Eestikeelne nimetusxLadinakeelne nimetusSünonüüm
taani merisalat  Cochlearia danica L.  
taani murakas  Rubus insularis F.Aresch.  
taapiri-püstkaunapuu; seeme: taapiriuba  Dimorphandra mollis Benth.  
tabebuia  Tabebuia Gomes ex DC.  
tabergi karutubakas (tabergi hunditubakas)  Pilosella tabergensis (Dahlst.) Schljak. Hieracium tabergense (Dahlst.) Üksip, Hieracium cymosum O.F.Muell. subsp. tabergense Dahlst. 
tadžiki juuno (tadžiki iiris)  Juno tadshikorum Vved.  Iris tadshikorum Vved. 
tadžiki rohtlaliilia  Eremurus tadshicorum Vved.  
taeva-ebamagun  Meconopsis horridula Hook.f. et Thomson Meconopsis prattii (Prain) Prain, Meconopsis racemosa Maxim., Meconopsis rudis (Prain) Prain (Meconopsis horridula var. rudis Prain), Meconopsis sinuata var. prattii Prain 
taevalik epimeedium  Epimedium macrosepalum Stearn  
taevalik kõrbehernes  Swainsona formosa (G.Don) J.Thompson  Clianthus formosus (G.Don f.) Ford et Vick. 
taevamägede lauk  Allium tianschanicum Rupr. Allium globosum var. albidum Regel, Allium hymenorrhizum var. tianschanicum Regel, Allium macrorrhizon Regel 
taevaskoja hunditubakas  Hieracium subpellucidum Norrl. incl. Hieracium lehbertii (Zahn) Üksip; Hieracium uranopoleos Üksip, Hieracium diaphanoides Lindeb. subsp. lehbertii Zahn 
taevassinine anditäht  Tecophilaea cyanocrocus Leyb.  Zephyra cyanocrocus (Leyb.) Ravenna 
taevassinine aster  Aster azureus Lindl. Aster capillaceus E.S.Burgess, Aster oolentangiensis Riddell, Aster poaceus E.S.Burgess, Aster vernalis Engelm. ex E.S.Burgess, Symphyotrichum oolentangiense (Riddell) G.L.Nesom  
taevassinine kobarhüatsint (pisi-kobarhüatsint, taevassinine pisihüatsint)  Muscari azureum Fenzl Hyacinthella azurea (Fenzl) Chouard, Bellevalia azurea (Fenzl) Boiss., Hyacinthus azureus (Fenzl) Baker, Muscari praecox Siehe, Pseudomuscari azureum (Fenzl) Garbari et Greuter 
taevassinine kommeliin  Commelina coelestis Willd. Commelina tuberosa Coelestis-rühm 
taevassinine lauk  Allium caeruleum Pall. Allium azureum Ledeb., Allium caerulescens G.Don, Allium coerulescens G.Don, Allium coeruleum Pall. 
taevassinine lutsern  Medicago sativa L. subsp. caerulea (Less. ex Ledeb.) Schmalh. Medicago caerulea Less. ex Ledeb. 
taevassinine pisihüatsint  Hyacinthella azurea (Fenzl) Baker Muscari azureum Fenzl 
taevassinine salvei  Salvia azurea Lam.  
taevassinine ülane   Anemone trullifolia Hook.f. et Thomson  Anemone coelestina Franch. 
tagabaikali seedermänd  Pinus sibirica var. coronans (Litv.) Kryl. Pinus coronans Litv., Pinus sibirica f. coronans (Litv.) Kryl. 
tagasikäändunud võilill  Taraxacum retroflexum H.Lindb.  
tagasipaindunud võilill  Taraxacum recurvum Dahlst. Taraxacum intricatum H.Lindb. 
tahauri-lüdipuu  Anthodiscus pilosus Ducke  
tahi-karunõges  Ballota acetabulosa (L.) Benth.   
tahiinapalm  Tahina J.Dransf. et Rakotoarin.   
tahiinapalm  Tahina spectabilis J.Dransf. et Rakotoarin.  
tahuline piimalill  Euphorbia lathyris L.  
tahuline vesikanep  Eupatorium lindleyanum DC. Eupatorium kirilowii Turcz., Eupatorium subtetragonum Miq. 
tai basiilik  Ocimum basilicum var. thyrsiflorum (L.) Benth. Ocimum thyrsiflorum L. 
tai dioskoor  Dioscorea panthaica Prain et Burkill Dioscorea biserialis Prain et Burkill 
tai kollane baklažaan  Solanum melongena L. Yellow-fruited-rühm incl. cv. 'Thai Yellow Egg' ('Thai Round Yellow', 'Golden Egg', 'Thai Yellow'), 'Thai Long Yellow' 
taidepõõsas  Ehretia P.Browne Gaza Terán et Berland., Rhabdia Mart., Traxilum Raf. 
taivaania  Taiwania Hayata  
taivani ambrapuu  Liquidambar formosana Hance  
taivani dioskoor  Dioscorea collettii Hook.f. Dioscorea gracillima var. collettii (Hook.f.) Uline ex R.Knuth, Dioscorea hui R.Knuth, Dioscorea kelungensis Hayata, Dioscorea nigrescens R.Knuth, Dioscorea oenea Prain et Burkill, Dioscorea seniavinii Prain et Burkill, Dioscorea tashiroi Hayata 
taivani ebaküpress  Chamaecyparis formosensis Matsum.  
taivani kadakas  Juniperus formosana Hayata  
taivani kadakas  Juniperus morrisonicola Hayata Juniperus squamata var. morrisonicola (Hayata) H.L.Li et H.Keng 
taivani kunningaamia  Cunninghamia lanceolata (Lamb.) Hook. var. konishii (Hayata) Y.Fujita Cunninghamia konishii Hayata 
taivani kuukell  Disporopsis pernyi (Hua) Diels Aulisconema pernyi Hua, Disporopsis arisanensis Hayata, Disporopsis fuscopicta var. arisanensis (Hayata) S.S.Ying, Disporopsis leptophylla Hayata, Disporopsis taiwanensis S.S.Ying, Polygonatum bodinieri H.Lév., Polygonatum ensifolium H.Lév., Polygonatum ensifolium var. didymocarpum H.Lév.  
taivani kuusk  Picea morrisonicola Hayata  
taivani kõreliilia  Tricyrtis formosana Baker Compsoa formosana (Baker) Kuntze 
taivani lamesarmik  Taxiphyllum alternans (Cardot) Z.Iwats. Gollania cochlearifolia Broth., Isopterygium alternans Cardot, Plagiothecium azumense Yasuda, Plagiothecium brevicuspis Broth., Plagiothecium calyptothecioides Dixon et Sakurai, Plagiothecium sadoense Sakurai, Plagiothecium turgescens Broth. 
taivani liilia  Lilium formosanum Wallace Lilium longiflorum var. formosanum Baker, Lilium philippinense Matsum., Lilium yoshidaii Leichtlin 
taivani lõhikhuul  Anoectochilus formosanus Hayata  
taivani murakas  Rubus pentalobus Hayata Rubus calycinoides Hayata, Rubus calycinoides Hayata ex Koidz., Rubus hayata-koidzumii Naruh 
taivani upsujuur  Veratrum formosanum O.Loes. Veratrum kudoi Masam., Veratrum shuehshanarum S.S.Ying  
taivani virvekäpp  Pleione formosana Hayata  
taivani õisküüvits  Pieris taiwanensis Hayata  
Takahashi hosta  Hosta takahashii Araki  
Takeda jänesekäpp  Leontopodium hayachinense (Takeda) Hara et Kitam. Leontopodium alpinum var.hayachinense Takeda  
takelkõrvits  Xerosicyos Humbert  
takelrohi  Lappula Moench  
taker-lülikaun   Desmodium incanum DC. Aeschynomene incana (Sw.) G.Mey., Desmodium canum (J.F.Gmel.) Schinz et Thell., Desmodium frutescens Schindl., Desmodium incanum (G.Mey.) DC., Desmodium portoricense (Spreng.) G.Don, Desmodium racemiferum DC., Desmodium sparsiflorum G.Don, Desmodium supinum (Sw.) DC., Hedysarum canescens Mill., Hedysarum canum J.F.Gmel., Hedysarum canum Lunan, Hedysarum incanum Sw., Hedysarum incanum Thunb., Hedysarum madagascariensis Desv., Hedysarum mauritianum Willd., Hedysarum portoricense Spreng., Hedysarum racemiferum J.F.Gmel., Hedysarum racemosum Aubl., Hedysarum supinum Sw., Meibomia cana (J.F.Gmel.) S.F.Blake, Meibomia incana (Sw.) Vail, Meibomia incana (Sw.) Hoehne, Meibomia incana (Sw.) O.F.Cook et G.N.Collins, Meibomia incana Lindm., Meibomia racemifera (DC.) Kuntze, Meibomia supina (Sw.) Britton 
takernelk  Dianthus crinitus Sm.  
takerrohi  Uncinia Pers.  
taki hosta  Hosta takiensis Araki  
takjas  Arctium L. incl. Lappa Scop. 
talassi tulp  Tulipa dasystemonoides Vved.  
talbjalehine talihali  Gaultheria cuneata (Rehder et E.H.Wilson) Bean  
talbjas adiantum  Adiantum raddianum C.Presl  
talbjas kivirik  Saxifraga cuneifolia L.  
talbjas kolmiklill  Trillium cuneatum Raf. Trillium hugeri Small, Trillium sessile hort. 
talbjas kukerpuu  Berberis chinensis Poir. Berberis guimpelii K.Koch et C.D.Bouché, Berberis serotina Lange, Berberis sinensis Desf., Berberis spathulata Schrad. 
talbjas mündipõõsas  Prostanthera cuneata Benth.  
talbjas peperoomia  Peperomia clusiifolia (Jacq.) Hook.  Piper clusiifolium Jacq., Peperomia obtusifolia var. clusiaefolia (Jacq.) C.DC. 
talbjas priimula  Primula cuneifolia Ledeb.  
talbjas rodo (talbjas rododendron)  Rhododendron cuneatum W.W.Sm. Rhododendron ravum Balf.f. et W.W.Sm. 
talbjas sidrunväändik  Schisandra sphenanthera Rehder et E.H.Wilson Schizandra sphenanthera Rehder et E.H.Wilson 
talbjas türnpuu  Rhamnus ×spathulifolia Fisch. et C.A.Mey. Rhamnus cathartica var. caucasica × Rhamnus erythroxyloides (Rhamnus pallasii); Rhamnus ×spathulifolius Fisch. et C.A.Mey. 
talblehine kukehari  Sedum spathulifolium Hook.  
talbootsia  Talbotia Balf.   
talbootsia (õrn barbatseenia)  Talbotia elegans Balf.  Barbacenia elegans (Balf.) Pax, Vellozia elegans (Balf.) Oliv. ex Hook.f., Vellozia talbotii Balf., Xerophyta elegans (Balf.) Baker, Xerophyta minuta Baker  
taldleht  Dysosma Woodson  
taldrikkõrvits (patisson)  Cucurbita pepo subsp. ovifera var. ovifera Scallop-rühm Cucurbita pepo L. var. clypeata (Alef.) Paris, nom. inval.; Cucurbita pepo var. patisson Filov, nom. nud.; Cucurbita pepo L. convar. patissonina Greb. var. radiata (Alef.) Greb., Cucurbita pepo Patty Pan-rühm (Cucurbita pepo Pattypan-rühm); incl. cv. 'Peter Pan', 'Scallopini', 'Sunburst' 
tali-viirpuu  Crataegus ×hiemalis Lange Crataegus pentagyna × ?Crataegus crus-galli 
talibambus  Chimonobambusa Makino Oreocalamus Keng 
talihali  Gaultheria L. Brossaea L., Brossea Kuntze, orth. var., Chiogenes Salisb. ex Torr. 
talikrüsanteem  Chrysanthemum zawadskii Herbich Dendranthema zawadskii (Herbich) Tzvelev 
talikõrvits  Cucurbita Winter Squash-rühm  
talimelon  Cucumis melo subsp. melo var. inodorus H.Jacq. Cucumis melo var. inodorus H.Jacq., Cucumis melo Inodorus-rühm; incl. Cucumis melo Cassaba rühm, Cucumis melo Honeydew-rühm, Cucumis melo Hami rühm, Cucumis melo Reticulatus-rühm, incl. cv. 'Canary', 'Crenshaw', 'Christmas'  
taliraps  Brassica napus L. em. Metzg. subsp. napus var. napus f. biennis (Schübl. et G.Martens) Thell. Brassica campestris var. oleifera f. biennis Schübl. et G.Martens, Brassica napus Biennis-rühm, Brassica napus var. arvensis (Duc.) Thell. f. biennis (Schübl. et G.Martens) Thell., Brassica napus var. biennis (Schübl. et G.Martens) Rchb., Brassica napus var. biennis Metzg., nom. inadmiss., Brassica napus var. napus f. biennis Metzg. 
talirüps  Brassica rapa subsp. oleifera var. oleifera f. biennis (Metzg.) Thell. Brassica rapa Autumnalis-rühm, Brassica campestris var. autumnalis DC., Brassica rapa f. autumnalis (DC.) Mansfeld 
talisibul  Allium fistulosum L. Allium bouddhae Deb., Cepa fistulosa (L.) F.Gray 
talispinat  Spinacia oleracea L. var. spinosa (Moench) Peterm. Spinacia spinosa Moench 
talitamm (raudtamm, lesetamm)  Quercus robur L. var. tardiflora Czern.  
tallesalat  Arnoseris Gaertn.  
tallukalised  Lomariopsidaceae Alston Bolbitidaceae Ching, Bolbitideae Pic.Serm., Elaphoglossaceae Pic.Serm.  
tallukas  Lomariopsis Fée Stenochlaena sect. Lomariopsis (Fée) Underw.  
talvik  Chimaphila Pursh  
talvine lumekupp  Eranthis hyemalis (L.) Salisb. Eranthis hiemalis Salisb., Helleborus hyemalis L. 
talõši iiris  Iris imbricata Lindl.  
talõši pojeng (viltjas pojeng)  Paeonia daurica subsp. tomentosa (Lomakin) D.Y.Hong Paeonia mlokosewitschii Grossh. non Lomakin, Paeonia tomentosa (Lomakin) N.Busch, Paeonia tomentosa Stapf, Paeonia wittmanniana Steven var. tomentosa Lomakin, Paeonia tomentosa (Lomakin) N.Busch ex Grossh., Paeonia wittmanniana Buhse, Paeonia wittmanniana subsp. tomentosa (Lomakin) N.Busch 
tamanu-ilulehik  Calophyllum tacamahaca Willd. Calophyllum spectabile Willd. 
tamarillo-tomatipuu, vili: tamarillo  Cyphomandra betacea (Cav.) Sendtn.  Cyphomandra crassifolia (Ortega) Kuntze, Cyphomandra procera Wawra, Solanum betaceum Cav., Solanum crassifolium Ortega, Solanum insigne Lowe 
tamarindipuu  Tamarindus L. Cavaraea Speg. 
tamarindipuu; vili: tamarind  Tamarindus indica L. Tamarindus occidentalis Gaertn., Tamarindus officinalis Hook., Tamarindus umbrosa Salisb. 
tamarisk  Tamarix L.  
tamarisk-kariksammal  Frullania tamarisci (L.) Dum.  
tamariskilised  Tamaricaceae Link, nom. cons.  Reaumuriaceae Ehrenb. ex Lindl. 
tamm  Quercus L.  
tammelehine drüandra  Dryandra quercifolia Meissn.  
tammelehine hortensia  Hydrangea quercifolia Bartr.  
tammelehine korvjalg  Drynaria quercifolia (L.) J.Sm. Polypodium quercifolium L.  
tammelehine mägipapaia  Vasconcellea quercifolia A.St.-Hil. Carica acuta Heilborn, Carica bonplandiana Solms, Carica hastata Brign., Carica hastifolia Solms, Carica lanceolata (A.DC.) Hieron., Carica quercifolia (A.St.Hil.) Hieron., Papaya lanceolata (A. DC.) Kuntze, Papaya quercifolia (A. St.-Hil.) Kuntze, Papaya tunariensis Kuntze, Vasconcellea hastata (Brign.) Caruel, Vasconcellea lanceolata A.DC., Papaya tunariensis Kuntze 
tammelehine odakirvik  Tectaria zeylanica (Houtt.) Sledge Acrostichum quercifolium Retz., Botrychium zeylanicum (L.) Sw., Gymnopteris quercifolia (Retz.) Bernh., Leptochilus zeylanicus (Houtt.) C.Chr., Ophioglossum zeylanicum Houtt., Osmunda zeylanica L., Quercifilix zeylanica (Houtt.) Copel. 
tammelehine ogaõun  Datura quercifolia Kunth  
tammelehine pelargoon  Pelargonium quercifolium (L.f.) L'Hér. Geranium quercifolium L.f.  
tampiko agaav  Agave lechuguilla Torr. Agave multilineata Baker, Agave poselgeri Salm-Dyck 
Tanaka pärgenelas  Stephanandra tanakae (Franch. et Sav.) Franch. et Sav.  
tangelogreibipuu (tangelolopuu); vili: tangelogreip [tangelolo: tangelo × greip; (mandariin × greip) × greip]  Citrus Tangelolo rühm Citrus tangelo × Citrus paradisi 
tangelopuu (greipiinipuu); vili: tangelo (greipiin: greip × mandariin)  Citrus ×tangelo J.W.Ingram et H.E.Moore Citrus paradisi × Citrus reticulata; Citrus aurantium Tangelo rühm 
tangeriinipuu 'de Chios'  Citrus reticulata var. deliciosa 'de Chios' [Mediterranean-rühm] Citrus deliciosa 'de Chios', Citrus reticulata var. deliciosa 'de Chio' 
tangeriinipuu; vili: tangeriin  Citrus reticulata var. deliciosa Blanco Citrus deliciosa Ten., Citrus nobilis Lour. var. deliciosa (Ten.) Swingle, Citrus reticulata Blanco var. salicifolia hort., Citrus reticulata Blanco var. tangerina, Citrus salicifolia Raf., Citrus reticulata Tangerine rühm, Citrus tangerina hort. ex Tanaka, Citrus reticulata 'Mediterranean' (Mediterranean-rühm, 'Willowleaf') 
tangoripuu (apelriinipuu, vääris-apelsinipuu), vili: tangor (apelriin: apelsin × mandariin)  Citrus ×nobilis Lour. Citrus reticulata × Citrus sinensis; Citrus aurantium Tangor-rühm; incl. Temple-rühm ('Temple', Citrus temple hort. ex Yu.Tanaka), 'King' (King-rühm) 
tanguutia elulõng  Clematis tangutica (Maxim.) Korsh.  
tanguutia kuldkepp   Sinacalia tangutica (Maxim.) B.Nord.  Ligularia tangutica (Maxim.) Bergmans, Senecio tanguticus Maxim. -- Cacalia tangutica (Maxim.) Hand.-Mazz., Ligularia tangutica (Maxim.) Mattf. ex Rehder et Kobuski, Ligularia tangutica (Maxim.) Bergmans, Senecillis tangutica (Maxim.) Kitam., Senecio tanguticus Maxim., Sinacalia henryi (Hemsl.) H.Rob. et Brettell 
tanguutia kuslapuu  Lonicera tangutica Maxim.  
tanguutia käoking  Aconitum tanguticum (Maxim.) Stapf Aconitum rotundifolium var. tanguticum Maxim. 
tanguutia läätspuu  Caragana tangutica Maxim.  
tanguutia rabarber  Rheum palmatum L. subsp. tanguticum (Maxim.) Stapf Rheum tanguticum Maxim. 
tanna sammalraigas   Tmesipteris tannensis (Spreng.) Bernh. Lycopodium tannense Spreng. 
tansaania allanipuu  Allanblackia stuhlmannii (Engl.) Engl. Allanblackia sacleuxii Hua, Stearodendron stuhlmannii Engl. 
tansaania jalgvanik  Cyphostemma njegerre (Gilg et Strauss) Desc. Cissus njegerre Gilg 
tantsukäpp  Tolumnia Raf. Antillanorchis Garay, Antillanorchis (C.Wright ex Griseb.) Garay, Braasiella Braem et al., Gudrunia Braem, Jamaiciella Braem, Xaritonia Raf. 
tanukeel  Neottianthe (Rchb.) Schltr. Himantoglossum subg. Neottianthe Rchb.  
tapper-romblehik  Rhombophyllum dolabriforme (L.) Schwantes Hereroa dolabriformis (L.) L.Bolus, Mesembryanthemum dolabriforme L. 
tappev kuraareköis  Chondrodendron tomentosum Ruíz et Pav.  
tara-datlipalm  Phoenix reclinata Jacq.  
tara-gliritsiidia  Gliricidia sepium (Jacq.) Kunth ex Walp.  
tara-seatapp  Calystegia sepium (L.) R.Br. incl. Calystegia sepium subsp. baltica Rothm., Convolvulus sepium L., s.l. 
tara-turdking  Pedilanthus tithymaloides (L.) Poit.  
taraenelas  Spiraea chamaedryfolia L.  
taraire kandapuu  Beilschmiedia tarairi (A.Cunn.) Kirk Laurus tarairi A.Cunn.  
taralõng  Lycium L.  
tarasarik  Polyscias J.R.Forst. et G.Forst.   
tarbe-kruvipuu (tarbepandan)  Pandanus utilis Bory Hasskarlia globosa Walp., Marquartia globosa Hassk., Pandanus candelabrum Hook. non P. Beauv., Pandanus distichus hort., Pandanus elegantissimus hort., Pandanus flabelliformis Carrière, Pandanus maritimus Thou., Pandanus mauritianus hort., Pandanus nudus Thou., Pandanus odoratissimus Jacq. non L.f., Pandanus sativus Thou., Pandanus spiralis hort. ex H.Wendl., Pandanus spurius Miq. non Steud., Pandanus vacqua Carm. ex Balf.f., Vinsonia consanguinea Gaud.ex Balf.f., Vinsonia macrostigma Gaud.ex Balf.f., Vinsonia media Gaud.ex Balf.f., Vinsonia palustris Gaud., Vinsonia propinqua Gaud.ex Balf.f., Vinsonia stephanocarpa Gaud., Vinsonia striata Gaud.ex Balf.f., Vinsonia thouarsii Gaud.ex Balf.f., Vinsonia utilis Gaud. 
tarbe-lodjapuu  Viburnum utile Hemsl.  
tarbe-tulivõhk  Arisaema utile Hook.f. ex Schott Arisaema utile Hook.f. ex Engl., Arisaema verrucosum var. utile (Hook.f. ex Schott) Pradhan 
tarbekombreetum  Combretum imberbe Wawra Combretum primigenum Marloth ex Engl. 
tardhein  Aneurolepidium Nevski  --> Leymus 
tarhuniõis  Tarchonanthus L.   
tari-tihashein  Scutellaria scordiifolia Fisch. ex Schrank  
tarinõges  Teucrium L.  
tariõielised  Staphyleaceae Martinov, nom. cons. Ochranthaceae A. Juss. 
tariõis (stafülea)  Staphylea L.  
tarn  Carex L.  
tarnhein  Catabrosa P.Beauv.  
taro  Colocasia Schott, nom. cons. Colocasia Link, nom. rej., Leucocasia Schott  
tasandikukaktus  Pediocactus Britton et Rose  
Tashiro rodo (Tashiro rododendron, Tashiro asalea)  Rhododendron tashiroi Maxim.  
tasmaania dianell  Dianella tasmanica Hook.f.  
tasmaania elulõng  Clematis gentianoides DC. Clematis aristata subsp. gentianoides (DC.) Kuntze 
tasmaania kuusuküpress (küpress-atrotaksis)  Athrotaxis cupressoides D.Don  
tasmaania münt  Mentha diemenica Spreng.  
tasmaania pisikäbik  Microstrobos fitzgeraldii (F.Muell.) J.Garden et L.A.S.Johnson Dacrydium fitzgeraldii F.Muell., Pherosphaera fitzgeraldii (F.Muell.) Hook.f. 
tasmaania rimupuu (Franklini dakrüüdium)  Lagarostrobos franklinii (Hook.f.) Quinn Dacrydium franklinii Hook.f. 
tasmaania siniseemnik  Billardiera longiflora Labill.  
tasmaania talihali  Gaultheria hispida R.Br.  
tasmaania vanurpõõsas   Lomatia tasmanica W.M.Curtis  
tasmaania vürtskoorepuu  Drimys lanceolata (Poir.) Baill. Drimys aromatica (R.Br. ex DC.) F.Muell., Tasmannia aromatica R.Br. ex DC., Tasmannia lanceolata (Poir.) A.C.Sm., Winterana lanceolata Poir.  
tasmannia  Tasmannia R.Br. ex DC.   
tassik  Cotula L.  
tassiknartsiss (hulgaõieline nartsiss, tatsettnartsiss)  Narcissus tazetta L. Hermione tazetta (L.) Haw., Jonquilla tazetta (L.) Raf., Narcissus aequilimbus Herb., Narcissus cerinus Schult.f., Narcissus commutatus Parl., Narcissus fistulosus Schult.f., Narcissus gussonei Rouy, Narcissus ochroleucus Loisel., Narcissus primulinus Schult., Narcissus spathulatus Haw., Narcissus stramineus Spach, Narcissus tenorii Parl., Narcissus trewianus Ker Gawl. 
tatar  Polygonum sect. Fagopyrum DC.  --> Fagopyrum Mill. 
tatar  Fagopyrum Mill., nom. cons.  
tatari keelikliilia  Ixiolirion tataricum (Pall.) Herb. Amaryllis tatarica Pall., Ixiolirion tataricum (Pall.) Roem. et Schult., Ixiolirion tataricum (Pall.) Schult. et Schult.f., Ixiolirion tataricum Schult. 
tatari kermek  Goniolimon tataricum (L.) Boiss. Limonium tataricum (L.) Mill. 
tatari krambe  Crambe tatarica Sebeók  
tatari kuslapuu  Lonicera tatarica L.  
tatari malts  Atriplex tatarica L. Atriplex laciniata L. s.l. 
tatari piimikas  Lactuca tatarica (L.) C.A.Mey. Mulgedium tataricum (L.) DC. 
tatari põisrohi  Silene tatarica (L.) Pers.  
tatari siilirohi  Acantholimon tataricum Boiss.  
tatari südamerohi  Leonurus tataricus L.  
tatari vaher  Acer tataricum L.  
