyrantha Decne., Salvia porphyratra Hook. 
Rogeri tutik  Orthotrichum rogeri Brid.  
rohe-eebenipuu  Diospyros chloroxylon Roxb.  
rohe-hunditubakas  Hieracium chlorellum Norrlin  
rohe-raunjalg  Asplenium viride Huds. Asplenium trichomanes-ramosum L. 
rohegerbera  Gerbera viridifolia (DC.) Sch.Bip. Gerbera abyssinica Sch.Bip. ex A.Rich., Gerbera abyssinica Sch.Bip., Gerbera burchellii Dummer, Gerbera conrathii Thell., Gerbera glandulosa Dummer, Gerbera glandulosa Thell., nom. illeg., Gerbera lasiopus Baker, Gerbera plantaginea Harv., Gerbera speciosa S.Moore, Gerbera viridiflora Walp., nom. illeg., Lasiopus viridifolius DC., Perdicium abyssinicum Hiern 
rohekas hiidhüatsint  Galtonia viridiflora I.Verd. Ornithogalum viridiflorum (I.Verd.) J.C.Manning et Goldblatt 
rohekas kibuvits  Rosa virentiformis Almq.  
rohekas kukerpuu  Berberis virescens Hook.f.  
rohekas käokeel  Platanthera chlorantha (Cust.) Rchb.  
rohekas päikesetiib  Rhodanthe chlorocephala (Turcz.) Paul G.Wilson Helipterum chlorocephalum (Turcz.) Benth., Schoenia chlorocephala Turcz. 
rohekas santoliin  Santolina rosmarinifolia L. Santolina chamaecyparissus subsp. viridis Rouy, Santolina tuberculosa Lam., Santolina virens Mill., Santolina viridis Willd. 
rohekas tiigerlill  Tigridia vanhouttei (Baker) Espejo et López-Ferr. Hydrotaenia vanhouttei Baker, Tigridia vanhouttei Roezl ex Van Houtte, nom. nud. 
rohekas uibuleht  Pyrola chlorantha Sw. Pyrola virescens auct., Pyrola virens Schweigg. 
rohekas väänkellukas   Codonopsis viridiflora Maxim.   
rohekas õõskeel (rohekas sõrmkäpp)  Coeloglossum viride (L.) Hartm. Dactylorhiza viride (L.) R.M.Bateman, Pridgeon et M.W.Chase, Gymnadenia viridis (L.) A.Rich., Habenaria viridis (L.) R.Br., Orchis viridis Crantz, Peristylus viridis (L.) Lindl., Platanthera viridis (L.) Lindl., Satyrium viride L. 
rohekaspunane eerika  Erica viridipurpurea L.  
rohekassinine lehistähkbambus  Phyllostachys viridiglaucescens (Carrière) Rivière et C.Rivière Bambusa viridiglaucesens Carrière, Phyllostachys altiligulata G.G.Tang et Y.L.Xu, Phyllostachys nigrivagina T.H.Wen 
rohekaõieline kurekell  Aquilegia viridiflora Pall. Aquilegia buriatica Peschkova, Aquilegia elata Ledeb., Aquilegia flava Lam., Aquilegia hybrida Sims, Aquilegia lutea Lam. 
rohelavendel  Lavandula viridis L'Hér.  
rohelehik  Choisya Kunth  
roheline ebatsuuga (ranniku-ebatsuuga)  Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco var. menziesii  Abies californica hort. ex Steud., Abies douglasii (Sabine ex D.Don) Lindl., Abies menziesii Mirb. (ambig. syn.), Abies mucronata Raf., Abies taxifolia (Lamb.) Poir. (ambig. syn.), Abietia douglasii (Sabine ex D.Don) A.H.Kent, Picea douglasii (Sabine ex D.Don) Link, Pinus douglasii Sabine ex D.Don, Pinus taxifolia Lamb., nom. illeg., Pseudotsuga douglasii (Sabine ex D.Don) Carrière, Pseudotsuga menziesii var. viridis (Schwer.) Franco, Pseudotsuga mucronata (Raf.) Sudw. ex Holz., Pseudotsuga taxifolia (Lamb.) Britton, Pseudotsuga vancouverensis Flous, Sequoia rafinesquei Carrière, Tsuga douglasii (Sabine ex D.Don) Carrière 
roheline forsüütia  Forsythia viridissima Lindl.  
roheline hanemalts  Chenopodium suecicum Murr Chenopodium viride auct. non L. 
roheline hiidkupar  Buxbaumia viridis (Moug. ex Lam. et DC.) Brid. ex Moug. et Nestl  
roheline hunditubakas  Hieracium chlorophyllum Jordan ex Boreau  
roheline kaksikhammas  Dicranum viride (Sull. et Lesq.) Lindb.  
roheline kolmiklill  Trillium viride L.C.Beck  Trillium cuneatum sensu Mohlenbr. 
roheline krussik  Zygodon viridissimus (Dicks.) Brid.  
roheline kukeleib  Setaria viridis (L.) P.Beauv.  
roheline lepp  Alnus viridis (Chaix) DC.  
roheline lillkapsas  Brassica oleracea var. botrytis Chlorusa rühm Brassica oleracea var. botrytis f. chlorusa (Alef.) Helm 
roheline lumeroos  Helleborus viridis L.  
roheline marmelaadipuu  Pouteria viridis (Pitt.) Cronq. Calocarpum viride Pitt. 
roheline mustikas  Vaccinium stamineum L.  
roheline nõmmetääk  Styphelia viridis Andr.  
roheline peekersammal  Chiloscyphus polyanthos (L.) Corda  
roheline rass  Cynoglossum germanicum Jacq.  
roheline saar  Fraxinus pennsylvanica var. subintegerrima (Vahl) Fernald Fraxinus lanceolata Borkh., Fraxinus pennsylvanica var. lanceolata (Borkh.) Sarg., Fraxinus pennsylvanica subsp. subintegerrima (Vahl) A.E.Murray, Fraxinus viridis F.Michx., nom. illeg. 
roheline spargelkapsas (roheline asparkapsas, roheline brokoli)  Brassica oleracea var. italica Cymosa rühm Brassica cretica Lam. subsp. botrytis (L.) O.Schwarz. var. cymosa (Lam.) O.Schwarz., Brassica oleracea Calabrese rühm, Brassica oleracea Cymosa rühm, Brassica oleracea var. botrytis subvar. cymosa Thell., Brassica oleracea convar. botrytis (L.) Alef. var. italica f. cymosa Duch.; incl. cv. 'Calabrese' ('Green Sprouting Calabrese', 'Early Green Calabrese') 
roheline tradeskantsia  Tradescantia albiflora Kunth em. Brückn. Tradescantia viridis hort. 
roheline upsujuur  Veratrum viride Aiton Veratrum eschscholtzianum (J.A.Schultes et J.H.Schultes) Rydb. ex Heller, Veratrum eschscholtzii Gray  
roheline viirpuu  Crataegus viridis L.  
roheliselehine kadakkaer  Cerastium chloraefolium Fisch. et C.A.Mey.  
roheliselehine kibuvits  Rosa canina L.subsp. virens (Wahlenb.) Šmite Rosa afzeliana Fr. var. virens Wahlenb., Rosa canina L. γ virens Wahlenb., Rosa virens (Wahlenb.) Almq. 
roheliseõieline vaiguseemnik  Pittosporum viridiflorum Sims  
rohelubikas  Sesleria heufleriana Schur  
rohemünt  Mentha spicata L. Mentha viridis L. 
rohenartsiss  Narcissus viridiflorus Schousb. Chloraster fissus Haw., Chloraster integer Haw., Chloraster viridiflorus (Schousb.) M.Roem., Hermione viridiflora (Schousb.) Haw., Jonquilla viridiflora (Schousb.) Raf., Narcissus integer (Haw.) Spach, Prasiteles viridiflorus (Schousb.) Salisb., nom. inval. 
rohepuu  Chloroxylon DC.  
rohepuu  Chloroxylon swietenia DC. Chloroxylon chloroxylon (Roxb.) Huth, nom. inval., Swietenia chloroxylon Roxb. 
rohesilm  Berlandiera DC.  
rohetubakas  Nicotiana langsdorffii Weinm.  
rohevars  Bossiaea Vent.  
rohevõõrik  Tupeia Cham. et Schltdl.  
roheõielaadsed  Chloranthales Mart. 1835 Chloranthales R.Br. 1835 
roheõieline melaleuka  Melaleuca viridiflora Sol. ex Gaertn. Cajuputi viridiflora (Sol. ex Gaertn.) A.Lyons, Melaleuca cunninghamii Schauer, Melaleuca leucadendra var. viridiflora (Sol. ex Gaertn.) Cheel, Melaleuca sanguinea Cheel, nom. inval., Myrtoleucodendron viridiflorum (Sol. ex Gaertn.) Kuntze 
roheõielised  Chloranthaceae R.Br. ex Sims, nom. cons.   
roheõis  Chloranthus Sw.   
rohkeastlaline piimalill  Euphorbia ferox Marl.  
rohkeastlaline viigikaktus  Opuntia polyacantha Haw.  
rohkelehine begoonia  Begonia foliosa Kunth  
rohkelehine liilia  Lilium polyphyllum D.Don Lilium punctatum Jacq. ex Duch., Lilium stylosum Klotzsch ex Hook.f. 