Tatarinovi kukehari  Sedum tatarinowii Maxim. Hylotelephium tatarinowii (Maxim.) H.Ohba 
Tatnalli viirpuu  Crataegus tatnalliana Sarg.  
tatra kellukas  Campanula tatrae Borbás Campanula kladniana subsp. polymorpha Witasek, Campanula polymorpha (Witasek) Prain, Campanula scheuchzeriformis Hayek, Campanula stenophylla (Schur) Prain, nom. illeg. 
tatra nelk  Dianthus tatrae Borb.  
tatralehine penikeel  Potamogeton polygonifolius Pourr. Potamogeton cyprifolius Lowe ex Graebn., nom. inval., Potamogeton heterophyllus Biroli, nom. illeg., Potamogeton intermedius Cham. et Schltdl., Potamogeton microcarpus Boiss. et Reut., Potamogeton natans var. minor Mert. et W.D.J.Koch ex Lej. et Courtois, Potamogeton oblongus Viv. 
tatsieni kukekannus  Delphinium tatsiense Franch.  
tauripuu  Couratari Aubl.  
tauruse juuno (tauruse iiris)  Juno stenophylla (Hausskn. et Siehe) Rodion. Iris heldreichii Siehe, Iris persica var. stenophylla (Baker) Dykes, Iris stenophylla Hausskn. et Siehe ex Baker, Iris tauri Siehe ex Mallet; incl. Iris stenophylla subsp. allisonii B.Mathew  
tauruse krookus  Crocus biflorus subsp. tauri (Maw) B.Mathew Crocus roopiae Woronow, Crocus tauri Maw 
tauruse lauk  Allium tauricolum Boiss.  Allium chlorurum Boiss. et Hausskn., Allium subquinqueflorum Boiss. p.p. 
tausagõss  Scorzonera tau-saghyz Lipson. et Bossi  
tava-skorpionsammal (tavasirbik)  Scorpidium cossonii (Schimp.) Hedenäs Drepanocladus cossonii (Schimp.) Loeske  
tavagladioolid  Gladiolus Grandiflorus-rühm  
tavaline hunditubakas  Hieracium commune (Fr.) Üksip  
tavaline peekerlill   Penstemon procerus Dougl. ex Graham Penstemon micranthus Nutt.  
tavaline vigurvili  Tordylium maximum L.  
tavatu akaatsia  Acacia pravissima F.Muell. Acacia pravissima F.Muell. ex Benth., Racosperma pravissimum (F.Muell. ex Benth.) Pedley 
tavatu ankurtürn  Colletia paradoxa (Spreng.) Escal.  
tavatu emajuur  Gentiana paradoxa Albov  
tavatu helmekaktus  Rhipsalis paradoxa (Salm-Dyck) Salm-Dyck  
tavatu jänesekäpp  Leontopodium jacotianum Beauverd Anaphalis sessiliflora Hook.f. ex J.R.Drumm., Leontopodium caespitosum Diels, Leontopodium paradoxum J.R.Drumm. 
tavatu keraslill  Globularia vulgaris L. Globularia aphyllanthes Crantz, nom. illeg., Globularia bisnagarica L., Globularia caespitosa Ortega ex A.DC., Globularia castellana Sennen, Globularia collina Salisb., Globularia linifolia Lam., Globularia linnaei Rouy, nom. illeg., Globularia multicaulis Ten. ex Nyman, Globularia pungens Pourr. ex Willk. et Lange, Globularia suecica Nyman, Globularia vulgaris var. oelandica Lange 
tavatu peekerlill  Penstemon heterodoxus A.Gray Penstemon cephalophorus Greene  
tavatu pojeng  Paeonia humilis Retz.  Paeonia albiflos Sabine ex Salm-Dyck, Paeonia feminea var. humilis (Retz.) Gürke, Paeonia leiocarpa Jord., Paeonia microcarpa Boiss. et Reut., Paeonia microcarpa Salm-Dyck, Paeonia microphylla Asch. et Graebn., Paeonia modesta Jord., Paeonia officinalis subsp. humilis (Retz.) Cullen et Heywood, Paeonia officinalis var. humilis (Retz.) Asch. et Graebn., Paeonia officinalis subsp. microcarpa (Boiss. et Reut.) Nyman, Paeonia officinalis subsp. villosa (Desf.) Cif. et Giacom., nom. inval., Paeonia paradoxa Sabine, Paeonia paradoxa G.Anderson var. leiocarpa DC., Paeonia peregrina Mill. var. (beta) DC., Paeonia peregrina var. humilis (Retz.) Huth  
tavatu rataslill (tavatu nolaana)  Nolana paradoxa Lindl.  
tavatu urmik  Rindera umbellata (Waldst. et Kit.) Bunge  Cynoglossum umbellatum Waldst. et Kit. 
teadmata hortensia  Hydrangea incognita E.Wolf  
tedremaran  Potentilla erecta (L.) Raeusch. Potentilla sylvestris Neck., Potentilla silvestris Neck., Potentilla tormentilla Stokes, Tormentilla erecta L. 
tee-kibuvits (teeroosid, india roosid)  Rosa ×odorata (Andrews) Sweet ? × Rosa chinensis × Rosa gigantea; Rosa chinensis var. fragrans Rehder, Rosa gechouitangensis H.Lév., Rosa indica var. fragrans Thory, Rosa indica var. odorata Andrews, Rosa indica var. odoratissima Lindl., Rosa odoratissima Sweet ex Lindl., Rosa oulengensis H.Lév., Rosa thea Savi, Rosa tongtchouanensis H.Lév., Rosa 'Tea-scented China' 
tee-melaleuka (teepuu); saadus: teepuuõli  Melaleuca alternifolia (Maiden et Betche) Cheel Melaleuca linariifolia Sm. var. alternifolia Maiden et Betche  
tee-mesilasepõõsas  Cyclopia intermedia E.Mey.  
tee-punapõõsas; saadus: aafrika punane tee (rooibos)  Aspalathus linearis (Burm.f.) R.Dahlgren  
tee-sagereetsia  Sageretia thea (Osbeck) M.C.Johnston  
tee-valgemarjapuu  Aphloia theiformis (Vahl) Benn. Aphloia deltoides (Poir.) Clos, Aphloia integrifolia (Vahl) Benn., Aphloia madagascariensis Clos, Aphloia mauritiana Baker, nom. illeg., Aphloia myrtiflora Galpin, Aphloia myrtifolia Galpin, Aphloia sessilifolia (Baker) Hemsl., Aphloia seychellensis (Clos) Hemsl., Guya integrifolia (Vahl) H.Perrier, Lightfootia integrifolia Willd., Lightfootia theiformis Vahl, Ludia heterophylla Lam., Neumannia myrtiflora Th.Dur., Neumannia theiformis (Vahl) A.Rich., Prockia deltoides Poir., Prockia theiformis (Vahl) Willd. 
teeba dummpalm  Hyphaene thebaica (L.) Mart.  
teedia  Teedia Rudolphi  
teehübriidroosid  Rosa Hybrid Tea rühm Rosa indica hybrida hort. 
teekress  Coronopus Zinn, nom. cons.  
teekummel  Matricaria chamomilla sensu L. 1755 Camomilla deflexa Gilib., nom. inval., Chamaemelum chamomilla (L.) E.H.L. Krause, Chamaemelum suaveolens E.H.L.Krause, Chamaemelum vulgare Bubani, Chamomilla chamomilla (L.) Rydb., nom. illeg., Chamomilla courrantiana (DC.) K.Koch, Chamomilla officinalis K.Koch, Chamomilla patens Gilib., nom. inval., Chamomilla recutita (L.) Rauschert, Chamomilla vulgaris Gray, Chrysanthemum chamomilla (L.) Bernh., Chrysanthemum suaveolens (L.) Cav., Courrantia chamomilloides Sch.Bip., Matricaria bayeri Kanitz, Matricaria capitellata Batt. et Pit., Matricaria chamomilla L. var. recutita (L.) Grierson, Matricaria courrantiana DC., Matricaria exigua Tuntas, Matricaria kochiana Sch.Bip., Matricaria pusilla Willd., Matricaria recutita L., Matricaria salina (Schur) Schur, Matricaria suaveolens L. 
teelehelised  Plantaginaceae Juss., nom. cons. Antirrhinaceae Pers., Aragoaceae D.Don, Callitrichaceae Link, nom. cons., Chelonaceae Martinov, Digitalaceae Martinov, Ellisiophyllaceae Honda, Globulariaceae DC., nom. cons., Gratiolaceae Martinov, Hippuridaceae Vest, nom. cons., Littorellaceae Gray, Psylliaceae Horan., Sibthorpiaceae D.Don, Veronicaceae Cassel 
teelehine hosta  Hosta plantaginea (Lam.) Asch. Funkia alba (Andrews) Sweet, Funkia grandiflora hort., Hemerocallis alba Andrews, Hemerocallis cordata Cav., Hemerocallis plantaginea Lam., Niobe plantaginea (Lamarck) Nash 
teelehine tarn  Carex plantaginea Lam.  
teeleht  Plantago L.  
teelehtjas kitsekakar  Doronicum plantagineum L.  
teelehtjas ussikeel  Echium plantagineum L.  
teemantlill  Ionopsidium Rchb.  
teepõõsalised  Theaceae Mirb. ex Ker Gawl., nom. cons. Camelliaceae DC., Malachodendraceae J.Agardh 
teepõõsas  Camellia subg. Thea (L.) Hung T.Chang Thea L. 
teepõõsas  Thea L.  --> Camellia; Camellia subg. Thea (L.) Hung T.Chang 
teesklev võilill  Taraxacum mimulum Dahlst.  
teherani lauk  Allium ampeloprasum Tarreh Irani rühm Allium ampeloprasum Iranian Leek-rühm, Allium ampeloprasum 'Iranian Taree', Allium ampeloprasum Persian Chives-rühm, Allium ampeloprasum Persian Leek-rühm, Allium ampeloprasum subsp. persicum hort., Allium ampeloprasum 'Tare Irani', Allium ampeloprasum 'Taree Irani', Allium ampeloprasum Tareh-rühm, Allium ampeloprasum 'Tareh Irani', Allium ampeloprasum 'Tarreh Irani' 
tehniline sorgo (luuasorgo)  Sorghum technicum (Koern.) Battand. et Trab. Andropogon sorghum subsp. sativus var. technicus Hack. ex A.DC. et C.DC., Andropogon sorghum var. technicus Koern., Holcus sorghum var. technicus L.H.Bailey, Sorghum bicolor Technicum-rühm, Sorghum dochna var. technicum Snowden, Sorghum technicum (Körn.) Roshev., Sorghum vulgare var. technicum Fiori et Paol. 
teide keelikurohi  Carlina xeranthemoides L.f.  
teide naistenõges  Nepeta teydea Webb et Berthel.   
tekiila-agaav  Agave tequilana F.A.C.Weber  Agave palmeris Trel., Agave pedrosana Trel., Agave pes-mulae Trel., Agave pseudotequilana Trel., Agave subtilis Trel. 
tekomaaria  Tecomaria (Endl.) Spach Tecomaria Spach, Tecoma sect. Tecomaria Endl.; --> Tecoma 
tekooma  Tecoma Juss.  Stenolobium D.Don 
teksase diospüür (teksase persimonipuu), vili: teksase persimon  Diospyros texana Scheele  Brayodendron texanum (Scheele) Small 
teksase elulõng  Clematis texensis Buckley Clematis coccinea Engelm. ex A.Gray, Coriflora texensis (Buckley) W.A.Weber 
teksase glediitsia  Gleditsia ×texana Sarg. Gleditsia triacanthos × Gleditsia aquatica 
teksase kõrvits   Cucurbita pepo L. subsp. ovifera (L.) D.S.Decker var. texana (Scheele) Filov Cucurbita texana (Scheele) A.Gray, Cucurbita pepo subsp. texana (Scheele) Filov, nom. inval., Cucurbita pepo var. texana (Scheele) D.S.Decker, Tristemon texanum Scheele 
teksase liblikkäpp  Psychopsis ×mariposa hort.  Psychopsis 'Kalihi' × Psychopsis papilio = (Psychopsis krameriana × Psychopsis papilio) × Psychopsis papilio; Psychopsis Mariposa rühm, Psychopsis 'Mariposa'.  
teksase lindheimera  Lindheimera texana A.Gray et Engelm.  
teksase lupiin (teksase hundiuba)  Lupinus texensis Hook.  
teksase melon  Cucumis melo subsp. agrestis var. texanus Naudin Cucumis melo L. subsp. melo var. texanus Naudin, Cucumis melo L. var. texanus Naudin 
teksase meskaluba (meskaliini-keepuu)  Dermatophyllum secundiflorum (Ortega) Gandhi et Reveal Agastianis secundiflora (Ortega) Raf., Broussonetia secundiflora Ortega, Calia erythrosperma Teran et Berland., Calia secundiflora (Ortega) Yakovlev, Calia secundiflora Raf. ex B.D.Jacks., Cladrastis secundiflora (Ortega) Raf., Dermatophyllum speciosum Scheele, Sophora secundiflora (Ortega) DC., Sophora secundiflora (Ortega) Lag. ex DC., Sophora sempervirens Engelm., Sophora speciosa (Scheele) Benth., Virgilia secundiflora (Ortega) Cav. 
teksase näsaseemnik  Thelesperma burridgeanum (Regel, Koern. et Rach) S.F.Blake Cosmidium burridgeanum Regel  
teksase palafoksia  Palafoxia texana DC.  
teksase unimüts  Xanthisma texana DC. Centauridium drummondii Torr. et A.Gray 
teksase viigikaktus  Opuntia phaeacantha Engelm. Opuntia camanchica Engelm. et Bisell. 
teleekia  Telekia Baumg.  
telgjalalised [alamsugukond]  Aspleniaceae subfam. Rhachidosoroideae M.L.Wang et Y.T.Hsieh  
telgjalalised [alamsugukond]  Rhachidosoroideae M.L.Wang et Y.T.Hsieh [subfamilia] Aspleniaceae subfam. Rhachidosoroideae M.L.Wang et Y.T.Hsieh 
telgjalg  Rhachidosorus Ching  
tellispunane magun  Papaver lateritium K.Koch  
tellispunane ratsuritäht  Hippeastrum puniceum (Lam.) Voss Amaryllis barbata (Herb.) Traub, Amaryllis barreirasa Traub, Amaryllis belladonna E.Mey. ex Steud., nom. inval., Amaryllis biflora Sessé et Moc., Amaryllis brasiliensis Andrews, Amaryllis dubia L., nom. inval., Amaryllis equestris Aiton, nom. illeg., Amaryllis haywardii Traub et Uphof, Amaryllis ignescens Regel, Amaryllis punicea Lam., Amaryllis pyrrhocroa (Lem.) W.Bull, Amaryllis roezlii Regel, Amaryllis spathacea (Sims) Sweet, Aschamia equestris (Aiton) Salisb., nom. inval., Crinum barbatum L. ex Herb., nom. inval., Hippeastrum barbatum Herb., Hippeastrum barreirasum (Traub) H.E.Moore, Hippeastrum equestre (Aiton) Herb., nom. illeg., Hippeastrum ignescens Regel, Hippeastrum occidentale M.Roem., Hippeastrum puniceum (Lam.) Kuntze, Hippeastrum puniceum (Lam.) Urb., Hippeastrum purpureum Kuntze, nom. illeg., Hippeastrum pyrrochroum Lem., Hippeastrum roezlii (Regel) Baker, Hippeastrum soratense Rusby, nom. illeg., Hippeastrum spathaceum Sims, Hippeastrum wolteri Wittm. 
Tellmanni kuslapuu  Lonicera ×tellmanniana hort. Lonicera ×tellmanniana Magyar ex Späth; Lonicera sempervirens × Lonicera tragophylla 
telunartsiss  Narcissus abscissus (Haw.) Schult. et Schult.f. Narcissus lorifolius Gillot, Narcissus lorifolius Rouy, Narcissus muticus J.Gay ex Baker, Narcissus pseudonarcissus subsp. abscissus (Schult.f.) A.Fern. 
templibambus  Semiarundinaria Nakai  
templikäpp  Promenaea Lindl.  
templilill  Smithiantha Kuntze   
tenerife juudinõges  Parietaria filamentosa Webb et Berthel.   
tenerife luudpõõsas  Cytisus supranubius (L.f.) Kuntze Cytisus fragrans Lam., Genista supranubia (L.f.) Spach, Spartium supranubium L.f., Spartocytisus supranubius (L.f.) H.Christ 
tenerife nõiahammas  Lotus berthelotii Lowe ex Masf.  
tenerife tiibpea  Pterocephalus lasiospermus Link ex Buch  
tenerife ussikeel  Echium simplex DC.  
tennessii siilkübar  Echinacea tennesseensis (Beadle) Small   
teohabe  Cochliostema Lem. Cochleostema 
terapirnik  Pohlia camptotrachela (Ren. et Card.) Broth.  
terav astelpalm  Acrocomia aculeata (Jacq.) Lodd. ex Mart. Acrocomia fusiformis (Sw.) Sweet, Acrocomia lasiospatha Mart., Acrocomia media O.F.Cook, Acrocomia mexicana Karw. ex Mart., Acrocomia microcarpa Barb.Rodr., Acrocomia mokayayba Barb.Rodr., Acrocomia sclerocarpa Mart., Acrocomia spinosa (Mill.) H.E.Moore, Acrocomia totai Mart., Acrocomia vinifera Oerst., Bactris pavoniana Mart., Cocos fusiformis Sw., Euterpe aculeata (Willd.) Spreng. 
terav hammaslõhik (teravahambaline lõhiksammal)  Schistochilopsis incisa (Schrad.) Konstant.  Jungermannia incisa Schrad., Lophozia incisa (Schrad.) Dumort., Massula incisa (Schrad.) Schljakov, Massularia incisa (Schrad.) Schljakov 
terav hanemalts (teravatipuline hanemalts)  Chenopodium acuminatum Willd.  
terav keeritshein  Heteropogon contortus (L.) P.Beauv. ex Roem. et Schult.  
terav kroonohakas  Onopordum acanthium L. Onopordon acanthium L. 
terav kuldpea  Chrysocephalum apiculatum (Labill.) Steetz Gnaphalium apiculatum Labill., Helichrysum apiculatum (Labill.) D.Don 
terav paloverde  Parkinsonia aculeata L.  
terav peekerlill  Penstemon acuminatus Douglas ex Lindl.  
terav puuritshein  Chrysopogon aciculatus (Retz.) Trin. Andropogon aciculatus Retz. 
terav püvilill  Fritillaria acmopetala Boiss. Fritillaria lycia Boiss. et Heldr. 
terav ristirohi  Senecio spiculosus (Sheph.) G.D.Rowl.  
teravahambaline aktiniidia  Actinidia arguta (Siebold et Zucc.) Planch. ex Miq.  
teravahambaline enelas  Spiraea ×oxyodon Zabel Spiraea hamaedryfolia × Spiraea media 
teravahambaline kibuvits  Rosa oxyodon Boiss. Rosa pendulina L. var. oxyodon (Boiss.) Rehder 
teravahambaline vaher  Acer argutum Maxim.  
teravahambane luste  Bromus oxyodon Schrenk  
teravahambune kortsleht  Alchemilla baltica Sam. ex Juz. Alchemilla nebulosa Sam., Alchemilla acutidens H.Lindb. p.p. 
teravahõlmine heinputk  Angelica acutiloba (Siebold et Zucc.) Kitag. Angelica iwatensis Kitag., Angelica stenoloba Kitag., Ligusticum acutilobum Siebold et Zucc. 
teravahõlmine kortsleht  Alchemilla acutiloba Opiz Alchemilla vulgaris L. s.str., Alchemilla acutangula Buser 
teravahõlmine sinilill  Hepatica acutiloba DC.  
teravakarvaline pintselpuu (teravakarvaline dasüliirion)  Dasylirion acrotrichum (Schiede) Zucc. Barbacenia gracilis (Brongn.) Baker, Bonapartea gracilis Sweet, nom. imval., Dasylirion gracile (Brongn.) Zucc., Dasylirion graminifolium S.Watson, nom. illeg., Dasylirion robustum Gorl. ex Trel., Roulinia acrotricha (Schiede) Brongn., Roulinia gracilis Brongn., Yucca acrotricha Schiede 
teravalehine aeduba; seeme: tepariuba  Phaseolus acutifolius A.Gray Phaseolus tenuifolius (A.Gray) Wooton et Standl. 
teravalehine akaatsia  Acacia acuminata Benth.  
teravalehine alonsolill (teravalehine alonsoa)  Alonsoa acutifolia Ruíz et Pav. Alonsoa myrtifolia Roezl, Alonsoa albiflora hort. (Alonsoa acutifolia var. candida) 
teravalehine diervilla (teravalehine takispuu)  Diervilla sessilifolia Buckley  
teravalehine enelas  Spiraea ×arguta Zabel Spiraea thunbergii × Spiraea × multiflora 
teravalehine epimeedium  Epimedium acuminatum Franch. Epimedium komarovii H.Lév. 
teravalehine forestieera  Forestiera acuminata (Michx.) Poir. Adelia acuminata 
teravalehine havortia  Haworthia attenuata Haw.  
teravalehine iileks  Ilex aquifolium L.  