rohkelehine munakupar  Diphyscium foliosum (Hedw.) Mohr  
rohkeogaline kibuvits  Rosa myriacantha DC. Rosa campestris var. myriacantha (DC.) Wallr., Rosa pimpinellifolia subsp. myriacantha (DC.) O.Bolòs et Vigo, Rosa pimpinellifolia var. myriacantha (DC.) Ser., Rosa spinosissima subsp. myriacantha (DC.) C.Vicioso, Rosa spinosissima var. myriacantha (DC.) Loisel. 
rohkeroodne lepp  Alnus pendula Matsum.  
rohkeseemneline balaupuu (rohkeseemneline soorea)  Shorea polysperma Merr.  
rohkeseemneline vesilemb  Hygrophila polysperma (Roxb.) T.Anderson Hemiadelphis polysperma (Roxb.) Nees, Justicia polysperma Roxb. 
rohkesoomuseline rodo (rohkesoomuseline rododendron)  Rhododendron polylepis Franch.  
rohkevarrene pärgkakar (rohkevarrene jaanikakar)  Coleostephus myconis (L.) Cass. ex Rchb.f. Chrysanthemum multicaule Desf., Coleostephus multicaulis (Desf.) Durieu, Coleostephus myconis (L.) Rchb.f. , Coleostephus myconis (L.) Cass.  
rohkeviljaline kadakas  Juniperus polycarpus K.Koch  
rohkeõieline ebajasmiin  Philadelphus ×cymosus Rehder Philadelphus floribundus Schrad. 
rohkeõieline eerika  Erica multiflora L.  
rohkeõieline elulõng  Clematis florida Thunb.  
rohkeõieline enelas  Spiraea ×multiflora Zabel Spiraea crenata × Spiraea hypericifolia 
rohkeõieline eskalloonia  Escallonia floribunda Kunth  
rohkeõieline hõbepuu  Elaeagnus multiflora Thunb.  
rohkeõieline jasmiin  Jasminum floridum Bunge  
rohkeõieline kibuvits (paljuõieline roos)  Rosa multiflora Thunb. Rosa lebrunei H.Lév., Rosa blinii H.Lév., Rosa calva (Franch. et Sav.) Boulenger, Rosa centifolia Focke, nom. illeg., Rosa dawsoniana Ellw. et Barry ex Rehder, Rosa 'Dawson' (Rosa multiflora × Rosa 'General Jacqueminot'), Rosa ×floribunda hort. ex Andrews, Rosa florida Poir., Rosa franchetii var. paniculigera (Makino) Koidz., Rosa grevillei Sweet, Rosa intermedia Carr., Rosa 'Japonica', Rosa japonica Waitz ex Steud., Rosa linkii Dehnh. ex Walp., Rosa paniculigera Makino ex Momiyama, Rosa platyphylla Thory, Rosa platyphylla (Thory) Takasima, Rosa polyantha Siebold et Zucc., nom. illeg., Rosa rubeoides Andrews, Rosa thunbergii Tratt., Rosa thyrsiflora Leroy ex Déségl., Rosa tunquinensis Crép., Rosa watsoniana Crép., Rosa wichurae K.Koch 
rohkeõieline kikkapuu  Euonymus myrianthus Hemsl. Euonymus myriantha Hemsl., Euonymus rosthornii Loes., Euonymus sargentianus Loes. et Rehder 
rohkeõieline koidumõõk  Orthrosanthus multiflorus Sweet  
rohkeõieline kukerpuu  Berberis polyantha Hemsl.  
rohkeõieline kummiväät  Landolphia florida Benth. Landolphia comorensis (Bojer ex A.DC.) K.Schum., Landolphia cordata (Klotzsch) K.Schum., Landolphia dubia Lassia, Landolphia mayottensis Pierre ex Poiss., Pacouria comorensis (Bojer ex A.DC.) Roberty, Pacouria dubia (Lassia) Pichon, Pacouria florida (Benth.) Hiern, Saba comorensis (Bojer ex A.DC.) Pichon, Saba florida (Benth.) Bullock, Vahea comorensis Bojer ex A.DC., Vahea florida (Benth.) F.Muell., Willughbeia cordata Klotzsch 
rohkeõieline kuslapuu  Lonicera floribunda Boiss. et Buhse  
rohkeõieline luudpõõsas  Cytisus multiflorus (L'Hér.) Sweet Cytisus albus (Lam.) Link, Cytisus lusitanicus Willk., Spartium multiflorum L'Hér. in Aiton, Cytisus multiflorus (L'Hér. ex Aiton) Sweet, Genista alba Lam., Genista madagascariensis Baker, Sarothamnus multiflorus (L'Hér.) Samp., Spartium multiflorum L'Hér., Spartium multiflorum Aiton 
rohkeõieline sinivihm (rohkeõieline rippuba)  Wisteria floribunda (Willd.) DC.  
rohkeõieline sõstar  Ribes multiflorum Kit. ex Roem. et Schult.  
rohkeõieline toompihlakas  Amelanchier florida Lindl.  
rohkeõieline tuhkpuu  Cotoneaster multiflorus Bunge  
rohkeõieline veigela  Weigela floribunda (Siebold et Zucc.) K.Koch  
rohkeõieline verilill   Scadoxus multiflorus (Martyn) Raf. subsp. multiflorus Haemanthus multiflorus Martyn, Haemanthus zambesiacus Baker 
rohkeõieline vürtspõõsas  Calycanthus floridus L.  
rohkeõieline õunapuu  Malus floribunda Siebold ex Van Houtte  
rohkeõiene kuljuslill  Adenophora polyantha Nakai  
roht-mudaleht  Heteranthera dubia (Jacq.) MacMill. Shollera graminea 
rohthortensia  Deinanthe Maxim.   
rohtjas igihali  Vinca herbacea Waldst. et Kit.  
rohtjas keepuu  Sophora flavescens Aiton Sophora angustifolia Siebold et Zucc., Sophora flavescens Sol., Sophora macrosperma DC., Sophora macrosperma DC., Styphnolobium japonicum (L.) Schott 
rohtlaliilia  Eremurus M. Bieb.  
rohtliilia  Chlorophytum Ker Gawl. Dasystachys Baker, Diuranthera Hemsl. 
rohtne korallpuu  Erythrina herbacea L. Corallodendron herbaceum (L.) Kuntze, Erythrina arborea Small, Erythrina hederaefolia Spreng., Erythrina humilis Salisb., Erythrina rubicunda Jacq., Xyphanthus hederifolius Raf. 
rohtne mündipuu  Hyptis suaveolens (L.) Poit. Ballota suaveolens L., Bystropogon suaveolens (L.) L'Hér., Hyptis congesta Leonard, Mesosphaerum suaveolens (L.) Kuntze, Schaueria suaveolens (L.) Hassk. 
rohtne puuvillapõõsas  Gossypium herbaceum L. Gossypium transvaalense G.Watt 
rohulauk  Allium oleraceum L. Allium complanatum (Fr.) Boureau, Allium scabrum Gilib., Allium virens Lam., Allium virescens DC. 
rohumõõk  Olsynium Raf.  
roideline kask (kiitsiline kask)  Betula costata Trautv.  
roideline lauk  Allium costatovaginatum Kamelin et Levichev Allium tschimganicum B.Fedtsch. p.p. 
roidene hunditubakas  Hieracium pleuroleucum (Dahlst.) Üksip  Hieracium serratifrons Almq. subsp. pleuroleucum Dahlst. 
roidputk  Pleurospermum Hoffm.  
roio-tradeskantsia  Tradescantia spathacea Sw. Rhoeo discolor (L'Hér.) Hance, Rhoeo spathacea (Sw.) Stearn, Tradescantia discolor L'Hér. 
roisik  Plagiostachys Ridl.  
roitsissus  Rhoicissus Planch.  
romaani lillkapsas  Brassica oleracea Romanesco rühm  Brassica oleracea var. botrytis × Brassica oleracea var. italica; Brassica oleracea convar. botrytis Romanesco rühm, Brassica oleracea convar. botrytis 'Romanesco', Brassica oleracea convar. botrytis var. botrytis f. theiusa 'Bari''; incl. cv. 'Bronzino', 'Minaret', 'Natalino' ('Early Romanesco', 'Precoce Romanesco'), 'Romanesco M' 
romaani silla (romaani siniliilia)  Scilla lilio-hyacinthus L.  