teravalehine keerik (teravalehine ümarkupar)  Tortula acaulon (With.) R.H.Zander Phascum acaulon With., Phascum cuspidatum Schreb. ex Hedw., Tortula atherodes R.H.Zander  
teravalehine kikkapuu  Euonymus oxyphyllus Miq. Euonymus flavescens Nakai, Euonymus latifolius (Scop.) A.Gray, Euonymus nipponicus Maxim., Euonymus yesoensis Koidz., Kalonymus oxyphyllus (Miq.) Prokh., Kalonymus yesoensis (Koidz.) Prokh., Turibana nipponica (Maxim.) Nakai, Turibana oxyphylla (Miq.) Nakai, Turibana yesoensis (Koidz.) Nakai  
teravalehine kipslill  Gypsophila acutifolia Stev. ex Spreng.  
teravalehine kletra  Clethra acuminata Michx.  
teravalehine koola  Cola acuminata (P.Beauv.) Schott et Endl. Sterculia acuminata P.Beauv. 
teravalehine kukehari  Sedum subulatum (C.A.Mey.) Boiss. Sedum acutifolium Ledeb. 
teravalehine lambiharjapuu  Callistemon acuminatus Cheel Melaleuca flammea Craven  
teravalehine liguster  Ligustrum acutissimum Koehne  
teravalehine lülikaun  Desmodium podocarpum DC. subsp. oxyphyllum (DC.) H.Ohashi et R.R.Mill Desmodium fallax var. mandschuricum (Maxim.) Nakai, Desmodium mandschuricum (Maxim.) Schindl., Desmodium oxyphyllum DC., Desmodium podocarpum var. japonicum Matsum., Desmodium podocarpum subsp. oxyphyllum (DC.) Y.C.Yang et P.H.Huang, Desmodium podocarpum subsp. oxyphyllum var. mandschuricum Maxim., Desmodium racemosum (Thunb.) DC., Desmodium racemosum var. mandschuricum (Maxim.) Ohwi, Desmodium racemosum var. pubescens Metcalf, Hylodesmum podocarpum subsp. oxyphyllum (DC.) H.Ohashi et R.R.Mill, Podocarpium mandschuricum (Maxim.) Czerep., nom. illeg., Podocarpium podocarpum var. japonicum (Matsum.) P.H.Huang, nom. illeg., Podocarpium podocarpum var. mandschuricum (Maxim.) P.H.Huang, nom. illeg., Podocarpium podocarpum var. oxyphyllum (DC.) Y.C.Yang et P.H.Huang 
teravalehine magnoolia  Magnolia acuminata (L.) L.  
teravalehine metsvalk  Crepidium acuminatum (D.Don) Szlach. Corymborkis acuminata (D.Don) M.R.Almeida, Crepidium bilobum (Lindl.) Szlach. ex Lucksom, Malaxis acuminata D.Don, Malaxis allanii S.Y.Hu et Barretto, Malaxis biloba (Lindl.) Ames, Malaxis biloba (Lindl.) Seidenf. et Smitin., Malaxis pierrei (Finet) Tang et F.T.Wang, Malaxis siamensis (Rolfe ex Downie) Seidenf. et Smitinand, Malaxis wallichii (Lindl.) Deb, Microstylis biloba Lindl., Microstylis pierrei Finet, Microstylis siamensis Rolfe ex Downie, Microstylis trigonocardia Schltr., Microstylis wallichii Lindl. 
teravalehine okootea  Ocotea aciphylla (Nees et Mart.) Mez Nectandra regnellii Meisn., Nectandra rhynchophylla Meisn., Ocotea costulata Mez, Ocotea finium C.K.Allen, Ocotea fulvifolia C.K.Allen, Ocotea maguireana C.K.Allen, Ocotea rhynchophylla (Meisn.) Mez, Ocotea roraimae Mez, Ocotea sericiflora C.K.Allen, Oreodaphne aciphylla Nees et Mart., Oreodaphne costulata Nees, Oreodaphne neesiana Meisn. 
teravalehine pappel  Populus ×acuminata Rydb. Populus angustifolia × Populus deltoides 
teravalehine penikeel  Potamogeton acutifolius Link  
teravalehine pihlakas  Sorbus vestita (G.Don) Lodd. Sorbus cuspidata Hedl. 
teravalehine rodo (teravalehine rododendron)  Rhododendron mucronulatum Turcz. Rhododendron dauricum var. mucronulatum (Turcz.) Maxim.  
teravalehine sandlipuu; vili: katanga  Santalum acuminatum (R.Br.) A.DC. Eucarya acuminata (R.Br.) Sprague et Summerh., Fusanus acuminatus R.Br., Mida acuminata (R.Br.) Kuntze, Santalum angustifolium A.DC., Santalum cognatum Miq., Santalum densiflorum Gand., Santalum lanceolatum Schltdl., Santalum preissianum Miq. 
teravalehine soosõnajalg  Thelypteris aculeata A.R.Sm.  
teravalehine tamm  Quercus acutissima Carruth.  
teravalehine tuhkpuu  Cotoneaster acutifolius Turcz.  
teravalehine turbasammal  Sphagnum capillifolium (Ehrh.) Hedw.  
teravaroideline siilikkaktus  Echinopsis oxygona (Link) Zucc.  
teravatipuline harakalatv  Erysimum cuspidatum  
teravatipuline kibuvits  Rosa longicuspis Bertol. Rosa charbonneaui H.Lév., Rosa lucens Rolfe, Rosa moschata var. longicuspis (Bertol.) Cardot, Rosa moschata var. yunnanensis Crép., Rosa sempervirens Hook.f. et Thomson ex Hook.f., Rosa willmottiana H.Lév., Rosa yunnanensis (Crép.) Boulenger 
teravatipuline kivirik  Saxifraga ×apiculata Engl. Saxifraga marginata × Saxifraga sancta 
teravatipuline monstera  Monstera acuminata K.Koch  
teravatipuline paju  Salix acuminata Koch  
teravatipuline saar  Fraxinus longicuspis Siebold et Zucc.  
teravatipuline talihali  Gaultheria mucronata (L.f.) Hook. et Arn. Pernettya mucronata (L.f.) Gaudich. ex Spreng. 
teravatipuline tuhkpuu  Cotoneaster acuminatus Lindl.  
teravatipuline tulp  Tulipa acuminata Vahl ex Hornem. Tulipa cornuta Delile, Tulipa cornuta var. stenopetala (Mord. de Laun. ex Loisel.) hort., Tulipa stenopetala Laun. ex Loisel., Tulipa turcica Kunth 
teravatõruline tamm  Quercus agrifolia Née  
teravaviljaline saar  Fraxinus angustifolia Vahl subsp. oxycarpa (Willd.) Franco et Rocha Fraxinus oxycarpa Willd. 
teravaõieline liilia  Lilium oxypetalum (Royle) Baker Nomocharis oxypetala Royle 
teravaõiene kastik  Calamagrostis ×acutiflora (Schrad.) DC. 1815 Calamagrostis arundinacea × Calamagrostis epigejos; Agrostis acutiflora (Schrad.) C.C.Gmel., Arundo acutiflora Schrad., Calamagrostis ×acutiflora (Schrad.) Rchb. 1830, Calamagrostis ×subuliglumis Hartm., nom. inval., Calamagrostis ×trinii Rupr., nom. inval., Deyeuxia ×acutiflora (Schrad.) P.Beauv., Deyeuxia ×montana (Gaudich.) Boiss., nom. illeg., Donax acutiflorus (Schrad.) P.Beauv. 
teravsaagjas viirpuu  Crataegus irrasa Sarg.  
teravtipulised  Calliergonaceae (Kanda) Vanderp., Hedenäs, C.J.Cox et A.J.Shaw  
terminaalia  Terminalia L., nom. cons. Adamaram Adans., nom. rej., Chuncoa Pav. ex Juss., Gimbernatea Ruiz et Pav., Myrobalanus Gaertn., Pentaptera Roxb. 
terrakotaliilia  Lilium ×testaceum Lindl.  Lilium candidum × Lilium chalcedonicum; Lilium ×isabellinum Kunze, Lilium ×excelsum Endl. et Hartinger, Lilium ×excelsum hort. ex Seem. 
tervelehine asaara  Azara integrifolia Ruiz et Pav.  
tervelehine aster  Aster holophyllus Hemsl.  
tervelehine banksia  Banksia integrifolia L.f.  
tervelehine elulõng  Clematis integrifolia L.  
tervelehine hanemalts  Chenopodium bonus-henricus L.  
tervelehine kinglill  Calceolaria integrifolia Murr. Calceolaria rugosa Ruíz et Pav. 
tervelehine kukerpuu  Berberis integerrima Bunge  
tervelehine leivapuu  Artocarpus integer (Thunb.) Merr.  
tervelehine makadaamia, vili: makadaamiapähkel  Macadamia integrifolia Maiden et Betche  
tervelehine mustköömen  Nigella integrifolia Regel  
tervelehine neitsirohi  Parthenium integrifolium L. Parthenium auriculatum Britton, Parthenium hispidum Raf., Parthenium radfordii Mears, Parthenium repens Eggert 
tervelehine nõges  Urtica dodartii L.  
tervelehine toompihlakas  Amelanchier integrifolia Boiss. et Hohen. Amelanchier ovalis subsp. integrifolia Bornm. 
tervelehine tähtõis  Jaborosa integrifolia Lam. Jaborosa bonariensis Jacobi  
tervelehine vaigulill  Silphium integrifolium Michx.  
terveservaline niidiksammal  Cephaloziella integerrima (Lindb.) Warnst.  
terveservaline paju  Salix integra Thunb.  
terveservaline priimula  Primula integrifolia L.  
terveservaline punajuur  Ceanothus integerrimus Hook. et Arn.  
tesootapuu  Olneya A.Gray   
tesootapuu  Olneya tesota A.Gray   
tessaalia penimünt  Marrubium thessalum Boiss. et Heldr.   
tessaalia püvilill  Fritillaria graeca subsp. thessala (Boiss.) Rix Fritillaria graeca subsp. ionica, Fritillaria graeca var. thessala Boiss., Fritillaria ionica Halaczy, Fritillaria thessala (Boiss.) G.Kamari, Fritillaria thessala subsp. ionica (Halaczy) G.Kamari, Fritillaria thessalica Sprun. ex Nyman 
Tessmanni bubingapuu  Guibourtia tessmannii (Harms) J.Leonard Copaifera tessmannii Harms  
Tessmanni koldpuu; saadus (maitseaine): uzazi, puit: olon  Zanthoxylum tessmannii (Engl.) Ayafor  
tetrameristalised  Tetrameristaceae Hutch. incl. Pellicieraceae L.Beauvis. 
Thellungi rebashein  Amaranthus thellungianus Nevski  Amaranthus graecizans L. subsp. thellungianus (Nevski) Gusev 
Thomsoni aster  Aster thomsonii C.B.Clarke  
Thomsoni kahvanägu (Thomsoni metsviinapuu)  Cayratia thomsonii (M.A.Lawson) Suess  Parthenocissus thomsonii (M.A.Lawson) Planch., Psedera thomsonii (M.A.Lawson) Stuntz, Vitis thomsonii M.A.Lawson, Yua thomsonii (M.A.Lawson) C.L.Li 
Thomsoni saatusepuu  Clerodendrum thomsoniae Balf.  
Thraski aaloe  Aloe thraskii Bak.  
Thunbergi astilbe  Astilbe thunbergii (Siebold et Zucc.) Miq.  
Thunbergi enelas  Spiraea thunbergii Siebold ex Blume  
Thunbergi kukerpuu  Berberis thunbergii DC.  
Thunbergi kurereha  Geranium thunbergii Siebold ex Lindl. et Paxton Geranium nepalense var. thunbergii (Siebold ex Lindl. et Paxton) Kudô 
Thunbergi lespedeetsa  Lespedeza thunbergii (DC.) Nakai Desmodium formosum Vogel, Desmodium penduliflorum Oudem., Desmodium thunbergii DC., Hedysarum hetrocarpon Thunb., Lespedeza chekiangensis Ricker, Lespedeza elliptica Maxim., Lespedeza formosa (Vogel) Koehne, Lespedeza luchuensis Hatus., Lespedeza penduliflora (Oudem.) Nakai, Lespedeza sieboldi Miq., Lespedeza viatorum Benth. 
Thunbergi linnuloorber (Thunbergi pirnloorber)  Machilus thunbergii Siebold et Zucc. Litsea coreana H.Lév., Machilus arisanensis (Hayata) Hayata, Machilus kwashotensis Hayata, Machilus nanshoensis Kaneh., Machilus taiwanensis Kamik., Persea arisanensis (Hayata) Kosterm., Persea thunbergii (Siebold et Zucc.) Kosterm. 
Thunbergi mänd  Pinus thunbergii Parl. Pinus thunbergiana Franco, nom. illeg. 
Thunbergi päevaliilia  Hemerocallis thunbergii hort. ex Bak.  
Thunbergi püvilill  Fritillaria thunbergii Miq. Fritillaria austroanhuiensis Y.K.Yang et J.K.Wu, Fritillaria collicola Hance, Fritillaria verticillata var. thunbergii (Miq.) Baker, Uvularia cirrhosa Thunb. 
Thunbergi sõkaljalg  Lepisorus thunbergianus (Kaulf.) Ching Drynaria subspathulata Hook. 
Thunbergi tulivõhk  Arisaema thunbergii Blume Flagellarisaema thunbergii (Blume) Nakai 
Thunbergi viinapuu  Vitis thunbergii Siebold et Zucc.  
Thörmeri karuohakas  Carduus thoermeri Weinm. Carduus leiophyllus Petrovič 
tiaama-sargapuu  Entandrophragma angolense (Welw.) C.DC.  
tibukäpp  Anguloa Ruíz et Pavon  
tibusõrg  Lepidagathis Willd.  Apolepsis (Blume) Hassk., Liberatia Rizzini, Lindauea Rendle, Teliostachya Nees, Volkensiophyton Lindau 
tige okotillo  Fouquieria diguetii (Tiegh.) I.M.Johnst. Bronnia diguetii Tiegh., Fouquieria peninsularis Nash  
tigekaktus  Sclerocactus Britton et Rose  
Tigerstedti sirel  Syringa tigerstedtii H.Sm.  
tiglikrooton  Croton tiglium L. Croton acutus Thunb. ex Murray, Croton muricatus Blanco, Croton officinalis (Klotzsch) Alston 
tigu-tuhkpuu  Cotoneaster cochleatus (Franch.) Klotz Cotoneaster melanotrichus 
tigukäpp  Cochlioda Lindl.  
tihashein  Scutellaria L.  
tihe asorell  Azorella compacta Phil. Azorella columnaris H.Wolff, Azorella prismatoclada Domin, Azorella yareta Hauman, Laretia compacta (Phil.) Reiche  
tihe aspar  Asparagus densiflorus (Kunth) Jessop  
tihe begoonia  Begonia suffruticosa Meisn.  Begonia mystacina L.B.Smith et D.C.Wasshausen, Begonia richardsiana Moore, Begonia richardsoniana Houllet 
tihe bellevaalia  Bellevalia pycnantha (K.Koch) Losinsk. Bellevalia elwendica Hausskn. ex Bornm., Hyacinthus pycnanthus (K.Koch) Baker, Muscari paradoxum hort., Muscari pycnanthum K.Koch,  
tihe deutsia  Deutzia compacta Craib  
tihe enelas  Spiraea densiflora Nutt. ex Rydb.  
tihe eukalüpt  Eucalyptus crebra F.Muell.  
tihe graniitlehik  Pleiospilos compactus (Aiton) Schwantes Mesembryanthemum compactum Aiton, Mesembryanthemum optatum N.E.Br., Pleiospilos longibracteatus L.Bolus, Pleiospilos optatus (N.E.Br.) Schwantes, Punctillaria compacta (Aiton) N.E.Br., Punctillaria optata (N.E.Br.) N.E.Br. 
tihe habemätas  Liriope muscari (Decne.) L.H.Bailey  
tihe havisaba  Sansevieria kirkii Bak.  
tihe helmekaktus  Rhipsalis teres (Vell.) Steud.  
tihe hosta  Hosta densa F.Maek.  Hosta 'Densa' 
tihe jõgikatk  Egeria densa Planch. Elodea densa (Planch.) Casp. 
tihe kevadik  Draba densifolia Nutt. Draba caeruleomontana Payson et H.St.John, Draba densifolia Nutt. ex Torrey et A.Gray, Draba mulfordiae Payson, Draba nelsonii J.F.Macbr. et Payson, Draba pectinata (S.Watson) Rydb., Draba sphaerula J.F.Macbr. et Payson 
tihe küüsnelk  Paronychia macrocephala Boiss.  
tihe lauk  Allium condensatum Turcz.  
tihe lespedeetsa  Lespedeza cyrtobotrya Miq.  
tihe liatris  Liatris pycnostachya Michx. Lacinaria pycnostachya (Michx.) Kuntze, Liatris bebbiana Rydb. 
tihe liguster  Ligustrum compactum Hook.f. et Thoms. ex Brandis  
tihe lõhistanukas  Schistidium confertum (Funck) Bruch et Schimp.  
tihe läikmari  Pollia condensata C.B.Clarke Aclisia condensata (C.B.Clarke) G.Brückn. 
tihe läänemagun  Eschscholzia caespitosa Benth. Eschscholzia tenuifolia Benth. 
tihe läätspuu  Caragana densa  
tihe maukleht  Delosperma congestum L.Bolus  
tihe nuttsammal (rippuv pungsammal)  Ptychostomum compactum Hornsch.  Bryum algovicum Sendtn. ex Müll.Hal., Bryum algovicum var. compactum (Hornsch.) Düll, Bryum angustirete var. compactum (Hornsch.) Wijk et Margad., Bryum compactum (Hornsch.) Kindb., nom. illeg., Ptychostomum pendulum Hornsch.  
tihe pajulill (tihe remmelglill)  Epilobium densiflorum (Lindl.) Hoch et P.H.Raven Boisduvalia densiflora (Lindl.) S.Watson, Boisduvalia salicina (Nutt. ex Torr. et A.Gray) Rydb., Oenothera densiflora Lindl. 
tihe peekerlill  Penstemon confertus Dougl.  
tihe rodo (tihe rododendron)  Rhododendron impeditum Balf.f. et W.W.Sm.  
tihe sinikõrs  Schizachyrium scoparium (Michx.) Nash  
tihe spargelkapsas (tihe brokoli)  Brassica oleracea var. italica Heading Broccoli rühm Brassica oleracea var. italica Calabrese rühm s.l. 
tihe stüüraks  Styrax dasyantha Perkins  
tihe tarn  Carex otrubae Podp. Carex compacta sensu V.I.Krecz. non Lam., Carex nemorosa Rebent. 
tihe turbasammal  Sphagnum compactum Lam. et DC.  
tihe tuttmünt  Pycnanthemum muticum (Michx.) Pers. Brachystemum muticum Michx., Koellia mutica (Michx.) Britton ex Small et Vail, Pycnanthemum arkansanum Fresen., Pycnanthemum ovatum Nutt. ex Benth., nom. inval., Thymus serratus Poir.  
tihe ulmik  Hypnum fertile Sendtn.  
tihe ümarlehik (tihe kulbik)  Solenostoma confertissimum (Nees) Schljakov Jungermannia confertissima Nees 
tihedapäine karuohakas  Carduus pycnocephalus L.  
tihedapäine karutubakas (tihedapäine hunditubakas)  Pilosella ×acrocoma  Hieracium acrocomum Nägeli et Peter, Pilosella pilipes (T.Sael) Norrl. subsp. acrocoma (Nägeli et Peter) Sojak 
tihedaõieline gunnera  Gunnera densiflora Hook.f.  
tihedaõieline luga  Juncus nastanthus V.I.Krecz. et Gontsch.  
tihedaõieline metsvits  Lysimachia barystachys Bunge  
tihedaõieline rabarber  Rheum compactum L  
tihedaõiene käoraamat  Gymnadenia conopsea (L.) R.Br. subsp. densiflora (Wahlenb.) E.G.Camus et A.Camus Gymnadenia densiflora (Wahlenb.) A.Dietr. 
tihedaõisikuline kukerpuu  Berberis aggregata C.K.Schneid.  
tiheputk  Zizia W.D.J.Koch   
tihesaagjas vallisneeria  Vallisneria densiserrulata (Makino) Makino Vallisneria spiralis L. var. denseserrulata Makino 
tiheviltjas hunditubakas  Hieracium pannosum Boiss.  
tihnikkaktus  Stenocereus (A.Berger) Riccob., nom. cons. Hertrichocereus Backeb., Isolatocereus (Backeb.) Backeb., Machaerocereus Britton et Rose, Marshallocereus Backeb., Neolemaireocereus Backeb., Rathbunia Britton et Rose, nom. rej., Ritterocereus Backeb. 
tiib-naistepuna  Hypericum acutum Moench Hypericum tetrapterum Fr. 
tiib-siilirohi  Acantholimon pterostegium Bunge Armeriastrum pterostegium (Bunge) Kuntze  
tiibeti arengapalm  Arenga micrantha C.F.Wei  
tiibeti astelpaju  Hippophae tibetana Schltdl.  
tiibeti aster (Purdomi aster)  Aster flaccidus Bunge Aster tibeticus Hook.f., Aster purdomii Hutch. 
tiibeti emajuur  Gentiana tibetica King  
tiibeti jugapuu  Taxus fuana Nan Li et R.R.Mill  
tiibeti kadakas  Juniperus tibetica Kom.  
tiibeti kirsipuu  Prunus serrula Franch.  
tiibeti kobarenelas  Neillia thibetica Bur. et Franch. Neillia longiracemosa Hemsl. 
tiibeti kukerpuu  Berberis thibetica C.K.Schneid.  
tiibeti kurereha  Geranium orientalitibeticum Knuth  
tiibeti kuslapuu  Lonicera thibetica Bur. et Franch.  
tiibeti liilia  Lilium souliei (Franch.) Lealy  
tiibeti nõges  Urtica hyperborea Jacq. ex Wedd.  Urtica kunlunshanica Chang Y.Yang, nom. inval. 
tiibeti pihlakas  Sorbus thibetica (Cardot) Hand.-Mazz.  
tiibeti pihlenelas  Sorbaria kirilowii (Regel) Maxim.  
tiibeti pintselliilia  Ypsilandra thibetica Franch. Helonias thibetica (Franch.) N.Tanaka 
tiibeti pojeng  Paeonia sterniana H.R.Fletcher Paeonia emodi subsp. sterniana (H.R.Fletcher) Halda  
tiibeti priimula  Primula florindae Kingdon-Ward  
tiibeti rabarber  Rheum tibeticum  
tiibeti rodo (tiibeti rododendron)  Rhododendron calostrotum subsp. keleticum (Balf.f. et Forrest) Cullen Rhododendron keleticum Balf.f. et Forrest 
tiibeti salvei  Salvia przewalskii Maxim.   
tiibeti sarvjuur  Ceratostigma willmottianum Stapf  
tiibeti teeleht  Plantago tibetica Hook.  
tiibeti tuhkpuu  Cotoneaster conspicuus Marq.  
tiibeti täpikliilia  Nomocharis aperta (Franch.) W.W.Sm. et W.E.Evans  
tiibeti vaarikas  Rubus thibetanus Franch.  
tiibeti virvekäpp   Pleione bulbocodioides (Franch.) Rolfe  
tiibjas loitpuu  Peltophorum pterocarpum (DC.) K.Heyne Inga pterocarpa DC., Peltophorum ferrugineum (Decne.) Benth., Peltophorum inerme (Roxb.) Naves ex Fern.-Vill. 
tiibkaktus  Pterocactus K.Schum.   
tiibkõrvits  Alsomitra (Blume) M.Roem.  Macrozanonia (Cogn.) Cogn. 
tiibleht  Christia Moench Lourea Neck. ex Desv. 
tiibmailane  Veronica subg. Synthyris (Benth.) Mart.Ortega, Albach et M.A.Fisch.  --> Synthyris Benth. 