Romanet' viinapuu  Vitis romanetii Roman. ex Foex  
romb-helmekaktus  Rhipsalis rhombea (Salm-Dyck) Pfeiff.  
rombjalehine vaiguseemnik  Pittosporum rhombifolium A.Cunn. ex Hook.  
rombjas afseelia; puit: pindalo  Afzelia rhomboidea (Blanco) S.Vidal Afzelia acuminata (Merr.) Harms, Afzelia borneensis Harms, Eperua rhomboidea Blanco, Intsia acuminata Merr., Pahudia acuminata Merr., Pahudia borneensis (Harms) Merr., Pahudia rhomboidea (Blanco) Prain 
rombjas kellukas  Campanula rhomboidalis L.  
romblehik  Rhombophyllum (Schwantes) Schwantes   
romblehine kuldhernes  Thermopsis rhombifolia (Pursh) Richardson  
romblehine siida  Sida rhombifolia L.  Diadesma rhombifolia (L.) Raf., Malva rhombifolia (L.) E.H.L.Krause, Napaea rhombifolia (L.) Moench, Sida adjusta Marais, Sida alba Cav., Sida andicola Gand., Sida compressa Wall., Sida hondensis Kunth, Sida insularis Hatus., Sida pringlei Gand., Sida ruderata Macfad., Sida unicornis Marais 
romblehine tsissus  Cissus alata Jacq. Cissus pubescens Kunth, Cissus rhombifolia Vahl, Cissus sulcicaulis var. alata (Jacq.) Hassl., Vitis alata (Jacq.) Kuntze, Vitis rhombifolia (Vahl) Baker 
romneia  Romneya Harvey   
romneia  Romneya coulteri Harvey   
roniliilia  Gloriosa L.  Clinostylis Hochst. 
ronisõnajalalised  Lygodiaceae M.Roem.  
ronisõnajalg  Lygodium Sw., nom. cons. Cteisium Michx., Gisopteris Bernh., Hugona Cav. ex Roem., Hydroglossum Willd., Lygodictyon J.Sm. ex Hook., Odontopteris Bernh., Ramondia Mirb., Ugena Cav., nom. rej., Vallifilix Thouars 
ronisüda  Dactylicapnos Wall. Dactyliocapnos Spreng., orth. var. 
roniv aaloe  Aloe distans Haw.  
roniv aspar  Asparagus scandens Thunb.  
roniv berheemia  Berchemia scandens (Hill) K.Koch  
roniv filodendron  Philodendron hederaceum (Jacq.) Schott  Arum hederaceum Jacq., Arum hederaceum Willd., Philodendron acrocardium Schott, Philodendron cuspidatum K.Koch et C.D.Bouché, Philodendron harlowii I.M.Johnst., Philodendron isertianum Schott, Philodendron micans Klotzsch ex K.Koch, Philodendron microphyllum K.Koch, Philodendron miduhoi Matuda, Philodendron oxycardium Schott, Philodendron oxycardium Engl., Philodendron oxyprorum Schott, Philodendron pittieri Engl., Philodendron prieurianum Schott, Philodendron scaberulum C.Wright, Philodendron scandens K.Koch et Sello, Philodendron subsessile Gleason, Pothos hederaceus (Jacq.) Aubl. 
roniv flamingolill  Anthurium scandens (Aubl.) Engl.  
roniv harilõug  Lophospermum scandens D.Don 1827 Asarina lophospermum (L.H.Bailey) Pennell, comb. illeg. superfl., Maurandya glabrata (I.M.Johnst.) Ramirez, comb. illeg. superfl., Maurandya lophospermum L.H. Bailey, nom. illeg. superfl., Maurandya scandens (D.Don) A.Gray, nom. illeg., non (Cav.) Pers. 
roniv hiiduba  Entada phaseoloides (L.) Merr. Entada scandens Benth. 
roniv hortensia  Hydrangea anomala D.Don incl. Hydrangea petiolaris Siebold et Zucc. (Hydrangea anomala subsp. petiolaris (Siebold et Zucc.) E.M.McClint.) 
roniv kalanhoe (roniv pungleht)  Kalanchoe beauverdii Raym.-Hamet  Bryophyllum scandens H.Perrier 
roniv kanakannus  Ceratocapnos claviculata (L.) Liden Dissosperma claviculata (L.) Soják, Fumaria claviculata L. 
roniv mikaania  Mikania scandens (L.) Willd.  
roniv mürgipuu  Toxicodendron radicans (L.) Kuntze Rhus littoralis Mearns, Rhus radicans L. 
roniv palderjan  Valeriana scandens L.  
roniv pelargoon  Pelargonium scandens Ehrh. Ciconium humile Sweet, Ciconium pumilum Hoffmanns., Ciconium scandens Hoffmanns., Geraniospermum scandens (Ehrh.) Kuntze, Geranium pumilum Poir., Geranium scandens (Ehrh.) Poir., Pelargonium 'Scandens' 
roniv petrea  Petrea volubilis L.  
roniv püvilill  Fritillaria cirrhosa D.Don Fritillaria duilongdeqingensis Y.K.Yang et J.K.Wu, Fritillaria lhiinzeensis Y.K.Yang, Y.Q.Ye et al., Fritillaria zhufenensis Y.K.Yang et J.Z.Zhang, Lilium bonatii H.Lév. 
roniv ripplõug (roniv asariin)  Maurandya scandens (Cav.) Pers. non (D.Don) A.Gray Asarina scandens (Cav.) Pennell, Maurandya semperflorens Ortega, Reichardia scandens (Cav.) Roth, Usteria scandens Cav. 
roniv ristirohi  Senecio mikanioides Otto ex Walp. Senecio scandens Buch.-Ham. ex D.Don 
roniv trompetõis  Campsis radicans (L.) Seem.  
roniv ärva  Aerva scandens (Roxb.) Wall.  
rood-lesiksammal  Pseudoleskeella nervosa (Brid.) Nyh.  
rood-mahoonia  Mahonia nervosa (Pursh) Nutt.  
roodealehine hosta  Hosta rohdeifolia F.Maek.  Hosta rhodeifolia, orth. var., Hosta sieboldii var. sieboldii 'Rohdeifolila' 
roodik  Palustriella Ochyra  
roodjalalised  Blechnaceae Copel.  Stenochlaenaceae Ching 
roodjalg  Blechnum L.  
roodlehelised  Melastomataceae Juss., nom. cons.  incl. Memecylaceae DC., nom. cons.; Mouririaceae Gardner 
roodne raudürt  Verbena rigida Spreng. Verbena venosa Gill. et Hook. 
roodsilla (rood-siniliilia)  Scilla nervosa (Burch.) Jessop Ornithogalum nervosum Burch., Scilla rigidifolia Kunth 
roog-aruhein  Festuca arundinacea Schreb. Festuca elatior Sm. non L. 
roog-lisekäpp (roog-epidendrum)  Prosthechea baculus (Rchb.f.) W.E.Higgins Anacheilium baculus (Rchb.f.) Withner et P.A.Harding, Anacheilium confusum (Rolfe) Withner et P.A.Harding, Encyclia baculus (Rchb.f.) Dressler et G.E.Pollard, Encyclia pentotis (Rchb.f.) Dressler, Epidendrum acuminatum Sessé et Moc., nom. illeg., Epidendrum baculus Rchb.f., Epidendrum beyrodtianum Schltr., Epidendrum confusum Rolfe, Epidendrum pentotis Rchb.f. 
roog-sinihelmikas  Molinia caerulea (L.) Moench subsp. arundinacea (Schrank) K Richter Molinia arundinacea Schrank, Molinia caerulea var. arundinacea (Schrank.) Asch., Molinia caerulea var. arundinacea (Schrank) Vis., Molinia caerulea var. arundinacea Peterm., Molinia caerulea subsp. arundinacea (Schrank) H.K.G.Paul, Molinia caerulea subsp. arundinacea (Schrank) Paul ex Grabherr, Molinia litoralis Host 
roogbambus  Arundinaria Michx.  
rooghein  Scolochloa Link, nom. cons.  
rooghein  Scolochloa festucacea (Willd.) Link Graphephorum arundinaceum (Fr.) Asch., Festuca borealis Mert. et Koch 
roogkastik  Calamagrostis purpurea (Trin.) Trin. subsp. phragmitoides (Hartm.) Tzvelev Calamagrostis phragmitoides Hartm. 
roogmaranta  Maranta arundinacea L. Maranta indica Tussac, Maranta protracta Miq., Maranta ramosissima Wall, Maranta silvatica Roscoe, Maranta sylvatica Roscoe ex Sm., Phrynium variegatum N.E.Br. 
roogvarreline begoonia  Begonia Cane-stemmed-rühm Begonia Cane-like rühm 
rooma aeduba; seeme ja kaun: rooma uba  Phaseolus vulgaris Borlotti Bean-rühm Phaseolus vulgaris var. nanus Borlotto rühm, Phaseolus vulgaris Borlotto Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Cargamanto Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Catarino Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Cranberry Bean-rühm, Phaseolus vulgaris French Horticultural Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Horticultural-rühm, Phaseolus vulgaris October Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Roman Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Romano Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Rosecoco Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Saluggia Bean-rühm, Phaseolus vulgaris Streaked-podded Bean-rühm; incl. cv. 'Borlotto', 'Borlotto Lingua di Fuoco', 'Dwarf Horticultural' ('Dwarf Cranberry', 'Dwarf Wren's Egg'), 'French Horticultural' ('French's Dwarf Horticultural') 
rooma bellevaalia  Bellevalia romana (L.) Sweet  Bellevalia appendiculata Lapeyr., Bellevalia cyanoleuca St.-Lag., Bellevalia operculata Lapeyr., Hyacinthus romanus L., Rytidolobus appendiculatus (Lapeyr.) Dulac, Scilla romana (L.) Ker Gawl.  
rooma hüatsint  Hyacinthus orientalis var. albulus (Jord.) Baker Hyacinthus albulus Jord., Hyacinthus praecox Jord., Hyacinthus orientalis var. praecox 
rooma nõges   Urtica pilulifera L.  
rooma salat  Lactuca sativa var. longifolia Lam. Lactuca sativa var. romana Lam., Lactuca sativa Cos-rühm 
roomav akakapsas  Ajuga reptans L.  
roomav akroptilon  Acroptilon repens (L.) DC. Acroptilon angustifolium Cass., Acroptilon australe Iljin, Acroptilon obtusifolium Cass., Acroptilon picris (Pall.) C.A.Mey., Acroptilon serratum Cass., Acroptilon subdentatum Cass., Centaurea picris Pall. ex Willd., Centaurea repens L., Rhaponticum repens (L.) Hidalgo, Serratula picris (Pall.) M.Bieb. 
roomav gunnera  Gunnera prorepens Hook.f.  
roomav jomplõug  Mazus reptans N.E.Br.  
roomav jooksjarohi  Ononis repens L. Ononis spinosa auct. 
roomav kadakas  Juniperus horizontalis Moench Juniperus prostrata Pers. 
roomav kastehein  Agrostis stolonifera L. var. prorepens Koch Agrostis alba var. prorepens (Koch) G.Meyer ex Asch., Agrostis prorepens (Koch) G.Mey. ex Asch., Agrostis stolonizans Bess. ex Schult. et Schult.f., Agrostis stolonifera subsp. stolonizans (Bess. ex Schult. et Schult.f.) Soo 
roomav keraslill  Globularia repens Lam.  Globularia nana Lam. 
roomav kibekas  Croptilon repens DC.  
roomav kikkapuu  Euonymus obovatus Nutt.  Euonymus americanus var. obovatus (Nutt.) Dippel  
roomav kilbirohi  Alyssum repens Baumg.  
roomav kipslill  Gypsophila repens L.  
roomav kirsipuu  Prunus pumila L. var. depressa (Pursh) Bean Prunus depressa Pursh 
roomav kobarbik  Acrotriche serrulata R.Br. Acrotriche patula Hook.f., nom. illeg. 
roomav kukehari  Sedum spurium M.Bieb.  
roomav kuldsammal  Campylium protensum (Brid.) Kindb.  
roomav leeklill (roomav floks)  Phlox stolonifera Sims  
roomav lehkpõõsas  Coprosma petriei Cheeseman  
roomav ludviigia  Ludwigia repens J.R.Forst., nom. cons. Isnardia intermedia Small et Alexander, Isnardia repens (J.R.Forst.) DC., Ludwigia fluitans Scheele, Ludwigia natans Elliott, Ludwigia repens Sw. 
roomav luga  Juncus repens Michx. Cephaloxys flabellata Desv., nom. illeg., Juncus subincurvus Steud., Tristemon repens (Michx.) Raf.  
roomav lõokannus  Corydalis repens Mandl et Mühld. Corydalis lineariloba var. micrantha Ohwi, Corydalis turtschaninovii var. papillata Ohwi, Corydalis watanabei Kitag. 
roomav lülikaun  Desmodium repens DC.  
roomav madar (virn)  Galium aparine L.  
roomav mahoonia  Mahonia repens (Lindl.) G.Don  
roomav mailane  Veronica repens Clarion ex DC.  
roomav maileesikas  Epigaea repens L.  
roomav maran  Potentilla reptans L. Tormentilla reptans L. 
roomav metsvits  Lysimachia nummularia L.  
roomav münt  Mentha satureioides R.Br.  
roomav naistepuna  Hypericum repens L.  
roomav pellioonia  Pellionia repens (Lour.) Merr. Begonia daveauana Godefroy, Elatostema daveauana (N.E.Br.) Hallier f., Elatostema gibbosum Kurz, Elatostema pulchrum (N.E.Br.) Hallier f., Elatostema repens (Lour.) Hallier f., Pellionia annamica Gagnep., Pellionia daveauana N.E.Br., Pellionia pulchra N.E.Br., Polychroa repens Lour., Procris gibbosa Wall. 
roomav priimula  Primula reptans Hook. f. ex Watt Primula stracheyi Hook. f. ex Munro  
roomav ruellia  Ruellia radicans (Nees) Lindau  
roomav sinilatv  Polemonium reptans L. Polemonium humile Salisb. 
roomav skimmia  Skimmia repens Nakai  
roomav soomik  Lepidozia reptans (L.) Dum.  
roomav soosõrg  Staurogyne repens (Nees) Kuntze  Ebermaiera repens Nees 
roomav sõõrsammal  Platygyrium repens (Brid.) B., S. et G.  
roomav tulikas  Ranunculus repens L.  
roomav viigipuu  Ficus pumila L. Ficus repens hort. non Rottl. 
roomav õlikõrvits  Cucurbita pepo subsp. pepo var. styriaca Greb.  Cucurbita citrullina (L.) Greb. var. styriaca Greb., Cucurbita pepo L. convar. citrullina (L.) Greb. var. styriaca Greb. 
roomav ämblikrohi  Boerhavia repens L. Boerhavia diffusa L. var. minor (Delile) Cufod., Boerhavia vulvariifolia Poir.  
roomav öövilge  Goodyera repens (L.) R.Br. Satyrium repens L. 
roos 'Polyantha Grandiflora'  Rosa 'Polyantha Grandiflora' (Bernaix) Rosa polyantha var. grandiflora; Rosa ×polyantha × Rosa ×noisettiana 'Blanc Pur'; Rosa gentiliana hort. non H.Lév. et Vaniot  
roos-kassinaeris  Malva alcea L.  
roos-salatsigur  Cichorium intybus var. foliosum Rosularis-rühm  Cichorium intybus L. var. foliosum f. rosularis; incl. 'Grumolo Verde', 'Grumolo Biondo' 
roosa astilbe  Astilbe ×rosea van Waveren et Kryff. Astilbe chinensis × Astilbe japonica 
roosa banaan  Musa velutina H.Wendl. et Drude Musa dasycarpa Kurz 
roosa darviinia  Darwinia squarrosa (Turcz.) Domin  
roosa deutsia  Deutzia ×rosea (Lemoine) Rehder Deutzia gracilis × Deutzia purpurascens 
roosa embkanarbik  Sprengelia incarnata Sm.  
roosa emukuld (Cassini käokuld)  Schoenia cassiniana (Gaudich.) Steetz Helichrysum cassinianum Gaudich., Helipterum cassinianum (Gaudich.) DC., Pteropogon cassinianus (Gaudich.) F.Muell., Pteropogon oppositifolius (Steetz) Lehm., Schoenia oppositifolia Steetz  
roosa epidendrum  Epidendrum centropetalum Rchb.f. Epidendrum aberrans Schltr., Epidendrum centradenia (Rchb.f.) Rchb.f., Epidendrum leprosum Schltr., Epidendrum tenuiflorum Schltr., nom. illeg., Oerstedella aberrans (Schltr.) Hamer, Oerstedella centradenia Rchb.f., Oerstedella centropetala (Rchb.f.) Rchb.f., Oerstedella tenuiflora Hágsater 
roosa habekanarbik  Leucopogon ericoides R.Br. Epacris spuria Cav. 
roosa jaagupõõsas   Dalechampia spathulata (Scheidw.) Baill.  Cremophyllum spathulatum Scheidw., Dalechampia roezliana Müll.Arg., incl. Dalechampia spathulata var. rosea (Muell.Arg.) Pax et K.Hoffm. (D. roezliana Mull. Arg. var. rosea Mull.Arg.) 
roosa jasmiin  Jasminum polyanthum Franch.  
roosa kalganirohi  Alpinia zerumbet (Pers.) B.L.Burtt et R.M.Sm.  Alpinia speciosa (J.C.Wendl.) Schum. 
roosa kalla  Zantedeschia rehmannii Engl.  
roosa kassikäpp  Antennaria rosea Greene Antennaria rosea subsp. rosea [Antennaria acuminata Greene, Antennaria alborosea A.E.Porsild, Antennaria chlorantha Greene, Antennaria formosa Greene, Antennaria hendersonii Piper, Antennaria imbricata E.E.Nelson, Antennaria lanulosa Greene, Antennaria oxyphylla Greene, Antennaria speciosa E.E.Nelson]; Antennaria rosea subsp. arida (E.Nels.) Bayer [Antennaria arida E.Nels., Antennaria scariosa E.Nels.], Antennaria rosea subsp. confinis (Greene) Bayer [Antennaria albicans Fernald., Antennaria breitungii Porsild, Antennaria brevistyla Fernald, Antennaria concinna E.Nels., Antennaria confinis Greene, Antennaria elegans Porsild, Antennaria incarnata Porsild, Antennaria laingii Porsild, Antennaria leontopodioides Cody, Antennaria leuchippii M.P.Porsild, Antennaria sedoides Greene, Antennaria sordida Greene, Antennaria straminea Fernald, Antennaria subviscosa Fernald, Antennaria tomentella E.Nels.], Antennaria rosea subsp. elegans (Porsild) Bayer, Antennaria rosea subsp. pulvinata (Greene) Bayer [Antennaria affinis Fernald, Antennaria albescens (E.Nels.) Rydb., Antennaria fusca E.Nels., Antennaria gaspensis (Fernald) Fernald, Antennaria isolepis Greene, Antennaria maculata Greene, Antennaria manicouagana Landry, Antennaria peasei Fernald, Antennaria pulvinata Greene, Antennaria sansonii Greene, Antennaria umbrinella auct. non Rydb.] 
roosa kilpkonnalill  Chelone lyonii Pursh  
roosa kluusia  Clusia rosea Jacq.  
roosa kohvipuu  Coffea montekupensis Stoff.  
roosa kukehari  Sedum stevenianum Rouy et E.G.Camus Sedum roseum Stev. 
roosa kuningakepp  Oenothera rosea L'Hér. ex Aiton  
roosa kuutõverohi  Polygonatum roseum (Ledeb.) Kunth Convallaria rosea Ledeb. 