tiibmailane  Synthyris Benth. Veronica subg. Synthyris (Benth.) Mart.Ortega, Albach et M.A.Fisch. 
tiibohakas  Picnomon Adans.  
tiibohakas  Picnomon acarna (L.) Cass.  
tiibpea  Pterocephalus Adans.  
tiibpojeng  Glaucidium palmatum Siebold et Zucc.  
tiibputk  Lomatium Raf. Cogswellia Spreng. 
tiibpähklipuu  Pterocarya Kunth  
tiibsenna (tiibkassia)  Senna alata (L.) Roxb. Cassia alata L., Cassia bracteata L.f., Cassia herpetica Jacq., nom. superfl., Herpetica alata (L.) Raf. 
tiibuba  Psophocarpus DC.  
tiibviljak  Pterocarpus Jacq., nom. cons. Phellocarpus Benth., Pterocarpus L., nom. rej. 
tiiger-loovoa  Lovoa trichilioides Harms  
tiiger-lõuglehik  Faucaria tigrina (Haw.) Schwantes Mesembryanthemum tigrinum Haw.  
tiigerlehik  Calathea G.Mey. Thymocarpus Nicolson et al. 
tiigerliilia  Lilium lancifolium Thunb. Lilium tigrinum Ker Gawl. 
tiigerlill  Tigridia Juss.  
tiigikapsas  Didiplis Raf.   
tiigikapsas  Didiplis diandra (Nutt. ex DC.) Alph.Wood Ammannia nuttallii A.Gray, Didiplis linearis Raf., Peplis diandra Nutt. ex DC., Ptilina aquatica Nutt. 
tiigrihein  Thysanolaena Nees Myriachaeta Moritzi 
tiigrihein  Thysanolaena latifolia (Roxb. ex Hornem.) Honda Agrostis maxima Roxb., Arundo minutiflora Brongn., Melica latifolia Roxb. ex Hornem., Myriachaeta arundinacea Zoll. et Moritzi, nom. Illeg., Myriachaeta glauca Moritzi ex Steud., nom. illeg., Neyraudia acarifera (Trin.) Conert, Panicum acariferum Trin., nom. illeg., Sporobolus gigas (Steud.) Miq., Sporobolus scoparius J.Presl, Thysanolaena acarifera (Trin.) Arn. et Nees, Thysanolaena agrostis Nees, nom. illeg., Thysanolaena assamensis Gand., Thysanolaena birmanica Gand., Thysanolaena malaccensis Gand., Thysanolaena maxima (Roxb.) Kuntze, Thysanolaena sikkimensis Gand., Vilfa gigas Steud., Vilfa scoparia (J.Presl) Steud. 
tiik-vesitäht  Callitriche stagnalis Scop.  
tiikpuu (tekapuu)  Tectona L.f.  
tiivik  Fissidens Hedw.   
tiivik-alpikann  Cyclamen alpinum Dammann ex Spreng. Cyclamen alpinum hort. Dammann ex Sprenger, Cyclamen coum subsp. trochopteranthum (O.Schwarz) Ietsw., Cyclamen trochopteranthum O.Schwarz  
tiivik-kannatuslill  Passiflora coriacea Juss.  
tiiviklill  Scaevola L.  
tiivikpuu  Dryobalanops C.F.Gaertn.   
tiivuline akaatsia  Acacia alata R.Br. Acacia uniglandulosa Seem. et J.A.Schmidt, Mimosa alata (R.Br.) Poir., Phyllodoce alata (R.Br.) Link 
tiivuline füüsal  Physalis angulata L. Physalis esquirolii H.Lév. et Vaniot, Physalis lanceifolia Nees, Physalis pendula Rydb.  
tiivuline helmekaktus  Rhipsalis pachyptera Pfeiff.  
tiivuline kaksiktiibviljak  Dipterocarpus alatus Roxb. ex G.Don  
tiivuline kannatuslill  Passiflora alata Curtis Passiflora brasiliana Desf., Passiflora latifolia DC., Passiflora phoenicia Lindl. 
tiivuline kanntaim  Nepenthes alata Blanco Nepenthes copelandii Macfarl. 
tiivuline kareputk  Laserpitium alpinum Waldst. et Kit. Laserpitium krapfii auct. 
tiivuline kikkapuu  Euonymus alatus (Thunb.) Siebold Celastrus alatus Thunb., Celastrus striatus Thunb., Euonymus alata (Thunb.) Siebold, Euonymus subtriflorus Blume, Euonymus thunbergianus Blume, Melanocarya alata (Thunb.) Turcz., Microrhamnus taquetii H.Lev.  
tiivuline kohvipuu  Coffea pterocarpa A.P.Davis et Rakotonas.  
tiivuline konnatakjas  Echinodorus subalatus (Mart. ex Schult.f.) Griseb. Alisma andrieuxii Hook. et Arn., Alisma intermedium Mart. ex Schult.f., Alisma subalatum Mart. ex Schult.f., Echinodorus andrieuxii (Hook. et Arn.) Small, Echinodorus intermedius (Mart. ex Schult.f.) Griseb., Echinodorus longistylus Buchenau, Echinodorus martii Micheli, nom. illeg. 
tiivuline kotopuu  Pterygota alata (Roxb.) R.Br.  
tiivuline leetpõõsas  Genista sagittalis L. Chamaespartium sagittale (L.) P.Gibbs 
tiivuline lemmjuur  Jurinea alata (Desf.) Cass.  
tiivuline lofiira  Lophira alata Banks ex C.F.Gaertn.  
tiivuline puisaster  Baccharis genistelloides (Lam.) Pers. Baccharis alata Hort.Berol. ex Loudon, Baccharis polyneura Sch.Bip. ex Baker, Baccharis reticulata (Ruiz et Pav.) Pers., Baccharis triptera Mart., Cacalia decurrens Vell., Conyza genistelloides Lam., Molina venosa Ruiz et Pav., Molina venosa (Ruiz et Pav.) Pers. 
tiivuline sealõuarohi  Scrophularia umbrosa Dumort. Scrophularia alata Gilib. 
tiivuline toonelill  Ammobium alatum R.Br.  
tiivuline tunbergia  Thunbergia alata Boj. ex Sims  
tiivuline võikakar  Verbesina alata L. Hamulium alatum (L.) Cass., Tepion alatum (L.) Britton 
tiivutu gladiool  Gladiolus apterus Klokov  
tiivutu robirohi  Rhinanthus angustifolius C.C.Gmel. subsp. apterus (Fr.) Soó Rhinanthus apterus (Fr.) Ostenf., Alectorolophus apterus (Fr.) Ostenf., Rhinanthus serotinus (Schönh.) Oborný subsp. apterus (Fr.) Schinz et Thell. 
tikjakarvane kortsleht  Alchemilla sarmatica Juz. Alchemilla strigosula H.Lindb. 
tikkerfüüsal   Physalis pruinosa L. Physalis maxima Mill. 
tikkermelon  Cucumis myriocarpus Naudin Cucumis africanus var. acutilobus Cogn., Cucumis africanus var. myriocarpus (Naudin) Burtt Davy, Cucumis dissectifolius Naudin, Cucumis grossularia hort. in Voss, nom. inval., Cucumis grossularoides Steud., nom. inval., Cucumis merxmuelleri Suess.; incl. Cucumis myriocarpus subsp. leptodermis (Schweick.) C.Jeffrey et P.Halliday [Cucumis leptodermis Schweick.] 
tikupuu  Swintonia Griffith  
tikutaim  Syngonanthus Ruhland  
till  Anethum L.  
tillandsia  Tillandsia L.  
tillilaadne karulill  Ursinia anethoides (DC.) N.E.Br.  
tilluke lemlik  Wolffia microscopica (Griff.) Kurz  Grantia microscopica Griff. 
tilluke mugulleht  Bulbophyllum minutissimum (F.Muell.) F.Muell. Bulbophyllum moniliforme F.Muell., nom. illeg., Bulbophyllum moniliforme R.M.King, nom. illeg., Dendrobium minutissimum F.Muell., Dendrobium nummulifolium R.King, Oncophyllum minutissimum (F.Muell.) D.L.Jones et M.A.Clem., Phyllorkis minutissima (F.Muell.) Kuntze 
tilluke pisipalm  Dypsis hildebrandtii (Baill.) Becc. Trichodypsis hildebrandtii Baill. 
tillunartsiss  Narcissus nanus Spach  Narcissus lobularis hort., Narcissus minor var. nanus Herb. 
timbu  Mecardonia Ruíz et Pav.  
timmialaadsed [selts]  Timmiales (M.Fleisch.) Ochyra  
Timofejevi nisu  Triticum timopheevi Zhuk. Triticum araraticum Jakubz., Triticum armeniacum (Jakubz.) Makush., Triticum militinae Zhuk. et Migush., Triticum timonovum Heslot et R.Ferrary 
timut  Phleum L.  
tina-sarvjuur  Ceratostigma plumbaginoides Bunge  
tinajas hunditubakas  Hieracium sublividum (Dahlst.) Johanss. Hieracium sylvaticum (L.) Gouan subsp. sublividum Dahlst. 
tinajuurelised  Plumbaginaceae Juss., nom. cons.  
tinaluga  Juncus patens E.Mey.  
tindi-iileks  Ilex glabra (L.) A.Gray  
tinditamm  Quercus infectoria Olivier  
tinditerminaalia; vili: tindipähkel  Terminalia chebula Retz. Bucida comintana Blanco, Myrobalanus chebula (Retz.) Gaertn., Myrobalanus gangetica Kostel., nom. nud., Terminalia acuta Walp., Terminalia gangetica Roxb., Terminalia parviflora Thwaites, Terminalia reticulata Roth, Terminalia tomentella Kurz, Terminalia  
tingiringi eukalüpt  Eucalyptus glaucescens Maiden et Blakeley   
tipirohi  Petiveria L.   
tipmine eerika  Erica terminalis Salisb.  
tipmine parkepõõsas  Coriaria terminalis Hemsl.  
tipmine puksrohi  Pachysandra terminalis Siebold et Zucc.  
tipplehine nelk  Dianthus spiculifolius Schur  
tipupuu  Tipuana (Benth.) Benth.   
tipupuu  Tipuana tipu (Benth.) Kuntze Machaerium fertile Griseb., Machaerium tipu Benth., Tipuana speciosa Benth., Tipuana tipa Lillo 
tirooli hundihammas  Astragalus leontinus Wulf.  
tirooli liivsibul  Jovibarba arenaria (W.D.J.Koch) Opiz Jovibarba globifera (L.) J.Parn. subsp. arenaria (W.D.J.Koch) J.Parn., Sempervivum arenarium W.D.J.Koch, Sempervivum globiferum L. subsp. arenarium (W.D.J.Koch) 't Hart et B.Bleij  
tirooli mägisibul  Sempervivum dolomiticum Facch.  
Tischleri kukerpuu  Berberis tischleri C.K.Schneid.  
titaanjuur  Amorphophallus Blume ex Decne.  
titepisar  Micranthemum Michx., nom. cons.  Amphiolanthus Griseb., Globifera J.F.Gmel., nom. rej.  
titipuu  Cyrilla Garden ex L.   
titipuulised  Cyrillaceae Lindl., nom. cons.   
tjanšani kask  Betula tianschanica Rupr.  
tjanšani kirsipuu  Prunus prostrata Labill. var. concolor (Boiss.) Lipsky Cerasus prostrata (Labill.) Seringe var. concolor Boiss., Cerasus tianschanica Pojark. 
tjanšani kuusk  Picea schrenkiana subsp. tianschanica (Rupr.) Bykov Picea morinda subsp. tianschanica (Rupr.) Berezin, Picea schrenkiana var. tianschanica (Rupr.) W.C.Cheng et S.H.Fu, Picea tianschanica Rupr. 
tjanšani käokuld  Helichrysum thianschanicum Regel  
tjanšani mesiohakas  Echinops tjanschanicus Bobrov  
tjanšani nulg  Abies sibirica subsp. semenovii (B.Fedtsch.) Farjon Abies semenovii B. Fedtsch., Abies sibirica var. semenovii (B.Fedtsch.) Tang S.Liu 
tjanšani pihlakas  Sorbus tianschanica Rupr.  
tjanšani viirpuu  Crataegus tianschanica Pojark.  
tjanšani õisenelas  Exochorda tianschanica Gontsch. Exochorda korolkowii Lavalée 
toatoa sellerjugapuu  Phyllocladus toatoa Molloy Phyllocladus glaucus Kirk, nom. illeg. 
tobilobeelia  Lobelia tupa L. Dortmanna berteroi (A.DC.) Kuntze, Dortmanna bicalcarata Kuntze, Dortmanna mucronata (Cav.) Kuntze, Dortmanna philippiana Kuntze, Dortmanna tupa (L.) Kuntze, Lobelia bicalcarata (Kuntze) Zahlbr. ex K.Schum., Lobelia bicalcarata Zahlbr., Lobelia feuillei (G.Don) G.Nicholson, nom. illeg., Lobelia mucronata Cav., Lobelia serrata Meyen, Rapuntium mucronatum (Cav.) C.Presl, Rapuntium tupa (L.) C.Presl, Tupa berteroi A.DC., Tupa cavanillesiana G.Don, nom. illeg., Tupa feuillei G.Don, Tupa montana Phil., nom. illeg., Tupa mucronata (Cav.) A.DC. 
tobiväädilised  Aristolochiaceae Juss., nom. cons.  
tobiväät  Aristolochia L.  
toitev salvei  Salvia polystachya Cav.  
tokerjas urmamagun  Stylophorum lasiocarpum (Olivier) Fedde  
tokerviljaline pappel  Populus lasiocarpa Oliv.  
Toki käoking  Aconitum ×tokii Nakai Aconitum jaluense × Aconitum kusnezoffii 
tokikapsas  Brassica somalensis Hedge et Miller  
tokio kikkapuu  Euonymus hamiltonianus Wall. var. yedoensis (Koehne) Blakelock Euonymus sieboldianus var. yedoensis Hara, Euonymus yedoensis Koehne 
tokio kirsipuu  Prunus ×yedoensis Matsum. Prunus speciosa × Prunus subhirtella; Prunus 'Yoshino' 
tokio rodo (tokio rododendron, tokio asalea)  Rhododendron yedoense Maxim.  
tokkroos  Alcea L.  
tokkroosipuu  Montezuma DC.  Montezuma Mocino et Sesse ex DC.  
tokkroosipuu  Montezuma speciosissima DC.  Montezuma speciosissima Mocino et Sesse ex DC. Thespesia grandiflora DC. 
tolapuu  Gossweilerodendron Harms  
tolmpea  Cephalantera Rich.  
tolu palsamipuu; saadus; tolu palsam  Myroxylon balsamum (L.) Harms var. balsamum Toluifera balsamum L. 
tomat  Lycopersicon Mill. Solanum subg. Lycopersicon (Mill.) Seithe, Solanum sect. Lycopersicon (Mill.) Wettst., Lycopersicum Hill 
tomat [sektsioon]  Solanum subg. Potatoe sect. Lycopersicon (Mill.) Wettst. 1895  --> Lycopersicon Mill.; Solanum subg. Lycopersicon (Mill.) Seithe, Solanum sect. Lycopersicon (Mill.) Bitter 1917, isonym 
tomatipuu  Cyphomandra Mart. ex Sendtn.  Solanum subg. Solanum sect. Pachyphyllum Dunal 
tomatipuu [sektsioon]  Solanum subg. Solanum sect. Pachyphyllum Dunal  --> Cyphomandra Mart. ex Sendtn.  
tombea kivirik  Saxifraga tombeanensis Boiss. ex Engl.  
Tommasini kellukas  Campanula tommasiniana W.D.J.Koch  
tondimünt  Lallemantia Fisch. et C.A.Mey.   
tondimünt  Lallemantia iberica (M.Bieb.) Fisch. et C.A.Mey. Dracocephalum ibericum M.Bieb.  
tondipalm  Zombia L.H.Bailey  Oothrinax O.F.Cook, nom. inval. 
tondipalm  Zombia antillarum (Descourt. ex B.D.Jacks.) L.H.Bailey Chamaerops antillarum Descourt., Chamaerops antillarum Descourt. ex B.D.Jacks., Coccothrinax anomala Becc., Oothrinax anomala (Becc.) O.F.Cook, nom. inval. 
tondipea  Dracocephalum L., nom. cons.  
tondipuu  Schizolobium Vogel   
tonditupik  Physostegia Benth.  
tonga gartsiinia  Garcinia pseudoguttifera Seem.  
tonga havaipalm  Pritchardia pacifica Seem. et H.Wendl. Styloma pacifica (Seem. et H.Wendl.) O.F.Cook 
tonkapuu, vili: tonkauba  Dipteryx Schreb.  
toogpuu  Petersianthus Merr. Combretodendron A.Chev. ex Exell, Petersia Welw. ex Benth. 
toogpuu  Bischofia Blume   
toogpuu, puit: toog  Petersianthus quadrialatus (Merr.) Merr. Combretodendron quadrialatum (Merr.) R.Knuth  
toogpuulised  Bischofiaceae AiryShaw   --> Phyllanthaceae 
tooma hunditubakas  Hieracium intercessum Üksip  
tooma-seebalill  Sebaea thomasii Schinz Exochaenium thomasii Schinz, Sebaea jasminiflora Schinz 
toomingas  Padus Mill. Prunus subg. Padus (Moench) Focke ex Engl. et Prantl, Cerasus sect. Padus S.F.Gray, Prunus subg. Padus (Mill.) Focke, Prunus subg. Padus (Mill.) Peterm., Prunus sect. Padus (Mill.) Dumort. 
toomingas  Prunus subg. Padus (Moench) Focke ex Engl. et Prantl Padus Mill., Cerasus sect. Padus S.F.Gray, Prunus subg. Padus (Mill.) Focke, Prunus subg. Padus (Mill.) Peterm., Prunus sect. Padus (Mill.) Dumort. 
toompihlakas  Amelanchier Medik.  
toona  Toona (Endl.) M.Roem.  Surenus Kuntze 
tooneliilia  Asphodelus L.  
tooneliilialised  Asphodelaceae Juss.  
tooneliilialised [alamsugukond]  Asphodeloideae Burnett [subfamilia] Xanthorrhoeaceae s.l. subfam. Asphodeloideae Burnett, Hemerocallidaceae subfam. Asphodeloideae Burnett 
tooneputk  Thapsia L. Kenopleurum P.Candargy 
toonevõhk (anuubias)  Anubias Schott   
toonikuvahhellia (toonikuakaatsia)  Vachellia xanthophloea (Benth.) P.J.H. Hurter Acacia xanthophloea Benth. 
tore abuutilon  Abutilon insigne Planch.  
tore deutsia  Deutzia ×magnifica (Lemoine) Rehder Deutzia crenata? × Deutzia longifolia 
tore draakonvõhk  Dracontium spruceanum (Schott) G.H.Zhu Cyrtosperma spruceanum (Schott) Engl., Dracontium carderi Hook.f., Dracontium costaricense Engl., Dracontium loretense K.Krause, Dracontium ornatum K.Krause, Dracontium trianae Engl., Echidnium spruceanum Schott 
tore filodendron  Philodendron eximium Schott Arum amphibium Vell., Philodendron amphibium (Vell.) Kunth ex Stellfeld, Philodendron cardiophyllum K.Koch et Sello, Philodendron sauerianum K.Koch 
tore flamingolill  Anthurium magnificum Lind.  
tore koolupuu  Acokanthera oblongifolia (Hochst.) Codd  
tore kullerkupp  Trollius pulcher Makino  
tore kurereha  Geranium ×magnificum Hyl. Geranium ibericum × Geranium platypetalum 
tore lagerströömia  Lagerstroemia speciosa (L.) Pers.  
tore lauk  Allium insubricum Boiss. et Reut.  Allium narcissiflorum var. insubricum (Boiss. et Reut.) Fiori, Allium narcissiflorum subsp. insubricum (Boiss. et Reut.) Cif., Allium narcissiflorum hort. 
tore liilia  Lilium superbum L.  
tore mandvill  Mandevilla ×amabilis (Backh. et Backh.f.) Dress Mandevilla splendens × ?; Dipladenia ×amabilis Backh. et Backh.f.  
tore nulg  Abies magnifica A.Murray bis Abies campylocarpa A.Murray bis, Picea magnifica (A.Murray bis) Gordon, Pinus campylocarpa (A.Murray bis) Voss, Pinus magnifica (A.Murray bis) W.R.McNab, nom. illeg., Pseudotsuga magnifica (A.Murray bis) W.R.McNab 
tore pahhiira  Pachira insignis (Sw.) Savigny  
tore paju  Salix exigua Nutt.  
tore printsessipalm  Lytocaryum weddellianum (H.Wendl.) Toledo Calappa elegantina Kuntze, Calappa insignis (hort. ex Drude) Kuntze, Cocos insignis (hort. ex Drude) Mart. ex Hook.f., Cocos pynaertii auct., Cocos weddelliana H.Wendl., Glaziova elegantissima H.Wendl., Glaziova insignis hort. ex Drude, Glaziova martiana Glaz. ex Drude, Lytocaryum insigne (hort. ex Drude) Toledo, Microcoelum insigne (hort. ex Drude) Burret et Potztal, Microcoelum martianum (Glaz. ex Drude) Burret et Potztal, Microcoelum weddellianum (H.Wendl.) H.E.Moore, Syagrus insignis (hort. ex Drude) Becc., Syagrus weddelliana (H.Wendl.) Becc., Syagrus weddellianus (H.Wendl.) Becc. 
tore tobiväät  Aristolochia littoralis D.Parodi Aristolochia elegans Mast. 
tore trompetipuu  Catalpa speciosa (Warder ex Barney) Engelm.  
tore tulp  Tulipa subpraestans Vved.   
tore vaariklill (salulill)  Nemophila menziesii Hook. et Arn. Nemophila insignis Dougl. ex Benth. 
tore virsikpalm  Bactris gasipaes Kunth Bactris speciosa (Mart.) H.Karst., Bactris utilis (Oerst.) Benth. et Hook.f. ex Hemsl., Guilielma gasipaes (Kunth) L.H.Bailey, Guilielma speciosa Mart., Guilielma utilis Oerst. 
tore vulkaanikell  Brighamia insignis A.Gray Brighamia citrina (Forbes et Lydgate) John  
toreenia  Torenia L.  
toringo õunapuu (Sieboldi õunapuu)  Malus toringo (Siebold) Siebold ex de Vriese Malus sieboldii (Regel) Rehder, Pyrus sieboldii Regel 
toringolaadne õunapuu  Malus toringoides (Rehder) Hughes  
torkav aaloe  Aloe ferox Mill. Aloe candelabrum A.Berger, nom. illeg., Aloe galpinii Baker, Aloe horrida Haw., Aloe muricata Haw., Aloe pallancae Guillaumin, nom. illeg., Aloe pseudoferox Salm-Dyck, Aloe subferox Spreng., Aloe supralaevis Haw., Busipho ferox (Mill.) Salisb., nom. inval., Pachidendron ferox (Mill.) Haw., Pachidendron pseudoferox (Salm-Dyck) Haw., Pachidendron supralaeve (Haw.) Haw. 
torkav adeenia   Adenia spinosa Burtt Davy  
torkav akaatsia  Acacia spinosum (L.f.) Miq.  
torkav atrafaks  Atraphaxis pungens (M.Bieb.) Jaub. et Spach  
torkav dioon  Dioon spinulosum Dyer  
torkav eemeks  Emex spinosa (L.) Campdera  
torkav eleuterokokk  Eleutherococcus spinosus (L.f.) S.-Y.Hu  
torkav habekanarbik  Leucopogon juniperinus R.Br.  
torkav hõbeohakas  Ptilostemon afer (Jacq.) Greuter Cirsium afrum (Jacq.) Fischer 
torkav hõbepuu  Elaeagnus pungens Thunb.  
torkav jumikas  Centaurea ornata Willd.  