roosa lauk  Allium roseum L. Allium africanum F.Dietr., Allium ambiguum Sm., Allium amoenum G.Don, Allium carneum Targ.Tozz., Allium confertum Jord. et Fourr., Allium illyricum Jacq., Allium incarnatum Hornem., Allium majale Ten., Allium obtusiflorum Req. ex Gren. et Gordon, Allium odoratissimum Desf., Allium pulchrum E.D.Clarke, Allium rubicundum Willd. ex Kunth, Allium subalbidum Jord. et Fourr., Allium tenorii Spreng., Allium tourneuxii Boiss. 
roosa lea  Leea coccinea Planch. Leea guineensis G.Don 
roosa lihavõttekaktus  Hatiora rosea (Lagerh.) Barthlott Rhipsalidopsis rosea (Lagerh.) Britton et Rose 
roosa lina  Linum hypericifolium Salisb. Cathartolinum hypericifolium (Salisb.) Small  
roosa lõunahali  Catharanthus roseus (L.) G.Don Ammocallis rosea (L.) Small, Lochnera rosea (L.) Rchb., Vinca rosea L. 
roosa merikann  Armeria maritima (Mill.) Willd. subsp. elongata (Hoffm.) Bonnier Armeria elongata (Hoffm.) K.Koch, Armeria vulgaris Willd., Statice armeria L. s.l. 
roosa miisusaba  Ptilotus exaltatus Nees  Trichinium exaltatum (Nees) Benth. 
roosa muulahein  Muhlenbergia capillaris (Lam.) Trin. Agrostis sericea (Michx.) Elliott, Agrostis setosa Willd. ex Trin., nom. inval., Muhlenbergia caespitosa Chapm., Muhlenbergia expansa (DC) Trin., Muhlenbergia polypogon (DC.) Kunth, Muhlenbergia trichodes Steud., Podosaemum agrostoideum (P.Beauv.) P.Beauv., Podosaemum capillare (Lam.) Desv., Podosemum agrostideum (P.Beauv.) P.Beauv. ex Spreng., Podosemum capillare (Lam.) Desv., Podosemum purpureum (P.Beauv.) P.Beauv., Polypogon sericeus (Michx.) Spreng., Stipa capillaris Lam., Stipa diffusa Walter, Stipa sericea Michx., Tosagris agrostidea P.Beauv., Trichochloa capillaris (Lam.) DC., Trichochloa expansa (Poir.) DC., Trichochloa polypogon DC., Trichochloa purpurea P.Beauv. 
roosa märtsikelluke  Leucojum roseum F.Martin  
roosa neitsikummel (roosa püreeter)  Tanacetum coccineum (Willd.) Grierson  Pyrethrum roseum (Adams) M.B. 
roosa neiusilm  Coreopsis rosea Nutt.  
roosa näär  Pimpinella rhodantha Boiss.  
roosa paavianilill  Babiana blanda (L.Bolus) G.J.Lewis  Babiana macrantha var. blanda L.Bolus, Babiana quadripartita Klatt 
roosa pajulill  Epilobium roseum (Schreb.) Pers.  
roosa pappel  Populus rosea  
roosa peet  Beta vulgaris subsp. vulgaris var. vulgaris Rosea rühm Beta vulgaris subsp. vulgaris var. rosea Moq. 
roosa pelargoon  Pelargonium incrassatum (Andrews) Sims Pelargonium roseum (Andrews) DC. 
roosa priimula  Primula rosea Royle  
roosa päikesetiib  Rhodanthe chlorocephala subsp. rosea (Hook.) Paul G.Wilson Acroclinium roseum Hook., Helipterum roseum (Hook.) Benth. 
roosa ristik (rootsi ristik)  Trifolium hybridum L. Amoria hybrida (L.) C.Presl, incl. Trifolium elegans Savi (Trifolium hybridum L. subsp. elegans (Savi) Asch. et Graeb.) 
roosa robiinia  Robinia ×ambigua Poir. Robinia pseudoacacia × Robinia viscosa 
roosa rodo (roosa rododendron, roosa asalea)  Rhododendron prinophyllum (Small) Millais Azalea prinophylla Small 
roosa rosulaaria  Rosularia sempervivum (M.Bieb.) Berger  
roosa rullikkaktus  Cylindropuntia rosea (DC.) Backeb. Cactus subquadriflorus Moc. et Sessé ex DC., Cylindropuntia pallida (Rose) F.M.Knuth, Cylindropuntia rosea auct. mult., Grusonia rosea (DC.) G.D.Rowley, Opuntia pallida Rose, Opuntia rosea DC. 
roosa seahernes  Lathyrus roseus Steven  Orobus roseus (Steven) Ledeb.  
roosa seatapp  Calystegia rosea Choisy  
roosa silla (roosa siniliilia)  Scilla scilloides (Lindl.) Druce Barnardia scilloides Lindl., Barnardia sinensis (Lour.) Speta, Ornithogalum japonicum Thunb., Ornithogalum sinense Lour., Scilla chinensis Benth., Scilla japonica (Thunb.) Baker, Scilla sinensis (Lour.) Merrill, Scilla thunbergii Miyabe et Kudo 
roosa sinilatv  Polemonium carneum A.Gray  
roosa tabebuia  Tabebuia rosea (Bertol.) Bertero ex A.DC. Bignonia fluviatilis G.Mey., nom. illeg., Couralia rosea (Bertol.) Donn.Sm., Sparattosperma roseum (Bertol.) Miers, Tabebuia mexicana (Mart. ex DC.) Hemsl., Tabebuia punctatissima (Kraenzl.) Standl., Tecoma mexicana Mart. ex DC., Tecoma punctatissima Kraenzl., Tecoma rosea Bertol. --  
roosa teedia  Teedia lucida Rudolphi  Capraria lucida Sol. 
roosa trompetväät  Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague Pandorea ricasoliana (Tanfani) K.Schum., Tecoma ricasoliana Tanfani, Tecomaria ricasoliana (Tanfani) Kraenzl. 
roosa tuhkpuu  Cotoneaster roseus Edgew.  
roosa tulp  Tulipa aucheriana Baker Tulipa humilis 'Aucheriana' 
roosa veenuseking  Paphiopedilum delenatii Guillaumin Cypripedium delenatii (Guillaumin) C.H.Curtis, Paphiopedilum xichouense Z.J.Liu et X.Qi Chen 
roosa võilill  Taraxacum pseudoroseum Schischk.  
roosakas enelas  Spiraea ×rosalba Dippel Spiraea alba × Spiraea salicifolia 
roosakas hõberohi  Corynephorus canescens (L.) P.Beauv. Weingaertneria canescens (L.) Bernh., Aira canescens L. 
roosakas kivirik  Saxifraga ×polulacina J.Bürgel Saxifraga lilacina × Saxifraga poluniniana  
roosakas kukehari  Sedum alboroseum Bak. Hylotelephium erythrostictum (Miq.) H.Ohba 
roosakas piimputk  Peucedanum ostruthium (L.) W.D.J.Koch  
roosakas varjulill  Asperula cynanchica L.  
roosaõiene liivkann  Arenaria roseiflora Sprague  
roosbegoonia  Begonia ×hiemalis Fotsch Begonia ×elatior hort.; Begonia Elatior-rühm; Begonia socotrana × Begonia ×tuberhybrida 
rooshibisk  Hibiscus rosa-sinensis L.  
Roosi korvjalg  Drynaria roosii Nakaike Drynaria fortunei (Kunze ex Mett.) J.Sm., Polypodium fortunei Kunze ex Mett. 
roosilaadne kivirik  Saxifraga rosacea Moench Saxifraga decipiens J.F.Ehrh. 
roosilõhnaline aniiba; puit: aniiba  Aniba rosaeodora Duke Aniba duckei Kosterm. 
roosilõhnaline kuldjuur  Rhodiola rosea L. Sedum rosea (L.) Scop. 
roositaolised [ülemselts]  Rosanae [superordo]  
roosiõieline kuldjuur  Rhodiola rhodantha (A.Gray) Jacobs. Sedum rhodanthum A.Gray 
roosiõieline näsakaktus  Mammillaria rhodantha Link et Otto  
rooskapsas (brüsseli kapsas)  Brassica oleracea var. gemmifera DC. Brassica gemmifera (DC.) H.Lév., Brassica gemmifera Lizg., Brassica oleracea Brussels Sprouts-rühm, Brassica oleracea subsp. gemmifera (DC.) Lizg., Brassica oleracea subsp. gemmifera (DC.) O.Schwarz, Brassica oleracea convar. fruticosa var. gemmifera DC., Brassica oleracea var. gemmifera (DC.) Zenker, Brassica oleracea Gemmifera rühm, Brassica oleracea var. bullata DC. subvar. gemmifera (DC.) H.Lév., Brassica millecapitata H.Lév., Brassica oleracea var. millecapitata (Lev.) Helm., Brassica oleracea var. acephala subvar. millecapitata (Lev.) Thell., Brassica oleracea Millecapitata rühm, Brassica oleracea var. polycephala Peterm., Brassica oleracea Thousand Head Kale rühm 
roosmalts  Atriplex rosea L.  
roostekivirik  Saxifraga stribrnyi (Velen.) Podp.   
roostelehine viigipuu  Ficus deltoidea Jack Ficus diversifolia Blume 
roostepruun mensiisia  Menziesia ferruginea Sm.  