torkav kappar  Capparis spinosa L.  
torkav karuohakas  Carduus acanthoides L.  
torkav keerdkanarbik  Lysinema pungens Cav. Woollsia (Cav.) F.Muell. 
torkav kivijugapuu  Podocarpus spinulosus (Smith) R.Br. ex Mirb.  
torkav kivirik  Saxifraga ×pungens Sünderm. Saxifraga marginata var. rocheliana × Saxifraga juniperifolia var. pseudosancta 
torkav kuusk (sinikuusk, ilukuusk)  Picea pungens Engelm. Abies menziesii var. parryana André, Picea parryana Barrow ex Sarg.  
torkav leesikas  Arctostaphylos pungens Kunth  
torkav leetpõõsas  Genista horrida (Vahl) DC.  
torkav lehiskaktus  Pereskia aculeata Mill.  
torkav liivkann  Arenaria pungens Elem.  
torkav läätspuu  Caragana spinosa (L.) DC.  
torkav maiten  Maytenus ilicifolia Mart. ex Reissek Celastrus spinifolius Larrañaga, Maytenus aquifolium Mart., Maytenus hassleri Briq., Maytenus pilcomayensis Briq. 
torkav mänd  Pinus pungens Lamb.  
torkav nelk  Dianthus pungens L.  
torkav ogaõun  Datura ferox L.  
torkav ruskus  Ruscus aculeatus L. Ruscus ponticus Woron. 
torkav siida  Sida spinosa L.  
torkav strühniinipuu  Strychnos spinosa Lam.  
torkav tetradüümia  Tetradymia spinosa Hook. et Arn.  
torkav trioodia  Triodia pungens  
torkav tuliürt  Phlomis pungens Willd.  
torkpalm  Tectiphiala H.E.Moore  
torkpalm  Tectiphiala ferox H.E.Moore  
Torrey kontpuu  Cornus torreyi S.Watson Thelycrania torreyi (S.Watson) 
Torrey mänd  Pinus torreyana Parry ex Carrière  
tortkaktus  Stenocactus (K.Schum.) A.W.Hill   
torukassia  Cassia fistula L.  
torukäpp  Coelogyne Lindl.  
torumailane  Paederota L.  
torupea  Triticum subg. Aegilops (L.) Schmalh.   --> Aegilops L. 
torupea  Aegilops L. Triticum subgen. Aegilops (L.) Schmalh., Triticum sect. Aegilops (L.) Godr. et Gren.  
torupriimula  Primula grandis Trautv.  Sredinskya grandis (Trautv.) Fed. 
torurass  Solenanthus Ledeb.  
toruõieline budleia  Buddleja tubiflora Benth.  
toruõieline kobarhüatsint  Muscari inconstrictum Rech.f.  
toruõieline monarda  Monarda fistulosa L.  
toruõieline männaskanep (toruõieline vesikanep)  Eutrochium fistulosum (Barratt) E.E.Lamont Eupatoriadelphus fistulosus (Barratt) R.M.King et H.Rob., Eupatorium fistulosum Barratt, Eupatorium purpureum var. angustifolium Torr. et A.Gray 
toruõiene kalanhoe (toruõiene pungleht)  Kalanchoe delagoensis Eckl. et Zeyh. Bryophyllum delagoense (Eckl. et Zeyh.) Schinz, Bryophyllum tubiflorum Harv., Bryophyllum verticillatum (Scott-Elliot) A.Berger, Kalanchoe tubiflora (Harv.) Raym.-Hamet, Kalanchoe verticillata Scott-Elliot 
toskaana kuslapuu  Lonicera etrusca Santi  
totaara kivijugapuu  Podocarpus totara G.Benn. ex D.Don  
Tournefort'i viirpuu  Crataegus tournefortii Griseb.  
traakia nelk  Dianthus microlepis Boiss.  
traakia tulp  Tulipa orphanidea Boiss. ex Heldr. Tulipa atheniensis Orph., Tulipa bithynica Griseb. ex Baker, Tulipa hayatii O.Schwarz, Tulipa hellespontica Degen, Tulipa minervae Orph. ex Baker, Tulipa thracica Davidov 
traathein  Lygeum Loefl. ex L.  Linosparton Adans., Spartum P.Beauv., nom. inval. 
traathein  Lygeum spartum Loefl. ex L.  
tradeskantsia  Tradescantia L.  Rhoeo Hance, Setcreasea K.Schum. et Syd., Zebrina Schnizl. 
transilvaania helmikas  Melica transsilvanica Schur  
transilvaania kipslill  Gypsophila petraea (Baumg.) Rchb. Arenaria adenotrichia Bong. ex Ledeb., Arenaria caerulescens Rudolph ex Ledeb., Banffya petraea Baumg., Gypsophila transsylvanica Spreng. 
transilvaania lõokannus  Corydalis solida Transsylvanica rühm Corydalis solida f. transsylvanica 
transilvaania sinilill  Hepatica transsylvanica Fuss Hepatica angulosa auct. non Lam., Hepatica transsilvanica Fuss 
transvaali aaloe  Aloe castanea Schönland  
transvaali gerbera  Gerbera jamesonii Bolus ex Adlam Gerbera jamesonii Bolus ex Hook.f. 
transvaali kroonlauk  Tulbaghia acutiloba Harv.  
transvaali õhupallipuu  Erythrophysa transvaalensis Verd.   
Tranzscheli murakas  Rubus ×tranzschelii Juzepcz. Rubus chamaemorus × Rubus saxatilis 
trapetsadiantum  Adiantum trapeziforme L.  
Trautvetteri lauk  Allium trautvetterianum Regel  
Trautvetteri vaher  Acer trautvetteri Medw.  
Traversi puismailane  Hebe traversii (Hook.f.) Cock. et Allan  
treema  Trema Lour.  Sponia Comm. ex Decne. 
Trelease'i kukehari  Sedum treleasei Rose  
trepp-sämplehik  Bauhinia glabra Jacq. Bauhinia brachystachya (Benth.) Walp., Bauhinia columbiensis Vogel, Bauhinia cumanensis Kunth, Bauhinia heterophylla Kunth, Bauhinia hondurensis Standl., Bauhinia longipetala (Benth.) Walp., Bauhinia punctata Burch. ex Benth., Bauhinia standleyi Rose, Bauhinia storkii (Britton et Rose) Standl., Bauhinia suaveolens Kunth, Binaria cumanensis (Kunth) Raf., Binaria hondurensis (Standl.) A.Schmitz, Binaria longipetala (Benth.) Schmitz, Cardenasia setacea Rusby, Caulotretus heterophyllus (Kunth) Warb., Schnella brachystachya Benth., Schnella columbiensis (Vogel) Benth., Schnella cumanensis (Kunth) Britton et Rose, Schnella glabra (Jacq.) Dugand, Schnella heterophylla (Kunth) Pittier, Schnella heterophylla (Kunth) Benth., Schnella longipetala Benth., Schnella standleyi (Rose) Britton et Rose, Schnella storkii Rose, Schnella storkii Britton et Rose 
Treubi aglaoneema  Aglaonema commutatum var. robustum (Alderw.) Nicolson 'Treubii' Aglaonema rotundum N.E.Br. 
trieste nelk  Dianthus sylvestris Wulf. subsp. tergestinus (Rchb.) Hayek Dianthus tergestinus (Rchb.) A.Kern. 
trigueroaspar  Asparagus acutifolius L.  
triibik-sininokk  Sisyrinchium striatum Sm.  
triibik-tiibleht  Christia obcordata (Poir.) Bakh.f. Hedysarum obcordatum Poir., Hedysarum reniforme Lour., Lourea obcordata (Poir.) Desv., Lourea reniformis (Lour.) DC. 
triibik-urnõis  Nematanthus strigillosus (Mart.) H.E.Moore Nematanthus radicans C.Presl 
triibuline lehistähkbambus  Phyllostachys aureosulcata McClure  
triibuline nidulaarium  Nidularium striatum Wittm.  
triibuline näsiniin  Daphne striata Tratt.  
triibuline pungbambus  Pleioblastus auricoma (Mitford) D.C.McClint. Arundinaria auricoma Mitford, nom. illeg. superfl., Bambusa viridistriata Regel, Bambusa viridistriata Siebold ex Andre, Pleioblastus viridistriatus (Regel) Makino, Sasaella viridistriata (Regel) Nakai 
triibuline tuiinia  Thouinia striata Radlk.  
triinakspalm  Thrinax Sw. Hemithrinax Hook.f., Simpsonia O.F.Cook, nom. inval. 
triinupuu  Ormosia Jacks., nom. cons. Toulichiba Adans., nom. rej. 
triipagaav  Agave univittata Haw. Agave caerulescens Salm-Dyck ex Jacobi, Agave caerulescens Salm-Dyck, Agave heteracantha Zucc., Agave lophantha Schiede, nom. inval., Agave lophantha Schiede ex Kunth, Agave vittata Regel 
triipbegoonia  Begonia listada L.B.Sm. et Wassh.  
triipgladiool  Gladiolus floribundus Jacq.  Acidanthera forsythiana Baker, Acidanthera graminifolia Baker, Acidanthera pauciflora (Baker) Benth., Antholyza spicata Mill., Gladiolus bowkeri G.J.Lewis, Gladiolus graminifolius (Baker) G.J.Lewis, Gladiolus striatus Andrews, Montbretia pauciflora Baker 
triipjalg  Syngramma J.Sm. Callogramme Fée, Craspedodictyum Copel., Toxopteris Trevis. 
triiplehik  Hoffmannia Sw. Campylobotrys Lem., Erosmia A.Juss., Euosmia Kunth, Evosmia Humb. et Bonpl., Higginsia Pers., Koehneago Kuntze, Ohigginsia Ruiz et Pav. 
trinidadi tuppsaba  Warszewiczia coccinea (Vahl) Klotzsch Macrocnemum coccineum Vahl, Mussaenda coccinea (Vahl) Poir., Warszewiczia maynensis Wedd., Warszewiczia poeppigiana Klotzsch, Warszewiczia pulcherrima Klotzsch, Warszewiczia schomburgkiana Klotzsch 
trioodia  Triodia R.Br.  
triploidne haab  Populus tremula f. gigas Nilsson  
tristaania  Tristania conferta R.Br. Lophostemon confertus (R.Br.) Peter G.Wilson et J.T.Waterh. 
tritikale (nisu × rukis) × Triticosecale Wittm. ex A.Camus ×Triticale Tscherm.-Seys. ex Müntzing, Triticum durum × Secale cereale 
tritoonia  Tritonia Ker Gawl.  
trobiviljak  Polycarpon Loefl.  Polycarpon Loefl. ex L. 
Trolli kraakenipuu  Didierea trollii Capuron et Rauh  
Trolli kuldjuur (Trolli kukehari)  Rhodiola trollii (Wederm.) hort. Rhodiola aff. saxifragoides, Rhodiola saxifragoides 'Trollii', Sedum trollii Werderm. 
tromboonkõrvits  Cucurbita moschata Tromboncino rühm Cucurbita moschata Zucchetta rühm, Cucurbita moschata Zucchetta Rampicante rühm, Cucurbita moschata Zucchino Rampicante rühm, Cucurbita moschata Climbing Zucchini rühm, Cucurbita moschata Climbing Crookneck-rühm, Cucurbita moschata Trombolino d'albenga rühm, Cucurbita moschata Trombetta rühm, Cucurbita moschata Serpentine Squash-rühm; incl. Cucurbita moschata 'Tromboncino' 
trompetipuu  Catalpa Scop.  
trompetparadiisia  Paradisea liliastrum (L.) Bertol.  
trooja lumikelluke  Galanthus trojanus A.P.Davis et N.Özhatay  
trooja nulg (Bornmülleri nulg)  Abies ×equi-trojani (Asch. et Sint. ex Boiss.) Mattf. Abies cephalonica × Abies nordmanniana; Abies ×bornmuelleriana Mattf., Abies nordmanniana subsp. equi-trojani (Asch. et Sint. ex Boiss.) Coode et Cullen, Abies ×olcayana Ata et Merev, Abies pectinata var. equi-trojani Asch. et Sint. ex Boiss. 
trooja tamm  Quercus trojana Webb  
trummipalm  Mascarena L.H.Bailey  -> Hyophorbe 
trühvelõielised  Hydnoraceae C.Agardh, nom. cons.   
trühvelõis  Hydnora Thunb.   
tsangpo rodo (tsangpo rododendron)  Rhododendron tsangpoense Kingdon-Ward  
Tschonoski rodo (Tschonoski rododendron, Tschonoski asalea)  Rhododendron tschonoskii Maxim. Azalea tschonoskii (Maxim.) Kuntze 
Tschonoski vaher  Acer tschonoskii Maxim. Acer kamarovii Pojark. 
Tschonoski õunapuu  Malus tschonoskii (Maxim.) C.K.Schneid.  
tseiloni datlipalm  Phoenix pusilla Gaertn. Phoenix farinifera Roxb., Phoenix zeylanica Trimen, Zelonops pusilla (Gaertn.) Raf. 
tseiloni havisaba  Sansevieria zeylanica (L.) Willd.  
tseiloni kaneelipuu  Cinnamomum verum J.Presl Cinnamomum cinnamomum (L.) Cockerell, nom. inval., Cinnamomum zeylanicum Blume, Laurus cinnamomum L. 
tseiloni lõikhein  Cyperus haspan L.  Cyperus adenophorus Schrad. ex Nees, Cyperus americanus (Boeck.) Palla, Cyperus aphyllus Vahl, Cyperus autumnalis Vahl, Cyperus caespitosus Llanos, Cyperus cancellatus Ridl., Cyperus cayennensis Link, Cyperus efoliatus Boeck., Cyperus gracilis Muhl., Cyperus gramineus Roem. et Schult., Cyperus graminifolius Poir., Cyperus hyemalis Pursh ex C.B.Clarke, Cyperus junceus Link, Cyperus juncoides Lam., Cyperus laticulmis Spreng., Cyperus leptos Schult., Cyperus microcarpus Boeck., Cyperus muehlenbergii Spreng., Cyperus nudus Kunth, Cyperus pedatus Nees, Cyperus planiculmis Steud., Cyperus platyculmis R.Br., Cyperus riparius Schrad. ex Nees, Cyperus stellatus Link, Cyperus triqueter Boeck., Cyperus tunicatus Roem. et Schult., Cyperus vaginatus Link, Scirpus autumnalis Rottb.  
tseiloni neolitsea  Neolitsea cassia (L.) Kosterm. Laurus cassia L., Litsea zeylanica Nees et T.Nees, Neolitsea zeylanica (Nees et T.Nees) Merr. 
tseiloni peittõlvik  Cryptocoryne beckettii Thwaites ex Trimen (2n = 28) Cryptocoryne beckettii Thuill. ex Trimen, Cryptocoryne petchii Alston (2n = 42)  
tseiloni tinajuur  Plumbago zeylanica L.  
tsekroopia  Cecropia Loefl., nom. cons. Ambaiba Adans, Coilotapalus P.Browne, nom. rej.  
tselaster  Celastrus L.  
tsenoobia  Zenobia pulverulenta (Bartr. ex Willd.) Pollard  
tsentradeenia  Centradenia G.Don  
tseraaria  Ceraria H.Pearson et Stephens  
tsesalpiinia  Caesalpinia L. Biancaea Tod., Brasilettia (DC.) Kuntze, Denisophytum R.Vig., Poinciana L., Ticanto Adans 
tsesalpiinialised  Caesalpiniaceae R.Br., nom. cons.  Fabaceae subfam. Caesalpinioideae, Leguminosae subfam. Caesalpinioideae; Cassiaceae Vest, Ceratoniaceae Link, Detariaceae Hess 
tsineraaria  Pericallis D.Don Senecio sect. Pericallis (Webb) O.Hoffm. 
tsineraaria  Senecio sect. Pericallis (Webb) O.Hoffm.  --> Pericallis D.Don; Cineraria L. 
tsingtau liilia  Lilium tsingtauense Gilg Lilium miquelianum Makino 
tsinlingi kibuvits  Rosa tsinlingensis Pax et K.Hoffm.  
tsissus   Cissus L.   
tsissuselehine vaher  Acer cissifolium (Siebold et Zucc.) K.Koch  
tsitrus  Citrus L. Aurantium Mill. 
tsitruselehine viigipuu  Ficus citrifolia Mill.  
tsitruselised (kaubanduses "tsitrusviljalised") [ruudiliste alamsugukond]  Rutaceae subfam. Aurantioideae Eaton  
tsitruselised (kaubanduses "tsitrusviljalised") [ruudiliste alamsugukond]  Aurantioideae Eaton 1836 [subfamilia] Citroideae Roussel 1806, Citroideae Engl. 1931, Limonioideae Horan. 1847, Rutaceae subfam. Aurantioideae Eaton 
tsitruskinkanipuu × Citrofortunella J.W.Ingram et H.E.Moore Citrus × Fortunella 
tsitveri-kollajuur; saadus: tsitverijuur (Rhizoma Zedoriae)  Curcuma zedoaria (Christm.) Roscoe  Amomum latifolium Lam., nom. illeg., Amomum zedoaria Bergius, Amomum zedoaria Christm., Amomum zerumbeth Koenig non L., Curcuma officinalis Salisb., Curcuma pallida Lour., Curcuma zedoaria (Bergius) Roxb., nom. illeg., Curcuma speciosa hort. ex Link, nom. illeg., Curcuma zedoaria (Bergius) Rosoe, Curcuma zerumbeth (Koen.) Roxb. non L., Erndlia subpersonata Giseke  
tsushima hosta  Hosta tsushimensis N.Fujita Hosta minor F.Maek. 
tsusiima astelsõnajalg  Polystichum tsus-simense (Hook.) J.Sm.  
tsuuga  Tsuga Carrière  
tsümbiidium  Cymbidium Sw.  
tšehhi priimula  Primula ×pruhonicensis Bergmans Primula ×pruchoniciana Zeman ex Bergmans, Primula ×pruchoniciana hort.; Primula juliae × Primula vulgaris 
tšhungeni priimula  Primula chungensis Balf.f. et Kingdon-Ward  
tšiili abuutilon  Abutilon vitifolium (Cav.) C.Presl Abutilon vitifolium (Cav.) G.Don, Sida vitifolia Cav., Corynabutilon vitifolium (Cav.) Kearney  
tšiili adiantum  Adiantum chilense Kaulf.  
tšiili araukaaria  Araucaria araucana (Mol.) K.Koch  
tšiili aristoteelia; saadus: makimari (maqui)  Aristotelia chilensis (Molina) Stuntz Aristotelia glabra Miers, Aristotelia glandulosa Ruiz et Pav., nom. illeg., Aristotelia lucida Salisb., Aristotelia macqui L'Hér., Beaumaria macqui Deless. ex Steud., Cornus chilensis Molina 
tšiili gunnera  Gunnera tinctoria (Mol.) Mirb. Gunnera chilensis Lam. 
tšiili hanemalts (kinoa)  Chenopodium quinoa Willd.  
tšiili keerispea   Phacelia secunda J.F.Gmel. Aldea circinnata Willd., Hydrophyllum aldea Roem. et Schult., Hydrophyllum magellanicum Lam., Phacelia circinata (Willd.) Jacq., Phacelia magellanica (Lam.) Coville, Phacelia peruviana Spreng.  
tšiili klarkia  Clarkia tenella (Cav.) F.H.Lewis et M.R.Lewis  Oenothera tenella Cav. 
tšiili kuisma  Eucryphia cordifolia Cav.   
tšiili kõrvlehik  Oldenlandia salzmannii (DC.) Benth. et Hook.f. ex B.D.Jacks. Anotis salzmannii DC., Hedyotis chiloensis Phil., Hedyotis inconspicua F.Phil. ex Phil., Hedyotis muscosa A.St.-Hil., Hedyotis perpusilla Hook. et Arn., Hedyotis pilosa Poepp., Hedyotis salzmannii (DC.) Steud., Hedyotis theesifolia A.St.-Hil., Hedyotis thesiifolia A.St.-Hil., Oldenlandia inconspicua (F.Phil. ex Phil.) Reiche, Oldenlandia theesifolia K.Schum., Oldenlandia thesiifolia (A.St.-Hil.) K.Schum., Spermacoce oldenlandiae DC. 
tšiili lapageeria  Lapageria rosea Ruíz et Pav.  
tšiili luuma  Luma apiculata (DC.) Burret Myrtus apiculata DC., Myrtus luma Molina 
tšiili lõhikõis  Schizopetalon walkeri Sims  
tšiili lõunaseeder  Austrocedrus chilensis (D.Don) Pic.Serm. et Bizzarri Austrocedrus chilensis (D.Don) Florin et Boutelje, nom. inval., Libocedrus chilensis (D.Don) Endl., Thuja andina Poepp. et Endl., Thuja chilensis D.Don  
tšiili maasikas  Fragaria chiloensis (L.) Mill. Fragaria chiloensis Duchesne 
tšiili maiten  Maytenus boaria Molina  
tšiili marimürt  Ugni molinae Turcz. Eugenia ugni (Molina) Hook. et Arn., Myrtus molinae (Turcz.) Barnéoud, Myrtus ugni Molina, Ugni bridgesii O.Berg, Ugni lanceolata O.Berg, Ugni myrtus Macloskie, nom. illeg., Ugni philippii O.Berg, Ugni poeppigii O.Berg, Ugni ugni (Molina) Voss, nom. inval. 
tšiili mõrsjavanik  Francoa sonchifolia (Willd.) Cav. Francoa appendiculata var. sonchifolia (Cav.) Rolfe, Panke sonchifolia Willd. 
tšiili mõõl  Geum chiloense hort. Geum quellyon Sweet 
tšiili puia  Puya chilensis Mol.  
tšiili remmelgas  Salix chilensis Molina Salix humboldtiana Willd. 
tšiili seebikoorepuu  Quillaja saponaria Mol.  
tšiili siilikkaktus  Echinopsis chiloensis (Colla) Friedrich et Rowley Trichocereus chiloensis (Colla) Britton et Rose 
tšiili tulepõõsas  Embothrium coccineum J.R.Forst. et G.Forst.  
tšiili ämbliklill  Cleome chilensis DC.  
tšiilikaktus  Eriosyce Phil.  
tšoseenia  Chosenia arbutifolia (Pall.) A.K.Skvortsov Chosenia bracteosa (Turcz. ex Trautv.) Nakai, Chosenia eucalyptoides (F.N.Meijer ex C.K.Schneid.) Nakai, Chosenia macrolepis (Turcz.) Kom., Chosenia splendida (Nakai) Nakai, Salix arbutifolia Pall., Salix bracteosa Turcz. ex Trautv., Salix eucalyptoides F.N. Meijer ex C.K. Schneid., Salix macrolepis Turcz.,  
tšuktši priimula  Primula tschuktschorum Kjellmann  
tšumiis  Setaria italica (L.) P.Beauv. subsp. maxima Alef. Setaria italica (L.) P.Beauv. convar. maxima (Alef.) Mansf. 
tubakas  Nicotiana L.  
Tubergeni gladiool  Gladiolus ×tubergenii hort. (Gladiolus cardinalis × Gladiolus oppositiflorus) × Gladiolus liliaceus; Gladiolus Tubergenii rühm 
Tubergeni juuno (Tubergeni iiris)  Juno tubergeniana (Foster) Vved.  Iris tubergeniana Foster 
Tubergeni kobarhüatsint (varane kobarhüatsint 'Tubergenianum')  Muscari aucheri 'Tubergenianum' Muscari tubergenianum Hoog ex Turrill 
Tubergeni rohtlaliilia  Eremurus ×tubergenii hort.  Eremurus ×tubergenii Tubergen; Eremurus himalaicus × Eremurus stenophyllus  
Tubergeni silla (Tubergeni siniliilia)  Scilla mischtschenkoana Grossh. Scilla diziensis Grossh., Scilla zangezura Grossh., Scilla tubergeniana Hoog ex Stearn, Scilla tubergeniana Hoog, nom. inval. 
Tubergeni tulp  Tulipa tubergeniana Hoog  
tuder  Camelina Crantz  
tuderluga  Juncus gerardii Loisel.  
tugev grevillea  Grevillea robusta A.Cunn. ex R.Br.  
tugev jänesejalg  Davallia tyermanii (T.Moore) Baker Humata griffithiana var. tyermannii (T.Moore) Tagawa, Humata tyermannii T.Moore 
tugev kalotamnus  Calothamnus validus S.Moore  
tugev karusmari  Ribes ×robustum Jancz. Ribes niveum × Ribes inerme; Ribes niveum × Ribes oxyacanthoides; Grossularia ×robusta (Jancz.) Berger, Ribes robustum hort., Ribes ×robustum hort. ex Jancz., Ribes robustum Pavlova 
tugev kurdõhik (kurdõhik)  Exsertotheca crispa (Hedw.) S.Olsson, Enroth et D.Quandt Distichia crispa (Hedw.) Brid., Hypnum crispum (Hedw.) With., Neckera crispa Hedw. 
tugev lauk  Allium robustum Kar. et Kir.  
tugev leepralill  Cullen drupaceum (Bunge) C.H.Stirt. Psoralea drupacea Bunge 
tugev liivatee  Thymus mastichiana L.  
tugev lobeelia  Lobelia valida L.Bolus  
tugev lõhistanukas  Schistidium robustum (Nees et Hornsch.) H.H.Blom   
tugev lõikhein  Cyperus eragrostis Lam. Chlorocyperus eragrostis (Lam.) Rikli, Cyperus declinatus Moench, Cyperus declinatus var. limbatus Druce, Cyperus gracilis Buchanan, Cyperus lutescens Phil., Cyperus luzulae Hochst. ex Steud., Cyperus monandrus Roth, Cyperus ochrocephalus Steud., Cyperus prionotropis Steud., Cyperus serrulatus S.Watson, Cyperus vegetus Willd. 
tugev mariõunapuu  Malus robusta (Carrière) Rehder  
tugev mimoos  Mimosa polycarpa Kunth var. spegazzinii (Pirotta ex Hook.f.) Burkart Mimosa spegazzinii Pirotta ex Hook.f. 
tugev paindpuu  Salvadora persica L. Embelia grossularia Retz., Cissus arborea Forssk., Salvadora wightiana Planch. ex Thw., Salvadora indica Wight 
tugev raudmürt  Metrosideros robusta A.Cunn.  
tugev rohtlaliilia  Eremurus robustus (Regel) Regel Henningia robusta Regel 
tugev sirpsammal (tugev vesisirbik)  Sarmentypnum exannulatum (Schimp.) Hedenäs  Amblystegium exannulatum (Schimp.) De Not., Drepanocladus exannulatus (Schimp.) Warnst., Harpidium exannulatum (Schimp.) C.E.O.Jensen, Hypnum exannulatum Schimp., Warnstorfia exannulata (Schimp.) Loeske 
tugev tulivõhk  Arisaema robustum (Engl.) Nakai Arisaema amurense var. robustum Engl., Arisaema amurense subsp. robustum (Engl.) H. Ohashi et J. Murata 
tugev tõrvikliilia  Kniphofia northiae Bak.  
tugev vašingtooniapalm  Washingtonia robusta H.Wendl.  
tugev vihmalill  Habranthus robustus Herb. Habranthus robustus Herb. ex Sweet, Zephyranthes robusta (Herb.) Baker 
tugev viigikaktus  Opuntia robusta H.L.Wendl.  
tugevaogaline agaav  Agave ferox K.Koch  
tuhalill  Cineraria L.  
tuhik  Chiliotrichum Cass.  
tuhkjas kaljuenelas  Petrophytum cinerascens (Piper) Rydb. Luetkea cinerascens (Piper) A.Heller, Spiraea cinerascens Piper 
tuhkkaktus  Tephrocactus Lem.  
tuhkleht (tefroosia)  Tephrosia Pers.   
tuhkpihlakas  Sorbus rupicola (Syme) Hedl. Sorbus aria auct., Sorbus aria (L.) Crantz subsp. rupicola Syme, Sorbus salicifolia (Myrin ex Hartm.) Hedl. 
tuhkpuu  Cotoneaster Medik.  
tuhkur enelas  Spiraea ×cinerea Zabel Spiraea cana × Spiraea hypericifolia 
tuhkur paju  Salix cinerea L.  
tuhlimari  Saracha Ruíz et Pav.  
tuhm iileks  Ilex opaca Aiton  
tuhm karvsammal (tuhm jõhvsammal)  Trichodon cylindricus (Hedw.) Schimp. Ditrichum cylindricum (Hedw.) Grout.  
tuhm nelk  Dianthus tristis Velen. Dianthus pancicii Velen. 
tuhm nokkrood (tuhm salusammal)  Oxyrrhynchium hians (Hedw.) Loeske Eurhynchium hians (Hedw.) Sande Lac.  
tuhmikulised  Anomodontaceae Kindb.  
tuhmjalg  Selliguea Bory  Crypsinus C.Presl, Himalayopteris W.Shao et S.G.Lu, Phymatopsis J.Sm., Pichisermollia Fraser-Jenk., Pichisermollia H.C.Monteiro, Pichisermollodes Fraser-Jenk. et Challis, Polypodiopteris C.F.Reed  
tui-tähtpea  Scabiosa columbaria L.  
tujukaun  Griffonia Baill.  Bandeiraea Welw. ex Benth. et Hook.f. 
tujulill  Sceletium N.E.Br.   
tukalill  Brachyscome Cass. Brachycome Cass., orth. var. 
tukkaaloe  Aloe comosa Marl. et Berger  
tulbipuu  Liriodendron L.  
tule-tikupuu  Swintonia floribunda Griffith  
tulemäe-hõbemõõk  Argyroxiphium sandwicense DC.  
tuli-raudmürt  Metrosideros polymorpha Gaudich.  
tuliastel  Pyracantha M.Roem.  
tulik-jänesekõrv  Bupleurum ranunculoides L.  
tulik-vesipaunikas  Hydrocotyle ranunculoides L.f. Hydrocotyle batrachioides DC., Hydrocotyle cymbalarifolia Muhl., Hydrocotyle natans Cirillo, Hydrocotyle nutans G.Don ex Loudon 
tulikalised  Ranunculaceae Juss., nom. cons.  
tulikarikas  Zauschneria C.Presl  
tulikas  Ranunculus L. incl. Batrachium (DC.) Gray; Ficaria Schaeffer 
tulikataolised [ülemselts]  Ranunculanae [superordo]  
tulikaõieline kibuvits  Rosa ranunculiflora Andrews  
tuliliilia  Lilium bulbiferum L.  
tulinelk  Silene subg. Lychnis ( L. ) Greuter Lychnis L. 
tulinelk  Lychnis L.  --> Silene; Silene subg. Lychnis ( L. ) Greuter; incl. Coronaria Guett.; Viscaria Bernh. 
tulinõges  Urtica ferox Forst.f.  
tuliohakas  Cirsium vulgare (Savi) Ten. Cirsium lanceolatum (L.) Scop., Carduus lanceolatus L. 
tulipunane areekapalm  Areca vestiaria Giseke Areca henrici Furtado, Areca langloisiana Potztal, Areca leptopetala Burret, Areca paniculata (Miq.) Scheff., Drymophloeus vestiarius Miq., nom. inval., Mischophloeus paniculatus (Miq.) Scheff., Mischophloeus vestiarius (Giseke) Merr., Pinanga vestiaria (Giseke) Blume, Ptychosperma paniculatum Miq., Ptychosperma vestiarium (Giseke) Miq., Seaforthia vestiaria (Giseke) Mart. 
tulipunane sigaretilill  Cuphea ignea A.DC.  
tulipunane viirpuu  Crataegus chrysocarpa Ashe Crataegus horrida Medic. var. chrysocarpa (Ashe) Cin., Crataegus rotundifolia var. chrysocarpa (Ahse) Eggl., Crataegus coccinea L. p.p., Crataegus rotundifolia var. pubera Sarg. 
tulipuu  Spathodea P.Beauv.  
tulipuu (kellukspatoodea)  Spathodea campanulata P.Beauv. Bignonia tulipifera Schum., Bignonia tulipifera Thonn., Spathodea danckelmaniana Büttner, Spathodea nilotica Seem., Spathodea tulipifera (Schum.) G.Don 
tulitrompet  Pyrostegia C.Presl   
tulivõhk  Arisaema C.Mart.  
tuliväät  Pseudogynoxys (Greenm.) Cabrera  Senecio subg. Pseudogynoxys Greenm. 
tuliürt  Phlomis L. Phlomoides Moench 
tulnuk-vesikupp  Nuphar advena (Aiton) W.T.Aiton Nuphar lutea (L.) Sm. subsp. advena (Aiton) Kartesz et Gandhi, Nymphaea advena Aiton 
tulp  Tulipa L.  
tulp-kollajuur  Curcuma alismatifolia Gagnep. Hitcheniopsis alismatifolia (Gagnep.) Loes.  
tulpkaelaline kibuvits  Rosa stylosa Desv. Ripartia stylosa (Desv.) Gand., Rosa arvensis subsp. stylosa (Desv.) Hook.f., Rosa arvensis var. stylosa (Desv.) Lej., Rosa arvensis var. systyla (Bastard) Hook.f., Rosa australis Puget et Ripart, Rosa brevistyla DC., Rosa calostyla Gand., Rosa canina var. cantabrica (Crép.) C.Vicioso ex O.Bolòs et Vigo, Rosa canina var. evanida (H.Christ) P.V.Heath, Rosa canina var. fastigiata (Bastard) Desv., Rosa canina var. leucochroa (Desv.) Boulenger, Rosa canina var. monsignatica (C.Vicioso) C.Vicioso ex O.Bolòs et Vigo, Rosa canina var. pubescens (Crép.) R.Keller, Rosa canina subsp. stylosa (Desv.) Masclans, Rosa canina var. stylosa (Desv.) P.Fourn., Rosa cantabrica (Crép.) Gand., Rosa chlorantha Sauzé et Maillard, Rosa clotildea Timb.-Lagr. ex Crép., Rosa collina Sm., Rosa communis var. cantabrica (Crép.) Rouy, Rosa communis var. garroutei (Puget et Ripart) Rouy, Rosa communis var. immitis (Déségl.) Rouy, Rosa communis var. leucochroa (Desv.) Rouy, Rosa communis var. microphylla Rouy, Rosa communis var. pubescens (Crép.) Rouy et E.G.Camus, Rosa communis subsp. stylosa (Desv.) Rouy, Rosa communis var. stylosa (Desv.) Rouy et E.G.Camus, Rosa dumetorum var. fastigiata (Bastard) Chevall., Rosa dumetorum var. stylosa (Desv.) Pau, Rosa erratica Ripart, Rosa evanida (H.Christ) Almq., Rosa fastigiata Bastard, Rosa garroutei Puget et Ripart, Rosa hologyna Borbás, Rosa immitis Déségl., Rosa leucochroa Desv., Rosa lucronensis Sennen et T.S.Elias, Rosa maluqueri Sennen, Rosa matraensis Borbás, Rosa modesta Ripart ex Crép., Rosa nevadensis Crép., Rosa parvula Sauzé et Maillard, Rosa pouzinii var. pubescens Crép., Rosa pseudocorymbifera Rouy, Rosa puberula (Ripart) Crép., Rosa rustica Léman, Rosa scandens var. leucochroa (Desv.) Wallr., Rosa stylaris Gentil, Rosa systyla Bastard 
tulpmagun  Papaver glaucum Boiss. et Hausskn. Papaver glaucum Ledeb. 
tume angervars   Vincetoxicum nigrum (L.) Moench   
tume aroonia  Aronia melanocarpa (Michx.) Elliott Aronia arbutifolia (L.) Pers. var. nigra (Willd.) Seymour, Aronia nigra (Willd.) Koehne, Mespilus arbutifolia L. var. melanocarpa Michx., Photinia melanocarpa (Michx.) Robertson et Phipps  
tume hosta  Hosta nigrescens (Makino) F.Maek. Hosta 'Nigrescens', Hosta sieboldiana var. nigrescens Makino, Hosta 'Tenryu' 
tume härjasilm  Leucanthemum atratum (Jacq.) DC. Chrysanthemum atratum Jacq. 
tume karutubakas (tume hunditubakas)  Pilosella obscura (Rchb.) Sojak Hieracium obscurum Rchb. 
tume kimpkellukas  Edraianthus serpyllifolius (Vis.) A.DC.  
tume kopsurohi  Pulmonaria obscura Dumort. Pulmonaria officinalis auct., Pulmonaria officinalis var. immaculata Opiz, Pulmonaria officinalis subsp. immaculata (Opiz) Gusul., Pulmonaria officinalis L. subsp. obscura (Dumort.) Murb. 
tume kraekäbi  Halocarpus kirkii (F.Muell. ex Parl.) Quinn Dacrydium kirkii F.Muell. ex Parl. 
tume kukekannus  Delphinium triste Fisch.  
tume kulbik  Jungermannia atrovirens Dum.  
tume käokannus  Linaria tristis (L.) Mill.  
tume lapiksammal  Distichium inclinatum (Hedw.) B., S. et G.  
tume lauk  Allium atroviolaceum Boiss. Allium ampeloprasum var. atroviolaceum (Boiss.) Regel, Allium ampeloprasum var. caucasicum Sommier et H.Lev., Allium ampeloprasum var. firmotunicatum (Fomin) Grossh., Allium ampeloprasum var. ruderale Grossh., Allium firmotunicatum Fomin, Allium serrulatum Boiss. 
tume maohabe  Ophiopogon planiscapus Nakai  
tume mägisibul  Sempervivum triste  
tume nokkhein  Rhynchospora fusca (L.) W.T.Aiton Schoenus fuscus L. 
tume pajulill  Epilobium obscurum (Schreb.) Roth  
tume purpurvanik  Rhodochiton atrosanguineum (Zucc.) Rothm. Rhodochiton volubilis Zucc. 
tume raudrohi   Achillea asplenifolia Vent.   
tume rebashein  Amaranthus hypochondriacus L. Amaranthus anardana Buch.-Ham. ex Moq., Amaranthus atrosanguineus Moq., Amaranthus aureus Besser, Amaranthus bernhardii Moq., Amaranthus flavus L., Amaranthus frumentaceus Buch.-Ham. ex Roxb., Amaranthus hybridus Vell., nom. illeg., Amaranthus hybridus var. hypochondriacus (L.) H.Rob., Amaranthus hybridus subsp. hypochondriacus (L.) Thell., Amaranthus macrostachyus Mérat ex Moq., Amaranthus monstrosus Moq., Amaranthus obovatus S.Watson 
tume rändrass  Nonea pulla (L.) DC.  
tume särjesilm  Ranunculus aquatilis L. Batrachium gilibertii V.I.Krecz., Ranunculus diversifolius Gilib. 
tume tuhkpuu  Cotoneaster obscurus Rehder et E.H.Wilson  
tume tutik  Orthotrichum cupulatum Brid.  
tume võilill  Taraxacum tenebricans (Dahlst.) Raunk.  
tume võrelehik  Aponogeton bernierianus (Decne.) Hook.f. Aponogeton quadrangularis Baker, Ouvirandra bernieriana Decne. 
tume õnnehein   Erigeron humilis Graham  
tumedalehine pappel  Populus tristis Fisch.  
tumedapäine karutubakas (tumedapäine hunditubakas)  Pilosella ×subatriceps Hieracium subatriceps (Zahn) Üksip, Hieracium schultesii F.W.Schultz subsp. subatriceps Zahn 
tumedaviljaline viirpuu  Crataegus atrocarpa Wolf  
tumehall hunditubakas  Hieracium ravusculum (Dahlst.) Dahlst. Hieracium caesium subsp. ravusculum Dahlst. 
tumenev võilill  Taraxacum obscurans (Dahlst. ex H.Lindb.) G.E.Haglund Taraxacum abietifolium Saarsoo, Taraxacum laetum Dahlst. subsp. obscurans Dahlst. 
tumepruun luga  Juncus alpinoarticulatus Chaix Juncus alpinus Vill., Juncus fuscoater Schreb. 
tumepunane balaupuu (tumepunane soorea)  Shorea pauciflora King  
tumepunane jumikas  Centaurea atropurpurea Olivier Centaurea oliveriana DC., Colymbada oliveriana (DC.) Holub 
tumepunane lumeroos  Helleborus atrorubens Waldst. et Kit. Helleborus atropurpureus Schult., Helleborus dumetorum Waldst. et Kit. subsp. atrorubens (Waldst. et Kit.) Merxm. et Podlech 
tumepunane neiuvaip  Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser Epipactis rubiginosa (Crantz) Gaudin ex W.D.J.Koch 
tumepunane tuhkpuu  Cotoneaster atropurpureus Hylmö  
tumepunane tõrvalill  Lychnis viscaria L. subsp. atropurpurea (Griseb.) Chater Lychnis atropurpurea (Griseb.) Nym., Silene atropurpurea (Griseb.) Greut. et Burdet, Viscaria atropurpurea Griseb. 
tumepunane vesikanep  Eupatorium atrorubens (Lem.) Nichols. Barlettina sordida (Less.) R.M.King et H.Rob. 
tumeroheline agaav  Agave applanata K.Koch Agave atrovirens Karwinski 
tumeroheline mailane  Veronica opaca Fr.  
tumesõstar [alamperekond]  Ribes subg. Eucoreosma Jancz. Botrycarpum A.Rich, Ribes sect. Eucoreosma Jancz. 
tumeverev mariõunapuu  Malus ×atrosanguinea (Späth) C.K.Schneid. Malus halliana × Malus sieboldii 
tumevioletne aassalvei  Salvia pratensis L. var. atroviolacea  
tumevioletne gladiool  Gladiolus atroviolaceus Boiss.  Gladiolus aleppicus Boiss., Gladiolus armeniacus Hausskn. ex J.N.Gerard, Gladiolus sintenisii Baker, Gladiolus szovitsii Grossh. 
tumevioletne mägisibul  Sempervivum atroviolaceum hort.  
tummipuu (broosimum)  Brosimum Sw. Alicastrum P.Browne, Brosimopsis S.Moore, Galactodendron Kunth, Galactodendrum Kunth 
tunbergia  Thunbergia Retz.  
tundlik näsakaktus  Mammillaria solisioides Backeb. Mammillaria pectinifera f. solisioides (Backeb.) Sánchez-Mej., Solisia solisioides (Backeb.) Doweld 
tundra-vesisirbik  Warnstorfia tundrae (H.Arn.) Loeske  
tundra-öölill  Hesperis steveniana DC.  
tundrakanarbik (soomuskanarbik)  Cassiope D.Don Harrimanella Coville 
tundrakask  Betula tortuosa Ledeb. Betula pubescens subsp. tortuosa (Ledeb.) Nyman 
tundru-kiviürt  Woodsia glabella R.Br.  
tundur-pajulill  Epilobium anagallidifolium Lam. Epilobium alpinum auct. mult. non L., Epilobium dielsii H.Lév. 
tungallill  Caiophora C.Presl. Cajophora Endl., orth. var. 
tungpuu  Aleurites J.R.Forst. et G.Forst. [a masculine genus name] Camirium Gaertn. 
tunillakaktus  Tunilla D.R.Hunt et Iliff   
tupp-kannuslill  Centranthus macrosiphon Boiss.  
tupp-kilbirohi  Alyssum alyssoides (L.) L. Alyssum calycinum L. 
tupp-koerakeel  Stuckenia vaginata (Turcz.) Holub Coleogeton vaginatus (Turcz.) Les et R.R.Haynes, Potamogeton pectinatus subsp. vaginatus (Turcz.) Magnin, Potamogeton pectinatus var. vaginatus (Turcz.) Asch. et Graebn., Potamogeton subretusus Hagstr., Potamogeton vaginalis J.Fisch., Potamogeton vaginatus Turcz., Stuckenia subretusa (Hagstr.) Holub 
tupp-kullerkupp  Trollius vaginatus Hand.-Mazz.  
tupp-mürkkaun  Gastrolobium calycinum Benth.  
tupp-naistepuna  Hypericum calycinum L.  
tupp-pillahein  Sporobolus vaginiflorus (Gray) Alph.Wood  Agrostis vaginiflora (Gray) Torr. ex A.Gray, Cryptostachys vaginata Steud., Sporobolus filiculmis Dewey, Sporobolus minor Vasey, nom. illeg., Sporobolus ovatus Beal, Sporobolus vaginatus (Steud.) Scribn., Vilfa riehlii Steud., Vilfa vaginiflora A.Gray 
tupp-viirpuu  Crataegus ×calycina Peterm. Crataegus laevigata × Crataegus lindmanii 
tupp-villpea  Eriophorum vaginatum L.  
tupp-võsaputk  Conioselinum tataricum Hoffm. Conioselinum vaginatum (Spreng.) Thell., Conioselinum fischeri Wimm. et Grab. 
tuppnelk  Dianthus vaginatus Chaix  
tuppsaba  Warszewiczia Klotzsch   
tupptarn  Carex vaginata Tausch Carex sparsiflora (Wahlenb.) Steud. 
tups-rohtliilia  Chlorophytum comosum (Thunb.) Jacques  
tups-vahulill  Polygala comosa Schkuhr  
tupsepimeedium  Epimedium zhushanense K.F.Wu et S.X.Qian  
tupskivirik  Saxifraga bryoides L.  
tupssammal  Desmatodon Brid.   
turaani nisu  Triticum turgidum L. subsp. turanicum (Jakubz.) Á.Löve et D.Löve Triticum durum subsp. orientale Vavilov, Triticum orientale Percival, Triticum percivalianum Parodi, Triticum turanicum Jakubz. 
turbankaktus  Turbinicarpus (Backeb.) Buxb. et Backeb.   
turbankõrvits  Cucurbita maxima subsp. maxima Turban-rühm Cucurbita maxima var. turbaniformis (M.Roem.) L.H.Bailey, Cucurbita maxima Duchesne var. turbaniformis Alef.; Cucurbita maxima convar. turbaniformis (M.Roem.) Greb., Cucurbita maxima subsp. turbaniformis (M.Roem.) Vassilcz., Cucurbita turbaniformis M.Roem., Cucurbita turbaniformis (Roem.) Zhiten., Pileocalyx elegans Gaspar.; incl. cv. 'Turk's Turban' ('Turk's Cap') 
turbasamblad [klass]  Sphagnopsida   
turbasammal  Sphagnum L.   
turd jatrofa  Jatropha podagrica Hook.  
turd-filodendron  Philodendron cannifolium Mart. ex Kunth Philodendron cannaefolium Mart., Philodendron crassum Rendle, Philodendron martianum Engl., Pothos cannaefolia Rudge 
turd-lühikupar  Brachythecium turgidum (Hartm.) Kindb.  
turd-metsvits  Lysimachia mauritiana Lam. Lysimachia lineariloba Hook. et Arn., Lysimachia nebeliana Gilg 
turd-põikkupar  Plagiothecium succulentum (Wils.) Lindb.  
turd-põisrohi   Silene zawadzkii Herbich   
turd-ristirohi  Senecio crassissimus Humbert  
turd-sipelgalill  Codonanthe crassifolia (Focke) C.V.Morton  
turd-tähthein  Stellaria crassifolia Ehrh.  
turdhabe  Cyanotis D.Don.  
turdkestvik  Aeonium percarneum (Murr.) Pit. et Proust  
turdlehine ebapaanaks  Pseudopanax crassifolius (Sol. ex A.Cunn.) K.Koch  
turdlehine hanemalts  Chenopodium chenopodioides (L.) Aellen Chenopodium botryodes Sm., Chenopodium crassifolium Hornem. 
turdlehine kuslapuu  Lonicera crassifolia Batalin Lonicera rhododendroides Graebn.  
turdlehine puismailane  Hebe pinguifolia (Hook.f.) Cock. et Allan  
turdlehine püvilill  Fritillaria crassifolia Boiss. et A.Huet Fritillaria biebersteiniana Kharkev., Fritillaria lagodechiana Kharkev., Fritillaria lutea M.Bieb., Fritillaria ophioglossifolia Freyn et Sint. 
turdlehine vaiguseemnik  Pittosporum crassifolium Banks et Sol. ex A.Cunn.  
turdleht  Crassula L. Gomara Adans.; incl. Tillaea L. 
turdlõhik  Isopaches H.Buch   
turdmustikas  Vaccinium crassifolium Andrews  
turdvaak  Limbarda Adans. Inula sect. Limbarda (Adans.) DC.  
turdvaak  Inula sect. Limbarda (Adans.) DC.   --> Limbarda Adans. 
turfani läätspuu  Caragana turfanensis Krassen.  
turgeenia  Turgenia Hoffm.  
turgeenia  Turgenia latifolia (L.) Hoffm. Caucalis latifolia L. 
turkestani adoonis  Adonis turkestanica (Korsh.) Adolf  
turkestani iisop  Hyssopus seravschanicus (Dubjan.) Pazij  
turkestani jalakas  Ulmus pumila L. 'Pinnato-ramosa' Ulmus pinnato-ramosa Dieck 
turkestani kadakas  Juniperus turkestanica Kom.  
turkestani kask  Betula turkestanica Litvin.  
turkestani kortuus  Cortusa turkestanica Losinsk.  
turkestani lauk  Allium turkestanicum Regel Allium nothum Vved., nom. nud. 
turkestani läätspuu  Caragana turkestanica Kom.  
turkestani magun  Papaver pavoninum Fisch. et C.A.Mey.  
turkestani naaskelpõõsas  Acanthophyllum gypsophiloides Regel Allochrusa gypsophiloides (Regel) Schischk. 
turkestani perovskia  Perovskia abrotanoides Kar.  
turkestani pihlakas  Sorbus turkestanica (Franch.) Hedl.  
turkestani soolikarohi  Tanacetum pseudoachillea C.Winkl.  
turkestani spinat  Spinacia turkestanica Iljin  
turkestani tulp  Tulipa turkestanica Regel  
turkestani vaher  Acer platanoides L. subsp. turkestanicum (Pax) De Jong Acer turkestanicum Pax 
turkestani viirpuu  Crataegus turkestanica Pojark.  
turkestani ülane  Anemone petiolulosa Juz.   
turkmeenia kadakas  Juniperus turcomanica B.Fedtsch.  
turkmeenia kilpkõdrik  Peltaria turkmena Lipsky  
turkmeenia kukerpuu  Berberis turcomanica Karel.  
turkmeenia lauk  Allium cristophii Trautv. Allium albopilosum C.H.Wright, Allium christophii Trautv. 
turkmeenia mandlipuu  Prunus turcomanica (Lincz.) Kitam.  
turkmeenia pirnipuu  Pyrus turcomanica Maleev  
turkmeenia taralõng  Lycium turcomanicum Turcz.  
turkmeenia tulp  Tulipa turcomanica B.Fedtsch.  
turkmeenia vaher  Acer monspessulanum L. subsp. turcomanicum (Pojark.) E.Murray Acer turcomanicum Pojark. 
turkmeenia viirpuu  Crataegus turcomanica Pojark.  
turnera  Turnera L.  
turneralised  Turneraceae Kunth et DC.  