roostepruun nelk  Dianthus stribrnyi Velen.  
roostepruun rodo (roostepruun rododendron)  Rhododendron ferrugineum L.  
roostepruun sõrmkübar  Digitalis ferruginea L.  
roostepruun tamm  Quercus marilandica Münchh. Quercus ferruginea Michx.f. 
roostepruun viigipuu  Ficus rubiginosa Desf. ex Vent. Ficus australis Willd., Ficus baileyana Domin, Ficus ferruginea Desf., Ficus ferruginea Miq., Ficus fulva Kunth et C.D.Bouché, nom. illeg., Ficus leichhardtii (Miq.) Miq., Ficus muelleri Miq., Ficus novae-walliae Dum.Cours., Ficus shirleyana Domin, Urostigma leichhardtii Miq., Urostigma muelleri Miq. 
roostepunane rodo (roostepunane rododendron)  Rhododendron rubiginosum Franch. Rhododendron desquamatum Balf.f. et Forrest 
roostetarn  Carex ferruginea Scop. Carex juncea Willd., Carex rigida Schrank 
roosõielised  Rosaceae Juss., nom. cons.  
roots-kõõlusleht  Sagittaria teres S.Watson Sagittaria graminea var. teres (S.Watson) Bogin 
roots-viltjalg  Pyrrosia petiolosa (Christ) Ching Cyclophorus petiolosus (Christ) C.Chr., Niphobolus petiolosus (Christ) Diels, Polypodium petiolosum Christ 
rootsi kadakas  Juniperus communis Suecica rühm Juniperus suecica Mill., Juniperus communis var. suecica (Mill.) Aiton, Juniperus communis f. suecica (Mill.) Beissn. 
rootsi karutubakas (rootsi hunditubakas)  Pilosella ×suecica (Fr.) F.W.Schultz et Sch.Bip. Hieracium suecicum Fr.; incl. Hieracium subauricula (Nägeli et Peter) Üksip 
rootsi kottsammal  Calypogeia suecica (H.Arn. et J.Perss.) K.Müll.  
rootsi kukits  Cornus suecica L. Chamaepericlymenum suecicum (L.) Asch. et Graebn. 
rootsi lõokannus  Corydalis solida subsp. laxa (Fries) Nordstedt Corydalis pumila × Corydalis solida; Capnoides laxa (Fr.) Kuntze, Corydalis laxa Fr. 
rootsi müürlook  Arabidopsis suecica (Fr.) Norrl. Arabis suecica Fr., Cardaminopsis suecica (Fr.) Hiitonen 
rootsi pojeng  Paeonia ×bergiana hort. Paeonia anomala × Paeonia tenuifolia; Paeonia 'Bergiana'  
rootsi silmarohi  Euphrasia suecica Murb. et Wettst.  
rootsi tuhkpuu  Cotoneaster ×suecicus Klotz Cotoneaster conspicuus × Cotoneaster dammeri 
rootsi varemerohi  Symphytum ×uplandicum Nym. Symphytum asperum × Symphytum officinale 
rootssinep  Brassica juncea var. strumata M.Tsen et S.H.Lee Brassica juncea Large Petiole Mustard-rühm, Brassica juncea var. linearifolia Sun, Brassica juncea Strumata rühm; incl. 'Horned' ('China Taka-Na', 'Kobu Taka-Na'), Parcel and Pocket Mustard-rühm 
rootsuba  Desmodium subg. Phyllodium (Desv.) Baker  --> Phyllodium Desv.; Desmodium sect. Phyllodium (Desv.) Benth., Dicerma sect. Phyllodium (Desv.) DC. 
rootsuba  Phyllodium Desv.  Desmodium sect. Phyllodium (Desv.) Benth., Desmodium subg. Phyllodium (Desv.) Baker, Dicerma sect. Phyllodium (Desv.) DC. 
rootsukas guaarea  Guarea longipetiola C.DC.  
rootsuline päevalill  Helianthus petiolaris Nutt.  
rootsuline velirohi  Syncolostemon petiolatus (Ashby) D.F.Otieno  Hemizygia petiolata Ashby  
rootsuline viigipuu  Ficus petiolaris Kunth Ficus jaliscana S.Watson, Urostigma petiolaris (Kunth) Miq. 
rootsutu norulill  Uvularia sessilifolia L. Oakesia sessilifolia (L.) S.Watson, Oakesiella sessilifolia (L.) Small 
rosee-piprapuu; saadus: roseepipar (roosa pipar)  Schinus molle L. Schinus huygan Molina -- Schinus angustifolia Sessé et Moc., Schinus bituminosus Salisb., Schinus huigan Molina, Schinus occidentalis Sessé et Moc.  
Rosenbachi juuno (Rosenbachi iiris)  Juno rosenbachiana (Regel) Vved.  Iris rosenbachiana Regel 
Rosenbachi lauk  Allium rosenbachianum Regel  
rosenori lauk  Allium rosenorum R.M.Fritsch Allium jesdianum hort., Allium jesdianum sensu R.M.Fritsch 1990, Allium rosenbachianum hort., Allium rosenbachianum sensu Vved. 1971; incl. cv. 'Akbulak', 'Michael H. Hoog', 'Pendjikent', 'Purple King', 'Shing'. [rosenorum = rosen(bachianum) + (auct)orum.] 
rosinatena: sultaanarosinad  Vitis vinifera L. 'Sultana'  
rosmariin  Rosmarinus L.  
rosmariingrevillea  Grevillea rosmarinifolia A.Cunn.  
Rossi mõõl  Geum rossii (R.Br.) Ser.  Sieversia rossii R.Br. 
Rossi tarn  Carex rossii Boott  Carex brevipes S.Watson, nom. inval., Carex diversistylis A.Roach, Carex farwellii Mack. 
Rosthorni enelas  Spiraea rosthornii Pritz.  
rosulaaria  Rosularia (DC.) Stapf Monanthella A.Berger, Umbilicus sect. Rosularia DC., Sempervivella Stapf 
rosulaaria  Umbilicus sect. Rosularia DC.  --> Rosularia (DC.) Stapf 
rotangpalm  Calamus L.  
Rothi hunditubakas  Hieracium rothianum Wallr. (coll.)  
Rothmaleri osi  Equisetum ×rothmaleri C.N.Page Equisetum arvense × Equisetum palustre; Equisetum ×torgesianum Rothm.  
Rothrocki pisiaster  Townsendia rothrockii A.Gray ex Rothrock  
rotisaba  Stachytarpheta Vahl  
Rousseli dodopalm  Acanthophoenix rousselii N.Ludw.  
Roxburgh' kassia  Cassia roxburghii DC.  
Roxburgh' kibuvits  Rosa roxburghii Tratt. Platyrhodon microphyllum (Roxb. ex Lindl.) Hurst, Rosa centifolia Lour., Rosa microphylla Roxb. ex Lindl., Rosa roxbourgii Tratt., Saintpierrea microphylla (Roxb. ex Lindl.) Germ. 
Roxburgh' mänd  Pinus roxburghii Sarg.  
Royle piimalill  Euphorbia royleana Boiss.  
Royle vaak  Inula royleana DC.  
Rzedowski mänd  Pinus rzedowskii Madrigal et M.Caball.  
ruaani sirel (hiina sirel)  Syringa ×chinensis Willd. Syringa persica × Syringa vulgaris 
ruellia  Ruellia L.  Pattersonia J.F.Gmel., Stemonacanthus Nees 
Rugeli kolmiklill  Trillium rugelii Rendle  
Rugeli teeleht  Plantago rugelii Decne.  
rukis  Secale L.  
rukkihein  Apera Adans.  
rukkilill  Centaurea cyanus L. Cyanus segetum Hill  
rukkilillesinine lauk  Allium cyaneum Regel Allium beesianum hort., Allium hugonianum Rendle, Allium purdomii W.W.Sm., Allium szechuanicum F.T.Wang et Ts.Tang , Allium tui F.T.Wang et Ts.Tang 
rukkiluste (karukaer)  Bromus secalinus L.  