Turneri tamm  Quercus ×turneri Willd. Quercus ilex × Quercus robur 
turris turbasammal  Sphagnum majus (Russ.) C.Jens.  
Turtšaninovi nõmmkann  Androsace turczaninovii Freyn  
turvaskannike  Viola epipsila Ledeb.  
turvasnurmikas  Poa turfosa Litv.  
turvastarn  Carex heleonastes Ehrh. ex L.f.  
turvastiivik  Fissidens osmundoides Hedw.  
tuskaroora vesiriis  Zizania aquatica L. Zizania aquatica Gronov. 
tutik  Orthotrichum Hedw.  
tutjas hebenstreitia  Hebenstretia comosa Hochst.  
tutjas hobuvikk  Hippocrepis comosa L.  
tutjas liivatee  Thymus comosus Heuff. ex Griseb.  
tutjas tulikas  Ranunculus fascicularis Muhlenb. ex Bigelow  
tutt-kobarhüatsint  Muscari comosum (L.) Mill. Bellevalia pinardii Boiss., Hyacinthus comosus L., Leopoldia comosa (L.) Parl., Leopoldia curtum Heldr., Leopoldia holzmannii (Heldr.) Heldr., Leopoldia pharmacusanum Heldr., Leopoldia sartoriana Heldr., Leopoldia trojana Heldr., Muscari bulgaricum Velen., Muscari charrellii Halacsy et Nadji, Muscari cousturieri Gand., Muscari graecum (Heldr.) Boiss., Muscari pinardii (Boiss.) Boiss. 
tutt-linnupiim  Ornithogalum comosum L.  
tutt-nuhepuu  Osmoxylon lineare (Merr.) Philipson Boerlagiodendron lineare Merr.  
tutt-paksjalg  Pachypodium lamerei Drake  
tutt-põisrohi  Silene compacta Fisch. Atocion compactum (Fisch. ex Hornem.) Tzvelev, Silene compacta Fisch. ex Hornem. 
tutthabe  Siderasis Raf.  
tuttjalalised [alamsugukond]  Polypodiaceae subfam. Hypodematioideae Christenh.  
tuttjalalised [alamsugukond]  Hypodematioideae Christenh. [subfamilia] Polypodiaceae subfam. Hypodematioideae Christenh. 
tuttjalg  Hypodematium Kunze  
tuttkalliisia  Callisia warszewicziana (Kunth et Bouche) D.R.Hunt  
tuttkapsas (peakapsas × kähar lehtkapsas)  Brassica oleracea var. helmii Gladis et K.Hammer Brassica oleracea var. capitata × Brassica oleracea var. sabellica; Brassica oleracea convar. costata var. helmii Gladis et K.Hammer, incl. cv. 'Halbhoher Mosbacher Winter Hellgrüner Blätterkohl' 
tuttliilia  Eucomis L'Hér.  
tuttludviigia  Ludwigia inclinata (L.f.) M.Gómez Jussiaea inclinata L.f., Jussiaea inflata Wright, Jussiaea repens var. inflata Griseb., Ludwigia inclinata (L.f.) P.H.Raven, Ludwigia verticillata Munz 
tuttmünt  Pycnanthemum Michx.  
tutu otonna  Othonna armiana Van Jaarsv.  
tuulehein  Anemanthele Veldkamp  
tuulekaer  Avena fatua L. incl. Avena septentrionalis Malzev 
tuulekevadik  Draba ventosa A.Gray  
tuulelill  Zephyranthes Herb. Atamosco Adans., Argyropsis M.Roem. 
tuumkõrvits  Sechium edule (Jacq.) Sw. Chayota edulis (Jacq.) Jacq. 
tuutu-kübarlill  Mitella pentandra Hook. Pectiantia pentandra (Hook.) Rydb.  
tuutupuu  Handroanthus Mattos   
tuvikäpp  Peristeria Hook.  
tuvimari  Duranta L.  
tuvipuu  Davidia involucrata Baill.  
tuvipuulised  Davidiaceae H.L.Li   --> Nyssaceae 
tuvisaba  Xiphidium Aubl.  
tuvisalvei  Salvia columbariae Benth.  
tõlkjas  Bunias L.  
tõlvkõrvits  Cucurbita pepo subsp. pepo var. pepo Vegetable Marrow-rühm  Cucurbita pepo var. medullosa (Alef.) C.Harz, Cucurbita pepo var. giraumons sensu Filov, Cucurbita pepo var. fastigiata Paris, nom. inval. 
tõlvlehik  Spathiphyllum Schott Hydnostachyon Liebm. 
tõlvlehine otonna  Othonna clavifolia Marloth  
tõlvpuu  Cordyline Comm. ex R.Br., nom. cons. Charlwoodia Sweet, Cohnia Kunth, Cordyline Adans., nom. rej., Taetsia Medik., nom. rej.  
tõlvviljak  Corynocarpus J.R.Forst. et G.Forst.   
tõlvviljakulised  Corynocarpaceae Engl., nom. cons.  
tõmmu aruhein  Festuca nigrescens Lam. Festuca rubra subsp. fallax (Thuill.) Nyman 
tõmmu karutubakas  Pilosella ×schultesii (F.W.Schultz) F.W.Schultz et Sch.Bip. Pilosella lactucella × Pilosella officinarum; Pilosella ×auriculiformis (Fr.) F.W.Schultz et Sch.Bip.; incl. Hieracium frondosum (Nägeli et Peter) Üksip; Hieracium subatriceps (Zahn) Üksip, Hieracium nudiflorum Norrl. subsp. atriceps Dahlst. 
tõmmu kellukas  Campanula pulla L.  
tõmmu kurekell  Aquilegia atrata W.D.J.Koch  
tõmmu kurereha  Geranium phaeum L.  
tõmmu käpp  Orchis ustulata L.  
tõmmu masdevallia  Masdevallia picea Luer Byrsella picea (Luer) Luer, Masdevallia rufolutea Lindl., nom. inval. 
tõmmu metsvits  Lysimachia atropurpurea L.  
tõmmu pelargoon  Pelargonium sidoides DC. Cortusina sidifolia Eckl. et Zeyh., Geraniospermum sidifolium Kuntze, Geranium sidaefolium Thunb., Geranium sidifolium Thunb., Pelargonium sidaefolium (Thunb.) R.Knuth 
tõmmu pellea  Pellaea atropurpurea (L.) Link  
tõmmu pungsammal  Bryum neodamense Itzigs. ex C.Müll.  
tõmmu päevalill  Helianthus atrorubens L. Helianthus sparsifolius hort. 
tõmmu raudrohi  Achillea atrata L. Ptarmica atrata (L.) DC. 
tõmmu riktsia  Riccia sorocarpa Bisch.  
tõmmu soonerohi (tõmmu kõrkjas)  Blysmus rufus (Huds.) Link Scirpus rufus (Huds.) Schrad. 
tõmmu teeleht  Plantago atrata Hoppe Plantago montana sensu Lam. non Huds., Plantago saxatilis M.Bieb., Plantago fuscescens Jord. 
tõmmukas tarn (pruunikas tarn)  Carex brunnescens (Pers.) Poir.  
tõmmupäine karutubakas (tõmmupäine hunditubakas)  Pilosella maurocybe (Üksip) Schljak. Hieracium maurocybe Üksip 
tõnnike  Betonica L.  --> Stachys L.; Stachys sect. Betonica (L.) Benth. 
tõnnike  Stachys sect. Betonica (L.) Benth. Betonica L. 
tõnnikeselehine ebamagun  Meconopsis betonicifolia Franch.  
tõrukõrvits  Cucurbita pepo L. subsp. ovifera (L.) D.S.Decker var. ovifera (L.) Harz Acorn-rühm Cucurbita pepo L. var. turbinata Paris, nom. inval; Cucurbita pepo var. table Filov ; incl. cv. 'Table King', 'Table Queen' ('Acorn', 'Des Moines') 
tõrvalill  Silene subg. Viscaria (DC.) Greuter Viscaria Bernh.; Silene sect. Viscaria (DC.) Greuter 
tõrvalill  Lychnis sect. Viscaria DC. Viscaria Bernh.; Silene subg. Viscaria (DC.) Greuter, Silene sect. Viscaria (DC.) Greuter 
tõrvalill  Viscaria Bernh.  --> Silene: Silene subg. Viscaria (DC.) Greuter; Lychnis sect. Viscaria DC. 
tõrvikingver  Etlingera Giseke  
tõrvikliilia  Kniphofia Moench, nom. cons. Kniphofia Scop., nom. rej.  
tõrvikumänd  Pinus taeda L.  
tõuguakaatsia  Acacia kempeana F.Muell. Racosperma kempeanum (F.Muell.) Pedley 
tõusev askleepias  Asclepias humistrata Walter Asclepias amplexicaulis Michx. 
tõusev kivimünt (tõusev mägimünt)  Calamintha menthifolia Host Calamintha ascendens Jord., Calamintha officinalis auct. non Moench, Calamintha officinalis var. menthifolia (Host) Rchb.f., Calamintha sylvatica Bromf. subsp. ascendens (Jord.) P.W.Ball, Clinopodium ascendens (Jord.) Samp., Clinopodium menthifolium (Host) Stace, Satureja menthifolia (Host) Fritsch 
tõusev lülikaun  Desmodium adscendens (Sw.) DC. Desmodium caespitosum (Poir.) DC., Desmodium coeruleum (Lindl.) G.Don, Desmodium glaucescens Miq., Desmodium obovatum Vogel, Desmodium ovalifolium Guill. et Perr., Desmodium oxalidifolium G.Don, Desmodium oxalidifolium Miq., Desmodium strangulatum Thwaites, Desmodium thwaitesii Baker, Desmodium trifoliastrum Miq., Desmodium vogelii Steud., Hedysarum adscendens Sw., Hedysarum caespitosum Poir., Meibomia adscendens (Sw.) Kuntze, Meibomia thwaitesii (Baker) Kuntze, Meibomia trifoliastra (Miq.) Kuntze 
tõusev maran  Potentilla thuringiaca Bernh. ex Link Potentilla goldbachii Rupr. 
tõusev nõmmetääk  Styphelia adscendens R.Br. Cyathodes adscendens Hook.f. 
tõusev rebashein  Amaranthus blitum L. Albersia arenaria Schur, Albersia ascendens Fourr., Albersia blitum Kunth, Albersia livida Kunth, Amaranthus albus Rodschied ex F.Dietr., Amaranthus alius K.Krause, Amaranthus ascendens Loisel., Amaranthus berchtoldii Seidl ex Opiz, Amaranthus blitonius St.-Lag., Amaranthus blitum L. em. Thell., Amaranthus blitum var. ascendens (Loisel.) DC., Amaranthus blitum subsp. blitum, Amaranthus diffusus Dulac., Amaranthus gangeticus Wall., nom. inval., Amaranthus graecizans var. blitum (L.) Kuntze, Amaranthus lividus Hook.f., nom. illeg., Amaranthus lividus subsp. ascendens (Loisel.) Wacht., Amaranthus lividus subsp. ascendens (Loisel.) Heukels, Amaranthus lividus var. ascendens (Loisel.) Thell., Amaranthus lividus var. ascendens (Loisel.) Hayw. et Druce, Amaranthus minor Gray, Amaranthus mucronatus Poir., Amaranthus oleraceus Rodschied, Amaranthus pallidus M.Bieb., Amaranthus polygonoides Zoll. ex Moq., nom. inval., Amaranthus prostratus T.Bastard, nom. illeg., Amaranthus ruderalis Koch ex Moq., Amaranthus tenuiflorus Fisch. ex Moq., Amaranthus tenuifolius Roxb., Amaranthus viridis All., nom. illeg., Blitum maius Scop., Euxolus alius (E.H.L.Krause) E.H.L.Krause, Euxolus ascendens (Loisel.) H.Hara, Glomeraria blitum (L.) Cav.  
tõusev seller  Apium nodiflorum (L.) Lag.  Sium nodiflorum L. 
tähetrobi  Pentas Benth.  
tähk-arpofüllum  Arpophyllum spicatum Lex.  
tähk-hedühhium  Hedychium spicatum Buch.-Ham.  
tähk-kukehirss  Echinochloa crus-galli (L.) P.Beauv. Echinochloa crus-galli (L.) Roem. et Schult., Panicum crus-galli L. 
tähk-mätashari  Celosia spicata (Thouars) K.Spreng. Celosia argentea L. 
tähk-rapuntsel  Phyteuma spicatum L.  
tähk-raudleht  Lomandra spicata A.T.Lee  
tähk-rebashein (päine rebashein)  Amaranthus retroflexus L. Amaranthus bulgaricus Kov., Amaranthus bullatus Besser ex Spreng., Amaranthus curvifolius Spreng., Amaranthus delilei Richt. et Loret, Amaranthus johnstonii Kov., Amaranthus recurvatus Desf., Amaranthus rigidus Schult. ex Steud., Amaranthus spicatus Lam., Amaranthus strictus Ten., Galliaria retroflexa (L.) Nieuwl., Galliaria scabra Bubani 
tähk-roodjalg  Blechnum spicant (L.) Roth Acrostichum spicant L. 
tähk-toompihlakas (peajas toompihlakas)  Amelanchier spicata (Lam.) K.Koch Amelanchier canadensis subsp. spicata (Lam.) Á.Löve et D.Löve, Amelanchier humilis Wiegand, Amelanchier mucronata E.L.Nielsen, Amelanchier ovalis Borkh., Amelanchier stolonifera auct., Amelancus spicata (Decne.) Vollm., Crataegus spicata Lam., Pyrus ovalis Willd. 
tähk-vesikuusk (päine vesikuusk)  Myriophyllum spicatum L. incl. Myriophyllum sibiricum Kom.; Myriophyllum pectinatum DC. 
tähkaaloe  Aloe spicata Bak.  
tähkjas ebasarapuu  Corylopsis spicata Siebold et Zucc.  
tähkjas liatris  Liatris spicata (L.) Willd.  
tähklavendel  Lavandula angustifolia Mill. Lavandula delphinensis Jord., Lavandula officinalis Chaix ex Vill., Lavandula pyrenaica DC., Lavandula spica L., Lavandula vera DC., nom. illeg. 
tähkmadar  Crucianella L. Rubeola Mill. 
tähkpuju  Artemisia genipi Weber Artemisia spicata Wulfen 
tähkrabarber   Rheum spiciforme Royle   
tähkvaher  Acer spicatum Lam.  
tähn-hunditubakas  Hieracium prolixum Norrl. Hieracium submaculosum (Dahlst.) Üksip, Hieracium silvaticum L. subsp. submaculosum Dahlst. 
tähngladiool  Gladiolus carneus D.Delaroche Gladiolus albidus Jacq., Gladiolus blandus Aiton, Gladiolus callistus F.Bolus, Gladiolus campanulatus Andrews, Gladiolus cordatus Thunb., Gladiolus eximius Ingram, Gladiolus expallescens Schrank, Gladiolus macowanianus Klatt, Gladiolus prismatosiphon Schltr., Gladiolus trimaculatus Lam., Gladiolus ventricosus Lam., Gladiolus vinulus Klatt 
tähnik-abuutilon  Abutilon pictum (Gillies ex Hook. et Arn.) Walp. Abutilon pictum (Gillies ex Hook.) Walp., Abutilon pleniflorum N.E.Br., Abutilon pseudostriatum Hochr., Abutilon striatum Dicks. ex Lindl., Abutilon thompsonii H.J.Veitch, Abutilon thompsonii André, Abutilon venosum Lem., Sida picta Gillies ex Hook., Sida picta Gillies ex Hook. et Arn., Sida striata (Dicks. ex Lindl.) D.Dietr. 
tähnik-jänesekapsas  Oxalis violacea L.  
tähnikbegoonia  Begonia maculata Raddi  
tähniline aarum  Arum maculatum L. Arum malyi Schott, Arum pyrenaeum Dufour, Arum trapezuntinum Schott ex Engl., Arum vulgare Lam., Arum zelebori Schott 
tähniline diifenbahhia  Dieffenbachia seguine Maculata rühm Caladium maculatum Lodd., Caladium seguine var. maculatum (Lodd.) Sims, Dieffenbachia brasiliensis H.J.Veitch, Dieffenbachia maculata (Lodd.) Sweet 1830, Dieffenbachia maculata (Lodd.) G.Don 1839, Dieffenbachia maculata (Lodd.) G.S.Bunting 1963, Dieffenbachia picta Schott, Seguinum maculatum (Lodd.) Raf.; incl. cv. 'Angustior', 'Barraquiniana' (Dieffenbachia barraquiniana Verschaff. et Lem.), 'Camilla', 'Exotica' (Dieffenbachia exotica hort.), 'Gigantea' (Dieffenbachia gigantea Verschaff.), 'Hoffmannii' (Dieffenbachia hoffmannii hort.), 'Jenmannii' [Dieffenbachia jenmanii Veitch ex Regel, Dieffenbachia picta subvar. jenmanii (Veitch ex Regel) Engl.], 'Lancifolia' ('Eburnea', Dieffenbachia eburnea W.Bull non Lindl.), 'Leonii' (Dieffenbachia leonii hort.), 'Magnifica' (Dieffenbachia magnifica Linden et Rodigas), 'Mars', 'Rudolph Roehrs' (Dieffenbachia roehrsii hort.), 'Shuttleworthiana' (Dieffenbachia shuttleworthiana W.Bull), 'Viridis' 
tähniline eukalüpt  Eucalyptus maculata Hook. Corymbia maculata (Hook.) K.D.Hill et L.A.S.Johnson 
tähniline flindersia  Flindersia maculosa Lindl.  
tähniline justiitsia  Justicia brandegeeana Wassh. et L.B.Sm. Beloperone guttata Brandegee 
tähniline nelk  Dianthus guttatus M.Bieb.  
tähniline sibulik  Drimiopsis maculata Lindl. et Paxt.  
täht-jänesekõrv  Bupleurum stellatum L.  
täht-kruvipuu (tähtpandan)  Pandanus stellatus Martelli  
täht-kuldsammal  Campylium stellatum (Hedw.) J.Lange et C.Jens.  
täht-küünispea  Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn.  Lapsana rhagadiolus L., Lapsana stellata L., Rhagadiolus edulis Gaertn. 
täht-leeklill (tähtfloks)  Phlox covillei E.E.Nelson  Phlox caespitosa var. covillei (E.E.Nelson) Brand, Phlox dejecta A.Nelson et P.B.Kenn., Phlox douglasii var. covillei (E.E.Nelson) Jeps.  
täht-loduhabe  Pogostemon stellatus (Lour.) Kuntze Anuragia stellata (Lour.) Raizada, Anuragia tomentosa (Dalzell) Raizada, Anuragia verticillata (Benth.) Raizada, Dysophylla benthamiana Hance, Dysophylla esquirolii H.Lév., Dysophylla fauriei H.Lév., Dysophylla japonica Miq., Dysophylla nana Doan, nom. inval., Dysophylla ramosissima Benth., Dysophylla stellata (Lour.) Benth., Dysophylla tomentosa Dalzell, Dysophylla verticillata Benth., Eusteralis pumila Raf., Eusteralis stellata (Lour.) Panigrahi, Eusteralis tomentosa (Dalzell) Panigrahi, Mentha quaternifolia B.Heyne ex Roth, nom. illeg., Mentha stellata Lour., Mentha verticillata Roxb., nom. illeg., Pogostemon benthamianus (Hance) Kuntze, Pogostemon fauriei (H.Lév.) Press, Pogostemon japonicum (Miq.) Kuntze, Pogostemon verticillatus (Benth.) Miq., Pogostemon verticillatus (Roxb.) Bhatti et Ingr. 
täht-lumilehik  Hedwigia stellata Hedenäs  
täht-mudaleht  Heteranthera zosterifolia Mart. Heteranthera osteniana Herter, Schollera zosterifolia (Mart.) Kuntze 
täht-porrukäpp  Prasophyllum stellatum D.L.Jones  
täht-rööpkanarbik  Epacris pulchella Cav. Epacris riparia R.Br. 