Rukšani lõokannus  Corydalis ruksansii Liden  Corydalis glaucescens subsp. pamiroalaica Soskov, Corydalis glaucescens 'Chris D. Brickell' 
ruljas helmikpööris  Heuchera cylindrica Dougl. ex Hook.  
ruljas käsnkõrvits  Luffa cylindrica (L.) M.Roem.  
ruljas lasnlehik  Cotyledon teretifolia Thunb.  
ruljas liatris  Liatris cylindracea Michx. Lacinaria cylindracea (Michx.) Kuntze, Liatris intermedia Lindl., Liatris squarrosa var. intermedia (Lindl.) DC.  
ruljas magnoolia  Magnolia cylindrica E.H.Wilson Yulania cylindrica (E.H.Wilson) D.L.Fu  
ruljas melaleuka  Melaleuca teretifolia Endl. Gymnagathis teretifolia (Endl.) Schauer, Melaleuca hakeacea F.Muell., Melaleuca pinifolia Turcz., nom. illeg., Melaleuca semiteres Schauer, Myrtoleucodendron teretifolium (Endl.) Kuntze 
ruljas paberlill  Xeranthemum cylindraceum Sibth. et Sm. Xeranthemum cylindraceum Sm., Xeranthemum foetidum Cass. non Moench, Xeranthemum inapertum auct. non (L.) Mill., Xeroloma cylindracea (Sibth. et Sm.) Holub, Xeroloma cylindracea (Sm.) Holub, Xeroloma cylindracea (Sibth. et Sm.) Chrtek et Chrtková  
ruljas torupea  Aegilops cylindrica Host Cylindropyrum cylindricum (Host) Á.Löve, Triticum cylindricum (Host) Ces., Pass. et Gibelli; Aegilops tauschii auct. non Coss. 
rullagaav  Agave striata Zucc.  
rullikkaktus  Cylindropuntia (Engelm.) F.M.Knuth   
rullkaktus  Austrocylindropuntia Backeb.  
rullkõrvits (kabatšokk, melonkõrvits)  Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Zucchini rühm  Cucurbita pepo L. var. cylindrica Paris, nom. inval., Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Courgette rühm; incl. 'Ronde de Nice', Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Cousa rühm, incl. cv. 'Cousa' ('Lebanese Zucchini', 'Egyptian White Zuccini') 
rullpea  Porophyllum Adans.  
rulltarn  Carex hartmanii A.Cajander Carex polygama Schkuhr subsp. hartmanii (A.Cajander) Enari 
rulltutik  Nyholmiella Holmen et E.Warncke   
rulluv ripssammal  Pseudocrossidium hornschuchianum (K.F.Schultz) Zander  
rullvigna (katjang)  Vigna unguiculata (L.) Walp. subsp. cylindrica (L.) Verdc. (sphalm. "(L.) van Eseltine") Dolichos biflorus L., Dolichos catiang L., Dolichos catjang Burm.f., Dolichos tranquebaricus Jacq., Dolichos monachalis Brot., Phaseolus cylindricus L., Vigna catjang (Burm.f.) Walp., Vigna cylindrica (L.) Skeels, Vigna sinensis var. catjang (Burm.f.) Chi 
rumbajuur  Prepusa Mart.  
rumdulipuu  Mitrella Miq.  Thespesia Sol. ex Corrêa  
rumeelia mänd  Pinus peuce Griseb.  
rumeelia nelk  Dianthus petraeus Waldst. et Kit. subsp. noeanus (Boiss.) Tutin Dianthus noeanus Boiss. 
rumeelia robirohi  Rhinanthus rumelicus Velen.  
rumeenia kannike  Viola jooi Janka  
rumeenia lutsern (stepilutsern)  Medicago romanica Prod.  
rumeenia pirnipuu  Pyrus amygdaliformis Vill. Pyrus spinosa Forssk. 
Rumphi palmlehik  Cycas rumphii Miq.  
rungia  Rungia Nees  
Rupprechti lehis (šensi lehis)  Larix gmelinii (Rupr.) Rupr. var. principis-rupprechtii (Mayr) Pilg. Larix principis-rupprechtii Mayr 
Ruprechti kukehari  Sedum telephium L. subsp. ruprechtii Jalas Sedum ruprechtii (Jalas) Omelczuk, Hylotelephium maximum (L.) Holub subsp. ruprechtii (Jalas) Dostál 
Ruprechti kuslapuu  Lonicera ruprechtiana Regel  
Ruprechti nelk  Dianthus ruprechtii B.Schischk.  
Ruprechti nõiahammas  Lotus ruprechtii Miniaev Lotus corniculatus L. var. maritimus Rupr., Lotus corniculatus L. var. crassifolius Fr. 
Rusby robiinia  Robinia neomexicana A.Gray var. rusbyi (Wooton et Standl.) Martin et Hutchins ex Peabody  Robinia rusbyi Wooton et Standl. 
ruse  Bidens L.  
ruske kosmos  Cosmos atrosanguineus (Hook.) Ort.  
ruske lõunapöök  Nothofagus fusca (Hook.f.) Oerst. Fagus fusca Hook.f.  
ruske maavits  Solanum atropurpureum Schrank  
ruske penikeel (alpi penikeel)  Potamogeton alpinus Balbis Potamogeton rufescens Schrad. 
ruske pihlakas  Sorbus rufoferruginea (C.K.Schneid.) C.K.Schneid.  
ruske pungsammal  Bryum badium (Bruch ex Brid.) Schimp.  
ruske rodo (ruske rododendron)  Rhododendron rufum Batalin  
ruske tarn  Carex berggrenii Petrie  
ruske viigikaktus  Opuntia rufida Engelm.  
ruske villpea  Eriophorum russeolum Fr. ex Hartm. Eriophorum chamissonis auct. non C.A.Mey.; Eriophorum chamissonis C.A.Mey, nom. conf. = E. medium + E. russeolum; Eriophorum mandshuricum Meinsh., Eriophorum strigosum Miyabe et Kudo, Scirpus chamissonis T.Koyama, Scirpus russeolus (Fr. ex Hartm.) T.Koyama 
ruske õunapuu  Malus fusca (Raf.) C.K.Schneid. Malus rivularis Raem. 
ruskeroodne vaher  Acer rufinerve Siebold et Zucc.  
ruskjas lodjapuu  Viburnum rufidulum Raf.  
ruskjas rodo (ruskjas rododendron)  Rhododendron rufescens Franch.  
ruskus-diskiidia  Dischidia ruscifolia Decne. ex Becc. või Dischidia ruscifolia Warb. ex K.Schum. et Lauterb. (on erinevad liigid) 
ruskusbambus  Shibataea Makino ex Nakai  
ruskuselised  Ruscaceae M.Roem., nom. cons.  Aspidistraceae Hassk., Convallariaceae Horan., Dracaenaceae Salisb., nom. cons., Eriospermaceae Lem., Nolinaceae Nakai, Ophiopogonaceae Meisn., Platymetraceae Salisb., Polygonataceae Salisb., Sansevieriaceae Nakai 
Russanovi viirpuu  Crataegus russanovii Cinovskis Crataegus altaica auct. plur. non Lange 
russeelia  Russelia Jacq.  
Russeli monarda  Monarda russeliana Nutt. ex Sims Monarda virgata Raf.  
Russelli lupiin (Russelli hundiuba)  Lupinus ×russellii hort.  
Russo pojeng  Paeonia russoi Biv.  Paeonia corallina f. ovatifolia (Boiss. et Reut.) Rouy et Foucaud, Paeonia corallina var. russi (Biv.) Coss., Paeonia corallina f. triternata (Pall.) Rouy et Foucaud, Paeonia hyemalis, Paeonia mascula subsp. russoi (Biv.) Cullen et Heywood, Paeonia officinalis subsp. corallina var. russi (Biv.) Fiori et Paol., Paeonia officinalis var. russi (Biv.) Fiori et Paol., Paeonia ovatifolia Rouy et Foucaud, Paeonia russi Biv.  
Russowi sõrmkäpp  Dactylorhiza russowii (Klinge) Holub Orchis traunsteineri auct., Orchis russowii (Klinge) Soer., Orchis angustifolia Wimm. et Grab., Orchis angustifolia Wimm. et Grab. var. russowii Klinge 
Russowi turbasammal  Sphagnum russowii Warnst.  
rusujuur   Lithospermum L.  
rusupalderjan  Valeriana saliunca All.  
rusuvars  Buglossoides Moench  
ruteeni mägisibul  Sempervivum ruthenicum (W.D.J.Koch) Schnittsp. et C.B.Lehm. Sempervivum zeleborii Schott 
ruteenia iiris  Iris ruthenica Ker Gawl.  
ruteenia jumikas  Centaurea ruthenica Lam.  
Ruthe nokissammal (Ruthe lõhiksammal)  Mesoptychia rutheana (Limpr.) L.Söderstr. et Váňa Jungermannia rutheana Limpr., Leiocolea rutheana (Limpr.) Müll.Frib., Lophozia rutheana (Limpr.) M.Howe  
Ruthe põikkupar  Plagiothecium ruthei Limpr.  
Ruthe sõrmkäpp  Dactylorhiza ruthei (M.Schulze ex Ruthe) Soó Orchis ruthei M.Schulze ex Ruthe 
ruttia  Ruttya Harv. Haplanthera Hochst. 
ruudik  Haplophyllum A.Juss.  
ruudilehine jumikas  Centaurea rutifolia Sibth. et Sm. Centaurea candidissima hort. 
ruudilehine lõokannus  Corydalis rutifolia (Sm.) DC. Capnoides oppositifolia Kuntze, Capnoides rutifolia (DC.) Kuntze, Capnoides verticillaris Kuntze, Cryptoceras modestum Schott, Cryptoceras oppositifolium Schott, Cryptoceras pulchellum Schott, Cryptoceras purpurans Schott, Cryptoceras purpurascens Boiss., Cryptoceras rutifolium Schott, Fumaria rutifolia Sm., Fumaria uniflora Sieber 
ruudilised  Rutaceae Juss., nom. cons. Amyridaceae Kunth, Aurantiaceae Juss., Boroniaceae J.Agardh, Cneoraceae Vest, nom. cons., Correaceae J.Agardh, nom. inval., Cuspariaceae Tratt., nom. illeg., Dictamnaceae Vest, Diosmaceae R.Br. ex Bartl., Diplolaenaceae J.Agardh, Flindersiaceae C.T.White ex Airy Shaw, Fraxinellaceae Nees et Mart., nom. illeg., Pilocarpaceae J.Agardh, Ptaeroxylaceae J.-F.Leroy, Pteleaceae Kunth, Zanthoxylaceae Martinov 
ruudipuu  Galipea Aubl.   
ruuduline kordia  Cordia goeldiana Huber  
ruuduline sügislill  Colchicum bivonae Guss. Colchicum bowlesianum B.L.Burtt, Colchicum latifolium Sibth. et Sm., nom. illeg., Colchicum sibthorpii Baker, Colchicum sibthorpii sensu B.L.Burtt, Colchicum visianii Parl. 
ruuge kaksikhambake  Dicranella rufescens (Dicks.) Schimp.  
ruuge karutubakas (ruuge hunditubakas)  Pilosella ×fulvescens Hieracium fulvescens (Nägeli et Peter) Üksip, Hieracium spathophyllum Nägeli et Peter subsp. fulvescens Nägeli et Peter; Pilosella ×fennica subsp. fulvescens (Nägeli et Peter) Sojak 
ruuge korallpuu  Erythrina fusca Lour. Chirocalyx pubescens Walp., Corallodendron fuscum (Lour.) Kuntze, Corallodendron glaucum (Willd.) Kuntze, Corallodendron patens (DC.) Kuntze, Duchassaingia caffra Walp., Duchassaingia glauca Walp., Duchassaingia ovalifolia Walp., Erythrina atrosanguinea Ridl., Erythrina caffra Blanco, Erythrina constantiana Micheli, Erythrina fissa C.Presl, Erythrina glauca Willd., Erythrina insignis Tod., Erythrina moelebei Guillaumin et Beauv., Erythrina moelebei Vieill. ex Guillaumin et Beauvisage, Erythrina ovalifolia Roxb., Erythrina patens DC., Erythrina picta Blanco, Erythrina viarum Tod., Gelala aquatica Rumph. 
ruuge päevaliilia  Hemerocallis fulva (L.) L. Hemerocallis lilio-asphodelus L. var. fulva L. 
ruuge rebasesaba  Alopecurus aequalis Sobol. Alopecurus fulvus Sm. 
ruuge rohtlaliilia  Eremurus fuscus (O.Fedtsch.) Vved. Eremurus altaicus f. fuscus O.Fedtsch., Eremurus altaicus f. pallidus O.Fedtsch. 
ruuge võilill  Taraxacum fulvum Raunk.  
ruugjas võilill (ebaruuge võilill)  Taraxacum pseudofulvum H.Lindb. ex Puol.  
ruurohi  Anthistiria L.f.  
ruut  Ruta L.  
rõht-kurereha  Geranium linearilobum DC. subsp. transversale (Kar. et Kir.) P.H.Davis Geranium transversale (Kar. et Kir.) Vved. ex Pavlov, Geranium tuberosum var. transversale Kar. et Kir. 
rõigas  Raphanus L.  
rõigaskapsas × Brassicoraphanus Sageret Raphanobrassica Karpechenko; Brassica × Raphanus 
rõigaskerss  Rorippa ×armoracioides (Tausch) Fuss Rorippa austriaca × Rorippa sylvestris; Nasturtium ×armoracioides Tausch, Nasturtium turczaninowii Czern. ex Turcz., Rorippa ×cracoviensis Zapal., Rorippa ×turczaninowii Simonk. 
rõikapuulised  Moringaceae Martinov, nom. cons.  Hyperantheraceae Link, nom. inval. 
rõngaslill  Lavatera L.  
rõõmupisarapuu  Mathurina Balf.f.   
rõõmupisarapuu  Mathurina penduliflora Balf.f.   
rõõmus oblikas   Rumex vesicarius L.  
räbalik  Hypecoum L.  
rägatarn  Carex hylaea V.I.Krecz. Carex canescens var. tenuis O.F.Lang 
ränd-linnurohi (ränd-kirburohi)  Polygonum rurivagum Jord. ex Boreau Polygonum aviculare L. subsp. rurivagum (Jord. ex Boreau) Berher, Polygonum bellardii All. 
rändav kahvanägu   Cayratia japonica (Thunb.) Gagnep.  Causonis japonica (Thunb.) Raf., Cissus japonica (Thunb.) Willd., Cissus tenuifolia F.Heyne ex Planch., Columella japonica (Thunb.) Merr., Vitis japonica Thunb., Vitis leucocarpa Hayata, Vitis tenuifolia (F.Heyne ex Planch.) M.A.Lawson, nom. illeg. 
rändav vesipäsmas  Gymnocoronis spilanthoides (D.Don ex Hook. et Arn.) DC.  Adenostemma gymnocoronis Sch.Bip. ex Baker, nom. illeg., Gymnocoronis attenuata DC., Gymnocoronis subcordata DC. 
rändkakar  Chevreulia Cass.  
rändrass  Nonea Medik.  
ränduripuu  Ravenala Adans. Urania Schreb. 
räni-kardhein  Ceratophyllum demersum L.  
ränikadakas  Juniperus silicicola (Small) Bail.  
räsajas behaaria  Bejaria coarctata Humb. et Bonpl.  
rästirohi  Parasenecio W.W.Sm. et Small   
röga-oksejuur (okse-rögajuur, ipekakuanja, oksejuur)  Carapichea ipecacuanha (Brot.) L.Andersson Callicocca ipecacuanha Brot., Cephaelis acuminata H.Karst, Cephaelis ipecacuanha (Brot.) A.Rich, Cephaelis ipecacuanha (Brot.) Willd., Evea ipecacuanha (Brot.) W.Wight, Ipecacuanha fusca Raf., Ipecacuanha officinalis Arruda, Ipecacuanha preta Arruda, Psychotria ipecacuanha (Brot.) Standl., Psychotria ipecacuanha (Brot.) Stokes, Uragoga acuminata (H.Karst) Farw., nom. illeg., Uragoga granatensis Baill., Uragoga ipecacuanha (Brot.) Baill. 
rögajuur  Psychotria L. Cephaelis Sw., Uragoga Baill. 
rööpkanarbik  Epacris Cav., nom. cons. Epacris J.R.Forst. et G.Forst., nom. rej. 
rööpkanarbikulised  Epacridaceae R.Br., nom. cons.   
rööpkanarbikulised  Epacridaceae R.Br., nom. cons.   --> Ericaceae  
rööpkäbikas  Chigua D.W.Stev.   
röötbambus  Bambusa bambos (L.) Voss  Bambusa arundinacea (Retz.) Willd. 
rüps (õlinaeris)  Brassica rapa subsp. oleifera (DC.) Metzg. Brassica campestris subsp. eucampestris (L.) G.Olsson, Brassica campestris subsp. oleifera (DC.) Schübl. et G.Martens, Brassica campestris subsp. oleifera (Metzg.) Sinsk., Brassica campestris convar. oleifera (DC.) Alef., Brassica campestris var. oleifera DC., Brassica campestris subsp. sylvestris (Lam.) Janchen, Brassica campestris var. sylvestris (Lam.) Briggs, Brassica colza Leveille, Brassica glauca Kuntze, Brassica napella Chaix apud Vill., Brassica praecox Hornem., Brassica rapa subsp. campestris (L.) Clapham, Brassica rapa var. campestris (L.) Petermann, Brassica rapa Oleifera rühm, Brassica rapa var. oleifera DC., Brassica rapa convar. oleifera (DC.) Alef., Brassica rapa subsp. silvestris (Lam.) Janchen, Brassica rapa var. silvestris (Lam.) Briggs, Brassica rapa Turnip Rape rühm, Brassica rapoeuropea Sinsk. subsp. oleifera (DC.) Sinsk., Brassica trimestris Boenninghausen 
rüü-aediiris (rüüiiris × habeiiris või aediiris)  Iris Arilbred-rühm Iris sect. Hexapogon × Iris subg. Iris sect. Iris (Iris Eupogon-liigirühm: peamiselt Iris ×germanica); incl. Iris Oncogeliabred-rühm, Iris Oncobred-rühm, Iris Regeliabred-rühm 
rüüiiris  Iris ×regeliocyclus hort. Iris Regeliocyclus-rühm, Iris Oncoregelias-rühm; Iris subsect. Oncocyclus × Iris subsect. Regelia 
rüüiiris (laias tähenduses)  Iris subg. Iris sect. Hexapogon (Bunge) Baker em. Rodion. Iris Aril-rühm; incl. Iris subsect. Oncocyclus (Siemssen) Benth., Iris subsect. Pseudoregelia (Dykes) Lawr., Iris subsect. Regelia (Dykes) Rodion. + Iris Aril Hybrids-rühm (incl. Iris Regeliocyclus-rühm) 
rüülehvik (fenakospermum)  Phenakospermum Endl. Ravenala subg. Phenakospermum (Endl.) Baker  
rüülehvik (fenakospermum)  Phenakospermum guyannense (Rich.) Endl. ex Miq. Musidendron amazonicum (Mart.) Nakai, Phenakospermum amazonicum (Mart.) Miq., Ravenala guyannensis (A.Rich.) Steud., Urania amazonica Mart. 
rüülehvik (fenakospermum)  Ravenala subg. Phenakospermum (Endl.) Baker   --> Phenakospermum Endl. 
rüüpuu  Prumnopitys Phil.  
rüüpõõsalaadsed [selts]  Crossosomatales Takht. ex Reveal  
rüüpõõsalised  Crossosomataceae Engl., nom. cons.   
rüüpõõsas  Crossosoma Nutt.   
Rydbergi peekerlill  Penstemon rydbergii A.Nelson Penstemon aggregatus Pennell