täht-sajusammal  Hyophila involuta (Hook.) A.Jaeger Barbula spathulata Dozy et Molk., Desmatodon involutus (Hook.) Mitt., Glyphomitrium platyphyllum Cardot et Thér., Gymnostomum involutum Hook., Gymnostomum tortula Schwägr., Hyophila attenuata Broth., Hyophila commutata Broth., Hyophila crenulata var. brevifolia Bizot, Hyophila dozy-molkenboeri M.Fleisch., Hyophila flavipes Broth., Hyophila liukiensis Sakurai, Hyophila martinicae Renauld et Cardot, Hyophila micholitzii Broth., Hyophila mollis Broth., Hyophila moutieri Paris et Broth., Hyophila potieri Besch., Hyophila stenocarpa Renauld et Cardot, Hyophila subcontermina Renauld et Cardot, Hyophila tortula (Schwägr.) Hampe, Hyophila tsunodae Broth. ex Yasuda, Hyophila warnstorfii M.Fleisch., Hyophila wrightii A.Jaeger ex Broth., Pottia contermina Müll. Hal., Pottia involuta (Hook.) Müll. Hal., Pottia reflexifolia Müll. Hal., Pottia wrightii Müll. Hal., Pottia zollingeri Müll. Hal., Ptychomitrium platyphyllum (Cardot et Thér.) Cardot, Tayloria coreana Sakurai, Trichostomum warnstorfii Limpr. 
täht-varjuliilia (täht-leseleht)  Smilacina stellata (L.) Desf. Asteranthemum stellatum (L.) Nieuwl., Asteranthemum vulgare Kunth, nom. illeg., Convallaria hybrida Marchal, Convallaria stellata L., Maianthemum stellatum (L.) Link, Smilacina liliacea (Greene) Wynd, Smilacina sessilifolia Nutt. ex Baker, nom. inval., Smilacina stellata (L.) Desf., Tovaria sessilifolia Baker, Tovaria stellata (L.) Neck. ex Baker, Unifolium liliaceum Greene, Unifolium sessilifolium (Baker) Greene, Unifolium stellatum (L.) Greene, Vagnera angustifolia Raf., Vagnera leptopetala Rydb., Vagnera liliacea (Greene) Rydb., Vagnera sessilifolia (Baker) Greene, Vagnera stellata (L.) Morong 
täht-vesiroos  Nymphaea nouchali Burm.f. Castalia caerulea Tratt., Castalia scutifolia Salisb., Castalia stellaris Salisb., nom. illeg., Castalia stellata (Willd.) Blume, Castalia versicolor (Sims) Tratt., Leuconymphaea stellata (Willd.) Kuntze, Nymphaea bernierana Planch., Nymphaea cahlara Donn, nom. inval., Nymphaea cyanea Roxb. ex G.Don, Nymphaea emirnensis Planch., Nymphaea henkeliana Rehnelt, Nymphaea madagascariensis DC., Nymphaea membranacea Wall. ex Casp., nom. inval., Nymphaea minima F.M.Bailey, Nymphaea rhodantha Lehm., Nymphaea stellata Willd., Nymphaea versicolor Sims, Nymphaea voalefoka Lat.-Marl. ex W.Watson, nom. nud. 
täht-võilill  Taraxacum stellare Markl.  
tähtaniisipuulised  Illiciaceae A.C.Sm., nom. cons.   --> Schisandraceae Blume, nom. cons. 
tähtgladiool  Acidanthera Hochst.  --> Gladiolus 
tähthein  Stellaria L. incl. Alsine L. 
tähtjas epimeedium  Epimedium stellulatum Stearn  
tähtjas hortensia  Hydrangea arborescens L. subsp. radiata (Walt.) McClintock Hydrangea radiata Walt. 
tähtjas kivirik  Saxifraga stellaris L.  
tähtjas lumekupp  Eranthis stellata Maxim.  Shibateranthis stellata (Maxim.) Nakai, Eranthis uncinata var. paberula Regel 
tähtjas minuartsia  Minuartia stellata (E.D.Clarke) Maire et Petitm.  
tähtjas tiibmailane  Synthyris stellata Pennell  
tähtkaktus  Astrophytum Lem. Astrophyton Lawr., orth. var., Digitostigma Velazco et Nevárez, nom. inval., Maierocactus E.C.Rost 
tähtkanarbik  Astroloma R.Br.  
tähtkarvadeta karutubakas (tähtkarvadeta hunditubakas)  Pilosella amnoon (Nägeli et Peter) Schljak. Hieracium amnoon (Nägeli et Peter) Üksip 
tähtkarvane hanerohi  Arabis ferdinandi-coburgi Kellerer et Sünderm.  
tähtkarvane pärn (unustatud pärn)  Tilia neglecta Spach  
tähtkellukas  Campanula stellata Thunb.  
tähtkäpalised [alamsugukond]  Apostasioideae Horan. [subfamilia] Orchidaceae subfam. Apostasioideae Horan. 
tähtkäpalised [alamsugukond]  Orchidaceae subfam. Apostasioideae Horan. Apostasioideae Horan. 
tähtkäpp  Apostasia Blume  Adactylus Rolfe, Mesodactylis Wall. 
tähtlauk  Allium stellatum Ker Gawl.  
tähtlill  Felicia Cass.  
tähtmagnoolia  Magnolia stellata (Siebold et Zucc.) Maxim.  
tähtmanglipuu  Bruguiera Savigny  Kanilia Blume, Paletuviera Thouars ex DC. 
tähtmõõk  Anomatheca Ker Gawl.  
tähtpea  Scabiosa L.  
tähtputk  Astrantia L.  
tähtpuu  Ceratopetalum Sm.   
tähtpähklipalm  Astrocaryum G.Mey.   
tähtristik   Trifolium stellatum L.  
tähtsorgo  Sorghastrum Nash Sorghum subgen. Sorghastrum (Nash) E.D.Garber, Sorghum sect. Sorghastrum (Nash) Stapf 
tähtsorgo  Sorghum subgen. Sorghastrum (Nash) E.D.Garber  --> Sorghastrum Nash; Sorghum sect. Sorghastrum (Nash) Stapf 
tähttamm  Quercus stellata Wangenh.  
tähttarn  Carex echinata Murray Carex stellulata Gooden., Carex muricata auct. non L. 
tähtvaak  Pallenis Cass., nom. cons.  
tähtviljapuu (karamboola-averroa); vili: tähtvili (karamboola)  Averrhoa carambola L. Averrhoa acutangula Stokes, Sarcotheca philippica (Villar) Hallier f. 
tähtõis  Jaborosa Juss. Dolichosiphon Phil., Dolichostigma Miers, Lonchestigma Dunal, Trechonaetes Miers 
täi-kukekannus  Delphinium staphisagria L.  
täidisõisikuline raudrohi  Achillea ptarmica L. var. ligulosa hort.  
täkiline ardiisia  Ardisia crenata Sims Ardisia crenulata Lodd., nom. nud. 
täkiline bukopõõsas  Agathosma crenulata (L.) Pill.  
täkiline deutsia  Deutzia crenata Siebold et Zucc.  
täkiline enelas  Spiraea crenata L.  
täkiline iileks  Ilex crenata Thunb.  
täkiline kalanhoe  Kalanchoe crenata (Andrews) Haw. Kalanchoe brasiliensis Camb. ex S. St.-Hil., Kalanchoe coccinea Welw., Kalanchoe integra var. crenata (Andr.) Cufod., Kalanchoe integra var. verea Cufod., Kalanchoe schumacheri Koord., Verea crenata Andr. 
täkiline lamekaktus  Epiphyllum crenatum (Lindl.) G.Don  
täkiline lauk  Allium crenulatum Wiegand Allium cascadense M.Peck, Allium vancouverense Macoun, nom. inval., Allium watsonii Howell 
täkiline marsiilea   Marsilea crenata C.Presl Marsilea crenulata Desv., Marsilea diffusa Lepr., Marsilea diffusa var. incurva A.Braun, Marsilea senegalensis A.Braun, Marsilea vulgaris Bojer 
täkiline pöök  Fagus crenata Blume Fagus sieboldii Endl. 
täkiline tulikas  Ranunculus crenatus Waldst. et Kit.  
täkiline vesikaak  Bacopa crenata (P.Beauv.) Hepper Bacopa calycina (Benth.) Pennell, Bacopa calycina (Benth.) Engl. ex De Wild., Erinus africanus Pers., Herpestis calycina Benth., Herpestis crenata P.Beauv., Herpestis thonningii Benth., Moniera calycina (Benth.) Hiern 
täpik-draakonipuu  Dracaena surculosa Lindl.  
täpik-graniitlehik  Pleiospilos nelii Schwantes  
täpik-manglipuu  Rhizophora stylosa Griff.  
täpik-rögajuur  Psychotria punctata Vatke  
täpikgasteeria  Gasteria multipunctata hort.   
täpikkalla   Zantedeschia albomaculata (Hook.) Baill. Arodes albomaculatum (Hook.) Kuntze, Calla oculata Lindl., Richardia albomaculata Hook., Zantedeschia oculata (Lindl.) Engl. 
täpikmikrosoorum  Microsorum punctatum (L.) Copel.  
täpiline drüüas  Dryas punctata Juz.  
täpiline emajuur  Gentiana punctata L.  
täpiline hõbeköis  Scindapsus pictus Hassk.  
täpiline iminõges  Lamium maculatum L.  
täpiline lambiharjapuu  Callistemon macropunctatus (Dum.-Cours.) Court  
täpiline lemlik  Wolffia brasiliensis Wedd. Wolffia punctata Gruis. 
täpiline lemmmalts  Impatiens capensis Meerb. Balsamina capensis (Meerb.) DC., Balsamina fulva Ser., Chrysaea biflora (Walter) Nieuwl. et Lunell, Impatiens biflora Walter 
täpiline liatris   Liatris punctata Hook.   
täpiline metsvits  Lysimachia punctata L.  
täpiline monarda  Monarda punctata L.  
täpiline surmaputk  Conium maculatum L.  
täpiline sõrmkäpp (täpiline käpp)  Dactylorhiza incarnata (L.) Soó subsp. cruenta (O.F.Müll.) P.D.Sell Dactylorhiza cruenta (O.F.Müll.) Soó, Orchis cruenta O.F.Müll. 
täpiline tuttliilia  Eucomis comosa (Houtt.) Wehrh.  Eucomis punctata L'Hér. 
täpiline varbkivirik (täpiline kivirik)  Micranthes punctata (L.) Losinsk. Saxifraga punctata L., Saxifraga redowskyana Sternb.  
täpiline vasklehik (täpiline salulemb)  Episcia punctata (Lindl.) Hanst. Alsobia punctata (Lindl.) Hanst., Drymonia punctata Lindl. 
täpiline viirpuu  Crataegus punctata Jacq.  
täpitud kellukas  Campanula punctata Lam. Campanula nobilis Lindl. 
täpplehik  Hypoestes Sol. ex R.Br.  
tärklise-kollajuur  Curcuma zanthorrhiza Roxb.  
tärklise-suhkrumais  Zea mays L. subsp. mays Amyleasaccharata rühm Zea mays L. convar. amyleasaccharata (Sturtev.) Montg. ex Greb., Zea amyleasaccharata Sturtev., Zea amylea-saccharata Sturtev. ex L.H.Bailey 
tärklisekanna  Canna tuerckheimii Kraenzl.   
tärklisemais  Zea mays L. subsp. mays Amylacea rühm Zea mays L. convar. amylacea (Sturtev.) Montg. ex Greb., Zea mays L. var. amylacea (Sturtev.) L.H.Bailey, Zea mays L. subsp. amylacea (Sturtev.) Zhuk., Zea amylacea Sturtev., Zea amylacea Sturtev. ex L.H.Bailey 
tärnik  Asteriscus Mill.  
tärpentinipistaatsia (õlipistaatsia)  Pistacia terebinthus L. Pistacia mutica Raul. ex Boiss. 
tääkjas seebiagaav  Beschorneria yuccoides K.Koch  Beschorneria hidalgorupicola Matuda 
tääklehine rööpkanarbik  Epacris calvertiana F.Muell.  
tääkliilia  Yucca L.   
tömbihõlmane hunditubakas  Hieracium amblylobum Üksip  
tömbijuurene koeratubakas  Crepis praemorsa (L.) Tausch  
tömbikõrvaline kibuvits  Rosa amblyotis C.A.Mey. Rosa jacutica Juz. 
tömbilehine kaneelipuu  Cinnamomum bejolghota (Buch.-Ham.) Sweet  Cinnamomum bazania (Buch.-Ham.) Nees, Cinnamomum obtusifolium (Roxb.) Nees, Cinnamomum soncaurium (Buch.-Ham.) Nees et Eberm., Laurus bazania Buch.-Ham., Laurus bejolghota Buch.-Ham., Laurus obtusifolia Roxb. 
tömbilehine kassia  Cassia tora L. Cassia obtusifolia 
tömbilehine kukehari  Sedum obtusifolium C.A.Mey. Phedimus obtusifolius (C.A.Mey.) ’t Hart, Sedum bornmulleri Hausskn. ex Bornm., Sedum listoniae Vis. 
tömbilehine liguster  Ligustrum obtusifolium Siebold et Zucc.  
tömbilehine nõmmkann  Androsace obtusifolia All. Androsace aretioides (Gaudin) Hegetschw., Androsace aretioides Heer ex Duby, Androsace brevifolia Vill., Androsace lachenalii C.C.Gmel., Androsace lactea Vill., nom. illeg., Androsace longiseta Schur 
tömbilehine oblikas  Rumex obtusifolius L. Rumex sylvestris Wallr. = Rumex obtusifolius L. subsp. sylvestris (Wallr.) Rech. 
tömbilehine paju  Salix retusa L.  
tömbilehine penikeel  Potamogeton obtusifolius Mert. et W.D.J.Koch  
tömbilehine peperoomia  Peperomia obtusifolia (L.) A.Dietr.  
tömbilehine piimalill  Euphorbia obtusifolia Poir.  
tömbilehine pistaatsia  Pistacia mutica Fisch. et C.A.Mey.  
tömbilehine pojeng  Paeonia spontanea (Rehder) T.Hong et W.Z.Zhao, nom. illeg. Paeonia suffruticosa subsp. spontanea (Rehder) S.G.Haw et Lauener, Paeonia suffruticosa var. spontanea Rehder (incl. Paeonia jishanensis) 
tömbilehine rodo (tömbilehine rododendron, tömbilehine asalea)  Rhododendron ×obtusum (Lindl.) Planch. Azalea amoena Lindl., Azalea obtusa Lindl., Rhododendron austrokiusianum Hatus., Rhododendron kaempferi × Rhododendron kiusianum, Rhododendron Obtusum-rühm, Rhododendron ×obtusatum, orth. var., Rhododendron sataense Nakai 
tömbilehine rulltutik (tömbilehine tutik)  Nyholmiella obtusifolia (Brid.) Holmen et E.Warncke  Dorcadion obtusifolium (Brid.) Lindb., Orthotrichum obtusifolium Brid., Stroemia obtusifolia (Brid.) I.Hagen  
tömbilehine rööpkanarbik  Epacris obtusifolia Sm.  
tömbilehine tiivik (tömbitipuline tiivik)  Fissidens arnoldii Ruthe  
tömbilehine tsekroopia  Cecropia obtusifolia Bertol.  Ambaiba commutata (Schott ex Miq.) Kuntze, Ambaiba costaricensis Kuntze, Ambaiba hemsleyana Kuntze, Ambaiba mexicana (Hemsl.) Kuntze, Ambaiba obtusifolia (Bertol.) Kuntze, Ambaiba panamensis (Hemsl.) Kuntze, Cecropia alvarezii Cuatrec., Cecropia amphichlora Standl. et L.O.Williams, Cecropia burriada Cuatrec., Cecropia commutata Schott ex Miq., Cecropia concolor Miq., nom. illeg., Cecropia dabeibana Cuatrec., Cecropia levyana Aladar Richt., Cecropia maxonii Pittier, Cecropia mexicana Hemsl., Cecropia panamensis Hemsl. 
tömbilehine vaher  Acer obtusatum Waldst. et Kit. ex Willd.  
tömbilehine viirpuu  Crataegus laevigata (Poir.) DC. Crataegus oxyacantha L. 
tömbiokkaline ebaküpress  Chamaecyparis obtusa (Siebold et Zucc.) Endl.  
tömbiõiene luga  Juncus subnodulosus Schrank Juncus obtusiflorus Ehrh. 
tömp kiviürt  Woodsia obtusa Torr. Polypodium obtusum Spreng., Woodsia perriniana Hook. et Grev.  
tömp kortsleht  Alchemilla obtusa Buser Alchemilla samuelssonii Rothm. ex Fröhner 
tömp punanupp  Sanguisorba obtusa Maxim.  
tömp põõsassammal  Thamnobryum neckeroides (Hook.) E.Lawton Hypnum leibergii E.Britton, Hypnum neckeroides Hook., Isothecium neckeroides (Hook.) Brid., Porotrichum neckeroides (Hook.) R.S.Williams, Porotrichum obtusatum Lindb. et Arnell, Thamnium obtusatum (Lindb. et Arnell) Kindb. 
tömp templetoonia  Templetonia retusa (Vent.) R.Br.  
tömp turbasammal  Sphagnum obtusum Warnst.  
tömphammas  Amblydon dealbatus (Hedw.) B.et S.  
tömpkaanik  Amblystegium Schimp. Amblystegiella Loeske, Conardia H.Rob., Hygroamblystegium Loeske, Platydictya Berk.  
tömplõhik  Obtusifolium S.W.Arnell   
tömplõhik (tömp lõhiksammal)  Obtusifolium obtusum (Lindb.) S.W.Arnell  Barbilophozia obtusa (Lindb.) H.Buch, Jungermannia obtusa Lindb., Leiocolea obtusa (Lindb.) H.Buch, Lophozia obtusa (Lindb.) A.Evans, Schistochilopsis obtusa (Lindb.) Potemkin  
tüll-lauk  Allium microdictyon Prokh.  Allium victorialis auct. non L. 
tünn-ahvileivapuu  Adansonia rubrostipa Jum. et H.Perrier Adansonia fony var. rubrostipa (Jum. et H.Perrier) H.Perrier, Adansonia fony Baill. ex H.Perrier 
tünn-paksjalg  Pachypodium rosulatum Baker Pachypodium drakei Costantin et Bois (Pachypodium rosulatum var. drakei (Costantin et Bois) Markgr.)  
tünnkaktus (ferokaktus)  Ferocactus Britton et Rose   
tünnpalm  Colpothrinax Griseb. et H.Wendl.  
türgi kaer (lipukaer)  Avena orientalis Schreb.  
türgi kibuvits  Rosa turcica Rouy  
türgi kilbirohi  Alyssum oxycarpum Boiss. et Balf. Alyssum sulcatifrons Nyar. 
türgi lauk  Allium tchichatschewii Boiss. Allium janthinum Freyn 
türgi maileesikas  Epigaea gaultherioides (Boiss. et Bal.) Takht. Orphanidesia gaultherioides Boiss. et Bal. 
türgi mustköömen (türgi mustseeme)  Nigella damascena L.  
türgi piimalill  Euphorbia nicaeensis All.  
türgi priimula  Primula longipes Freyn et Sint.  
türgi saar (Willdenowi saar)  Fraxinus obliqua Tausch  
türgi salvei  Salvia napifolia Jacq.  
türgi seahernes (türgi lillhernes)  Lathyrus belinensis Maxted et Goyder  
türgi tamm  Quercus haas Kotschy  
türgi tuhkpuu  Cotoneaster nummularioides Pojark.  
türnpuu  Rhamnus L. [a feminine genus name: ICBN 62.1. Note 1. Ex.1]  
türnpuulised  Rhamnaceae Juss., nom. cons.  
tüse adeenium  Adenium obesum (Forssk.) Roem. et Schult.  
tüse astelpalm  Acrocomia crispa (Kunth) C.F.Baker ex Becc. Acrocomia armentalis (Morales) L.H.Bailey et E.Z.Bailey, Astrocaryum crispum (Kunth) M.Gómez, Cocos crispa Kunth, Gastrococos armentalis Morales, Gastrococos crispa (Kunth) H.E.Moore 
tüse balaupuu (tüse soorea, saalapuu)  Shorea robusta C.F.Gaertn.  
tüse emajuur  Gentiana crassicaulis Duthie ex Burkill  
tüse erakõis  Monanthes subcrassicaulis (O.Kuntze) Praeger  
tüse jässikpuu  Operculicarya pachypus Eggli  
tüse kauripuu  Agathis robusta (C.Moore ex F.Muell.) F.Muell.  
tüse kukehari  Sedum pachyclados Aitch. ex Hemsl. Rhodiola primuloides var. pachyclados (Aitch. et Hemsl.) Jacobsen 
tüse nartsiss  Narcissus obesus Salisb. Narcissus bulbocodium subsp. obesus (Salisb.) Maire 
tüse nudinupp  Gymnocalycium saglionis (Cels) Britton et Rose Echinocactus saglionis Cels 
tüse tünnkaktus  Ferocactus robustus (Karw. ex Pfeiff.) Britton et Rose Echinocactus agglomeratus Karw. ex Pfeiff., Echinocactus rafaelensis J.A.Purpus, Echinocactus robustus Otto ex Pfeiff., Echinocactus robustus Link et Otto, Echinocactus subuliferus Link et Otto, Echinofossulocactus robustus (Otto ex Pfeiff.) Lawr.  
tüse vesituust  Nesaea crassicaulis (Guill. et Perr.) Koehne Ammannia crassicaulis Guill. et Perr., Nesaea polyantha Tul. 
tüsedavarreline begoonia  Begonia crassicaulis Lindl.  
tüsik  Pachyphytum Link, Klotzsch et Otto  
tüve-karesammal  Leskea polycarpa Hedw.  
tüve-karvkeerik (tüvekeerik)  Syntrichia virescens (De Not.) Ochyra Tortula virescens (De Not.) De Not. 
tüve-nuttsammal (tüve-pungsammal)  Ptychostomum capillare (Hedw.) Holyoak et N.Pedersen  Bryum capillare Hedw., Hypnum capillare (Hedw.) F.Weber et D.Mohr, Mnium capillare (Hedw.) With., Plagiobryum capillare (Hedw.) N.Pedersen, Rosulabryum capillare (Hedw.) J.R.Spence  
tüveehmik  Thuidium recognitum (Hedw.) Lindb.  
tüvekas mündipuu (tüvekas puismünt)  Hyptidendron arboreum (Benth.) Harley Hyptis arborea Benth., Mesosphaerum arboreum (Benth.) Kuntze 
tüveköis  Rhaphidophora Hassk.  
tüvetutik  Orthotrichum speciosum Nees  
tüvijalalised   Cyatheaceae Kaulf.  Hymenophyllopsidaceae Pic.Serm., Lophosoriaceae Pic.Serm. 
tüvijalg (tsüaatea)  Cyathea Sm.  Actinophlebia C.Presl, Chnoophora Kaulf., Cnemidaria C.Presl, Cnemidopteris Reichenb., Cormophyllum Newm., Disphenia C.Presl, Hemitelia R.Br., Hemistegia C.Presl, Hymenophyllopsis K.I.Goebel, Microstegnus C.Presl, Trichopteris C.Presl, ×Cyathidaria Caluff 
tüvikkadakas  Juniperus ashei J.Buchholz  
tüviksamblalised  Climaciaceae Kindb.  
tüügas-peekerlill  Penstemon jamesii Benth. Penstemon brevibarbatus Crossw., Penstemon similis A.Nels. 
tüüringi pihlakas  Sorbus ×thuringiaca (Ilse) Fritsch Sorbus aria × Sorbus aucuparia 
tüütu trobiviljak  Polycarpon tetraphyllum (L.) L. Alsine polycarpa Crantz, Holosteum tetraphyllum (L.) Thunb., Mollugo tetraphylla L., Polycarpaea tetraphylla (L.) E.H.L.Krause, Polycarpon tetraphyllum subsp. alsinifolium (Biv.) Ball [Hagaea alsinifolia Biv., Lahaya alsinifolia (Biv.) Schult., Mollia alsinefolia (Biv.) Schult., Polycarpon alsinifolium (Biv.) DC., Polycarpon rotundifolium Rouy], Polycarpon tetraphyllum subsp. diphyllum (Cav.) O.Bolòs et Font Quer [Polycarpon diphyllum Cav.]